Opinie o Grupa Pracuj

Ta Dominika jest od nich. To widać, słychać i czuć

Dominika

@ali a jakbyś chciał, żeby trafiały? Skoro nie chcesz gdzieś pracować to przecież nie musisz aplikować do tej firmy. Jaki jest Twój problem? @HaloRzeszów a czemu odszedłeś z Grupy Pracuj w Rzeszowie? Chodziło głównie o zarobki i atmosferę? Myślisz, że faktycznie zatrudnienie aż 30 osób nie jest powiększeniem firmy i jej rozwojem?

Dominika

@ABC nie rozumiem czemu przez pryzmat braku odpowiedzi oceniacie i skreślacie Grupę Pracuj. Ile czasu czekacie na odpowiedź w takim razie? W czasie kiedy czekacie nie szukacie innej pracy? Skupiacie się na jednym miejscu, że taki duży to dla Ciebie i innych problem?

ABC
@Dominika

mógłbym w to miejsce wkleić moją poprzednią wypowiedź, ale widzę że to nie ma sensu

Byłam zachęcona wzięciem udziału w rekrutacji, liczne nagrody, opinie kilku znajomych, więc wysłałam oferte na stanowisko związane ze sprzedażą. Udało się, zostałam zaproszona na rozmowę. Na rozmowie bez rewelacji, trochę glupich pytań od menedżerki, widać, że dziewczyna z hr starała się je dawkowac, ale menedżerka zatrzymała się na latach 90. OK. Kończąc poprosiłam o potwierdzenie, że na 100% otrzymam odpowiedź zwrotną. Jakąkolwiek. W ciągu 2 tygodni. Minęło już 2-3 miesiace, oczywiście ani widu ani słychu. Pracuj.pl szczyci się wysokiej jakości kulturą rekrutacji, mnóstwo pisze o wymaganiach kandydatów a sam się do nich nie stosuje. Oczywiście nie mówię o 10 minutach spoznienia, to zdarza się wszystkim.

Programista C#

Aplikowałem na stanowisko programisty .NET. Po wysłaniu CV bardzo szybka odpowiedź i umówienie się na rozmowę. Rozmowa bardzo miła, kulturalna, proste zadania. Uprzedziłem, że zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Dwie godziny po spotkaniu telefon z prośbą o kolejne w celu zweryfikowania umiejętności na starszego programistę. Następnego dnia kolejne spotkania i już pytania na poziomie weryfikujące wiedzę i sposób rozwiązywania problemów. Również pełna kultura i miła atmosfera. Szkoda, że się nie dogadaliśmy co do stanowiska i wynagrodzenia :)

programista: realizowane projekty, proste algorytmy do napisania na tablicy, prosty fragment bazy do zaprojektowania, banalne zapytanie SQL, pytania o dobre praktyki podczas tworzenia oprogramowania - ogólnie ŁATWA starszy programista: realizowane projekty, konkretne pytania techniczne, pytania z zakresu projektowania systemów, wzorce projektowe - ogólnie ŚREDNIO TRUDNA

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Szukająca

Mam pytanie, zauważyłam że często pojawiają się ponownie te same oferty, które już zarchiwizowano, pojawiają się dwa trzy tygodnie od archiwizacji jako nowe. Zaciekawiło mnie to, bo byłam na jednej rozmowie i zostałam poinformowana, że wybrano kandydata, a za dwa tygodnie oferta ponownie pojawiła się jako nowa. W pierwszej chwili pomyślałam, że może ktoś zrezygnował i dlatego szukają ponownie. Ale takich ofert na przestrzeni kilku miesięcy jest więcej. Jeśli są to oferty nieaktywne, a pojawiają się w internecie , to nie dziwię się, że nikt ich nie otwiera. A ich publikowanie powoduje wrażenie, że jest sporo ofert. Mam więc pytanie. Jak działa mechanizm ofertowy? Jeżeli oferta jest powiedzmy ważna do 15.12 to czy po tej dacie znika na zawsze ( jest zarchiwizowana), czy jeśli pracodawca nie potwierdzi Pracuj.pl że kandydata wybrano, to oferta pojawia się non stop, albo jeszcze raz?

Szukająca
@Szukająca

Chodzi mi o oferty na portalu pracuj.pl

Thomas

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy warto aplikować do GP na stanowisko Młodszego Specjalisty ds. Sprzedaży ? Jakie wynagrodzenie proponują? Szukają tylko osób z doświadczeniem w obsłudze Klienta Biznesowego czy też ludzi bez doświadczenia? Ogólnie waro do nich aplikować czy finalnie zatrudniają pracowników tylko po znajomości? Będę wdzięczny za pomoc. Firma jako firma bardzo mi się podoba ich podejście do pracownika, ale naczytałem się tutaj trochę negatywntch opini o procesie rekrutacji.

Rico
@Thomas

Thomas, nie polecam aplikować do tej firmy na to stanowisko kilka miesięcy temu byłem u Nich na rozmowie. Strata czasu i niekompetentni rekruterzy. Widać, że robią tylko dobre wrażenie od zewnątrz. To co mi się spodobało to jedynie biuro, naprawdę na duży plus. Sama rozmowa zaś przebiegała mało profesjonalnie.

@Rico

kładziemy duży nacisk na profesjonalizm przeprowadzanych procesów i atmosfery podczas spotkań rekrutacyjnych. Informujemy wszystkich Kandydatów o naszej decyzji, na każdy etapie rekrutacji, dlatego bardzo prosimy o kontakt pod adresem rekrutacja@pracuj.pl w celu wyjaśnienia tej sytuacji. Przeanalizujemy rekrutację, o której Pan/i pisze i jeśli okaże się, że możemy coś poprawić, dołożymy wszelkich starań, żeby ten proces udoskonalić. Pozdrawiamy, Grupa Pracuj

sfrajerowany
@Grupa Pracuj

Brałem udział w rekrutacji na stanowisko Wirtuoz konwersacji do Państwa oddziału w Rzeszowie, odbyłem 2 próbne rozmowy telefoniczne i przyjechałem na rozmowę do biura; odpowiedź miała nadejść w ciągu 5 dni roboczych, nieważne, czy pozytywna czy negatywna; miałem dostać informację, czy jestem przyjęty, czy nie. Osoba zajmująca się rekrutacją z Państwa biura w Warszawie miała do mnie zadzwonić. Minęły prawie 2 tygodnie bez żadnej informacji; nie wiem czy to aż tak trudne wysłać choćby maila, że po sprawdzeniu kandydata firma nie zamierza podjąć współpracy. Tak więc zmarnowałem tylko czas i w sumie pieniądze na dotarcie na miejsce rozmowy o pracę. NIE POLECAM TEGO PRACODAWCY

Grup Pracuj
@sfrajerowany

Przykładamy bardzo dużą uwagę do przekazywania decyzji odnośnie procesu po spotkaniu rekrutacyjnym, maksymalnie do 5 dni roboczych - jeśli nie uda nam się dodzwonić, wówczas wysyłamy maila. Bardzo zależy nam na wyjaśnieniu tej sytuacji osobiście, dlatego w razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu na adres: rekrutacja@pracuj.pl. Pozdrawiamy, Grupa Pracuj

Krzysiek
@Grup Pracuj

Byłem jakiś czas temu na rozmowie u Państwa i oczywiście żadnej informacji zwrotnej nie uzyskałem. Widzę jednak że to u Państwa norma. To chyba nie świadczy najlepiej o firmie skoro już na starcie obiecujecie coś czego nie potraficie dotrzymać.

@Krzysiek

Tak jak wspominaliśmy wyżej - informację zwrotną po spotkaniu staramy się przekazywać maksymalnie do 5 dni roboczych. Jeśli nie uda nam się dodzwonić, wówczas wysyłamy maila systemowego lub bezpośrednio od rekrutera. Bardzo zależy nam na wyjaśnieniu tej sytuacji osobiście, dlatego w razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu na adres: rekrutacja@pracuj.pl. Pozdrawiamy, Grupa Pracuj

Dominika

@Krzysiek skoro byłeś na rozmowie w Grupie Pracuj i nie dostałeś odpowiedzi zwrotnej to może warto było zadzwonić lub w jakiś inny sposób skontaktować się z rekruterem i porozmawiać na ten temat. Jeżeli to niedawno to może proces rekrutacyjny i dlatego nie dostałeś odpowiedzi.

Dominika

@to już wszystko w tej sprawie napisałam tak, bo nie uwzględniłeś tego, że została Ci taka informacja przekazana, że na pewno o każdej decyzji zostaniesz poinformowany. Jak widzę poniżej Grupa Pracuj odpowiedziała, że stara się zawsze oddzwaniać lub wysłać maila. Może zaszła jakaś pomyłka, że do Ciebie taki mail nie dotarł?

Basia MF

Aż się przykro robi czytając te "opinie". Niestety nie świadczy to dobrze nie tyle o firmie /co chyba niektórzy chcieliby osiągnąć pisząc powyższe rzeczy/ a o nich samych. Miałam przyjemność pracować w GP ponad 9 lat, obserwując jak firma się rozrasta, rozwija także pod względem benefitów, udogodnień dla właśnie pracowników. Obserwując wpisy zastanawiam się co wpływa na osoby, które tu zamieszczają opinię. Ludzie tu wchodzą aby móc poznać firmę, do której chcą aplikować - nie wszyscy mają "ambicje" aby być menadżerem po roku pracy ale chcą nabyć doświadczenia - a tego moi drodzy, jakbyście nie pisali i nie pluli - nie możecie zarzucić GP. Firma daje możliwość rozwoju, zdobycie wiedzy zależy przede wszystkim od Was, możecie się dużo nauczyć i to się liczy. Zwymyślacie wszystkich, począwszy od kierowników, sprzedaży ... a na HR kończycie ale jak podpisujecie umowy o pracę to macie zapewne uśmiech na twarzy, że to nie dzieło, że składki są odprowadzane. Mam prośbę - nie wylewajcie tu swoich żali, osoby, które tu zaglądają nie interesuje zapewne "kto z kim i na czym/pod czym/ tylko czy będą mieli zapewnioną umowę, wynagrodzenie w terminie, czegoś się nauczą i będą mogli to dalej wykorzystać. Tego nie możecie zarzucić GP - umowy są, składki odprowadzane są, opieka medyczna jest i dodatkowo możesz w korzystnej cenie wykupić opiekę dla członków rodziny, benefity w postaci np. karty Multsport, bilety do kina, kupony na zakup książek. Jak widać co niektórym odp.... i już nie wiedzą co ze sobą zrobić :( Odpowiedź prosta - wisisz tu i skamlesz to zmień pracę :) nikt nikogo nie przywiązał do GP, umowa o pracę to nie cyrograf - można ją wypowiedzieć, czego się boicie - że nie będziecie mieli stałego dochodu? Rynek pracy jest, więc może zamiast robić oburzające wynurzenia - sprawdź się, pokaż na co Cię stać i czego się nauczyłeś oprócz pisania anonimowych pytań typu: czy można zmienić herbaty w kuchni bo te już nam się przepiły, jest zimno i czy w związku z tym wróci soczek malinowy do kuchni.... ziółka nie takie więc może GP zakupiłaby inne... mleko zakupione jest za chude i kawa nie smakuje tak jak powinna, a to samo mleko jest bleee.. bo jest z laktozą a to szkodzi i z płatkami fit nie pasuje... i pewnie piszą to osoby, które z końcem miesiąca zapewne wiszą na telefonie lub komunikatorze do kadr - czy G..... puścił przelewy :) ... bo przecież wszyscy są na minimalnej ;) i aby nie umrzeć z głodu, wręcz z przymusu podłączają się pod te ohydne herbatki, darmowe mleka, ziółka i w poniedziałki wręcz muszą zjeść ile się da "darmowych owoców"... bo sklepów w drodze dom-praca nie ma.... @Benek piszesz o stabilności - co masz na myśli? czasy, gdzie dostawało się przydział pracy do firmy i tam do emerytury spędzało minęły... teraz to 5 lat w jednej firmie to na rynku dużo. Podsumowując - GP to firma, gdzie: możesz się czegoś nauczyć, poszerzyć wiedzę... i jak najbardziej polecam ją szukającym pracy!... a osobom tu skamlącym życzę szybkiej zmiany pracy na inną - wszystkim wyjdzie na lepsze :)

EX_GP
@Basia MF

Smutna prawda jest niestety taka, że za cudowną atmosferę/benefity nie da się wykarmić rodziny. Tym, co końcem miesiąca piszą do kadr z pytaniem "czy G... już puścił przelew" się nie dziwię, z wynagrodzeniem z GP żyje się od miesiąca do miesiąca :)

Pentelka

Jaka jest atmosfera w firmie? Czy nowi pracownicy mogą liczyć na dodatki socjalne lub jakieś premie?

@Pentelka

Atmosfera w firmie jest super, dodatki / benefity też są na bardzo wysokim poziomie, polecam :)

Od strony klienta porażka, co dwa tygodnie telefony, Zmiany jakiś opiekunów chociaż nie szukam pracownika. Opamiętajcie się!!

Pucuś

Jak na tak dużą agencję pracy to maja dość dużo ofert. Sadzę, że generalnie brak rąk do pracy zaczyna być widoczny w wielu firmach. Ciekawe oferty czekają na fachowców, może firmy zaczną podnosić wynagrodzenie?

rd
@Pucuś

Pucuś - pracuj to nie jest agencja i fakt - mają dużo ofert pracy, tak jak onet.pl ma dużo artykułów:)

obiektywny pracownik

To prawda, że rekrutacje prowadzone w firmie wymagają od kandydatów nie małej wiedzy oraz wykazania się. 3.5 roku doświadczenia zawodowego nie koniecznie idzie w parze z umiejętnościami o czym nie raz się już przekonałam. Jeżeli chodzi o atmosferę to mogę powiedzieć, że jest na prawdę dobra. Pracownicy zatrudniani są nie tylko na postawie doświadczenia, ale również pod kątem wartości firmowych GP. Teraz ktoś mógł by powiedzieć, że wartości to tylko pic, ale tak nie jest. Myślę, że każdy kto spędził w firmie trochę czasu miał okazję przekonać się, że faktycznie są one przestrzegane. Nowi pracownicy również mają dostęp do benefitów, opieka medyczna, karta multisport, dofinansowania do okularów, dofinansowanie do zajęć sportowych, których nie obejmuje Multisport, owocowe poniedziałki itd. Faktycznie jest tego sporo. Każdy dział ma odrębne zasady premiowania, ale nie wykluczają one nowych pracowników. Co jeszcze mogę powiedzieć, na pewno dwa razy do roku GP oferuje swoim pracownikom niezapomniane wyjazdy firmowe, na których można odpocząć od codziennych obowiązków, dodatkowo każdy dział ma swój budżet na wyjścia. Na pewno GP daje duże szanse na rozwój, finansuje szkolenia związane z wykonywaną pracą, finansuje zajęcia z j.angielskiego czy rosyjskiego. Prawda jest też taka, że zawsze można się do czegoś przyczepić, nie ma idealnego pracodawcy, który spełnił by oczekiwania wszystkich. Wiadomo, że mogli by więcej płacić, skrócić czas pracy, dać jeszcze więcej benefitów, dofinansować j.chiński czy od razu wszystkich awansować. Obiektywnie podchodząc do tematu i patrząc z perspektywy poprzednich pracodawców GP daje możliwość rozwoju i zapewnia to co faktycznie z mojego punktu widzenia jako pracownika jest ważne. Zdecydowanie mogę polecić prace w firmie.

Jimmy

Rekrutacja na stanowisko juniora. Mam 3.5 roku doświadczenia w zawodzi, ale jednak na juniora to za mało jak mi odpowiedziano po rozmowie. Lecenie sobie w ch... nie polecam marnowanie czasu. Rekrutacja głównie dla rekruterów nabijających sobie statystyki, bo jeżeli to prawda to mogli mnie nawet nie zapraszać.

Dominika

@Ambitna czyli Grupa Pracuj pomogła Ci znaleźć pracę? Na jakie stanowisko aplikowałaś? Mogłabyś powiedzieć o całym procesie rekrutacji? Jak się do niego przygotować? Przydadzą się takie informacje innym bezrobotnym, chcącym podjąć pracę.

@Dominika

Pracownicy Grupy Pracuj codziennie pracują nad udoskonaleniem serwisu pracuj.pl, tym bardziej cieszy nas fakt, że pomaga on w znalezieniu wymarzonej pracy :) Jako Grupa Pracuj nie pośredniczymy natomiast w zatrudnianiu pracowników, szukamy natomiast ludzi, którzy pomogą nam rozwijać nasze biznesy, w tym m.in. pracuj.pl :) Pozdrawiamy, Grupa Pracuj

Ambitna

Sądzę, że potrzebne są takie agencje jak ta. Znacznie łatwiej jest znaleźć pracę, byłam chwilowo bezrobotna do dostałam strasznego stresa i przerażenie.

Lolek

Jak się starają o pracę dla ludzi to chwała im z to.

Mario

Czy ktoś wie jaki jest powód tak długiej listy ofert pracy? Czy nowy projekt czy też coś zupełnie innego?

@Mario

Powodem jest to, ze ludzie sa zapraszani grupami 10-15 osobowymi na warsztaty aby przedstawic im jak super pracuje się w grupie pracuj po czym do kolejnego etapu przechodzi kilku szczęśliwców z którymi rozmowa jest ,,odbebniana" i nikt nie dostaje zatrudnienia. Nie wiem czemu te ogłoszenia sa ciągłe odnawiane skoro niektóre ze stanowisk nie wymagają praktycznie żadnych umiejętności i równie dobrze mogliby wybrac kogoś podczas jednego warsztatu.

@Mario

Zarówno Grupa Pracuj, jak i wszystkie nasze spółki nieustannie się rozwijają, nowych projektów również nam ciągle przybywa. Dlatego też szukamy osób, które pomogą nam rozwijać nasze biznesy :) Jeśli któraś z ofert szczególnie Pana/Panią zainteresowała zapraszamy do aplikowania. Pozdrawiamy, Grupa Pracuj

Olek

@qwerty Może po raz pierwszy aplikowałeś? Ja już kilka razy byłam w takiej sytuacji i nie spotkałam się z tym, żeby oddzwaniali do kandydata z którym nie podpiszą umowy. To nie znaczy, że firma jest zła ! Mówiąc szczerze wszyscy pracodawcy tak robią

Jestem w trakcie procesu rekrutacyjnego na stanowisko asystent ds. Jakości oglosze w warszawie, czy ktos moze powiedziec jak wyvlada praca na tym stanowisku oraz czy to prawda ze rekrutację na to stanowisko sa robione non stop po czym nikt nie jest zatrudnianiany ?

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Pracuj - Warszawa

• Jak się pracuje w Grupa Pracuj?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Pracuj tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Pracuj?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 4 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Pracuj?

Kandydaci do pracy w Grupa Pracuj napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.