Opinie o ATEM – Polska Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy ATEM – Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ATEM – Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji energetycznych i telekomunikacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ATEM – Polska Sp. z o.o. w Gdynia

Misiek

Pracowałem prawie rok w oddziale w Katowicach. Jest to najlepsza firma w której pracowałem do tej pory. Fajni ludzie, większość młodych ale doświadczonych koledzy i koleżanki pomocni. Szefostwo jak dzwoni to po to żeby zapytać, czy coś ci pomóc a nie żeby się czepiac. wszystko zgodnie z tym co usłyszałem na rozmowie o pracę. Pracownicy raczej siedzą latami, rotacja jest mała lub nie ma wcale. Nie miałem powodu do narzekań.

Ryszard
@Misiek

To czemu postanowiłeś odejść jeśli wszystko było tak pozytywne?

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w ATEM – Polska Sp. z o.o.?

Lok

Ewentualnego czego?? Ta firma nie ma pieniędzy na awanse. Zero perspektyw!

@Lok

Nie no co Ty, awansują, a potem przez resztę czasu wypominają przy każdym możliwym spotkaniu.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w ATEM – Polska Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Ido

Biorą wszystkich jak leci. Ale poczytaj sobie komentarze poniżej, jak ich traktują.

Paulina
@Ido

Czy studenci są gorzej traktowani niż inni pracownicy? Możesz napisać, w jaki sposób dokładnie się to objawia? Studenci bardzo często starają się pogodzić pracę oraz studia, dlatego też zazwyczaj pracują na część etatu. Czy w Atemie jest taka możliwość?

Na własnej skórze
@Paulina

Jest możliwość, bardzo chętnie zarzucą cię obowiązkami bez żadnego przeszkolenia bo sami nie wiedzą co robią, zapłacą najmniej jak mogą i będą oczekiwać zaangażowania na poziomie kierownika projektu. Pozdrawiam Poznań.

@Paulina

Nie są gorzej traktowani. Prawda jest taka, że jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Z pomocą między biurami nie ma problemu, zawsze się dogadać można. Co do pracy - są dni gdzie jest dużo do zrobienia i nie wiadomo w co ręce włożyć, ale z drugiej strony są dni gdzie siedzisz cały dzień i nic nie robisz bo nie ma co :D

Poznań

Jak wygląda praca w oddziale w Poznaniu? Aktualnie szukają koordynatora inwestycji. Jakie jest kierownictwo, standard biura? Pracownicy mają dostęp do kawy, herbaty? Czy standardem jest umowa o pracę? Jakie przeciętne wynagrodzenie?

Atus
@Poznań

Koordynator to osoba odwalająca najgorszą robotę. Sprawdza dokumentacje powykonawcze, robi kosztorysy, swieci oczami za wszelkie opóźnienia. Standard biura to tragedia, brzydka rudera. Dostęp do kawy i herbaty jest, ale już wolałbym sobie sam ją przynieść ale pracować w godnych warunkach. Kiedyś to pracownicy kolejno jeździli do marketu robić zakupy, oczywiście nie płacili za to z własnej kieszeni ale normalna firma ma kogoś, kto zajmuje się takimi rzeczami, jakiegoś office managera albo zamawia z Internetu a tylu wysyłają pracowników po kawę, herbate i papier toaletowy xd Standardem jest umowa zlecenie/ o dzieło, także żenada wg mnie. Chyba zbyt wielkie oczekiwania wobec tej firmy... No, w każdym razie nie polecam, chyba że na pierwszą prace aby coś wpisać w CV i uciekać szybciutko szybciutko!

Tak jak przedmówca
@Poznań

Kawa jest, klimatyzacji już nie. Wentylatorów w sumie też nie. Lato w starym budynku to sama przyjemność. Koordynator inwestycji to ładna nazwa na wszystko. W praktyce firma wybitnie nie trzyma się terminów, więc nie ma czasu na szkolenia (zresztą kto by je miał dawać...), a ty jako koordynator podpisujesz się pod wszystkimi dokumentami które przygotują studenci pracujący 2 dni w tygodniu.

@Tak jak przedmówca

Klima jest, ale nie w pokojach kierownika M.

Dyspozytor

Chłód bije od kierowników już na samym wejściu. Atmosfera,sposob zwracania sie do potencjalnego pracownika, cała rozmowa rekrutacyjna na poziomie całkiem średnim. Proponowane zbyt niskie zarobki do ilości wykonywanych obowiązków.

- proszę opowiedzieć o sobie - dlaczego pracowała Pani tu i tu - czego nauczyła się Pani na dotychczasowych stanowiskach - dlaczego przyszła Pani na rozmowę akurat do nas Pytań było sporo, nie wszystkie pamiętam, ale z każdej mojej odpowiedzi kierownik tworzyl nowe pytanie jej dotyczące.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
Luna

Gdy przychodzi piątek to zawsze jest porządek.

nigdy
@Luna

to nie jest porządek, to po prostu "szacunek" zdobyty strachem, który ma kruchą podstawę. Znika tak szybko, jak znika strach.

Renata
@Luna

A co takiego dzieje się w piątki w ATEM? Mogłabym uzyskać jakieś informacje na ten temat? Zaciekawiło mnie to, o co chodzi? :D

@Renata

Dobre pytanie xD Jest coś o czym nie wiem?

Gosc

Stanowisko: Asystent Projektanta spec. Telekom - oprócz umiejętności rysowania w AutoCADzie nie trzeba umieć nic więcej - zwykle zatrudnienie na umowę zlecenie - stosowany jest ryczałt za nadgodziny - ryczałt ten wliczony jest w wynegocjowaną podstawę (a powinien być dodatkiem) - nacisk kierownictwa na wpisywanie do Kontroli Czasu Pracy zaniżonych czasów pracy (do 8 godz. za dzień, nie ważne ile rzeczywiście się pracowało) - nacisk kierownictwa na pracę po godzinach, nieprzychylne komentarze o osobach wychodzących o czasie (oczywiście pod ich nieobecność) - nacisk kierownictwa na szybkość i jednocześnie bezbłędność wykonywanych projektów - w razie zostawania po godzinach można liczyć na uznaniową premię kwartalną od kierownika, zwykle wynoszącą ok 5-10 pln za jedną nadgodzinę. - typowy czas pracy osób na tym stanowisku wynosi niecały rok, potem znajdują coś lepszego i rezygnują. - atmosfera pracy jak w korporacji, jednak bez benefitów korporacyjnych (np. karty Multisport) - prywatne ubezpieczenie zdrowotne - pieniądze były zawsze na czas

Gosc2
@Gosc

O to prawda, to co piszesz, to z tym zaniżaniem godzin pracy. Masakra... Ile razy chciałxm wyjść punktualnie o 16, zawsze było jakieś ale- jak to tak? Praca skończona? Nie chciałxm siedzieć po godzinach za darmo, tym bardziej w tak toksycznej atmosferze. I w obskórnym biurze... Kadra zarządzająca powinna najpierw iść na jakieś dokształcanie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, bo widać że totalnie nie ogarniają jak zatrzymać pracownika. No, ale najpierw trzeba byłoby pracownika szanować... Bardzo dobrze, że ludzie uciekają z tej firmy, może coś się w tym Januszexie zmieni. Złapać doświadczenie do CV i uciekać jak najszybciej! Oddział POZ.

Otóż to
@Gosc2

Tak, znam to. . "-A co ty już wychodzisz? -noo, już minęło 8h, więc wychodzę - tak szybko? Coś się stało, że nie zostajesz dłużej?" Wszystko tak jak przedmówcy opisali, dodatkowo należy dodać jeszcze temperaturę latem w biurze ;)

Krzysiu

Hej, A jak atmosfera i sama praca w DIW Warszawa 1005?

GM

Bardzo nielojalny partner biznesowy.

Kamila

Czy oddział w Poznaniu ma dobra organizacje pracy?

Kakan

Firma ma być zdelegalizowana na mocy najnowszej nowelizacji ustawy o pracy o godzinach pracy, idealnie się będzie w to wpisywać. To miejsce powinno zostać zlikwidowane raz na zawsze i w końcu przyjdzie na to czas. Oddział poznański.

Karol
@Kakan

Dlaczego tak uważasz, że to miejsce pracy powinno zostać zlikwidowane? Strasznie mnie Twój wpis zaniepokoił, dlatego też może napiszesz coś więcej? Podzielisz się swoimi doświadczeniami oraz opinią? Fajnie by było, gdybyś ją rozwinął.

Kakan
@Karol

@Karol. Przewiń w dół i poczytaj sobie opinie o dziale poznańskim. Nic więcej nie trzeba pisać.

konik

fajny cyrk ,ciekawe od kiedy będą wymagać kupowania biletów przez pracowników.12 lat i jeszcze nie zwariowałem ,ale nie wiem czemu jeszcze nie.

Iam

Jak działa oddział w Opolu? Stanowisko dyspozytor? Telefon w sprawie rozmowy kwalifikacyjnej zero kultury.

Kkkk
@Iam

Również odebrałam dziś telefon w tej sprawie. Nie odczułam braku kultury ze strony osoby rekrutujacej, ale chętnie podepnę się pod pytanie ????

Eoo

Widzieliście nową ofertę pracy ‚pomoc biura’ i to co napisali o stabilności zatrudnienia? Że średni staż pracy tam to 8-9 lat? Kto tam niby tyle pracuje... Nikt przecież! opinie tutaj wlasnie pokazują, ile tam można przepracować. Maksymalnie 8-9 miesięcy, ale nie lat hahahhaahahha

Osobiste odczucia

Głównym problemem pracy w Atem Polska jest brak zaangażowania ze strony kierownictwa. Jesteś rzucony sam na głęboką wodę bez żadnej pomocy. Nie jesteś o niczym informowany ale jeśli wystąpi najmniejszy problem, to wina jest tylko i wyłącznie Twoja i to Ty masz odkręcać cały bajzel. Jeśli jest ok, to nie nie ma żadnego tematu, pochwały, premii itp, jeśli nie jest ok to jest cała seria obwiniania i żali. Zero organizowanych spotkań, na których można wspólnie rozwiązywać problemy. Pracując pół roku wymagania są jak dla projektanta z uprawnieniami. Swoją drogą nikt w firmie nie ma uprawnień, a jak ktoś ma to z wiedzą bywa różnie. Zgłaszanie błędów, braków jest ignorowane i zamiatane pod dywan. Masz robić wynik i jesteś tylko kolumną i wierszem w excelu. Mocno niedoszacowane projekty, zbyt mało ludzi na dany projekt. Według kierownictwa można przecież robić nadgodziny, za które Ci nie zapłacą- bo nie ma wyniku. Wymuszanie brania pracy do domu jest co najmniej bezczelne ze strony kierownictwa. Kpina i żart. Z mocnych stron: młody zespół, z którym można się dobrze zgrać i razem rozwiązać problemy- chociaż te mniejsze. Możliwość szybkiego awansu, lecz niestety wiąże się to z bardzo dużym zwiększeniem zakresu obowiązków. Rzadkie odwiedziny kierownictwa w siedzibie. Niestety ale wszystkie niepochlebne komentarze dot. pracy w Atem Polska mają w sobie bardzo dużo prawdy. Jeśli HR czyta te komentarze powinien mocno zastanowić się nad działaniem swojej firmy, bo jest ono karygodne i żałosne.

Statystyk

Opinie można wyciągnąć z informacji iż w dziale około 20 pracowników rocznie zwalnia się około 40.

Elokwent
@Statystyk

Tam jest taki przemiał, że człowiek który pracuje 6 miesięcy nagle staje się najstarszy stażem. Co chwilę zwolnienia, zatrudniają samych studentów i się kręci karuzela nie wiadomo po co i dla kogo.

Yeezzy

A oni nadal kłamią w ogłoszeniach że dają umowę o prace...? Taaa, przyjdziesz, dostaniesz zlecenie albo dzieło, stracisz kilka miesięcy swojego życia i uznają że nie ma etatów. Standard.

Maciej

Dzień dobry. Czy mógłby ktoś podzielić się opinią na temat wrocławskiego oddziału? Chodzi głównie o pracę na stanowisku asystent projektanta spec. telekomunikacyjna oraz jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Maciej
@Maciej

Odpowiem sam na pytanie, może komuś to pomoże. Na rozmowie kwalifikacyjnej normalna rozmowa: gdzie się pracowało wcześniej, za co było się odpowiedzialnym, co obecnie chce się robić i czego oczekuje się od pracy, trochę rozmowy o ukończonym kierunku, na koniec zadanie z rysunku w AutoCadzie, dostaje się rysunek i ma się przez 15 min narysować jak najwięcej. Całość trwała około 30 min. Osoba przeprowadzająca rozmowę wyjaśniła również czym zajmuje się firma, jakich ludzi poszukują itp.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tyryey

Skasowali mój poprzedni komentarz! Nie, dostajesz umowę zlecenie/ dzieło, bez gwarancji że kiedykolwiek dostaniesz umowę o prace.

kron

W tej firmie panuje ciągła rekrutacja - cały czas są ogłoszenia w prasie dotyczące zatrudnienia asystentów. Już po tym fakcie można sobie wyrobić opinie o tej firmie.

Pablo Picasso
@kron

Dokładnie, to świadczy o tym, że nie potrafią zarządzać zespołem i że nie radzą sobie. Tam tak chyba od dwóch lat już jest, kto by chciał w takim stresie pracować, na takich warunkach i za takie pieniądze... chyba tylko studenci którzy traktują to jako pierwszą prace i dadzą się wykorzystywać aby zdobyc trochę doświadczenia i pójdą gdzieś, gdzie zostaną docenieni i wynagrodzeni za swoją prace.

Edek

Pracowałem już w różnych firmach ale takiego gówna to naprawdę nie widziałem ( OPOLE) . kierownictwo kieruje a o pracy nie mają pojęcia chodzi o instalacje FTTH | ŻENADA

Byly
@Edek

Nie tylko opole Gliwice tez leżą i robią pod siebie ale widać ze górze nie zależy chociaż zwalniają się już najlepsi!!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o ATEM – Polska Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w ATEM – Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ATEM – Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATEM – Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 2 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATEM – Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ATEM – Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATEM – Polska Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 192 ocen.
  • łużycka 2
    81-537 Gdynia