Opinie o ELOKON Polska w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ELOKON Polska. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w ELOKON Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ELOKON Polska w Warszawa

Transporter bliski

Od kiedy elkon sprzedaje wózki widłowe ?

Za długo o tym gadać...

Chciałbym się dowiedzieć (najchętniej u źródła) dlaczego elokon utracił rynek zabezpieczeń tzw. "transportu bliskiego"? Z 90% rynku zostało może z 10% , dlaczego? Wózki widłowe jeżdżą cały czas, producenci wdrożyli oczekiwane zmiany a elokon...spał. Lepsze głowice skanujące ? To, jak widać, nie wszystko. Clou w...pompowaniu ego. Niestety, firmy nie tworzy pomysłodawca czy współtwórca pomysłu. To jest pomysł niemiecki, w obecnej postaci - ze śluzem koreańskim.

Źródełko
@Za długo o tym gadać...

Te 90% to ile ? Może wyjaśnisz co to jest transport bliski ?

logistyk
@Za długo o tym gadać...

"Elokon utracił rynek..." skąd taki wniosek? Pojawienie się na rynku konkurencji to normalne zjawisko. Nowe rozwiązania Elokonu z zakresu bezpieczeństwa oraz wspomagania pracy utb cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem.

Za długo o tym gadać
@Źródełko

Lidia

@Janek, czy możesz w sposób bardziej szczegółowy wyrazić swoją opinię na temat pracy w firmie ELOKON Polska? Czy poleciłbyś to miejsce pracy dla osób młodych bez doświadczenia? Takie osoby mają realne szanse na otrzymanie zatrudnienia w tym miejscu pracy? Zachęcam do bardziej szczegółowej dyskusji na temat pracy w firmie ELOKON Polska.

Konrad

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje ludzi? Warto starać się o pracę?

Henryk

Przecież nikt na siłę nie trzyma, można zmienić pracę!!

Racja

piję sobie piwo pod palmą
@Henryk

Heniu, Złota myśl, którą uwieczniłeś tutaj powinna dać do myślenia kadrze zarządzającej bo zmiana pracy to jak migracja - jest ale lepiej gdy jej nie ma. W przypadku elokonu migracja (pracowników) jest zgodna z założeniem obecnego prezesa, stąd nie dziwi mnie Twoje "jak się nie podoba to...". Tworzenie i utrzymanie zgranego zespołu to zadanie trudne dla kogoś, kto jest przyzwyczajony do tasowania zgromadzonymi cv.

@Henryk

Aktualnie migracja to jest normalne zjawisko we wszystkich firmach w Polsce. Ja jestem zadowolony.

Czy ktoś powie jakie są plusy pracy w ELOKON Polska? Taka informacja będzie pomocna.

były

Człowiek pozbywa się złudzeń.

A co to jest plus????

Janek

Jak w każdej pracy zawsze sa jakies plusy i minusy. Elokon się niczym nie rózni w tym przypadku. Plusy to np. fajna atmosfera w zespołach i elastyczny czas pracy.

piję sobie piwo pod palmą

Z ciekawości zapytam: czy pomysł zakupu samochodów typu kamper jako baza dla monterów jeszcze pokutuje w firmie elokon czy też ilość zamówień spadła tak drastycznie że pomysł się był rozwiał?

Lidia

Ze strony internetowej ELOKON Polska dowiedziałam, się, że firma ta wyznaje wartości prorodzinne. Pracodawcy zależy, aby osoby u niego zatrudnione swoje obowiązki godziły z życiem rodzinnym. Jak to wygląda w praktyce? Czy wiąże się to z normowanym czasem pracy? Ponadto na tej stronie znajdują się także oferty pracy np. na stanowisko technik elektryk. Jakie warunki mogą zostać zaproponowane osobie ubiegającej się o nie?

@Lidia

Lidia. Daj sobie spokoj z bronieniem obecnego pracodawcy..... jak popracujesz dłużej to sama wszystko zrozumiesz.

Zdziwiony
@Jacek

Podobno jest HR w elo. Marzenia się spełniają, prezes płaci za komentarze? Do szeregu opinii należy jeszcze dodać umieszczanie ogłoszeń o pracę w przypadku braku wakatu, co zapewne jest zgodne z intencjami prezesa o redundancji (nie mylić z redundantnością) stanowisk. Ot, takie tam korporacyjne :)

@Lidia

Lidia. Czy jak Ci tam :) Jak już nie będziesz tam zatrudniona to pogadamy. A na razie jedz i pij i ABW się za pieniążki (drobne) prezesa.

poszukiwacz

Szukam pracy, raczej stacjonarnej a słyszałem że w elokon jest sporo wyjazdów. Czy ktoś może napisać jak to wygląda w rzeczywistości ?

@poszukiwacz

Różnie. Na jakie stanowisko aplikujesz ?

Lidia

@Jacek, nie bronię ELOKON Polska. Przedstawiam tylko informacje, na tym forum, które znalazłam na stronie internetowej tej firmy. Jaką Ty osobiście masz opinię o tej firmie jako pracodawcy? Jak długo już z nią współpracujesz? Twój punkt widzenia, będzie ważnym źródłem informacji dla osób, które zastanawiają się nad aplikowaniem do tego pracodawcy.

racja i tyłkokracja

Widać że trzon partyzantki Elokonu nie wie , że pracować to też trzeba umieć. Otóż jest tak , że będąc idealistą w zasadzie jest się nieprzystosowanym do pracy , najlepiej sprawdza się rola pragmatyka lub oportunisty. Jak ktoś chce sobie poczytać coś więcej to tutaj "Erich Dietrich defining the corporate hierarchy". Z jednej strony jest konsekwentny brak umiejętności ewolucyjnych z drugiej jak widać , że ciągle ludzie bez tych umiejętności się tu przewijają. To jest perpetum mobile. Perpetum mobile wynalezione w Elokonie , do kroćset to sukces na miarę światowa. Jest tez kwestia taka że dużo ludzi narzeka na temat tego, że gdzieś indziej będzie lepiej albo ja pójdę tam i tam. Ale jak tak się zastanowić to nikt nie pisze , że założy swoją firmę i zacznie coś rzeźbić. Naprawdę , zanim ktoś napisze kolejnego posta zastanowiłbym się nad tym dlaczego piszą tylko ci "biedni" idealiści którzy nie potrafią zostać pragmatykami albo oportunistami. Na domiar złego , żaden nie poczuwa się na siłach żeby samemu zrobić biznes. Jedyne na co ich stać to groźba iż u kolejnego pracodawcy będą dalej na bakier z ewolucja. To znaczy będą twardo obstawiać przy swoim , że jedyna słuszna racja to moja racja.

Zdziwiony
@racja i tyłkokracja

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Rozumiem że zmiany w Mittel Europe mają wpływ na tworzenie nowego wzorca eine guter Gastarbeiter pracownik ale żeby aż partyzant?

sasiek

Bardzo dobre godziny pracy, pozytywna atmosfera, w większości pozytywni ludzi, płaca słaba, praca rozwijająca i ciekawa była na moim stanowisku, człowiek był zaangażowy, starający się, dbający o interes firmy i ciach z zaskoczenia zwolnienie, bez żadnej wcześniejszej rozmowy, że nie jesteśmy zadowoleni z twojej pracy, tylko kilka miesięcy wcześniej, definitywnie wyszukiwanie błędów i pokazywanie ich przez kierownika.

2018_elokon grób
@sasiek

Sasiek - widać, że nic sie nie zniemiło. Takie zakazane praktyki - nękanie, wytykanie błędów przy innych, głupkowate uśmiechy, arogancja to standard od 2004 roku czyli od początku jak jeszcze był OPTOKON od czyszczenia spirytusem obiektywów głowic. Póżniej zmiana na Elokon ale parszywe praktyki zostały a teraz ELOKON GROUP. Nowa szata nie zakrywa jednak w pełni bezczelnej i aroganckiej postawy zarządu (w takim nasileniu niespotykanej w innych firmach). GROUP doszło, bo tam jeszcze wkręcili to młodziaków (pseudo)kierowników i (pseudo)dyrektorów,żeby w białych rękawiczkach nękać pracowników. To tak na początek 2018r, żeby wątek nie odszedł w zapomnienie. Pozdraiwam,

Lidia

@Awatar, rozumiem, że wynagrodzenie wraz z biegiem czasu powinno się zwiększać. Napisałeś, że rozwój w ELOKON Polska był możliwy, ale pensja nie była satysfakcjonująca. Czy pracodawca ten mimo wszystko oferował swoim pracownikom jakieś premie cykliczne? Mógłbyś pozostawić komentarz na ten temat tutaj? Będzie cennym źródłem informacji dla tych użytkowników, którzy zastanawiają się nad złożeniem CV do tego pracodawcy.

Awatar

Zarobki bardzo słabe jak na Warszawę i na firmę zagraniczną. Socjalu nie ma wcale. Rozwój, owszem jest możliwy o czym świadczy fakt że w firmie jest bardzo duża rotacja pracowników, nauczą się i uciekają gdzie dostana wynagrodzenie adekwatne do umiejętności jakie posiadają. Stawia to firmę w bardzo słabym świetle jako pracodawcę, kadra zarządzająca też pozostawia wiele do życzenia (ryba psuje się od głowy.)

poszukiwacz pracy

Na ktore oferty ?

Derektor

potwierdzam - ta firma to dno totalne!

ale prawdziwe....

Brak autorytetów wśród kadry kierowniczej powoduje , że taka korporacyjna firma wraca do działalności jak przysłowiowy ,, Janusz " spod wiaty . PRZYKRE !!

ale prawdziwe

Prosperuje a nie prosferuje! Firma nie prosperuje! Firma ledwo dyszy.

nick

Nie odpowiadają po rozmowie kwalifikacyjnej mimo zapewnień p. dyrektora. Brak profesjonalizmie na etapie rekrutacji dyskwalifikuje tę firmę w moich oczach.

utajony pupilek

@

filo

Nienawiść jest łatwiejsza do realizacji niż miłość, bo opiera się na wrodzonym, prostym mechanizmie odwetu, który zaobserwować można u większości zwierząt. Dlatego, żeby pokonać nienawiść, trzeba wzbić się ponad naszą zwierzęcą naturę - a to wymaga dojrzałości i siły wewnętrznej.

jamrożyna

Czy coś nowego? Umowy o zakazie rozmów o pracy i jej warunkach, straszenie konkurencją. Mobbing i wyzysk na każdym kroku. Niejasne warunki płacowe i lawinowy spadek zamówień w ostatnim czasie... Miałem zdobywać doświadczenie w programowaniu a robiłem zupełnie coś innego. Ale ja mam to już w D...E. Szukam innej pracy będąc na bezrobociu. Rynek pracy jest dziś chłonny! RADA: UCIEKAJCIE Z ELOKONIKU PÓKI NIE WRÓCILI INŻYNIEROWIE WYSP BRYTYJSKICH - NIEDŁUGO BĘDZIE ZA PÓŹNO! Stać Was na lepszą pracę i płacę - nie słuchajcie podszeptów przekupnych pupilków. Pamiętajcie, ze cześć pupilków jest jawna a część utajniona ale wszyscy chcą z Was wycisnąć jak najwięcej.

papka w bani
@jamrożyna

Nie wiem co palisz ale to musi mieć zajebistego kopa. Będziesz to importował do Polski ?

nieobecny

Pozdrowienia dla panów elektryków ;) - nie mylić z pseudo elektrotechnikiem (alpinistą)...

alpinista
@nieobecny

???

Zostaw merytoryczną opinię o ELOKON Polska - Warszawa

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ELOKON Polska?

Kandydaci do pracy w ELOKON Polska napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ELOKON Polska
2.5/5 Na podstawie 365 ocen.
  • Tytoniowa 22
    04-228 Warszawa