Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Julita

@gronostaj, widzę, że masz duże doświadczenie, jeżeli chodzi o pracę w firmie Volkswagen Motor Polska. Jak ocenisz atmosferę, która panuje w tym miejscu pracy?

Block

Witam mam pytanie jakie badania lekarskie na montaż są przeprowadzane proszę o odp.dzięki

saykoza
@Block

badanie krwi/moczu,badanie słuchu,Binoptometr,ekg,pomiary(waga,wzrost) SPIRO,okulista,laryngolog,neurolog,RTG(łokcie,nadgarstki,klatka piersiowa).Całość zajmuje ok 3dni po kilka h aby wszystko ogarnąć.Rtg+krew&mocz robisz w oddziałach diagnostyka,dostaniesz wyniki wizyta u lekarza medycyny pracy gdzie dostaniesz decyzje czy przeszedłes badania.Duuuuzzzo czekania

@saykoza

Laryngolog, neurolog, okulista, audiograf, ekg, badania krwi, moczu, proby watrobowe, psychotesty i lekarz medycyny pracy

Smieszne

Badanie alkomatem

@Block

Rentgen, spirometria ekg, wzrok, słuch

Dawid

Już jestem po rekrutacji badania przeszedłem pozytywnie wszystko załatwiłem w 3 dni. w recepcji dostajesz od pani numery na który musisz się skontaktować z workiem.tam ustala ci termin spotkania i datę rozpoczęcia pracy.

@Dawid

Moglbys napisac ten numer? Otrzymalem jedynie informacje o tym, ze komplet badan zostaje wyslany do VW.

@Damian

komplet wynikow badan*

Kris

Kto zaczyna 1.08. We Wrześni na 7:15 ?

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Leszno
zainteresowany

we Wrześni są dwie zmiany czy trzy?

nowy

Ktos jezdzi do vw z borzykowa lub pyzdr? Ja zaczynam 1 sierpnia ,

@nowy

Hej ja też zaczynam 1go. Na jaki dział idziesz ?

Przyszły pracownik

Na lakiernie

Na lakiernie

@Nowy

Ja na spawalnie ide ale czekasz za smsem jeszcze?

@Nowy

Daj namiary na siebie to mozemy razem jezdzic z pyzdr

787697532 ślij SMS. Jestem z Gorazdowa. Możemy jeździć z Borzykowa

Mam już SMS

Ja tez napisze Ci jutro

Kris

Kto zaczyna 1go sierpnia prace i chetny na dojazdy ? Zagórów Pyzdry? Do Wrześni. Pisać śmiało

@Kris

Ja zaczynam 1 sierpnia.

@Kris

Zaczynam 1 sierpnia. Na lakiernie. Jestem z Gorazdowa. Mogę jeździć z Borzykowa z kimś. 787697532

Bruno

Czesc. Jestem z zewnątrz i ciekawi mnie to czy naprawde volkswagen ladnie placi jak mówią i dlaczego chetnych do pracy w tym zakladzie niema. Pozdrawiam

Work
@Bruno

Nie ma chętnych bo słabo płacą jak na początek 2300zl do reki soboty rano i popołudnie w pracy ,praca ciężka, liderzy inaczej brygadzisci nic nie robią w tym zakładzie a ludzi nie szanują i myślą że najmniej są włascicielami tego zakładu

@Bruno

Bo na rynku pracy jest brak pracowników ogólnie. kolega prowadzi firme budowlaną i od 2 lat nie można znaleźć płytkarza nie mówiąc o hydrauliku. Jak słucham radia to non stop słyszę oferty na kasjerów monterów czy nawet magazynierów. Volkswagen ogłosił rekrutację na kilkaset osób ... no i się nie dziwię, że nie mogą nikogo znaleźć, jak mała firemka ma problemy to co dopiero taki moloch.

Bruno
@hue

No ale mowia to wynagrodzenie w vw dodatkami to jest 5-6 tys. miesiac i ludzi nie ?.

@Bruno

Zależy kolego jak na to patrzysz. Na pewno nie na w pierwszych 12 miesiącach. Oczywiście jeśli dowieziesz wszystkie dodatki (wakacje, święta) i premie za niechodzenie na zwolnienia lekarskie czy brak kar. Na koniec dodasz jeszcze dodatek zmianowy to jak sobie podliczysz rok to wyjdzie tobie średnio na miesiąc taka kwota BRUTTO! Jeszcze w tym roku była premia okazji 25 lecia firmy. 6 tysi wypłacane w dwóch ratach. Z tego co słyszę ludzie się zgłaszają tylko jest ich wciąż za mało. Mówię ci mój ziom od 2 lat szuka płytkarza dobrego. Nie dość, że ludzi się nie zgłaszają to nie przychodzą na rozmowy, albo po prostu rzucają robotę po 2 tygodniach bo im się opłata robić na czarno fuchy a nie pracować u kogoś. Po prostu jest mało pracowników na rynku. W przypaku VW nie każdy rozumie ten system wynagrodzeń. Mówi się 2300 na rękę i praca w sobotę. No bo tak to wygląda na papierze, to tak jak w budżetówce wyciągasz prawie połowe podstawy na dodatkach i premiach. Jak dla mnie powinni to uprościć.

malin
@hue

bla bla bla! Co z tego, ze była premia normalna rzecz. Z pracownikami to jest "kolego" jeszcze inaczej. Każdy kumaty fachowiec wyjechał do Anglii, Niemiec czy Francji. wcale się nie dziwię!!! Kto by chciał pracować za najniższe stawki w Unii. Kasa w Polsce jest niska, to wyzysk. Tylko żaden polityk tego nie ruszy. vwp w tym całym (usunięte przez administratora) nie płaci najgorzej. W budżetowce??? moja teściowa pracuje w urzędzie gminy premie to ma raz na rok 300 zł nagrody od wójta!!! brut!!!! Co tu upraszać

anonin
@Bruno

vv stal sie najgorszym pracodawca w Poznaniu wcale sie nie dziwie ze brakuje pracownikow bo w tym zakladzie sa niskie pensje i jest wyzysk pracownika dopiero jak bedziesz za brama tego zakladu to sie kolego przekonasz co znaczy vv

anonin
@Bruno

ten co to napisal w psychatryku go zamknac za te glupoty o wynagrodzeniach

Adams

WItam. Jestem po rekrutacji (pomyślnie) oraz po badaniach(również pomyślnie) Czekam już na telefon 2 tydzień,nie wiem czy jest to spowodowane przerwa urlopowa,czy zwyczajnie zapomnieli zadzwonić:) Nie wiem czy czekać dalej czy sam zadzwonić pod jakoś numer i wypytać?:)

mason
@Adams

dzwon do workserwisa, ponaglij,oni tam maja chaos jak mało gdzie,nr dostaniesz z vw rekrutacja

Jutu

Jak wygląda premia dla osób nowo zatrudnionych ile wynosi i ile można dostać najwiecej? Jak to wygląda ?

200 i 220 do podstawy plus nadgodziny kwoty brutto

TOMEK
@Lee

Hej Jesteś w stanie napisać coś o nadgodzinach. Na ile można liczyć w miesiąc?czy są ogólnodostępne? Przymusowe czy może dla wybranych ? Dzięki i pozdrawiam

@TOMEK

Jak masz w tygodniu nocki to jest mozlowosc z nd na pon i w szaraki jak Cie bedanpoyrzebowac bo.ktos wziął wolne

@Lee

A ile trzeba czekać za wypłata w granicach 5 brutto ? Ile lat ?

@Jutu

Jeśli jesteś nowo przyjęty to jakieś 10 lat kolego.

3G masz po 3 latach na 2020 r jest to 4945 zl brutto

xxxxxxx

Pytanie do narzekających na pracę i innych kolegów. Ile z Waszym zawodowym doświadczeniem, specjalistycznymi kwalifikacjami i unikalnymi w kraju umiejętnościami manualnymi i pokładami inteligencji czy fachowej wiedzy zapłacą Wam gdzie indziej? Podejrzewam, że ze dwa razy więcej. W Rajchu płacą więcej? To jedz do Berlina do Aldiego i zrób zakupy za 300 zł. Narzekacie na nadgodziny? Do prywaciarza. Narzekacie na dodatki? na pocztę pracować. Nie oszukujcie ludzi, że zarabiacie po 3 klocki na łapę po 10 latach pracy, bo to kłamstwo. Jesteście egoistami i nieudacznikami, co się przez tyle czasu na przeszeregowanie nie załapali. Narzekacie na Solidarność? Działacie na korzyść VWP, nie na korzyść pracowników. Bez związku robiliby co chcieli, zmieniali harmonogramy jak chcieli, a zarabialibyście pewnie 30% czy 40 pro. mniej niż teraz. Narzekają lewusy i skrzywdzenie przez los (intelektualnie). Ja nie narzekam. Pracowałem w kilku firmach a w Volkswagenie przez ponad 5 lat - naprawdę nie ma tragedii! Nie jest super, duper cudownie - NIE! Lecz tragedii nie ma. A wiekszość ekipy to dobre chłopy! Zawsze pomogą. Do tych Starych Pracowników Którzy ZAWSZE MAJA MAŁE ZWOLNIJCIE SIE BARDZO DOBRZE GOSCIU NAPISAŁ.

Wolny
@xxxxxxx

Jest tak super , zarobki super , nadgodziny super , solidarnosc super , a chetnych do pracy nie ma , moze sa na poczcie albo u tego strasznego prywaciaza a moze zakupy w Aldim robia Niby taki nie skrzywdzony intelektualnie a na lini w sobote po poludniu mu sie podoba chyba ze pracujesz gdzie indziej moze PERSONALNY ? to by tlumaczylo te pytania do NARZEKAJACYCH , pytaj dalej i tak nie zrozumiesz .

Krowa
@Wolny

i Lizodup zmasakrowany

dark
@Krowa

NASEPNY JEŁOP DO ZWOLNIENIA

GTV
@xxxxxxx

Moim zdaniem trochę racji w tym jest. Reakcje gdzie leca bluzgi świadczą o tym iż kogoś to dotyka. Kogoś to właśnie jest takim narzekadłem.

@xxxxxxx

Pracy teraz za 3,5 tys kolego jest tyle ze hoho. I to na jedna zmianę. Niestety za 3,5 tys w VW przyjacielu musisz (usunięte przez administratora) po 12 godz w miesiącu i prawie nie masz weekendu wolnego, a nawet żadnego weekendu nie masz. A niestety w Vw weekend trwa tylko 12 godz :D Jak przepustka w pierdlu:D

gronostaj
@Max

Ja za taki zakres godzin mam 5,5 tysiąca minimalnie. Pracuję już 8 lat. Nie powiem że to wymarzona robota. NIE! Tylko czego się spodziewasz? Że będą płacić 10 tys. za robotę od 9 do 17? Pokaż mi taką firmę!

rumpo

humbel
@rumpo

też racja!

Roman
@rumpo

@Roman

Nie wiem czy kolego zauważyłeś , ale ludzie wlasnie się zwalniają , młodzi odchodzą , bo nie na takie życie liczą . Jeszcze trochę i zostaną tylko stare srupy i Ukraińcy :;D życzę wytrzymałości i twardej (usunięte przez administratora) kolego, ja już dawno dałem sobie spokój z tym kołchozem . Niestety nie rządzą tam Niemcy tylko Polacy i to jest wlasnie problem tej firmy. Pozdrawiam

gronostaj
@Max

to niech się zwalniają. Chyba czasy pracy do emerytury w jednym zakładzie się już skończyły. To naturalne ze ludzie zmieniają robotę i odchodzą. Na ich miejsce są nowi. Dziś mamy twardy nasz kochany polski kapitalizm. Ukraińców raczej ta firma nie zatrudnia. A szczerze gdyby nie ci zli tak bardzo znienawidzeni niemcy to nie wiem jak ten zakład by się rozwinął. Dlatego malowanie swastyk po kiblach to przedszkolne zachowanie. Proszę się zwalniać.

DRAG

Witam. Mam zamiar przyjąć się do VW w Bialezycach jako zgrzewacz. Powiedzcie mi jest możliwość robienia nadgodzin? Nie ukrywam że zależy mi na tym aby pracować ponad 8h dziennie plus soboty i mogą też być niedziele. Jest taka możliwość? Pozdrawiam

deko
@DRAG

jak tak chcesz robić to możesz na wjesciu z nadgodzinami masz stary na luzie ponad 3,5 tysia na reke

@deko

Z nadgodzinami kolego masz 3,5 tys, ale nie ma cię w domu;D

Arkadiusz15

Witam. Jest ktoś z Miłosławia lub okolic chętnych na dojazdy do pracy do VW Wrzesnia? Po urlopie zaczynam dniowka. Info tu lub na maila Arkadiusz15.1990@wp.pl. Pozdrawiam.

rychu

KOMU NIE PASYUJE PRACA WE Volkswagenie TO NIECH SIĘ ZWOLNIJ>WIDZE ZE CI SAMI NON STOP NARZEKAJA .NAJLEPSZA FIRMA A STARYCH PRACOWNIKÓW DAWNO POWINNI ZWOLNIC > TO SA NIEROBY > ZAWSZE IM MAŁO> MŁODY PRZYJDZIE I BEDZIE ROBIŁ A STAREMU NIC NIE PASUJE > TWIERDZA ZE ZA MAŁO ZARABIAJA > WYWALIC ICH

obserwator
@rychu

ciekaw jestem synku co powiesz jak i ty będziesz kiedyś tym starym?

Quick

Czy to prawda o kile we wrześni?? Bo juz w poznańskich fabrykach mowa

Mozna jaśniej ?

deko
@Quick

kila w trakcie urlopu zakladowego kto ci takich bzdur nagadal??

@Quick

he he he tak jest! Już wyznaczono obszar kwarantanny. Zakład zostanie zamknięty i podany dezynfekcji. Zostanie także wyznaczony kordon sanitarny 10 kilometrów. Wiele szajsu tu czytałem tylko to to taka perełka.

Monia

Witam Jak z pracą kobiet w VW? Czy jakieś Panie mogą się wypowiedzieć?

@Monia

Jedna za 30zl całkiem sprawnie dorabia na lakierni ;)

Wakacyjny

Która heh ;)

żenująca odpowiedz

Masakra
@Heheszek

Wow ! Odp na poziomie....Jak tacy debile pracuja w VW to nie ma co się dziwić że tam nikt nie chce pracować

@Masakra

Jak nie wiesz ocb to pyszczek scisnij ;)

@Masakra

nie debile tylko męskie świnie, w każdej firmie się jeszcze tacy ostali właśnie w VW jest ich na szczęscie coraz mniej

@aspiryna

A szkoda ze jest takich coraz mniej, jest co robic na przerwach ;) a jedna na tyle chłopa długo nie wytrzyma xD

@Heheszek

O ten powyżej to właśnie taka męska (usunięte przez administratora) Właśnie że wytrzyma :-) A ty chyba masz jakiś problem w domu skoro w pracy romansików szukasz? co?

Nowy 1

Witam Zaczynam pracę od 1.08 we Wrześni,czy ktoś jeździ z okolic powidza

Nowicjusz

Witam wszystkich, od 1 sierpnia zaczynam pracę w VW w Odlewni na Wildzie. W związku z tym, mam pytanie, czy dojeżdża ktoś ze Środy Wlkp lub okolic i jest opcja by się zabrać? Kontakt: 507 526 285

Jutu

Witam. Może ktoś mi powiedzieć ile czasu trzeba czekać na tel po złożeniu CV ?

@Jutu

Do mnie zadzwoniono na 2. dzień albo 2 dni po złożeniu CV.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o