Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Tomasz

Chłopaki zapraszam do pgg, są przyjęcia. Czemu nie chcecie iść, czego się boicie? Na Silesii świat się nie kończy. Nie narzekać tylko składać cv. Narzekacie na związki, przyjdźcie do nas do pgg to zobaczycie co to są związki. Zapraszam.

Ryl

Witam brać górniczą robie pod firmą i chce się przenieść pod kopalnie.W skali roku wiecej zarobię w ścianie czy przodku ?

Inwest_Ryl
@Ryl

Pochwal się ile masz teraz na picie plus ile robisz świąt srednio. Jak napiszesz, to będę w stanie Ci odpowiedzieć.

@Inwest_Ryl

Jak zrobie 3 święta to 7,5k netto plus sodexo.Z pitu około 90k, nie ma unas barbórki i innych dodatków

Dad

Na fizycznego musisz być silny i mówiąc delikatnie niezbyt ogarnięty, do dozoru natomiast wystarczy być tylko nie ogarniętym.

Ryl

Płacili już dodatek cenowy?

Torpeda
@Ryl

Były 2 przelewy inflacyjny i dodatek ścianowy a co z premia 10% od prezesa ?

Aleks
@Torpeda

Była w wypłacie, sprawdź pasek. To są jaja! Jak dają 20% premii to nie ma nagrody. Dali 12% premi i 10% nagrody. Co to ma być? Nagroda z gołej stawki, a premia za dni dodatkowe, ale ryle mówią że jest pełna premia. Sami będziecie w soboty robić!

Kiedy jest wypłacany dodatek cenowy??

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
Leszno
Nic nowego

Dlaczego kopalnia nie potrafi przyjąć nowych pracownikow tylko firmy? ewidentnie ktos na tym kase trzepie a ludzie sie ciesza bo dostaja pare groszy.

Mis
@Nic nowego

A pamiętam jak mówili, firm nie będzie, a tu co jest?

Emeryt
@Nic nowego

Bo firmy są tanie biorą pod stołem a i też płacą pracownikom pod stołem Mój przykład umowa na sumę 210O brutto Pod stołem dostawałem 5 tys zł nie opodatkowane i nie o zusowane

Lolek

Witam do jakiej firmy?,najlepiej się przyjąć na pg silesia

Podobno od marca podwyżki :) Ciekawe czy tyle ile inflacja wynosi, czy Pan prezes będzie miał to (usunięte przez administratora)

Obserwator
@Andrzej

JSW,PGG,BOGDANKA,TAURON wszyscy podwyżki po 15,4% a my (usunięte przez administratora)

Sigal

Kiedy będzie przelew ?

Uuu

Były już doładowania na kartę?

Jastrzab

To co sie dzieje przy wyjezdzie jest nie normalne, większego hamstwa skurwielstwa i gnojstwa niz w czechwoicach na PG Silesia nigdy nie widzialem … Chamy i prostaki zostalem ostatnimi czasy tak poturbowany ze zostaly mi zlamane 2 zebra raport juz jest oddany do związków gornichych wraz z paroma numerami na kasku ktore sobie zapamiętałem :) jezeli ludzie z dorozu nie zareaguja na to co sie tsm dzieje to zjade ktoregs dnia stane sobie pieknie z boku i nagram to wszystko co sie tam dzieje , i wrzucę w internet,a takze wysle anonimowy filmik do dzialu bhp :(jak ludzie krzycza i stekaja z bolu bo kts ich wbil na ringa albo przyczasnol pod ocios ,a te (usunięte przez administratora) patrza tylko na kamere i sie z nas smieja …. kawal chamstwa i skurwielstwa i tyle mam do dodania cwaniaczki z przewozu sobie wchodza na lewusa i zadowoleni ….nie kasowac tego .niech wszyscy zobacza to co sie dzieje na wyjazdach …a co dziennie te same mordy pod drzwiami stoja jak nie umiecie gnoje wejsc normalnie to na co tam stoicie dla was to zabawne jest jak ktos (Buduje) ale stan sobie tam i niech cie wbija w ringa to zobaczymy czy tez bys byl taki wyszczekany ty (usunięte przez administratora) maly zielony konusie :)

Kaptur
@Jastrzab

Ja takze sie pod tym podpisuje ,jezeli dozor nie ogarnie wyjazdow ja rowniez ide do zwiazkow z filmem

Mlody
@Jastrzab

Naprawdę od niedawna tam pracuje i na nie jednej kopalni byłem, ale co się tam dzieje to jest przykre, świadczy to tylko i wyłącznie o inteligencji pracowników

Dozór
@Jastrzab

Każdy(usunięte przez administratora) który zjeżdża z jaką kolwiek elektroniką (w tym nagrywającą)powinien zostać automatycznie zwolniony ,przypominam w jakiej kopalni pracujemy.pozdrawiam

Zaq
@Jastrzab

Trzeba czekać nieco z boku aż chamstwo wyjedzie, a potem kulturalnie wejść do poczekalni i wraz z innymi rozsądnymi i inteligentnymi ludźmi wyjechać ostatnią szolą. Ja tak robię, i żebra na razie całe.

Uczciwy pracownik
@Jastrzab

Do poczekalni wchodzi sie 15 po ????

ZK
@Mlody

Co ty myślisz prywatna kopalnia jeszcze pół tej kopalni to teraz firmy zewnętrzne znaleźli sobie myk jak robić ludzi w (usunięte przez administratora) ;;)))

Jan
@Dozór

Przypomnę że Szyb na 3 jest szybem wdechowym, także używanie sprzętu nagrywającego przy poczekali nie stanowi żadnego zagrożenia.

as
@Jan

każde urządzenie elektryczne elektroniczne i tym podobne aby mogło być zainstalowane zwiezione itp musi posiadać odpowiednie dopuszczenie , szyb 3 jest szybem wdechowym, podszybia są w kategori zagrożenia wybuchu metanu typu A co nie zwalnia całej elektryki elektronki z odpowiedniej cechy EX ... z numerem i ewidęncją ,, każdy który zwozi np komórkę stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich pracowników (usunięte przez administratora)

Hasiosznup
@as

Opowiadasz. BHPowcy aparaty na dół zwożą i zdjęcia robią. Pewnie mi powiesz że to są specjalne aparaty dopuszczone do pracy na dole z atestem WUGu.

as
@Hasiosznup

Dokładnie jak mówisz są z dopuszczeniem dołowym wydanym przez WUG, ,

łukasz

Witam mam parę pytań odnośnie pracy zarządu pracy . Chciałbym sie dowiedzieć jak to wygląda jak ktos jest przyjęty przez pośrednika

Witam wszystkich złożyłem papiery jako ślusarz co możecie powiedzieć o tym stanowisku pracy dziękuje za odpowiedzi

@Nowy

O wszystkim uczyli w szkole.Co więcej pisać

bardziej mi chodziło jak ludzie zarobki

Byly pg teraz jsw

Co tam chłopaki? Jak kaska, zgadza się? Ja na wnęce z dwoma świętani prawie 9 tys, a wy jak chwalipięty? :) teraz to wiem że żyję.

Ostatni

Panowie wieś gminna niesie że do końca tego roku właściciel PG Silesia Bumech ma ogłosić upadłość zakładu PG Silesia. Nie mam więc co liczyć na jakiekolwiek podwyżki lub zmiany w stawkach. Proponuję podążyć temat ze związkami lub też 111 bo cały czas jest jedno wielkie ogromne zakłamanie.

Ksiegowy

My 3500zł,także każdego miesiąca -10% premi i już jest na węgiel

Krzyś.

Na każdej kopalni rozmowy o podwyżkach a My jak zawsze w tyle...

Obserwator
@Krzyś.

Dziś jsw podpisało 15,4% podwyżki,a pgsilesia kontrakt na 215 baniek i minus 9% premi!!!

Ponarzekają troche i przyjdą w weekend do roboty. Potem sie dziwią ze ich mają za nic.

Bogdan

Chyba mają być jak wyjadą 354

@Bogdan

No to 2024

Na Bogdance 15,4% a tu bida

Dingo

Czy to prawda że zostały zlikwidowane dodatek cenowy oraz weekendowy?

Drwal
@Dingo

Każdy mówi coś innego nikt nie wie czy pieniądze będą czy ich nie będzie, Prezes zmienia zdanie z sekundę na sekundę więc wszystko jest możliwe. Pozabierali co się tylko dało. Teraz tylko czekać aż okroją premię i zabiorą dodatek frekwencyjny... Robią z ludzi wała bawią się nimi ten zarząd i dozór wyższy cała dyrekcja do jednego wora... Banda hipokrytów...

Pracownikk
@Dingo

Dodatek frekwencyjny i dodatek cenowy zostaje narazie do czerwca a co dalej nie wiadomo. Dziś to związki ustaliły

Ted
@Drwal

Panowie takimi ruchami to wy załogi nie zatrzymacie . Zresztą to tak ta kopalnia jest zarządzana ostatnimi czasami to nachodzi tylko jeden wniosek . Rychły upadek

Erk

To się nie zdziw jak wkoncu upadnie.

Jarzabek
@Erk

Ja sobie poradzę.Ni PG Silesia mój świat się nie kończy.

Pingo
@Dingo

Tak zostały zlikwidowane.Od marca nie będziecie mieć. Dla wszystkich tych co należą do Solidarności to świadczenia dodatkowe zostają a dla tych co należą do innych związków lub do żadnych ti nie będą mieć nic. Takie są ustalenia i to napewno się dowiecie w związku.

Jarzabek

W tej kopalni pracuje wielu wartościowych ludzi,ale większość bezwartościowych "białych" i "biurokratów"organizuje tym wartościowym pracę.

Czy to prawda że od marca wraca system stary system pracy ??

Tak

zołza

Chyba Cię pogięło.... przecież wprowadzili na stałe 5/7

@zołza

Nie wprowadzili na stałe tylko tymczasowy Poczytaj sobie porozumienie z związkami

Nero
@Ryl

powiem ci w tajemnicy dlaczego wprowadzili od pon do piątku nie dlatego żebyś miał czas dla rodziny .Oj nie . Dlatego że były duże braki kadrowe . Wiesz ile osób od tego czasu odeszło ??? Fakt jest że też przybyło ale stosunek jest nie wielki . Także nie ma opcji żeby z tego sklecić 5 brygad . Chyba że chcesz robić za 4 . Pozdro Byku

Lll
@Nero

No kogo to obchodzi za ilu ty będziesz robił, im ma zgadzać się wydobycie, a z tym jest problem, zrobią co będą chcieli tak tu już jest.

Olaf
@Lll

Ile ton węgla należy się pracownikom ?

Czerwcowy deszcz
@Olaf

Ile uniesiesz

Inwest_Ryl
@Olaf

Ekwiwalent za 8 ton tj. 4800 zł brutto! Za przepracowany cały rok, bez zwolnień, opiek, krwi.

A Pgg 8x1470,ale sprzedają talony po 2200zł i wpada 17600

Q
@Nowy

Ma ktoś jakieś info na ten temat.

Strzał z D
@Inwest_Ryl

Na wszystkich kopalniach trwają negocjacje płacowe a u nas walcuje się (usunięte przez administratora) koło szybu co na to nasze walczące związki zawodowe panowie i panie jestem ciekaw odpowiedzi

Miro
@Nero

Od 1 marca albo kwietnia zależy od firm zewnętrznych wraca system stary pracy ja nie mogę dużo się nacieszylem a mogłem odejść a teraz taka kicha a od czerwca dodatek cenowy zabieraja ale bieda

Przerobka

Widzę że klan na prasach nadal robi czystki.Najpierw pozbyli się całej ekipy z jednej brygady a teraz widzę że kolegę z 2 brygady też podje....i już chodzi na przeróbkę.Moze dozór w końcu zainteresowałby się co robią ci dwaj z pierwszej zmiany na prasach?Gądki to tam jest dużo a roboty tyle co kot napłakał.

Sarenka
@Przerobka

To nie tylko jak to napisałeś ci dwaj z pierwszej zmiany bo z tego co ludzie gadają to tam jeszcze ktoś koło (usunięte przez administratora) robi.a jak jest na pierwszej zmianie to lata za nimi jak yorczek????

@Sarenka

A ten yorczek to pewnie A... z drugiej brygady? Teraz jeszcze tylko Żółwia się pozbędzie i będzie miał spokój bo wszystko wróci do normy.

@Przerobka

D@m!@π dobrze że wy tam robicie mega dużo roboty. Są patronami pras i tyle a reszta ma placki ciepać i do domu po szychcie. Mogliście sobie szanować prasy byście tam dalej w juha grali. Podobno nawet kibla po sobie nie umiecie sprzątać więc co ty chcesz

Patronami to mogą być w domu tam są zwykłymi pracownikami.nie wrzucaj wszystkich do jednego worka bo nie każdy robi tak jak piszesz a to że jest tam (usunięte przez administratora)i lizanie (usunięte przez administratora) to jest fakt.zreszta nie tylko oni ale i kilka innych osób tez.

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1551.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1400, z czego 364 to opinie pozytywne, 163 to opinie negatywne, a 873 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA