Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. w Gliwice

Micki

Dobrzy liderzy i niezawodna ekipa. Nawet nie wiem, kiedy firma się tak rozrosła, otwierają nowe biura jedne za drugim. Polecam!

PowiewAlp

O ile na poziome pracownika jest całkiem w porządku - w zależności, gdzie się trafi. To im bliżej zarządu tym większy chaos. Ciągłe zmiany planów, obiecywanie złotych gór, szybkie decyzje, (usunięte przez administratora)to największe bolączki firmy. Ciągłe pospiesznie i jakość szkoleń wewnętrznych, o ile są, prowadzone przez przypadkowe osoby, niekoniecznie nadające się w roli nauczyciela. Oczywiście jak wszędzie znajdą się fajne osoby do współpracy i oby ich było więcej wszędzie. Bardzo dziwna ścieżka rozwoju zależna od widzimisię i nagłych potrzeb firmy, aniżeli dopasowania do predyspozycji pracownika. Zdecydowanym minusem jest brak nowoczesnego podejścia do pracy (usunięte przez administratora).

Mr T
@PowiewAlp

Jako jeden z byłych liderów (od prawie 3 lat nie jestem już związany z firmą), mógłbym teoretycznie się pod tym podpisać… ale tego nie zrobię. Czemu? Otóż to wcale nie jest przypadłość tej konkretnej firmy, ale jest to problem dużych organizacji w ogóle. Na swojej zawodowej drodze trafiłem do firmy, tylko nieco mniejszej od Swiss, a poziom organizacyjny i decyzyjny to była naprawdę katastrofa. Katastrofa do tego stopnia, że aż zatęskniłem za moim byłym pracodawcą (co nie znaczy, że chciałbym wrócić do tej samej rzeki ????). Obecnie, jako niezależny kontraktor, na własnej skórze miałem okazję doświadczyć tego, co działo się w fazie największej koronawirusowej paniki na rynku, jak traktowało się podwykonawców i jak wielomiesięczne plany i ustalenia lądowały w koszu, przekreślone decyzją chwili. Niestety, ale jak ktoś chce spokoju, przewidywalności, komunikacji face to face, to najlepiej szukać posady w małej, kilkuosobowej firmie. Trzeba mieć jednak świadomość, że nie idzie to w parze z sensownymi zarobkami. Także coś za coś.

Wojtek

Nic specjalnego, (usunięte przez administratora) dużo godzin pracy na wyjazdach (usunięte przez administratora).

Darec

Pracując pod niemiecką firmą można zarobić pewnie znacznie więcej, ale i tak nie jest źle. Jak ma się wyrobionych sporo godzin, to i pieniądze się zgadzają.

Programista PLC

Rozmowa zaczęła się bardzo fajnie od opisu jak mniej więcej wygląda praca i jej organizacji w firmie. Od tego momentu poczułem, że jako programista PLC będę zobowiązany do rysowania E-planu.)) No dobra, jak jest. Ale dalej zaczęły się fikołki. Rekruterzy zaczęli osobie z doświadczeniem z zachwyceniem opowiadać o tzw. „delegacjach” i jak to jest dużo, że mój kitometr po prostu się złamał. Po takiej opowieści zapytałem, czy są dodatki do np. projektów w stanach, bo dieta w stanach jest bardzo mała w stosunku do cen, na co dostałem odpowiedź, że można nawet na 30 dolców na dobę przeżyć)). Na samym końcu padło pytanie, ile chciałbym zarabiać. Kiedy w tej kwestii odniosłem się do widełek, dostałem odpowiedź, że nie znają żadnych widełek. Czyli jak?) Zapraszają osobę i nie mają budżetu?) Bzdura. Dla mnie oczywistym jest fakt, że goście poszukują ludzi, którzy w ogóle nie wiedzą ile kosztuje ich praca, czego dowodem jest fakt, iż mają ogłoszenia po całej Polsce. Moim zdaniem osobie z przynajmniej rocznym doświadczeniem nie ma co tam robić. Odradzam P.s. Oczywiście po dwóch tygodniach nikt ze mną się nie skontaktował

Co to są wejścia/wyjścia na sterowniku? Co wiesz o profinecie, profibusie itd. Co zrobić, żeby silnik zaczął się kręcić w drugą stronę?

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Mroczek

Był moment, że trochę zaczynałem się obawiać o pracę i projekty w związku z COVID-19, ale widzę, że firma fajnie sobie radzi, pojawiają się nowe zlecenie i nawet otwierają nowe siedziby za granicą.

Damian
@Mroczek

Firma sobie radzi, ale pamiętajmy, że wszyscy pracownicy na to pracują. Czasem są to nadgodziny, czasem rozłąka z rodziną i delegacje, czasem wysiłek wykraczajacy poza twoje stanowisko. Ale dobrze mi z tym, bo czuję się częścią tej firmy i mam poczucie, że też dokładam cegiełkę do jej rozwoju.

Jeremiasz
@Damian

Zgadzam się, praca bywa ciężka(usunięte przez administratora). Na szczęście znalazłem pocieszenie w poczuciu wspólnoty z firmą i cieszę się, że mogę w niej pracować i patrzeć jak się rozwija!

Hans89
@Damian

Jakie stanowisko zajmujesz?

Dawidzior

Wiedza i doświadczenie zdobyte w RW Swiss na pewno ułatwiają życie zawodowe i dalszą karierę. Zespół jest zróżnicowany, pracują tam osoby z ogromnym doświadczeniem , jak również Ci, którzy dopiero rozwijają swoją karierę. Generalnie, jest ok.

Gwn

Dla absolwentów robotyki to najlepsza przystań po studiach. Prace można znaleźć w filiach firmy w największych ośrodkach miejskich w Polsce, więc sporo utalentowanych inżynierów tu aplikuje. Praca nie należy do łatwych, ale jest mocno perspektywiczna i daje dużo satysfakcji.

Aaa

Firma spoko na max 2 lata (chodzi o online), potem lepiej przejść do konkurencji (usunięte przez administratora). Problem z zbyt małą ilością aut, strasznie dlugimi delegacjami (tez spowodowany brakiem aut). (usunięte przez administratora)

Xyxy

Jestem zainteresowana pozycja na asystentke ds administracyjnych. Czy ktoś może powiedzieć coś o tym stanowisku? Warto aplikować ?

ZAck

Firma rozrosła się niesamowicie, wchodzi też na nowe rynki, więc wydaje się mocno perspektywiczna. Na pieniądze nie narzekam, swój fach dobrze znam i wiem, z czym się to wiąże, więc dla mnie jest ok.

Daniel

Dobra przystań na te niepewne czasy. Widzę po znajomych w innych firmach, że mają biedę z projektami, a w Swiss cały czas coś się dzieje i pojawiają się nowe rzeczy. Widać, że liderzy spółki myślą przyszłościowo i to się chwali.

Piotrek

Czy jest ktoś, komu w ostatniej rekrutacji udało się pozyskać pracę jako robotyk? Czy firma prowadziła rekrutację tylko po to żeby zebrać CV na lepsze czasy?

Wujek Dobra Rada

W tej całej rynkowej zawierusze, mimo wszystko czuję się bezpieczniej pod skrzydłami tej firmy. Oczywiście nie mam wątpliwości, że ten kryzys dotknie również Swiss Group (w tej branży wszyscy oberwą bez litości). Nie widzę, ani nie słyszę jednak, żeby działo się wybitnie źle. Z tego, co wiem, firma ma pozabezpieczane projekty do przodu. A jeśli myślicie, że to takie oczywiste, to porozmawiajcie ze znajomymi z branży i ich podpytajcie – wiele firm jedzie od projektu do projektu, co już samo w sobie rodzi niepewność – i to bez żadnego kryzysu, który mamy na horyzoncie. A myślę, że to dopiero początek. Przez długi czas była na rynku hossa, był rynek pracy pracownika, wszyscy przyzwyczailiśmy się do różnych benefitów. W tych trudnych czasach, ja swój egoizm chowam coraz głębiej do kieszeni (oczywiście nie na zawsze), bo zwyczajnie chcę mieć do czego wrócić, mieć pracę i żyć na odpowiednim poziomie. Mam nadzieję, że firma też zrobi, co może, aby była dla nas praca i nowe projekty. Tego wszystkim nam życzę.

Wito37

Pracuję w RW na tyle długo , że mogę sobie pozwolić na wyrażenie opinii. Jak wszędzie, firma miewa lepsze i gorsze okresy. Od paru lat jest jednak na fali wzrostu – i to widać po kolejnych projektach, nowych oddziałach, a nawet samej liczebności firmy – powoli RW staje się taką „małą fabryką”, co na pewno jest sporym wyzwaniem organizacyjnym. Czasami nadgodziny wypłacane są z opóźnieniem, to fakt, ale nie zdarzyło mi się, żebym nie dostał to, na co się umawialiśmy. O samych warunkach pracy nie mogę powiedzieć nic złego - jeśli się znasz na swoim fachu to sobie w pracy poradzisz i do tego możesz ładnie zarobić.

Kamil

Czy do pracy przychodzi się w sztywnych godzinach czy elastycznie? Jak wyglada sprawa nadgodzin? (usunięte przez administratora) zastanawiam się czy aplikować

Dawid

Praca w firmie to najlepsza jaka mogła mi się trafić. Wszystko na plus, z przyjemnością polecam!!

Piter
@Dawid

Ja tez jestem zadowolony. Przez 1,5 roku mojej pracy w RW bardzo duzo się nauczyłem i rozwinąłem skrzydła. Firma na duzy plus!

Siwy
@Piter

U mnie mija już 5. rok, jak pracuję dla Swiss. Też zacząłem zaraz po studiach i od razu rzucili mnie na głęboką wodę. Duży projekt dla międzynarodowego koncernu. Wcześniej, pracowałem już na studiach w automotive na pół etatu, ale okazało się, że jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę :). Na szczęście trafiłem na fajnego lidera i mentorów, którzy nauczyli mnie ogromnej ilości rzeczy, a jak trzeba było, to opierniczali mnie bez skrupułów :D. Dopiero teraz, po tych pięciu latach, mogę powiedzieć, że znam się na swojej robocie.

Czy w związku z zaistniała sytuacja nadal prowadzi się rekrutacje na stanowisko konstruktora w Gliwicach? Jakie są szanse ze po okresie próbnym dostanie się umowę na czas nieokreślony (mówię o sytuacji z pandemia)

Damian
@Tomek

Obecnie rekrutują Asystentkę ds. Administracji, Programistów PLC i Inżynierów Robotyki Online. Na pracuj.pl są ich najświeższe oferty.

Jkp

(usunięte przez administratora) Obiecują premie i dodatki, A jak przychodzi co do czego to nie wypłacaja. Wstyd jak na taką firmę. No, ale ważne że div leaderzy zasuwaja fajnymi furami za pieniądze szarych pracowników. Zrobiłem dużo dla tej firmy A zostałem potraktowany jak śmiec. Mam nadzieję że dojdzie to do odpowiednich osób, bo one wiedzą o co chodzi!

Przeżyte i nigdy więcej

(usunięte przez administratora)o podwyżce zapomnij, w prost mówią, że nie ważne ile osiągnąłeś w tym roku nie ma podwyżek i koniec, po roku pracy możesz zapomnieć o awansie na Młodszego Specjaliste czy Specjaliste (usunięte przez administratora) a bowiązków tyle, że robi człowiek jednocześnie za logistykę, infrastrukturę, tłumacza, księgową, sprzątaczkę i biuro podróży. W między czasie mnóstwo zadań na już, na wczoraj - telefon co 15minut czy już zrobione?! Gdzie się później okazuje, że są niepotrzebne i generalnie olać temat. (usunięte przez administratora) dramaty o pierdoły i atmosfera tak sztywna, że można siekierę powiesić. (usunięte przez administratora) Lepiej szukać szczęścia gdzie indziej. Powiesz im prawdę, że nie pasuje Ci to co się dzieje - będą w Ciebie wredne, aż Ci się odechce cokolwiek powiedzieć.

RobRoy
@Przeżyte i nigdy więcej

Twój wpis nie jest zbyt optymistyczny. Atmosfera w pracy jest często wazniejsza niż pieniądze, więc Cię rozumiem. Jednak jako osoba twardo stąpająca po ziemi, powiem Ci, że - niestety - są pewne grupy stanowisk, na których nigdy nie będzie dużych pieniędzy. Administracja jest chyba jedną z nich, zwłaszcza, że jak dobrze zrozumiałem - piszesz o awansie na młodszego specjalistę, więc jesteś chyba bardzo młodą pracownicą. Na Twoim miejscu bym się zwyczajnie przebranżowił.

Przeżyte nigdy więcej
@RobRoy

To jest grupa stanowisk, gdzie można dużo zarabiać i w normalnych firmach, zarobki są naprawdę dobre - (usunięte przez administratora) taki jest klimat tej branży(usunięte przez administratora)

zadowolny

RW to firma, która daje szansę. Nie wymaga przeogromnego doświadczenia, wdraża i pozwala się uczyć. Jednak jak w każdej firmie działa to w dwie strony - firma uczy, ale wymaga zaangażowania i chęci do pracy. Tak niewiele, a tak wiele. Ja jestem bardzo zadowolony i nie planuję zmieniać pracy, zwłaszcza, że obecnie czasy niespokojne, a w RW pewność projektów jest duża. Atmosfera w pracy też jest ogromnym plsuem.

Zostaw merytoryczną opinię o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 29 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 365 ocen.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.