MATEX Sp. z .o.o.

Opinie o MATEX Sp. z .o.o.

bezrobotny

mam pytanie na którym dziale najlepiej się pracuje???

robol

przyjeli teraz troche nowych osob i mysle ze nadal beda przyjmowac wiec skladaj papiery i z cierpliwoscia czekaj na tel od kazia:pppp

mała

Ludzie napiszcie mi czy można składać papiery? przyjmują w matexie??

hehe

Ale tu cicho pewnie wszyscy zapracowani... pozdrawiam robolki

Tapicer

Nie ma żadnych wymagań byle byś miał siły do roboty ,Kaziu o nic szczególnego nie pyta.Jest miły na rozmowie a jak już się tam dostaniesz to wtedy ci pokaże swoje prawdziwe oblicze,lepiej go omijać szerokim łukiem,trzeba uważać bo jest wszędzie i podsłuchuje i cię zaskoczy,

Nie ma szczególnych pytań.

XXXXXXXXXXXXXXXX

ja pracowałem też w matexie przez 4 lata zarabiałem w granicy 3-4 tys. teraz lecze się u ortopedy, kręglarza i wydaje na lekarzy sporo kasy.Obiady na stołówce to prawda ale chodził na nie tylko Klamot i zarabiał 1200 zł :-) przez takich gości co zarabiali nawet po 5 tys nie było możliwości wynegocjowania lepszych stawek.Alkohol na popołudniwych zmianach to bardzo częsta rzecz. Panowie od kontroli jakości co kontrole mieli swoje wizje, a krawcowe te potrafiły dopiero stworzyć cuda. Kierownik kontrolerów M[usunięte przez moderatora].. idol młodzieży bożyszcze tłumów za każdą twoją reklamacje uszkodzoną, a to przy załadunku, a to w transporcie regularnie zabierał 50 złotych. Nadgodzine naliczane w jedyny taki sposób w Europie, a może na świecie, twoja stawka 8 zł. nadgodzinna 50% dostaje 12 ależ skąd dostajesz 4zł. Ogólnieeeeee polecam jak masz dużo czasu, dużo kasy i końskie zdrowie napewno znajdziesz zatrudnienie. Kaziu na Ciebie czeka z otwartymi rękami . Kierownik na rozmowie wstępnej opowie Ci o pracy w firmie z takim entuzjazmem że nie ma mozliwości byś odmówił. A KIEDY POBIERZE NARZĘDZIA I STANIESZ PRZY STOLE TO ZOSTAJESZ ..SAM,, BO WSZYSCY MAJĄ AKORD I TAK ZASUWAJĄ ŻE CIĘ NAWET NIE ZAUWAŻĄ.

gość

a nie potrzebujecie na nabiał do pracy do oklejania mebli

łe tam

no i co przyjeliście trzech wózkowych zobaczyli ten wasz [bałagan] i uciekli . Bracia i siostry omijajcie MATEX, STARCZANOWO i doły.

albano

widać że za mądry nie jesteś palecaki kupili dla ciebie żeby ci się lepiej pracowało ale jak widać preferujesz manufakture z xix wieku kierownicy tych paleciaków nie potrzebują i nikt cie jeszcze premii nie zabrał a to co piszesz to bzdury a do tego wykształceni tak jak ty nie używają łaciny...

Stefano ;]

[usunięte przez moderatora] a matex to najwiekszy chlew w wielkopolsce chyab ;] teraz kupili 2 nowe paleciaki wiec panowie i panie bedzie wielkie ciecie po premi itp zeby sie wrocily haha Nie polecam kierownictwo po 8 klasach podstawowki maja zielone pojecie o tym co sie dzieje ;]

a tobie w chacie się nigdy nic nie popsuło ciesz się że będzie naprawione bo jak by było państwowe to by nie było naprawione przez dwa lata a jak ci zimno to się zapisz na ciepły obiadek ciekawe czy pracujesz na tapicerni

to nieprawda temperatura nie spadÅ�a poniżej 15 stopni masz [usunięte przez moderatora] termometr [usunięte przez moderatora]

Dziadek Mróz

Na Hali w Matexsie panują arktyczne warunki. Ostatnio wysiadło ogrzewanie. Temperatura wynosi ok. 5 stopni, tak jest już od prawie 2 tygodni. Sytuacja dopiero bedzie naprawiona 28 grudnia. Ludzie marzną a w nastepnym tygodniu idą siarczyste mrozy. Trzeba coś z tym zrobic i zgłosic do Inspekcji Pracy, niech Gruby się tłumaczy.

matex

wedlug kierownka -dyrektora podzial stawek miedzy pracownikami jest prosty-najlepszymi pracownikami sa tapicerzy i tam tez najlepiej zarabiaja bo maja podwyzki Podwyzki tez byly na innych dzialach (w tym godzinowka leniwcow pilarzy na stolarni) Pytam wiec-kiedy bedzie podwyzka na montazu (ostatnia chyba byla 3 lata temu )gdzie warunki pracy sa uciazliwe Bywa ze nie korzystam z przerwy aby dorobic a i tak wychodze gorzej niz rok temu.Godzinowka niekiedy lepiej wychodzi w czasie trwania godziny pracy niz ja lacznie z zapracowana przerwa

gość

całkowicie się z Tobą zgadzam

zalgi

No cóż, na temat tej firmy można by pisać dosyć długo. Firma duża i dobrze prosperująca jak na dzisiejsze czasy co w żadnym stopniu nie przekłada się na poziom wynagrodzeń. Dlatego też Matex często jest określany obozem pracy. Jej właściciel wybrał niestety azjatycki sposób prowadzenia firmy czyli wycisnąć jak najwięcej z pracowników przy możliwie jak najmniejszym zatrudnieniu. Jednym słowem pracownik jest traktowany przedmiotowo, a nie podmiotowo. Firma ma za sobą procesy sądowe dotyczące wypłaty zaległych wynagrodzeń za przepracowane nadgodziny. Mam świadomość tego, że podstawowym celem działania każdej firmy jest maksymalizacja zysków. Jednak dużo zależy od stylu w jakim się to robi. Mógłby wybrać europejską kulturę pracy ale widać orientalne klimaty są mu bliższe. W poprzednich postach pojawiały się opinie, że Matex dobrze płaci na akordzie. Rzeczywiście na tapicerni i stolarni akordziści zarabiają nieźle (faktem jest istnienie pewnej grupy tapicerów zarabiających ok. 4 tys.) Sprowadza się to jednak do pracy w szalonym tempie co oczywiście ma przełożenie na niską jakość wykonywanej pracy. Niestety praca w stylu robota za kilka lat odbije się częstymi wizytami w poradni ortopedycznej i neurologicznej. U niektórych dobrze zarabiających tapicerów już dzisiaj można zauważyć nieodwracalne zmiany np. przykurcze palców. Ostatnio doszły mnie słuchy, że stawki akordowe zostaną zmniejszone. I znowu następuje proste równanie, żeby zarobić tyle co do tej pory trzeba będzie wykonać jeszcze więcej pracy. Jeżeli chodzi pracowników na godzinówce to jedyną szansą podwyżki jest podniesienie najniższego wynagrodzenia krajowego. Jest jeszcze jeden sposób podniesienia wynagrodzenia lub podlizywania się swoim przełożonym czyli donoszenie. Uwierzcie mi, że proceder ten osiągnął naprawdę duże rozmiary począwszy od szeregowych pracowników do tzw. kierowników włącznie. Ci ostatni też są dosyć ciekawą grupą. Są wśród nich ludzie, którzy starają się układać dobre stosunki z podległymi sobie pracownikami i są kompetentni w tym co robią. Inni natomiast są jakąś relikwią socjalizmu czyli np. kierownicy z tzw. awansu społecznego ( z widocznym aż nadto kompleksem władzy i kreatywnością we wprowadzaniu chaosu ze szczególnym wskazaniem na kierowniczkę szwalni i pana [usunięte przez moderatora] ) bez wyższego wykształcenia kierujący naprawdę dużymi grupami ludzi. Przypomina mi się tutaj przy okazji przykład kiedy to jeden z kierowników stolarni wygłosił płomienne przemówienie na masówce w stylu Gierka lub Gomółki. Cyt. ?To dzięki Wam, dzięki Waszej pracy powstaje ta nowa hala? . Ubaw był po pachy. Po prostu komuna wiecznie żywa. Ale dajmy spokój tym ludziom. To są ich osobiste problemy. No i przyszedł czas na konkluzje. Mam nadzieję, że niedługo gospodarka zacznie znowu przyspieszać i nikt z pracujących w tej firmie nie będzie na nią po prostu skazany. Być może też prezes zmieni jednak swoją filozofię prowadzenia firmy i pracownicy zaczną szanować jego i pracę jaką dla niego wykonują. Należy pamiętać, że pracownik źle opłacany i poniewierany będzie zawsze ZŁYM pracownikiem i każdego dnia będzie myślał o tym żeby się od tej pracy uwolnić. Już niedługo święta i w związku z tym proponuję Panu Prezesowi Lekturę ?Opowieści Wigilijnej? K.Dickensa. Niby rzecz znana ale może jednak skłoni do refleksji bo kto ludźmi gardzi zostanie przez ludzi wzgardzony.

matexowiec

no i tak oto montażysta który niedawno został dziadkiem niedługo zostanie tatusiem...dobre he he he...

pracownik stolarni -montaż

nie złe rzeczy się dzieją w Matex-ie...jeszcze trochę i urodzi się kolejne dziecko MATEX-u... [usunięte przez moderatora]

Ewelinka

nie mam czego zazdrościć

...

Co jest Ewelinka, zazdrościsz?

żabka 10.29

[usunięte przez moderatora] .Ci co uczciwie pracuja to wywalają a tą zołze trzymają.Niech lepiej się za robote weznie.

Zostaw merytoryczną opinię o MATEX Sp. z .o.o. - Starczanowo

• Jak się pracuje w MATEX Sp. z .o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MATEX Sp. z .o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MATEX Sp. z .o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 3 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MATEX Sp. z .o.o.?

Kandydaci do pracy w MATEX Sp. z .o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MATEX Sp. z .o.o.