Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Jaki poziom zarobków w biurze?

Takijeden

Zależy czy masz doświadczenie, czy dopiero po studiach i jaki dział. Jak jesteś świeżak po studiach, to ogólnie w każdym dziale na początek możesz wołać 5k netto oczywiście. Ludzie z 5 letnim doświadczeniem spokojnie po 8k podchodzą.

Sylwek

Tyle ile wynegociujesz. mityczne widełki gdzieś są, ale nikt ich nie widział :-) Oczywiście do negocjacji musisz coś umieć, jak jesteś świeżo po studiach to nie licz na 8tys do ręki, ale da się przeżyć :-) Mowa o biurze inżynierskim.

???
@Takijeden

Chyba sie komus stawki netto i brutto pomylily. Chociaz nawet biorac pod uwage kwoty brutto to nie wiem w ktorym biurze pracujesz...

Kierownik
@Takijeden

bbuuahahahahahah szaleju sie najadł ahhhahahahah takie rzeczy to tylko na produkcji

wawwaq

Firma całkowicie zamknięta na potrzeby pracowników. Brak parkingu, trzeba parkowac w okolicach, b edąc czesto przeganianym z prywatnych miejsc parkingowych, brak rowerowni tzn jest na 10 rowerów a reszta???.... niech parkuje gdzie chce !!! Brak palarni-najlepiej zrobic zakaz palenie i po kłopocie a wytrzymac 12 godz.( z nadgodz.) bez papierosa ??? Troche wstyd jak na tak duza firme !!! Duze stres w pracy, praca w bardzo szybkim tempie.Jedni wymagaja jakosci drudzy wydajnosci-czasami to nie idzie w parze !!! Ubrania robocze trzeba prac we wlasnym zakresie !!! Proszenie sie o srodki bhp jak rękawice. Niskie wyngrodzenie ogolnie lipa !!!

Obiektywny
@wawwaq

Jeżeli chodzi o parkingi to one są. Niektóre na terenie tenneco, inne po za terenem np.za purmo lub na przeciwko zajezdni przy przedszkolu. Kto przyjedzie wcześniej ten wjeżdża na tenneco kto później ten musi dojść, wszędzie tak jest, czym później tym dalej parkujesz. Przykład KWK zofiowka lub KWK Chwałowice. Co do rowerowni, została niedawno oddana nowa wiata na rowery i motory pomiędzy hala 5 a byłym AM. Nowe arbaje maja być w tym roku, podobno w czerwcu i będą prane przez firmę zewnętrzna. Rękawice przysługują bodajże, jedna para na tydzień. Przy "suchej" robocie to wystarcza. W przypadku pracy w oleju itp. rękawice nadają się do wymiany po jednym, góra 2 dniach. Jeżeli masz w nich dziury, zagroz, że jeśli Ci ich nie wymienia to nie będziesz pracować. W przypadku dziurawych, rozerwanych rękawic to jest ich obowiązek!! Zarobki faktycznie niskie, z zastrzeżeniem, że nowy po 3-6 miesiącach ma tyle samo albo i więcej co pracownicy z wieloletnim stażem, którzy są podstawą tej firmy. Co do palarni, uważam, że moglaby być, ale pracownicy mogliby iść zapalić tylko i wyłącznie w trakcie przerwy śniadaniowej.

Muszyna
@wawwaq

1 - rowerowi a powstała przy H5 2 - pracodawca nie ma obowiązku zapewniać miejsc parkingowych 3 - palarnia nie pale to się nie wypowiadam (mniej wypalonych papierosów więcej talarów w kieszeni) 4 - Jakość z wydajnością to się zgodzę, chociaż czasem wystarczy trochę zaangażowania i jakoś tez będzie 5 - na pranie ubrań z tego co kojarzę jest dodatek ( najlepiej na pasku sprawdzić ) A co do prania ubrań roboczych to tez już nie długo, już widać pierwsze stawki z wrzutnikami plus małe na czyste ciuchy które ktoś dla nas będzie prał i serwisował w razie potrzeby 6 - środki bhp, ogólnie jak te w których pracujesz są niezdatne to odmów pracy bez nowych i tyle bhp przede wszystkim, nie spotkałem się z odmowa wydania nowych środków ochrony bhp 7 - co do wynagrodzenia to wszędzie lepiej gdzie nas nie ma, ogólnie powiem ze są umiarkowane, nie ma szłu ale tez tragedii nie ma Pozdrawiam

Patrząc z perspektywy czasu praca w tej firmie nie jest zła, jednak chore zapędy kadry kierowniczej i dyrektorów powodują, że ludzie się zwalniają. Pod pretekstem polepszenia warunków pracowników próbują przemycić swoje chore ambicje poprawy wyników kosztem wyzysku pracownika. Jeśli wyjdzie jakaś afera lub problem cała odpowiedzialność spada na mistrza i brygadzistów. Jesli coś się uda to sukces jest kierownika i dyrektora, a jeśli nie wyjdzie to zawalił mistrz i brygadzista.

Hokik

Jak wygląda socjal ile kasy pod gruszka i na święta ?

Jusef
@Hokik

Pod gruszą nie ma.Na święta kasę dostają tylko pracownicy z umową pod Tenneco

Dziki
@Hokik

Nawet nie zacząłeś pracy a już pytasz o socjal? :D Cały socjal jest śmieszny i dawno powinien być zlikwidowany. Na rozmowie masz zaproponować warunki zarobkowe, jak zakład się nie zgodzi to nara. Ale nie, godzisz się na warunki firmy, a potem dej mnie paczke, dej mnie wczasy pod gruszą, jabłkami i przy zbieraniu truskawek w holandii. To nie MOPS, to praca. A zakład pracy to nie Albańczyk, żeby coś dla Ciebie zbierać.

Joki
@Dziki

W życiu nie pojadę do holondii tylko robota w polsce ????

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

milioner

Podobno chcą zamknąć ten chlew ? Na prawdę myśleliście, ze ta firemka przetrwa wszystko ? i co? zabronili o tym mówić ?

@milioner

Witaj. Co za bzdury piszesz. Masz konkretne informacje czy tylko siejesz ferment?

Milioner

Tak... informacja jest potwierdzona

@milioner

to ciekawe czemu podwyżki były?

Bolek
@Milioner

A gdzie tenneko zamykajom w rybniku

@Milioner

No czekam na wiarygodne info.Bo myślę że jesteś internetowymi napinaczem.

Milioner
@Szwajser

Oczywiście nie od razu... będą powoli "wygaszać" poszczególne działy. Chyba Pan nie myśli że podam z imienia i nazwiska osobę która mi tą informację podała ?

@Milioner

Jasne. Ale jak na ,,wygaszanie ,, to trochę lipa bo od dwóch tygodni pracujemy po 12 godzin. Tak więc mysle że sciemniasz.Ale ok.Nie takich znawców tematu czas zweryfikowal.

Dprwow
@Szwajser

Pracujecie po 12 h bo ludzi nie ma jpr co za glab nawet ludzie z ukrainy smieja sie z tego zakladu.

@Dprwow

Śmieją się powiadasz.Mam tylko jedno pytanie. Pracujesz w Tenneco?Czy tylko robisz szum bo masz jakieś problemy co do tej firmy.

NiCK

Witam byłem dzisiaj na rozmowie kwalifikacyjnej z zawodu jesteś ślusarzem 4h to trwało ogółem dojazd itd. niby ludzi potrzebują oprowadzenie po zakładzie a na koniec jakaś foka gada Mi że zadzwonimy nosz (usunięte przez administratora) ile mamy lat po 4 przykro nam nie przeszedł Pan rozmowy kwalifikacyjnej i tyle albo jesteśmy na tak ,,,a nie mam czekać na ten (usunięte przez administratora) fon o tych pajaców masakra ee ee ja chce pracować a na dodatek Ukraińców zatrudniają Polok be widza

Kierownik

Większość tutaj narzeka a prawda jest taka, że nie chce się wam pracować, dlatego wszystko przeszkadza. Pracuję jako kierownik w Tenneco i sam nie narzekam, są oczywiście plusy i minusy pracy ale to jak wszędzie. Więc nie narzekać tylko zakasać rękawy i do pracy, wtedy będą dobre zarobki i dobra atmosfera w pracy.

Dds
@Kierownik

Fajnie się gada komuś by zakasac rekawy co na (usunięte przez administratora) siedzi i nic robi. Niestety u was są takie Birmy że nawet usiąść czy wysilać się nie można w dodatku jak trafi się brygadzista (usunięte przez administratora) to mu można co najwtzej naklupac w muchę bo dogadać sei nie da. Normy powinny być niższe by każdy mógł w spokoju się napić, wysikac czy na te 5 minut dych ac. W dodatku za tak słabe stawki. Więcej miałem gdy były soboty choć to. Tak maloi dlatego się zwolnilem. Nikt nie będzie się poświęcał jak w Oświęcimiu dla nierobów z Kierownictwa. Nie każdy ma ojca wujka czy inne znajomości. Bo za wykształcenie czy umiejętności to większość z was tam nie siedzi.

Galwanizator
@Kierownik

Właśnie a byś się prosił o rękawiczki bo uwalone od oleju a brygadzista na to se załatw. Ni mom czasu. Piła tempa buble idą też byś ciepał łaciną. Bo jak to ma iść bez bublii jak setrzy wolą grać na komurach stfuu. I ciagle płaczą ze mało mają dodatek możliwość nadgodzin. Nieroby. Wiec panowie zakasać rekawy. I niech starają się ci co są lizusami bo to że ktoś sie stara i tak nie jest docenione. Brygadzista to powinien być przykład że jak poprosisz to rozwiązuje problem. Jest w stanie cie zastąpić po to byś podszedł do kibelka lub się napić. Wszyscy w jednym czasie nie sikają. Stawki brać dodatki ale nic w zamian. Ciekawe dlaczego u was tak wszyscy(usunięte przez administratora)z dpr. W jednej z firm której pracowałem brygadier zawsze stawał z ludźmi na linii jak pozałatwiał w biurze i pomagał. A nawet robił to samo co my. A też miał maile spotkania w ciul na głowie. Miejcie dodatki ale zasłużcie na nie i docencie.

Gin

Jak to jest możliwe że ludzie którzy nie mają styczności ze spawaniem dostali "elektrody"??? Szkoda mi tych ludzi którzy naprawdę starali się cały rok.

Śmiechnasali
@Gin

Bo te nagrody są przeznaczone dla majstrów i innych nie mających styczności z fizyczną pracą. Sami sobie przyznają nagrody bo jeszcze im mało pieniędzy! Dla Mnie to jest śmiech na sali żeby majster, albo kierownik dostawali nagrody które powinni dostać pracownicy. Jak widać głęboka komuna w Tenneco ma się dobrze!!!

Fuga
@Gin

A czy ta nagroda jest stricte przyznawana za spawanie ? To nagrody działowe które może zgarnąć kazdy kto robi na danym dziale . Jak na puszkach ktoś pracuje na etach lub wkładach to na złotą czy inna puszkę też nie zasługuje bo nie zwija puszek? Znowu ktoś taki jak Ty wypisuje bzdury i nic więcej .

Ubawiony
@Gin

Ehh szkoda gadać, normalnie szkoda(usunięte przez administratora) !

smech
@Fuga

Hahahah czyli ogólnie nagrody dla elity jak sam napisałeś. Niech napiszą że nagrody roczne dla pracowników, ale dla kierownictwa i tych którzy sami sobie przyznają i swoim ulubieńcom, a nie za pracę

Fuga
@smech

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Galwanizator
@Śmiechnasali

Trza cyckać ile wlezie. Mało mają co miesiąc za naszą ciężką pracę. Choćby zarobił 50 tyś to nagrodę i tak by wziął. Nagrody przyznawane co roku tym samym osobą tylko zmiana kolejności. I tak se dogadzają. Ja zapier...m a jeszcze ani razu premii nie dostałem poza świąteczną. Inni mają co dwa miesiące!!! Róbcie tak dalej... niebawem będzie sami na liniach zad....ć wtedy powiecie dumnie zrobiłem i zarobiłem wypłate. Poza tym stać z zegarkiem to wyglada niepoważnie. Ktoś pokaże jedną szychtę że się da. A z jajec kapie tylko jedne 8h. Dziennie tak nap.... laj to byś się zwolnił po miesiącu. Praca to ma być praca a nie wyścigi. Da się robić szybko ale jakość leci na pysk. Widzicie jakie buble idą nawet roboty do (usunięte przez administratora) spawają lagi z dziurami bo szybko. Albo szybka praca bez jakości albo normalna z jakością i bez reklamacji

Jakiś czas temu zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną-praca biurowa. Nie przypuszczałam, że rozmowa o prace może trwać 5 min, gdzie Pan Dyrektor nie zadał żadnego konkretnego pytania, nie miał też nic do powiedzenia o zakładzie, tylko stwierdził, że niestety pracownicy biurowi już poszli do domu, bo w innym wypadku mogli by coś opowiedzieć o pracy. Jedyne pytanie, które padło to o doświadczenie, w sumie to też nie było pytanie tylko stwierdzenie na podstawie danych z CV. Po 2 dniach zaproszono mnie na kolejna rozmowę, z pracownikiem biura, który miał przedstawić szczegóły. Nic bardziej mylnego. Pracownik tak samo nie przygotowany jak i dyrektor. Nikt nie odpowiedział na pytanie dot. warunków pracy, nikt o nic nie pytał. Przebieg rozmowy i przygotowanie do niej chyba już wszystko mówi o pracodawcy, choć można oczywiście się mylić. Szkoda czasu i brak poszanowania do osób którym zależy.

scorpi
@Marta

Musiałaś mieć wyjątkowe szczęście. Ja też miałam rozmowę o pracę w biurze i najpierw była część z kadrami, a potem z kierownikiem konkretnego działu. Mnóstwo pytań (jak dla mnie, to aż zbyt dociekliwe niektóre pytania, ale to szczegół). Łącznie te 2 rozmowy trwały ponad godzinę. Na odpowiedź z kolei czekałam bardzo długo, bo około 1,5 miesiąca.

ascft

wysokie normy( stale podwyższane), maszyny się psują ale norma musi być. Mobbing ze strony brygadzistów.

Jonny
@ascft

Kaj tak jest w rybniku czy stanowicach?

@Jonny

w Rybniku na dpr

@ascft

Ten (usunięte przez administratora)to lekka przesada.Po prostu brygadzistow też cisną kierownicy. Nie było by źle gdyby człowiek zarobił godziwie. Trzeba wspierać kolegów pomagać młodym. Doświadczenie i koleżeńskia pomoc.To musi nas trzymać. Ten zakład jest też nasz. Trzeba o niego dbać. To my robotnicy jesteśmy w nim najważniejsi .

Produkcja

do wszystkich Marudów, wyobraź sobie że jesteś właścicielem Tenneco, po co miałbyś inwestować w firmę która nie daje przychodu ? (nikt nie zakłada,buduje firmy po to aby zatrudnić Polaków - ale po to aby się to opłacało ) niech pracownicy pracują za marną wypłatę, po co podwyżki,po co ...... Jeżeli pójdziemy na bezrobotne wówczas będzie można przypomnieć sobie jak to było dobrze w Tenneco, albo jak padnie olbrzym na glinianych noga ekookono a My będziemy zasuwać w kopalni albo zbierać złom na złomowisku, aby wyżywić rodzinę i spłacić kredyty, wspomnimy sobie...kurcze przecież to tylko osiem godzin, wypłata terminowo,wczasy...po to przychodzę do pracy żeby zap....ać bo podpisałem umowę o pracę - więc nie marudzę i w łikendy chodzę do szkoły,uczę się języków ..pracuję w korpo. - www.winkipedia.pl.

Mam tam iść i stoję w zapytaniu iść czy nie iść bo wasze komentarze zniechęcają ????

Dds
@Nowy

Jeśli nie masz wyboru to idź. Jeśli masz to lepiej wybierz np. Ekookna bo lepiej płacą lub jakiś inny zakład. Już prawie wssecie płacą więcej niż tam a normy są tak wyzylowane że nie można się napić, czy, iść się wysikac a o siednienieciu na 5 minut by nie mieć, żylaków na nogach czy rekach mozesz zapomnieć.

Dmk

Ktoś wie jakie mają być podwyżki w marcu?bo chodzą plotki że podobno po 3zł?

@Dmk

Chyba jak se te 3 złote na cztery osoby podzielisz.

XyZ
@Jan

I gdzie macie te podwyzki ? Polowa marca jest a tam cisza. Chyba ze myslą bo konkurencja ostro wygorowala warunki płacy a to lepiej dla pracowników, no chyba ze chcą fale zwolnień.

Magazynier
@XyZ

Powinni wprowadzic bony sodexo, tak jak na kopalniach. Za kazde przerobione 8 godzin bon w wysokosci 10 zl. Jest 20 dni roboczych masz 200 zl w bonach dodatkowo.

Kris

Praca ciężka na trzy zmiany. Normy z kosmosu. Płace naprawdę słabe.

Zamierzam podjąć pracę w Stanowicach .Ile może zarobić na rękę operator maszyn a ile operator wózka widłowego , jak wygląda ich praca czy warto .Proszę o opinię .

Jan

A właśnie że będziemy pisać to na forum ludzie muszą wiedzieć co tam się dzieje.

kasia

kogut papiery zlozylam 28 listop. 2 grudnia zadzwonili ze mam przyjść na rozmowe wiec 3 grudnia była rozmowa w sumie 2 rozmowy jedna z kadrowa i ogladdalo się filmik druga z jakims kolesiem podejrzewam ze lider jakiś potem kazali jechać mi do domu i czekac na telefon który miałam od razu jak tylko drzwi zamknelam podali adres do agencji po skierowanie wszystkie badania zdazylam zrobić w jeden dzień czyli 4 gru. i podpisałam umowę wiec od poniedziałku tj.9 gru.zaczynam prace tzn,8 godzinne szkolenie stanowisko mam wpisane operator maszyn :)

kogut
@kasia

Wielkie dzięki za odpowiedz ja złożyłem papiery 29 listopada i zero odzewu :[ A tobie życzę powodzenia :]

alojz
@kasia

No to miałaś mocne papiery. Jaka szkołe konczyłas tak z ciekawości pytam. Dziwne że do tak cięzkiej fizycznej pracy ( rury i puszki) wolą kobiety od mężczyzn. Ale powodzenia życze ja po 2 latach pracy miałem już serdecznie dość i zmieniłem branże na lżejszą.

TRI
@kasia

Brawo tak trzymaj nie jest tak źle jak piszą kierownictwo jest naprawdę super wystarczy mieć tak zwane ( jaja) i iść w oczy powiedzieć do szefostwa lub poprosić o co komu chodzi a oni nie oleją tego wiem po sobie :)

Jan

Nadgodzinki są dalej w Tenneco ????????

Jogobella
@Jan

Zero sobót, zero nadgodzin.

Werkoni

Jaki dzial ? Bo chetnje by zrobil chociaz jedna sobote

Kogut
@Jogobella

Dmk

Chłopy jakie są zarobki w tenecco Stanowice na początku np.operator maszyn ? bo chca tam iść

Że co ? Nie rozp irrdalaj ludzi!!!! Macie dwóch podwykonawców komponentów!!! To prosze się dostosować do tego co ma ISOOO...

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 355.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 278, z czego 27 to opinie pozytywne, 109 to opinie negatywne, a 142 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska