TRUMPF Huettinger

Opinie o TRUMPF Huettinger

Doceniony

Premia roczna pracownika Trumpf w Niemczech: 2,5k EURO Premia roczna studenta w Trumpf w Niemczech: 500 EURO Premia wieloletniego pracownika Trumpf w Polsce: 960 zł to jest 200 EURO, 80 zł miesięcznie. Tyle wycenia firma zaangażowanie i poświęcenie pracowników. Liść w twarz

@Doceniony

Fakt, to jest żenujące. Lepiej byłoby, żeby tej śmiesznej premii wogóle nie było. Niestety taki jest regulamin premiowania, jaki jest. W firmie nie ma związków zawodowych a przedstawiciele rady pracowniczej raczej nie mają siły przebicia. Pewnie nawet nie myślą, że mogliby mieć jakiś wpływ na zmianę regulaminu premiowania.

Prac0wnik
@Doceniony

To śmieszne jak premia, która z założenia ma być motywująca działa zupełnie na odwrót. System premiowania, sposób naliczania premii - ogromny minus tej firmy.

xyz - planista

Hej, Podzielcie się proszę opinią odnośnie stanowiska specjalisty ds. planowania produkcji. Dziękuję.

Irena
@xyz - planista

A co konkretnie chcesz wiedzieć? Jakie zarobki, atmosfera czy coś innego? Masz jakieś doświadczenie tak w ogóle?

xyz-planista
@Irena

Chodzi mi o atmosferę w Markach :) Zarobki to wiadomo, jak kto sobie wynegocjuje, ale ciekawe jakie widełki. Doświadczenie jest :)

Nowy nowy
@Irena

Jaki jest klimat na hali produkcyjnej. Ile może teraz nowy wyciągać pieniążków za miesiąc są premie?

Kszcz
@Irena

Jakie są widełki zarobków, jak z atmosferą, z ilu osób składa się zespół, co jest wymagane ;)

Kamil

Miniony rok finansowy zakończył się rekordem obrotu. Czy to przełoży się na wysokość premii rocznej? May październik...

@Kamil

Dzień dobry, Wysokość premii rocznej obliczana jest na podstawie Regulaminu Wynagradzania i Premiowania. Regulamin dostępny jest dla każdego pracownika w zasobach firmowych. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z działem HR osobiście lub mailowo. Pozdrawiamy Zespół TRUMPF Huettinger

Albert
@TRUMPF Huettinger

Tak wiadomo jak jest obliczana premia ale wszystkich interesuje ile wyszło procent za poprzedni rok co za tym idzie ile dostana pieniędzy.

@Albert

Dzień dobry, Wysokość premii rocznej jest podawana do informacji pracowników kanałami wewnętrznymi, z których polecamy skorzystać w razie dodatkowych pytań - zapraszamy do kontaktu z działem HR osobiście lub mailowo (można również anonimowo). Pozdrawiamy Zespół TRUMPF Huettinger

Produkcja elektroniki

Ja mam z kolei pytanie jak to jest ze osoby których wiedza jest na wysokim poziomie i robią robotę zarabiają tyle samo lub 200zl wiecej niż nowe osoby które nie aja pojęcia o niczym?

japaman - prac. produkcji
@Produkcja elektroniki

Nie przesadzał bym z tą "wysoką wiedzą" wśród pracowników produkcji :-) Takie osoby mógłbym policzyć na palcach dwóch dłoni. Wiem też, że te osoby nie zarabiają tak jak sugerujesz w swoim pytaniu. Jeżeli uważasz, że jesteś niedoceniany, porozmawiaj o tym z przełożonymi. Pamiętaj jednak, że w takiej rozmowie musisz przedstawić argumenty dot. podwyżki płacy. To, że np. pracownik ma długi staż pracy i wkręcił dużo śrubek na pewno argumentem nie będzie.

Lobo
@japaman - prac. produkcji

Wiedza czasami ma małe znaczenie jeśli nie potrafi jej wykorzystać w zespole...

@japaman - prac. produkcji

Chyba coś Ci się pomyliło tu się żadnych śrubek nie wkreca

WWY
@japaman - prac. produkcji

W kadrach to jednak maja mało roboty ze piszą tu na forum Kiedyś to chociaż profesjonalista odpisywał Bardzo to się rzuca w oczy

@WWY

No tak, jak brak argumentów to zaczynają się insynuacje. Wczoraj byłem na spotkaniu integracyjnym w hulakula. Nie widziałem tam zgorzkniałych ludzi. Pewnie zostali w domach. Z Kadr też nikogo nie widziałem. Prawdopodobnie dlatego, że "integracja" była zorganizowana dla kilku brygad z produkcji.

@japaman

Hahaha jak mogłeś być wczoraj jak to dopiero będzie w najbliższą sobotę, chyba że żyjesz w innej rzeczywistosci

@Produkcja elektroniki

Zamiast bełkotać zorientuj się czy i kiedy miały koordynację brygady Wa(usunięte przez administratora) i Ba(usunięte przez administratora). Temat zakończony, szkoda na ciebie prądu...

@japaman

Pisząc "koordynację" miałem oczywiście na myśli "integrację". Trzy brygady już ją miały.

WWY
@japaman

Argumenty są konkretne Zerujecie na ludziach Chcecie upoic tanim piwem w jakimś marnym klubie i chwalicie się ze jest integracja i tak dbacie o załogę Śmiech śmiech Śmiech

@WWY

Kto to są ci "chcecie" ? Integracja była propozycją wychodzącą od pracowników, moich kolegów i koleżanek. Jej miejsce i format były wynikiem decyzji pracowników. Organizacja należała do pracowników. Pracodawca nie wtrąca się i nie organizuje, ale po części sponsoruje. To co piliśmy i jedliśmy było tylko i wyłącznie wynikiem naszej decyzji. Szczekaj dalej :-)

Bzdury

Część rozmowy była prowadzona przez panią z HR, druga część przez kierownika docelowego działu. Jeśli chodzi o panią to nie mam żadnych uwag, była bardzo miła. Kierownik działu zadawał pytania do momentu wyczerpania się mojej wiedzy (tak ustaliliśmy). Gdy moja wiedza na jakiś temat się wyczerpała, kierownik sprawiał wrażenie podirytowanego - wzdychał, robił głupie miny, odchylał głowę do tyłu (chyba w wyrazie zażenowania). Rozumiem, że moja wiedza mogła być niewystarczająca, ale takie zachowanie nie wygląda najlepiej i nawet gdyby moja kandydatura została zaakceptowana, to poważnie bym się zastanowił nad podjęciem tutaj pracy.

Trochę pytań z ogólnej elektroniki i mnóstwo dogłębnych pytań z wyspecjalizowanej elektroniki (projektowanie przetwornic). Przez panią z HR zostały zadane standardowe pytania (dlaczego zmieniam pracę, jakie zarobki mnie interesują itd.)

G. St

Witam, a czy firma Trumpf potrzebuje logistyków? Mam 10 letni staż w branży automotive?

@G. St

Dzień dobry Prosimy o wypełnienie tego formularza aby nasz dział rekrutacji mógł się z Panem/Panią skontaktować - https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=c44513b42d134549982161473974a9ea W ostatnim polu proszę zaznaczyć Logistyka i administracja sprzedaży. Pozdrawiamy Zespół TRUMPF Huettinger

Chas

podobno firma ma mieć nową siedzibę w Jankach pod Warszawą? Cos ktoś słyszał?

@Chas

Dzień dobry, Zaprzeczamy - nie mamy w planach otwarcia nowej siedziby w Jankach pod Warszawą. Pozdrawiamy Zespół TRUMPF Huettinger

Pan Areczek

Czy to prawda że brygsdziści nie mają doświadczenia ani wiedzy o produktach które powstają w ich brygadach ? Po kilku miesiącach będąc na wypożyczeniu w Markach takie jest moje zdanie. Po prośbie o pomoc dostałem jedynie informację kogo mam się zapytać. Sytuacja powtarzała się kilku krotnie z różnymi "świeżymi" osobami które na początku potrzebują pomocy. Oczywistym jest że pierwszą osobą od której oczekuje się wskazówek jest przełożony, skandalem jest że tutaj są to osoby z przypadku nie mające kompletnie wiedzy niezbędnej na tym stanowisku. Mam nadzieję że przeczyta to ktoś władny i zostaną wyciągnięte wnioski.

@Pan Areczek

Dzień dobry Niepokoi nas to, o czym piszesz i nie chcielibyśmy tego zostawić. Chcielibyśmy poznać więcej szczegółów dotyczących twojego spostrzeżenia wraz z personaliami - jeśli chciałbyś szerzej opisać kontekst tej sytuacji zapraszamy do zrobienia tego anonimowo i wrzucenia opisu do skrzynki HR przy recepcji lub do kontaktu z dowolnego adresu mailowego na adres kadry@trumpf.com. Przyjrzymy się tej sytuacji indywidualnie. Pozdrawiamy Zespół TRUMPF Huettinger

japa
@TRUMPF Huettinger

Nawet jeżeli nie jest tak jak pisze "pan jareczek" to niebawem może tak być, że brygadziści nie będą znali zarówno prokuktu, sposobu jego wytwarzania a także organizacji pracy w firmie. Powód jest prozaiczny - firma zamiast rekrutować na stanowiska brygadzistów z pracowników produkcji, zatrudnić ma brygadzistów z naboru zewnętrznego. Jest to kompletnie niezrozumiałe i trąca nepotyzmem.

Robek
@Pan Areczek

A może brygadzista ma kilkadziesiąt osób do ogarnięcia i deleguje zadania? Dobrze zorganizowany zespół to taki gdy nie zwalnia w przypadku nieobecności szefa. To jest wiedza z teorii zarządzania.

@japa

Dzień dobry To opinia, która nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości - co kilka tygodni przypominamy o możliwości rozwinięcia swojej ścieżki zawodowej wewnątrz struktur firmowych, ostatnio akurat właśnie na stanowisko brygadzistów awansowaliśmy kilka osób wewnętrznie o czym informowaliśmy szeroko w firmie. Niezmiennie zachęcamy do aplikowania na oferty wewnętrzne i rozwoju wewnątrz struktur TRUMPF Huettinger. Pozdrawiamy Zespół TRUMPF Huettinger

japaman - prac. produkcji
@Pan Areczek

Brygadziści, na pewno zdecydowana większość z nich, byli wcześniej pracownikami produkcji. W związku z tym mają wiedzę o produktach które powstają w brygadach. Jako początkujący pracownik wielokrotnie się o tym przekonałem. Nie potwierdzam twierdzenia, że są niekompetentni. Może masz jakiś problem z komunikacją...

TRUMPF Huettinger poszukuje pracownika na stanowisko planista produkcji. Braliście udział w procesie rekrutacji i zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

Jgfh

A co (usunięte przez administratora) na to ?

Makaron

Którego dnia są wypłaty na stanowisku montera? Bardzo zależy mi na odpowiedzi, ponieważ ułatwi Mi to w efektywnym ułożeniu planów. Pozdrawiam MP

Maklowicz
@Makaron

Tak jak w Biedronce 10 tego

Jawor
@Maklowicz

Tyle że mniejsze.

Tymek
@Jawor

To współczuje Ci, że tak słabo wynegocjonowałeś stawkę, albo takie masz umiejętności, że nie dało rady więcej. Właściwie to czemu nie pracujesz w Biedrze? Albo w Lidlu?

@Jawor

... zabełkotał Maklowicz którego przerosła praca w firmie. Idz do Biedronki...

john

Opinia jest kłamliwa.

japaman

A co ma do twoich wierutnych kłamstw moja premia ? Zajmij sie wykładaniem towaru w Biedrze.

Renata
@john

A wobec tego co jest prawdą?

Jawor
@Renata

Widzę że dział HR działa aktywnie. Po pierwsze sprawdźcie ile w tej chwili się zarabia w Lidlu czy w Biedronce. Przed dużo mniejszej odpowiedzialności za wykonywaną pracę. Po drugie te w tej chwili pracuję w PGZ gdzie zarobki są naprawdę dużo wyższe.

Japaman
@Jawor

Jestem pracownikiem produkcji - montaż finalny. Jestem normalnie rozwinięty, dlatego odpowiedzialność, nie wielkiej zresztą wagi nie jest dla mnie problemem. W sierpniu pracę podjęły u nas dwie osoby z Biedronki... proszę nie ośmieszaj się już ze swoimi żenującymi teoriami. Po prostu sprawdz ile dostanie na dzień dobry pracownik w Biedrze a ile u nas. Sprawdz też jakie warunki pracy są w Biedronce. Temat uważam za zakończony, bo brak tu merytorycznej dyskusji z twojej strony, a z rozpaczliwymi próbami udowodnienia racji, choć nie masz na to szans, nie mam zamiaru polemizować.

szz

Czy ktoś z pracowników może powiedzieć ile proponują na początku..dla Konstruktora Mechanika... taką kwotę chyba powiedzieć można bo to napewno nie to samo co ktoś sobie wypracował lub wynegocjował... nikt żadnych regulaminów nie łamie.

@szz

4000 netto

@Andrzej

Chyba żart.

Byly

Pracowałem w tej firmie kilka ładnych lat Myślałem ze branża jak to mówią Hight tech Będzie niosła za sobą poprostu pieniądze Zwolniłem się i sprzedaje marchewkę i pietruszkę na bazarku w Zielonce i muszę powiedzieć ze po stokroc na tym lepiej wychodzę :) Bez szefa bez jakiegoś tam brygadzisty co za tyłkiem chodzi Mam święty spokoj i za to dobre pieniądze

@Byly

Cześć! Cieszymy się, że powodzi ci się w życiu dobrze i że znalazłeś swój sposób na życie :) Lubimy świeże warzywa, może nawet uda się nawiązać jakąś współpracę kiedy będziemy zamawiać marchewkę na soki do sokowirówek? ;-) Pozdrawiamy ciepło Zespół TRUMPF Huettinger

xnx

Dlaczego firma informująca oficjalnie o 5-dniowym systemie pracy robi chore nadgodziny, gdzie człowiek zamiast wracać do rodziny wychodzi z pracy o 1 w nocy? pracując na drugą zmianę. Dlaczego pracownicy chodzą w soboty do pracy? Skoro firma zapewnia, że praca jest od pon do pt jak w większości normalnych firm tego typu? Tacy jesteście przepisowi a pracownik ma tyrać po godzinach żeby zarobić sensowne pieniądze?

@xnx

Dzień dobry, Zgadza się, jest tak jak piszesz, mamy 5-dniowy tydzień pracy. Praca w nadgodzinach lub w soboty zdarza się w poszczególnych zespołach, dozwolona jest tylko w sytuacjach kryzysowych i jedynie za zgodą pracownika . Każdy przypadek pracy w nadgodzinach lub w sobotę jest zgłaszany i nadzorowany przez dział HR. Jeśli twoje obserwacje są inne lub chciałbyś zgłosić nieprawidłowości, zapraszamy do kontaktu za pomocą skrzynki HR przy recepcji lub do kontaktu z dowolnego adresu mailowego na adres kadry@trumpf.com Pozdrawiamy Zespół TRUMPF Huettinger

@TRUMPF Huettinger

Nieprawidłowości będą zgłoszone bezpośrednio do Prezesa z odpowiednimi dowodami Kryzysowe sytuacje są codziennie od niepamiętnych czasów Nagabywanie i straszenie pracowników ze jak nie zostaną…

Prac.

To chyba pracujemy w innych zakładach... :-) W brygadzie w której pracuję żeczywiście mamy napięty plan produkcji, ale nikt nikogo nie nagabuje do pracy w nadgodzinach, nikt nikogo nie straszy. W brygadzie są pracownicy którym ewidentnie nie pasuje praca w soboty czy w nadgodzinach. Nie zauważyłem aby z tego powodu byli szykanowani albo inaczej traktowani. Nikt nie zmusza do pracy w soboty. Część pracowników pracowała w tę sobotę, ja nie pracowałem bo nie chciałem. Zamiast płakać na forum po prostu powiedz przełożonemu, że nie masz ochoty pracować w nadgodzinach.

@xnx

Kto chce to pracuje kto niechce to nie. To że ty niemozesz albo niechcesz nieznaczy że ktoś inny też!

Basiula07
@xnx

Nadgodziny są dobrowolne, a o soboty ludzie się wręcz biją, ja z chęcią wykorzystam twój limit nadgodzin. Nikt nikogo nie zmusza do niczego. Brygadzista uprzejmie pyta czy masz ochotę na nadgodziny i to ty decydujesz co z nimi zrobisz. Chcesz zostać to zostajesz. Nie wiem na jakim dziale ty pracujesz ale to nie odzwierciedla obrazu jaki przedstawiles z tym co jest naprawdę. Pracuje tu 6 lat i nie spotkałam się z taką sytuacją.

Licz
@Basiula07

Jest prawdziwa

Miki
@Licz

Uprzejmość u brygadzisty…Proszę Cie:)

@Basiula07

Pierwszy raz słyszę o tym, żeby pracownicy bili się o nadgodziny. To ile macie za te soboty płacone?

@Damian

. Hej. Damian. Czy ty jesteś zadowolony z pracy? Ile pracujesz czasu? I okolice gdzie budynek stoi. Gramy w otwarte karty.

mmmm
@Damian

Płacone zgodnie z przepisami pracy.

@Nowy

Pracuje od 4 mies i już mam dosyć

Miro
@Damian

Jak Ci źle to się zwolnij. Przecież nikt Cię tu na siłę nie trzyma. Po co masz się męczyć ?

Aktualność
Zastanawiacie się gdzie możecie znaleźć informacje o firmie a także wszystkie aktualne oferty pracy?
Zapraszamy na stronę https://zajrzyjzciekawosci.pl/#oferty-pracy

Pracownik TPLE

Pracownikiem w firmie jestem już prawie 2 lata, naprawdę jest to miejsce do którego chętnie się idzie pracować. Firma dba o każdego pracownika, każdy pracownik biurowy/ produkcyjny ma szanse na awans. Polecam gorąco pracę w rozwijającej się firmie ;)

@Pracownik TPLE

Dziękujemy za pozytywną opinię :) Pozdrawiamy, Zespół TRUMPF Huettinger

Rysiek
@Pracownik TPLE

Kolego ja tam pracuje 16 lat:) Do tej pory nikt nawet nie zaproponował mi awansu Bzdury piszesz straszne jak to ty wogóle Ja tam przetrwałem jak były gaszone swiatla bo podobno był kryzys ,przetrwałem obcięcie pensji o polowe żeby firma mogła istnieć podobno Firma od tamtej pory przewaliła z 1000 osób jak nie więcej Oby sztuka

@Rysiek

Prawda

stary pracownik
@Rysiek

kiedy to zmniejszono pensje o połowe? Co za bzdury???Zmniejszono o 10-20% w wyniku głosowania czy zmniejszyć czasowo czy zwalniać kolejnych pracowników. Wiążące było 100% zgody i tak się stało, więc Rysiek sam za tym głosowałeś!

Rysiek
@stary pracownik

Za za niczym nie głosowałem urny nie widziałem:) Lojalki tez nie podpisałem;)

Japa
@stary pracownik

Jestem pracownikiem z niewielkim stażem, niespełna 4 lata. Nie wiem jak było niegdyś, mogę powiedzieć jak jest obecnie. \W firmie pracuje setki osób. W poszczególnych zespołach robią to samo, ale nie tak samo. Również zainteresowanie samą pracą i rozwojem jest różne u różnych osób. Sam znam kilku pracowników z kilkunasto letnim stażem których poziom wiedzy i zaangażowania ma się nijak do tego stażu. "Klepią" od nastu lat jedno proste urządzenie, nie chcą montować innych konstrukcji. Dlaczego mieliby zarabiać więcej od pracownika który pracuje kilka lat, ale na tym samym stanowisku jest po prostu lepszy, jest uniwersalny bo potrafi wykonywać szerszy zakres prac ? W firmie nic nie dzieje się przypadkiem. Zapewniam, że przełożeni doskonale znają Twoje zaangazowanie i wiedzę i na tej podstawie jesteś oceniany i odpowiednio doceniany. Jak Cię oceniają dowiesz się niebawem (szyscy się dowiemy) przy pozycjonowaniu stanowisk pracy.

lucas
@Japa

co to jest "pozycjonowanie stanowisk pracy"? jakas nowa procedura bedzie?

Arti73

Wstąpiłem na chwilę i zostałem...to już prawie pięć lat. Co mogę napisać? Do pracy idę zupełnie na spokojnie, nie zjadą mnie nerwy i stres. Wiem, że zawsze, w każdej sytuacji mogę liczyć na pomoc ze strony współpracowników i przełożonych. Po prostu czuję się tu bezpiecznie i mogę sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Są też benefity - pakiet medyczny, sekcje sportowe, karty multisport dofinansowane tak jak i ubezpieczenie na życie. Nie mówiąc już o jabłkach, kawie z dobrych ekspresów, wodzie a to wszystko w ilościach nieograniczonych. Świetne zaplecze sanitarne. Stołówka gdzie znajduje się w pełni wyposażona kuchnia a także można zjeść ciepły posiłek serwowany przez firmę zewnętrzną, dofinansowany przez pracodawcę. Ale już może starczy, bo musiałbym pisać jeszcze długo a najważniejsze napisałem już na początku - wstąp na chwilę, zostaniesz - tu pracuje się po prostu dobrze!!! A to bardzo dużo...

@Arti73

Dziękujemy za pozytywną opinię :) Bardzo miło nam, że masz takie zdanie o firmie! Pozdrawiamy, Zespół TRUMPF Huettinger

Aktualność
Wracamy wspomnieniami do poprzedniej soboty i do naszego firmowego pikniku dla pracowników i rodzin - Family Day 2022!
Nasze wydarzenie było tak liczne, że stało się imprezą masową. Na gości czekały liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, pyszne jedzenie i picie a także lody dla ochłody. Dziękujemy za tak liczną obecność na pikniku i mamy nadzieję, że bardzo wam się podobało!

Dołączcie do naszej drużyny abyśmy zobaczyli się na kolejnej edycji naszego pikniku! Zajrzyjcie #zCiekawości na https://zajrzyjzciekawosci.pl/

3..2..1..ruszyła! Z przyjemnością prezentujemy
pierwsze efekty kilku ostatnich miesięcy naszej pracy, kampanię "Zajrzyj #zCiekawości, zostań z wyboru".

W ramach kampanii prowadzimy działania online, uruchomiliśmy stronę http://www.zajrzyjzciekawosci.pl
oraz ruszyliśmy z kampanią w świat.

Plakaty z naszymi ambasadorami, prawdziwymi pracownikami naszej firmy możecie spotkać w Warszawie w pierwszej i drugiej linii metra (M1 Wierzbno, Politechnika, M2 Rondo Daszyńskiego), w Piasecznie, w Zielonce i w Kobyłce.

Zapraszamy do zajrzenia #zCiekawości na naszą stronę i dołączenia do naszego zespołu!

Nowak

Monter Urządzeń Energoelektronicznych - widzę ofertę i myślę sobie czy można fajnie zarobić w tej firmie na tym stanowisku ?

Jan
@Nowak

Po 10 latach przepracowanych Mam 2800 na rękę. Ocen sam czy warto...

Dove
@Jan

Oj coś mi się wydaje,że to może być "bajeczka".....ale nie wnikam .... Jednak zastanawiam się co tu jeszcze robisz ??

Jan
@Dove

Do tego można dorobić nadgodzinami i przyjść w sobotę . A Kolega myślał ze na start 4 od razu ?:)

Cytryna
@Nowak

jak mieszkasz ze starymi na kwadracie, dają ci żryć i za nic nie musisz becelować, to możesz sobie "fajnie" zarobić

@Dove

Obecna stawka pracownika na produkcji to 4500zl brutto. Raczej się pensji nie podnosi, z małymi wyjątkami. Polityka jest taka by przyjmować nowych. Trumpf zatrudnia po 30 nowych osób niemal miesiąc w miesiąc. Dawałoby to przyrost pracowników rzędu 300 osób rocznie, a tymczasem stan zatrudnienia wzrósł zaledwie o kilkadziesiąt osób w ostatnim roku. Taka jest rotacja. Taka jest rzeczywistość, nie bajeczki.

@Kamil

W TRUMPF Huettinger nie stosujemy stawki z tabelki, ostatecznie oferowana na rozmowie kwalifikacyjnej stawka zależy od wielu czynników i konkretnego stanowiska. Prawdą jest, że odnotowujemy wysokie wskaźniki zatrudnienia. Tempo rozwoju firmy w ostatnich latach jest naprawdę imponujące, niesie to za sobą oczywiście duży przyrost liczby zatrudnionych pracowników przy niskiej rotacji - w ostatnim roku liczba pracowników wzrosła o ponad 200 osób. Ma to również namacalne i widoczne efekty - w zeszłym miesiącu otworzyliśmy nowy (piąty!) budynek o powierzchni ok 20.000 m2. Cieszymy się z tego trendu i z ciągłego rozwoju firmy, zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy pod podanym linkiem. Uprzedzamy, jest ich dużo, a będzie jeszcze więcej :) https://pracodawcy.pracuj.pl/trumpf-huettinger-sp-z-o-o,2033/oferty-pracy Pozdrawiamy, Zespół TRUMPF Huettinger

@Jan

Buhahah to ja mam 3700 na rękę bez sobót i nadgodzin. Jednak w mojej firmie jest git. Wlazłem z ciekawości.

Miki
@Hs

A gdzie pracujesz?

@Miki

Pracuje przy roznoszeniu ulotek Zapale sobie kiedy chce

Łucja
@Hs

no to nie pracujesz dla tej firmy, po co wiec pod nia komentujesz ? na zlosc innym czy jak ?

@Łucja

Ale pracowałem i wyrażam swoją opinie

PROGRAMISTA

A ja lubię firmę i uprzedzę od razu tych aktywnych - za opinię nikt mi nie zapłacił. Pracy dużo ale atmosfera dobra, dbają o rozwój (szkolenia, ścieżki awansów), eventy, benefity (również dla aktywnych sportowo), zaplecze gastronomiczne (napoje, owoce, lody, ciepłe posiłki) i te wszystkie historie związane z bezpieczeństwem przed COVID. W firmie widzę lampy antybakteryjne/antywirusowe zakupione przez TRUMPF, maseczki ochronne rozdawali pudlami, kto chciał mógł się zaszczepić (pracodawca to zapewnił). Dbają jak mogą, nie można powiedzieć... Niezadowoleni zawsze się znajdą (jak goście na weselu- jednemu smakuje rosół, innemu grzybowa ????, tego nie zmienimy).

@PROGRAMISTA

Podzielam opinię, jako były pracownik, który bardzo dobrze wspomina Firmę. Rewelacyjne miejsce na początek kariery zawodowej - umożliwienie rozwoju i sprawdzenia się w aspektach, które mnie interesowały (to zasługa Przołożonej), dodało wiary w siebie i odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań. Jeśli chodzi o benefity pozapłacowe, już lata temu wg mnie nie było źle - Firma w tym aspekcie nie wypada słabo, nawet w porównaniu do gigantów (wiem z doświadczenia). Ponadto sama płaca również do niskich nie należała i myślę, że nadal nie spada poniżej średnich rynkowych stawek dla danego stanowiska. Niezdecydowanym Kandydatom - polecam! :)

Xyz
@PROGRAMISTA

To są bzdury żadnych szkoleń pracownikom nie robią, panuje tam chaos totalny brak organizacji.

Magdalena
@BP

Dlaczego piszesz że to rewelacyjne miejsce na początek kariery? Myślisz że nie warto zostawać na długo, ten rozwój w którymś momencie trafia na mur nie do przebicia czy coś?

@Magdalena

Nie uważam tak, bo jest wiele osób z długim stażem w Firmie. W moim przypadku, wiązało się to z sytuacją prywatną i długą przerwą w pracy zawodowej (mimo braku wówczas już wiążącej umowy, dostałam propozycje pracy, ale nie zdecydowałam się, gdyż nie podjęłam wtedy jeszcze przez długi czas zatrudnienia i to był jedyny powód). Nie twierdzę, że zawsze było "różowo", ale zdecydowanie plusy przewyższały minusy. Ja trafiłam akurat na osobę, która świetnie wprowadziła mnie w zagadnienia, którymi miałam się zająć, a to dla początkującej osoby jest kluczowe.

(szkolenia, ścieżki awansów) - hahahahah

Kamil

Mam w Trumpf w Zielonce rozmowe na konstruktora elektroniki w.cz. w R&D. Ktos moze powiedziec co oni tam robia? Ile mam powidziec, ze chce zarobic?

Odp. Kamil
@Kamil

Kilka ogólnych rad: 1. Warto na wstępie ustalić, jaki system podnoszenia wynagrodzeń obowiązuje i jak często ma to miejsce, a przede wszystkim co wpływa na decyzję o ich przyznaniu. Ważne jest zatem aby na rozmowie, oprócz ustalenia aktualnego zakresu obowiązków i poziomu płacy, poznać również zasady pięcia się po szczeblach kariery w danej firmie. Obecni pracownicy nie mają tej wiedzy. 2. Zdecydowanej większości specjalistów zdarza się pracować po godzinach. Kwestia nadgodzin jest jednym z najbardziej „wrażliwych” elementów relacji pracownika z pracodawcą. Prędzej czy później zostaniesz "poproszony" o to. 3. Rekrutacja do nowej firmy to jedyny moment, aby negocjować pensję. Decydując się na negocjacje wynagrodzenia albo warunków zatrudnienia, pokazujesz pracodawcy, że znasz swoją wartość i potrafisz walczyć o swoje prawa. Druga taka szansa jest dopiero w momencie składania wypowiedzenia.

Odp. Kamil 2
@Odp. Kamil

I jak wynik rozmowy? Proszę daj znać innym jak to wygląda.

@Odp. Kamil 2

@Odp. Kamil 2 Ok, to znowu ja. Zastosowałem się waszych porad i pracuje w Trumpfie. Panuje tu przekonanie, że źle o tej firmie piszą tylko pracownicy produkcji. No to obalam ten mit. Jestem w R&D i mam jak najgorszą opinię o tej firmie. Inżynier jest w tej firmie śmieciem. To zdecydowanie najgorsza praca jaka miałem w życiu. Umowa oczywiście na czas określony, bo wykorzystują maksymalnie to na co pozwala kodeks pracy. Ludzie odchodzą z pracy, rotacja bardzo duża. Stabilności w tej firmie nie znajdziecie. Niedawno tez odszedł bardzo dobry gość bo potraktowano go jak śmiecia. Jak jesteś dobry, to stara kadra będzie pod tobą dołki kopała, bo będą się bali o swoje stołki. Nauczyć się tutaj tez niewiele można. Pomimo, że pracuje tu już jakiś czas to nie dopuszcza się mnie do wiedzy o projektach, nad którymi pracuje. Jestem chłopcem na posyłki. Tu nie ma możliwości rozwoju, bo cały czas jesteś na umowach terminowych, wiec oni w ciebie nie inwestują, a i tobie nie warto się angażować bo wyciągną od ciebie wiedze i potem zwolnią. Duża rotacja, niestabilne zatrudnienie. Większość osób pracuje tutaj mniej niż rok. Żałuje, ze tutaj przyszedłem. Jakbyście mieli ciekawa prace dla dobrego projektanta elektroniki analogowej i RF to dajcie znać. Szukam pracy.

@Kamil

Niezmiernie przykro nam, że masz o firmie taką opinię. Polityka wewnętrzna firmy zakłada, że zawierane umowy o pracę są na czas określony polskim Kodeksem Pracy, a następnie przedłużane. Rotacja w firmie jest bardzo mała, a w dziale o którym wspominasz jest nawet niższa niż średnia firmowa (poniżej 0,5%). W ostatnim badaniu opinii wśród pracowników stabilność płacy i zatrudnienia została wymieniona jako jeden z największych wyróżników firmy na tle konkurencji. Na drugim miejscu były możliwości rozwoju - w ostatnim roku w szkoleniach podnoszących kwalifikacje w grupie, o której piszesz wzięło udział łącznie 64 kursantów. Zgodnie z polityką firmy każdy zatrudniany pracownik od 1 dnia otrzymuje wszelki dostęp do informacji projektowej z danego obszaru dlatego niepokoi nas to, o czym piszesz i nie chcielibyśmy tego zostawić. Jeśli chciałbyś szerzej opisać kontekst twojej sytuacji zapraszamy do zrobienia tego anonimowo i wrzucenia opisu do skrzynki HR przy recepcji lub do kontaktu z dowolnego adresu mailowego na adres kadry@trumpf.com Pozdrawiamy Zespół TRUMPF Huettinger

@TRUMPF Huettinger

Nieprawda. Wcale was to nie niepokoi. Wiecie o tym i to wy (kadry) namawiacie do tego. Znam conajmniej kilka osób, które opuściły firmę w ostatnich miesiącach miedzy innymi z tego powodu, ze niedopuszczano ich do projektów i traktowano jak wroga. Część z tych osób sama podjęła decyzje o odejściu widząc taki sposób traktowania, a z częścią po prostu nie chcieliście przedłużyć umowy bo zbyt mocno domagali się ludzkiego traktowania.

@TRUMPF Huettinger

A i jeszcze jedno wasze kłamstwo. Jak rozejrzę się wokół siebie to ok 50% osób pracuje poniżej roku na umowach śmieciowych, włączając w to mnie, a jak mówią ci co dłużej tu pracują, dział się nie rozrósł przez ostatnie kilka kalka lat nic a nic. Zatem opowiadacie bajki o rotacji. Juz nie chce mi się więcej pisać, a mignęła mi wasza wiadomość o awansach itp., wiec tylko napisze przyszłym kandydatom jak to wygląda. Tu nie ma awansu ani ścieżki rozwoju. Ci mniej doświadczeni dają się nabierać na wirtualne awanse. (W styczniu przynosili ciasta z tej okazji! Dzieki, dobre były.) Ale to są wirtualne awanse, to samo krzesło, to samo stanowisko, ta sama pensja. Dla przyszłych kandydatów - tu nie ma gdzie się rozwijać. Jesteś inżynierem, nad tobą jest jakiś manager, a potem jest właściciel. Wiec odpowiedzcie sobie, gdzie mielibyście awansować lub się rozwijać? Na rekrutacji piorą ci mózg sloganami o równym traktowaniu, braku dyskryminacji, a potem cie dyskryminują na tle np. narodowościowym oferując polakowi 4x mniejsza pensje niż niemcowi na tym samym stanowisku. Benefity - są ok, standardowe jak w innych firmach, ale dofinansowanie szkoleń, czy kursów języków obcych, którymi się tak chwalą jest na nieakceptowalnych warunkach. No ale jest, wiec Trumpf się chwali, ze jest, a ze nikt nie chce na takich warunkach z tego korzystać. No cóż... Kandydatom radze się dziesięć razy zastanowić zanim tu aplikujecie. Ja też wam ucieknę. Powód? To jak mnie traktujecie.

Euzebiusz
@Kamil

Skomentuję ogólnie. Strategia firmy nastawiona jest na agresywny rozwój. Liczy się więc jedynie zysk, a nie pompowanie pieniędzy w pracowników - etatowców. Lata pracy w tej firmie też mało znaczą w przełożeniu na zarobki, ale jednak, gdy przychodzą nowi pracownicy, to działanie firmy oparte jest na kręgosłupie operacyjnym w postaci doświadczonych pracowników z wieloletnim stażem, którym się to nie udziela. Szybkie akcje korygujące są jedynie wtedy, gdy znienacka kilka kluczowych osób rzuca papierami. Polecam rzucić okiem na Diamenty Forbesa 2022. Wzrost w skali województwa i kraju jest z górnej półki: odpowiednio 22 i 80 miejsce w kraju (!). Niech parkingi pracownicze dadzą jednak właściwe odpowiedzi: nowe są tylko służbowe. Zwykli pracownicy etatowi z różnych działów nie kupują nowych samochodów i to nie z powodu zamiłowania do starszych konstrukcji...

Kiedys

Prawda Swieta prawda

QWERTY
@Euzebiusz

Wiadomo że firmę prowadzi się dla zysku. Pracownikom niezaplaca więcej niż stawki na rynku ale skoro jest tak źle to można zmienić na lepszą , niema umow dożywotnich. Ja nawet patrząc na niektórych i ich umiejętności stwierdzam że powinni się cieszyć że mogą zarobić tak dużo, gdzie indziej zostali by wygnani już dawno.

NabijamKrokiWFabryce
@Kamil

Kamil - zostaw proszę kontakt do siebie jeżeli znasz się na projektowaniu stopni mocy RF w SMD

Zostaw merytoryczną opinię o TRUMPF Huettinger - Zielonka

• Jak się pracuje w TRUMPF Huettinger?

Zobacz opinie na temat firmy TRUMPF Huettinger tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 108.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TRUMPF Huettinger?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 62, z czego 6 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 31 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TRUMPF Huettinger?

Kandydaci do pracy w TRUMPF Huettinger napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TRUMPF Huettinger