Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. w Gliwice

R

Z panami nie ma od jakiegoś czasu kontaktu, nie odbierają telefonów. Firma jest zadłużona u kontrahentów oraz u swoich pracowników i nikt nie wie co i kiedy będzie rozliczane, bo zarząd unika udzielania jakichkolwiek odpowiedzi.

Zniesmaczony

Firma z dnia na dzień ogłasza upadłość (wniosek o upadłość) pomimo zapewnień kilka miesięcy wcześniej, że jest pionierem na rynku (hahah) ... Ciekawe czy wypłaci pracownikom pensje za kwiecień...

Czy wynagrodzenia za kwiecień zostaną wypłacone ?

Kuba

Syndrom Stokholmski. Robisz kilka lat za grosze za granicą w wymagającej branży i na koniec dostajesz pismo z wypowiedzeniem, a na dodatek wiesz, że nie dostaniesz kasy

Przyszły były pracownik

(usunięte przez administratora) Po co mielibyśmy wylewać "hejt"? Co to zmieni? Jaki jest sens hejtowania czegoś, co nie istnieje? Firma się zwija i tyle. Trzeba się dostosować. Akurat mnie pracowało się dobrze i nie spodziewałem się tak rychłego końca. Szkoda

Czy kwietniowe wypłaty zostaną wypłacone ?

Programista PLC

Rozmowa zaczęła się bardzo fajnie od opisu jak mniej więcej wygląda praca i jej organizacji w firmie. Od tego momentu poczułem, że jako programista PLC będę zobowiązany do rysowania E-planu.)) No dobra, jak jest. Ale dalej zaczęły się fikołki. Rekruterzy zaczęli osobie z doświadczeniem z zachwyceniem opowiadać o tzw. „delegacjach” i jak to jest dużo, że mój kitometr po prostu się złamał. Po takiej opowieści zapytałem, czy są dodatki do np. projektów w stanach, bo dieta w stanach jest bardzo mała w stosunku do cen, na co dostałem odpowiedź, że można nawet na 30 dolców na dobę przeżyć)). Na samym końcu padło pytanie, ile chciałbym zarabiać. Kiedy w tej kwestii odniosłem się do widełek, dostałem odpowiedź, że nie znają żadnych widełek. Czyli jak?) Zapraszają osobę i nie mają budżetu?) Bzdura. Dla mnie oczywistym jest fakt, że goście poszukują ludzi, którzy w ogóle nie wiedzą ile kosztuje ich praca, czego dowodem jest fakt, iż mają ogłoszenia po całej Polsce. Moim zdaniem osobie z przynajmniej rocznym doświadczeniem nie ma co tam robić. Odradzam P.s. Oczywiście po dwóch tygodniach nikt ze mną się nie skontaktował

Co to są wejścia/wyjścia na sterowniku? Co wiesz o profinecie, profibusie itd. Co zrobić, żeby silnik zaczął się kręcić w drugą stronę?

logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
Srollo

Pracowałem w tej firmie kilkanaście lat temu, jak jeszcze liczyła 30 osób, czasy żelu w tubkach etc, braku papieru toaletowego, biuro na francuskiej z wejściem po drabinie.. jeśli jest ktoś ze starych to wie o czym mowa :D Już wtedy ten nagły i niepohamowany wzrost budził obawy.

Kaybe

Odszedłem rok temu, kiedy widać już było początek końca. Stawki nie rosły a liderzy nic nie mogli na to poradzić. Coraz częstsze opóźnienia w wypłatach nadgodzin i rozliczeń delegacji. Dobra firma na początek 2 max 3 lata jeśli nadal otrzymuje się podwyżki.

Ciekawski

Gdzie można poczytać o upadłości? Skąd takie info ??

@Ciekawski

Pracownicy dostali oficjalnego maila. Teraz wielkie zamieszanie na rynku. Zamiast zaproponować rozwiązanie umowy z winy pracodawcy to proponują zerwanie za porozumieniem stron...

tez pracownik

Nie ogłosiła, tylko złożyła wniosek o upadłość.

Dirk

Firma w dniu jutrzejszym ogłasza upadłość. Najpewniej nie wypłaci pracownika bo nie ma na to kasy

R

Firma może kiedyś była atrakcyjna dla ludzi z doświadczeniem. Aktualnie nadaje się tylko do przeszkolenia świeżo upieczonych absolwentów. Kuleje zarządzanie, kuleje planowanie, brak poczucia stabilności. Firma chwali się pewną pozycją na rynku, ale stan faktyczny tego nie odzwierciedla.

@R

A z czego tak konkretnie miałoby wynikać to o czym piszesz? I o jakim doświadczeniu piszesz? Widziałam kwotę 8 tys na forum. A wyższe stanowiska? jakie są możliwe do obsadzenia?

@Olga

W tej branży, pracując w trybie delegacyjnym normalne jest wyciąganie kwot pięciocyfrowych "na rękę". Należy jednak pamiętać, że uwzględniamy tu podstawę wynagrodzenia, wszystkie premie, nadgodziny i oczywiście diety. W tej firmie pewna jest tylko podstawa, bo z pozostałymi składowymi bywa różnie i nigdy nie wiesz kiedy zostaną wypłacone. I nie chodzi mi tu o kilkudniowe, tygodniowe, albo nawet dwutygodniowe opóźnienia - raczej liczy się je w miesiącach. Co do doświadczenia, osoba z 5 letnim stażem ma taką samą albo zbliżoną podstawę jak ta z 2 letnim - myślę, że to dobrze obrazuje podejście do pracowników. W mojej ocenie praca po 11-12h dziennie pn-sob, czasem również w niedzielę i święta, zwyczajnie nie jest tego warta.

Rko

Magazynier Projektowy - na czym polega, jakie zarobki, delegacje itp.....

Jaja
@Rko

Jeżeli programista po studiach, z co najmniej rocznym doświadczeniem, zarabia poniżej średniej to magazynier coś koło minimalnej plus diety? :D

abde
@Rko

magazynier projektowy ok 10 tsd netto z dietami, programista po studiach 11-12 tys netto z deitami, po dwoch latach pracy 16-18 tys netto z dietami. Systemy 2:1 lub 3:1

@abde

Wszystko w ramach jednej umowy o pracę jest wypłacane? Ile dokładnie wynosi podstawa i ile diety? Dla jakiej ilości godzin to wyliczenia - 160 czy więcej? Proszę o dokładną kalkulację.

Ozy
@Zainteresowany

Szczyt wynagrodzenia z nadgodzinami. Na zjeździe wracasz sobie do tej minimalnej na spokojnie.

Helena
@Ozy

Skoro na zjeździe do PL, to rozumiem, że bez diet. Czyli co, 3.490 pln brutto miesięcznie? Jak to jest możliwe? :0

programista plc
@Helena

nie mozliwe, bo to bzdury, dieta tj 50 eur na dzien (ok20 dni pracy w miesiac), to jak podstawa ma wyjsc minimalna gdy 18 koła netto to srednia pensja do ręki w tym jako programista plc lub robotyk z jakimkolwiek doswiadczeniem. Myslcie ludzie co wy wgl piszecie....

@programista plc

Jakie 18k byku. Najwięcej to się może z podstawą (usunięte przez administratora) pracy. To 18k chyba jak zrobisz (usunięte przez administratora) i zgarniesz 30 diet niemieckich

@Aha

Czyli a bank nieosiągalne według Ciebie? Skoro siedzisz w temacie to przytoczysz możliwy ma opiszesz za jakie konkretnie warunki oraz robotę przysługuje?

@Olga

2-3 lata expa to może dostaniesz 6k netto plus euro do godziny plus diety. Zresztą widełki w ogłoszeniach SWISS kończą się na 12brutto.

@Aha

aha, dzięki. I co potencjał tego expa to się po trzech latach wyczerpuje? jak więcej poexpię to już więcej nie dadzą niż te 6 k netto czy to potem jakiś stabilny wzrost jest względem lat stażu?

@Olga

Nie wyczerpuje... jak psychicznie dotrwasz większego stażu to dostaniesz może z 8k za kolejne 3 lata :)

Greg

Jak wygląda praca i zarobki jako inżynier metrolog? Przypuszcza że 90% czasu pracy za granicą?

@Greg

3/1 tyg wyjazdy musisz liczyc. Praca monotonna i bez mozliwosci jakiegokolwiek rozwoju - nie szkoda czasu na takie stanowisko?

Wdrozeniowiec

Witam, czy po uruchomieniu kilku projektów klient u którego uruchamia się linie jest zainteresowany współpraca na utrzymaniu ruchu? Żeby móc pracować jako automatyk np w Niemczech na umowę Niemiecką ? I jak kształtują się zarobki automatyka Utrzymania Ruchu w Niemczech?

Ozy
@Wdrozeniowiec

To zależy jak bardzo jesteś ogarnięty+język ale musisz się bardzo wyróżnić co sprawia że jest to trudniejsze niż normalny proces rekrutacji u klienta. Jeżeli chcesz aplikować u klienta i cokolwiek wiesz/umiesz to lepiej od razu do niego pisac. Większy wpływ na lokalizację a i stawka też będzie większa niż w tym czasie w qt.

@Wdrozeniowiec

pamietaj, ze klienci qt czesto maja 'lojalki' o braku mozliwosci podebrania pracownika. Po za tym co to za interes placic klientowi wiecej za tego samego goscia zatrudniajac go u siebie, jak za kilka euro ma bez problemu pracownika z qt?

Absolvent

Firma od jakiegoś czasu rekrutuje konstruktorów do Katowic i Gliwic, w związku z tym mam pytanie. Na jakie wynagrodzenie może liczyć osoba po studiach z niewielkim doświadczeniem zawodowych? W ogłoszeniu piszą o atrakcyjnym wynagrodzeniu, ale nie podali absolutnie żadnych widełek (usunięte przez administratora) Po ilu latach mogę liczyć na wynagrodzenie zbliżone do średniej krajowej? Czy na stanowisku konstruktora w tej firmie można obecnie liczyć na zarobki rzędu 8k netto, czy jest to nierealne i lepiej szukać czegoś innego?

@Absolvent

nierealne, max 7k netto podstawy ale dopiero po min. 4 latach pracy. Wiadomo, ze jak beda delegacje to wtedy dochodza diety i dodatki za godzine pracy ale pierwszy rok to bym celowal bardziej w 3-4k netto dla nowych

Rafał

Jakie warunki na stanowisku księgowy ? Jak wygląda dział księgowości? Z ilu składa się osób? Z główną księgową da się współpracować?

Szak

Czy mógłbym otrzymać informację ile jest w stanie dostać na start konstruktor CAD z 6-cio letnim doświadczeniem w innych programach niż Catia czy NX w QT Swiss? Dzięki za odpowiedzi :)

Rzetelna ?

Czy QT SWiSS pracownicy otrzymują wynagrodzenie w terminie ?

Ciekawy

Witam na jakie zarobki netto może liczyć elektryk czy elektromonter pracujący 3na 1 ?

Chleb1234

Czy wie ktoś jak wygląda rozmowa o pracę i sam start inżyniera robotyki w Rzeszowskim oddziale?! Jakie są pytania na rozmowie oraz czy jest duża rotacja pracowników?

zainteresowany

Ktoś wie jak wygląda praca Inżyniera elektryka? Czy praca głównie w biurze i mało wyjazdów czy raczej dużo delegacji???

Non1
@zainteresowany

Domu nie zobaczysz. Nawet jak ci obiecają że wyjeżdżać nie będziesz to 'wyjatkowa sytuacja' i Ciebie wyślą. Dlatego wszyscy uciekają z tej firmy. Zawalony siedzisz projektami i robisz za 3-4 i jeszcze ci podwyżki nie chcą dać.

Toms
@Non1

Ja jeżdżę i widuję dom. Jak pracujesz na online to raczej oczywiste, że delegacje wpisane są w specyfikę stanowiska. Jeśli ktoś ma oczekiwania, że będzie programował roboty "tuż za rogiem", to znaczy, że jest całkowicie nieświadomy, jak ta praca wygląda. Koncentracja tego rodzaju przemysłu jest w określonych miejscach w różnych częściach świata - i nie jest to, niestety, Polska. Od razu dodam, że praca online'owa w każdej innej, podobnej firmie wygląda podobnie - to tak, żeby się nie rozczarować.

Mar
@Toms

(usunięte przez administratora)Na atmosferę, warunki okołoprojektowe (warunki hotelowe, samochody), relacje ze współpracownikami nie ma co narzekać, jest OK. U konkurencji bywa gorzej. Kuleje (usunięte przez administratora)planowanie pracy na projektach. Jest duży chaos organizacyjny.

Dawid
@Mar

Ekipa jest w porządku. Delegacje czasem są męczące, ale na szczęście jest też praca w biurze na miejscu.

XD
@Toms

Gościu, największym problemem w takiego rodzaju firmach są żenująco niskie podstawy. Trudno mieć motywację do pracy, kiedy masz podstawę trochę większą od kasjera w biedronce, kiedy elektrycy na porządku dziennym pracują za(usunięte przez administratora)EUR/H w Niemczech, a programiści PLC lub robotycy (usunięte przez administratora)EUR/H.

Doswiadczony
@XD

No tak,, zależy kto co woli; na b2b dostaniesz lepsza stawkę , ale musisz sam opłacić hotel/przejazd , pilnować zleceń , zrobić ubezpieczenie od crashy itd. pod firmą jak qt swiss zarobisz tylko kilkanaście tysiecy złotych /miesiac, ale za to nic Cię nie interesuje , a w przypadku fucked upu nie płacisz kar

Milosz
@Non1

Bo to prawda

XD
@Doswiadczony

Mnóstwo firm proponuję B2b i takie same warunki pracy jak na UoP, tylko z wyższymi zarobkami. QT proponuje (usunięte przez administratora)stawki uzasadniając to tym, iż potem będą podwyżki. (usunięte przez administratora)sprawa wygląda tak, jak opisują inni komentatorzy. (usunięte przez administratora)firma dalej trzyma się (usunięte przez administratora)formy zatrudnienia, którą jest UoP. Problem leży jeszcze po stronie pracowników, którzy zgadzają się na (usunięte przez administratora) zarobki w stosunku do tego, ile (usunięte przez administratora)od nich firma.

Milosz-ek
@Doswiadczony

B2b w qt to po prostu ekwiwalent umowy o pracę - robisz dokladnie to samo, co Ci na UoP, delegacje i tak załatwia biuro. Roznica polega na tym, że wystawiasz fakturę. Stawki są(usunięte przez administratora) kilkanaście tysiecy zl, to kwota z wszystkimi delegacjami, oczywiscie praca na wyjezdzie w wymiarze (usunięte przez administratora) i więcej. (usunięte przez administratora)

Ewelina
@Milosz-ek

A to się bardziej opłaca mi czy pracodawcy w sumie? Bo nie do końca rozumiem, jakie są korzyści z takiego wyboru dla mnie. Może jak już mam działalność gospodarczą, to wtedy, ale czy jak ktoś ją specjalnie zakłada, żeby tu pracować?

Do Eweliny
@Ewelina

Zakladac specjalnie firme, zeby pracować w qt to bez sensu - zbyt duza rotacja i niepewność, więc to się nie skończy dobrze.

harw
@Ewelina

kto Wam takie głupoty naopowiadal,? w swiss pracuje sie normalnie na umowe o prace, dodatkowo są premie eur/h. nikt nie musi zadnych firm zakladac

harwik
@harw

Wiele osob pracuje w Qt na b2b, wystawiajac faktury. Dodatkowo roznego rodzaju premie wyplacane sa na zasadzie umowy zlecenia (wzgledy podatkowe).

@harwik

i ten wzgląd to na plus tylko dla firmy by był? chodzi mi o to czy gdyby dało radę ugadać się, że na konto to przelewaliby tyle samo czy nie bardzo? i ogólnie to wszystko zgodne z zasadami prawa jest w razie czego?

Inż elektryk
@Mar

Prawda.

@Inż elektryk

Tak w sumie to od roku nic się nie zmieniło odnośnie kwestii tej organizacji? Kto powinien być odpowiedzialny za zarządzanie tym? I czemu niczego z tym nie robią?

Zostaw merytoryczną opinię o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 107.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 57, z czego 29 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 365 ocen.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.