Opinie o Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży w Zielona Góra

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży w Zielona Góra

nie polecam

Miałem (nie) przyjemność pracy z Polturem. Pojechałem jako kelner. Na miejscu okazało się, że będziemy mieszkać w kontenerach (a szczerze mówiąc w kontenerze warunki były lepsze niż w ośrodku w którym mieszkały dzieci). Kierowniczka kelnerów to zakochana w sobie małolata. Niby po studiach a nie było tego od niej czuć. Jako obsługa kelnerska musieliśmy pomagać w kuchni, myć korytarze. Pracowaliśmy od 6 do 23. Dopiero później wykłóciliśmy sie, że w mailu mieliśmy określoną pracę zmianową. Ośrodek brudny, zagrzybiony, lepiej było mieszkać w kontenerze. Raz nawet sprzątaczki się zatruły, gdy sprzątały ten brud. Pewnie pomyślicie: można wczesniej rozwiązać umowę. Nie w przypadku Polturu. Powiadziano mi, że jeśli rozwiąże umowę to musze zapłacić karę xd. A sam właściciel zawsze wlatywał z pyskiem na wszystkich ludzi . głównym zadaniem pielęgniarki było jedzenie podwójnego obiadu. Plusy: reszta kadry kelnerów, smaczna kuchnia, przekochani i opiekuńczy wychowawcy.

Mich
@nie polecam

Panią małolatę też miałam okazję poznać. Praca przez łóżko? Ta pani jest idealnym przykładem na to że można

R

Czyżby Grzybowo?

Janusz
@nie polecam

Jak jest brudno i nie ma warunków aby to doprowadzić do porządku proszę zawiadomic SANEID

nie polecam
@Janusz

Sanepid był i to z 3 razy w ciągu miesiąca. jako pracownicy nic nie mogliśmy powiedzieć, bo kierowniczka powiedziała, że wypłaty nie zobaczymy jak coś powiemy przy sanepidzie. Ale sanepid się zbytnio nie przykładał i wchodził tylko tam gdzie był prowadzony

Natka 1990
@nie polecam

A jak się nazywa kierowniczka?

Nie polecam
@Natka 1990

Polichnowska. Też masz z nią problem?

Serdecznie nie polecam :)

kobieta w średnim wieku
@Anonim

Ale tu jest nie zadowolonych... I co, a to sanepid nie dobry , a to kierowniczka, a to pokoje nie w hotelu... Tymczasem to nie są wakacje, w najlepszych pokojach śpią goście hotelowi, kontenery dla pracowników obsługi, w których i ja spałam są po prostu w porządku. A co do sanepidu... Co pracownicy chcieli robić donosy na pracodawcę ? To jak dostawać wypłatę, to obiekt i firma w porządku, ale jak można dowalić to z cała chęcią, już kuchnia czy korytarz jest be ? Do czego to już dochodzi w tej naszej Polsce. Pamiętam jak pracowaliśmy na wakacje ładnych parę lat temu, owszem noce do białego rana, wino, chłopaki, ale żeby donosić na własny ośrodek do sanepidu, aby mieć wymagania lepszych pokoi niż goście hotelowi... ? tylko my przyjeżdżaliśmy do pracy a nie na wczasy na cudzy koszt... Napatrzyłam się i teraz ja sama w Grzybowie na was młodych...

KOwiec
@kobieta w średnim wieku

Pisze pracownica w średnim wieku z wiadomego biura podróży :)

Wychowawczyni

Na kolonie jeżdżą dzieci z trudnych rodzin wysyłanych przez mopsy, gminy, kuratoria. Dwa lata temu rodzice straszyli wychowawców pobiciem. Przed podjęciem współpracy polecam obejrzeć co się działo na koloniach w tym roku. https://www.youtube.com/watch?v=nURmt-07JvM

Wszy

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Instruktor Kulturalno Oświatowy – kolonie 2020r..
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Zielona Góra
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Zielona Góra
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Zielona Góra
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
Ela

UWAGA na kierowniczkę p. Krysię, bazowa p. Beatę i psycholog Karolinę w ośrodku Jubilat w Jastrzębiej Górze. Nie wytrzymałam do końca turnusu, bo mnie zaszczuły. Knują. gnoją wychowawców a inteligentnych eliminują.

@Ela

Dodaj "inteligentnych inaczej". Czyli co, Ciebie ?

@Dociekliwy

tak.

Zgłoś sprawę do kuratorium

Dzięki. tak zrobię.

@Ela

Przyjadą sprawdzą a najlepiej aby się też dowiedział o tym MOPS z którego były dzieci.znając biuro to jest pewnie kilka ale....

ElA
@Badi

Liczę na opinie obserwatorek tam obecnych.

@ElA

Szok. Kolonia Jastrzębia Góra dzieci wróciły we wtorek. Wyzwiska ze strony wychowawców i co gorsze macanie dziewczynek przez wychowawce! Sprawa już zgłoszona przez Gops do prokuratury! Może inni rodzice to przeczytaja i nie puszczą z nimi dzieci

@Anna

To gdzie się podziała niezwykle wykształcona Pani Psycholog Karolina, co to mnie wygryzła, bo nie dorównywałam jej kwalifikacjom? Jeszcze większym talentem pedagogicznym jest pani BEATA szacowny nadzorca bazowy. Szczyt jej umiejętności pedagogicznych to, nie zważając na płacz dziecka, które od niejakiej p. Karoliny ucieka, a p. Beata szarpie ciągnąc do pokoju, wykrzykuje do mnie - to jak pani ma z nią taki dobry kontakt, to niech pani z nią śpi! A chodziło tylko o przydział do innego pokoju. Miejsce Jubilat. Poza tym grubiaństwo i prostactwo. Nakaz, abym pisała z rozpisaniem na godziny co zrobiłam w danym dniu, albo zakaz podpisywania warsztatów jakie przeprowadziłam, bo podobno nie miałam kwalifikacji wg, Pani bazowej oczywiście.

@anonymous

To co się dzieje, jak wynika z Twojego opisu, to się nadaje do kuratorium i aby powiadomić MOPS, który te kolonie w Polturze wykupił...

Dociekliwy

Czy jest jeszcze gdzieś dostępny artykuł z Gazety Wyborczej oddział Szczecin opisujący pobyt dzieci w Jastrzębiej Górze?

Justyna

@Zyczliwy @Poprostu matka, rozumiem, że nie jesteście zadowoleni z usług świadczonych przez Poltur Polska. Wasze opinie na pewno zostaną zauważone przez innych rodziców rozważających wysłanie swoich dzieci na letni wypoczynek za pośrednictwem tej firmy. Jednak chcę, żebyście wiedzieli, że to forum dedykowane jest wyłącznie gromadzeniu merytorycznych wpisów o tej firmie, ale jako pracodawcy.

Zyczliwy

Uwazajcie drodzy rodzice na ta firme. Dzieci wlasnie wrocily z koloni z Kroscienka przywiozly wszy. Strasznie znerwicowane przez kadre. Opiekun ... wyzywal i ponizal dzieci. Kierownik nie pozwolil nawet suchego chleba zjesc niektorym dzieciom. Wrocily dzieci z placzem i nerwami

Poprostu matka
@Zyczliwy

Zacznijmy od tego, że po dzieci przyjeżdża niesprawny technicznie autokar. Kontakt z wychowawcami brak, kierownik kolonii arogancki, brak mu podejścia do dzieci. Ogólnie tragedia. Odradzam wysyłania dzieci na kolonie organizowanie przez tą firmę.

Zuza

Czy firma potrzebuje aktualnie pracowników?

Martyna

Liczyłam na informacje od pracowników. Szkoda!

Jacek

Czy firma potrzebuje pilota na wakacje ?

AkA

WITAM, PO SMS-IE OD PANA PREZESA ZACZYNAJĄCYM SIĘ OD SŁÓW ,, BEZ KOMENTARZA" - DALEJ NAWET NIE CZYTAŁAM , WYSYŁAM TO CO W PREZENCIE ODE MNIE DOSTAŁ PAN PREZES.... O programie SPORT TAK , NAŁÓG NIE. Od wielu lat nasze biuro podróży organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. W swojej ofercie mamy bogaty wachlarz zajęć sportowych, rekreacyjnych mając przede wszystkim troskę o bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój młodego człowieka. Zdajemy sobie sprawę, że współczesny nastolatek bombardowany negatywnymi wzorcami z Internetu , telewizji gubi się w otaczającej go rzeczywistości. Chcąc ,,uchronić” młode pokolenie przed pułapkami współczesności w trakcie naszych wyjazdów realizujemy program ,, SPORT TAK, NAŁÓG NIE” ,który przeznaczony jest do młodzieży w wieku od 12 do 16 lat. Program realizuje cele profilaktyczne, edukacyjne oraz cel diagnostyczny. Do podstawowych celów należy:(zaczerpnięta programu , nie będę cytować) …. Nasi eksperci, przygotowujący program położyli z jednej strony duży nacisk na treści merytoryczne, których realizacja odbywa się w formie: warsztatów, gier terenowych , czy prezentacji multimedialnych. Oczywiście wielu uczestników naszych kolonii zadaje sobie pytanie : co może , ba powinno być alternatywą dla negatywnych zachowań? Oczywiście nie zostawiliśmy naszego kolonisty bez odpowiedzi … Skoro nałóg nie, to ….co tak ? Oczywiście sport , nie tylko w aspekcie aktywnego spędzania czasu wolnego, ale także w aspekcie poznania zdrowego sposobu życia. Dla nas, organizatorów kolonii, liczy się przede wszystkim dobro dziecka. Do każdego uczestnika kolonii podchodzimy z sercem na dłoni, szanując jego indywidualność , gdyż każde dziecko powierzone opiece naszej kadry jest dla nas wyjątkowe i niepowtarzalne. Pracując z młodymi ludźmi podczas naszych kolonii pomagamy dostrzec ich potencjał i wzbudzić w nich motywację wewnętrzną do pracy nad kształtowaniem swojego charakteru. Realizacja programu umożliwia spotkanie indywidualne z psychologiem, czy pedagogiem w celu zapewnienia naszym kolonistom bezpieczeństwa i profesjonalnej pomocy. Celem działań psychologa jest także korygowanie niepożądanych zachowań dzieci poprzez ustanowienie jasnych reguł i konsekwentne, ale życzliwe ich egzekwowanie. Psycholog uczestniczy czynnie w życiu kolonii, ( mój komentarz ciekawa jestem jak to wygląda od sprawy praktycznej, prowadziłam swoją kolonię i prowadziłam zajęcia z w/w programu, nie mogłam jednym... siedzieć na dwóch weselach...!!!!) na bieżąco prowadzi obserwacje uczestników i wspiera działania wychowawcze kadry. Bardzo często psycholog prowadzi mediacje w celu rozwiązania konfliktów. Od bieżącego roku w ramach poszerzenia zakresu tematycznego programu profilaktycznego wprowadzamy elementy mediacji rówieśniczych. ( to moja ,,woda" aby było coś nowego, rzeczywistość zweryfikuje!!!!!) Celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie roli wychowawcy w rozwiązywaniu konfliktów, ale przede wszystkim uczenie młodego człowieka radzenia sobie z trudną sytuacją, zadawania pytań i wspólnego rozwiązania problemu. Umiejętności nabyte w ramach szkolenia z zakresu mediacji rówieśniczych będą wykorzystywane przez naszych podopiecznych w życiu zawodowym. Oprócz terapii zajęciowej, treści programu przekazywane są także podczas zabaw i zajęć kolonijnych: dyskotek, zajęć kulturalno – oświatowych, zajęć sportowych, wycieczek, ognisk, itp... Bardzo często psycholog podejmuje indywidualną pracę , która umożliwia dziecku wytworzenie pozytywnych relacji z dorosłą osobą wspierającą je i wykazującą zainteresowanie i zrozumienie dla jego trudności. Stanowi okazję do zaobserwowania i doświadczenia poprawnych wzorców zachowań. Celem działań psychologa i wychowawców jest również korygowanie niepożądanych zachowań dzieci poprzez ustanowienie jasnych reguł oraz konsekwentne, ale życzliwe ich egzekwowanie. Praca indywidualna z psychologiem?????? lub opiekunem umożliwia dziecku wytworzenie pozytywnych relacji z dorosłą osobą wspierającą je i wykazującą zainteresowanie i zrozumienie dla jego trudności. Stanowi okazję do zaobserwowania i doświadczenia poprawnych wzorców zachowań. Program SPORT TAK, NAŁÓG- NIE, jest naszą odpowiedzią na pytania rodziców i wychowawców dotyczących trudnego wieku dorastania ich dzieci. Cieszą nas maile od rodziców, że po zakończony turnusie córka zaczęła trenować siatkówkę ,a syn piłkę nożną. Dobrze napisany program to tylko część sukcesu . Na sukces programu pracuje przede wszystkim kadra , która nie tylko jest dobrze przygotowana pod względem merytorycznym, ale także kadra, która jest zafascynowana swoją pracą i wiedzą , kadra, która jest kadrą z pasją .( od na sukces .... do z pasją to też ode mnie, aby się dobrze czytało... A JAK BYŁO W RZECZYWISTOŚCI???) Należy podkreślić, że tematyka zajęć często wynika z konkretnych problemów, jakie ujawniają się w społeczności kolonijnej.

psycholog kolonijny
@AkA

do AkA: Co chcesz pokazać dając ten chaotyczny stek pseudopsychologicznych pourywanych zdań. Przecież to się kupy nie trzyma. Za coś takiego chcesz szmal ?

Ela kierownik
@psycholog kolonijny

trochę kultury niby ta psycholog , co obija się podczas turnusów

psycholog kolonijny
@Ela kierownik

Nie bardzo rozumiem, znamy się ? Obijałaś się razem ze mną ? Czy może raczej pisałaś ten chaos razem z AkA ?

Karol

@AkA

Karol 23.01.2018 10:43 @Kasia 21.08.2016 18:20 Nie polecam tej firmy nikomu! Organizacja z przypadku, kierownictwo również, zwłaszcza w Wiśle ( rok 2015). Nabór dzieci z rodzin patologicznych, więc młodzi wychowawcy sobie nie radzą. Warunki mieszkaniowe- obraz nędzy i rozpaczy : 8 wychowawców w jednej sali, jeden spał w otwartej szafie, a 3 wychowawczynie w pakamerze bez okna ( Wisła 2015). Wynagrodzenie? Za 12 dni - 330 zł na rękę.

Sceptyk
@anonymous

A moze to wychowawcy sa z przypadku -zbyt młodzi i niedoświadczeni aby radzic sobie z trudnymi przypadkami, które moga byc spostrzegane jako wyzwanie ni doświadczenie w drodze do zdobywania kompetncji i własnego rozwoju zawodowego

Justyna

@Pieter, długo pracowałeś w Poltur Polska Biuro Podróży? Jak oceniasz warunki oferowane przez tego pracodawcę? Rozważałbyś powrót do tego miejsca pracy? Co możecie powiedzieć o pracy w Poltur Polska Biuro Podróży w Zielonej Górze? Polecacie aplikować do pracy w tym miejscu? Zachęcam do dodawania swoich opinii!

Pieter

Witam, na początek trzeba rozróżnić pracę jako kadra merytoryczna oraz kadra wychowawcza (choć Ci nie zawsze są uważani za kadrę). Dodam, że w firmie tej pełniłem rolę kierownika oraz wcześniej wychowawcy. POLECAM pracę w tej firmie jako kierownik, instruktor lub psycholog- dobre traktowanie itd, generalnie wszystko w porządku. Jeżeli natomiast chodzi o pracę wychowawcy to w dużej mierze zależy od kierownika... problem kiedy kierownik traktuje wychowawców z pogardą i obarcza ich wszystkimi możliwymi obowiązkami. Niestety w takich sytuacjach wychowawca nie znajdzie pomocy w Polturze/PTkraj.

Justyna

@Ela, dlaczego masz tak negatywne zdanie na temat pracy w Poltur Polska Biuro Podróży z Zielonej Góry? Możesz napisać coś więcej na temat pracy w tym miejscu? @monilusia, a czy istnieje możliwość negocjacji formy umowy, tak aby była bardziej czytelna dla pracownika? Długo współpracowałaś z tą firmą? @Monika, a czy możesz napisać coś więcej o warunkach oferowanych przez tego pracodawcę? @Starsza Pani, czy współpracowałaś z Poltur Polska Biuro Podróży? Co możesz napisać o tym pracodawcy?

monilusia

Nie polecam ŻADNEJ współpracy z firmą Poltur, ponieważ traktują wychowawców jak grupę, która nie znajduje się w kadrze.. Co do dzieci to tragedia, nie ma co się oszukiwać dzieci z dysfunkcyjnych rodzin będą nieposłuszne oraz wszystko co z tym związane i nikt cię wcześniej o tym nie poinformuje. Płacą beznadzieje jak takie warunki jakie proponują i kolejną kwestią jest zawiła umowa i sprawa wypłaty wynagrodzenia... Można na nie bardzo długo poczekać. NIE POLECAM!

Janek i pies
@monilusia

monilusia jest taka milusia i chciałaby jako wychowawca dostać pod opiekę chór aniołków ? Faktycznie, jak traktujesz dzieci, jako zło konieczne, lub dzielisz na te złe (bo akurat są z biedniejszych rodzin) i na te dobre (bogatych rodziców), to daruj sobie pracę pedagogiczną. A w Polturze masz do pomocy i psychologa i jakieś arkusze do pracy, program, książki Puchatka do poczytania. Ja uważam, że są lepiej przygotowani niż firmy z Lublina i Szczecina, z którymi też jeździłem jako wychowawca. W tym roku pojadę, a jakże z Polturem. Ja ich cenię.

monilusia
@Janek i pies

Po pierwsze nie znamy się Panie "Janek i pies" a już zostałam ocenia i obraża, lecz to pomniejsza kwestia wychowania i braku grzeczności. Ten psycholog ma z dzieci w przeciągu 14 dni zajęcia może 2 razy po 1.5 h maksymalnie, więc idealna ilość zajęć, ponieważ ma x grup. Nie polecam marna płaca i warunki, a większa część grona wychowawców pierwszy i ostatni raz na koloniach z powyższą firmą. A Panu z komentarza powyżej życzę szczęśliwszego życia i powodzenia w pracy dydaktycznej :)

Janek i pies
@monilusia

Droga Pani sama opisała swój charakter i podejście: "Co do dzieci to tragedia, nie ma co się oszukiwać dzieci z dysfunkcyjnych rodzin będą nieposłuszne oraz wszystko co z tym związane". Czy ja Panią oceniałem ? Obrażałem ? Podałem fakty: "dzielisz na te złe (bo akurat są z biedniejszych rodzin) i na te dobre (bogatych rodziców)" To raczej Pani obraza mnie i firmę która cenię (Poltur) wypisując nieprawdę. Moja grupa miała zajęcia z psychologiem co drugi dzień, a codziennie wieczorem sami prowadziliśmy program "Puchatek" pod nadzorem psychologa. To pani mnie dyskredytuje, insynuując de facto iż brałem udział w jakimś sfingowanym programie z psychologiem bez psychologa. Mam wrażenie że albo jest Pani z konkurencji Polturu, albo nie nadawała się Pani do tej pracy i Panią pogonili...

mati

witam, dostałem umowę zlecenie i teraz nie wiem czy podpisać czy nie?

Ola
@mati

nie podpisuj z oszustami , też dostałam i podziękowałam tej klice

Ala
@mati

nie podpsuj , inne firmy lepsze Poltur najgorszą firmą w kraju

Wiesław
@Ola

A konkretnie, jak cię oszukali ?

Justyna

@AkA, czy możesz wyjaśnić, jaki jest cel Twojego komentarza? W tym miejscu dzielimy się swoimi opiniami na temat firmy Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży jako pracodawcy. Jeśli potrafisz powiedzieć, jaka atmosfera panuje w tej firmie lub jakie są warunki zatrudnienia, to zachęcam do podzielenia się swoją opinią. @Małgorzata kierownik, czy pracowałaś w tym miejscu? Czemu odradzasz pracę w tej firmie?

Badi

Szanowni Państwo w związku ze zbliżającymi się wakacjami, nowymi przetargami, uprzejmie proszę o dokładne sprawdzenie poziomu organizacji wypoczynku przez w/w firmę.Proszę zapoznać się z artykułem szczecinskiej gazety wyborczej z zeszłego lata. Proszę dokładnie przeczytać ofertę warsztatów terapeutycznych i przeanalizować ja z punktu widzenia języka reklamy. Proszę skontaktować się z innymi oddziałami MOPS np.Piła, Szczecin i dowiedzieć się o realizację programu. Proszę skontaktować się z ośrodkami wczasowymi, gdzie odbywały się kolonie i się dowiedzieć o wszystko co Państwa interesuje....

wakacje 2018
@Badi

Badi, a ty masz dziadków którym właśnie odebrano emeryturę, że tak wszystko dobrze wiesz ? Na tym forum nie szczuje się, tylko opisuje to co jest przydatne dla użytkowników. Konkrety, misiu, konkrety...

Małgorzata kierownik

Najgorsza firma w kraju odradzam wszystkim współpracować , z oszustami jest to klika , są tu równi równiejsi ,nigdy z tą firmą

Marek wychowawca
@Małgorzata kierownik

Jak są (usunięte przez administratora) to trzeba ich puścić w skarpetkach. Oszukali cię w taki sposób że możesz podać ich do sądu ? Jeżeli tak, to napisz tu na forum, na pewno ktoś ci podpowie jak to zrobić. Dla mnie samego jest to ciekawe, bo mam podobny problem, ale nie z Polturem tylko z Luturem. To nie to samo przypadkiem ?

Zostaw merytoryczną opinię o Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży - Zielona Góra

• Jak się pracuje w Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży?

Zobacz opinie na temat firmy Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży?

Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży