counter
2 176 209 5 1
Pan Marian

Nie wiem, czy da się pisać o Oltrans bez emocji ale spróbuję. Pracowałem tam jako kierowca gruszki. Na rozmowie wyjaśniono mi, że wynagrodzenie wynosi 16,50 netto, umowa zlecenie. Minimalna na konto, reszta pod stołem. Nie respektujemy czasu pracy kierowców, ewentualne mandaty płaci pracodawca. Od razu pojawia się problem z czasem pracy, ponieważ należy pracować nie mniej niż 14 godzin dziennie żeby ta praca miała sens finansowy. Na węźle na który trafiłem wyjaśniono mi, że to jeden z bardziej lightowych węzłów w trójmieście. Praca zaczynała się o 7:00, czasami o 6, trwała do 22/24. Niestety na załadunek często się czekało, czasami 5, 6 godzin. Oczywiście kierowca nie jest o niczym informowany, nie może wykorzystać tego czasu na nic, ma czekać. W trakcie czekania obowiązuje sprzątanie, łopata, taczka i wynocha na plac, zamiatać. Wiadomo, że kierowca czasem musi konserwować auto, obstukać je z betonu, wykwasować, wymienić żarówkę, ale zamiatanie wjazdu do firmy, wyrywanie chwastów, przerzucanie łopatą żwiru po ładowarce to przesada. Oczywiście nie odbywa się to po prośbie "czy mógłbyś proszę?" lub "czy mógłbym Cię prosić?" Zasuwaj na plac albo wynocha. Kierownik węzła, na oko 50 letni, mentalnie na pewno przekroczył już setkę. Wygląda i zachowuje się jak zombie. Telefon przyspawany do ryja, w ryju wsadzona fajka, mają kreować image osoby zapracowanej która nie ma czasu wysłuchać twojej sprawy. Oczywiście branie wolnego np. by załatwić lekarza, urząd, cokolwiek, jest w złym guście, pozwolenie zawsze jest wydawane z łaską i po niezręcznej ciszy. Narzędzia jakie się otrzymuje to kask i kamizelka, ściągnięta z zwłok innego kierowcy który rozkłada się w rowie koło firmy. Śmierdzą potem, brudne od pyłu. Oczywiście trzeba się naczekać około tygodnia grzecznie u kierownika. Buty, spodnie, kurtkę, rękawiczki musisz załatwić sobie sam. Ludzie których tam się spotyka bywają różni. Raz lepsi z którymi można zamienić kilka zdań, jednak są też tacy którzy nie dość, że bełkoczą coś niezrozumiale to jeszcze mają chamskie usposobienie. Drą mordę, zajeżdżają Ci drogę, wcinają się w kolejkę do mycia/załadunku. Raz prawie doszło do rękoczynów, a raz SAM KLIENT (usunięte przez administratora) na moich oczach pompiarza za jego chamskie zachowanie i powiedział, że złoży na niego skargę. Praca w Oltrans polega na jeżdżeniu po małych wioskach. Oltrans nie wybrzydza. Ma pan do wylania 2m betonu? Nie ma problemu, kierowca JUŻ jedzie. Na WZ brak adresu, numeru telefonu, brak numeru do pompiarza, nic. Nie zliczę ile odbębniłem krążenia po krzakach, polach, zagajnikach. Najbardziej mnie śmieszyły WZ na lewy beton. Klient się umawiał na towar bez faktury na który wystawiano WZ na transport wewnętrzny by zachować pozory legalności. Potem kierowca otrzymywał pieniądze od klienta i miał je w zębach przywieźć do dyspozytora. Węzeł jak węzeł, pył i piach. Niestety toalety zasrane, zaszczane, obrzucone petami, leje się z nich woda na podłogę i śmierdzą. Pomieszczenie dla kierowców pokryte warstwą brudu, mikrofalówka i czajnik zrośnięte z blatem. Oczywiście w środku siedzi gremium mędrców, fajki w ryju i dywagują o wyższości "Czterech Pancernych" nad "Stawka większa niż życie". Auto jakie otrzymałem było stare, wiadomo, nie daje się nowemu super bryczki. Ale hasło "uważaj jak hamujesz bo zaciski nie są za dobre" nie napawa optymizmem. Dodam, że zdarzały się sytuacje gdy do 9m gruszki wlewano 10m betonu i na odchodne "tylko ku*** nie wylej po drodze!". W firmie albo się jeździ według ich zasad w takich godzinach jak im pasuje albo następuje zwolnienie. Na tym węźle pracowało się około 14 godzin ale na innych 18 było normą. Słyszałem o rekordziście co pracował 20 godzin, wrócił do domu, umył się, ogolił i wrócił do pracy. Trzeba tam łamać przepisy, trzeba tam przełykać godność i szczerze mówiąc kasa nie jest za duża. Jeśli się zastanawialiście kiedyś czemu ojciec po pracy wracał pijany, lał was paskiem a mamę katował to właśnie dlatego, że pracował w podobnej firmie. Podejście do człowieka jest jak do śmiecia, można go wymienić w każdej chwili, Ludzi biorą z ulicy. Jeśli lubisz pracować przez większą cześć dnia, słuchać obelg, czekać w upale lub mrozie, jeździć po wioskach, domyślać się gdzie masz jechać to polecam. Praca gruszkarza nie jest łatwa. Jest brudna, jest ciężka, wymaga skupienia, długich godzin pracy, wyobraźni, umiejętności w prowadzeniu pojazdu. Ale jeśli chcesz ją sobie dodatkowo utrudnić i wyrywać sobie włosy z głowy to Oltrans jest dla Ciebie. Być może nie jestem zbyt obiektywny ale to są sytuacje które mnie tam spotkały. Nie ma tu krzty kłamstwa ani wyolbrzymiania. To po prostu firma z piekła dla osób bez życia prywatnego. Niektórzy mogą polemizować bo pracują tam latami przyzwyczajeni do tego co tam się dzieje ale w życiu nie chodzi o to żeby przyzwyczajać się do pracy w gułagu. Tym filozoficznym akcentem kończę. Darz bór.

Co jaki okres czasu w P.U.T. Ol-Trans można ubiegać się o podwyżkę?

Iwa Nowy wpis
Klient

Witam, czytam komentarze i teraz dopiero pojawiło się pytanie, czy aplikować tam o pracę na kierowcę ???????? czy ktoś mógłby się wypowiedzieć, czy kobitka da dam radę ???? Skoro panom ciężko ???????? Pozdrawiam

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Jak jest z pakietem medycznym w P.U.T. Ol-Trans? Można dołączyć rodzinę?

Pompei Nowy wpis
Klient

Witam. To że chorobowe w tej firmie, to oznaka nieróbstwa, ściemniania i lenistwa to wiedziałem od początku. Ale jak ktoś zachoruje na covida, jest osądzany przez innych zachorowanych pracowników jakoby była to wina pracownika, a nie braku noszenia maseczek i braku dezynfekcji rąk. Co poniektórzy mają covida, a pracują bo godzinki, a po drugie płatne 100% zamiast 80% chorobowe. Paranoja na maksa.

Pracownik Nowy wpis
@Pompei

Pewnie takie komentarze daje pseudo kierownik (usunięte przez administratora) siwy co :-)

Szymon

Nowe samochody już gotowe. Teraz dziobaki moje zapraszam do dziobania.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Pan Marian

Dzięki za tem wpis
Kandydat
@Pan Marian

Skutecznie wyleczyłeś mnie z chęci aplikowania na stanowisko kierowcy na wywrotkę. Pozdrawiam :)

Co jaki okres czasu w P.U.T. Ol-Trans można ubiegać się o podwyżkę?

@Pytanie

Z każdym wywiezionym metrem betonu masz 50gr. A podwyżki masz tak samo od 50gr do 1zl brutto. Więc fajnie was traktują. No i umowy na najniższej krajowej a resztę kasy pod tak zwanym biurkiem. Ciekawe kiedy do tyłka im się dobiorą za te oszukiwanie wszystkich dookoła. No i kiedy zabiorą się za to wysypisko śmieci. Bo zdjęcia już czekają na swoją okazję by powędrować do ekologów. Pozdro

@Pytanie

Co do podwyżki to możesz ją otrzymać jeżeli donosisz (dzwonisz i nadajesz (usunięte przez administratora) bo takie informacje to dla młodego sensacja) Jeżeli jesteś normalnym pracownikiem to dostaniesz na 100% tylko jedną odpowiedz POMYŚLIMY i tyle z twojej podwyżki . Gdybyś pracował/a na warsztacie to dostaniesz premie za picie.

Pikolo
@Pytanie

Ubiegać możesz najczęściej raz w tygodniu, a dostać ją możesz jak się wykarzesz, pokażesz że umiesz pracować i chcesz pracować to z biegiem czasu dostaniesz podwyżkę. (nie tylko obowiązków)

Użytkownicy czekają na odpowiedź 145 dni.

Czy P.U.T. Ol-Trans ma ściśle ustalone godziny pracy?

Romek

Panowie kierowcy w tej firmie pracuje się za 18 zł brutto na godzinę najlepszy tekst jaki słyszałem tu można wykręcić 300 godzin i da się zarobić nawet 5000zł Ukraińcy radzą sobie lepiej mieszkanie i samochód służbowy do dyspozycji polecam wszystkim się zastanowić dobrze albo być niewolnikiem.

Seba

@Mech a za co te 50 gr więcej można dostać?

Mech

Ludzie tam sie w lyzce wody topia zeby miec 0,50gr wiecej na godzine. karte z tacha taki wyjmnie zeeby 1dno kulko wiecej zrobic nie wpsomne o wadze ladunku.

Policja
@Mech

O wadze nie wspomne tzn... co miałeś na myśli ?

Inspekcja Transportu Drogowego
@Policja

Prosimy o więcej informacji.

Driver
@Inspekcja Transportu Drogowego

Auta w PUT OLTRANS są zawsze ważone, nikt nie wyjedzie z bazy z przekroczonym ładunkiem.

WETERAN.

... i jeszcze jedno Panie Marianie, zamiast filozofować.... weź kredyt, kup sobie stare lub nowe auto albo najlepiej dwa , zatrudnij kierowców i pokaż na co cię stać.... i jeśli po drodze nie fikniesz kozła, co jest w dzisiejszych czasach normą i nie będzie już za co do baku wlać ...... wtedy OPISZESZ NA TEJ STRONIE CO U CIEBIE.

WETERAN.

Panie Marianie z „ gruszki „, nie wiem czy wiesz filozofie za dychę ,że szef OLTRANS - u , dla Ciebie PAN OLEK HEWELT zaczynał właśnie na „ gruszce „ i nie pamiętam, żeby kiedykolwiek się skarżył, a było na co ..... zbudował własną, ciężką pracą najlepszą firmę w powiecie i jedną z najlepszych w pomorskim ... ma swoich oddanych „ żołnierzy” , którzy kochają tą robotę i poszliby za Olkiem w ogień. I nie dlatego, że zarobią więcej... tylko dlatego że dzisiejszy nowoczesny, przyjazny dla wszystkich okolicznych mieszkańców , i jakże im bliski OLTRANS , to również ich zasługa , ich ciężka praca, gwarancja spokojnego życia, bezpieczeństwo finansowe dla rodziny. Pracuję dla tej firmy prawie 30 lat ..... zawsze wypłata na czas, dodatki świąteczne , pomoc dla rodziny. Zapamiętaj sobie Panie Małolat starą zasadę, że jeśli chcesz gdziekolwiek , cokolwiek znaczyć - to musisz najpierw swoje odsłużyć, a potem się zasłużyć dla firmy... a wtedy będziesz PAN KIEROWCA FIRMY OLTRANS, których jak widać nie obdarzyłeś zbytnią sympatią.

Jak ktoś lubi sobie wypić w pracy to ta firma jest idealna dla CIEBIE. Można sobie pić podczas pracy i jest wszystko ok. Kierownictwo udaje że nic nie widzi tak samo jak pracodawca. Sam od czasu do czasu wódkę przywiezie jak jest potrzeba coś zrobić na szybko jakąś maszynę. Mowa tutaj o warsztacie oczywiście i mechaniku o ksywie WRZASKUN. Piję dzień w dzień i robi normalnie jak by nigdy nic. Ma też zawsze chętnych do picia ze sobą. Oczywiście sam nie pije tylko zawsze z kimś. Ale firma nic z tym nie robi więc rzycze im by coś się stało podczas pracy. Może ktoś otworzy kiedyś oczy jak ktoś za kogoś pozdzie siedzieć za wypadek w pracy pod wpływem %%%% pozdro

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny podczas rozmowy w P.U.T. Ol-Trans?

Ciulu

Obsrany

Zbyszek z Mrzezina

Pracuję z Olkiem od początku powstania firmy, zawsze dbał o „starą gwardię „ i to się nie zmienio do dzisiaj i nigdy nie zmieni. Zarabiam grubo ponad 6 - 7 koła na rękę i jestem zwykłym pracownikiem, nigdy nie patrzę na zegarek i zawsze dla szefa nawet 24 jak jest taka potrzeba. Pozdrawiam wszystkich , a młodym radzę pokazać najpierw na co was stać , a potem miałczeć o 50 groszy podwyżki. Zbychu.

Janusz
@Zbyszek z Mrzezina

Taka jest prawda, jak była robota zrobiona to i kasa się zawsze zgadzała , .... kiedyś na mnie jeden nadal kierownictwu, ale przeprosiłem (usunięte przez administratora)i jeż tego nie robie, to bardzo porządny chłop i zawsze pomagał wszystkim, którzy byli wporzo, nara....

ZbyszekLodziarz
@Zbyszek z Mrzezina

Zrob mu Zbychu loda jeszcze. 24,a jak jest potrzeba to i pupke wypnie.

Nigdywiecej

No nie...

Obserwator

Wszystkim narzekającym na robotę i zarobki w Ol-trans proponuję wziąść sprawy w swoje ręce, kupić sobie jedną z żółto - czerwonych wywrotek postawionych pod płotem od strony Kościoła i pokazać jak się zarabia „ wielką kasę”, gorzej gdy pod koniec miesiąca , po nie zapłaconych fakturach przez duże firmy zabraknie nawet na fajki.... pozdrawiam zadowolonych , starszyznę i naczelnego .

Użytkownicy czekają na odpowiedź 549 dni.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w P.U.T. Ol-Trans?

Arni

Bardzo „Skarbie”, ale najbardziej z Ciebie jako miss P.U.T.Ol-Trans ... to jest mój dodatek pozapłacowych .

Arni

No nie wiem kto to pisze, że ścigają, ja chowam się po krzakach i kiero mnie nie ściga bo u niego robimy fuchy i mamy luz.Stare dziadki robią po 12 godzin to i kasują, po co im tyle siana jak nie piją stare pacany.Arnold

Alicja
@Arni

Szczerze powiedziawszy - niewiele zrozumiałam z Twojej wypowiedzi. Wiem jedynie tyle, że na pewno pracujesz w P.U.T. Ol-Trans. Może powiesz mi na początek, czy sam jesteś zadowolony ze swoich zarobków?

Zostaw merytoryczną opinię o P.U.T. Ol-Trans - Mrzezino

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

P.U.T. Ol-Trans
2/5 Na podstawie 176 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Lipowa 6