Opinie o COBEX Polska sp. z o.o. w Racibórz

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy COBEX Polska sp. z o.o., i Klientów firmy. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w COBEX Polska sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o COBEX Polska sp. z o.o. w Racibórz

klement

firma fenomenalna zarobki 3500-4000 to zaden problem

Krzysztof

Jakieś aktualne oferty pracy?

Pytanie Nowy wpis

Jak długo trwa proces awansu w COBEX Polska sp. z o.o.?

Fiut Nowy wpis

Ja bym proponował przyjrzeć się firmie Edorem same oszustwo nic więcej, czysty wyzysk i tyle . Wstyd i tyle właściciel urósł w piórka jak cholera proszę mu je przyciąć.

Pytanie Nowy wpis

Jak wygląda ścieżka awansu w COBEX Polska sp. z o.o.?

klement

firma fenomenalna zarobki 3500-4000 to zaden problem

Adam
@klement

Podane przez Ciebie zarobki są zarobkami brutto, czy netto? To spora różnica, więc może sprecyzujesz swój wpis i dzięki temu ustalę ile dokładnie można tam teraz zarobić? Z góry serdeczne dzięki.

Mintaj
@Adam

Te zarobki to netto ale jak już wcześniej pisałem w systemie 4-brygadowym 3 zmianowym czyli 4 dni pracy dzień wolny znowu 4 dni pracy dzień wolny i 4 dni nocnej zmiany i 2 dni wolne. Wszystko to obojętnie jak trafi święta, weekendy teoretycznie na okrągło. Czy to dobre wynagrodzenie za taką pracę hmm niech sobie każdy sam odpowie.

Zenon Nowy wpis
@Mintaj

Dokładnie. 4-brygawówka to najgorszy system pracy.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

mintaj

Zaczynają pojawiać się oferty pracy dlatego taka mała propozycja, naprawdę zachęcam do tego żeby upierać się podczas rozmowy rekrutacyjnej o pokazanie miejsca wykonywania pracy to bardzo istotna rzecz w tym zakładzie. Następna bardzo istotna kwestia to system 4-brygadowy naprawdę warto poprosić o przedstawienie tego systemu a najlepiej o pokazanie harmonogramu bo będzie zdziwienie jak nie będzie wolnych weekendów czy świąt a pieniądze za te wyrzeczenia naprawdę nie są duże. Jeżeli jest to oferta pracy przez firmę pośredniczącą zdecydowanie proszę się dowiedzieć czy będzie kiedykolwiek możliwość przejścia pod firmę bo ta kwestia nie jest taka oczywista. Dodam jeszcze że jak czytam oferty pracy to za każdym razem niesamowicie mnie to rozśmiesza są "Benefity" to fakt, ale "To oferujemy" tu bym przystawał koniecznie na wytłumaczeniu i zapewnieniu w 100% że tak właśnie będzie bo można trafić na głęboką wodę bez koła ratunkowego i znowu będzie rozczarowanie. Podsumowując z perspektywy czasu ja żałuję że nie poprosiłem o pokazanie miejsca pracy, że nie poprosiłem o wytłumaczenie systemu 4-brygadowego że nie poprosiłem o gwarancję w niektórych pozycjach "To oferujemy" ogólnie nie jest źle ale jakbym wiedział co mnie czeka nigdy bym nie podjął tam pracy. Pozdrawiam i życzę szczęścia !

Krzysztof

Jakieś aktualne oferty pracy?

@Krzysztof

Wszystkie oferty pracy w Tokai Carbon są publikowane na Pracuj.pl Zachęcam do obserwowania ogłoszeń!

Adam
@Ciekawy

Wiesz może, czy osoby bez udokumentowanego doświadczenia zawodowego również mają jakiekolwiek szanse na zatrudnienie? W większości ogłoszeń pracodawca wymaga doświadczenia, więc jestem ciekaw, czy rzeczywiście jest to niezbędny warunek, który należy spełnić.

@Adam

Trochę póżna odpowiedź, ale może się przyda. Z uwagi na poziom specjalizacji firmy przyjmowane są głównie osoby z doświadczeniem na poszczególne stanowiska Te bez doświadczenia mogą się starać o staż Ostatnio jednak nie było ofert stażowych Proponuję śledzić pracuj.pl Obecnie trwa rekrutacja na wydział obróbki

zniewolony
@Ciekawy

Nawet jeśli zaproszą Cię na rozmowę to i tak przyjmą ... po rodzinie czy wykształcenie odpowiednie jest czy nie...

Mintaj
@zniewolony

To wszystko zależy na jakie stanowisko, tam gdzie jest brudno, zimno i ponuro jest coraz mniej chętnych tam gdzie ciepło czysto pewnie jest mnóstwo zainteresowanych wykształcenie odgrywa ważną rolę ale niewątpliwie inne rzeczy też i to w większym stopniu.

mintaj

Po kilku latach pracy w tym zakładzie dalej uważam że to stan umysłu. Jeżeli ktoś uważa że praca przy węglu czy graficie na różnych fazach jego przygotowania jest czymś wyjątkowym to się rozczaruje. Na niektórych halach produkcyjnych w lecie można się "upiec" natomiast zimą szczękać zębami. Bywało tak że termometr na niektórych halach pokazywał temperaturę minusową. Fiołkami tam też nie pachnie to tak na marginesie. Polecam przejść się wzdłuż ogrodzenia w niektórych miejscach rośnie trawa wystarczy przejechać ręką po niej a później spróbować się domyć w domu. Nie zgodzę się z opinią że na ten portal wchodzą tylko niezadowoleni pracownicy są też tacy który po prostu bezinteresownie napiszą prawdę bez kolorowania. Jak już wcześniej pisałem zakład jest bardzo rodzinny choć nie w pozytywnym znaczeniu tego sformułowania, niektórzy mogą wiele osiągnąć, z drugiej strony wiele osób pracuje tam od czasów szkoły przyzakładowej. Wiele wydziałów pracuje w systemie 4-brygadowym polecam poczytać o tym systemie pracy bo można się kolejny raz rozczarować. Wynagrodzenie przy zachowaniu miesięcznej normy nie są wysokie, w systemie 4-brygadowym 500+ no nic nadzwyczajnego a jakby przeciwstawić do tego charakter pracy przy węglu czy graficie to marnie to wygląda. Co można jeszcze dodać wiele osób odchodzi na emerytury w wieku 60 lat ze względu na warunki szkodliwe jakie panowały do późnych lat 90tych, teraz najlepsze osoby te mogłyby skorzystać z takiego przywileju 10% podwyżki jeżeli zgodzą się pracować rok dłużej, raczej nie cieszy się to dużym zainteresowaniem i wiele osób odchodzi w wieku 60 lat, także to też coś wyjaśnia. Praca jak wiele innych nic nadzwyczajnego, nie jest też źle w zależności jaki wydział jacy współpracownicy, jeżeli ktoś jest zainteresowany pracą gdy się pojawią oferty proponuję podczas rozmowy poprosić o pokazanie stanowiska pracy naprawdę warto to bardzo pomoże w podjęciu decyzji. Nie napiszę też czy polecam czy nie to już każdy musi sam wiedzieć. Ja z perspektywy czasu mam mieszane uczucia dla mnie to taka jednokierunkowa droga bez celu. Jednakże trzeba przyznać że inwestycje są to bardzo dobry znak.

Krzysztof

Cobex to zmiana nazwy czy nowa firma zamiast SGL?

@Krzysztof

Zmiana nazwy w związku z nowym właścicielem, obecnie to Tokai Cobex, od czady, gdy firmę wykupił japoński Tokai Carbon.

Czarek

Wprawdzie bardzo dobre opinie można znaleźć w internecie ale liczyłęm na cos od pracowników na tym forum, dlaczego nikt nie pisze?

Raviborzanin
@Czarek

Bo nie ma pracy.....jestem pracownikiem brak nadgodzin - pensje o 1000 zł niższe niż zwykle.....

Joanna
@Raviborzanin

Nadgodziny to dobry sposób na dorobienie sobie do podstawowej pensji. A po ile godzin zazwyczaj pracujecie w SGL? To praca zmianowa?

Rack79
@Raviborzanin

To prawda pensje o nawet 2000 zł nirzsze. wiecej niż 1500-1700 się nie dostaje i tak od pół roku. coraz gorzej ..........ten co przejoł firme specjalnie tak robi........pewnie zagranicą ta firma im zaczyna presperować lepiej bo przejeli to co było robione na Raciborzu, odebrali nam godziny pracy i wypłaty są najnirzsze tyle co sprzataczka zarabia - 1700 zł to max...........................polityka naszego państwa wolałbym by polska odeszłą z uni i hinole i hińczycy i cała ta reszta wróciłą skod przyszła bo nas zagłodzaja zabierając nam pensje i dając swoim spoza polski.

@Czarek

Szanowny Panie, Nikt nie pisze pewnie dlatego, ze na tego typu fora raczej zaglądają niezadowoleni pracownicy. A to znaczy, ze w firmie Tokai Cobex takich nie ma lub jest niewielu. Ja jestem tu zupełnym przypadkiem i nie mogę uwierzyć w to, co czytam od, chyba rzekomych, pracowników. Ja w raciborskim zakładzie pracuję od wielu lat, pamietam jeszcze czasy, kiedy zakład należał do funduszy Państwowych. I choć bywało różnie, na pewno w obecnym czasie, od ładnych kilku lat, nie ma absolutnie powodów do narzekań. Choć firma przeżyła kilkukrotnie zmianę właściciela i w niektórych obszarach zmiany organizacyjne trwają, to wyniki są bardziej niż dobre, wiele inwestycji w toku i rozwój w pełnej krasie. Od kilku lat ciagle przybywa nowych pracowników, czego w poprzednich latach nie było. To naprawdę świetny pracodawca, zwłaszcza, gdy właściciel z Japonii jest gwarantem stabilizacji!

Czy COBEX Polska sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

@Pytanie

To zależy od stanowiska. Pracownicy produkcji i służb pomocniczych pracują w standardowych godzinach trybu trzyzmianowego. Pracownicy administracji mają możliwość pracy w godzinach ruchomych, specjaliści także częściowo na HomeOffice.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w SGL Carbon Polska S.A.?

Raviborzanin
@Pytanie

Po przejęciu przez Japończyków firmy - nie ma nadgodzin.....jak tak dalej będzie- będzie trzeba szukać czegoś innego- sama podstawa bez nadgodzin nie wystarcza na życie.....głodòwka się zaczęła bo nie ma nadgodzin. Japończyk chyba chce nam zabrać prace - zabrał nadgodziny. Atmosfera nerwòwki.

Rack79
@Raviborzanin

to niestety prawda nie ma co sie łudzić od pół roku tak jest trzeba szukać innej pracy...................bo za 1700 zł -2 lub trzy osobowa rodzina i jedyna pensja nie ma co jeść. Nie chce nawet myśleć jak mają ci co mają więcej dzieci. jedno jest pewne świąt w tym roku nie będzie nawet na karpia nie mam kasy, nie mówiac o prezentach............. 1000 zł mieszkanie, 500 zł kredyt, nawet na prad i wode nie wystarcza a co dopiero na jedzenie............................wyląduje na bruku.......................................................rok temu szło zarobić 3000-4000 zł a teraz 1700 zł to max - a praca jest cierzka, jóż lepiej sprzatac ulice niż robić w starym ZEWIE. straszne co sie podziało po przejeciu przez obcokrajowców w tym roku firmy. Nawet szefa polaka nam nie dali, odebrali nam jedzenie i nas głodzą nie zostaje nam nic na jedzenie.................................................

@Rack79

A Panowie są pracownikami firmy Tokai Cobex czy jednej z firm pracujących na terenie zakładu realizujących usługi dla Tokai? Jeśli to drugie, to proszę nie wprowadzać czytelników w błąd Jeśli to pierwsze to proszę porozmawiać z szefem o przyczynach stanu rzeczy a nie szerzyć bzdur, ze wszystkiemu winien nowy właściciel z Japonii

@Rack79

Naprawdę nie wiem skąd opinia o braku świąt czy głodzeniu. Przecież firma od wielu lat wypłaca dodatkowe premie świąteczne, na terenie firmy jest stołówka, z której każdy może korzystać . Bezpieczeństwo pracowników stawia na najwyższym poziomie. Pan chyba nie w tej firmie pracuje, pisząc takie rzeczy. I jaki szef nie-Polak? Wszyscy kierownicy raciborskiego zakładu to Polacy. Stek bzdur!

pis

super firma,najlepsza na śląsku.

egon

Witam dzisiaj dostaliśmy mail z wirusem od tej firmy nie rozpakowywać pliku bo przejmą kontrolę nad komputerem.

Ulka

Jak dobrze pracuje się w firmie to widać patrząc na forum. Nie ma narzekających jedynie etatowi maruderzy!

Katarzyna

Posiada ktoś informacje na temat tego, czy w najbliższym czasie planowana będzie jeszcze rekrutacja do programu stażowego? Ewentualnie nowe oferty pracy? Pozdrawiam.

miszmasz

zakład idzie w stronę Ukraińców - im się więcej płaci i ich zatrudnia zamiast polaków - Ukraińcy zabierają nam nadgodziny - chore

Wiarygodne opinie dotyczące pracy w przedsiębiorstwie, to cenna wskazówka dla osób, które rozważają zatrudnienie w firmie. Posiadasz informacje na temat atmosfery panującej w SGL Carbon polska S.A? Napisz o tym!

Paweł

Czy jest jakiś konkretny powód, że od dawna nikt nie pisał?

Joanna

@chrumpraca w jakim charakterze Cię interesuje? Obecnie trwa rekrutacja do firmy na Inżyniera Laboratorium w Raciborzu oraz do programu stażowego w Nowym Sączu. Zamierzasz przesłać swoją aplikację?

chrum

SUper, że atmosfera dopisuje @płotka, bo w końcu pozytywne relacje przyczyniają się odpowiednio do sukcesu w firmie. Ale wiesz może czy będzie prowadzona niedługo jakaś rekrutacja? Dzięki za odpowiedź.

Zostaw merytoryczną opinię o COBEX Polska sp. z o.o. - Racibórz

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

COBEX Polska sp. z o.o.
3.9/5 Na podstawie 15 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Piastowska 29