Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. w Gliwice

AJ

Witam, Czy ktoś się może orientuje jakie są zarobki na stanowisku asystenta ds administracji? Mam dość daleki dojazd i nie wiem czy aplikować ..

dama
@AJ

Sorry, ale na takich stanowiskach nigdy nie będzie "kokosów".

Artur
@dama

"Nie będzie kokosów", czyli ile można się spodziewać? Dla jednych minimalna to mało, a dla niektórych i 5 tysięcy nie będzie dobrą pensją. AJ- w tym wątku często pojawiają się wpisy więc liczę, że niedługo uzyskasz dokładną, satysfakcjonującą Cię odpowiedź która pozwoli Ci podjąć decyzję o podjęciu pracy w RW Swiss Automation.

AJ

Witam, Czy ktoś może orientuje się jakie są zarobki na stanowisku asystenta ds administracji?

TroskliwyMisiaczek

Czołem, chciałem się dowiedzieć czy dalej specyfika pracy robotyka jest w rw taka jak była? (usunięte przez administratora)? W sumie nie bierzcie tego personalnie bo jest masa firm o podobnej specyfice. Chce wiedzieć tylko czy dalej bycie robotykiem jest takie słabe, czy na rynku się coś zmieniło. Pozdro.

brachu
@TroskliwyMisiaczek

Jak jesteś dobrym robotykiem, to nie będziesz mieć ani problemu z kasą, ani z pracą. Więc na rynku nic się nie zmieniło, tak samo, jak w innych branżach :)

Karolek

Można się dużo nauczyć i dobrze zarobić na wyjazdach, ale większość czasu nie ma Cię w domu. W pracy atmosfera ok, choć inna w każdej dywizji. RW to bardzo dobra opcja dla absolwentów bez rodziny.

Programista PLC

Rozmowa zaczęła się bardzo fajnie od opisu jak mniej więcej wygląda praca i jej organizacji w firmie. Od tego momentu poczułem, że jako programista PLC będę zobowiązany do rysowania E-planu.)) No dobra, jak jest. Ale dalej zaczęły się fikołki. Rekruterzy zaczęli osobie z doświadczeniem z zachwyceniem opowiadać o tzw. „delegacjach” i jak to jest dużo, że mój kitometr po prostu się złamał. Po takiej opowieści zapytałem, czy są dodatki do np. projektów w stanach, bo dieta w stanach jest bardzo mała w stosunku do cen, na co dostałem odpowiedź, że można nawet na 30 dolców na dobę przeżyć)). Na samym końcu padło pytanie, ile chciałbym zarabiać. Kiedy w tej kwestii odniosłem się do widełek, dostałem odpowiedź, że nie znają żadnych widełek. Czyli jak?) Zapraszają osobę i nie mają budżetu?) Bzdura. Dla mnie oczywistym jest fakt, że goście poszukują ludzi, którzy w ogóle nie wiedzą ile kosztuje ich praca, czego dowodem jest fakt, iż mają ogłoszenia po całej Polsce. Moim zdaniem osobie z przynajmniej rocznym doświadczeniem nie ma co tam robić. Odradzam P.s. Oczywiście po dwóch tygodniach nikt ze mną się nie skontaktował

Co to są wejścia/wyjścia na sterowniku? Co wiesz o profinecie, profibusie itd. Co zrobić, żeby silnik zaczął się kręcić w drugą stronę?

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Lukasss

Pozytywna firma. Sporo pracy. Wysoki i stale podnoszony poziom umiejętności w zespołach, więc wymagany będzie także od nowych osób. Płace sensowne.

Artur
@Lukasss

To dobrze, że znalazłeś firmę w której dobrze się czujesz. Pisząc o podnoszeniu poziomu umiejętności masz na myśli także udział w kursach i szkoleniach dzięki którym można zdobywać nowe umiejętności? Pracodawca jest otwarty na pracownika i wspiera go w dążeniu do awansu i podwyżki. Mam nadzieję na Twoją odpowiedź.

Lukasss
@Artur

Dokładnie to mam na myśli :)

Janek

Chciałabym złożyć CV na stanowisko konstruktor w Gliwicach bądź Katowicach. Moglibyście powiedzieć co nieco o pracy konstruktora? Dzień pracy, benefity, zarobki, coś o projektach?

Iwona
@Janek

Mam nadzieję, że ktoś z odpowiednią wiedzą szybko Ci merytorycznie odpowie. Ja natomiast, od siebie mogą powiedzieć, iż pracując na stanowisku Konstruktora w RW Swiss Automation będziesz odpowiedzialny za: sporządzanie dokumentacji 3D/2D, tworzenie i nadzór nad dokumentacją techniczną urządzeń oraz będziesz odpowiedzialny za terminowe i właściwe wykonywanie przydzielonych zadań. Tu masz szczegóły oferty: https://www.qt-swiss.eu/pl/wp-content/uploads/2018/08/Konstruktor-CAD.pdf Myślisz, że dobrze sprawdziłbyś się w tego typu pracy?

Janek
@Iwona

Pracuje na podobnym stanowisku u konkurencji i mam ten sam zakres obowiązków a może i większy wiec wydaje mi się ze tak

golf zero czarli sierra czarli

Czy prawdą jest to, że pracownicy pracujący na obiektach są tak wykwalifikowani, że po cichaczu w czasie obiadu robią backupy z sąsiednich linii, na których pracują inne firmy?

Marvel
@golf zero czarli sierra czarli

Marna prowokacja, inwektywa jeszcze mierniejsza. Wracaj do lekcji, Czarli, i nie zatruwaj powietrza swoim jadem.

Drucik
@Marvel

Pewnie Zbysiu albo Daruś z konkurencyjnych firemek sie mszczom bo im pracownicy odchodzom : ) i wypisujom w internecie dyrdymały, spece od PRu, januszki biznesu : )

troll
@golf zero czarli sierra czarli

Od jakiegoś czasu może tak być, bo kręgosłup tej firmy już dawno odszedł.

Dzban
@golf zero czarli sierra czarli

Są tacy co to potrafią ale większość nie ma pojęcia jak to zrobić. Pracowałem w RW i była sytuacja, że specjalisty robotyki jechał program i robot stanął na sygnale od PLC. Na zwrócenie mu uwagi "stoisz na sygnale".... specjalista odskoczył bo myślał, że sygnał miał pod nogami....

Hdh
@Dzban

A potem się pewnie obudziłeś zlany potem i z krzykiem przerażenia ????

@Hdh

Ostatnio wszedłem na oficjalną stronę internetową firmy, aby sprawdzić, jakie obecnie prowadzone są rekrutacje i moją uwagę przykuły informacje o warunkach zatrudnienia, które przedstawia pracodawca. Firma zachęca potencjalnych pracowników jasną i przejrzystą ścieżką rozwoju zawodowego. Ktoś z Was może wymienić, jak to w rzeczywistości wygląda? Prawdą jest to, że zaczynając od szeregowego pracownika, można awansować na stanowiska kierownicze?

SGL
@Przemysław

Większość obecnych liderów firmy awansowało na swoje stanowiska w ten sposób. Ale to akurat oceniam bardzo ok, bo przynajmniej wiadomo, że osoby te znają firmę od podszewki.

@SGL

To dobrze, że jest możliwość wewnętrznego awansu. Pracodawca zna dobrze pracownika i jest pewien co do jego kompetencji. Czasem jednak dobrze zrobić rekrutację zewnętrzną. Przyszły pracownik może wnieść świeżość i nowe pomysły. Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/rw-swiss-automation-sp-z-o-o,21302 jest sporo ofert zatrudnienia. Co myślisz o tych stanowiskach do obsadzenia?

troll
@SGL

W ten sposób czyli jaki? Jasny i przejrzysty? Wolne żarty. W tej firmie nic nie jest przejrzyste. Zacznijmy od tego, że większość z nich nie posiada żadnych kompetencji liderskich, a firma dobiera sobie ich tak absolutnie celowo. Tak jak wszędzie wszelka odpowiedzialność idzie dół, bo na górze jej brak.

wro

Warunki pracy jak wszędzie w branży - trzeba się liczyć z dużą ilością wyjazdów, ludzie ok, a i z kierownictwem można się dogadać...

Edward
@wro

Pamiętaj, że na forum są również osoby, które mają małą wiedzę o tym, jak wyglądają warunki zatrudnienia w tej branży, dlatego chciałbym prosić, abyś podał szczegóły, co dokładnie oferuje pracodawca. Oceń, proszę, czy wynagrodzenie jest adekwatne do ilości obowiązków, które przypadają na pracownika zatrudnionego w firmie RW Swiss Automation.

BD

Niedawno złożyłem aplikację do RW Swiss Automation, czy można wiedzieć ile mniej więcej czekaliście na opdowiedź ze strony firmy?

Madi

Na projektach jest różnie. Można trafić na mało ogarnietych świezaków, a można trafić na konkretnych inżynierów. Ale to standard na online, również w innych podobnych firmach. RW nie jest tu wyjątkiem. Mimo wszystko, pracuje się nawet dobrze i to nawet pomimo oczywistych mankamentów, które są standardem w tego typu firmach.

Wito887

Nie jest to łatwa praca. Projekty i delegacje są wymagające. Można jednak zdobyć ogromne doświadczenie w fabrykach największych marek samochodowych na świecie za w miarę przyzwoite (jak na polskie warunki) pieniądze.

Bart

Mega pozytywne zaskoczenie. Jeszcze kilka lat temu nie słyszałem o Swiss Group, a w tej chwili firma pozamiatała poznański rynek automotive, zdobywając jedne z najciekawszych projektów. Polecam!

@Bart

Nie da się ukryć, że RW Swiss Automation bardzo prężnie się rozwija. Dlatego też sądzę, iż znajdzie się kilka osób, które będą chciały teraz tam aplikować. Na stronie firmy znalazłam informację dotycząca benefitów, które oferują swoim pracownikom - jest to na przykład: rozwój oraz kształcenie, jasne warunki finansowe, możliwość podróży oraz pakiet socjalny. Szczególnie zaciekawiła mnie kwestia podróży - mógłbyś zatem coś więcej o tym powiedzieć? Jak często się odbywają i jakim pracownikom one właściwie przysługują?

Kowalski

Dobra ekipa, niezle zarobki, ale trzeba coś umieć.

Przemysław

Opóźnienia w wypłacie wynagrodzenia są dużą niedogodnością dla pracowników. Zdarza się, że firma chwilowo traci płynność finansową, a za chwilę sytuacja wraca do normy. Jak sądzisz? Napisz parę słów o innych aspektach zatrudnienia takich jak atmosfera, czy rodzaj zawieranych umów z pracownikami.

Dzyn

Jeśli komuś niestraszny chaos i trudności komunikacyjne, to mogę polecić, bo to jedyna słabość tej firmy.

Freelancer
@Dzyn

Ta jedyna słabość wynika z prawdziwej jedynej słabości tej firmy. Tam nie ma żadnego zarządzania, bo wszyscy liderzy są ludźmi z przypadku a system motywacyjny leży i kwiczy.

brian
@Freelancer

Chyba nie jest tak źle, skoro firma rośnie jak na drożdżach i otwiera kolejne oddziały.

English
@Freelancer

Akurat z tym się nie zgodzę. Obecnie jest o niebo lepiej niż wtedy, gdy u steru był Pan K. I nikt mi nie wmówi, że jest inaczej, bo na wlasnej skórze odczuwam tę zmianę (dobrą zmianę :))

Weronika
@English

Świetnie, że wykazałeś chęć aktywnego uczestnictwa w dyskusji, ale następnym razem miej na uwadze, iż na forum nie używamy żadnych danych personalnych - dotyczy to także samych inicjałów. A więc - Twoim zdaniem - sytuacja w RW Swiss Automation w ostatnim czasie ulegała poprawie. Jaką funkcję pełnisz w tej firmie? Czy pracodawca ten wpływa na atmosferę między Wami i organizuje jakieś wyjazdy integracyjne?

Robert

Na pewno trzeba się tu wpasować, nie każdemu pasuje zamieszanie, nie każdy jest gotów na nadgodziny, czy pracę w weekend. Ale każdy ma wolną wolę i wie, na co się pisze i za ile. Nie słyszałem jednak, by ktoś narzekał na wynagrodzenie w tej firmie.

fh

Zatrudnienie stabilne, dobra praca zwłaszcza dla studiujących i osób po studiach. Zarobki przyzwoite, choć jak masz już doświadczenie, to można oczekiwać więcej. Dobry socjal, z atmosferą różnie, ale generalnie ok. Dla zdobycia ciekawego doświadczenia RW jest wlasciwym miejscem.

Roboo

Witam ja pracuje w RW i musze powiedziec ze nie mam zadnych zastrzezen a wynagrodzenie jest calkiem ok :). jesli chodzi o specyfike pracy, to niczym się nie rozni od innych firm z branzy, kto trochę popracował jako robotyk, ten wie o co chodzi. znam tą firme od paru ladnych lat i wiem, ze opinie na jej temat sa podzielone, ale mnie nigdy nie zawiedli.

Dominik

Wrażenia po rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko Inżyniera Robotyki jak najbardziej pozytywne. Nie podjąłem pracy tylko z powodu nieoczekiwanych zmian w moim życiu. Samą rozmowę, jak i firmę, oceniam bardzo dobrze, pytania i ludzie bardzo rzeczowi.

zzz

Firma jest okey, obsługuje duże tematy, można sporo zarobić jak się chce i traktuje się poważnie swoje życie.

Zostaw merytoryczną opinię o QT Swiss Engineering Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 29 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy QT Swiss Engineering Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w QT Swiss Engineering Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 365 ocen.

QT Swiss Engineering Sp. z o.o.