Opinie o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP w Warszawa

masny

Sytuacja generalnie nigdzie nie jest ciekawa, dlatego ja się cieszę że mam tu pracę. Robię swoje i tyle.

lol

Zadania

Emka

Nigdy nie miałam takiego problemu z książkami.Prowadzę monolog od początku września, nie ma z kim rozmawiać - konsultant nie odpowiada, wydawnictwo nie odbiera maili.Wysyłają faktury nie na tego nabywcę co trzeba, za mało książek w paczce w dodatku niezgodnie z zamówieniem, nieterminowi, piszą o niedopłacie, bo chyba pomylili numery kontrahentów.Porażka. Same problemy.

asa
@Emka

A jakiej województwa dotyczy ta sytuacja? Może wydawnictwo zwolniło pracownika i Pani szkoła jest bez opieki (chwilowo)

@Emka

Myślę, że do końca grudnia Pani fv zostaną rozliczone. Przykre to ale niestety prawdziwe, tak to funkcjonuje co roku i jeszcze się pogłębia. Proszę mi wierzyć, konsultant bardzo niewiele może zdziałać e takim przupadku, w tej strukturze

Mikołaj
@☺

Jak myślisz, czy sytuacja w tej kwestii może ulec zmianie? Zastanawiam się, z czego wzięły się takie problemy. Być może znasz szczegóły z tym związane, dlatego chciałem Cię o to zapytać.

Asia
@☺

konsultant wprowadza te zamówienia, więc to jego błąd i sam powinien się skontaktować z WSiP i to naprawić. Pod jakim adresem email Pani się z nimi kontaktowała?

nok
@☺

konsultant jak chce to moze wiele kwestia czy chce i za co mu placa, opryskliwe panie, unikanie problemu itd to czeste praktyki niektorych konsultantek

Aaaaa
@Asia

To co wprowadza konsultant to jedno. To co wysyła magazyn i co znajduje się na fv to drugie, a zwroty i korekty to już zupełnie inny swiat

doMikolaj
@Mikołaj

stad sie biora ze premie przedstawicielki maja naliczane a potem sa korekty i zwroty dlatego to tyle trwa bo premia w pazdzierniku czy listopadzie a potem zwroty korekty itd dopiero w grudniu. Skoro opiekun nie odbiera tel lub nie oddzwania danego dnia od razu podejrzana osoba i niestety czesto cos kombinuje kosztem chaosu przy rozliczeniu. Dobrze ktos napisal jak konsultant jest uczciwy i chce to moze max w 2-3dni wszystko zalatwic niestety jak na forum pisano niektore panie konsultantki nie chca naprawiac bledow a wrecz popelniaja je z premedytacja wpisaujac w system znacznie wiecej szt niz ktos zamawia.

doAaaa
@Aaaaa

w kazdej firmie magazyn szykuje na podstawie "jakiegos" dokumentu, przesłanego przez konsultantke - tak samo powstaje faktura. Bledy moga sie zdarzac ale nie w takiej wielkiej skali jak opisywany tu co roku problem. (usunięte przez administratora)

Julia
@Emka

Ja mam sytuacje próbuja na mnie zrzucic odpowiedzialnosc ,za nie zwrócony podreczniki.

JanekFranek

Czy jest ktoś kto pracuje w IT o może się wypowiedzieć na temat pracy w tej jednostce?

FranekJanek
@JanekFranek

Oczywiście, u nas jest super. Robisz co chcesz, nikt się niczym nie przejmuje. Płacą słabo, ale nikt Ci tyłka nie zawraca. Nikt nami nie zarządza, więc też nikt się nie czepia. Jest spokój. Czasem biznes coś chce, ale można ich szybko splawić. Nie rozwiniesz się tutaj, bo nie chcą wysyłać na szkolenia. Można spokójnie przezimowac i poszukać czegoś fajnego.

Przedstawiciel Handlowy

Krótka rozmowa, mało rzeczowa.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Ciekawy

Kiedyś uczyłem się z książek WSiP... teraz czytam ten portal ze względów zawodowych... I kto tam w WSiP pracuje?!!! Naprawdę mało jest firm z tak dużą ilością negatywnych opinii.

Abcde

Chciałem zapytac na jakie wynagrodzenie można liczyć na stanowisku redaktora? I czy wynagrodzenie jest ustalone z góry, czy jakieś inne czynniki są brane pod uwagę?

Redakcja
@Abcde

Wynagrodzenie nie jest wysokie, szczególnie teraz jak przyszły nowe osoby(usunięte przez administratora) Atmosfera kiepska, sporo wartościowych osób już odeszło z redakcji do konkurencji. Lepiej się porządnie zastanowić czy warto...

Abcde
@Redakcja

Jakieś kwoty orientacyjnie? Chociaż widelki? 3,5 tys na czysto można zarobić?

Aleś

Zmiana jedynie pomoże kogoś !! Nowe pupcie itp :) każdy się znudził każdym

Prawda

Niestety to jest prawda, jest beznadziejna. To szok że z kimś takim musimy pracować.

Obiektywna

Rzadko wypowiadam się na tego typu forach, bo osoby zadowolone ze swojej pracy i pracodawcy raczej tego nie robią. Tym razem jednak muszę się wypowiedzieć- gdyż ta opinia jest co najmniej krzywdząca dla takiego Dyrektora jak MS. Profesjonalista w każdym calu! Osoba, która wymaga więcej od siebie niż od innych - a to rzadkość! Do tego praktyk- nie teoretyk z ogromną wiedzą i doświadczeniem w tej branży. Widać LOLO, że niestety nie miałeś okazji pracować bezpośrednio z MS, a oceniasz kogoś po czym? Po pozorach? Po postawie na szkoleniach? Słabe. Pozdrawiam.

Biorę#premie#

Hm.. Nóż w plecy? No niestety - to jest sprzedaż, jesteś oceniany/a za wynik, a nie własne zdanie! Jesteś słaby- wypadasz, nie dostosowujesz się do zasad - wypadasz, to jest korpo, taka jest rzeczywistość. Dobrzy KE pracują, biorą premię i to całkiem niezłe! Weźcie się ludzie do roboty!

Dorota

Pracowałeś w WSiP jako Konsultant Sprzedaży? Opiszesz, jakie miałeś warunki zatrudnienia? Bo mnie interesuje praca w Gorzowie, więc kadra na pewno będzie inna.

Dan

Hej Powiedzcie szczerze byłem na rozmowie na Konsultanta edukacyjnego zastanawiam sie. Napiszcie czy warto myśleć?

Odradzam
@Dan

Jak szukasz pracy na kilka miesięcy max (bez względu na to co Ci obiecują) to się staraj. Poczytaj forum, co sezon nowe rekrutacje a tuż po wrześniu out

Wziąłeś udział w rekrutacji? Daj znać, jak wyglądał ten proces.

LLL

Dziś byłem na rozmowie kwalifikacyjnej.

Byly

Tabelka goni tabelkę a nic z tego nie wynika

hahaha

ponowne poszukiwania pracowników na chwilę, na kilka miesięcy maxymalnie do listopada. Szkoda, że oficjalnie się nie mówi jak szybko zmienia się osoby w tej pracy. Są osoby pracujące po raz kolejny z przerwami bo były już zwalniane, pracowały przez (usunięte przez administratora)oagencje itd. Niestety firma nie patrzy na przyszłość, a swoich Klientów uważa za .... O podejściu świadczą liczne na tym forum wpisy. Polecam też zapytać w 10 losowych szkołach o współpracę i wiele się wyjaśni. Rotacja jak nigdzie indziej. Świadczą o tym ogłoszenia na wiele terenów, które praktycznie co roku są ponawiane. Zero stabilizacji i (usunięte przez administratora). Odradzam, bo szkoda dzieci i rodzin.

Tomasz

Nie polecam pracy w firmie WSIP - panuje tu ogromny chaos, niestety pracodawca zatrudnia pracowników na umowach (usunięte przez administratora), z krótkimi okresami trwania...o umowie o prace można pomarzyć, (usunięte przez administratora) Jeżeli szukacie stałej pracy, w której mozecie dłużej popracować to odradzam.

@Tomasz

Widzę, że od lat nic sie nie zmienia. Dramat.

Olcia

Unikajcie jak ognia.(usunięte przez administratora) Atmosfera w pracy jest tragiczna. Przyszedł nowy zarząd, bez wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu tak dużą firmą. Popełniają masę błędów, co przekłada się na wszystkie działania. Ludzie zdemotywowani bo nic nie da się zrobić, większość z nas już szuka pracy. Nie wiadomo jeszcze jakie ma być dokładnie portfolio na kolejny rok, czyli nad czym mamy pracować, a czasu na produkcję już nie ma. Chaos, obecnie już w ogóle nie dbają o pracownika. Firma się rozpada. Mnóstwo wartościowych ludzi odeszło w ostatnim czasie. Brak środków na rozwój i inwestycje. Nie polecam.

US3LL3SS

Tona nie potrzebnych informacji. Testy od wsip mają zadania na które nie ma odpowiedzi w książce.

UKI

Jeżeli chodzi o pracę w tamtejszym IT to odradzam! Praca to głównie grzebanie w „reliktach przeszłości”, to obiecywali prace w agile (ha ha!), stawki są średnio-niskie, (usunięte przez administratora), nie ma od kogo się uczyć, o rozwoju można zapomnieć. PM-ów nie ma (ponoć jeszcze niedawno byli w miarę rozsądni to zrezygnowali przez (usunięte przez administratora)). Zespół w miarę ok, ale szkoda marnować czas na pracę tam tylko dlatego że kilka osób jest ok. Nie polecam.

Paulina
@UKI

Bardzo doceniamy fakt, że poświęciłeś swój czas, wyrażając opinie na temat pracy w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych WSiP. Jednakże skupiasz się na samych negatywnych stronach tego pracodawcy, co trochę zastanawia, bowiem jest to bardzo ceniona firma z wieloletnią tradycją. Na pewno można byłoby dostrzec jej jakieś pozytywne aspekty. Spróbujesz to zatem zrobić? Czy jako pracownik masz dostęp do jakichś atrakcyjnych dodatków pozapłacowych?

UKI
@Paulina

(usunięte przez administratora) Firma nie jest ceniona ani w środowisku edukacyjno-szkolnym ani wśród pracowników, po prostu jest długo na rynku, natomiast i zarządy i kadra i sposób zarządzania firmą się zmieniał wielokrotnie. Oceniam obecne warunki pracy, tak jak tu wszyscy. Jeżeli pytasz o benefity pozapłacowe to są bardzo słabe (do wszystkiego trzeba i tak sporo dopłacać) i nie wszyscy je mają,(usunięte przez administratora)Pozytywów w tej firmie oprócz współpracowników nie ma, co również widać w komentarzach.(usunięte przez administratora)

kandydat
@UKI

czy ktoś może potwierdzić / obalić tą opinię o pracy w dziale IT ?

Bronisław
@kandydat

Ostatni wpis na ten temat miał miejsc w styczniu, dlatego może obecnie warunki pracy w dziale IT wyglądają inaczej. Mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która pracuje obecnie w tym dziale i będzie mogła podzielić się wiedzą na ten temat. Przypuszczam, że zamierzasz aplikować do pracy w firmie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Igusz
@kandydat

Trochę minęło od Twojego pytania, ale będą szukać nowych osób, to się podzielę... Właśnie zmieniłem WSiP na inną firmę, pracowałem tam chwilę i takiego chaosu w IT nigdzie nie widziałem, a pracowałem do tej wcześniej w kilku innych dużych firmach. Ogólnie raczej nie polecę nagoni pracy tam w IT, z kilku względów: słabe wynagrodzenie, słabe benefity, praca w starych technologiach i metodologiach, nie ma co liczyć na rozwój, więc w praktyce traci się czas na nic, co w tej branży ma znaczenie. (usunięte przez administratora) I zgadzam się z UKI, że zarządzania projektami tam nie ma, bo ludzie którzy to robią są przypadkowi(usunięte przez administratora) Ludzie niby ok w IT, ale „góra” się często, za często zmienia i na kolejne przypadkowe osoby.

@UKI

Potwierdzam tę opinię. Pracowałem tam kilka lat temu. I jak widzę zupełnie nic się nie zmieniło. Zarówno pod względem klientów zewnętrznych jak i własnych pracowników. Poza tym, jeżeli wszystko jest ok, to albo tych wpisów jest bardzo mało albo w ogóle ich nie ma. A tu jednak jest ich naprawdę sporo. A to powinno dać do myślenia wszystkim ewentualnym kandydatom, którzy zastanawiają się nad podjęciem pracy we WSiP...

Mariola

Zamawiałam książki dla przedszkolaków do tego momentu wszystko było ok Zamiast zamawiane ilości książek przyszło ich trzy razy więcej Nadwyżkę odesłałem do wydawnictwa no i zaczęło się przyszły dwie różne faktury Po telefonach do wsip-u z prośbą o anulowanie faktury i próbie tłumaczenia że nie zamawiałam tyłu podręczników dostałam dwie małe korekty na niewielką kwotę dalszych korekt brak Niestety pani w księgowości to nie interesuje a pani(usunięte przez administratora) której składała zamówienie to nie interesuje i jak to bywa nie ma czasu na rozmowę Także nie polecę tej firmy najgorsza jaka może byc

fga
@Mariola

faktur raz wystawionych nie można anulować, więc może powstać na nie tylko korekta

Julita

@Emka Z całą pewnością na forum pracowniczym trudno będzie coś załatwić.

Emka
@Julita

To właśnie pracownicy tworzą tę firmę.

Mikołaj

WSiP poszukuje do swojego zespołu pracowników na kilka stanowisk: https://www.wsip.pl/o-firmie/kariera-we-wsip/ Do benefitów należą kursy językowe, ubezpieczenie, opieka medyczna oraz szkolenia. Wiele z tych ofert jest naprawdę ciekawych, ale chciałem najpierw zapytać jaki jest system pracy i czy wynagrodzenie jest na dobrym poziomie. Dzięki.

H

Atmosfera w centrali całkiem ok, sa tacy co pracują bardzo długo pewnie przez zasiedzenie ale też tacy co bardzo szybko odchodzą. Premie słabe i uzależnione od wyniku, płace też bez szału nigdy nie ma pieniedzy na podwyzki, częste nadgodziny, brak motywacji, brak jakichkolwiek benefitow.

Teresa
@H

Kwestia wynagrodzenia to oczywiście rzecz indywidualna. Co do premii - to bardzo często jest tak, iż jest ona uzależniona od wyników. Martwi mnie natomiast brak benefitów. A co z ubezpieczeniem? Mam nadzieję, iż WSiP je zapewnia?

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP - Warszawa

• Jak się pracuje w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Zobacz opinie na temat firmy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 5 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Kandydaci do pracy w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP
2.1/5 Na podstawie 455 ocen.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP