Opinie o Valeo w Skawina

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Valeo. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Valeo o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Valeo w Skawina

Były R&D

Zarobki bardzo przeciętne , Premia uzależniona od wyników produkcji -czyli 200 złoty brutto które oglądasz w snach, Śmieszna podwyżka inflacyjna, Nadgodziny niepłatne i zapomnij że będziesz miał czas aby je wybrać, Brak szkoleń bo po co inwestować w ludzi, Benefity mizerne, Brak premii od wyników finansowych działu/fabryki, Jak już się ktoś zwolnił to po co zatrudniać skoro można przełożyć obowiązki na pozostałych w zespole, Ciągłe zmiany w organizacji i w procesach przez ludzi którzy nie mają za dużego pojęcia jak robi się obecnie projekty w automotivie bo są już na tyle urządzeni na posadkach że nawet jak coś nie wychodzi to nikt tego nie rozlicza. Takie kółko wzajemnej adoracji. Brak jasno zdefiniowanych odpowiedzialności i zakresu obowiązków, Dział R&D jest zależny od produkcji co z góry powinno dać do myślenia komukolwiek kto chciałby się tutaj zatrudnić. Wyobraź sobie że produkcja decyduje czy przychodzisz do pracy czy nie , ogranicza Ci wynagrodzenie bo są przestoje , spadły zamówienia więc dział R&D musi się dostosować. Guzik z tego że masz zobowiązania i terminy w projektach i tak odrobisz to na bezpłatnych nadgodzinach. Ogólnie to podziwiam ludzi którzy się jeszcze nie zwolnili i dalej tam pracują. Chyba to syndrom sztokholmskim...

@Były R&D

hmmm...nie bardzo się orientuje ile te firmy konkurencyjne płacą, więc zapytam czy tak z 4000 netto jestem w stanie u nich wyciągnąć co miesiąc? naprawdę nie ma żadnego miesiąca w roku, żeby udało się tą premię wyrobić? nikt jej nie dostaje?

Niezadowolony z biura

Najniższa krajowa od stycznia 650zl w górę. W valeo pracownik biurowy podwyzka 450zł. Pracownik produkcji podwyzka 650zl Czyli rownamy w dół wszystkich. Jaka wypłata, takie będzie zaangażowanie

@KK

Podobno Tylko ta rozmowa roczna nic nie znaczy ponieważ już odgórnie wiedzą ile mogą dać ????

Na stanowisko Operatora Transportu nie wymagają CV ani doświadczenia, a jedynie uprawnień na wózki widłowe. Wspomniane jest w ogłoszeniu, że oferują atrakcyjne wynagrodzenie. Ile ono może wynosić biorąc powyższe? Nie wiem czy miałbym lepsze warunki niż obecnie to wolę dopytać czy opłaca mi się słać maila. Ciekawi mnie też bardzo czy "dodatki na święta: Boże Narodzenie oraz Wielkanoc" oznaczają premie czy jedynie bony / imprezę firmową.

@Peszko

Netto czy Brutto?

Wojtek

Witam jak wygląda praca na produkcji ,to taka chińska taśmówa ze stoisz bite 8 godzin na stanowisku i robisz jedno i to samo ?

Rafał
@Wojtek

Nie ma taśm w Valeo masz maszyny przy których się pracuje po 2-3 osoby na przykład

Małgorzata Nowy wpis
@Rafał

cześć, też się właśnie z partnerem zastanawialiśmy jak praca jest organizowana. Z opisu na pracowników produkcyjnych to jednak zbyt jasno nie wynika. te zespoły są może co jakiś czas zmieniane czy po prostu przez cały okres zatrudnienia zazwyczaj robisz na tej samej maszynie?

Renata Nowy wpis
@Małgorzata

Już zacieram ręce :) do tej niesprawiedliwości gdzie jest inżynier…

Krzysiek

CV jest warunkiem rozmowy rekrutacyjnej.Pani która się ze mną skontaktowała poprosiła o zabranie cv oraz dokumentu potwierdzające kwalifikacje udt. W piątek miałem rozmowę i selekcję jest duża.Zadali mi dużo szczegolowych pytań i bardzo dobrze. Mają wysoki skład. Mam dostać odpowiedź do końca tygodnia szukają 2 osób to składaj papiery. A jeżeli chodzi o same warunki to szczerze przyznam że jeszcze nie byłam na rekrutacji gdzie ktoś tak dokładnie tłumaczy. Mają film można popatrzeć jak praca wygląda. Byłem mile zoskoczony. Pozdrowienia Krzysiek

Alek

Jak nie jest wymagane doświadczenia ? hahahahha byłem na rekrutacji 2 tygodnie temu, zostałem skasowany po 5 minutach. Pani zadawała mi takie pytania że wiedziała chyba więcej ode mnie hahahah. W Vesuwiuszu to samo. Też chcą UDT. Na magazyn Valeo ciężko się dostać . Ale idź na rekrutacje bo warto ????????????????????????????????

KK

Na Wielkanoc nie dostajesz żadnych dodatków

?
@KK

(usunięte przez administratora) premia świąteczna jak co roku była.

Dziadzia

Jest premia świąteczna ,dodatek wózkowy ,dobry social jak karta MultiSport ,MyBenefit ,dodatek na posiłki pracownicze. Lecz musisz posiadać ważne UDT ,mile widziane doświadczenie na wózkach wysokiego składu . No i co ważne mieć uprawnienia a umieć jeździć to dwie kwestie .

Peszko Nowy wpis

Wypłata na magazynie około 4500-4800 zależy czy jest premia, a często jej jednak nie ma. Dodatki na święta są do wypłaty.

KK Nowy wpis
@Peszko

Netto czy Brutto?

Niezadowolony z biura

Hit dnia...nowy pomysł dla biura Praca od poniedziałku do czwartku po 8,5 godziny po to, żeby w piątek wyjść wcześniej. Uwaga. W piatek 6 godzin, ale mozna przyjsc najwczesniej na 8. Swietny pomysl, zeby wpakowac sie w najwieksze korki. Podobno ma byc jakas ankieta w tej sprawie.

Renata
@Niezadowolony z biura

A mieliście już wcześniej tu takie ankiety wprowadzane, że głosowaliście za czymś i coś ostatecznie wprowadzili? Przyznam, że mnie jako ze strony pracownika biurowego byłoby tak wygodnie, może bym nawet aplikowali. tylko teraz zastanawiam się czy macie demokratyczne podejście czy raczej jak będzie ktoś niezadowolony to odpuszcza?

KK

Czy biuro doczeka się w tym miesiącu aneksów z podwyżką??

KK

Należy się i to nie mała Za branie odpowiedzialności praktycznie za wszystko Może zmieniłbyś zdanie jakbyś popracował tydzień na takim stanowisku :)

Zrobiłam to, co zawsze. Dałam dvpy i dostałam zatrudnienie. Jestem workiem na nasienie więc nie było problemu.

Czy daję zawsze? Zawsze

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Skawina
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Analityk / Analityczka ds. Controllingu
Skawina
teamtechnik Production Technology Sp. z o.o.
Janek

No cóż mi już parę lat mija jak tam robie to się wypowiem początki były ciężkie ale z biegiem czasu było lepiej pracuje na produkcja jakos tak wyszło autobus mnie wozi za friko dojeżdżam z Krk jeśli chodzi o samą pracę wszytko zależy na jakich ludzi się trafi tam różni pracują ale ja trafiłem na naprawdę spoko zmianę i ludzi a z tego co widzę różnie tam jest to już nie te czasy co tam pracujący myśleli, że Pana Boga złapali skutecznie podwyżki blokował zaciąg że wschodu dużo tam Ukranicow jest chyba największa rotacja teraz coś się od dwóch lat się ruszyło z podwyżkami bo nie raz dawali po 30zł hehe teraz jest lekki stresik o pracę ale myślę, że bardziej tych co w chałatach chodzą lub dział np. Utrzymania ruchu produkcji nikt się narazie nie czepia No może o papieroski i lstanie pod zegarem po 15min lub wogole zrywanie się z hali 45min wcześniej to tak tu szukają pewnie jakiś lista się tworzy a umowa pracowałem 3 miechy na próbnej potem dali na czas nieokreślony. Ogólnie według mnie zle nie jest choc wieśniaki potrafią życie uprzykrzyć bo oni wielu za to Valeo to by dopłaciło zeby do roboty iść ale tak jak pisałem zależy na kogo się trafi w tym roku była podwyżka 650brutto i dali na święta sporo więcej niz wcześniej.

o ile niczego mi się nie przeoczyło to nie widzę informacji dotyczących podwyżek. ktoś w grudniu założył 3,5 % w kontekście rocznej. Czy to się ostatecznie zgadzało? I czy coś teraz jeszcze dodawali? Bo byłabym zainteresowana pracą :)

Jak może być powód tego, że od razu dają ludziom umowę na czas nieokreślony? przynajmniej taka odpowiedź pojawiła się w kontekście Purchasing Controllera. Jak to ma się do poziomu rotacji? ludzie na tym stanowisku często odchodzą czy raczej pracują latami?

ddd

Odpowiedz sobie sam, tzn, że umowa taka jest nic nie ważna. Mogą Ci dać nawet na 50lat na określony czas a i tak po 3 miesiącach polecisz.

Orkisz

Dokładnie tak, przykład z końca stycznia z tego roku, poleciało parę osób z dnia na dzień, które miały na czas nieokreślony i pracowały po 15/20 lat. Także taka umowa w Valeo nie jest nic warta, jeśli uznają że jesteś im zbędny i zaoszczędzą iles kasy na Tobie, to wypowiedzenie w trybie natychmiastowym możesz dostać w każdy dzień a potem tylko 20 minut na spakowanie się i odprowadzenie do portierni

do ORKISZA
@Orkisz

To, że ktoś ma umowę "na stałe" nie oznacza, że jest nietykalny do końca życia. Bardzo zdrowo jest wymieniać co jakiś czas kierownictwo i inne decyzyjne osoby, aby nie powstawały klitki. Nikt nie poleciał na bruk, każdy miał możliwość przejścia na inne stanowisko nie tracąc swojej stawki, nie wiesz więc nie mów głupot nie siej fermentu. Firma dobrze "pożegnała", którzy zdecydowali się odejść, więc naprawdę daruj sobie pisanie bzdet w internecie.

@ddd

Czemu z góry zakładasz, że ktoś od razu poleci? Nie trzeba jednak delikatnie nagiąć pewnych spraw, żeby do tego doszło? Jeśli ktoś robi przysłowiowe „swoje” może nie mieć żadnych problemów z pracą?

Witam jak wygląda praca na produkcji? Jakie zarobki?

No to pochwalcie sie ile dostaliście tej podwyżki

lol

Taka, że strach w przyszłość patrzeć - 450brutto hahahaha

@lol

A ja. 1400 zl w nowej firmie po roku pracy, zwolnienie z valeo bylo najlepsza decyzja w moim życiu

???

Ja na prawdę nie rozumiem dlaczego osoby niezadowolone z pracy, wylewają swoje żale w seci zamiast zmienić coś w swoim życiu. Myślę, że w Valeo sa osoby zadowole z pracy i one na pewno nie siedzą w necie i nie wylewają swoich żali. Praca na produkcji rządzi się swoimi prawami i ja się na te zasady zdecydowałam. A Pan co teraz robi Panie @lol ? Proszę nam polecić inne cudowne miejsce pracy. Do Valeo non stop ktoś wraca, Proszę Pana, o czymś to świadczy. Miłego dnia!

gosia

czy przyjmują emerytów?

??
@Niezadowolony z biura

To co, w biurach zarabiacie minimalną krajową, że domagacie się podwyżki płac ?

Bart

A można w firmie tak zmieniać stanowiska, przechodzić z produkcji do biura i na odwrót? I jakie macie zarobki, że kolega piszący wyżej zdawał się taki niezadowolony?

A jakieś inne powody odnośnie tego braku sympatii pomiędzy działami to podacie? Ogólnie to serio jest tak widoczne czy tylko tu we wpisach? Zastanawiam się czemu pracodawca niczego z tym nie robi?

???
@??

Weź pod uwagę jedną rzecz pod biuro podciągnięci są wszyscy technicy (jakości utrzymania ruchu a także laboratorium) a tu różnica pomiędzy nimi wcale nie jest duża a teraz nie będzie jej wcale

@Niezadowolony z biura

Pracownik biurowy minimum 450 zł reszta podobno zależy od rozmowy rocznej ????

Witam , jak wygląda praca na produkcji? Jaki czas przerwy? Jaki zarobek

A myślicie, że te podwyżki o które ktoś spytał będą zależne od stanowiska lub tez wyniku czy raczej wszystkim równają pod inflację wszystko jak trzeba? ciekawiły mnie stawki dla młodszego specjalisty ds. personalnych, jak w innych ogłoszeniach nie są wprost podane. Możecie się ustosunkować? I w ogóle warto iść na ten dział?

Niezadowolony z biura

Czas na wypowiedzenie. Kolejny rok podwyzka roczna na poziomie 3,5% dla pracownika z biura. Żal...

@Niezadowolony z biura

Hmm, a na jakim stanowisku dostajecie 12k?

Niezadowolony z biura

Wysokosc wynagrodzen w Valeo to informacja poufna

Dziadzia
@Niezadowolony z biura

Wysokość zarobków nie jest informacją poufną, mówi o tym Ustawa o dyskryminacji. Nie zmieni tego żadny śmieszny zapis w zakładzie pracy ponieważ nie ma on mocy prawnej i łamie kodeks pracy.

@Dziadzia

Smutne ale prawdziwe jest to, że osoby na niższych stanowiskach otrzymują wyższe wynagrodzenie niż osoby wyzej w hierarchii. I nie są to pojedyncze przypadki. Nawet zdarzaja sie sytuacje, że przełożony zarabia mniej od podwładnego.

Cześć, zainteresowałem się nimi, bo chciałem zmienić pracodawcę z malutkiej firmy na coś większego i mam nadzieję, że bardziej stabilnego. Właśnie w ogłoszeniu na purchasing controllera podawali, że dają umowę na czas nieokreślony. Ale to tak od razu? W sumie nigdzie się nie spotkałem z czymś takim.

Propozycja ze spotkania ze związkami w sprawie przyszlorocznych podwyżek. Oceńcie sami. Propozycja dyrekcji to 400 zl od stycznia 2024r. plus 100 zł w połowie roku dla operatorów, dla struktury min 400 zł od stycznia 2024r. Porozumienie nie zostało podpisane.

kandydat

Czyli na jaką stawkę może liczyć nowo zatrudniona osoba w 2024 roku?

lol

400zł brutto, łaskawcy hahaha śmiech nie podwyżki

Arturo
@Były R&D

Dzięki za opis sytuacji. Wspominałeś o przestojach. Jak często miały miejsce i jakie długie były? Jaką tu można stawkę godzinową wynegocjować, czyli tak zwaną podstawę? Bo o premii napisałeś, że wynosi 200 zł ale z jakichś względów można o niej pomarzyć w snach.

@Arturo

Premia R&D uzależniona jest od wyników produkcji tj.PPMów czyli wskaźników jakościowych i ilości zwrotów gwarancyjnych. Myślę że możesz się domyśleć dlaczego tej premii nie ma. Przestoje np.pandemia, wojna , spadki zamówień więc dział R&D nie pracuje wtedy. Nie ma czegoś takiego jak stawka godzinowa na stanowisku biurowym. Ogólnie zarobki na stanowiskach biurowych około 30% niższe niż u konkurencji :Aptiv, Meritt, inne firmy z branży

Pracoholik

Wiadomo w końcu jakie beda podwyżki, czy zwiazki sie dogadaly

Korpo spoko :) - przeleją na konto - karta VIP wyżywi jakiś tam % co w restauracji miał byś zapłacić - na stanowiskach pracy poskładasz, uzbroisz dane produkty - pośmiejesz się z kolegami - (usunięte przez administratora) - 8h zleci :)

No i ten przedostatni punkt najbardziej ciekawi, a widzę, że wziął i zniknął. :C i jeżeli o cieple była mowa, to ktoś pisał, że coś zimno u was teraz może być. To kiedy docelowo grzanie już faktycznie się włącza? I co z jakimś ciuchem roboczym?

Fifi

Znalazłem, że 4 osoby na Frezera / Technika CNC są potrzebne. Robota ma się odbywać w systemie 4-zmianowym. Jakie więc są godziny pracy i czy weekendy wolne? Przydałoby się też wypowiedzieć, ile są skłonni płacić?

A nie bierzecie ludzi na doskok czy cos? może stad jego ciekawość? ja tez nie mam jak na razie żeby na te 4 zmiany u was robić, na inna formę etatu się nie da?

Zostaw merytoryczną opinię o Valeo - Skawina

• Jak się pracuje w Valeo?

Zobacz opinie na temat firmy Valeo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 214.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Valeo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 177, z czego 49 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 81 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Valeo?

Kandydaci do pracy w Valeo napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Valeo