Opinie o Główny Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawa

Inspekcja Transportu Drogowego została powołana ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym. Utworzenie tej wyspecjalizowanej służby wynikało z konieczności zapewnienia uczciwej konkurencji w transporcie drogowym, poprawy bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska. Powołanie Inspekcji Transportu Drogowego było także spełnieniem jednego z wymogów akcesyjnych Unii Europejskiej i stanowiło gwarancję wiarygodności Polski jako państwa graniczącego z Unią i ubiegającego się o członkostwo we Wspólnocie. - See more at: http://www.gitd.gov.pl/gitd/o-nas#sthash.GmU2rh2Y.dpuf Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Główny Inspektorat Transportu Drogowego o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o Główny Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawa

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Kandydat

Rekrutacja do GITD na najniższe stanowisko podreferendarza do jakaś kpina. Jeżeli 99, 99% osób nie zdaje testu a podczas ogłoszenia wyniku rekruterka ogłasza, że tyko jedna osoba zdała test (nomen omen osoba, z którą witali się gromko przez okno jej przyszli koledzy i koleżanki z działu) no to konkluzja jest jedna. 99,99% kandydatów przystępujących do naboru to kompletne matołectwo i nie wie na co składa aplikację , albo rekrutacja to czysta ustawka i kandydat jest już dawno wybrany. Stawiam na to drugie, ponieważ sam tego doświadczyłem. Tak więc można darować sobie wysyłkę CV. Stanowisko jest już dawno obsadzone, a pseudo rekrutacje to objaw ewentualnego pokazania dyrekcji że są niezwykle potrzebni w selekcji osób ubiegających się o jakiś wakat. Żenada !

Kandydat

Ku przestrodze dla wszystkich którzy chcą stracić swój czas na próbę kandydatury na stanowisko Inspektora Transportu Drogowego w WITD w Bydgoszczy. Zamiast fachowców którzy znają budowę i funkcjonowanie aut chcą ludzi którzy skończyli studia wyższe prawnicze aby ich decyzje były prawnie nie podważalne a czy wystawią mandat za usterkę prawdziwą czy nie to nikogo nie interesuje. Ja straciłem mnóstwo czasu na przygotowanie się do rozmowy drugiej zresztą bo nikt mi nie powiedział po mimo mojego pytania gdy zaprosili mnie na rozmowę za pierwszym razem że już na rozmowie muszę wiedzieć tak dużo. Na drugą rozmowę przygotowałem się bardzo dobrze i po niej czułem się pewnie bo odpowiedziałem na wszystkie pytaniem więc komisja miała problem że mieszkam 80 km od Bydgoszczy i to będzie dla mnie problem a gdy mówiłem że nie a jestem kawalerem i mogę się przeprowadzić to nadal był dla nich minus. Gdy dostałem telefon o wyniku rekrutacji oczywiście negatywnym to zdziwiłem się poprosiłem żeby przewodniczący komisji zadzwonił do mnie i to był dramat bo w protokole z mojej rozmowy w pytaniu technicznym zapisali słowa których nigdy nie użyłem a samo pytanie zdjęcie czarno-białe bez szczegółów dostałem 0 pkt bo pod wymienieniu 2 możliwych usterek zadali mi następne pytanie a od pana przewodniczącego w rozmowę telefonicznej dostałem informację że nie powiedziałem tego czego oni chcieli a gdy powiedziałem że musiałbym widzieć całą oś przyczepy żeby takiej odpowiedzi udzielić to dostałem informacje że mogłem pytać. Było dużo nieścisłości moim zdanie wynikających z tego że w protokole pisali to co chcieli usłyszeć żebym broń boże nie odpowiedział prawidłowo a jeśli to zrobiłem to niestety nie odnotowali tego. Ja jako doświadczony diagnosta samochodowy nie jestem dobrym kandydatem bo większe szanse ma kucharz pracujący w Urzędzie Gminy mający doświadczenie w wydawaniu decyzji Administracyjnych nie mający zielonego pojęcia o mechanice bo tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o przynoszenie do budżetu dużej ilości PLN. Tylko po co pisać uprawnienia Diagnosty samochodowego jako dodatkowy atut zamiast studiów administracyjnych pewnie to wiedza dla wybranych. Nie spodziewałem się że tak to wygląda u nich i najbardziej szkoda mi czasu i nerwów jaki poświęciłem na przegotowanie się i całą rekrutacje.

@Kandydat

Rozumiem że jesteś rozczarowany wynikiem rekrutacji ale widocznie nie spełniałeś ich oczekiwań. I chyba nie ma co na siłę doszukiwać się złośliwości z ich strony. Wydaje mi się że firmie też zależy żeby przyjąć jak najlepszego kandydata. Nie uważasz?

@Edward

Edward tak jestem bo poświęciłem dużo czasu na przygotowanie A gdy mi się wyszło i chciałem się dowiedzieć dlaczego to odpowiedzi przewodniczącego komisji były wymijające i nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytania A gdy było ich za dużo to stwierdził że nie może mi więcej czasu poświęcić tak traktuje się ludzi? To jest prawidłowe i tak poważnej instytucji ? Czy według pana na 6 miesięcznym kursie przygotowawczym na stanowisko inspektora łatwiej jest nauczyć się przepisów i aktów prawnych czy budowy aut i mechaniki dlaczego i z czego wynika dana usterka? Koniec końców moim zdaniem po przejęciu przez to potwierdza się przekonanie że Inspektor transportu drogowego to osoba znające prawo A nie musi się znać na mechanice.

Były pracownik Nowy wpis
@Kandydat

W ITD panuje relacja nepotymistyczna&kolo. W oddziale war-maz jest na to namacalny przykład, co im robotę koneksja rodzinna załatwiła. Każdy to wie ze była gruba ingerencja dyra Ojca najwyższego. Reszta też to wie ale milczom usta kolegów. Nie aplikuj tam. Szkoda czasu i energii.

Andrzej Nowy wpis
Klient
@Kandydat

Ugrupowanie patologiczne. Nie rozumiem dlaczego to same powiedzmy "wykroczenie" karane jest przez Policję czy urząd skarbowy mandatem np. 500 zł. a ta (usunięte przez administratora) żąda kilku tysięcy zł. Doświadczyłem tego na własnej skórze. Praca w itd tylko dla degeneratów.

Irena Nowy wpis
@Były pracownik

Ale skoro sytuacja wygląda tak jak przedstawiasz to ktokolwiek będzie miał zamiar jeszcze do nich aplikować? Co wtedy zrobią?

Kandydat Nowy wpis

W GITD rekrutują.

apm

Nabór na inspektorów jest co roku ale do tych smych jednostek czyli Warszawa, Garwolin albo Pruszków tak jak by w całej polsce były tylko trzy jednostki ITD. r

Katarzyna
@apm

A może źle szukasz ofert?

Sara
Klient
@Zainteresowany

Masz rację, w ogłoszeniu nie podają mnożnika, ani telefonu do kadr , widocznie ten który ma pracować już wie jakie jest wynagrodzenie

Magdalena
@Sara

Może to zwykłe gapiostwo kogoś, kto to ogłoszenie pisał? Niestety z tym różnie bywa. Ale widzę, że masz podobne spostrzeżenia, też aplikowałaś do firmy Jak u Ciebie przebiegała rekrutacja?

Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Główny Inspektorat Transportu Drogowego spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy ASYSTENTKA PREZESA ZARZĄDU
Edison S. A.
(38 opinii)
logo firmy Technik Obiektu
Wisag Polska Sp. z o.o.
(61 opinii)
logo firmy Projektant w Zespole Instalacji HVAC
Biuro projektów SANMED sp. z o. o.
(5 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
J77p

Nie mogę polecić, niskie płace, dużo stresu. Inspekcja cały czas jest pomijana odnoście przywilejów emerytalnych, wykonuje zadania podobne do policji a nie jesteś służbą mundurową. Na ten moment nie polecam, mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni i zachęca ludzi do pracy u siebie.

Agata
@J77p

Niskie płace co to znaczy, bez podania konkretnej kwoty ta wypowiedz jest mało pomocna, nie sądzisz?

Problem

Praca w GITD ul. Przyczółkowa to (usunięte przez administratora), gdzie istnieje system znany z filmów sensacyjnych, przełożeni to byli ubecy, sbecy, milicjanci , śledczy i ich naturalne metody rządzenia. Rozliczają za pobyt w toalecie gdy trwał 7 minut a nie 5. Najniższa pensja a tam jako podwładni pracują ludzie desperaci ze wsi bądź bez wykształcenia.. niestety

Justyna
@robert

Wiesz, wydaję mi się, że mimo wszystko nie powinieneś używać tu tego typu porównań. Jest to po prostu niesmaczne. Wspomniałeś o bardzo niskich, Twoim zdaniem, zarobkach w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego. A czy nie dostajecie tam na przykład jakichś dodatków do pensji? Premii kwartalnych, itp.?

@Justyna

Pracę z ubekami czy milicjantami świetnie w filmach pokazuje Patryk. Kierownictwo minimalizuje liczbę pracowników i jednocześnie zwiększając wydajność przydziela sobie premie za sprawne kierowanie zespołem. proste

Cichociemny
Kandydat

Jakie jest wynagrodzenie brutto na stanowisku Podreferendarza w ITD w Warszawie? Ja nie będę się ,,męczył" z aplikacją jak Szanowne ITD nie raczyło wspomnieć o proponowanym wynagrodzeniu w ogłoszeniu. Mój czas jest zbyt cenny.

@Cichociemny

Najniższe jakie jest w służbie cywilnej. Poszukują wyrobników by jak najwięcej wykonywali spraw za minimalną pensję a premiami dzieli się kierownictwo. Naprawdę praca dla desperatów.

Ciekawa
Kandydat

Jaki mnożnik kwoty bazowej proponowany jest obecnie na stanowisko specjalista/starszy specjalista? Czy ktoś z osób pracujących może się wypowiedzieć w temacie?

Marcin

@Kierowca a ty jesteś tu kim? w sensie jakie stanowisko ?

Wojtek

Czy oczekują listu polecającego?

Ekipa

Gratulacje IZA ;) Od razu wiedzieliśmy, że tylko TY napiszesz prawidłowo test. Nie wiemy po co inni wysyłali swoje CV i czas tracili. Hehehehe

Paweł

Trzeba rozróżnić pracę w GITD na Alejach Jerozolimskich w biurach typu BKSPO a np. w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (fotoradary). W tym pierwszym wymierzonym biurze są bardzo dobre stawki a nie trzeba się narobić i mieć jakiejś specjalistycznej wiedzy. Dodatkowo atmosfera i przełożeni są ok. Co innego dotyczy pracy na Przyczółkowej a dokładniej w CANARDZIE. Przestrzegam wszystkich jako były pracownik!!! Jak chcecie pracować w GITD to nie w Canardzie. Po pierwsze najgorszym wydziałem jest Wydział Postępowań w którym nie dość, że musicie użerać się z ludźmi to dodatkowo z przełożonymi. Naczelnikami są byli milicjanci i można powiedzieć traktują ludzi jakby był to (usunięte przez administratora) m. in. rozliczanie z każdej minuty spóźnienia (np. w ciągu miesiąca przychodzileś do pracy zawsze przed czasem 15-20 min. a gdy zdarzyło Ci się spóźnić raz 15 minut to trzeba odrabiać, gorzej niż w Biedronce, tak ja nie żartuję takie rzeczy tylko tam!), brak jakiejkolwiek pomocy w sprawach merytorycznych z ich strony w przypadku uzyskania porady, (usunięte przez administratora) naczelnika Ł., które podchodzi pod mobbing. Słabo płacą i jeszcze psują atmosferę! Jedyny plus to pozytywni ludzie z którymi się pracowało.

Piotr
@Paweł

Dziękuję za opinię nt pracy w GITD. Właśnie złożyłem swoją aplikację do CANARD zanim przeczytałem tą opinię. Powiem szczerze, że trochę zszokowało mnie to co się dowiedziałem :( jak w ogóle wygląda tam rozmowa rekrutacyjna ? Jest ona w alejach czy na przyczułkowej ? Test i rozmowa na 1 spotkaniu ? Na jakie zarobki można liczyć na stanowisko gł.spec. ?

MMM
@Piotr

Teraz trochę podnieśli ale więcej niż 2700-3000 zł na głównym specjaliście nie dostaniesz. Mówię o gołej pensji bez dodatków czyli stażowego. Ale osobiście odradzam jak coś to tak jak powyżej tylko praca na Alejach. Najlepsze jest to, że Canardem włada były funkcjonariusz nie MO ale grubiej i PiS z tym nic nie robi...

Piotr
@MMM

Jestem załamany tym co piszecie ☹️ a możecie mi powiedzieć jak wygląda sama rozmowa rekrutacyjna ? Jeśli oczywiście bym się zdecydował iść na spotkanie...no i jak wygląda kwestia ewentualnych nagród ? Czy jest coś takiego w GITD ?

@MMM

Jak z atmosferą w firmie? Główny Inspektorat Transportu Drogowego przyjmuje osoby bez doświadczenia? Jeśli ktoś z Was pracował tutaj napiszcie.

Panie Pawle
@Paweł

Dziekuję za Pana opinię. Jesteśmy po to by służyć społeczeństwu. Dokładamy starań, aby pracownicy byli zadowoleni, aby mogli się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności, uczyć się. Staramy się tworzyć zespoły ludzi w oparciu o najlepsze praktyki HR-owe i w zgodzie z przepisami. Nikogo nie dyskryminujemy, dajemy szansę, inwestujemy w ludzi. Proszę mi wierzyć, że wielu naszych absolwentów buduje swoją przyszłość w świecie administracji publicznej i korporacjach wpisując do swojego cv doświadczenie zdobyte w GITD. Jesteśmy wdzięczni za feedback.

Qwerty
@Paweł

Praca w dziale Bkspo jest lekka i fajna. Ale jak w każdej pracy są plusy i minusy. To poprostu trzeba lubić. Niektórzy są fajni a niektórzy chcą być fajni.

@Qwerty

Mógłbyś napisać o plusach i minusach zatrudnienia, o których wspominasz? Chętnie przeczytam, co w warunkach zatrudnienia według Ciebie trzeba zmienić lub poprawić, a jakie aspekty pracy uważasz za pozytywne. Liczę, że się odezwiesz.

@Edward

A że się zapytam kim lub może jakie stanowisko zajmujesz w GITD ??

@Paweł

Wyżej właśnie opisałem proces rekrutacji w CANARDZIE. Gdybym wcześniej poczytał te opinie to nawet gitary bym sobie nie zawracał z wysyłką CV. Ustawka w najgorszym wydaniu. Dobra zmiana RULEZ. Gdzieś ci (nie)zweryfikowani niczym Piotrowicz musieli się zadekować. Z drugiej strony, zrobić test który 99,99% nie zda to też sztuka.

Maro

Tutaj to chyba raczej tylko po jakichś znajomościach jest szansa na zatrudnienie? Dajcie znać.

Miki
@Maro

Żadnych znajomości nie trzeba bo jest duża rotacja, radzilabym za rozglądaniem się pracy w innym miejscu ... Ludzi tu nie szanują innych ludzi.

Jakub
@Miki

Wiesz może z czego może wynikać duża rotacja w firmie? Ma ona jakikolwiek wpływ na atmosferę pracy? Jestem też ciekaw czy wynagrodzenie jest na tyle dobre, że warto aplikować. Dzięki.

tester
@Maro

jest cala masa lepszych miejsc do pracy. taka jak pisal lub pisala miki- nie warto. polityka i lizodupstwo a nie kompetencje. jak braknie plecow lub pozytywnych fluidow z przelozonymi to lecisz. technicznie - 20 wiek, lata prezesa pis;-) nowoczesne techniki lokalne IT przestaraja..

urzęd

pis-owskie standardy, spokojne miejsce dla aniolkow glapy lub znajomych królika. Przejadanie publicznych pieniedzy. Rynek komercyjny właściwie to oceni.

Edward

Czy ktoś z obecnych pracowników, zechciałby powiedzieć jak wygląda rotacja personelu w ITD? Czy pracodawca ten zapewnia stabilizację zatrudnienia?

Patrycja

Chciałabym zapytać o aktualną rekrutacje na stanowisko Głównego specjalisty ds baz danych. Piszą w ogłoszeniu że poszukują osób z doświadczeniem jako DBA, ale w zakresie obowiązków troche to wygląda tak, jakby szukali urzędnika który ma zlecać wszystkie prace na zewnątrz. Nijak nie wynika z obowiązków w ogłoszeniu że jest to praca jako administrator bazy danych lub deweloper. CZy może to cos na zasadzie DEVops lub pierwszej linii wsparcia czyli jakies rejestrowanie błędów i problemów w systemie, a cały development, naprawianie błędów itp wykonują firmy zewnętrzne. Czy ktoś z inspektoratu może odpowiedzeć na to pytanie. To jest kluczowe pytanie bo jeśli to zwykła praca operatorska 1 linii wsparcia to prosze to napisac w ogloszeniu. I jeszcze jedno. Dzwoniłam do inspektoratu aby sie czegos dowiedziec. ...i nic. To nie wiecie kogo szukacie do pracy???

Szanowna Pani Patrycjo
@Patrycja

administrowanie bazą danych tak jak to jest opisane w standardach Microsoft, Oracle. Odsyłam do treści egzaminów certyfikacyjnych. Tam znajdzie Pani odpowiedź co wchodzi w zakres obowiązków administratora. Ze swojej strony mogę tylko dodać, że praca jest ciekawa, dla pasjonatów idealna. Kreatywny zespół. Urząd inny niż większość. Świetna lokalizacja. Zachęcam do aplikowania i bardzo dziękuję za to pytanie. Jeśli są jakiekolwiek inne pytania zachęcam do skontaktowania się bezpośrednio z działem rekrutacji.

Magdalena

@Nosferatu, może firma nie ma stworzonego odpowiedniego zaplecza dla takich osób? Wiele z pewnością zależy też od stopnia niepełnosprawności. Czy poza tym uważasz firmę za dobrego pracodawcę? Istnieje możliwość rozwoju w tym miejscu?

Nosferatu
@Magdalena

Ma stworzone miejsca ;) rozwój napewno jest możliwy niestety przy rekrutacji nie są obiektywni co do kandydatów ????

Adam J.
@Nosferatu

Najlepiej być byłym Policjantem. Przepraszam najlepiej być byłym Milicjantem wtedy jest obiektywnie.

anelka

Witam, czy ktoś się orientuje jakie są zarobki na stanowisku pod-referendarz?

Adam J.
@anelka

Stawka to około 1900 zł na rękę. Polecam Biedronke lub Lidla stawki większe.

Marek

Pewnie świetna praca i dlatego od dawna nikt nie korzystał z forum?

Nosferatu

Niestety osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności są dyskryminowane pomimo tego,że jest to budrzetówka i powinni takie osoby przyjmować do pracy

dyc
@Nosferatu

Wcale nie powinieneś się wypowiadać jeśli nawet ortografii nie znasz, wstyd.....i nie pisz czasami o dysgrafii

Zostaw merytoryczną opinię o Główny Inspektorat Transportu Drogowego - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Główny Inspektorat Transportu Drogowego?

Zobacz opinie na temat firmy Główny Inspektorat Transportu Drogowego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Główny Inspektorat Transportu Drogowego?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 4, z czego 1 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Główny Inspektorat Transportu Drogowego?

Liczba opinii klientów firmy Główny Inspektorat Transportu Drogowego, to 5, z czego 0 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a, 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Główny Inspektorat Transportu Drogowego
1/5 Na podstawie 3 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego