Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Plum

Mamy urlop, są święta a ludzie juz nie potrafią bez firmy żyć i obrażają się w komentarzach. Macie chwilę wytchnienia od tego VW którego tak nie lubicie to nie myślcie o tych umowach i tym wszystkim i cieszcie się wolnym

Pu
@Plum

Niestety wielu nie wytrzyma bez hejtowania nawet w święta.... no cóż :/

każ

Jak dla mnie spoko praca. Montaż here

haha

W wymienionych przez Ciebie firmach zarabia się więcej niż w VW - chodzi o obszary administracyjne, utrzymania ruchu itd.

k.21
@haha

Bez przesady, moja dziewczyna pracuje w miejscu podobnym do tych wymienionych i wcalr nie zarabia wiecej niz ja w vw. co t o za brednie

haha
@k.21

Naucz się czytać - napisałem dokładnie, że chodzi o opisane wyżej firmy a ty bełkoczesz coś o "podobnych miejscach". Zaraz znowu ktoś się obudzi i będzie porównywał ogromną firmę do prywaciarza...

Zorro

Wszystkiego najlepszego na święta szczęśliwego nowego ROku i zdrowej wątroby ;))

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Pantofelek

Super firma...

Kinol
@Pantofelek

ciekawy jestem za kogo pantofelka robisz pod biurkiem (usunięte przez administratora)

Mareczek

Non stop, kto no kto tworzy układ : fotele, samochody, blacharze, a kto zadzwonił do blacharzy w połowie grudnia ręki nie dam sobie uciąć ale podejrzewam że samochodziarze . I co wy macie z tym wkręcaniem mnie, i z tym przyrodzeniem, jak już kiedyś wspominałem 15 lat nie mam .

Bułgar

Kto po spotkaniu sprawdził średnie zarobki w Bułgarii? Już nawet nie są stosowane porównania do Czech czy Słowacji... czy to dobry kierunek?

ffff
@Bułgar

Średni zarobek w Bułgarii wynosi 859.00 BGN (w przeliczeniu 1 871.16 PLN). Przelicznik przedstawia się następująco: 1 BGN (lew bułgarski) = 2.1783 PLN (2019-12-17) W kodeksie pracy sformułowana jest ogólna zasada, że praca w godzinach nadliczbowych jest zabroniona

@Bułgar

Lepiej porównaj sobie zarobki w wv do zarobków w innych miejscach ;) to się można zdziwić że jednak nie warto tak narzekać bo i tak mamy spoko

Latamnalince
@Michał

Jako kierowca zarabiałem więcej

Polan

Gdzie jest Solidarność?Dlaczego jest przyzwolenie (brak sprzeciwu to przyzwolenie) na pracę w święto kościelne 06.01? Jak tak to O. w pierwszych szeregach w Częstochowie,Gdańsku.Nie jest to pierwszy przypadek pracy w święta kościelne w tej firmie. Jaki to ma sens?Gdzie obrona wartości religijnych (dzień święty święcić)? Nie lubię takiego pozoranctwa :(

kupiec
@Polan

Proboszcz chce nas chociaż w święto zobaczyć

solidarny
@Polan

nie ma zgody solidarnosci na zmuszanie pracowników do pracy w swieto 6 stycznia, nadgodziny sa dobrowolne i za to swieto jest w sumie dodatek 170 procent i duzo wiary chce sama przyjsc jak by olbrys zabronil to tez by mieli do niego pretensje.

Polan
@solidarny

czyli kasa załatwia sprawę (jakie to proste),a gdzie wartości,idee? Czasem trzeba stracić,żeby coś zyskać...

o co chodzi?
@Polan

jakie zmuszanie? jest dodatek i o co ci chodzi?

Od wielu lat w VWP
@Polan

Moim zdaniem na nadgodziny w święto będzie więcej chętnych niż miejsc, tym bardziej że po prawie trzech tygodniach wolnego.

Bart
@Polan

Przeciez nikt nikogo nie zmusza do pracy w ten dzien, dodatkowo godziny są duzo wiecej płatne więc nie rozumiem tego bóldupienia....

biuro

Choć mam umowę na stałe to wiem iż rok 2020 będzie moim ostatnim w tej firmie. Przepracowałem ponad 5 lat. Nie dostałem przez ten czas ani jednej indywidualnej podwyżki. Miałem te nieszczęście, że trafiłem na dział "kolesi" gdzie szukano jednego do roboty by reszta odpoczywała i grała w swoje korpo sztuczki. To nie jest mój świat - przeszedłem z produkcji do biura i bardzo tego żałuję...

@biuro

No często jest tak że zależy od tego na jaki team się trafi i nie jest to już kwestia firmy tak naprawdę. Ja mam akurat szczęście i trafiłem na spoko ekipę, ale wiadomo wszystko zalezy. Ja jestem zadowolony, podwyżki dostałem i z tego ile zarabiam jestem zadowolony.

Ziomek

Co bbędzie to bedzie nie ma sensu martwić sie na zapas jesli maja nie przedłużyć to lepiej teraz niz za kilka lat :) znajdzie sie coś innego a może i lepszego jak nie tu to za granicą w sumie pracuje tu a cały czas bije sie z myślami jak długo tu robić bo na pewno nie do emerytury heh bez znajomości cale zycie na lini

Dzimi

Oficjalnie każdemu w lipcu nie przedłużają umów + osobyco maja na stałe będą w kwietniu informować. Dziękuje dobranoc!

DD

To kto będzie pracował

@Dzimi

Jak oficjalnie jak nikt tego nie ogłosił? Nie ma szans że kogoś z umową na stałe wywalą bo to w PR już słąby i tak uderza a nieprzedłużenie umowy to coś innego

Sziki
@Plum

Zapoznaj się z ostatnia Gazeta VWP , na którejś ze strona prezes pruszył temat umów lipcowych, przeczytaj co powiedział. Cytuje „ koniec lipca to okres rozruchu caddy 5 , jest to tez okres w którym Umowy nie będą przedłużane „ wszystko w temacie. Wy dalej się łudźcie ze „ zostaniecie „. Kto będzie pracował? Jak to kto? - roboty.

Dudu
@Sziki

Czyli na Wrześni 2/3 załogi poleci. Pewnie firmy sprzątające będą między czasie montować auta na lince

@Sziki

U nas na lince na montażu jest 15 osób z umowa do lipca czyli 60% majsterni. Wiec jak to możliwe że wszyszcy polecą???? Znów nakrecanie...

kupiec

Mogą przerzucić do was ludzi ze spawalni.

Fje
@Dzimi

Z tym kwietniem to jakaś ściema tylko po to żeby ludzie nie odchodzili ciekawe dlaczego nie napisali tego w gazetce napisali coś zupełnie innego

serio
@Dzimi

Przecież tą są non stop powielane ploty, ileż można tego czytać non stop, serio....?

Normalnie żal mi tego pana Piotra.O że mówi takie rzeczy na spotkaniu w sposób wręcz karygodny!!!!Ja osobiście wyczułem że Solidarność ma problem bo nie jest wstanie pomóc tylu osobą ale kase ciągnie od każdego!!!!!I jeszcze cały czas to śmieszne parcie na cyfre bo T6 trzeba zrobić na maksa bo niemiec nie może się wyrobić w Hanoverze a Polak ma za wszelką cene pchać bo trzeba koperty dostać!!!!!Oczywiście chodzi o majstrów i kierowników a o pracownikach a ni widu ani słychu!!!!I tak rok w rok!!!!

Piotr O.
@Gość

dziękuję za współczucie.

tak

Myślę sobie,że bardzo niegrzecznie się zachował członek rady nadzorczej mówiąc że jak się komuś nie podoba to droga wolna.Nie pamięta już jak wszystkie ostatnie lata pracownicy zasuwali?A teraz co do widzenia?Pokazuje to moim zdaniem,tak na prawdę jaki mają stosunek do pracownika.Myślę że teraz każdy powinien pozbyć się złudzeń, co do swojej pracy i przede wszystkim nadchodzących lat.A pana O.wolę w ogóle pominąć.Bardzo smutne.

@tak

Takie zycie to korporacja wy jestescie tylko numerkiem w systemie a kasa w ich kieszeni ma sie zgadzac to czysta ekonomia, biznes w poloaczeniu ze zwyklym kolesiostwem. Czas przyjac to na klate.

Specjalista

Super przemówienie Przewodniczącego Solidarności.Prezes też powiedział konkretnie że jak komuś nie pasuje praca w VWP to droga wolna nikt tu nikogo na siłę nie trzyma!!! Bravo Panowie!!!

normalny
@Specjalista

a ja mam w (usunięte przez administratora) tą robotę i tą firmę

robornik
@normalny

popieram ja też mam już dość teo szamba

Zgrzewaczzczwórki
@normalny

A ja mam w (usunięte przez administratora) jeszcze tego prezesa! Hertz Komendant się k.... Znalazł!

Chciałbym na stałe
@normalny

To zaznacz w dziale personalnym, żeby od razu zmniejszyli liczbę osób dla których nie będzie pracy z 750 na 749. Ty masz w d ... Ale są tacy co chcieliby pracować jeszcze długo w tej firmie a nie będzie im dane bo mają umowę do lipca czy jakoś podobnie.

Zgrzewaczzczwórki
@Chciałbym na stałe

Napisz to do specjalisty on tu brawo Niemcowi bije za że ma Polaków za nic we własnym kraju.! Od razu volksdeutha wyczuć można.

Spoko gość
@Specjalista

Myślę że on nie wie za bardzo co się dzieje na liniach ludzie raczej Polacy sami se utrudniają pracę. Puzniej jest taka atmosfera. Jak jest dwoje nygusów co nic nie pomoże a patrzą tobie na rence z łapami w kieszeni i cie poganiaja a ty nie masz czasu na nic jak się człowiek wtedy czuje ?Bo ja teraz takich liderów mam.

Normalny
@Zgrzewaczzczwórki

Tej, Józef ze cię wyrąbali to się teraz nie odgryzaj na normalnych jak specjalista

@robornik

To ja proponuję, tak jak kolega wcześniej, tym wszystkim, którzy mają dosyć "tego szamba" zgłosić się do biura personalnego i wnieść o automatyczne odjęcie liczby do zwolnienia o ich osobę gdyż nie chcą tu pracować. Da to szanse na pozostanie tym pracownikom, którzy chcą tu pracować i wiążą z VW przyszłość ale nie będzie im to dane przez redukcję.

Lollu
@robornik

To dlaczego wciąż tu siedzicie skoro jest tak źle? Mam znajomego który też się tak piekli ale jak mu powiedzialem żeby zmienił pracę to powiedział że na rynku nie ma lepszych, przynajmniej nie w poznaniu. no to właśnie - może i nie jest to sielanka fest ale jeszt najlepsze co mamy na rynku więc cóż... sam sobie odpowiedział. Nie a co narzekać bo lepiej nie znajdziecie raczej

VW ml1

Tylko ciekawe dlaczego prezes nie mówił 4 lata temu jak komuś praca nie pasuje niech się zwolni a plotki są bo każdy wie jaki tu się robi kibel........ 4lata pracy podstawa 3300netto do ręki plus śmieszne dodatki przy tym tempie tych zmianach naprawdę kpina

p=p
@VW ml1

A ja jestem zadoowlony i uważam że placa jest miarodajna do pracy. W porownaniu z poprzednim miejscem w którym pracowałem jest naprawde ok

Xyz

I jak wrażenia po spotkaniu?

DD

Witam ma ktoś jakąś wiedzę co będzie z workiem którym umowa kończy się w marcu 2020 r na Wrześni.Tam było bardzo duże przyjęcie.Pozdrawiam

@DD

Dziękuje za pozdrowienia, ale wkręcić się nie dam, fotele, fotele. Za mocne jest zaangażowanie foteli żeby zmylić mnie z tropu.

Wojtek
@DD

Jestem workiem umowe mam do konca stycznia i niewiem co zemna....heh

Mareczek

Dopiero wziąłem się za robotę po obejrzeniu Reya Breslina, któremu odebrali marzenia. Nie pracownik agencji tymczasowej a volkswagena(do dziś) . Według mnie dostane jakąkolwiek wiadomość 23.12.2019 r., tak znów mnie na prowadzacie. A karetka do .......... Sitechu a gdzie.

@Mareczek

Co

Pracownik APT

Dziś rano mój majster dostał informacje ilu pracowników z Work Service ma dostać umowy przez VW 2/3 ludzi dostało mi też się udało pozdrawiam

Norma
@Pracownik APT

Nie jest to dziwne, że pracownikom APT przedłużają umowy bo gdyby nie dostali umów to brakowałoby sporo ludzi na liniach. Dopóki będzie C4 to ludzie będą potrzebni. A na koniec lipca wiadomo.

Mareczek

Mareczek to i tamto. masz nie narzekać zasłużyłeś sobie na to.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o