Opinie o Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. w Mikołów

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. w Mikołów

Beatrix

Hej wszystkim :) ostatnio chodzą jakieś słuchy ,że pewna operatorka opowiada że dostaje premie dyrektora za niby wysokie normy? czyżby takie kiedyś wogóle miały miejsce? i że to nie jej pierwsza taka premia.Opowiada też wiele innych histori ,ale niewiem czy warto je poruszać, gdyż to bardzo wylewana osoba.Moze te premie są za przesiadywanie w liderówce albo przy koordynatorze. A może to wszystko spowodowane jest jakimiś specjalnymi względami ,bo jak widać większość musi się uczyć na innych maszynach a ta osoba już niekoniecznie,może niektórzy mają taryfy ulgowe

@Beatrix

Premie Dyrektora zakładu są nie od dziś, przyznaje je koordynator, a za co to juz on sam wie. Napewno ma jakis msc przydział a komu je da to zależy wyłącznie od niego. Może ta pani kręci ale inne cewki

@Biurowy

To że te premie są i jak działają to my wiemy,ale też widzimy komu one powinny się należeć a tu by szło trochę się wypowiedzieć.To tak działa że np .pani X dostanie upomnienie że chodzi i rozmawia ,albo dlaczego tak mało zrobiła?A z kolei koleżanka może świetnie się bawić w liderówce nie wiedząc czego tam szuka(śmieszki heheszki),albo opowiadać kolejne historię na palarni.A może przełożony za bardzo się spoufala z pewnymi pracownikami ? Raczej w pracy powinny być rozgraniczenia między koleżeństwem a pracą? A może po prostu trzeba zmian

Magda Chlebek
@Beatrix

(usunięte przez administratora) Jeśli chcesz wiedzieć tak to dostałam w tym roku aż 2 razy , i co lepiej Ci teraz. Jak chcesz wiedzieć czy faktycznie za wyniki , to podejdź do mojego lidera czy koordynatora, a co do maszyn to potrafię uwaga może tylko albo aż 3. I w planach są kolejne.

Biurowy

Nie wypowiadam się na temat atmosfery na produkcji, ale widzę że liderzy wzięci prosto z ulicy niemają pojęcia o swojej roli w zakładzie. Doświadczenia zero wiedzy również...

Ktoś

Ciekawe jakie masz zastrzeżenia do pracy liderów na nawijalni. Jeśli robią swoją robotę i Nawijalnia się kręci, przełożeni nie mają uwag, to ciekawe, że Ty je masz. Spójrz na liderów z montażu. Pani P. i Pan Po. Wiele negatywnych opinii na ich temat krąży, a jednak do nich się nie przyczepisz. Patrz na swoje podwórko i swoje postępowanie. Obgadywać i się mądrzyć potrafi wielu, ale najczęściej tych wielu nie popatrzy na swoje podwórko i swoje śmieci. Jakby każdy w tym zakładzie zajął się swoją robotą a nie obserwowaniem ludzi i rzucaniem kłód pod nogi innym, to robota szła by pełną gębą. Ale jak się nie ma o sobie nic ciekawego do powiedzenia, to gada się o innych ;)

Baca

No właśnie dlaczego niema chętnych? Niby jakiś dodatek liderski jest ale jakby go czasem nie było:)

@Biurowy

No ja akurat tu nie pracuję, ale tak zastanawiam się nad tym. I te premie mnie interesują. Bo piszecie, że koordynator je przyznaje, a jakiej wysokości są te premie? I to jest premia comiesięczna i co miesiąc inna osoba ją otrzymuje, czy to raczej jednorazowa sprawa na koniec roku?

Lili

No mnie interesują, bo w obecnej firmie mam całkiem niezłe te dodatki. Tylko dojazd niezbyt mi pasuje. A jeśil tu są słabsze te premie i ciężko je wyrobić to bym się nie zdecydowała, tyle. To może ktoś jednak odpowie? I jak z samą podstawą wynagrodzenia, powiedzielibyście, że obecnie jest na poziomie rynkowym?

Beatrix

Przecierz to było do przewidzenia że , wśród tych osób raczej jej szanse są słabe.A co się dzieje z panią ze (usunięte przez administratora) ,może rozważyć jakaś rozmowę korygująca?jak można mieć problem do każdej osoby , którą się zmienia na maszynie?jak można krzyczeć na inne osoby?czy takie zachowanie jest normalne ?

Yyyyy
@Beatrix

Widać ta Pani tak ma nikogo nie toleruje na swojej maszynie tak mówi a rozmowwa z nią nic nie da tak myślę. Babka ma swój świat .

@Yyyyy

Rozmowa była ale czy coś zmieni? Myślę że tego tyle się nazbierało, że szans już na poprawę powinno być zero .

Cześć, miałem właśnie spytać o warunki tam, finansowe oczywiście. Widzę, że sporo tu zamieszania ten temat premii wywołuje.W ogłoszeniu na inżyniera serwisu UPS wspominali o premiach za wyniki, ale to było w pażdzierniku jakoś. A aktualnie ciężko wyrobić normę, jak to wygląda?

Co prawda to prawda ale odrabianie przepustek na liderowce to przesada a co do liderów to Alicja do zmiany

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Producent ds. Promocji Antenowej
Telewizja Puls Sp. z o.o.
Związki

Mam takie pytanie... Czy związki zawodowe robią coś w kierunku tego aby zwiększyć wczasy pod gruszą i karpiowe? Czy każdy pracownik z hali będzie się obracać za tym czy nie zrobił czegoś co zmierza ku braku premii? Czemu w naszej firmie skupiamy się na karaniu pracowników a nie nagradzaniu ich?

Mira

Jakie technikum trzeba mieć, żeby zatrudnili na automatyka w sumie? Bo u mnie takiego kierunku to nie ma i nie było nigdy, jak tam sugerują w ogłoszeniu, pierwsze słyszę. Ale zależy mi na takiej pracy, tylko pytanie czy mam szanse jakiekolwiek dostać się.

Piper

Przecież są związki zawodowe i społeczny inspektor pracy, może by ich w pierwszej kolejności poinformować o nieprawidłowościach, oczywiście o ile takie występują.

Co do tych związków to za szefa miauczka były wycieczki- żywiec krakow itd. teraz nie ma nic

XXX
@Andrzej

Panie Andrzeju, ale czy związki zawodowe organizowały te wycieczki? Jest Pan pewien? Nie czasem zakład pracy? Nie lepiej Panie Andrzeju wejść na drzewo i razem z miauczkiem pomiauczeć. Nie pisać głupoty na forum!

@XXX

Jeśli ty jesteś taki pewny to po co znaki zapytania? Były wycieczki organizowane przez kadry i przez związek. Widać ze frustracji ma pan pełen bagaż chyba w młodości każdy piątek było lanie od ojca.

Co to są te kompetencje cyfrowe? Czyli jakie, co trzeba umieć? Wiecie, szukają obecnie kogoś na posadę Inżynier ds. Metod Produkcji. I zastanawiam się, czy chodzi o prostą obsługę komputera, czy jakieś konkretne programy, elektronika?

to nie w Mikołowie szukaja tylko w Bukownie

Bleee

A co to za nowe obowiązki dla techników im ciągle coś dokładają a co z panią trener? Podobno miało to działać że szkoli nowych czyż nie prawda? To jak przebywaja te szkolenia skoro nowych uczą pracownicy bo stamtąd nic nie wiedzą hah może niech szanowny trener czy jak się zwie robi audyty na stanowiskach przecierz trener powinien znać każdy dział najlepiej a nie chodzić na klachy tam pogadać potem tam i na kawusie to za co płacą tej pani.Tylko nie piszcie znowu że te stanowisko się tworzy bo ileż może się tworzyć chyba jakieś nieporozumienie tak jak z dwoma liderami na dziale nawijalni ale my szare odcienie musimy na nich robić

Zadumany

Dokładnie. Zgadzam się..... cóż technicy mają sporo na głowie teraz. A trener to pomyłka.... dobrze przydziobała (usunięte przez administratora) parę osób i się dostała do biura a chodzi po hali i plotki zbiera żeby mieć haki na ludzi.... każdy powie kto dostanie osobę do szkolenia to ona nic nie wie po tym szkoleniu z trenerem.... a drugie co ona zna tylko nawijalnie a inne działy wątpię

Magda
@Zadumany

Czemu nie powiesz wprost w oczy tej Pani trener co myślisz, tylko na internecie mądry? Każdy tylko cwany przez neta wypisywać ale w oczy powiedzieć co myśli już nie. Trochę odwagi trzeba mieć :) a Pani trener dobrze tłumaczy, to że ktoś nie słucha to już inna bajka. Mnie na nowych maszynach wyszkoliła idealnie za co jestem wdzięczna :) więc życzę wam kimkolwiek jesteście abyście byli tacy rozgadani przy osobach o których piszecie, a nie tylko w sieci potraficie wypisywać :)

Adam K

Kim jesteś? Nie znam nikogo o imieniu Eliza na naszym zakładzie, a chodzę po wszystkich stanowiskach. Chętnie wysłuchałbym Twojej opinii na temat stanowiska trenera.

Adam K
@Bleee

Pomijając wytykanie braku interpunkcji, jakie Twoim zdaniem są obowiązki trenera? Widział ktoś powierzenie obowiązków od Agnieszki? Nie wiem jak przebiega szkolenie, ale miałem przyjemność robić instalację do salki szkoleniowej i sam byłbym zachwycony takim szkoleniem gdy przyjmowałem się tutaj do pracy 5 lat temu. Wiedzę jak zbudowane jest trafo i do czego służy detal który produkuje musiałem zdobyć sam pytając i przechodząc przez kolejne stanowiska.

Oburzony

A co się Dziwisz jak pan x kupi taśmę klejącą taką jaką mu się spodoba spowoduje strat na kilkaset tyś zero konsekwencji a ludziom na produkcji zabiera premie za plecak wniesiony na chale widać że podejście do ludzi ma jak poprzedni dyrektor teraz to wychodzi wszyscy pracownicy na montażu to w jego oczach to ściemniacze i (usunięte przez administratora) chyba taki był jak zaczynał karierę i każdego mierzy swoją miarą smutne

Rysiek

Czytałem wątek ale i tak nie widzę żadnych informacji o automatykach w firmie. Chciałbym spróbować na tym stanowisku i podesłałem CV akurat trwa rekrutacja. Zaintrygowały mnie te dodatkowe wolne dni poza kodeksem pracy. Jak to działa? Nie trzeba tego w żaden sposób odpracowywać? Szkolenia prowadzone są tylko internetowo? Może wiecie jak finansowo przedstawia się to stanowisko?

Paczas

Cześć Jak tam wygląda praca technika obiektowego?

Ciekawy
@Paczas

Technik obiektowy ??? A cóż to za nowe stanowisko???

Chlopak z montage

I jak się pracuje ??? Widać że na nawijalni.... Mocno napięta atmosfera czym to spowodowane ? Jedni pracują a inni się obijają a dostają jedni i ci sami ???? A jak ulubienice t.g Mają fory pewnie

Elizka

Czyli tu na forum ludzie na siebie gadają, a w pracy plotek nie ma? Zastanawiam się jaka u was atmosfera w firmie po tym co piszecie. Ludzie się w miarę dogadują mimo tych dogryzek?

@Elizka

Zawsze gadają i gadać będą.Jedni biorą plotki do siebie inni mają to gdzieś,atmosfera jak w każdej firmie każdy musi się tolerować mimo plotek

Sara

Niech tam zmienia majstra i wszystko wróci do normy ,nie będzie pupilków może wtedy ci co nie robią zaczną robić trochę czystki by się tam przydało

Eryk
@Sara

Dokładnie.... Zmiany by się przydały wtedy by lepiej działała nawijalnia teraz to porażka... Jedni ciężko pracują a inni się obijają na całego a kiero tego nie widzi bo jest zajęty chyba innymi(inną) robotą

@Eryk

Świetnie że ktoś to popiera ,może ktoś z rządzących to przeczyta i zrobi zamianę koordynatorów na działach

Zmiana
@Sara

Tak, tak od razu niech liderów zmienią, w sumie może na wszystkich działach żeby dwa razy roboty nie robić.

Pani

Firma szuka na stanowisko Procurement Operations Analyst with German i oferują tam pracę na home office. A wiecie, czego można oczekiwać od firmy do pracy w domu? Jakie narzędzia, jaka elektronika, wyposażenie do pracy? Macie info?

@Pani

To nie ta firma szuka.

Lola

Być może masz rację. Ale znów nie popadajmy w paranoję zawsze można pogadać.... I proszę nie udawać że wszyscy pracują do "dzwona" dużo osób w tym nawijaczki lubią kończyć godzinę prędzej z słuchawka w uchu

Montarzystka

Chodzą słuchy po produkcji że ma być jakaś premia za wykonanie ponad plan wie ktoś coś ?

Elo elo
@Montarzystka

Przecież była premia za wykonanie ponad plan. Wyższa premia wydajnościowa.

Elo elo

Tyle że przychód nie jest równy dochód. W sklepie też tyle samo wydajesz pieniędzy? Wszystko drożeje transformatory też, ale i również komponenty za te transformatory, pensje pracowników. Nie dziwne, że jak zwiększyły się koszta wytworzenia to do góry poszła cena a co za tym idzie przychód całej firmy.

Roxa
@Elo elo

Czyli co sugerujesz, że jak w sklepach wszystko droższe to ta premia nic nie daje? Ile w ogóle kasy jest za to jak zrobi się ponad plan? I same podstawy są dobre u was?

Ciekawa nawijaczka

Jak przebiegają szkolenia na stanowiskach.... Podobno jest trenerka ile osób już wyszkolono ???

Ramp pam
@Ciekawa nawijaczka

Nowi normalnie się szkoła z innym operatorem na stanowisku.... Nie ma grupowych szkoleń więc nie wiadomo od czego jest trener

Sara

Dwie hmmm dziwne pierwsze słyszę.pozatym to stanowisko się tworzy nadal więc co was tak boli? Druga sprawa żeby szkolić innych sama musi nabrać doświadczenia na innych stanowiskach więc na to też potrzeba czasu.a jak problem czemu nie zapytacia u źródła tylko piszecie bzdury

Normalnie szybko
@Ciekawa nawijaczka

Zazwyczaj osoba nie do końca przeszkolona szkoli następne osoby :D

Hanna
@Normalnie szybko

To w końcu jest jakieś specjalne stanowisko od szkoleń czy nie? Bo mnie by nawet interesowała taka praca trenera, zajmowałam się tym już. I ile trwa wdrożenie do pracy w ogóle?

@Hanna

Tak stanowisko się tworzy i jest wybrana osoba ,także raczej się nie zalapiesz bo to doświadczony pracownik a nie świeżak z Yazaki,może z czasem ci się uda jak trochę popracujesz i nabierzesz doświadczenia

Wanda
@Ramp pam

Długo trwa takie szkolenie operatora? Ono jest jakoś inaczej płatne czy już na warunkach umowy? Po zakończeniu są jakieś testy albo ocena?

@Wanda

normalny dzień płatny jak byś do pracy przyszła, tak po szkoleniu z danej dziedzin są testy

Natalka
@pracownik

Da się na luzie te testy przejść po tym szkoleniu? A czy w kolejnych etapach pracy jakieś szkolenia robią? Można się tu rozwijać i zwiększyć tym samym swoją wypłate?

@Natalka

Tak proste są nawet nie trzeba się uczyć:).niema szkoleń możesz awansować na lidera albo inżyniera jak będzie zapotrzebowanie wtedy kasa większa a tak niema nic

@Ciekawa nawijaczka

Jest trenerka ale kogo trenuje hmm chyba nikt niewie aaaaa i nawet dwóch liderów na nawijalni może dajcie każdemu dodatkowego lidera na zmianie chyba jakaś kpina

@Sara

A jak Ciebie wdrażano do pracy, to firma przydzieliła Ci bardziej doświadczoną osobę do pomocy? Taką, która miałaby czas wszystko Ci pokazać i odpowiadać na pytania?

Sara

Nie! Szkoliła mnie osoba co też długo nie pracowała tak to wygląda jedni chcą się podzielić wiedzą inni nie zawsze.pozatym bywa że 3 miesiące się szkolisz i nagle idziesz na inną maszynę i prawdę mówiąc według pewnych osób niczym się nie różnią więc najlepiej być pojętnym i od razu robić.nie wszyscy nadają się do szkoleń nowych osób a z powodu nacisku na sztuki coraz więcej bubli

Xyz
@Sara

Z szkoleniami różnie..... Czasem się tak zdarza że szkoli osoba nie do końca przeszkolona.... Ale dużo zależy od osoby która się szkoli czy chce przyjąć wiedzę i chęci nauki

Kajko

Ale to że dwóch liderów na nawijalni to wam nie przeszkadza i że na takiego musicie robić haha otwórzcie oczy to dopiero sztuczne stanowisko skoro wszędzie jest po jednym liderze.druga sprawa pani z 5 nadal pracuje w słuchawce na 1 zmianie czy może ma jakieś względy u koordynatora

Zawiedziony

Pani Ola nie nadaje sie na kierownika!!! Tak mało kompetentnej osoby jeszcze nie spotkałem w swoim życiu, liczą sie tylko dla niej osoby które jej donoszą na inne osoby, kwalifikacje, staż pracy czy doświadczenie tu nie gra żadnej roli, a ona sama zna sie na wszystkim jak nie wiem co...... takie osoby tylko obniżają morale firmy!!!!

Kandydatka
@Zawiedziony

A najmłodszy narybek w postaci inżyniera jakości, awans z technika to jakie ma predyspozycje techniczne? Wykształcenie i doświadczenie są zgodne z ofertą pracy

Kandydatka

Oczywiście dlatego się pytam, wykształcenie wyższe techniczne plus podyplomowe z jakości.

Elka
@Kandydatka

Chyba dość duże doświadczenie skoro nie potrafi podjąć sama konkretnej decyzji na swoim dziale tylko potrzebuje osób trzecich takich ludzi nam właśnie trzeba

bonzo
@Zawiedziony

Jesli Cię to pocieszy, to takie sytuacje nie tylko u nas mają miejsce, w co 2 firmie ta sama sytuacja.

Pytanko, jaką stawkę dostaje nowy pracownik? Minimalną krajową czy coś więcej? I czy są jakieś premie czy coś?

W punkt
@Nowy

Dokładnie była premia ponad plan , jak dla kogoś to mało nie mo co tu szukać. Pani trenerka patrzalowa na niczym się nie zna , chodzi po hali opowiada o wakacjach i innych famazonach. Temat pracy iest na szarym końcu...sztuczne stanowisko....

Urban

Każdy uczciwie pracuje a nie jak ta pani bądź jej mąż co tylko krzyczeć potrafi nic więcej a sam w ***** leci

@W punkt

Była premia wypracowana z mocy czy ktoś dał więcej niż się należało? Umysłowi dostali półroczną za wykonany plan tak jest w regulaminie oczywiście

Ile jest zmian w Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o?

3 zmiany

Wanda
@Sara

W jakim systemie jest praca? Stałe zmiany czy jakoś rotacyjnie się to odbywa? Praca jest ciągła czy weekendt wolne? Będę wdzięczna za informacje

@Wanda

System 3 zmianowy od 6-14 od 14-22 od 22-6 praca w weekendy też

Zostaw merytoryczną opinię o Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. - Mikołów

• Jak się pracuje w Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 139.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 127, z czego 14 to opinie pozytywne, 59 to opinie negatywne, a 54 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 184 ocen.

Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.