Opinie o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) w Warszawa Rynek 9/11

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA). Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) w Warszawa Rynek 9/11

Król paprykarzu

@tenisista Ja też pracuje w Gdańsku na 3 maja. I nie jestem jedna z koleżanek którym zdarza się tam bywać. Jestem za to sumiennym pracownikiem i wiem, że dzięki dyrektorowi, który może i się jąka nasi klienci są zadowoleni. Atmosfera w pracy motywująca. Czasem nie jest lekko ale tylko stagnacja nie wymaga wysiłku. Kto chce się rozwijać znajdzie w I oddziale dobrego mentora i to nie jednego.

Miła
@Król paprykarzu

????????

Marika

Hej, trochę poczytałam wcześniejszych komentarzy i wiem, że wiele zależy od ludzi (pracowałam w kilku innych bankach i wszędzie jest ta sama presja na wynik). Teraz dostałam propozycję na stanowisko Doradca Klienta Premium- ktoś mógłby się wypowiedzieć w tym temacie? Miasto do 100tys, więc szału nie ma, ale mam 9 letnie doświadczenie w sprzedaży na różnych szczeblach od Doradcy po Menedżera. Wracam po urlopie macierzyńskim i nie orientuję się jakie teraz są stawki na rynku jeśli chodzi o takie stanowisko. Wypowie się ktoś?

Eva
@Marika

A o jakiej miejscowości mówimy ?

@Marika

zalezy co chciałabys wiedziec. duza presja na fundusze inwestycyjne na ubezpieczenia nie powiazane jak chcesz wiecej do podam ci e maila za duzo pisania

@Marika

MogeMogę prosić o info czy zmieniono Ci wynagrodzenie przy przejściu na d premium? Jestem w podobnej sytuacji po urlopie rodzicielskim dostałam propozycje d premium tyle ze wydaje mi sie ze wymagania sa duze a o podwyższeniu placy nikt nie mowi

Mateo

Jakie zarobki jako Doradca Klienta , bez doświadczenia. ?

Na czym polega praca na stanowisku Specjalisty ds. Obsługi Gwarancji?

Doradca Klienta

Pierwszy etap w oddzaile, rozmowa z dr bardzo profesjonalna i rzeczowa. Rozmowa trwała 30 minut, na rozmowie przedstawiam swoje pomysły i jak widzę ta prace. Dr zaprosiła mnie zatem na drugi etap w obecności kadrowej i dr regionu. Oegralam scenkę z trudnym klientem, dr regionu zadawał pytania o moje obawy co do pracy w banku, pytania padały z trzech stron, rozmowa trwała godzinę.

Dlaczego wybrałam ten bank Pytania o produkty bankowe snenka z trudnym klientem dlatego mają wybrać akurat mnie jak bee pozyskiwać klientów jakie widzę ważne swoich działań w kierunku sprzedaży prod. Banku

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
Daniel

Hejka, Słyszeliście, wiecie coś o tzw. dniach próbnych w BZ WBK? Na jakich są zasadach? Jest na to jakaś umowa czy coś? Czy może próbują pracowników bezpłatnie, co raczej wydaje mi się nieprawdopodobne by tak duży bank narażał swoją reputację? Dostałem taką propozycję po rozmowie na stanowisko doradcy, że muszą mnie kilka dni sprawdzić czy się nadaję. Pozdrawiam Daniel

Bilard

Witam, na jaka postawę można liczy jako doradca VIP?

blueman

Tymon, w zależności od Twojego dotychczasowego doświadczenia. Zakładając, że zaczynasz: duże miasto powyżej > 500 tys. PLN mieszkańców ok. 3500 PLN brutto, mniejsze miasta ok. 3000 - 3200 PLN brutto podstawy na początek. Jeżeli masz już przynajmniej 2-3 letnie staż na podobnym stanowisku w innym Banku spokojnie możesz dodać 500 PLN brutto. Powodzenia.

Tymon
@blueman

miasto Warszawa, ponad 5letnie doświadczenie w MŚP. Ile mogę negocjować podstawy?

blueman
@Tymon

Witam, Warszawa jest wyceniona zdecydowanie najwyżej + duże już doświadczenie, sądzę że spokojnie ok. 4.500 PLN - 5.000 PLN. Im więcej na początku wynegocjujesz tym lepiej, gdyż w trakcie pracy w firmie jest już bardzo trudno o podwyżkę. No chyba, że awansujesz na stanowisko kierownicze lub specjalistyczne na back office. Bank praktycznie od 2 - 3 lat przeprowadza tzw: "racjonalizacje" czytaj zamyka Oddziały i to głównie w dużych miastach, stąd pozycja negocjacyjna pracowników szeregowych w Placówkach jest niska. Pozdrawiam.

Tymon
@blueman

Dzięki! jeszcze jedno pytanie do znających temat... Czy jeżeli kredyt zaczyna się "wywalać", bank obcina mi za to prowizję? Dotyczy oczywiście doradców typu MŚP/firmy itd.

Doraca
@Tymon

Przede wszystkim nie ma żadnej prowizji dla doradcy. Wie nie ma co obcinać.

Klfc

Szkolenie wstępne w Warszawie - gdzie, jakie godziny, czy zakwaterowanie i wyżywienie zapewnia bank czy partner? Czy weekend wolny? Egzamin końcowy ustny czy na kompie?

Bankier

Taka cisza na forum, nikomu nie chce się pisać. Reguła jest taka, że jak mało wpisów na forum to znaczy, że w firmie jest dobrze i nikomu nie chce się pisać!

Tom
@Bankier

Ta cisza oznacza że ludzie są zmęczeni. Nic więcej. Ile można pisać że mobing, oraz plany które są nierealne do zrobienia. Nie w tej firmie nie jest dobrze dopóki nie będzie się szanować front office.

Joanna

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć użytkownikowi forum wyżej? Aktualnie Bank Zachodni WBK SA poszukuje pracownika na stanowisko Starszy Specjalista ds. Ochrony Danych Osobowych. Z oferty pracy wynika, że zapewniają m.in. klarowne ścieżki rozwoju, pracę i możliwość wymiany doświadczeń w międzynarodowym środowisku grupy Santander, prywatną opiekę zdrowotną. Czy ktoś myśli nad aplikowaniem?

piotrek

hej, jak się pracuje w bz wbk? czy jest ciśnienie? czy są codzienne spotkania przy tablicy?

Joanna

@doradca rozumiem, że mimo paru minusów jesteś zadowolony z pracy w Bank Zachodni WBK SA. Czy można liczyć na jakąś podwyżkę? Jeśli tak to po jakim czasie pracy? @warszawiak jesteś pewien, że chodzi o mobbing? Pamiętaj, że mobbing zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników. Czy ktoś jeszcze odczuł mobbing? Na forum nie możesz nikogo obrażać. Zapoznaj się z regulaminem forum http://www.gowork.pl/regulamin

doradca

Pracuję w WBK od kilku miesięcy i do plusów należą : -karta mulit sport -prywatna opieka medyczna -zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (bilety do kina, darmowe noclegi w hotelach i innych pensjonatach w całej Polsce etc.) -dobra podstawa (jak sobie wynegocjujesz i masz doświadczenie) -konkursy (jak się dobrze sprzedaje to może miesięcznie wpaść od 200 do 1000 zł w bonach lub czymś podobnym) - godziny pracy : pon-pt 9-17 -dyrektor regionalny (ja pracuje w regionie Tarnów) a jak jest w innych miastach tego nie wiem Minusy : - plany sprzedażowe wygórowane - prowizje żałosnym poziomie DRAMAT - premie - gdy oddział nie wyrobi planu to nie ma premii, więc nawet gdy będziesz miał wszystko 120% a inni się obijali to i tak dostaniesz ochłapy. -kiepska oferta kont ale ogólnie polecam :)

Bankier

Spora ta lista ofert pracy, jeszcze nie tak dawno dostać pracę w banku było bardzo trudno. Słyszałem, że BZWBK jest spoko dla ludzi.?

Joanna

@pracownik czy pracujesz nadal w Bank Zachodni WBK SA? Co powiesz o warunkach pracy? Co najbardziej podoba Ci się w pracy w firmie? A może jest coś takiego co byś zmienił? Pojawiły się ciekawe oferty pracy na stanowiska Junior Developer - Analityk Danych w Departamencie Audytu IT, Risk Management Officer. Czy ktoś będzie aplikował?

@Joanna

TAK PRACUJE. juz 11 rok CO MI SIE PODOBA. Sa dobre strony tego ze wypłata na czas :-) socjalka nawet dobra mozliwosc dobrych premii jak oddział zrobi. atmosfera zalezy od pracowników:-) ja akurat nie narzekam wspieramy sie w tych dobrych i złych momentach a jest nas 10 osób Jest w sumie ok ale jezeli chodzi o plany to masakra. Podwyzszaja je o jakis czas nacisk na ubezpieczenia na inwestycje taki ze juz nie raz zastanawiałam sie czy" gora" tego specjalnie nie robi aby słabsze osoby sie same pozwalniały. nie zrobisz planów to ........ lecisz na tapete i we wszystkich prawie raportach jezeli chodzi o te stanowisko Junior Developer - Analityk Danych w Departamencie Audytu IT, Risk Management Officer to nic ci "swiezego" nie powiem. ale kiedys miałam kolege który sobie chwalił ta prace i był zadowolony. jak teraz jest nie wiem

Klaus

Powodem takiej długiej listy ofert nie jest tylko rotacja. Generalnie brak ludzi do pracy i firmy nie mają kogo zatrudnić.

aaaaaaa
@Klaus

nie pisz głupot. Młodych ludzi po studiach cały tabun. Tylko kto pójdzie pracować za kiepskie stawki z perspektywą zwolnienia po kilku miesiącach i faktycznie będąc akwizytorem??? Praca w Banku na najniższym szczeblu nie jest ceniona przez nikogo oto do czego doprowadzono.

InicjatywaSTOPakwizycjiBanku
@Klaus

Zgoda, gdyby Banki otwierały nowe placówki i potrzebowały nowych pracowników. Natomiast trend jest odwrotny, oddziały są zamykane, następuje konsolidacja banków, a mimo to ofert nie brakuje...

Bodzio

Zaskoczona jestem długą lista ofert pracy! Czyżby braki pracowników na rynku pracy zaczęły dawać się we znaki nawet bankom? Jeszcze niedawno o pracy w banku można było pomarzyć a teraz bardzo proszę do wyboru.

InicjatywaSTOPakwizycjiBanku
@Bodzio

Rotacja, rotacja i jeszcze raz rotacja jak to na stanowiskach sprzedażowych... Dają Ci 3 miesiące okresu próbnego, jak Bank jest zdesperowany w poszukiwaniu pracowników którzy mają jakiekolwiek doświadczenie w obsłudze klienta, to nawet na wejściu 12 miesięcy pierwsza umowa. Zauważ również wymagania na pracowników w ogłoszeniach - próżno w nich szukać wykształcenia ekonomicznego/finanse bankowość. Atutem jest posiadanie doświadczenia w bankowości, ale nie jest to warunek konieczny - tak samo (o zgrozo!)jak wyższe wykształcenie- teraz wystarczy średnie i doświadczenie w call center.... Jeżeli się nie sprawdzisz po okresie próbnym, albo wcześniej uznasz że oczekiwania za takie wynagrodzenie są za duże, to składasz wypowiedzenie albo idziesz na L4 przemyśleć co dalej. A Bank wysyła kolejne zapotrzebowanie na portal rekrutacyjny. Z doświadczonymi pracownikami Banków jest inaczej, oni mają doświadczenie, są chronieni przez związki zawodowe, mają wiedzę większą niż ich przełożeni więc w niczyim interesie jest się ich pozbywać - gorzej jeśli tylko odsuwają wykonanie wyroku w czasie, poprzez fikcyjną sprzedaż, bo obawiają się że nikt ich później nie zatrudni. Ze swojej strony zalecamy każde wypowiedzenie ze strony pracy pracodawcy, jeżeli powodem są niskie wyniki sprzedażowe lub nie podołanie narzuconym obowiązkom, kierować do Sądów Pracy. Banki wykorzystują przyzwoitość pracowników, którzy widzą w sobie winę w tym iż nie sprzedali wymaganej ilości kredytów gotówkowych. Jednak plany sprzedażowe są nam narzucane a nie konsultowane z nami - tym samym Bank zostawia sobie drogę do słusznego (w jego opinii) zwolnienia nieefektywnego pracownika. Umowa o pracę nie jest umową efektu, nie jest umową o dzieło, więc nie można od pracownika wymagać wykonania konkretnej pracy i karać go za to, jeżeli dołożył wszelkich starań aby swoje zadanie wykonać. Sprzedaż sama w sobie nie jest zależna jedynie od pracownika, ale tez od wielu innych czynników. Dlatego też nie można wyliczyć/ przewidzieć/ zaprognozować wykonania konkretnej sprzedaży, ponieważ do finalizacji potrzebna jest wola obu stron, a nie tylko praca i dobra wola sprzedawcy. Obecny rynek pracy odbiera instytucją finansowym młodych i ambitnych pracowników. Stawki 2-2,5 tys. netto są osiągalne w innych branżach, w większych miastach nawet bez doświadczenia. A prawda o pracy w oddziale Banku powoli wychodzi na światło dzienne

Czy ktoś orientuje się w szczegółach oferty pracy dla doradcy firmy? Zainteresowałem się ale chciałbym coś więcej wiedzieć przed zgłoszeniem się do firmy?

Tom

Uciekaj jak najdalej. Doradca firmy to : presja wyniku, tajemniczy klient (to jest najlepsze...), monitoringi, odnowienia, brak wsparcia przełożonego, ciągła praca po godzinach, brak premii nawet jeśli zrobisz swój plan. Po prostu jest super.

Baśka

Osoby, które potrafią pracować oraz współpracować zawsze będą zadowolone z pracy.

michał
@Baśka

Tu nie chodzi o umiejętność współpracy w grupie a o to na jakich umowach są zatrudniane osoby / Czemu , skoro rzekomo BANK jest taki poważny i przyjazny pracownikom zatrudnia przez Work Service to po pierwsze>? A po drugie czemu tylko na umowy zlecenie w dodatku samych studentów ?

michał
@Baśka

Tu nie chodzi o umiejętność współpracy w grupie a o to na jakich umowach są zatrudniane osoby / Czemu , skoro rzekomo BANK jest taki poważny i przyjazny pracownikom zatrudnia przez Work Service to po pierwsze? A po drugie czemu tylko na umowy zlecenie w dodatku samych studentów ?

Olga

Bank BZ WBK to chyba jeden z bardziej przyjaznych banków!

Tomasz
@Olga

Ta opinia jest wyssana z palca .... Co za brednia, widać że nie masz doświadczenia zawodowego. Proponuję zmienić pracodawcę, może percepcja ci się również zmieni.

Zostaw merytoryczną opinię o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) - Warszawa

• Jak się pracuje w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Zobacz opinie na temat firmy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 6 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Kandydaci do pracy w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)