Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. w Gliwice

Witam mam pytanie odnoście inżyniera robotyki offline. Interesują mnie proporcje czasu pracy w biurze / na wyjazdach.

robotykk
@Paweł

Od 80% biuro do 80% linia. W zależności od preferencji i ustaleń z przełożonym. Są też tacy, którzy pracują 100% w biurze lub 100% na linii. Kwestia indywidualna, kto, jak chce żyć.

breckemannn

Fajna firma i sporo tam łebskich ludzi. Socjal nie jest najlepszy, to fakt, ale za to pieniądze bardzo uczciwe. Nie pracuję już w RW, ale o firmie mogę powiedzieć dobre słowo. Pozdrawiam wszystkich z Wrocławia.

Katttowitz

Jestem pracownikiem RW, widziałem już sporo i szczerze ubawiły mnie niektóre wpisy. Ale w sumie to dobrze, gdy potrafimy rozmawiać na wesoło. Wiem, że mamy rynek pracy pracownika, etc, ale taka koniunktura też nie bedzie trwać wiecznie. Pracowałem wczesniej na strefie w Gliwicach, pracowałem w innej firmie robotycznej i wierzcie mi, że RW wypada na ich tle znacznie lepiej. Pracownicy mają dobre pieniądze, cały czas są nowe projekty, powstają nowe biura i ciągle są nowe pomysły na firmę, a przy skali kilkuset pracowników to wcale nie takie proste zadanie. Przejdzcie się po innych podobnych firmach, a zobaczycie, jak to wygląda i będziecie mieli porównanie.

BMWMan

Firma jest jedną z nielicznych na Śląsku w tej branży, gdzie nie panuje taka nerwowa atmosfera pilnowania pracownika na każdym kroku. Jeżeli ktoś pracuje, stara się i chce się rozwijać jako robotyk, to w RW będzie miał ku temu naprawdę dobre warunki.

Programista PLC

Rozmowa zaczęła się bardzo fajnie od opisu jak mniej więcej wygląda praca i jej organizacji w firmie. Od tego momentu poczułem, że jako programista PLC będę zobowiązany do rysowania E-planu.)) No dobra, jak jest. Ale dalej zaczęły się fikołki. Rekruterzy zaczęli osobie z doświadczeniem z zachwyceniem opowiadać o tzw. „delegacjach” i jak to jest dużo, że mój kitometr po prostu się złamał. Po takiej opowieści zapytałem, czy są dodatki do np. projektów w stanach, bo dieta w stanach jest bardzo mała w stosunku do cen, na co dostałem odpowiedź, że można nawet na 30 dolców na dobę przeżyć)). Na samym końcu padło pytanie, ile chciałbym zarabiać. Kiedy w tej kwestii odniosłem się do widełek, dostałem odpowiedź, że nie znają żadnych widełek. Czyli jak?) Zapraszają osobę i nie mają budżetu?) Bzdura. Dla mnie oczywistym jest fakt, że goście poszukują ludzi, którzy w ogóle nie wiedzą ile kosztuje ich praca, czego dowodem jest fakt, iż mają ogłoszenia po całej Polsce. Moim zdaniem osobie z przynajmniej rocznym doświadczeniem nie ma co tam robić. Odradzam P.s. Oczywiście po dwóch tygodniach nikt ze mną się nie skontaktował

Co to są wejścia/wyjścia na sterowniku? Co wiesz o profinecie, profibusie itd. Co zrobić, żeby silnik zaczął się kręcić w drugą stronę?

logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Jak wyglądają zarobki na off-line na starcie,a jak po rok, dwóch ? Czy praca przy off-line jest ciekawa i rozwijająca ?

Dobra Rada
@Zainteresowany

Tak, jak sobie wynegocjujesz i tak, jakie masz kompetencje i doświadczenie :)

honoratka
@Dobra Rada

czyli minimalna na łapę plus premia(usunięte przez administratora)

lord
@honoratka

Na Twoim stanowisku w Żabce na pewno :)

Posen

Firmę coraz mocniej widać w Poznaniu, gdzie dość sporo zatrudnia się tu nowych osób. RW dostało ostatnio duże zlecenia w Polsce, sporo pracują też z Czechami jako partner i bezpośrednio dla VW Polska, więc na pewno będzie tu potrzebnych sporo inżynierów w najbliższym czasie. Z perspektywy pracownika, który pracuje tu od pół roku, wygląda to całkiem perspektywicznie. Oby tak dalej!

Alek

W firmie można się wiele nauczyć oraz dostajesz na start sporo wyzwań, z którymi musisz sobie poradzić (często samemu). Wszyscy sa traktowani w miarę równo, choć wiem, że znajdą się tacy, którzy temu zaprzeczą. Ja jednak niczego podobnego nie doświadczyłem. Zarobki w porządku, choć wiem, że może być lepiej :)

J

J

@Alojz, jakiego typu poświęcenia wymaga praca w RW Swiss Automation? Czy chodzi o prace po godzinach a może doszkalanie się poza godzinami pracy? Czy wszystkim pracownikom przysługują premie i benefity, czy jedynie tym, którzy dają coś od siebie dla firmy? Jak jest to regulowane?

Alojz
@Karolina

Poświęcenia typu delegacje, pracę pod presją czasu, etc. Nadgodziny też się zdarzają, ale są płatne, więc to nie do końca poświęcenie. Benefity są dla wszystkich, każdy wie, co daje firma i z czego można skorzystac. To nie zaden temat tabu.

Kamil

Zastanawiam się czy złożyć cv na stanowisko konstruktora w tej firmie, może ktoś z was coś więcej powiedzieć o specyfikacji tego stanowiska, zarobki, przeciętny dzień pracy etc?

Alojz

Jak oceniam firmę? To dobre miejsce, przyzwoite pieniądze, są benefity i jeżeli jesteś ogarnięty, będzie to dla Ciebie miejsce na lata. Ale nie licz na to, że to sielanka. To wymagająca praca, która często wymaga poświęcenia.

programmerman

Moim zdaniem jest ok, wiadomo - napracowac sie trzeba, ale wiesz przynajmniej na co pracujesz :). Ja z wyplaty jestem zadowolony. Nigdy nie mialem tez zadnej spiny z liderami. Ogolnie praca spoko :) Rekrutacja latwa nie byla, no ale moim zdaniem koncowo sie oplacalo.

gynn

Przyszedlem do pracy z mysla, ze zostane tylko na chwile, ale wyszlo tak, ze jestem w tej robocie juz calkiem dlugo i nie planuje na razie zmiany, bo po prostu dobrze sie pracuje za sensowne pieniadze.

@Adash, to co piszesz na wątku dotyczącym pracy w RW Swiss Automation jest bardzo zachęcające i z pewnością wiele osób po tym co napisałeś z chęcią złoży do firmy swoje papiery. Powiedz mi proszę dla jakich osób jest ta praca? Może by móc się jej podjąć trzeba mieć konkretne kwalifikacje? A może wszystkiego firma uczy od podstaw?

Adash
@Karolina

To praca dla osób, które chcą pracować w dużych projektach i są gotowe na delegacje (tam są najlepsze pieniądze), choć jest też opcja pracy w jednym z kilku biur firmy (Poznań, Wrocław, Gliwice, Katowice, Szczecin). Jakieś elementarne podstawy nt. robotyki, automatyki czy programowania trzeba mieć. Całej reszty można się w zasadzie nauczyć.

Adash

Kilka lat pracy za mną. Dużo nauki, ciekawi i pomocni ludzie, dobre warunki pracy, możliwości do awansu wiele. Czasem jest ciśnienie projektowe i presja czasu, ale taka to już branża. Generalnie polecam.

@WpodziękowaniuPanuBogdanowi, czy zechciałbyś rozwinąć swoje zdanie na temat tego jak się pracuje w RW Swiss Automation? Podasz jakieś konkretne argumenty? Czy ktoś z osób, które się tu wypowiadają i pracowały w tej firmie będzie w stanie opisać mi to, jak wygląda cały przepracowany dzień w RW Swiss? Czego można spodziewać się po załodze przełożonych, czy jest to zgrany i pomocny zespół?

Lady

Pracuję prawie 2 lata i jestem na razie zadowolona. Otrzymałam taką pensję jaką mi proponowano mniej więcej w innych firmach, a nawet ciut więcej. Widzę, że rotacja jest - ale teraz chyba jest taki czas wszędzie, ale też mogę potwierdzić, że atmosfera jest naprawdę dobra.

@Lady

Lady, czy możesz powiedzieć na jakim stanowisku pracujesz i w którym oddziale firmy?

Karol

Idealnie to nie jest nigdzie. Wiem tylko, że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma!!

WpodziękowniuPanuBogdanowi

Nikomu nie polecam tej fimy!

@Wujek dobra rada, dziękuje za Twoją odpowiedź , dodatkowa wiedza jest zawsze na wagę złota. W takim razie czy jako firma usługowa RW szkli swoich pracowników. Podnosi ich kompetencje i wiedzę? Czy ma ktoś informacje odnośnie tego, czy do tej firmy poszukiwani są nowi pracownicy?

Zostaw merytoryczną opinię o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 29 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 365 ocen.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.