Z.M. Wiromet S.A.

Opinie o Z.M. Wiromet S.A.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Włodzimierz Janus

12.03.2024 04:03

Włodzimierz Janusikona wywiad

Do Wirometu trafiłem przez przypadek, w lipcu 1976 roku. Pojechałem tam z kolegami, aby zorientować się w warunkach pracy i zostałem w firmie.

Włodzimierz Janusikona wywiad

Zaczynałem jako tokarz po szkole zawodowej w Miechowie. Pracowałem i uczyłem się w Technikum Mechaniczno-Elektrycznym dla pracujących. Nie było łatwo. W międzyczasie zaproponowano mi pracę w dziale kontroli jakości na tzw. łopatkowni. Tam realizowałem swoje zainteresowania metrologią. Trafiłem do fajnego zespołu. Mile wspominam ten czas. Niestety los sprawił, że musiałem zająć się rodziną po śmierci ojca.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Włodzimierz Janusikona wywiad

Wtedy nie było takiej możliwości.

Włodzimierz Janusikona wywiad

Zdarzenie losowe, wskutek którego musiałem zrezygnować z pracy i zaopiekować się mamą oraz siostrą.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Włodzimierz Janusikona wywiad

W ostatniej wypłacie zarabiałem 19 złotych na godzinę, to była 9 grupa.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Włodzimierz Janusikona wywiad

Przepracowałem 5 lat i 2 miesiące.

Włodzimierz Janusikona wywiad

Zapoznanie się z nowoczesnymi obrabiarkami. Poznanie fajnych ludzi, doskonałych fachowców.

Włodzimierz Janusikona wywiad

Ja akurat nie mogę znaleźć negatywów.

Włodzimierz Janusikona wywiad

Edukacja szeroko pojęta. Uczęszczałem do Tech. Mech.-Elektr., należałem do SIMP i byłem na wielu wycieczkach edukacyjnych.

Włodzimierz Janusikona wywiad

Kto chciał, to korzystał z takich możliwości, do których należały wycieczki edukacyjne i szkolenia BHP.

W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?

Włodzimierz Janusikona wywiad

Obecnie kwestia szkoleń jest zupełnie inaczej postrzegana, trudno się odnieść.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Włodzimierz Janusikona wywiad

Atmosfera była koleżeńska, mimo że ludzie pochodzili z różnych regionów. Graliśmy w piłkę. Nie było antagonizmów.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Włodzimierz Janusikona wywiad

W moim wypadku spotykałem się z życzliwością i pomocą ze strony majstra, brygadzisty i kierownika.

Włodzimierz Janusikona wywiad

To wszystko zależy od osób i ich podejścia do młodych pracowników. Ja mam szacunek wobec starszych fachowców. Zapamiętałem sentencję: "myśl, gdy machasz ręką, aby twoja praca nie była udręką".

Nie mam zastrzeżeń.

Włodzimierz Janusikona wywiad

Miłe są spotkania integracyjne, warto je organizować, bo poprawiają atmosferę. Warto rozmawiać z ludźmi.

Ślusarz 5 tys ma proponowane maks w ogłoszeniu,pytanie czy mówimy o samej podstawie czy to już jest kwota z podoliczanymi jakimiś dodatkami. Często tak podają firmy żeby człowieka zachęcić. No ciekawe.

Z.M. Wiromet S A @ Pracodawc Nowy wpis

Dzień dobry! Byłem pracownikiem w latach 1971 07 do 1976 08 . Pracowałem jako tokarz i kontroler jakości . Potrzebuję zaświadczenie ( druk Rp7 ) do przeliczenia emerytury . Mój adres Włodzimierz Janus 32-200 Miechów Oś Stefana Żeromskiego 86/1 Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam serdecznie ????

Pracodawca Nowy wpis
@Z.M. Wiromet S A @ Pracodawc

Proszę złożyć wniosek o RP-7 na maila : praca@wiromet.com.pl

Zuźka

A operator obrabiarek CNC ma jaką umowę od początku i stawkę ? Widziałam, że wystawił ogłoszenie, chciałam o nie zapytać z racji tego że tata szuka pracy i chciałam mu pomóc, bo nie porusza się tak sprawnie po internecie . Z góry dziękuję za każdą informację.

Brałeś udział w rekrutacji do Z.M. Wiromet S.A.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
artur

Na jakie widełki wynagrodzeń można liczyć na stanowisku kontrolera jakosci? Dla osoby z 3 letnim doswiadczeniem w programowaniu tych maszyn.

Jeszcze kilka dni temu szukali tutaj kogoś na stanowisko planisty produkcji... Niestety, ogłoszenie już wygasło. ;x Orientujecie się, czy udało im się kogoś znaleźć? Ewentualnie, wiecie czy pojawi się w najbliższym czasie kolejna rekrutacja? Chciałem zapoznać się z ofertą, ale nie da się już jej całej odczytać. Możecie mi napisać, jakie warunki trzeba spełniać, aby móc tu pracować? Poza tym, czy jest to praca zmianowa?

V

Jakiś czas temu, szukając pracy, niestety natrafiłem na ogłoszenie firmy Wiromet, w tamtym czasie widniały dwa. Jedno administracyjno handlowe, drugie stricte produkcyjne. Jako, że na tamten moment posiadałem kilkuletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu produkcją, procesach technologicznych, administracji i ofertowaniu to stwierdziłem, że wyślę do nich swoje CV. Zaproszono mnie na rozmowę z Panią dyrektor, wprowadzono mnie do sali konferencyjnej, do której również zwabiono nieświadomego całej sytuacji mistrza produkcji. Jak się okazało, Pan kierownik o rozmowie dowiedział się dosłownie w momencie wręczania mu CV przez dyrektor. Oczywiście zabrał się do czytania, pytając o doświadczenie, pracę itp. Generalnie bezcelowa rozmowa, którą musiałem sam prowadzić. Po kilku minutach przyszła Pani dyrektor i jak się okazało, Państwo z wirometu powiązali moją biurową pracę, znajomość systemów magazynowych, ERP, lean management w praktyce, wybitną znajomość excella z wykorzystaniem programowania do automatyzacji procesu ze stanowiskiem operatora CNC. Szanowni Państwo z Wirometu gdzieś w pokrętny sposób w swoich głowach doszli do wniosku, że ktoś rzuciłby dotychczasowe doświadczenie by od kolejnego miesiąca zakładać strój roboczy i klikać przycisk w maszynie. Proszę nie zrozumieć mnie źle - mam świadomość, że na tym stanowisku fachowiec może dobrze zarobić, szczególnie za granicą, ale nie taki jest cel pracy by co 5 lat przebranżawiać się i to jeszcze z uwstecznieniem kompetencji. Generalnie uważam, że to tylko obrazuje pewne problemy, które mają miejsce w tej firmie - organizacja, komunikacja i identyfikowanie środowiska wokół siebie to tylko pierwsze darmowe diagnozy, które mogę zaoferować. Oprowadzono mnie jeszcze po biurze, które w mojej opinii wyglądało bardzo chaotycznie, pracownicy oprócz braku ergonomii mogą jeszcze dorzucić do całego obrazu bałagan. Ciekawe, że od strony ulicy Wyzwolenia budynek i wejście wyglądają zacnie, ale oprócz gigantycznego krzyża wieje tam pustką. Co do hali to nie mogę się wypowiedzieć, z pozoru wyglądała w porządku, ale widziałem bardziej zadbany park maszynowy u mniejszych przedsiębiorców. Nie wpadając w zbędny samozachwyt, bo nie o tym tu mowa, nie szukałem długo pracodawcy, które docenił i wykorzystuje potencjał mojej pracy. Będąc szczerym to rozmowę w wiromecie wspominam z zażenowaniem, choć na pocieszenie powiem, że nie było to tak ujmujące jak rozmowy w innych firmach na terenie mikołowskiego powiatu.

Troli

A wczasy pod grusza z 2023 już wszystkim wypłacili?

Lolo

Niestety porażka totalna. Musisz być zdrowy ale jak się zacznie nie daj Boże jakaś choroba szpital czy coś jesteś nie potrzebny Blondi zwalnia a jeśli zaczniesz walczyć przed Sądem o swoje prawa i wygrasz oj to uważaj. Obserwacja na każdym kroku raporty co robisz i oczekiwanie aż się noga podwinie. (usunięte przez administratora) w czystej postaci. Moderstor możesz usuwać

Kacha
@Lolo

Ale to nawet jeśli raz na kilka miesięcy pójdzie się na L4, to później od razu zwalniają? Czy jak to jest? Piszesz, że oczekują aż pracownikowi podwinie się noga. W jakim sensie? I co później dzieje się w konsekwencji?

Amanda

W internecie znalazłam ofertę pracy na stanowisko kontrolera jakości - operator, programista maszyny pomiarowej. Firma oferuje pracownikom wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i umiejętności. W takim razie, może podacie widełki pensji, które się tutaj wahają? Poza tym, skoro możliwy jest rozwój poprzez szkolenia, to czy można liczyć na awans? Rozwińcie, jak to wszystko wygląda...

Cześć, ktoś tam aktualnie pracuje? Mam pytanie odnośnie pracy jako asystent w dziale handlowym, dokładniej chodzi o umowę. Znalazłem ogłoszenie i tam dają zlecenie. To na stałe, nie ma szansy potem przejścia na umowę o pracę normalnie? Bo tak to średnio mi trochę pasuje.

Jak długo czekaliście na odzew z Z.M. Wiromet S.A.? Oddzwaniają zawsze?

Cześć. Tak przeglądam wasze opinie, no i na magazynie faktycznie nie za ciekawie się dzieje.. a jak jest w przypadku innych działów? Obawiam się, że może być podobnie, a rozważam aplikowanie na stanowisko asystentki do sprzedaży. Piszą, że na początku jest umowa zlecenie, a potem możliwość przejścia na umowę o pracę. Faktycznie tak jest, czy to tylko puste słowa i raczej preferują to zlecenie? Ktoś z was przeszedł na up? Po jakim czasie? Jak wygląda wdrożenie? Widełki? Atmosfera w sprzedaży jest koleżeńska?:)

Lolo

Podejmowanie decyzji pod wpływem emocji doprowadziło tę firmę do takiego stanu w jakim się znajduje. Deficyt w zasobach ludzkich spowodował problem z obsadą zmian ale tym ma się martwić mistrz, kierownik a nie pani blondi. (usunięte przez administratora) Jeśli ona nie zmieni swojego podejścia i traktowania pracowników w każdym pionie to ciężko to widzę. Niestety inaczej to wyglądało choć nie różowo gdy firmą naprawdę zarządzał J.J.

@Lolo

No a przytoczysz te złe traktowanie pracowników o którym mówisz ? Bo to takie rzucanie słów na wiatr a potrzebuje konkretów zanim się zatrudnię. Pracowałam na produkcji kiedyś i trzeba było płacić za strój roboczy, u was jest podobnie czy jednak firma to zapewnia ?

T

Szkoda gadać. Ale w skrócie, narzędzi nie ma, oprzyrzadowanie do maszyn nie istnieje (przynajmniej na RMie), chłodziwo w maszynach (usunięte przez administratora). Jak już kupią jakieś narzędzia to najważniejsze żeby było jak najtańsze, nie ważne że tym się robić nie da. Jeszcze te ciągłe przezbrajanie maszyny bo niektórzy chyba nie wiedzą, że to nie trwa 5 minut, tylko nie raz kilka jak nie kilkanaście godzin. Bo zamiast zrobić jedną robotę do końca, to tu weź sciep ustaw co innego, po czym okazuje się że narzędzi nie ma i masz wrócić do tego co właśnie sciepaleś. Jakaś parodia, a potem płacz dlaczego to tak długo idzie, że to już dawno powinno być zrobione... Tu jest coraz gorzej, a te (usunięte przez administratora) z góry robią wszystko żeby nie podpaść prezesowej nic jej nie powiedzą, a potem spada ten cały ich (usunięte przez administratora) na nas operatorów......

Max

Patrząc na dużą ilość bardzo negatywnych opinii ( Dużą część komentarzy została usunięta) to firma powinna zastanowić się czy jest sens nadal kontynuować produkcję .Pisze tak bo według mnie firmę tworzą ludzie , a duża część osób która się tutaj wypowiada nie poleca pracy w firmie Wiromet że względu na tragiczne warunki pracy.Takze przypuszczam że w tym zakładzie pracują ludzie którzy nie mają odwagi ani pomysłu na zmianę pracy stąd ta ogólna frustracja. A nowi pracownicy znajdą tam zapewne tylko rozczarowanie i nerwy. Z mojej strony wygląda to bardzo źle.

@Max

Najgorsze w tym wszystkim jest to że ani do prezesa a tym bardziej do jego żony żadne argumenty nie docierają. I nie potrafią tego zmienić. Wg nich jest wszystko ok. Jak ta firma ma dobrze funkcjonować jeśli pracowników traktuje się przedmiotowo. Zalega się ze splatami faktur, wprowadza (usunięte przez administratora) na co nikt nie reaguje . Organizacja pracy leży na łopatkach.To tylko parę przykładów. A pracownicy? Starzy dorobią do emerytury jeśli ich przed okresem ochronnym nie zwolnią co jest częsta praktyką. Ci co pracują kilkanaście już lat to przyzwyczajenie do miejsca i bliskość miejsca zamieszkania lub rodzaj pracy. Młodzi? Tutaj jest sprawa że siedzą cicho i to władzy pasuje. Ta firma od paru dobrych lat się stacza i naprawdę kto się szanuje niech dziesięć razy się zastanowi nad podjęciem pracy tam.

@Krop

Mnie tylko jedna rzecz w tym wszystkim zastanawia. Czy odnosisz się do konkretnego obszaru zatrudnienia czy do dosłownie każdego stanowiska? mnie chodzi po głowie ostatnia oferta dla specjalisty ds. sprzedaży. mam po prostu doświadczenie a będę za czymś od kolejnego sezonu się oglądać. W tym przypadku wiadomo jakie może być zestawienie targetów oraz ogólnych warunków finansowych?

W związku z jawnym już (usunięte przez administratora)w tej firmie prowadzonym przez żonę prezesa zostało zgłoszenie złożone do PIPu. Wszyscy są zastraszani groźbą zwolnienia jeśli i tu uwaga nie podporzadkujesz swojego życia całkowicie firmie. Co to przypomina? Wielce katoliccy właściciele a ludzi mają za nic. Więc szukający pracy zastanówcie się nad pracą w firmie zarządzanej przez takich ludzi.

Izka

Pracownik w dziale handlowym mam nadzieję, że nie został jeszcze przyjęty i warto słać CV? Poczytałam tutaj o sprawach produkcyjnych, ale liczę troszkę na obecność na forum osób z "biura", które znają warunki w Dziale Handlu i się podzielą wiedzą :) Czy do 4,5 tys. brutto pracownik może liczyć na premie lub prowizję? Jakie auto firma daje?

@Izka

Nie ma potrzeby, w dziale handlowym jest wystarczająca ilość osób w porównaniu z mocami na produkcji.

O szkoda. Czyli nie potrzebują nikogo bo nie ma już roboty dla nowych? A na produkcji są przyjęcia bo dajesz do zrozumienia że brakuje ludzi. Powiesz jakie warunki dają? Robota na zmiany?

Mnie też interesuje praca na produkcji. Na ile zmian się chodzi?

Dorota

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat pracy w biurze w dziale handlowym? Jaka atmosfera, warunki pracy? Czy warto próbować?

Tragedia
@Dorota

To jest Tragedia , ciągły płacz szantaże groźby . Wieczne pretensje i odwracanie kota ogonem . (usunięte przez administratora) ale w tej firmie jest wszechobecny.

@Tragedia

Czym szantażują swoich ludzi? I ciężko mi sobie to uzmysłowić, ale czego dotyczą te groźby?

Krop

Jeśli nadgodzin nie bedziesz robić otrzymasz wypowiedzenie. (usunięte przez administratora)

@Dorota

Jak jesteś desperatką to czemu nie. A tak poważnie. Masz szacunek do siebie to lepiej omijaj te firmę z daleka

NicDODAć nie ma z czego ująć

Sześć szatańskich kierunków obranych przez nierząd Wiromet S.A. 1. Niewywiązywanie się z płatności i utrata wiarygodności. 2. Zatrudnianie na najwyższe stanowiska osób figur, które działaniem wyrządzają ogromne szkody firmie. [pobór wysokiego wynagrodzenia za niszczenie organizacji i doprowadzanie wykwalifikowanych pracowników do rozwiązania umowy o pracę. W ich miejsce zatrudniane są osoby, które nigdy nie osiągną dobrego poziomu, bo albo się nie nadają, albo nie chcą, a jak już chcą to i tak się nie nauczą, bo ta nasza garstka co została nie będzie miała czasu ich uczyć,a jak się nawet jeden nauczy to po roku się zwalnia] 3. Bardzo niekorzystna proporcja ilości pracowników niezbędnych do zabezpieczenia cyklu produkcyjnego do ilości poganiaczy, przyspieszaczy, szwędaczy i mieszaczy. 4. Zarządzanie firmą przez pryzmat emocji i podważanie decyzji osób kompetentnych w kwestii danego zagadnienia. [moja piaskownica i moja racja] 5. System premiowania przeceniający ilość nad jakość. [ilość zamówień nad jakość zamówień= premia jest, ale nie ma jak,gdzie,czym i czasu żeby to zrobić= kary, ilość nad jakość i zgodność produktów= premia jest i zwroty są] 6. Dział handlowy święte (wyraz rymujący się usunięty przez pisacza) [bierzemy każde zlecenie, jakoś to będzie,gdzieś się to wciśnie,plan się naciągnie,kogoś przyciśnie] a miało być sześć 7. Brak inwestycji w podstawowe narzędzia do pracy. [papieru też nie będzie] Jak widać w Wiromecie wszystko jest możliwe, papier przyjmie wszystko nawet gdy czujesz jego brak (...) oj jak piecze!

Zostaw merytoryczną opinię o Z.M. Wiromet S.A. - Mikołów

• Jak się pracuje w Z.M. Wiromet S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Z.M. Wiromet S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Z.M. Wiromet S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Z.M. Wiromet S.A.