Z.M. Wiromet S.A.

Opinie o Z.M. Wiromet S.A.

Geralt

Ta firma to ostatnimi czasy (usunięte przez administratora) gdzie słowo na M to coś na porządku dziennym a dzieci prezesów sprawdzają pracowników (pomijając fakt że nie powinno ich tam być to nawet nie mają odzieży ochronnej) i przeszkadzają w pracy. Pani prezes wymyśla sobie jakieś swoje własne "widzi mi się" nie wiadomo z jakiej bajki i terroryzuje pracowników wręcz grożąc im zwolnieniem za nie poświecenie swojego życia prywatnego ku chwale firmy lub potrącając im z wypłaty za nie wywiązanie się z terminów gdzie pracownicy wcale nie są winni. Na hali pracuje może maks 20 osób a w firmie zatrudnionych jest ponad 170. Pytanie do góry jak te 20 osób ma na to wszystko zarobić? Porzucić rodziny i pracować aż do zgonu? Ludzie nie chcą się zatrudniać i sami jesteście sobie winni swoimi poczynaniami bo dzięki temu macie opinię negatywną i prawdopodobnie innej się nie dorobicie a do tego zatrudniacie dyrektorów na fikcyjne stanowiska (czyt. generujące niepotrzebne koszty) które raz że nie są potrzebne a dwa ludzie którzy na nich są w ogóle nie wiedzą co robią bo są skończonymi (usunięte przez administratora) Dział handlu o którym często tu mowa jak często negocjuje terminy skoro wszystko jest cały czas pilne. Bierzecie co popadnie nawet nie mając wiedzy czy jesteście w stanie to przerobić? Podstawa dla produkcji to rzetelna organizacja której chyba już nigdy tu nie będzie. Wiecznie czegoś brakuje i ruszamy na "hurra" bo sprzedaż jutro i tak jest codziennie. Jeden detal sprzedany drugi trzeba zrobić na jutro a trzymając się aktualnej organizacji to jutro może nie nastąpić. PS. Kilka osób u góry w ogóle nie wie co w tej firmie robi i powinny już dawno być zweryfikowane i znaleźć się poza firmą z kolei sama Pani Prezes powinna zaprzestać ingerować w produkcję gdyż po pierwsze wprowadza chaos a dwa przyczynia się do coraz mniejszej ilości pracowników traktując ich jak tzw. pracowników bez etatowych przy czym osobiście uważam że wyżej wymieniona osoba powinna rozpocząć leczenie u psychoterapeuty i to nie dlatego iż uważam że ma jakąś chorobę psychiczną (czego nie wykluczam) ale dlatego że praca w stresie wykańcza a gdy jest się na takim stanowisku z takimi problemami to podejmuje się wiele błędnych decyzji

Geralt

(usunięte przez administratora) Pani prezes wymyśla sobie jakieś swoje własne "widzi mi się" nie wiadomo z jakiej bajki i terroryzuje pracowników wręcz grożąc im zwolnieniem za nie poświecenie swojego życia prywatnego ku chwale firmy lub potrącając im z wypłaty za nie wywiązanie się z terminów gdzie pracownicy wcale nie są winni. Na hali pracuje może maks 20 osób a w firmie zatrudnionych jest ponad 170. Pytanie do góry jak te 20 osób ma na to wszystko zarobić? (usunięte przez administratora)? Ludzie nie chcą się zatrudniać i sami jesteście sobie winni swoimi poczynaniami bo dzięki temu macie opinię negatywną i prawdopodobnie innej się nie dorobicie a do tego zatrudniacie dyrektorów na fikcyjne stanowiska (czyt. generujące niepotrzebne koszty) które raz że nie są potrzebne a dwa ludzie którzy na nich są w ogóle nie wiedzą co robią bo są skończonymi (usunięte przez administratora) Dział handlu o którym często tu mowa jak często negocjuje terminy skoro wszystko jest cały czas pilne. Bierzecie co popadnie nawet nie mając wiedzy czy jesteście w stanie to przerobić? Podstawa dla produkcji to rzetelna organizacja której chyba już nigdy tu nie będzie. Wiecznie czegoś brakuje i ruszamy na "hurra" bo sprzedaż jutro i tak jest codziennie. Jeden detal sprzedany drugi trzeba zrobić na jutro a trzymając się aktualnej organizacji to jutro może nie nastąpić. PS. Kilka osób u góry w ogóle nie wie co w tej firmie robi i powinny już dawno być zweryfikowane i znaleźć się poza firmą z kolei sama Pani Prezes powinna zaprzestać ingerować w produkcję gdyż po pierwsze wprowadza chaos a dwa przyczynia się do coraz mniejszej ilości pracowników traktując ich jak tzw. pracowników bez etatowych przy czym osobiście uważam że wyżej wymieniona osoba powinna rozpocząć leczenie u psychoterapeuty i to nie dlatego iż uważam że ma jakąś chorobę psychiczną (czego nie wykluczam) ale dlatego że praca w stresie wykańcza a gdy jest się na takim stanowisku z takimi problemami to podejmuje się wiele błędnych decyzji

Julia

Mnie interesuje ogłoszenie też z gowork.pl dla asystentki w dziale handlowym. Na początek dają zlecenie, a po jakim czasie dostaje się uop? Jak długo trwa okres próbny i całe wdrożenie na stanowisko pracy?

Virael

Czy ktoś mi powie dlaczego małe dzieci Prezesów w wieku 13-16 lat biegają po hali produkcyjnej w krótkich spodenkach , bez butów ochronnych itp ... I dlaczego pilnują pracowników , sprawdzają ile zrobili i przeszkadzają w pracy ? To chyba już podpada pod ciężkie naruszenie i (usunięte przez administratora)?

Brałeś udział w rekrutacji do Z.M. Wiromet S.A.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?

Jeśli ktoś lubi pracę pod dużą presją czasu , bez zapewnienia narzędzi pracy to polecam

Ogłoszenie na Operator Cnc do Z.M. Wiromet S.A. pojawiało się w GoWork.pl, polecacie aplikować?

Karola

Nie widzę, żeby ktoś poruszył temat działu handlowego. Ktos z was pracuje w nim? Szukają asystentki. Spełniam wszystkie wymagania, dopiero studiuję, ale ponoć kogoś takiego chętnie przyjmą. Oferują zlecenie, teraz mi pasuje, ale czy naprawdę są perspektywy na uop? Jak wygląda wdrożenie w obowiązki? Ile dają czasu na ogarnięcie swoich obowiązków?

Tomasz Trzcionka

Ogólnie (usunięte przez administratora) ta firma , ludzie bez zasad , ustaleń się nie trzymają i kiepsko płacą . Jak chodzi i produkcję to można zgłaszać różne sprawy a na drugi dzień i tak wszyscy udają że nic nie wiedzą. Nie Polecam chyba że osobą bez ambicji i przyszłości .

Gutek
@Tomasz Trzcionka

Jakie ustalenia masz na myśli? Są jakieś problemy organizacyjne na produkcji? Nie ma kogoś odpowiedzialnego że zgłoszone sprawy nie są zamiatane pod dywan tylko rozpatrywane w normalnym trybie? Ty miałeś takie doświadczenia?

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez Z.M. Wiromet S.A. dla pracy jako Specjalista Ds. Sprzedaży są dla was satysfakcjonujące?

A może stawka uzależniona jest od tego co możesz zaoferować w zamian? Od tego jakie masz doświadczenie? Podanie stawki za niskiej, odstraszy specjalistów a za wysokiej znowu ściagnie grono cwaniaków do zweryfikowania. A wiec idac na rozmowe zastanow sie co ty mozesz dać Wirometowi. Kontakty, nowe rynki, nowe kontrakty? W końcu to handel. Za co chcesz wysoką stawkę ? Bo chyba nie za odbieranie telefonów pisanie maili i wprowadzaniu zamówień do Sap ktore wpadają same na maila.

Wojciech Nitroszczur Koza
@Karolina

A może wypadało by podać widełki , lub inne informacje o zarobkach z czystego szacunku do innych osób ? Z całym brakiem szacunku ale samym stwierdzeniem "Podanie stawki za niskiej, odstraszy specjalistów a za wysokiej znowu ściagnie grono (usunięte przez administratora)do zweryfikowania." Odstraszacie Fachowców a grono "potencjalnych (usunięte przez administratora)do zweryfikowania" to nic innego jak normalny proces rekrutacyjny. Potencjalni fachowcy za wysoką stawkę zresztą chyba was nie interesują patrząc na to okiem pracownika z stażem, bo śmieszne zarobki w dobie szalejącej inflacji , wzrostu cen nieruchomości , paliw , oraz ogrzewania nie pozwalają nawet na samodzielne utrzymanie . Pytanie jest Nie co Ty możesz dać Wirometowi ale Co Wiromet może dać Tobie żebyś chciał tam przyjść i przyciągnąć klientów . Pracownicy chcą żyć godnie utrzymać swoją rodzinę , mieć odpowiednią stawkę oraz premie , być chwaleni za postępy przez co są motywowani do coraz lepszych wyników dla firmy ale tutaj działa to odwrotnie , często Wiromet wychodzi z założenia " daj czas , umiejętności (usunięte przez administratora)a w zamian może dostaniesz premie , ale i tak nikt nie doceni Twojej pracy" . Widzę również że wiele opinii pracowników Firmy zostaje usunięte . Może wypadało by wziąć sobie ich zdanie do głowy i zamiast je usuwać zastanowić się co jest nie tak oraz co wymaga zmian .

Alicja
@Wojciech Nitroszczur Koza

Skoro poruszyliście trochę temat rekrutacji, to mógłbyś mi powiedzieć w jakiej formie się odbywa? Jest kilkuetapowa i w biurze, czy może zdalnie? Odnośnie premii też, to znaczy że jest ona może uznaniowa i niekoniecznie pracownik może ją dostać?

Robi

Nie warto tracić nawet czasu ma rozmowe. Przez telefon wszystko pięknie a gdy dojdzie się do spraw płacowych... Do niektórych ptacodawcow chyba nie doszło że inne firmy do tego sropnia potrzebuja fachowców że na dzień dobry dają 3500 do ręki a po 3 miesiącach 4500

praca
@Robi

Skoro jest Pan tak dobrym fachowcem, zastanawiam się dlaczego Pan szuka pracy? Wszyscy cenni pracownicy są zatrzymywani przez swoich pracodawców i bardzo dobrze wynagradzani. Być może nie jest Pan tak dobry jak się Panu wydaje i dlatego pracodawcom na Panu nie zależy.

@praca

Czasami pieniądze to nie wszystko, bardzo często są inne czynniki wpływające na zmianę pracy, np. atmosfera w pracy, godziny pracy, odległość od miejsca zamieszkania. Nie wszyscy są pazerni i przekupni na kasę...

Inny
@praca

Tu nie chodzi oto czy fachowiec czy nie w tej firmie nie zarobisz. Cyt."wszyscy cenni pracownicy są zatrzymywani przez swoich pracodawców i bardzo dobrze wynagradzani." Ha ha dobre nie w Wiromecie. To co tam uważają za dobry zarobek w innych firmach operator CNC podkreślam operator a nie jak w Wiromecie operator ustawiacz maja to w standarcie.

Czyż nie daje do myślenia jak zarządzana jest ta firma i jaka atmosfera tam panuje jeżeli w przeciągu dekady jeżeli się nie mylę było dziewięciu kierowników wydziału łopatkowni którzy albo wprost nie nadawali się na to stanowisko albo w oczach wszech znającej się na wszystkim p. Vel dyrektor nie pokładali jej nadziei.Ciekawe jak długo stanowisko zagrzeje obecny. Marketing - to to już jest owiane legendą. Gro fachowców w tej dziedzinie przewinęło się przez ten wydział i co? Klęska. Ilu było dyrektorów NBóg jeden wie od czego. Przyklad, dyrektor nieistniejącego wydziału d/s lotnictwa. Kontrola jakości nie istnieje. Ważna ilość nie jakość. Potem będziemy się martwić po reklamacji. Dlaczego wiromet nie potrafi zatrzymać pracowników? Warte przemyslenia

Emilia

Niby sporo informacji w tym ogłoszeniu specjalista ds. sprzedaży, które wstawili, tylko coś zarobkami się nie pochwalili, jakie proponują. Polityka firmy czy takie słabe są, że dowiemy się dopiero pod koniec rekrutacji? ;)

@Emilia

bvb

Cześć Byłbym wdzięczny za info co się dzieje w Wiromecie Mikołów tzn. z jakiego powodu w ostatnich 2 tygodniach Wiromet poszukuje kluczowych pracowników od kadry d/s zakupów, sprzedaży , technologów odlewniczych po pracowników produkcji typu odlewni czy ślusarz? Otwierają jakąś nową produkcję czy ludzie się zwalniają? (usunięte przez administratora)

Joanna

takiego dosłownego? a co z ludźmi w takim razie, jak firma to rozwiąże? Chyba, że już sami odeszli ale jeśli tak to ile to osób?

A to ciekawe, ciekawe który i skąd te bzdury?

Agnieszka
@bvb

Skąd wiesz o tym zapotrzebowaniu na pracowników, skoro ja nie widzę żadnych ogłoszeń tej firmy? Tak w ogóle pytasz bo myślisz o zatrudnieniu?

@Agnieszka

Trochę za późno poszukałaś...ogłoszenia wygasły tydzień temu Zakłady Mechaniczne „WIROMET” Spółka Akcyjna w Mikołowie poszukują kandydatów na stanowiska: 1 Specjalista ds. sprzedaży 2 Technolog na wydziale odlewni 3 Planista produkcji 4 Konstruktor 5 Technolog - konstruktor oprzyrządowania 6 Programista CNC - technolog 7 Operator obrabiarek CNC (frezer, tokarz) 8 Pracownik produkcji na odlewni

@Agnieszka

A dokładniej wyglądało to tak (stan na 8 listopad) 10ofert pracy – Zakłady Mechaniczne Wiromet Spółka Akcyjna – Polska (nowe: 3) Wyświetliłeś(-aś) wszystkie oferty pracy dla tego wyszukiwania Zaloguj się, aby utworzyć alert o ofertach pracy TECHNOLOG NA WYDZIALE ODLEWNI Zaklady Mechaniczne Tarnow SA Mikołów Aplikuj wcześnie 8 godzin temu PLANISTA PRODUKCJI Zaklady Mechaniczne Tarnow SA Mikołów Aplikuj wcześnie 8 godzin temu PRACOWNIK DS. ZAKUPÓW I KOOPERACJI Zaklady Mechaniczne Tarnow SA Mikołów Aplikuj wcześnie 1 tydzień temu KONSTRUKTOR/KONSTRUKTOR SPAWALNIK Zaklady Mechaniczne Tarnow SA Mikołów Aplikuj wcześnie 5 dni temu PRACOWNIK PRODUKCJI NA ODLEWNI Zaklady Mechaniczne Tarnow SA Mikołów Aplikuj wcześnie 8 godzin temu SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY Zaklady Mechaniczne Tarnow SA Mikołów Aplikuj wcześnie 2 tygodnie temu ŚRUTOWACZ Zaklady Mechaniczne Tarnow SA Mikołów Aplikuj wcześnie 1 tydzień temu OPERATOR OBRABIAREK CNC Zaklady Mechaniczne Tarnow SA Mikołów Aplikuj wcześnie 5 dni temu ŚLUSARZ Zaklady Mechaniczne Tarnow SA Mikołów Aplikuj wcześnie 2 tygodnie temu pracownik ds zakupów i kooperacji Zakłady Mechaniczne "WIROMET" Spółka Akcyjna Mikołów Aplikuj wcześnie 2 tygodnie temu Poziom w hierarchii Kadra średniego szczebla Forma zatrudnienia Pełny etat Funkcja Inne Branże Handel międzynarodowy i rozwój Polecenia zwiększają Twoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną w Zaklady Mechaniczne Tarnow SA 2 razy! TECHNOLOG NA WYDZIALE ODLEWNI Zaklady Mechaniczne Tarnow SA · Mikołów 8 godzin temu · Bądź jednym z pierwszych 25 kandydatów Zobacz, kogo firma Zaklady Mechaniczne Tarnow SA zatrudniła na tę rolę Aplikuj w witrynie firmy Zapisz Opracowanie technologii odlewniczej Analiza procesu odlewania Prowadzenie bieżącego nadzoru i kontroli przebiegu procesów technologicznych Wdrażanie nowych detali do produkcji Przygotowanie kalkulacji do ofert P i d k ji d k j Pokaż więcej Zobacz, kogo znasz ©

Jak wygląda ścieżka awansu w Z.M. Wiromet S.A.?

nick

zatrudnij sie i sprawdz a nie pytaj glupio

mikolow

nie ma czegos takiego

Joanna

Ano, to prawda, ale czemu nikt nie odpowiada? Chyba, że faktycznie jest ścieżki awansu brak?

Joł

Ścieżka? Wystarczy będąc kierownikiem RŁ narobić strat na dość poważną kwotę i pyk awans na dyrektora. Ot całą ścieżka awansu

Joanna

Jeśli faktycznie o tyle więcej daje to co w sumie z tym zrobisz? Tu na to stanowisko pewnie i tak się ktoś znajdzie

Joanna? Anna? A może Aleksandra xD

Joanna

w sensie? Ok Annę po Joannie jeszcze zrozumiem, ale skąd Aleksandra Ci się więzła i w sumie o co chodzi? ;p

@Joanna

Tak Pani Joanno, ktoś,sztuka to sztuka, nie ważne czy potrafi pracować byle dobrze obserwować...

@.

Dobrze obserwować? Czyli oceniasz pracę co niektórych za krótko mówiąc słabą? Nie prowadzi to do żadnych zwolnień?

@Joanna

Pani Joanno, odpowiedź na Pani pytanie była zawarta w tym usuniętym wpisie na GoWork( post dotyczący dwóch "personów" - jak to zostało ujęte)jakość wykonywanej pracy nie ma tu nic do rzeczy, liczy się (usunięte przez administratora) kto lepiej umie lawirować i manipulować ten mocniej się trzyma i nawet wzbudza zachwyt Pani Prezes a przy tym sama nie widzi że jej zaufane osoby najbardziej nią manipulują dla osiągnięcia własnych korzyści, stąd te nietrafione oceny pracowników.

@Joanna

Anna Joanna vel Alexandra. Już dawno zrobilem/am.

Honorata

wyliczasz tu dużo braków wiedzy na różne tematy a może sa szkolenia jakieś wyrównujące wiedzę?

Tumuś Krzysztof a może Aleksan
@Honorata

Nie ma .

W samo sedno. I ci ludzie mają czelność zwać się katolikami? Afiszują się wszem i wobec jacy oni wierzący, msze w Częstochowie rybki ba samochodach itp. A jak postępują z ludźmi? Brak słów

...

Równia pochyła i agonia ZM Wiromet zaczęła się gdy zatrudnili tych magików co przez okna zwiewali z Saint Gobain .... starą prawdą jest...nie mając pojęcia o profilu firmy i zarządzaniu zatrudnij ludzi co się na tym znają , a nie niemając pojecia probuje sie kierować produkcją planowaniem itp. Stary wirometowski mędrzec kiedyś rzekł...." do garów a nie rządzić firmą" niestety za te słowa poleciał.

Joł

I taka prawda. Jeśli ktoś jest masochistą i lubi być poniżany, upodlany, pracować za grosze, doświadczać mobbingu itd itd praca w Wiromecie mu to gwarantuje. Więc jeśli te warunki spełniacie to Wiromet czeka a jeśli nie to omijajcie tę firmę szerokim łukiem.

mztt

Cześć Byłbym wdzięczny za info co się dzieje w Wiromecie Mikołów tzn. z jakiego powodu w ostatnich 2 tygodniach Wiromet poszukuje kluczowych pracowników od kadry d/s zakupów, sprzedaży , technologów odlewniczych po pracowników produkcji typu odlewni czy ślusarz? Otwierają jakąś nową produkcję czy ludzie się zwalniają? https://pl.linkedin.com/jobs/zakłady-mechaniczne-wiromet-%E2%80%8B-spółka-akcyjna-jobs?currentJobId=3320806177&position=10&pageNum=0

@mztt

Nowa produkcja? Czego, kim i czym. Ludzie mają dość nieudolnego zarządzania, (usunięte przez administratora) pomiatania przez żonę prezesa tzw panią dyrektor. Zaległości w płatnościach dostawcą narzędzi przez co następuje ich brak, brak pieniędzy na remont maszyn niskie morale wśród pracowników (usunięte przez administratora)

@Joł

To jak niby mogliby jeszcze działać w ten sposób? Jak długo trwa ten stan, który teraz opisujesz?

Frank Sinatra

Tragedia ta firma nic nie daje od siebie , kolejni pracownicy odchodzą przez mobbing . Dział RM też już kuleje , kierownik każe robić fuchy a stawki stoją w miejscu.

Barbara
@Frank Sinatra

Dużo osób już odeszło? Są jakieś nowe oferty na miejsce starych pracowników czy firma raczej odpuszcza? Na jakie stawki można liczyć?

@Barbara

Sprawdź oferty w UP Mikołów. Naprawdę zachęcające. Stawka od 20 zł/h kpina z ludzi. Pracowników w tej firmie traktuje się jak (usunięte przez administratora)

New

Stawki proponowane na stanowiska tokarza operatora cnc przy tym profilu produkcji i wymaganiach sorry to jakaś kpina nie kompromitujcie się.

@New

A jakie aktualnie są, że taki zniesmaczony jesteś?

Czy w Z.M. Wiromet S.A. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Koziczka

No jasne że są. Im bardziej mogą cię (usunięte przez administratora)tym lepiej dla nich

Zostaw merytoryczną opinię o Z.M. Wiromet S.A. - Mikołów

• Jak się pracuje w Z.M. Wiromet S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Z.M. Wiromet S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Z.M. Wiromet S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Z.M. Wiromet S.A.