BGK
counter
3 55 21 5 1
Fgh

Ja jako ekspert w 2015r. miałem pensje 8,5 brutto (kolega 9) i premie kwartalne ok. 2,5 tys. a potem tylko roczną ok. 10tys.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 73 dni.

Czy BGK oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Koralora Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 104 dni.
Kandydat

Ile zarabia ekspert w 2021 roku w Warszawie w BGK?

Czy BGK ma ściśle ustalone godziny pracy?

@Pytanie

Ruchomy czas pracy 7.00 - 9.00 / 15.00 - 17.00

Pracownik Nowy wpis
@Pracownik

Elastyczny czas pracy ładnie brzmi a w praktyce narzucanie godzin pracy, bez możliwości pracy 7/15.

Michał Nowy wpis
@Pracownik

W jaki sposób ten czas jest narzucany, kierownictwo z góry ustala kto ma przyjść o danej godzinie? Ile wynosi stawka godzinowa w BGK, możesz coś powiedzieć na ten temat? Mam nadzieję że niedługo mi odpowiesz.

Gone
@Fgh

Na stanowisku eksperta w tym samym biurze/departamencie/whatever potrafią być rozbieżności od około 7 tyś do 9,5 tyś - a praca ta sama i obowiązki również - dlaczego tak jest wie tylko menadżer.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Martin

Pracowałem jako praktykant w Departamencie Programów Europejskich przez 3 miesiące w 2017 roku. Miałem zajmować się przygotowywaniem raportów i sprawozdań, natomiast po 4 (!) dniach przeniesiono mnie wraz z innymi praktykantami do innego budynku, ponieważ potrzebna była pomoc na kilka dni. Pomyślałem sobie ok, nie będę się wychylać. Jednak nigdy już nie wróciliśmy do zadań, jakie zostały nam obiecane. Wykorzystywano nas do kserowania dokumentów, porządkowania starych archiwów, dziewczyny traktowano jeszcze gorzej każąc im robić kawę dla gości dyrektora. Zawód na całej lini...

Rekomendacja

Wszyscy są bardzo dla siebie mili. Zarządzanie rodem z powieści - jak chcesz pracować, nie wychylaj się, nie wychodź z inicjatywą, bądź taki jak inni dookoła i rób tyle co inni dookoła, nie pokazuj, że potrafisz coś więcej jak nie musisz (trzymaj się średniej), wymyśl coś od czasu do czasu - byle nie za często. Przytakuj i bądź miły dla szefa kiedy tylko możesz (pamiętaj, że szef ma zawsze rację). Jak dobrze rozpoznasz klimat, to nawet dostaniesz podwyżkę i awans, a pracować na ciebie będą ci "pyskaci frajerzy" z pomysłami (oni wcześniej czy później "wylecą", a ty zostaniesz i zaopiekujesz się ich projektami). To bardzo dobry, solidny pracodawca o wysokim poziomie kultury korporacyjnej, godny polecenia i zamierzam tutaj pracować najdłużej jak się da i korzystać z szerokiego pakietu oferowanych możliwości rozwojowych - a jest z czego wybierać. Jedyny minus to przestarzały system informatyczny, którego specyfika obsługi potrafi popsuć humor na cały dzień.

Kandydat

Praca w BGK nie należy może do najgorszych ale i tutaj się zaczyna przede wszystkim zatrudnienie na zlecenie, brak perspektyw na etat. Brak urlopów, benefitow. Nierówne traktowanie pracowników, czuć różnicę pomiędzy pracownikami na etacie a na Zleceniu mowa tutaj o przełożonych. Między pracownikami nie widać podziału. Na plus atmosfera, nie czuć rywalizacji między pracownikami. Na minus nierówne traktowanie z strony przełożonych, brak szans na etat chociaż na samej rozmowie rekrutacyjnej można usłyszeć że etat jak najbardziej po okresie próbnym można dostać. Pensja przeciętna, sytuację jedynie ratuje różnorodność zadań i sympatyczni pracownicy. Odchodząc w żaden sposób nie próbują zachęcić żeby jednak zostać. Ogólnie czas stracony pracując na Zleceniu.

Ser biały

Niestety w firmie da się odczuć nierówne traktowanie pracowników między regionami a oddziałem w stolicy (gdzie pracownicy bez problemu mają szansę na awans, szkolenia i mają wyższe wynagrodzenia nawet na starcie). Systemy informatyczne, z których korzysta bank są przestarzałe. Wszelkie pomysły usprawnień i zmian spotykają się z wielkim oporem ze strony przełożonych. Nepotyzm i tworzenie sztucznych stanowisk są na porządku dziennym. Ogólnie nie polecam - można całkowicie stracić chęć i motywację do pracy. Gdyby nie covid już dawno zmieniłbym pracę.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 311 dni.

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

Raul Duke
Użytkownicy czekają na odpowiedź 342 dni.

Czego można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko Senior .Net Developer? Z góry dziękuję za informacje.

Gregor

Czy mimo epidemii są jakieś otwarte rekrutacje w firmie? Warto aplikować?

Fgh
Użytkownicy czekają na odpowiedź 352 dni.

Specjalista 5-6 brutto.

Fgh
Użytkownicy czekają na odpowiedź 352 dni.

Ile zarabia się na poszczególnych stanowiskach i jak wysokie są premie?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 449 dni.

Czy BGK zatrudnia studentów?

Kalkulator

Bank postawiony na Excelu. Systemy informatyczna jak za "króla ćwieczka". Departamentów pełno.... Zawsze trzeba się zgadzać z szefem, nie można mieć własnego zdania, bo inaczej ocena roczna niska a tym samym premia marna. Gdyby były porządne systemy informatyczne to tyle ludzi by tam nie pracowało... Tam myślenie nie jest w cenie! Odradzam pracę tam.

lolek1

Mile wspominam proces rekrutacyjny. Porównując inne procesy, w których brałem udział, byłem pozytywnie zaskoczony, zarówno ze względów merytorycznych jak i całego sposobu prowadzenia rozmowy. Polecam współpracę szczególnie w departamencie HR - ciekawe projekty + przyjaźni i otwarci ludzie.

Słowa kojarzące się z BGK (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca):

Zostaw merytoryczną opinię o BGK - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.