Opinie o HR Consulting w Poznań

Jesteśmy firmą Doradztwa Personalnego i Agencją Pracy Tymczasowej z centralą w Poznaniu. Działa

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HR Consulting w Poznań

grzegorz

jak dla mnie wszystko ok

Halina
@grzegorz

Czyli z czym tak naprawdę?

wiktoria

znalazłam pracę z elastycznym grafikiem, idealna na okres wakacji i późniejsze połączenie studiów z pracą, polecam

jakub

Wczoraj podpisałem umowę o pracę przez pośrednictwo Hr Consulting. Sama rekrutacja szybka i bezproblemowa :)

Wanda
@jakub

A jakie były pytania na rozmowie? Dasz znać?

Jakub
@Wanda

pracuję w firmie dla której zatrudnia HR Consulting nie bezpośrednio u nich. Miałem spotkanie w firmie gdzie opowiedzieli na czym polega praca i pokazali samo miejsce pracy

@jakub

Od pierwszego dnia pracy umowa o pracę ?

анастасія

Знайшов роботу завдяки цьому агентству, рекомендую

Pracownik Produkcji

Żart

Żadnych prawie

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
monika

dobra współpraca z biurem, wypłata na czas,żadnych problemów. Dziwią mnie niektóre niezadowolone komentarze

Skorpion

Bylem.dzisiaj ,w sumie z synem.ktory.sie uczy ,najpierw gruszki na wierzbie ,a po 30'minutach jak wracal do domu..Odmowa ponieważ mają Ukrainców i im bardziej.są potrzebne pieniadze .

Nie chce wystawiać zaświadczenia że w danych dniach się podjęło pracę. Jak sie o to agencje prosi to nie odpisują na smsy anie nie odbierają telefonów.

kandydat

Proces rekrutacyjny odbywający się w agencji HR Consulting opiszę w kilku podpunktach: - umówienie spotkania po godzinach pracy agencji - pytanie o szczepienie na dzień dobry, a może nawet i zamiast dzień dobry - 10 minut czekania na Panie prezeski w obskurnej salce konferencyjnej ("proszę sobie usiąść, my z koleżanką zaraz przyjdziemy" - Panie przez ten cały czas rozmawiały ze sobą zamiast wyjść i przeprowadzić rozmowę z kandydatem o ustalonej wcześniej godzinie) - zadanie na sprawdzenie mojej kreatywności, które Panie zamiast na maila kazały przedstawić na spotkaniu z góry przez nie ustalonym (nie, nie zapytano mnie o termin; w zamian tego usłyszałam, że Panie wyjeżdżają, jedna po drugiej, a nie podejmują decyzji bez siebie - mimo tego, że mamy XXI w. i aplikacje takie jak Teams, Zoom czy Skype) Podsumowując, prawie 3 tygodnie miałabym czekać na zaprezentowanie swojej kreatywności przed Paniami, które dobrze wiedziały, że jestem na okresie wypowiedzenia w starej firmie i zależy mi na podjęciu zatrudnienia od nowego miesiąca. W efekcie zrezygnowałam z tego procesu - od samego początku dało się wyczuć jak traktowany jest w tej firmie pracownik. Jako agencja i przyszły potencjalny pracodawca - słaby poziom. Kolejny przykład szewca, co w dziurawych butach chodzi.

@kandydat

Spieszę z odpowiedziami. 1. Spotkania są umawiane po godzinach pracy, ponieważ 80% kandydatów pracuje i doceniają fakt, że mogą odbyć rozmowę kwalifikacyjną nie być zmuszonym brać urlopu. 2. Chciałabym pracować w miejscu gdzie zdrowie pracownika jest na pierwszym miejscu 3. 10 minut..., salka czysta ale skromna 4. Proces rekrutacyjny niestety nie trwa 2 dni :(

@HRC

Dziękuję za odpowiedź. Można było to wszystko wyjaśnić od razu - tak, by kandydat wiedział dlaczego jest tak a nie inaczej, a nie musiał się domyślać pewnych rzeczy. Tak byłoby o wiele prościej :) Proces rekrutacyjny nie trwa 2 dni, owszem. Tylko która firma robi proces rekrutacyjny na młodszego specjalistę albo konsultanta ds. rekrutacji w 3 tygodnie? Mówimy tutaj o pensji 500 zł powyżej minimalnej krajowej, a nie o stanowisku head coacha w wielkiej korporacji. Dla Pań się chyba czas zatrzymał. To pracowników brakuje, bo rynek jest trudny. Nikt nie będzie czekał na odpowiedź tyle czasu. Może warto się nad tym zastanowić? PS pracodawca póki co nie ma obowiązku ani prawa sprawdzać szczepień pracowników, a już tym bardziej potencjalnych kandydatów, więc pytanie o szczepienie mocno nie na miejscu Pozdrawiam

Hrc
@kandydat

1. Informacja o wynagrodzeniu nie jest prawdziwa... kwestia wynagrodzenia woogole nie byla poruszana na rozmowie ani podawana w ogloszeniu.... 2. Pani nie ma doswiadczenia w rekrutacji tylko w pracy biurowe wiec Pani opinie co ile powinno trwac w rekrutacji malo godne zaufania 3. Bedac na rozmowie rekrutacujnej nie jest Pani potencjalnym kandydatem i tylko Pani nim jest 4. Nie jestesmy Pani pracodawca 5. Rynek pracownika.... Pracownik gora... wpolczuje Pani pracodawcy.

@Hrc

Tym wpisem pokazały Panie jakim pracodawcą nie należy być. Zakończę ocenę w tym miejscu, bo szkoda cokolwiek odpisywać w tym temacie. Pozdrawiam

kate
@kandydat

panie "prezeski" nie szanują czasu swoich kandydatów, spóźniły się na spotkanie bez uprzedzenia o tym fakcie, biuro wygląda jak speluna, dziwię się, że w ogóle ktoś chce tam pracować...

@kate

Potwierdzam, rozmowa rekrutacyjna na żenująco niskim poziomie...

Brytol

Jest w 100% tak jak zostało to opisane, to cyrk nie agencja

także kandydat
@kandydat

Podpisuje się pod tym obiema rękami i nogami, również mam takie odczucia po rozmowie rekrutacyjnej... Cóż, zupełny brak profesjonalizmu czy szacunku, już o podstawowej, zwykłej uprzejmości nie wspominając. Pierwsze spotkanie rekrutacyjne pokazuje, że nie jest to firma, z którą warto się wiązać, a co dopiero wymagać jakichkolwiek możliwości rozwojowych... skoro spotkania prowadzi tak "przeszkolona" kadra. Mam nadzieję, że z (jak widać rosnących!) negatywnych opinii i komentarzy firma wyciągnie jakieś wnioski. Tego życzę pracującym tam osobom i przyszłym kandydatom.

Zgadzam się

Firma dno. Omijać szerokim łukiem

@także kandydat

Chwila... Ciebie też pytali o szczepienie? Ma to jakieś duże znaczenie w przyjęciu do tej firmy?

weronika

przedłużyłam dziś umowę przy pakowaniu czekoladek, polecam

julia

jestem tegoroczną maturzystką i polecam agencję w przypadku poszukania pracy wakacyjnej, wczoraj została mi przedstawiona oferta telefonicznie, dziś pojechałam do biura na spotkanie, podpisałam umowę. Nie ma też problemu bym miała wolne na zaplanowany już przeze mnie wyjazd. Polecam!

Dodam jeszcze, że często odwołują zmiany i nie mam żadnej gwarancji godzin. Wypłata jest do 17. dnia miesiąca, bardzo późno

Jolka

Dokładnie tak.

@Jolka

I co, wtedy jak odwołują te zmiany (w ogóle dlaczego to robią?), to nie macie wtedy płatnego tego dnia? :(

Czy w HR Consulting jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Nie ma

Brak reakcji

.x.x.x.

No więc tak rozmowa odbyła się w grupie kilku osób. Jeśli był ktoś zainteresowany to został na sali kto nie to wiadomo opuścił i pani wtedy rozdała umowy, jako że jestem osobą ucząca się dostalam zlecenie, (w sądzie takie preferują) nie było problemu z dostosowaniem harmonogramu mojej pracy mianowicie wolne weekendy oraz dopasowanie zmian czy to 1, 2 oraz 3 do mojego planu lekcji super mówię sobie iiiiii po przepracowaniu ,,pół roku" w cudzysłowie bo faktycznie przepracowałam może 3-4 miesiące z czego parę tygodni było wolne wmawiając mi że firma nie ma zamówień. Mieszkam 5min od teraz byłego miejsca pracy także ludzi tam szło masa tylko nie ja ALE PRZECIEŻ NIE MA ZAMÓWIEŃ :) ucinają godziny 136h zrobić to wyczyn trzeba się prosić żeby za tydzień być wpisanym w grafik. Podziekowałam tej firmie bo każdego miesiąca bardzo się stresowałam czy starczy mi pieniędzy czy dostanę kolejne wolne. Mogę jako tako polecić to ludziom ktorzy chcą sobie jedynie dorobić nic poważnego.

@.x.x.x.

Witamy serdecznie. Bardzo nam przykro z powodu tej sytuacji. Niestety nie ma takiej możliwości abyśmy nie wysyłali wdrożonych/sprawdzonych pracowników, chyba że Klient był niezadowolony z Pani pracy. Klienci bardzo często imiennie zamawiają pracowników. Większość Klientów pracuje na stałe i stąd premia za frekwencję bo bardzo nam zależy na obecnościach/regularności bycia w pracy. Oczywiście są Klienci z elastycznością bardzo dużą, prace typowe dorywcze, ale tam nie ma mowy o premii za frekwencji tak jak w Pani przypadku.. Zapraszam do naszego biura w celu wyjaśnienia sytuacji.

@HRC

Dziękuję za odpowiedź i współpracę, pozdrawiam :)))

Krzyś
@.x.x.x.

Popieram,to Chyba firma krzak.Nalezy uważać i moim zdaniem zgłaszać gdzieś gdzie należy.Osoba na gdzieś wysłać tobie grafik, telefonu nie odbierają i nie odpisują

Natalia
@Krzyś

Ale, że aż od razu zgłaszać? Gdzie byś ich zgłosił i w sumie skoro takie masz stanowisko to dlaczego sam tego nie robisz? Przez jaki czas dokładnie z nimi współpracowałeś tak właściwie?

@HRC

Tragedia. Skoro klient zamawia pracowników imiennie to po co szukacie ciągle nowych? I kim jest ten tzw.klient? Brygadzista?

Heh

Cóż mogę powiedzieć? Agencji tej należy unikać jak ognia.

H

Boją się telefon odbierać bo większość klientów niezadowolonych

Xxx

Nie polecam. Właścicielki nieprofesjonalne. Brak im kultury i obycia w rozmowie z kandydatem z wyższym wykształceniem u dużym doświadczeniem. Chamstwem i agresywnym przerywaniem wypowiedzi próbują przykryć brak umiejętności prowadzenia rekrutacji na poziomie. Sam strój już wiele wyjasnia. Tłuste włosy, wymięte bluzki. Taki poziom ryneczkowy.

Ilona
@Xxx

czyli firma nie ma wlasnego działu HR ze wlascicielki rekrutuja? był tylko jeden etap czy wiecej?

@Xxx

Uprzejmie informujemy, że nasza firma w ostatnich 4 miesiącach nie prowadzi rekrutacji na stanowiska biurowe, wobec czego te komentarze nie odnoszą się do naszej firmy. Będziemy wdzięczni za zwróceni na to uwagi :)

@HRC

Szanowne Panie, komentarz odnosi się do rekrutacji przez Was prowadzoną. Nikt nie napisał, że miało to miejsce w ostatnich czterech miesiącach. Lepiej przyjąć krytykę z pokora i wyciągnąć wnioski, niż udawać, że to nie my. Uwierzcie proszę - nie robicie robić dobrego wrażenia na doświadczonych kandydatach i nie potraficie rekrutować zgodnie ze standardami 21-szego wieku.I to są fakty smutne niestety.

Ciekawa

Jak wygląda umowa o pracę w tej agencji ? Czas określony? Na miesiąc..czy na więcej ? Z góry dziękuję za odpowiedzi

@Ciekawa

Zlecenie dostaniesz

...

Poziom na jakim przeprowadzane są tutaj rozmowy rekrutacyjne jest na żenująco niskim poziomie...

Joanna

Staram się o pracę w HR Consulting na stanowisku biurowym a firmę znam od dawna, moja koleżanka pracowała w HR Consulting przez 6 lat, zanim wyjechała za granicę. Wiem więc z pierwszej ręki jak się u nich pracuje. Bardzo mi zależy na tej pracy - ważny jest dla mnie zespół, rodzinna atmosfera i najwyższe wynagrodzenia jakie spotkałam w agencji pracy (wiem, bo sprawdziłam). Nie bardzo więc rozumiem, skąd te negatywne opinie i skąd tyle frustracji w ludziach... Czeka mnie drugi, praktyczny etap rekrutacji, póki co nie mam negatywnych uwag.

Weronika

Witam wszystkich. Po przeczytaniu niektórych opinii zastanawiałam się czy wysłać aplikacje...? Ale co tam, sama sprawdzę. W dniu dzisiejszym byłam na rozmowie i mam ogromną nadzieję , że dostanę tutaj pracę. Pozytywy: bardzo fajny zespół, firma bierze pod uwagę, że musi mnie dużo nauczyć, ale dla nich są najważniejsze chęci, super wynagrodzenie. Negatywy: Nie wiem czy to negatyw, ale rzeczywiście rozmowa bardzo szczera i nie przejdzie żadne ściemnianie i koloryzowanie. Pytania w punkt, bardzo prezycyjne. Trzymajcie za mnie kciuki.

hahaha
@Weronika

tiaaaa... czyżby ktoś z firmy zaczął pisać fejkowe komentarze żeby tylko poprawić wizerunek firmy? hmm skąd wiesz jaki jest zespół? rekrutację prowadził cały zespół?

Weronika
@hahaha

Spotkalam sie z bezposrednia przelozona i kolezanka z ktora pracowalabym nad projektami

Zostaw merytoryczną opinię o HR Consulting - Poznań

• Jak się pracuje w HR Consulting?

Zobacz opinie na temat firmy HR Consulting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HR Consulting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 37 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HR Consulting?

Kandydaci do pracy w HR Consulting napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HR Consulting