Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. w Gliwice

damian

Cześć, czy ktoś może powiedzieć jak wygląda rozmowa na stanowisko inżynier robotyki? Czy doświadczenie jest wymagane? Jakie są pytania na rozmowie technicznej?

Romek
@damian

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś była rozmowa z HR + osobą techniczną. Jesli nie masz doświadczenia, możesz spróbować aplikować, ale jakieś pojęcie o robotach musisz mieć. Jeśli jesteś całkowicie "zielony", to może być ciężko.

@Romek

Ale jak wyglądała rozmowa techniczna? Test czy ogólnie rozmowa o robotyce, mógłbyś opisać? Pojęcie o robotach mam choć głównie ze studiów i bez doświadczenia komercyjnego.

@Romek

A jak wygląda ta rozmowa techniczna. Mógłbys opisać? Jest to test czy ogólnie rozmowa o robotyce?

Romek
@damian

Moja rozmowa obracała się wokół mojego doświadczenia - musiałem opowiedzieć co robiłem w poprzedniej pracy, jak robiłem, co było w moim zakresie obowiązków, więc siłą rzeczy wyszła z tego rozmowa kompetencyjna. Testu żadnego nie dostałem. Ale, jak mówię, to było ze 2 lata temu. Jak jest teraz, to nie wiem.

Jaka jest obecna sytuacja firmy w dobie koronawirusa? Czy przyszli pracownicy nie są narażeni na zwolnienie po okresie próbnym?

BladeRunner

Chyba nie jest w firmie źle, skoro otwiera kolejny oddział.

Ciężko powiedzieć ale w branży się mówi że projekty mogą padać bo fabryki pozamykane i różne sankcje. Do tego firmy skupiające integratorów żyją z wyjazdów zagranicznych a nie pracy przy biurku cokolwiek by się nie mówiło. Dlatego należy liczyć się z naciskami i ryzykiem wyjazdów służbowych oraz narażeniem na zwolnienie i to nie tylko po okresie próbnym.

Kara

Narażeni są w każdej chwili. Wystarczy że powiesz coś niewlasciwej osobie A już zmieszaja Cię z błotem. Znam wiele ludzi, którzy odeszli w bardzo złej atmosferze. Jeśli chodzi o cięcia to są I nie ma się nic do gadania. Takie sytuacje jak te weryfikuja zachowanie firmy.

Bry
@Kara

Narażeni są wszyscy, nawet wychodząc z mieszkania i przechodząc przez swoją klatkę schodową. A nawet i nie musisz wychodzić z mieszkania, wystarczy, że kurier przyniesie Ci paczkę z koronawirusem. Trzeba nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości.

Michu

A ja napiszę, że przeniosłem się tu z konkurencji ;). Nie będę się rozwodził skąd, dlaczego i z jakich powodów, ale w ogóle nie żałuję swojej decyzji. Dodam, że szacunek dla siebie i swojej pracy wzięły górę, a w Swiss Group znalazłem to, czego szukałem. Tyle :)

SilesiaMan

Chłopaki idą jak burza. Firma otwiera kolejny oddział, tym razem w Opolu. Szacun za konsekwentną strategię wzrostu!

Programista PLC

Rozmowa zaczęła się bardzo fajnie od opisu jak mniej więcej wygląda praca i jej organizacji w firmie. Od tego momentu poczułem, że jako programista PLC będę zobowiązany do rysowania E-planu.)) No dobra, jak jest. Ale dalej zaczęły się fikołki. Rekruterzy zaczęli osobie z doświadczeniem z zachwyceniem opowiadać o tzw. „delegacjach” i jak to jest dużo, że mój kitometr po prostu się złamał. Po takiej opowieści zapytałem, czy są dodatki do np. projektów w stanach, bo dieta w stanach jest bardzo mała w stosunku do cen, na co dostałem odpowiedź, że można nawet na 30 dolców na dobę przeżyć)). Na samym końcu padło pytanie, ile chciałbym zarabiać. Kiedy w tej kwestii odniosłem się do widełek, dostałem odpowiedź, że nie znają żadnych widełek. Czyli jak?) Zapraszają osobę i nie mają budżetu?) Bzdura. Dla mnie oczywistym jest fakt, że goście poszukują ludzi, którzy w ogóle nie wiedzą ile kosztuje ich praca, czego dowodem jest fakt, iż mają ogłoszenia po całej Polsce. Moim zdaniem osobie z przynajmniej rocznym doświadczeniem nie ma co tam robić. Odradzam P.s. Oczywiście po dwóch tygodniach nikt ze mną się nie skontaktował

Co to są wejścia/wyjścia na sterowniku? Co wiesz o profinecie, profibusie itd. Co zrobić, żeby silnik zaczął się kręcić w drugą stronę?

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
NW

Cenię Swiss Group za otwartość. Kiedyś, jako zupełnemu świeżakowi zaraz po studiach, dano mi szansę, mimo że tak naprawdę niewiele wtedy umiałem (choć wydawało mi się, że umiem i wiem sporo :)). Przez te kilka lat bardzo dużo się nauczyłem, awansowałem i tak poukładałem sobie życie i pracę, że mogę powiedzieć, że jestem spełniony. Ogromnie to doceniam.

Macion

Ja ekipie nie mam nic do zarzucenia. Cieszę się, że mogę pracować z konkretnymi ludźmi. Nie mam też problemu żeby z każdym się dogadać. Każdy wie co ma robić i i to robi. A jak ktoś jest w porządku wobec innych to i w razie potrzeby na pomoc też może liczyć.

Pracownik Obserwator

Przez lata pracy w Swiss Group muszę powiedzieć, że dużo się tu zmienia. Niektóre rzeczy na plus, a inne na minus. Ale patrząc na to wszystko z perspektywy czasu, cieszę się, że mogłem w tym uczestniczyć. Niektóre zmiany są może zbyt porywcze i spadają na ludzi jak grom z jasnego nieba, jednak widać, że szefostwo się stara i pokazuje swą postawą, że im zależy na tej organizacji.A my, maluczcy ;), nie widzimy wszystkich zamierzeń strategicznych firmy, więc może też nie wszystko rozumiemy. Tak, czy inaczej, firma rośnie i widać jej ogromny rozwój na przestrzeni lat.

Zixi

W ogloszeniu o prace jest info: szkolenie dla początkujących i pełne wdrożenie z zakresu projektowania urządzeń dla automotive. Podczas rozmowy odnioslem wrazenie, ze szukaja alfy i omegi i to za dosc slabe wynagrodzenie. Nie trzyma sie to kupy.

Trixi
@Zixi

Rekruterzy pewnie sprawdzali Twój potencjał. Sam kiedyś definiowałem siebie jako osobę na juniorskim poziomie kompetencyjnym, a w praniu wyszło, że jestem takim "mid-em" i byłem tego zupełnie nieświadomy. Także ja akurat byłbym zadowolony, gdyby ktoś kilka lat temu próbował tak ze mną rozmawiać :)

x

Pieniądze dla inzyniera robotyki online są satysfakcjonujące. Sporo projektów i to technicznie ciekawych. A praca, jak praca - nie odbiega od standardów w innych firmach. Czasem można odczuć jedynie wielkość firmy, bo sporo tu procedur i innych wewnętrznych przepisów.

Myszkowski

Firma jest ok. Dają szkolenia i dobrą umowę. Na rynku też są od lat, więc nie martwię się, że zniknie z dnia na dzień - a dodam, że kiedyś miałem niemiłą przygodę z innym pracodawcą, który tak się własnie zwinął i oczywiście zapomniał uregulować ze mna wynagrodzenie.

Karol
@Myszkowski

Mógłbyś powiedzieć jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Jest jakiś test czy pytania techniczne? Jakieś przykładowe pytania pamiętasz?

dfv
@Karol

Jest coś jakby test osobowościowy/predyspozycji z jakimś HRowcem + rozmowa z gościem technicznym

mikm

Zdarza się, że z firmy ktoś odchodzi, ale nie ma jakiegoś drastycznego przepływu ludzi. Atmosfera jest naprawdę w porządku – kiedy można, to się żartuje, a kiedy trzeba – to pracuje:). Ze swojej strony polecam.

Inz

Pracowałem w RW i jako doświadczony inżynier mogę polecić tę pracę osobom, które skończyły studia i chcą zdobyć ciekawe doświadczenie. Dla nich, projekty realizowane w RW będą naprawdę rozwojowe.

Jeżeli toś jest gotowy pracować w trybie wyjazdowym na projektach, to ok. Wynagrodzenie za taką pracę też jest w porządku, ale trzeba pamiętać, że to delegacja. Praca nie jest lekka ale daje dużo satysfakcji.

Benjamin

Pracowałem w Swiss, wiec wiem jak dynamiczna jest to firma. Nigdzie sie tyle nie nauczyłem, co właśnie tam. A zmieniłem pracę, bo dostałem nieco lepszą ofertę bliżej mojego rodzinnego miasta.

Otto3

Czy firma RW i ICD to ta sama firma? Na jakiej zasadzie to działa? Chciałbym sie zatrudnić ale cos mi tu nie pasuje (ten sam właściciel, adres, numer KRS)... Czy firma wypłaca np. premie kwartalne? Bo na rozmowie o pracę dostałem informacje, ze takie premie są w firmie (sa to nie znaczy, ze sa wyplacane)...

Nicki

RW Swiss to dobre miejsce do pracy i rozwoju. Niedługo stuknie rok, jak tu pracuję i tak przywykłem do tej ekipy, że trudno byłoby mi teraz się rozstać z firmą i ludźmi.

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w RW Swiss Automation Sp. z o.o.?

Odp

Wynagrodzenie zawsze wpływa na konto.

klops

Konkretna ekipa. Na Śląsku i w Wielkopolsce praktycznie nie mają sobie równych.

Blj

Dobrze mi się tu pracuje. Umowę mam na czas nieokreślony, kasa jest na czas, wiesz na jakich projekltach mozesz zarobic wiecej i co musisz umieć, aby moc awansowac. Przejrzysty i uczciwy uklad.

Rafal

Generalnie to dobrze się tu pracuje. Projektów jest naprawdę sporo, są też szkolenia, ale dużo zależy od własnych chęci i determinacji.

Zostaw merytoryczną opinię o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 29 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 365 ocen.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.