Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Auto pilot

Chlopy kiedy beda przyjecia do tenneco kolega dal wypowiedzenie w stałej pracy dostal skierowanie na badania od Teneco i teraz zostal bez pracy....

Michal

Czy to prowda, że można składać wnioski o zapomoga do 20.05? Kaj to złożyć? Trzeba pobrać jakiś wniosek czy starczy napisać na kartce?

jat

kiedy koniec postoju

Heniek
@jat

Na pewno pod koniec maja.Sprawdzone info

Pingwin

W poniedziałek do roboty? Bo ponoć logistyka już jutro rusza

@Pingwin

postój do maja potem sie zobaczy

@Pingwin

Postój będzie trwał do 3 maja. Za ten okres pracownicy dostaną 80 % pensji podstawowej. Kilka osób będzie wracalo do pracy. Tyle w temacie.

Pingwin
@Stary Pracownik

No niestety trocha jeszcze posiedzimy trzyma się chłopy

Krzysztof
@Stary Pracownik

Czyli nie ma żadnej produkcji?

Hawi

A jacy pracownicy idą?

@Hawi

Zapewne Ci którzy są niezbędnymi dla utrzymania produkcji.

fdfd
@Stary Pracownik

to oznacza ze pracownicy giętarek wroca do robty szybciej niz 3 maja?

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Rajmund

Wiadomo kiedy to w końcu będzie ruszać??

@Rajmund

Podejrzewam że nie tak prędko. Każdy by chciał już iść do roboty. Ale cały ten biznes musi być zgodny z naszymi partnerami..klientami. Bezpieczeństwo plus chłodna kalkulacja. To teraz najważniejsze. Do tego dochodzi sprawa logistyki komponentów. Zapewne dyrekcja już nad tym tematem pracuję.

Mariusz

Są może przyjęcia już ?

Дор

Tęsknimy za Tobą Tenneco

@Дор

Jasne. Tyle lat... tyłu kumpli..fajne koleżanki. Szkoda by było to stracić. Może teraz Ci którzy rządzą pomyślą że w firmie najważniejsi są ludzie.

Marcin P

Firma powinna wprowadzić system zero jedynkowy jak chodzi o pracowników, ktoś kto umie i stara się najechać nie szuka sobie wymówek tylko niekiedy sam umie zadecydować, rozumie że to zakład produkcyjny i trzeba produkować jak najwiecej i patrzeć na to co się robi to bym zostawił takiego bo jest swój chop a taki co narzeka nawet na wacie na Amaroku nie umie najechać, wybrzydza i tylko narzeka, a kasę tylko by chciał większą a nic sobą nie reprezentuje to nara z takim typem i tyle, po co zarząd ma się trapić z takimi ludźmi, niech sobie idą narzekać do Czech, albo ktoś rozumie o co tam chodzi albo fora ze dwora, zarząd ma ważniejsze rzeczy do ogarnięcia niż słuchanie narzekań, i smutów śmierdzirobótek którym nic nigdy nie pasuje. Pozdro załoga przeżyjymy (usunięte przez administratora)

Hej tam ....czy ktoś już dostał wynagrodzenie za marzec?

Hshshag

Dostałem, tak wysoką, że po opłaceniu wszystkiego zostaje mi 200zł. Można wiedzieć o co chodzi z tą (usunięte przez administratora)wypłatą?

Borok
@Hshshag

Napisz jaką masz stawkę godzinową

Stary Pracownik

Nie jest źle jak na 85%.Ale oczywiście 23 dni przepracował em w normalnym systemie.

@Hshshag

Ogarnij sie ,widocznie żyjesz ponad stan,pewnie wszystko na raty, ja miałem marcową ponad 4k ;;)

Mokikanin

Pytanie z innej beczki. Czy zwykły pracownik noszący na odzieży roboczej swoje imię i nazwisko ma czasami kontakt z osobą z firmy zewnętrznej, kierowcą, audytorem itp? Jeżeli tak to zgłaszam świadome łamanie przepisów RODO. Zapewne firma w najbliższym czasie zapłaci za to swoją cenę a związkowcą otwieram oczy.

Jan
@Mokikanin

Jeżeli na identyfikatorze, który nosimy w miejscu pracy, są takie dane jak imię, nazwisko oraz dział, i pracodawca uznał, że posiadanie takiego identyfikatora jest niezbędne w miejscu pracy, chociażby dla zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i mieniu dostępnym w miejscu pracy, to ma prawo żądać od pracowników, aby nosili takie identyfikatory i nie potrzebuje w tym zakresie ich zgody. Dużo zdrowia życzę i nie spinaj się tak, szkoda nerwów.

Hmm
@Mokikanin

Hmm Jan piszesz jeżeli pracodawca uzna Ok. Ale do czego jest potrzebne wywalone na wierzch Imię i Nazwisko To jak ta firma funkcjonowała tyle lat bez tego???

@Jan

Januszku proszę powiedz mi w jaki sposób chroni przez niebezpieczeństwem imię i nazwisko na froncie odzieży roboczej, które widoczne jest z odległości 3 metrów? A gdyby pracownik miał nazwisko złożone z prześmiewczego wyrazu i naraziłby świadomie go na psychiczne upokorzenie łamiąc przy tym zasady Rodo każdego pracownika tenneco. Jeżeli Januszku wszyscy pracownicy traktowani są równorzędnie to gdzie nazwiska od pracowników biurowych?

Jan
@Mokikanin

Mokikanin, takim jak ty trzeba życzyć dużo zdrowia. Z szacunkiem, Jan

@Jan

Januszkowi takiemu jak ty należy życzyć dużo więcej oleju, a mniej siana. Wesołych Świąt Wielkanocnych baranku.

Stary Pracownik

Witam.Jak wiecie postój się przedłuża do 17 kwietnia. Jedni dostają urlopy...co uważam za rozsądne i mądre. Tyle na razie możemy pomóc firmie. Mam nadzieję na to że po tej pandemii ludzie zrozumieją jak ważne jest szacunek i poczucie wspólnoty. Dziś wszyscy jesteśmy..pracownikami. I myślimy jak pracownicy bo to nasza firma nasz skarb. To trzeba cenić.

Blueberry

Mierzenie temperatury na czole kiedy człowiek idzie z autobusu w zimno nie ma kompletnie żadnego sensu. Połowa zakładu w Stanowicach kicha i kaszle. Od lekarza nie dostanie się L4, bo ktoś się boi zarażenia. Jest potwierdzony przypadek lekarki z Knurowa. Wystarczy, że ktoś był jej sąsiadem albo był u niej na wizycie i już może to wnieść do zakładu, a wtedy większość z nas może to złapać. Wprowadzono dodatkowe środki ochrony - tak psikną ci płynem dezynfekującym na bramie ???? może by tak więcej pojemników z tym? Dlaczego nie ma tego przy wejściu i wyjściu z szatni przez którą przewijają się wszystkie 3 zmiany? Powinno to też być na każdej linii! Można chociaż wprowadzić skrócony czas pracy o pół godziny żeby zmiany się nie mijały, a serwis sprzątający mógł w tym czasie porządnie zdezynfekować klamki czy toaletę? Czy tenneco sobie zdaje sprawę, że większe straty będzie miało jeśli większość zakładu padnie na koronawirusa? Wtedy też nie będzie miał kto pracować. Kończą się komponenty. Co będzie jak ich w końcu zabraknie? Będziemy przerzucani po całej hali to daje większe ryzyko, a jak się skończą całkowicie to będziemy przez 8 godzin latać że (usunięte przez administratora) i czyścić maszyny? Pracownicy z biur pewnie mają możliwość pracy zdalnej.. o robolach nikt nie myśli? No tak, jak większość padnie to przecież jak wirus się uspokoi to na nasze mniejsce jest 49393929292 Ukraińców.

worker
@Blueberry

Tak to jest jak komponenty się zamawia w Chinach. Może po wirusie firmy zrozumieją że nie ma co opierać całego łańcucha dostaw na Chinach. Może warto dopłacić kilkanaście groszy za sztukę więcej i te komponenty zamawiać z Europy.

Grań
@worker

Co wy, za przeproszeniem, pierdolicje? Skąd macie takie info? Komponenty tylko z Chin Hahahaha Skoro się nie podoba to po co tam jeszcze siedzicie? Pewnie nie macie jak by się odezwać w pracy to wylewacie żale na forum, a jak ktoś myśli to wie, ze nie musi opierać swej opinii na zdaniu jakichś malkontentów. Nigdy nie zrozumiem po co pracować w firmie, której się szczerze nienawidzi, jeszcze myslac, ze jest się anonimowym. Haha nie pozdrawiam.

Czytając to co piszecie współczuje..... To dopiero sie zaczyna .... Zycze zdrowia

kate

jak dlugo postój w tenecco stanowice

Jo

Szedl kto chcial niebylo przymusu !

Gertruda

Robi jrszcze Lucek hydraulik ?

Prawda czy mit

Fabryka Opla i tenneco w Gliwicach stoi. Z plotek słychać że ludzie mają płacone 100% ile w tym jest prawdy???? Tenneco Rybnik da napewno 60% dla roboli i 140% dla umysłowych czyli od kierownika w górę. Bo rachunek musi się zgadzać.

@Prawda czy mit

Tenneco w Gliwicach nie stoi - skąd ci się to wzięło? Wygasili niektóre zmiany, połączyli niektóre zmiany że sobą. Ci co mają zaległy urlop zostali na niego wysłani

mit
@Prawda czy mit

Coś ci się pomyliło bo tenneco w Gliwicach dalej robi.

matrix
@Prawda czy mit

Tenneco w Gliwicach jeszcze nie stoi dopiero od wtorku do końca marca

Mit

Tenneco w Gliwicach dalej robi

Paul
@Blueberry

Też cześć została wysłana na postojowe. Ale chodzą słuchy że od poniedziałku zakład stanie.

Mr. John
@Prawda czy mit

Wiadomo jaka jest sytuacja, firmy wstrzymują produkcję przynajmniej po części. Rybnik płaci całą stawkę bez premii uznaniowej. Zanim napiszesz "na pewno" to sprawdź u źródła, bo to co piszesz ma się nijak do rzeczywistości.

@Paul

Tego jeszcze sam dyrektor nie wie. Dzisiaj mają dostać informacje z centrali.

qwer
@Prawda czy mit

od poniedziałku stanie tenneco w stanowicach a przynajmniej jego część

Korona virus Gliwice

Mam pytanie czy tenneco w Rybniku stoj czy pracujecie

@Korona virus Gliwice

Tak

GORZYCE

W TENNECO GORZYCE od 23.03 do 06.04 zakład stoi a nas wysyłają na urlopy a później będzie postojowe 80%

Ciekawski

Podobno dwie osoby na bramie miały po 38 gorączki. Są potencjalnymi nosicielami wirusa. Nikt se z tego nic nie robi tamci na L4 a reszta nic żadnych działań w tym kierunku. Temometry mają chyba z Wuhan bo mierzą temperature nawet 32.1 st ludźi wchodzących. Pozatym ochrona wpuszcza bez mierzenia. Jak kiedyś alkomat co 10 mierzony. Śmiech na sali. Przestoj??? To nie będzie Przestoj to będzie ograniczenie produkcji parę lini stanie a reszta normalnie robić. Żaden szanujący się pracownik nie pozwoli zatrzymac produkcji. Będą chodzić aż po umierają.

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 343.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 269, z czego 25 to opinie pozytywne, 107 to opinie negatywne, a 137 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska