Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Poklejony

Wspaniałe i efektywne negocjacje!!! Kolejny dzień i kolejne osoby lecą 1 po 2...

Baja bongo
@Poklejony

1200 osób poleci i nie ma zmiłuj A tego nie było w negocjacjach

Gandar
@Poklejony

Nie ma dramatu u mnie zostali ci co myśleli że polecą

Z4ak

Z całej majsterni 10 osób poleciało 3 zostawili

@Z4ak

Orientuje sie ktos ile osob polecialo z spawalni z m-lini finisch

Jjj

A na zakładzie nr 2 cisza

Bumcyk
@Jjj

Zaczęło się we Wrześni. Dzwonią narazie do tych co siedzą w domach . 4 znajomych dostało informacje o nieprzedluzeniu umowy

VW - firma krzak

Wynegocjowane zostało to, że nic nie było negocjowane oprócz pozostawienia dodatków. Założenie jest takie, że w okresie przejściowym w uruchomieniu Caddy 5 musi być produkowany Caddy 4 - dopełnienie ostatnich zamówień. Stąd potrzebna jest mniejsza liczba pracowników. Zamiast trzech zmian można połączyć pozostawionych ludzi na początku dwie zmiany później już tylko jedna bądź wcale. Ludzie, którzy pracowali wcześniej na caddy być może przejdą na T6 w małej ilości. Osoby które mają umowy do grudnia mogą spodziewać się szybszego odejścia. Obecni liderzy wejdą w linkę na początku z pewnością będą szkolić -później linka. Aż nie zostanie wyłączona. Solidarność jako wewnętrzna komórka propagandy i robienia hałasu w firmie wykonała plan zwolnień wzgodzie z aktualnym zapotrzebowaniem na plan produkcyjny oraz przejściowy. Zwlekanie z ogłoszeniem wyników tych niby negocjacji jest takim zamysłem, że osoby które zostały już zwolnione nie będą już protestowały. Pamiętaj zgodnie z nowym hasłem vw - nie najważniejszy jesteśTy lecz my.

hue
@VW - firma krzak

Skąd wiesz co zostało wynegocjowane?

jottekka
@VW - firma krzak

kolejne ploty z kibla albo z wiaty dla palaczy mi tez nie przedluzyli umowy ale dostalem kase za 2 miesiace do przodu jeszcze kilka ofert mi podrzucili nic tam nie bylo tylko chlam ale przynajmiej cokolwiek z ich strony dostalem a nie tylko papier do podtracia nie bede plakal

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Inżynier

Co było ma studiach zostaje na studiach

Aaa

Jesteś debilem ale nikomu nie powiem

Kumamczacze
@Inżynier

A później taki któremu zostało na studiach zamiast w głowie jest majstrem lub kierownikiem i przez to właśnie jest jak jest xd (usunięte przez administratora). iii

Kaczyżer

Obstawiam 150 brutto :)

Jurek

Koledzy czy o prawda że wszyscy stoimy w wakacje od 20.07 do 16.08? Czyli 4 tygodnie vzy tylko Antoninek? A Spawalnia i Odlewnia też? I jak to pokrywamy?

@Jurek

nie, to nie jest prawdą firma stoi 39 i 40 tydzień czyli przejście na model C5

Bombka
@.

To C5 wchodzi w planowanym terminie?

Rekrutacja szkolna

Faktycznie będę namawial syna do przystąpienia w szeregi pracowników Vwp,gdyż ludzi zwalniają.powiem,Synu pracuj w vwp oni zobaczą na co Cię stać i dowartosciuja Cię,nawet gdyż nie będziesz miał już sił. Niestety dziękuję

malin

No jak? C5 wchodzi ja to się cieszę, że ten zakład jeszcze stoi. Naprawdę.

@Bombka

Nie !!! Podejrzewam że po 3 miesiącach będą do zwolnionych dzwonić...(usunięte przez administratora) A nie l4

Zara
@Zzzz4

Ja podejrzewam że wróci ponownie agencja i od nowa...

logic
@Zzzz4

Teraz chcesz strajkować?trzeba było robić to wcześniej. Ten co był z olbrysiem w wtk jeszcze pracuje?

@.

C5 nie wejdzie na czas! Nie ma szans na to (mam źródło! Pewne i to bardzo) jeśli ktoś mówi że c5 ruszy w terminie to kłamie c5 jest w czarnej... Szansa jest tylko w tym że szybko ruszy produkcja forda i w tym czasie będą dzwonić do ludzi żeby wrócili 1g i przez ATP później znów straszenie że kryzys i tak to będzie funkcjonować. My robimy auta z 14 15 16 tygodnia trzeba nadrobić covid cyfra w górę dlatego przyjmują ludzi na kilka miesięcy i atak cyfra ma się zgadzać. Zamówienia na ten moment są i to dość sporo z1 i z2 powinny być bezpieczne niestety nie będą. Pamiętajcie że jeśli jesteście w Solidarności to wasze zwołanie i brak przedłużenia umow musi podpisać związek

Luta

Gdzie ty widzisz c 5 jak maja kontrakt z Fordem n 8 mln aut

Mati

Brawo dla personalnych za niszczenie dnia ojca pracownikom! Naprawdę nie można było innego dnia wybrać?

Vw najlepsza firma

Panowie po co tyle jadu. Wystarczyło nie narzekać tylko dobrze pracować. Integracja z przełożonym jest bardzo ważna. Zapraszanie na urodziny, imieniny, grille, roczek dziecka itd. Nie tylko pić z kumplami po pracy pod autobusami. Kazdy narzeka ze liczą sie znajomości. Jak sie ich nie ma to trzeba sobie wyrobic. Poinformować lidera, przełożonego kto źle pracuje i ściemniać. Korzyść dla firmy. Dzieki mnie przynajmniej 15 sciemniaczy zostało usuniętych. Jakość samochodów najważniejsza. Jak sie nie podoba to możecie sie zwolnić juz w czerwcu i nie czekać do końca lipca.

VW the best
@Vw najlepsza firma

Zgadzam się z tobą kolego trzeba pod.pier.dalać innych bo się tutaj nie ujedzie :) ostatnio liderowi w dobrym geście przyniosłem kawałem sernika bo wiem że ostatnio na moich urodzinach mu bardzo smakował

Vw najlepsza firma

Trzeba bylo uczciwie pracować, a nie ściemniać i teraz płakać w ekran. Adres moge podać ale czy warto spędzać czas przy grillu z osobami które zamiast pracować w telefonach siedzą. Przyjacielu zastanów sie czy jesteś godzien mojego czasu. Pozdrowienia i powodzenia w szukaniu pracy.

Vw najlepsza firma

Na adres trzeba sobie zasłużyć. Jakbys pracował caly rok to moze teraz bysmy kielbaskę z grilla jedli. Za 2 tygodnie mam urodziny. Mistrz z liderem przyjeżdża. Trzeba umieć dobrze żyć. Życzę wam wszystkim powodzenia w szukaniu pracy

@Vw najlepsza firma

Kiełbasę to Ty możesz zjeść moją (usunięte przez administratora) to możemy spotkać się oa hali

Fachowiec
@Vw najlepsza firma

Ciekawe czy jak tak lubisz mistrza to wiesz jak linka produkcyjna wygląda. Pewnie masz przetarte kolana od kleczenia pod biurkiem i garba. Udlaw sie kiełbasą.

@Vw najlepsza firma

Kwintesencja VW grill z mistrzem i liderem a nie praca i zaangażowanie!!!!!!!!

@Fachowiec

Po co te wyzwiska. Kazdego praca została doceniona tak jak na to zasłużył. Pracowałem sumiennie i mam umowę. Wy udawaliscie ze pracujecie i umowa wygasła. Zamiast tu przesiadywać. Mozecie spożytkować czas na szukaniu pracy. Pozdrawiam

@Vw najlepsza firma

Ci co sumiennie pracowali to już ich nie ma ty robiłeś coś innego a tak w ogóle na jakim dziale bo ludzie z produkcji jednak troche się zmartwili swoimi kolegami?

@Zwolniony dziś

Ja tez sie martwię kolegami. Nie raz im mówiłem ograniczcie telefony. Rozmawiam z mistrzem na spotkaniach towarzyskich to wiem na co patrzą. A teraz pretensje. Pracowałem na wielu działach. Bo pracy sie nie boję i widać ze jestem doceniony. Wymagasz odemnie konkretnego działu a sam nic nie piszesz gdzie pracujesz.

Kamieniczki
@Vw najlepsza firma

Kolego jak tak bedziesz obrażał pracowników to lepiej sie nie wypowiadaj. Chwalisz sie ze przez Ciebie pozwalniali 15 osób? J....niety jestes. Kto donosi na innych. Masz satysfakcję? Człowiek traci nadzieję w ludzi.

Czekając na umowe
@Kamieniczki

Kto wie jak to wyglądało i kim jest: VW najlepsza firma Moze to nie etyczne i złe co robi. Lecz efekty przynosi.....kosztem innych ale tak jest na tym świecie.

Radosław

Czy myślicie ze jusz w tym tygodniu coś się dowiemy co dalej z naszymi umowami?

Matyla
@Radosław

Ci co zostają niech się tak wcale nie cieszą. Roboty będzie po kokardę. Pracownik będzie max obciążony. Mamy być efektywni. Jak najmniej pracowników a jak najwięcej wydajności. Dotyczy to także ludzi z biura. Przykro się to czyta ale tak właśnie jest. Jeszcze trochę a będą wciskać aneksy na ryczalty zz nadgodziny.

VW-firma krzak

Z1- spawalnia, nie przedłużają umowy wszystkim co mieli do lipca. Ten co nie został poinformowany to wkrótce zostanie. T6 SLW Maxi poleciało.

Stefan
@VW-firma krzak

U mnie w 12 osobowym timie tylko lider i 2 starszych pracowników ma na stałe , więc wytlumaczcie mi jak to dalej pojedzie? Kto ogarnie robotę , lider i dwoje 57-letnich dziadków którzy ciągle siedzą na palarni? A moze majster z kierasem im pomogą? Dodam że robota u nas nie jest prosta, proces wdrażania nowego pracownika jest dość długi . Kto bedzie robil jak wszystkich terminowych na Z-2 (usunięte przez administratora)

Zwolniony dziś

Pracowałem już w nie jenej firmie i pierwszy raz mnie zwolniono to chyba o czymś świadczy na spawalni z1 lecą wszyscy taki był plan (usunięte przez administratora) mam nadzieję że będą tego żałować

Nn
@Zwolniony dziś

Bardzo mi przykro z tego powodu nie martw się na pewno coś znajdziesz to już chyba koniec tej fabryki miodem płynącej kiedyś to było marzenie każdego żeby tu się dostać masakra co się tu dzieje

@Nn

Dzięki znajdę bo nie mam innego wyjścia ale nie o to mleko i miód chodzi tylko o to że zwalniają dobrych ludzi nie chodzi mi o mnie a na rekrutacji słowem nie psnelii o robotyzacji naobiecywali a teraz nara

Ego

Czy coś wiadomo na temat lipcowych z T6? Z4

malin

Od dawna nie kumam tego hejtu, który tu wylewacie sami na siebie. Zamiast wyskakiwać z pomysłami czy jakąkolwiek inicjatywą (anonimowo czyli znacznie lepiej niż na fejsbuczku) to wylewacie tutaj szambo na swoich kolegów i kumpli z linki. Nie komentuję już tego że obrywa się związkom zawodowym zarówno jednym jak i drugim. No i na koniec także samemu vv, tu jednak czasem słusznie choć w większości niesłusznie. Gowork powinien wprowadzić jakiś test zanim się cokolwiek opublikuje. Opamiętajcie się. Wchodzimy w kryzys i nie będzie łatwo. Więc okażmy sobie mininium szacunku. Dzięki wiara.

@malin

Ooo... szacunek ?? Do kogo ?? My nie mówimy na kolegow z linki tylko na ludzi którzy robią takie rzeczy w tej firmie!!! Panuje tu dezinformacja kłamstwa manipulacja i szantaż są tak powszechne, że aż strach się odezwać tu lubię mają odwagę pisać bo nikt nie doniesie do funfla majstra

Z1

Całkowita racja

Hmm

Siema wiadomo coś jaki wynik negocjacji? Tzn. Czy podwyżki będę i bonusy zostaną? Proszę o wypowiedź tych co mają faktycznie info.

OG
@Hmm

Na rok 2021 są wszystkie dodatki itd tak jak były, zobaczymy jak z podwyżką o inflacje. Kolejne negocjacje w przyszłym roku na dłuższy okres. Wszystko będzie zależeć od rynku i sytuacji na świecie.

xxx

Z1 spawalnia podlogi z 13 ostał się 1(propozycja na Wrześnię)

Js
@xxx

To musi być wyróżniony

Kkk

Z porannej zmiany na 18 lipcowych tylko 2 osoby dostały umowy. Reszta do domu. Przykre...

@Kkk

Jaki dział i który zakład?

Bubu
@Kkk

Zmiana popołudniowa, pozbywanie się ludzi trwa nadal. Leci praktycznie 1 za 2...

Js
@Bubu

Jaki zakład

Brokuł
@Kkk

Potwierdzam, na spawalni dzisiaj się działo jutro zapewne ciąg dalszy

Bubu
@Js

Antoninek. Wspaniały kompromis został przygotowany, że praktycznie 1 osoba po 2 dostaje info o utracie pracy...!!! Wspaniałe negocjacje...

Zakład 4
@Kkk

Panowie tym co przedłużyli umowy na jak długo? Niech się ktoś wypowie na 6czy 12 miesięcy??

Dr
@Bubu

Taki kompromis, że związek dostanie podwyżki a szaraczki lecą. Ode mnie wszyscy lecą co mają do lipca. A gdzie te Gądki że ocena brana pod uwagę, nadgodziny, chorobowe. (usunięte przez administratora) Dobre chłopaki lecą

Krzyś
@Zakład 4

13 miesięcy

Ronin

Panowie tylko proszę nie szaleć od jutra zbytnio z tempem produkcji ma jechać ale bez szaleństw nie mamy zamiaru z kumplami przemęczać się na koniec.

Takijaki

Lipcowi proponuję od 6lipca L4 . Co wy na to też lecę więc co mi tam

@Takijaki

Najlepiej na tym wyjdziesz. Powodzenia kolego.

Takijaki

Ludzie życie nie kończy się na VW. Damy Radę będzie lepiej

Koniec

Słyszeliście o specjalnym pakiecie dla osób, które nie otrzymają umowy? Próbują przekupić pieniędzmi ludzi, żeby tylko pracowali do ostatniego lipca, żeby tylko wypchnac jak najwięcej aut. Ciekawe kiedy nowej pracy poszukamy. Byle tylko wykorzystać nas maksymalnie. To jest zwykłą banda (usunięte przez administratora) Nie warto czekać do ostatniego

Or

Pewnie wielokrotnie słyszeliście o czymś takim jak wartości Volkswagena. Prawda jest taka, że jedną wartością jaka istnieje to umowa na czas określony. Nie ważne jak pracujesz, nie ważne co reprezentujesz, jeśli masz umowę na czas określony to z końcem lipca tracisz pracę. Te wszystkie nagrody solidny pracodawca i inne to oni sami sobie chyba przyznają

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o