Opinie o poland.arcelormittal.com - ArcelorMittal Poland w Dąbrowa Górnicza

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie ArcelorMittal Poland. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ArcelorMittal Poland o rekrutacji.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ArcelorMittal Poland w Dąbrowa Górnicza

Są oferty praktyk w AM na wiosnę. Złożyłem tu aplikacje, ale tak chciałem podpytać czy można się tu dużo nauczyć i czy można potem liczyć na staż/pracę?

@Michał

w jakim dziale robisz te praktyki?

Kombat
@Michał

W mojej ocenie to praktyki zawsze się przydają, sam tak zaczynałem. Dużo zależy od tego ile ty sam z tego wyciągniesz, tu już nie odgadniemy jak ci będzie iść. I to samo z tym liczeniem na zatrudnienie później. Będziesz się sprawdzał, to nie wykluczone ale przewidzieć ciężko.

@chaos

jeszcze nie robie. Napisałem, że wysłałem aplikacje. Ogólnie jestem na informatyce, jeśli cie to interesuje

@Michał

a to sorry, coś niedoczytałem za bardzo

@Michał

a to trzeba tam aplikować przez ich stronę? jest to gdzieś wypisane z jakich kierunków biorą ludzi? bo ja to z innego niż ty, a nie bardzo wiem gdzie to tego szukać

@chaos

Masz przecież napisane tam na stronie wszystko, i jakie kierunki. Ja aplikowałem przez stronę

Stifler
@Michał

Witam, też chce się przyjąć na praktyki w maju. Czy ktoś z pracowników mógłby powiedzieć jak one się odbywają i czy są okej?

testi
@Stifler

ja mogę ci tyle powiedzieć, że wydają się być sensownie przygotowane. Masz opiekę doświadczonych pracowników i możesz w praktyce sprawdzić swoją wiedzę. Więcej powiedziałby ci moim zdaniem ktoś, kto te praktyki miał

XYZ
@Michał

Ja swego czasu odbywałem praktykę na Wydziale Walcowni Średniej w Dąbrowie w dziale technologicznym. Tak jak odpowiadali na Twoje pytanie przedmówcy, wynik praktyki/stażu zależy od wielu czynników i jest tak w większości firm. Najważniejszym dla odbioru praktyki i tego ile uda Ci się z niej wyciągnąć jest przydzielony opiekun. Jeżeli trafisz na osobę, która ma chęci pokazać i objaśnić Ci procesy zachodzące w firmie to na pewno nie będzie to czas stracony i pozwoli Ci się zapoznać np ze specyficznym środowiskiem pracy, na podstawie tego będziesz mógł stwierdzić czy jest to pole, na którym chciałbyś się dalej rozwijać czy też nie. W przypadku trafienia na osobę, która temat prowadzenia praktykanta ma gdzieś to niewiele poradzisz i samemu niewiele się dowiesz, bo nikt na zakładzie nie dopuści Cie od tak do wykonywania pracy ze względów bezpieczeństwa (bez obecności opiekuna nie wejdziesz na wydziały produkcyjne chociażby po to, żeby podpytać innych pracowników co i jak). Z tego co wiem to w przypadku AMP dbają o rolę opiekuna i raczej nie spotkasz się z sytuacją, w której trafisz na osobę do tego nieodpowiednią, a nawet gdyby to zawsze możesz zwrócić się do działu kadr lub zadziałać przez swoją uczelnię (jak studiujesz), by zareagowali w takiej sytuacji. Ja swój staż wspominam dobrze, poznałem asortyment produkcyjny wydziału, stosowaną technologię przy jego wytwarzaniu, zakres pracy technologa wydziałowego, zaś samo środowisko pracy spodobało mi się do tego stopnia, że obecnie pozostaję i pracuję w branży hutniczej. Niestety nie w AMP, bo po zakończonym stażu nasze drogi nie miały sposobności zejść się ponownie. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

DG

Witam ,czy na zakładzie pracują kobiety? Jak tak to jaką pracę wykonują?

HR
@DG

od operatora do dyrektora

Pani Jakosc

Mam pytanie odnosnie dzialu jakosci macie jakis w ogole oddzielny dzial ? I czy szkola kierunkowa badz wyksztalcenie jest brane pod uwage czy doswiadczenie wystarczy ?

Mari'K

Firma ArcelorMittal Poland - Dąbrowa Górnicza... i Jej poprzednik Kombinat Metalurgiczny Huta Katowice... to całe moje życie zawodowe. Od wielu tal jestem na emeryturze... a mimo to zawsze ciepło wspominam te ponad 41-lat spędzonych w Jej strukturach. B. trudna praca... na wszystkich Wydziałach i Zakładach oraz w Służbach. Piękne... zbywalne wyroby. Organizacja pracy...i kierowanie Pracownikami... powinno być oparte o wyławianie Osobowości kierowniczo-nadzorczej - o specjalnych walorach umiejętności współpracy w Zespołach... opartych na emapti do Pracowników, współpracy i kreatywności w rozwiązywaniu problemów, zapewnienia spokoju w pracy... i eliminowaniu jednostek sfrustrowanych... lub wysyłaniu ich na szkolenia psychologiczne. W koleżeńskiej atmosferze pracy... uzyskuje się lepsze efekty zawodowe, większą kreatywność zawodowo-koleżeńską. Wspólne wyjazdy, szkolenia, wycieczki - stwarzają później lepszy grunt do współpracy zawodowej. Szkoda tylko... że tak trudne zawody... z jakimi się spotykamy w Naszej Firmie...przy produkcji Wyrobów... są coraz częściej degradowane... w społeczności. Nawet Dzień Hutnika... jest pomijany w mediach... i w jakichkolwiek uroczystościach. Wszyscy Pracownicy pracujący w ArcelorMittal Poland SA - zasługują na większy prestiż społeczny. Byle aktorzyna warszawski... czy pseudodziennikarz - prowadzący Pytanie na Śniadanie... ma większy prestiż...i uznanie społeczne... (wybory... Fryderyki...etc, etc...). Szkoda... bo nasi Pracownicy zasługują na większe uznanie w naszej społeczności... przy takiej pracy jaką wykonują na codziennie. To są takie procesy wielkopiecowo-stalowniczo-walcownicze...które są zsynchronizowane.. i niezwykle trudne technicznie... aby zapewnić rytmiczność i ciągłość tych skomplikowanych procesów techniczno-technologicznych. Pozdrawiam.. wszystkich tych... którym się chce...

wow
@Mari'K

ponad 40 lat... imponujące

Mari'K

\dlaczego ciężko...? przecież po polsku... co to znaczy ... "ciężko się czyta..."?

@wow

To była piękna pasja zawodowa... w różnych dziedzinach ... i na różnych stanowiskach...i z różnymi współpracownikami... i takimi... z którymi można "góry przenosić..." i z " Frustratami... bez osobowości... i zakompleksionymi"... ale i też w różnych warunkach społeczno-gospodarczych... od "przewodniej siły narodu"... poprzez liberalnych restrukturyzotorów, koleżeńskich prywatyzatorów... i różnej maści manipulatorów...ech... dobrze, że nowy Właściciel zreorganizował, zainwestował... i osiąga wyniki w prywatnej Firmie...dawniej w naszych rękach... wszystko "chyliło się ku upadkowi..." Firmy... a My jako Pracownicy Firmy...mieliśmy zatrudnienie.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
Mobilne Usługi Doradcze Jolanta Kęsicka
logo firmy Development Lead / Senior Software Engineer
Katowice
Diebold Nixdorf

Wiecznie szukają ale jak wyślesz im 20 CV to po pół roku dostaniesz i tak odpowiedź że masz spadać na drzewo

o

20 cv, cóż za upartość

dżordż

Yhm, a nie przyszło ci do głowy, że po prostu ciebie nie chcą, bo coś im nie pasuje? przecież nie mają obowiązku cię przyjąć, weź zejdź na ziemię xd to, że szukają, nie oznacza, że szukają akurat ciebie ¯\_(ツ)_/¯

Spawacz

Na jaki zarobek może liczyć spawacz z kilkuletnim doświadczeniem?

otencoo
@Spawacz

całkiem dobre podobno

dedyk
@otencoo

A na innych stanowiskach też spoko?

xxx
@dedyk

z tego co wiem jest okej też na innych, ale mówię tylko co zasłyszałem

koko
@xxx

to z rozmów z innymi pracownikami wiesz?

xxx
@koko

a tak serio, oczywiście, że z rozmów, ludzie zatudnieni w tej samej firmie często wymieniają się spostrzeżeniami na temat warunków i pracy, nie wiem czy wiesz

koko
@xxx

może głupie pytanie ci się wydało, ale nie zawsze jest tak jak tu piszesz, a na pewno nie wszędzie, więc dobrze też wiedzieć, że kontakty są tu raczej normalne

Nuck
@Spawacz

Szkoda że nie pytasz jak wielu ludzi skończyło metalurgię z tych pracujących na hucie. Sądzę że na kopalni jest więcej po górniczej niż tu po kierunku.

XxxX
@Nuck

Huta nie jest dobrym miejscem dla ukierunkowanych. Trudno byłoby manipulować wobec gruntownych argumentów. Przemoc, zastraszanie to jest motoda na sukces, narzędzie do tłumienia buntu.

roki

Robie tu jako ślusarz. Zatrudniałem się z polecenia kumpla i była to dobra decyzja. Warunki w porządku, pracy sporo, ale po to też się pracuje, żeby coś robić

@roki

są może jakieś dodatki za polecenie pracownika?

roki

Kolega podobno coś dostał

@roki

okej, ktoś jeszcze może potwierdzić czy to tak działa?

HR
@123

tak w AMP działa program poleceń.

@HR

dzięki, są jakieś zasady tego?

wow, no dzięki nie spodziewałem sie

Nh

Sa tylko ten ktoś musi przerobić 3.msc. chyba 1500 zł o ile dobrze pamiętam

dedyk
@Nh

Myślałem, że kilka stówek maks

Obserwator

Przeczytałem kilka postów i już wiem kto jest ich autorem. (usunięte przez administratora)To oni robili audyty czy robol nie ma zbyt luźnego paska od kasku pod brodą. To oni roki zdjęcia ukrywając się w krzakach. To oni za blache, nieistotne naruszenia regulaminu karali robotnika naganami i upomnieniami. To oni podpisywali kontrakty na szynę ( za zły dobór urządzeń) defraudując pieniądze firmy. Na ilu wycieczkach byli za podpisanie takiego kontaktu. Dzisiaj wszyscy mamy problemy z tymi urządzeniami. Straszą nas że po zmianie będziemy zostawać dłużej bez wynagrodzenia aby wytłumaczyć im przyczynę postojów (jak nie będzie miał czym dojechać do domu to się nauczy - odjadą wszystkie przewozy).(usunięte przez administratora)To oni pogardzają tymi którzy na nich pracują. Chciałbym zapytać ilu pracowników hali miało przykrą rozmówę z dyrektorem PT . Natomiast białe kaski spotykają się z dyrektorem na odprawach codziennie . A dyrektor wytyka ich brak kompetencji. Do tej pory ślizgali się nic nie robiąc , a biorąc kupę kasy. Ciekawy jestem czy ich wynagrodzenie obniżyło się gdy ich odsunięto ze stanowisk. Bo samochodów służbowych im nie zabrano . Historia lubi si powtarzać i znów próbują na plecach robotnika wybielić się i załatwić dla siebie ciepłe posadki. Usuną dyrektora a oni wrócą do starych praktyk. (usunięte przez administratora) Obserwator

...!...
@Obserwator

Tylko gdzie się nie pojawi PT to są problemy z nim. Na poprzednich stanowiskach też problemy sprawiał pracownikom.

...!...
@Obserwator

Tylko gdzie się nie pojawi (usunięte przez administratora) to są problemy z nim. Na poprzednich stanowiskach też problemy sprawiał pracownikom.

Kierownik
@Obserwator

W Chorzowie (usunięte przez administratora) czepiał się głównie tych co nie wiedzieli po co i dlaczego są... Oczywiście, że był wymagajacy ale Ci co wiedzieli co i jak to po nich to spływało, prawym uchem wleciało a drugim wyleciało. Oczywiście, że miał hmm "trudne" podejscie do kierowania kierownikami i specjalistami ale tak jak pisał @obserwator@ ilu pracowników fizycznych w Chorzowie mieli przykrą rozmowę z (usunięte przez administratora)? (usunięte przez administratora) A dyrektor(usunięte przez administratora)jeden z cięższych, ktorych przeżyłem...☺Ale najciężej mieli Ci co byli psychicznie słabsi..

T
@Obserwator

To są pomówienia ! Proszę o podanie dowodów ! Można wpisać tu wszystko, bo przecież nie trzeba podawać imienia i nazwiska.

toporek
@Obserwator

To są pomówienia. Tu można pisać wszystko, bo nikt nie podpisuje się z imienia ani nazwiska. Gdyby tak było, to żaden z tych wpisów by nie powstał. Owszem dyrektor jaki jest taki jest i wiadomo że nie ma szans na wyprowadzenie z kryzysu i to on wyłącznie za to będzie rozliczany. Stąd jego amok. Prędzej czy później go tu nie będzie... Nie ma co zaogniać atmosfery, wyciągać taczek tylko trzeba się wziąć do roboty...

Grzegorz
@Obserwator

Za tą wypowiedź będziesz pan wisiał w tej firmie powtarzam będziesz pan wisiał

Bernardyn49

Jak tam hutnicy w amp? Dalej oszczędności?

Kubson

Jak wyglądają rekrutacje? Zdalnie, czy na miejscu?

@Kubson

I czy maglują bardzo, w sensie dużo pytań, czy raczej zwięźle i do celu?

@Kubson

No i po jakim czasie można się spodziewać odpowiedzi po rozmowie z wynikiem rekrutacji?

@Kubson

ja miałem nie tak dawno temu (ale w zeszłym roku jeszcze) i miałem zdalną, ale to wyszło też z mojej inicjatywy bardziej

@Kubson

pytania raczej zwięzłe i konkretne, bez lania wody (wiadomo, jakiś small talk na rozluźnienie był na początku) ale raczej szybko i do celu

@Kubson

u mnie to trwało kilka dni dosłownie, ale może potrzebowali kogoś na szybko po prostu, ciężko powiedzieć

@Tame

Aha, to tak jak się mozna było spodziewać. Dzięki, lepiej zawsze wiedzieć na co się nastawić jakby była rozmowa

kampus

cześć, jak patrzą na ludzi, którzy kiedyś się zwolnili, ale w sumie to chcieliby wrócić?

@kampus

myślcie, że mnie przyjmą drugi raz? nie sprawiałem żadnych problemów, pracowałem sumiennie, no ale kiedyś rzuciłem papierami (w przenośni, nie dosłownie) i zastanawiam sie, czy da się to odwrócić

florek
@kampus

Wydaje mi się, że tutaj niekoniecznie się tego dowiesz, bo skąd ma ktoś tu wiedzieć jak rozpatrzą `twój przypadek. Najprościej jednak zadzwonić do nich po prostu i zapytać

WyjścieSmoka
@kampus

hah ciekawe w sumie. pewnie zależy co się stało na końcu, można odejść w różnym stylu, że się tak wyrażę

WyjścieSmoka
@WyjścieSmoka

zresztą nie wiem. jak byłeś dobry to czemu nie

@WyjścieSmoka

nie będę może tutaj pisać ale nie jakoś bardzo źle. no zobaczymy, dzięki.

@kampus

Myśle, ze jeżeli nie miałeś artykułu to da radę wrócić. Zależy jeszcze jakie zdanie ma o tobie kierownik/mistrz.

Em12

a to oni prowadzą rekrutacje?

Cześć, a jak wygląda praca w dziale finansowym AP, AR, R2R???

Maja

Witam, jak obliczany jest dodatek za czterobrygadówkę? Stała kwota miesięcznie czy dodatek do każdej przepracowanej godziny? Czy są wypłacane nadgodziny po przekroczeniu miesięcznej liczny godzin (np.168h), 50% czy 100%?

@Maja

Dodatek do każdej godziny, średnio wychodzi ponad 700 miesięcznie. Nadgodziny płatne 100%

pollock
@Anonim

często się nadgodziny trafiają?

pozdr
@pollock

różnie to bywa, zależy ile roboty jest

pollock
@pozdr

czyli nie ma zasady? a można robić dobrowolnie, czy tylko jak jest odgórna potrzeba?

pozdr
@pollock

nie rozumiem pytania. napisałem że zależnie od potrzeby

Seler

My związkowcy u żłoba mamy się dobrze coraz lepiej , diety, autka służbowe , telefony , komputery, oddelegowania do nicnierobienia , a mówiłem zapisywac się to nie to teraz tyrajcie na nas i niech żal cztery litery ściska wyznawcy civisów albo innych skalpeli

kandydat

Ile trwa rekrutacja na operatora maszyn? od wysłania CV mi chodzi.

@kandydat

Ktoś mi odpowie? Choćby ten smutny koleś co go tak tutaj wołacie.

Smutny koleś
@kandydat

nie wywołuj wilka z lasu

Smutny koleś
@kandydat

odpowiedź brzmi: to zależy. mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam ciepło.

iksu
@kandydat

zalezy od stanowiska, jak już jesteś po rozmowie to w ciagu kilku dni masz odpowiedź, są stanowiska co idą szybko bo są duże potrzeby a są takie co ida wolniej

@iksu

Właśnie mi chodzi najbardziej o ten czas jeszcze przed rozmową, bo jeszcze w jedno miejsce składałem i nie wiem czy mi się to nie pokryje wszystko.

kpc
@kandydat

no to przecież nikt ci z fusów tego nie wywróży..

@kandydat

Jak masz numer to zadzwoń do rekrutacji, pewnie przyspiesza jak trzeba.

spoko
@Anonim

ale skąd wiadomo że przyspieszą? zresztą jak widać to pewnie gość już albo się zatrudnił albo nie dostał więc szkoda zachodu moim zdaniem

Emhyr

czy na te stanowiska wymagane są uprawnienia albo doświadczenie konkretne?

matrixx
@Emhyr

No na suwnice to ty musisz mieć koniecznie UDT, tego się nie przeskoczy. Chyba że coś się zmieniło no ale nie sądzę jeśli mam być szczery.

suwnicowa
@Emhyr

uprawnienia na suwnice są potrzebne, praca bardzo odpowiedzialna ale ekipa fajna

monet
@matrixx

Rozumie, że te uprawnienia trzeba sobie wyrobić wcześniej przed rozpoczęciem pracy? I czy możesz mi coś więcej powiedzieć o tym stanowisku?

matrixx
@monet

Tak, przecież napisaliśmy to wyraźnie, że trzeba. Co chcesz wiedzieć?

Gosia
@suwnicowa

Hej, dużo jest kobiet pracujących na suwnicach?

Gosia

Ok. Czyli da radę jak coś spróbować?

Fafci

Jakie są teraz pensje w branży hutniczej ? tak jeszcze ze 20 lat temu ktoś pracował na kopalni miał zlewe z tych na hucie. Czy coś się dorównało w kwestii zarobków przywilejów itd

Zbysek
@Fafci

Chcesz porównywać do dotowanego górnictwa?Tam mają 14-16 brutto średnio.Tu nie ma przywilejów a o zarobkach ze wstydu nie napiszę.

Greg
@Zbysek

Taaa, Chyba średnia łącznie z prezesami i dyrektorami. Zwykły górnik co najwyżej połowę z tego

Hutnik

No ale przecież nie widzieliśmy tego

Hutnik

Jeśli chcesz pracować w zgranej ekipie bez wyścigu szczurów ,to dobrze trafiłeś .Każdemu na początku jest ciężko ,lecz jeśli jesteś chętny do pracy to czy będziesz realizatorem, walcownikiem ,rozlewaczem stali lub na innym stanowisku na pewno się odnajdziesz. Pracuję w firnie 28 lat i jak wszędzie są lepsze i gorsze dni ,jedno jest pewne że mam gwarancję pracy w miarę godnym wynagrodzeniem do emerytury. Moja rada nie bać się wyzwań !!

Seler
@Hutnik

A zatem dlaczego wszyscy nowi pracownicy stąd uciekają? Można by mnożyć przykłady

Suwnicowy
@Seler

Nikt normalny tutaj pracował nie będzie a zwłaszcza na walcowni i nie ma co się dziwić że młodzież szybko ucieka , zostaniemy my tylko starzy którzy muszą dorobić do emerytury i tutaj nawet głos związkowca nie pomoże który próbuje wmówić że będzie lepiej .. nie będzie .. tutaj dobrze już było ..kiedyś a będzie tylko gorzej

Stażysta

Czy jako stażysta będę miał jakiegoś swojego opiekuna, do którego można się ze wszystkim zwrócić czy właściwie każdego można poprosić o pomoc w razie wątpliwości? Zaznaczę, że chodzi o dział księgowości.

nitro
@Stażysta

w biurze zawsze jest ktoś kogo możesz o coś zapytać przecie

Stażysta
@nitro

Ale nie chcę też im w tym biurze zawracać głowy na dzień dobry jakimiś pierdołami, dlatego najpierw wolałem zapytać tutaj

nitro
@Stażysta

czekaj bo już się gubie. to kogo ty chciałeś prosić o pomoc?

hehe
@Stażysta

czyli na stażu w biurze nie chcesz się pytać w biurze o to co i jak masz robić?

hehe
@Stażysta

na walcowni może podpytaj tam się znają na pewno na księgowości

Zostaw merytoryczną opinię o ArcelorMittal Poland - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w ArcelorMittal Poland?

Zobacz opinie na temat firmy ArcelorMittal Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 485.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ArcelorMittal Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 376, z czego 48 to opinie pozytywne, 191 to opinie negatywne, a 137 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ArcelorMittal Poland?

Kandydaci do pracy w ArcelorMittal Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ArcelorMittal Poland