Opinie o Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży w Zielona Góra

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży w Zielona Góra

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży?

Tajemniczy

Nie poleca współpracy z firmą

Barbara
@Tajemniczy

Jasne jest to, że szanuję Twoje zdanie, jednak chyba każdy przyzna mi rację co do tego, że jest ono zbyt ogólne. Nie wiadomo nawet, czy tę opinię pisałeś z perspektywy niezadowolonego klienta czy też pracownika. Możesz to jakoś dookreślić? Wówczas będziemy mogli sobie przedyskutować pewne kwestie.

Mamy 07.10.2020 firma do tej pory nie rozliczyła się z wychowawcami. Można dzwonić i prosić, odezwu żadnego. W kółko powtarzają jedną odpowiedź - już niedługo, jesteśmy w trakcie rozliczeń, w trakcie robienia przelewów. Mija tydzień za tygodniem. Kogo obchodzi, że według umowy wypłata powinna być wypłacona 14 dni po zaksięgowaniu papierów. Robienie z wychowawców idiotów! Brak poważnego traktowania drugiego człowieka," murzyn zrobił - murzyn może odejść"...Brawo.

@były pracownik

Dawać jedziemy z nimi !!! Pozew zbiorowy i pozamiatamy złodzieja Bonisławskiego (pseudo prezesa)

Wychowawca Łukasz
@pracownik

Witam poproszę o kontakt lukasz198720@wp.pl w sprawie firmy Poltur chętnie opowiem o tej super firmie.

MAŁGORZTA

Należności ze strony Poltur w pełnej wysokości zostały uregulowane, zgodnie z pismem,które dostałam w styczniu.

M. Bonisławksi
@MAŁGORZTA

Serdecznie dziękuję za ten wpis. Jednocześnie bardzo przepraszam za poślizg w rozliczeniu. Restrukturyzacja w firmie (na lepsze), zmiany w naszych bankach (mam nadzieję, że na lepsze), poslizg na (usunięte przez administratora) z Pogorzelicy (gestor ośrodka), to wszystko spowodowało tę nieprzyjemną sytuację. Mieczysław J. Bonisławski, Prezes Zarządu

Małgorzata
@M. Bonisławksi

Rozumiem i pozdrawiam .M

Fiodor
@M. Bonisławksi

Wszystkim zastanawiającym się nad wspólpracą lub wypoczynkiem z firmą Poltur polecam lekturę strony www tej firmy z ofertami wypoczynku na Sylwestra 2014/2015 roku !!! /Podróż w czasie ???/ lub sprawdzenie ogólno dostępnych informacji w internecie o opuszczonych ośrodkach.Komentarza nie będzie.Dziękuję za uwagę.

Walentyna
@Fiodor

Fiodor, pracuję z Polturem od 2000 roku. Ładnych kilka lat temu Poltur przebranżowił się z dorosłych na dzieci. W internecie prowadzi dwie strony z tym związane. Kiedyś byłam kierownikiem na imprezach Sylwestrowych, a teraz na bazach kolonijnych. Miło mi powspominać, tak przenieść się w czasie do tych imprez sylwestrowych, dzięki Fiodor. A o co chodzi z tymi opuszczonymi ośrodkami ?

MAŁGORZATA
@Prezes

co to jest za wpis ? widnieje pod moim imieniem a ja go dzisiaj widzę po raz pierwszy a miałam niejako napisac w marcu ,o co tu chodzi ?

M. Bonisławski
@Prezes

Z tego co zrozumiałem to coś podpisujące się "Prezes" chce udawać kogo... ? Z tekstu tego czegoś zrozumiałem tyle, że zarzuca formie fałszowanie wpisów ? Dobrze zrozumiałem ? Dałbym adres dobrego lekarza, ale tu już chyba nawet na resocjalizację szkoda publicznych pieniędzy. Pozdrawiam wszystkich normalnych użytkowników portalu Mieczysław J. Bonisławski

MAŁGORZATA
@M. Bonisławski

@MAŁGORZTA 01.03.2019 11:40 Sami sobie dopisujecie pozytywne opinie . Nawet nie wiedziałam że taki proceder trwa latami. Dobrze ze tylko raz w takim wypadku człowiek się myli. Stop stop stop tak dłużej nie będzie. TO NIE JEST MOJA WYPOWIEDŹ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROBOWAŁAM SIE DZISIAJ SKONTAKTOWAC Z GOWORK ! DAREMNE PRÓBY, MÓJ PROTEST PRZECIWKO WPISOWI JEST JAKO PREZES !!!??????????????

@M. Bonisławski

Brawo panie Bonisławski! Ten portal służy do wyrażania swoich opinii na temat pracodawców i warunków pracy . Dziś żyjemy w wolnym kraju i mamy prawo do wyrażania własnych opinii szczególnie na portalach do tego przeznaczonych. Jak widzę, bardzo wnikliwie obserwuje pan wpisy na swój temat. Nie znam innych pracodawców, którzy tak wnikliwie kontrolują tu kazdy ruch.Poprostu zajmują się uczciwie swoimi obowiązkami, czego i panu życzę.

Mieczysław Bonisławski
@Prezes

Każda nowoczesna firma ma wykupioną usługę monitoringu rzygów na swój temat w takich szambach jak go work. Dlatego wiem kiedy pojawia się nowe coś, co wystaje poza poziom szamba. Podszywanie się pod kogoś, wypisywanie nieprawdy i rzygów na temat innych ludzi to nie opinie, tylko choroba. Życzę zdrowia, drogi "Prezesie" NIE WIADOMO CZEGO I NIE WIADOMO SKĄD... Mieczysław J. Bonisławski.

@Mieczysław Bonisławski

Panie Bonisławski, firmę, którą Pan reprezentuje trudno nazwać nowoczesną. Nowoczesne firmy dbają o swój wizerunek, przede wszystkim poprzez dbałość o dobre warunki płacy i pracy. Wiem doskonale, że prawda jest bolesna, ale może czas wyciągnąć wnioski, zamiast miotać się jak ćma. Może należy zainwestować w siebie i postudiować nowoczesne zasady zarządzania firmą. I znów z całego serca tego panu życzę.

Mieczysąłw J. Bonisławski
@Prezes

No, i to jest opinia. Szkoda tylko, że nie można jej zweryfikować, choćby przez to kto lub co jest jej źródłem. Ale to już specyfika tego typu szkalowania nazywanego opiniowaniem i łych, którzy udzielają się tutaj zamiast zając czymś pożytecznym. Proponuję na tym zakończyć ten wątek, przynajmniej z mojej strony. Nie będę więcej rozmawiać z kimś kto się boi prawdy o sobie i chowa się pod mylącym wszystkich nickiem.

@Mieczysąłw J. Bonisławski

Panie Bonisławski, kłania się czytanie ze zrozumieniem. Szkalowanie? Ależ skąd! To jest dobra rada , dla człowieka reprezentującego pracodawcę. Całe życie należy się uczyć , a z popełnionych błędów wyciągać wnioski. Wtedy zasłuży pan na miano pracodawcy roku. Ot tyle. A póki co należy przestrzegać innych uczciwych ludzi by cenili siebie. Mam nadzieję, że i "dobra zmiana" dotknie choć małym paluszkiem i pana.

Lodzia
@Mieczysąłw J. Bonisławski

Anonimowy wpis daje możliwość wypisywania wszystkiego co komu do glowy przyjdzie, szkoda,ze wpdal sie Pan w tak jakowa dyskisje .

Lodzia
@Prezes

Jakie sa Prezesa kompetencje aby oceniać firme i Pana Mieczysława???

@Lodzia

Drogi Panie Bonislawski, doskonale pan wie, dla jakich celów powstał portal gowork i taką ma spełniać rolę. Naprawdę proszę zadbać o miano pracodawcy roku! Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bo jak narazie wielki minus.

@Prezes

@Bonisławski. Czytając opinie na forum "włos się jeży" będziemy udostępniać dalej,dla dobra wychowawców i uczestników. Pytanie zasadnicze.Kiedy nastąpi wypłata wynagrodzenia za pierwszy turnus. W nowoczesnej Firmie,jak nazywa Pan POL TUR,po dokonaniu rozliczenia przelew z konta na konto to jedno "kliknięcie"

@Mieczysąłw J. Bonisławski

Czy pisanie prawdy,to mylący nic ? Raczej proszę się merytorycznie przygotować do dyskusji,bo to dopiero jej początek

@MAŁGORZTA

@p.J.Bonisławski. W tym momencie Pan "przegiął" nie zna Pan podstawowych zasad prawnych. Fakt ,po tych wspaniałych koloniach z rewelacyjnymi warunkami wylądowałam w szpitalu,co nie upoważnia Pana do ujawnienia tajemnicy lekarskiej. Zgotował Pan "piekło" uczestnikom i wychowawcom.Czy Pan Pilot --to wolontariat?za nic nierobienie Pan też płaci? Obraziła Pana opinia o P.Psycholog ? to Pan odpowiada za Kadrę,a praca tej Pani to FAKT.Dodam jeszcze,że następną dziwną osobą była Instruktor K.O,która w nocy wchodziła do sypialń,wybudzała dzieci, a w efekcie były lęki nocne.Moim nazwiskiem niech Pan sobie "gęby nie wyciera" Przeczytałam Forum POL TUR...polecam,tam zawarta cała prawda o Firmie,którą Pan tak godnie reprezentuje.

romanw
@romi

Kto Panu wysłał tego maila? Ja go Panu nie wysyłałem Panie Bonisławski? Proszę zrobić zdjęcie tego maila i wysłać na mój adres: romanwilczynski4@wp.pl . Żona do tej pory odczuwa te warunki na koloniach i tych tabletkach, które dostała od pielęgniarki na koloniach i następnego dnia rano musiała je zwrócić pielęgniarce, która się ich usilnie domagała. Art.52 i wypad, jeżeli miała umowę o pracę. Na umowę zlecenie daje Pan, każe dać kier.kol. bezzasadne upomnienia. Dobrze się Pan czuje? - romanw.

wiki
@romi

@Bonisławski. Cierpliwie czytałam opinie,bez komentarzy,zastanawiając się jedynie,czym można zachwycać się w Ośrodku Świt w Grzybowie? P.Bonisławski to Pan zgotował dzieciom,te cieplarniane warunki,to Pan potraktował je jak" gorszy sort" umieszczając na piętrze,które nie miało nic wspólnego z bezpieczeństwem, poczuciem odrobiny komfortu. Mam ciągły kontakt z moją Grupą i komentarze typu:----- Dziękujemy,cieszymy się,ze Pani z nami jest,a że MOŻE Pani krzyknęła,to niema znaczenia.Jest Pani zbyt miłą i kochaną osobą,by źle to odczuć.A co do "MURU "Niech Pani pamięta-Pani za nami,my za Panią zawsze tak było i mamy nadzieję,że tak zostanie, Dzięki Pani przetrwaliśmy ten turnus.___ To mi wystarczy, zaufanie i wiara kolonistów a komentarze,jakiejś Kunegundy,która z braku zajęcia szuka atrakcji są mi obojętne.Pora się przyznać P.Bonisławski,że popełnił Pan niewybaczalny błąd.Szkoda komentować,wpisywać opinii.Wystarczy poczytać Forum POL TUR.

akurat

W SNACH

Wychowawca Roman
@M. Bonisławski

Lekarz Panu się przyda okazie kultury jak można pisać o człowieku te coś. Nie znam gościa który pisał opinie ale Pan sam powinien udać się na leczenie pseudo prezesie.

Wychowawca Roman

Haha restrukturyzacja firmy dobre nie polecam nikomu.

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Instruktor Kulturalno Oświatowy – kolonie 2020r..
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Zielona Góra
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Zielona Góra
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Zielona Góra
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
Klient

Jedno wielkie (usunięte przez administratora) ! Bonisławski (prezes )pozjadał wszystkie rozumy, myśli że ma przed sobą dzieci we mgle . Nie polecam korzystania z usług tej pseudo firmy turystycznej !!!!! Spotkamy się w sądzie już niedługo!!!

Wychowawca

Nigdy nie jedźcie na kolonie z tym biurem! Choć od koloni minęło już prawie 2 miesięce, wynagrodzenia wciąż nie ma. Piszą że są w trakcie rozliczania co trwa i trwa. Na samej koloni porażka. Ośrodek brudny z pluskwami. Kierownictwo kompletnie niekompetentne, gnoją wychowawców i mają ich za nic. Mobing to mało powiedziane

@Wychowawca

Tak to prawda, pracowałam w sierpniu, wynagrodzenia wciąż nie ma. A co do kierowników i warunków na koloni, powiem tak, bardzo łagodnie to Pani opisała

J.R

Ośrodek w Jastrzębiej Górze. Budynek 5 pięter i brak windy (ponoć obie zepsute)- skandal. W pokojach stara, śmierdząca wykładzina i epizod z pluskwami... Kuchnia smaczna. Pielęgniarki są tam chyba za karę, totalna olewka. Kadra i kierowniczka bardzo fajni, dzieci wynagradzały niedogodności ????. Zaplecze dla dzieci super- boiska, plac na ognisko i inne. Pani Krysia na recepcji uwielbiana przez dzieci. Ogólnie atmosfera super, ale stan ośrodka i wyposażenia pokoi pozostawia wiele do życzenia...

romanw2016@wp.pl

Nie wiem po co tyle negatywnych komentarzy. Wyjazd realizowane poprawnie. Ośrodki w dobrym standardzie. Wyżywienie i organizacja na plus. Problemu trochę z młodzieżą, ale biuro jest fair. Roman Wilczyński, Wychowawca z Grzybowa.

Wychowawca Łukasz

Witam pieniążki za kolonie zimowe wypłacone 3 miesiące po terminie ,otrzymałem telefon z pogróżkami abym uważał na siebie od samego prezesa tej firmy,dziękuję za współpracę.

Wychowawca

Nie polecam współpracy z tym biurem, opóźnienia w wypłatach u mnie to ponad 3 miesiące ,kieruje panie prezesie sprawę do sądu , jesteście niewypłacalni

Wychowawca kolonie zima

Panie prezesie proszę skończyć z tymi kłamstwami ma pan pewien problem bo moje kolonie nie były 8miesiecy temu tylko 3miesiace temu i do tej pory czekam na zaplate za zimowisko posiadam umowę zlecenie oraz potwierdzenie wykonania umowy podpisany rachunek też jest u was w biurze , proszę przestać kłamać bo jesteście niewypłacalni ,czekam na wypłatę od zakończenia zimowiska i ciągle słyszę tylko że tarcza i tarcza nie stać was na wypłatę kilkuset zł na które uczciwie zapracowalem.Dawno pieniądze powinny być na moim koncie termin to 21dni od zakończenia zimowiska: a więc w kwietniu powinny być dawno.Mamy zaraz czerwiec i dalej cisza ,w nosie mam wasze pozwy za go work,ludzie mają prawo poznać prawdę , jeżeli do końca miesiąca nie uregulują państwo płatności sprawa trafi do prawnika ponieważ nie wywiązaliścir się z umowy ,proszę przejrzeć w biurze papiery ,ponieważ z tego co wiem nikt za zimowisko wynagrodzenia nie dostał.

Dziewczyny jaki styl panuje w Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży?

cierpliwy pracownik

WYZYSK i brak szacunku, łamanie wszystkich zasad, dużo obiecują, nic nie płacą

cierpliwy pracownik
@cierpliwy pracownik

praca ponad siły po 20 godzin dziennie 7 dni w tygodniu, niewolnictwo

RomanM.

A ja nie chce premii. Czekam na wynagrodzenie za caly sezon 2019. Pracowalem w ubieglym roku. Jako pilot. Od wrzesnia 2019 czekam na wyplate. Nie tylko ja. Inni piloci tez. Trace nadzieje. Co Pan Prezes na to ??? Bo jak ktos cos negatywnego pisze o Polturze , to pono zawsze NIEPRAWDA. Ja pisze dla odmiany na 100% prawde.

K.Wrona
@RomanM.

Choć nie pracowałam dla tej firmy jako pilot, potwierdzam co Pan napisał. Firma jest niewypłacalna. Do tej pory nie otrzymałam części wynagrodzenia oraz kosztów dojazdu. Łącznie z córka jest to ponad tysiąc złotych. Nie polecam współpracy z tą firmą.

Martyna

Hej, czy są premie dla pracowników?

Danuta
@Martyna

Premia wyglada mniej więcej tak .. narobisz się ja osioł i jak będziesz mieć szczęście dostaniesz ją. A jak pechozol z ciebie to na swoją kasę będziesz czekać jak czekam już ja. Leci 4 miesiąc a polturek jak wypłaty nie wysłał tak nie wysłał. Oto twoja premia - zaiwaniasz za darmo.

@Martyna

Moją premią jest oczekiwanie na wypłatę już ponad 3 miesiące a dodatkowo jeszcze brak szacunku od strony pracodawców :(. Tak wiec póki co ha pracy w tej firmie NIE POLECAM.

@Katarzyna Wrona

Od KOGO Ty kultury oczekujesz???????????????????? nie jesteś sama....................................

@doświadczona,

Patrząc na ludzi swoim wzrokiem, kultury oczekiwałam od firmy Poltur zaczynajac od prezesów na współpracownikach kończąc. Btw. Za chwile minie 5 miesiąc oczekiwania na moje i mojej corki wynagrodzenie.

@Martyna

Premią jest oczekiwanie na łaskę od Panów Prezesów ????

@Martyna

NIE, nawet jak Ci obiecuja to cię za mało wypłacą i tą różnicę wypłacają jako "PREMIA"

PaniPani

Witam wszystkich ! Nie polecam nikomu pracowac z ta firma. Pracowalam jako wychowaca kolonijny, po zakonczeniu 3 ech turnusow czekalam na wyplate 2,5 miesiece !!!!! Nie chca wyplacal, mowie tylko ze: jutro wszystko jutro. Do wychowawcow stawia sie jak do skotu jakiegos. Kierowniki kolonii mysla ze one sa krole tego zycia. Nawet jak wy pojedziecie tylko na jeden turnus np. w czerwcu to wyplate dostaniecie dopiero w parzderniku albo jeszcze gorzej zima. Bardzo prosze , badzcie uwazni i nie robcie pomylek :)

@PaniPani

Również nie polecam pracy dla tej firmy. Pracowałam z córką w sezonie 2019 (dzięki Bogu tylko trochę ponad miesiąc) i co prawda otrzymałyśmy w końcu wynagrodzenie ale z rażąca różnicą na naszą niekorzyść. O kosztach dojazdu nie było nawet mowy. Ale ja wzięłam sprawę w ręce adwokata i myślę, ze dzięki temu te okrojone w ponad tysiąc złotych wypłaty.

@Katarzyna Wrona

Ps. Wypłatę otrzymałyśmy po prawie 6 miesiącach.

gregor

dlaczego nie piszecie otwarcie przecież to podstawa !!! może na mesendżer pozdrawiam Grzegorz

@gregor

Otwarcie piszemy chyba tylko my. Ludzie maja swoje powody. Np jeden z nich to oskarżenie, że się zniesławia.

Seba kierownik

Czy ktoś wie gdzie jest sylwester z Polturem w jakiej miejscowości

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży?

???

Jakiego temu ???

K. Wrona

Musisz spełnić tylko dwa warunki, mianowicie : 1. Być uczciwy, pracowity i stający w obronie słabszych oraz tych, którzy są na tapecie obgadywania (ale uwaga - przygotuj się na język wulgaryzmów, które często płyną w kierunku panów prezesów) a wtedy będziesz pracował wśród hien i nie licz, że otrzymasz swoje wynagrodzenie, bo go nie otrzymasz. Albo 2. Być tą hieną właśnie, układać się z innymi hienami, przeklinać i wyzywać od najgorszych prezesów oraz robić walki, to wtedy będziesz ulubionym i wzorowym pracownikiem. Dostaniesz swoją wypłatę a nawet i pokój o wyższym standardzie ;D, bo ci pierwsi śpią jak w (usunięte przez administratora) .... na starych, często dziurawych materacach z lokatorem pluskwą :(

K. Wrona

Oczywiście zgadzam się z Tobą gdyż niejednokrotnie moje ucho było świadkiem rozmowy szanownego pana prezesa ze swoim pracownikiem. Ponadto ryba psuje się od głowy więc wszystko się zgadza ....

romi

Zastanawia mnie fakt,dlaczego ta Firma jeszcze funkcjonuje na rynku Turystyki. To jedna,wielka kompromitacja!!!!!

@romi

Również się nad tym zastanawiam. Dlatego też, takie nieuczciwe zachowania należy piętnować, by inni nie dali się "nabić w butelkę ". Tylko wtedy ten proceder umrze śmiercią naturalną.

rodzic grupy tego wychowawcy
@Prezes

Pan Romi to wychowawca, którego Poltur zwolnił. On krzyczał na dzieci, szturchał je, wpuścił dzieci do wody bez ratownika. Mówił na prawo i lewo, że niegrzeczne dzieci z biednych rodzin nie powinny być dopuszczane na kolonie a rodzice tych dzieci, z którymi On sam sobie nie radził powinni oddać publiczne pieniądze, za które te dzieci pojechały na kolonie. To są najmniej drastyczne z wypowiedzi pana Romi. Dobrze że Poltur zareagował.

@rodzic grupy tego wychowawcy

@Prezes.Nie można zostać obojętnym na taki wpis. Generalnie dzieci nie korzystały z kąpieli ,ze względu na temperaturę.Nikt nigdy nie powiedział,że to są "gorsze dzieci".Jeżeli już to POL TUR tak je potraktował.Rezerwując miejsca na drugim piętrze,w pokojach beż łazienek,czasami umywalek,ze starymi meblami.W pokojach bez możliwości przewietrzenia .Pokoje 4 osobowe ( z młodzieżą 16,17 lat)Wietrzenie pokoi odbywało się przez okno na korytarz,co stanowiło zagrożenie---okna otwierały się do wewnątrz i miały popękane szyby.Dlaczego te dzieci nie zostały zakwaterowane piętro niżej w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami.@Prezes,czy Dyrektor, trudno to określić wysłał dzieci tam gdzie najtaniej------bo z MOPS, Dlaczego dziećmi,które faktycznie wymagały krótkiej pomocy psychologa ( pozbawić lęku w nocy, nie bać się ciemności) P.Psycholog zupełnie się nie zajmowała.W całym turnusie "odbyła" 2 pogadanki z każdą grupą po 30 min. Resztę czasu poświęcała na opalanie,lub śledzenie wychowawców.Grupa najstarsza wychodząc na zajęcia sprawdzała czy "idzie Kabel"

@rodzic grupy tego wychowawcy

@Prezes. To stek kłamstw i oszczerstw.Wiadomo,że będzie Pan pisał wszystko w negatywnym świetle.Powód znany. Zawsze tak jest,jak nie dopilnuje się czy Obiekt kwalifikuje się na Ośrodek kolonijny. Brakło Panu czasu, czy wrzucił Pan na luz. Odnośnie Rodziców, to jest Pan w dużym błędzie,no cóż taką ma się wiedzę pracując za biurkiem.Oby to był OSTATNI sezon POL TUR. Na jakich zasadach pracował Pilot,czytający całe dnie książkę, a biorąc na wycieczkę,nie interesował się Grupą,oprócz wyzwisk,ubliżania i przemocy fizycznej.

wiki
@rodzic grupy tego wychowawcy

@ rodzic grupy Dzieci ze względu na pogodę kąpały się dwukrotnie, chętnych do kąpieli było niewielu ,ze względu na zimną wodę.Przed kąpielą było spotkanie z ratownikiem,przypomnienie zasad bezpieczeństwa kąpieli.Kąpiel przebiegała pod nadzorem Ratownika i wychowawcy.Czy podać świadków.Dość tych kłamstw i bzdur.Świadczy o tym opinia P. Wierzejewskiego,której nie był autorem i szybko dokonał korekty.

@Rodzic uczestnika.
@romi

Z niewielkim opóźnieniem,ale muszę dodać swoją opinię. Ośrodek w Świt w Grzybowie nigdy nie powinien spełniać roli placówki kolonijnej.Ze względów sanitarnych ( 4 kabiny natryskowe,w tym samym pomieszczeniu co WC) Od 21.30 do 22.00 czas na kąpiel dla prawie 40 uczestników., To nawet nie minuta na osobę.(!!!!!!!) Trudno się dziwić,że mimo niskich opłat nie można było znaleźć odpowiedniej ilości uczestników. Pracę wychowawców oceniam bardzo wysoko,biorąc pod uwagę warunki w jakich pracowali.Mam wątpliwości co do Instruktora K.O (z rodziną) P.Psycholog i wulgarnego P.Lesława.@Prezesie Bonisławski nim Pan kogoś oczerni,proszę się przyznać,że to Pan jest odpowiedzialny za wszystko.Tak można sądzić,po Pana dziwnej "aktywności"

@romi

Niestety nawet żadne skargi ich nie dotyczą, bo ich nikt nie kontroluje tak naprawdę!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

xyz

Przestroga dla wszystkich, który zamierzają rozpocząć współpracę z tą firmą- warto uzbroić się w wielką cierpliwość i stalowe nerwy, bo obok takiego bałaganu nie da się przejść spokojnie. Jestem w szoku, że w XXI w. przy tylu instytucjach, praw i obowiązków ta działalność jeszcze funkcjonuje. Zanim zdecydowałem/am się na podjęcie współpracy pozwoliłem/am sobie poczytać opinie. Większość z nich niestety była negatywna. Z powodu mojego założenia, że w większości ludzie nie wypisują pozytywnych opinii zdecydowałem/am się na podjęcie pracy- bo przecież nie może być tak źle. Niestety moje pozytywne nastawienie zniknęło po kilku dniach i sam/a doznałem/am się na własnej skórze jak naprawdę wygląda współpraca z tą firmą. Jadąc do pracy w ośrodku, który został ulokowany w starym budynku liczyłem/am się z tym, że warunki będą z nieco niższym standardem, tym bardziej lokum udostępniane pracownikom. Jednak takiego widoku i zapachu się nie spodziewałem/am: łóżka były poplamione, śmierdziały jakby nie wiadomo kto i co tam wylał, pod łóżkami znajdowały się spore reklamówki z pustymi butelkami po alkoholu, które również dawały ciekawy "aromat" pokojowi, ciekawe co jeszcze się tam kryło... Na ścianach pełno niemałych plam po jakiś "płynach". Wykładzina też miała już swoją historię, podobnie jak szafa. Za oknem..."śmietnik" na dachu, chyba w ogóle nie sprzątany. Czy to są odpowiednie warunki? Należy nie tylko dbać o gości ale także myśleć o pracownikach... W głowie się nie mieści jak można posłać człowieka do takiej "meliny" jakim było to pomieszczenie. Oczywiście, nie można powiedzieć, że gdzie indziej było brudno, ponieważ Panie sprzątające od rana do wieczora ciężko pracowały w pocie czoła. Ale na tak duży ośrodek warto zaopatrzyć się w większą ilość pracowników i robić dokładne obchody również przez głównych organizatorów. Wątpię, że ktoś z grona kierowników czy sam założyciel firmy chciał przebywać w takim pomieszczeniu. Problemem staje się także organizacja. O nią tam bardzo ciężko- ale o tym później. Zbyt mało pracowników. Zdecydowanie za mało. Firma powinna również zadbać o to kogo przyjmuje na dane stanowisko, głównie na tytuł kierownika bo to stanowisko wymaga zorganizowania i nie tylko. Wspominam o tym, ponieważ trafił nam się "świetny" kierownik stołówki. Totalna porażka. Zero zorganizowania i doświadczenia w kierownictwie. Miedzy nim a grupami kolonijnymi dochodziło do nieraz ostrych spięć, wiecznie coś zmieniał. Nie wiedział ile grupa liczy osób, kto ma obiadokolacje, która wyjeżdża. Bogu dzięki, że część kadry i wychowawców zauważała ten problem i podchodziła do nas samych z szacunkiem i zrozumieniem. Kierownik nie potrafił utrzymać higieny osobistej, to niedorzeczne tak pracować wśród dzieci i podawać im posiłki... Mało tego zdarzyło mu się przyjść pod wpływem alkoholu. Ciężko również wyglądała sprawa z kontaktem z pracownikami będącymi pod jego ręką. Wyszukiwał czegokolwiek byle tylko dopiec, w ogóle nie liczył się z zdaniem pracowników (gdy już doszło do jakiejś rozmowy śmiał się prosto w oczy), nie było mowy o szacunku wobec ich pracy i docenieniu wysiłku jaki w to wkładają. Ani razu nie usłyszeliśmy dobrego słowa. Do tego zabierał czas wolny, co stało się jego metodą na szantaż. Z tego co mi wiadomo kodeks pracy wyraźnie mówi o ilości godzin jaką należy przepracować w ciągu tygodnia... Tam niestety kodeks przestał obowiązywać. Dochodziło walenie po drzwiach, ton jakim zwracał się do pracowników, przekleństwa. Mobbing? hm. W czasie ostatniej tury za każdym razem wychodził i zostawiał wszystko. Istny cyrk. Mnóstwo stresu i nerwów. Na sali wciśnięte stoliki na tyle ile się dało- a za mało rąk do pracy. Nie do opisania jest to co tam się wyrabia. Sama powierzchnia jest godna do wykorzystania. Duży ośrodek, sporo miejsca dla koloni na dyskoteki czy boiska i różnorodne zajęcia. Ale w sposób jaki aktualnie jest to zorganizowane nie pozwala na pozytywną opinię nawet z punktu pracownika. A szkoda.

Barbara
@xyz

Bardzo Ci dziękuję za tak obszerną i merytoryczną opinię. Poruszyłeś wiele kwestii, którym wypadałoby poświęcić sporo czasu. Zaniepokoiło mnie szczególnie to, że jeden z pracowników Poltur przychodził do pracy pod wpływem alkoholu. Czy mówiłeś o tym jakiemuś Przedstawicielowi tego biura podróży?

Ewelina

Co to za ośrodek?

Ewelina
@xyz

Grzybowo czy Hutnik? Pijany kierownik kojarzy się z Grzybowem.. a kierownik stołówki który jest nieogarnięty z Hutnikiem

ciekawy
@Ewelina

Z tego co widziałem to raczej Pan Kierownik Kelnerów pracował aż sie kurzyło na stołówce że hej,więc nie było widac by był pod wpływem... Bzdury wyssane z palca.

@Barbara

po co mówić , że ktoś wypity - przykład idzie z GÓRY, tam praca opiera się na mobingu, dezorientacji i wyzysku, łamią przy tym wszystkie zakazy i przepisy, z dziećmi mieszkają robale oraz mniejsze i większe gryzonie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Katarzyna Wrona

Witam, Podaje swoje dane ponieważ nie mam nic do ukrycia. Pracowałam dla firmy Poltur latem 2019 w miejscowości Kołobrzeg na stanowisku „kierownik” kelnerów. Obowiązki swoje wykonałam aż za nadto - jeśli chodzi o wytyczne jakie otrzymywałam od swoich przełożonych. Nie będę wypowiadać się na temat warunków bazy kolonijnej czy współpracy, ponieważ dla każdego jest inny standard do zaakceptowania, niemniej szukam osoby, które zostały tak jak ja przez firmę Poltur (usunięte przez administratora)i nie zostało wypłacone im wynagrodzenie za wykonaną pracę. Gdyby ktoś z Państwa chciał dołączyć do grupowego pozwu ( jest nas już 5 osób) proszę o kontakt telefoniczny 728905128 bądź mejlowy km.wron@gmail.com Bez pozdrowień dla panów prezesów (celowo małe literki), którzy cóż muszą gdzieś znajdować dowartościowanie swoich dużych w formie a małych w czynie person.

Mieczysław Bonisławski
@Katarzyna Wrona

Pani Katarzyno, a może Pani oświeci internautów jeszcze informacją, kiedy to Pani wysłała prawidłowo wypełniony rachunek za swoją pracę do Polturu ? Niestety, ale przy legalnym zatrudnieniu, wypłata nie idzie z rąsi do rąsi, ale trzeba wystawić rachuneczek, zapłacić podatek itd. Jest takie powiedzenie, że szuka się drzazgi u kogoś, nie widząc kłody u siebie... Czy jakoś tak. Dobrego samopoczucia, Pani Katarzyno. Mieczysław J. Bonisławski

@Mieczysław Bonisławski

Panie prezesie Bonisławski, na świat i ludzi patrzymy zazwyczaj swoim wzrokiem i to z rąsi do rąsi coś mówi ale o panu raczej. Co do kłód to jeśli chciałby mnie pan rozśmieszyć to bardziej się już nie da. Notabene jeśli wiedzieli panowie, że nie są wypłacalni to wystarczyło nam powiedzieć. Kochamy z córka morze oraz pomagać innym, pewnie zgodzilibyśmy się na wolontariat, niemniej teraz zmusili mnie panowie do działań prawnych. Drodzy internauci, urzędzie skarbowy jeśli chcą Państwo dowiedzieć się ze źródła jaki to firma Poltur wystawiła rachunek za moja pracę nie uwzględniając podatków właśnie panie prezesie oraz oszukując na sumie wynagrodzenia, zapraszam do korespondencji prywatnej- chętnie przekaże screeny. Bez pozdrowień, K. Wrona

Zostaw merytoryczną opinię o Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży - Zielona Góra

• Jak się pracuje w Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży?

Zobacz opinie na temat firmy Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży?

Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży