Avenga IT Professionals Sp. z o.o.

Opinie o Avenga IT Professionals Sp. z o.o.

Dariusz

@IT Kontrakt (Avenga) Sp. z o.o a jak można zgłaszać swoją kandydaturę?

@Dariusz

Cześć @Dariusz Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej https://www.avenga.com/career/poland/ , gdzie znajdziesz aktualne oferty pracy. Jeśli w danej chwili nie ma ogłoszenia, która Cię interesuje zawsze możesz aplikować proaktywnie wypełniając formularz kontaktowy i przesyłając do nas swoje CV. Odezwiemy się do Ciebie jak tylko pojawi się propozycja pasująca do Twojego profilu. Pozdrawiamy Zespół Avenga

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie IT Kontrakt (Avenga) Sp. z o.o.?

Cześć @Pytanie Wszystkie formalności są ustalane indywidualnie podczas rozmowy rekrutacyjnej bądź wskazane bezpośrednio w ogłoszeniach o pracę. Jesteśmy elastyczną organizacją, otwartą na rozmowy przy negocjacji formy zatrudnienia. Pozdrawiamy Zespół Avenga

Tedy

Witam, czy bedac na b2b u Państwa jest szansa na dofinasowanie zakupu okularow? Dziekuje za odpowiedź. Ted

@Tedy

Witaj Ted, Wszystkie szczegóły oraz forma współpracy są ustalane na etapie rekrutacji. Podczas negocjacji istnieje możliwość określenia poziomu dofinansowania. Zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy Zespół Avenga

Czy w firmie IT Kontrakt (Avenga) Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Szanowny @Pytanie W Avenga dajemy pracownikowi szansę na poszerzanie horyzontów. Wewnątrz organizacji są prowadzone szkolenia, warsztaty oraz meet-upy zarówno lokalnie jak i globalnie prowadzone przez wysoko wyspecjalizowanych pracowników. Istnieje także możliwość udziału w zewnętrznych wydarzeniach związanych z branżą IT. Z poważaniem Zespół Avenga

Sharepoint Developer

Przebieg bardzo chaotyczny, rekruterzy nie odpowiadają na maile lub odpowiadają po długim okresie czasu np. po 5 dniach. Zostałem zaproszony na rozmowę i zapytany o możliwy termin. Odpowiedziałem na maila z propozycją terminu po czym nie dostałem już żadnej informacji o rekruterów. Napisałem maila iż rezygnuje z procesu rekrutacyjnego.

Jakie narzędzia pracy zapewnia IT Kontrakt (Avenga) Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Szanowny Pytanie, IT Kontrakt (Avenga) zapewnia sprzęt dla swoich specjalistów. Wszystkie szczegóły oraz forma współpracy są ustalane na etapie rekrutacji, zapraszamy do kontaktu. Z poważaniem Avenga

Wiecie czy IT Kontrakt Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Szanowny Pytanie, IT Kontrakt zapewnia sprzęt dla swoich specjalistów. Wszystkie szczegóły oraz forma współpracy są ustalane na etapie rekrutacji. Z poważaniem Zespół IT Kontrakt

Adrian

Byłem kontraktorem IT i mialem nieprzyjemnosc pracowac dla tej firmy (oddzial Wroclaw - Sky Tower). Poczatek swietny, mnostwo obietnic od "opiekunki", potem jak sie okazuje, ze bez pokrycia w porownaniu z tym co dostaje sie po podpisaniu papierow. Po rozpoczeciu wspolpracy zero zainteresowania kontraktorem(usunięte przez administratora)Jak to ktos idealnie ujal w jednym z poprzednim komentarzy: "nikt Ci tyle nie da, ile IT Kontrakt obieca" :) Mimo, ze moja wspolpraca zakonczyla sie juz jakis czas temu, ITK systematycznie podejmuje proby zachecenia mnie do powrotu, konsekwentnie odmawiam bo do rozmow z ta firma juz nie wroce. Pracuje juz w branzy IT ponad 15 lat i z perspektywy czasu oraz biorac pod uwage swietny rynek pracownika jaki jest od kilku lat zastanawiam sie, jak dlugo ta firma jeszcze bedzie istniec, psujac rynek IT w Polsce. Podsumowujac jesli sie szanujecie omijajcie ta firme szerokim lukiem.

Magda
@Adrian

Dokładnie. ITK tylko dużo obiecuje.

@Magda

Bardzo dziękujemy za komentarz i opisanie swojego doświadczenie podczas okresu pracy jak i rekrutacji. Te informacje pozwalają nam pracować nad ulepszeniem procedur oraz poprawieniu komfortu pracy. Jesteśmy zaniepokojeni sytuacją, która miała miejsce w Pana przypadku dlatego przyjrzymy się z bliska całemu procesowi i działaniom osób, w nim zaangażowanym. Jeszcze raz dziękujemy za pozostawioną opinię. Jeśli miałby Pan uwagi, którymi chciałby Pan się podzielić, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Justyną - Justyna.Wroniak@itkontrakt.pl Serdecznie pozdrawiamy, Zespół IT Kontrakt

Pani rekruterka bardzo zachwalała firmę klienta, że mają nowe technologie, frameworki (.Net Core etc.). Na rozmowie okazało się że wiodącym frameworkiem w firmie jest Webforms. Dzień po rozmowie dostałem telefon z pytaniem jak wrażenia i czy się decyduję, odpowiedziałem że nie znam nawet proponowanej stawki, na co rekruterka powiedziała że i tak powinienem się zadeklarować czy chcę tam pracować czy nie (???). Potem cisza na 4 tygodnie. Po tym czasie zadzwonił jakiś pan, ktory zaprosił mnie na podpisanie umowy przedwstępnej i czy można jak najszybciej. Zero informacji o tym jakie są warunki. Moim zdaniem trzeba się trzymać od tej firmy jak najdalej.

Julia

Czyli jak rozumiem w ciągu całego tego procesu rekrutacji nie dowiedziałeś się jakie są stawki na stanowisku? Możesz napisać o jej przebiegu? Dzięki.

Bardzo dziękujemy za komentarz i opisanie swojego doświadczenie podczas rekrutacji. Informacje zwrotne od kandydatów pozwalają nam pracować nad ulepszeniem całej procedury. Jesteśmy zaniepokojeni brakiem płynnej i jasnej komunikacji, którą Pan/Pani doświadczył/a, dlatego przyjrzymy się z bliska całemu procesowi i działaniom osób, w nim zaangażowanym. Jeszcze raz dziękujemy za pozostawioną opinię. Jeśli miałby/miałaby Pan/Pani uwagi, którymi chciałby/chciałaby Pan/Pani się podzielić, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Justyną - Justyna.Wroniak@itkontrakt.pl Serdecznie pozdrawiamy, Zespół IT Kontrakt

Tomasz

Pod koniec pierwszej dość długiej rozmowy zapada decyzja iż otrzymam informację odnośnie terminu kolejnej rozmowy - tym razem technicznej najpóźniej jutro (OK - wnioskuję zatem że pomyślnie przebiegł pierwszy etap, skoro kolejny będzie ustalony). Kolejny dzień mija - zero kontaktu. Więc 2 dni później dzwonię z zapytaniem o status - brak informacji, aż w końcu po kilku minutach dostaję maila od innej osoby (niż ta która przeprowadzała pierwszą rozmowę) z informacją o braku zakwalifkowania do kolejnego etapu w związku z wybraniem innej osoby... Pytam o powód - dowiaduję się że osoba prowadząca pierwszą rozmowę nie zdecydowała się na skontaktowanie się ze mną... Ciągnę temat by uzyskać wyjaśnienie od właściwej osoby (bo w końcu się należy w takiej sytuacji) i wtedy dowiaduję się, że klient nie był zainteresowany moją kandydaturą...nic dodać, nic ująć... :)

@Tomasz

Tomaszu, bardzo dziękujemy za Twoją opinię. To dla nas ważna informacja i zostanie przekierowana do osób odpowiedzialnych za obszar rekrutacji w naszej firmie, aby takie sytuacje więcej się nie zdarzały. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Przykro nam, że nie otrzymałeś od nas informacji zwrotnej, pomimo deklaracji osoby, z którą byłeś w kontakcie. Zgadzamy się z Tobą, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Serdecznie pozdrawiamy, Zespół IT Kontrakt

nie, dziękuję

Mam złą opinie o tej kontraktowni. Moim zdaniem nie umieją prowadzić biznesu a całość działań opiera się na masówce, opowiadaniu obietnic klientowi i specjaliście, złapaniu obu... i jakoś to będzie. Nie umieją utrzymywać relacji, rozwiązywać problemów, strzelają focha. A na problemy reagują w standardowy sposób, że oleją temat i skupią się na kolejnych rekrutacjach. To jest niepoważne. Przykro mi, ale oceniam bardzo źle. W moim przypadku przerósł ich mały problem. Zresztą symptomy problemów były już przed zawarciem umowy, gdy pani z IT Kontraktu zdradziła, że inna odnotowała przy moim nazwisku, że jestem (z pamięci) niemiły czy coś takiego. Bo pewnie na ich kolejny nachalny telefon odpowiedziałem, że teraz nie mam czasu. Słabo. Od nich nauczyłem się, że czasami lepiej po prostu w ogóle nie odebrać telefonu.

@nie, dziękuję

Drogi NIE, DZIĘKUJĘ, Przykro nam czytać tak krzywdzącą opinię. Naszą troską jest, aby ludzie którzy wiążą z nami swoją karierę zawodową byli zadowoleni ze swojej pracy i mieli jak najlepsze doświadczenia. Ludzie to największy kapitał naszej firmy. Od kilkunastu lat z sukcesem prowadzimy projekty dla firm różnej wielkości, od softwarehousów po globalne korporacje. Nasza firma rozwija się, wchodzimy na nowe rynki. Do naszej Grupy dołączają nowe spółki, co zapewnia wzmocnienie naszych kompetencji i pozycji rynkowej. Dzięki temu specjaliści IT, którzy z nami współpracują mają możliwość udziału w bardzo ciekawych i rozwijających projektach. Mamy nadzieję, że jesteś zadowolony z obecnego miejsca pracy, czego szczerze życzymy. Serdecznie pozdrawiamy, Zespół IT Kontrakt

Matt
@nie, dziękuję

" gdy pani z IT Kontraktu zdradziła, że inna odnotowała przy moim nazwisku, że jestem (z pamięci) niemiły czy coś takiego" Nie wiem jak można było tak zanotować przy Twoim nazwisku, przecież od razu widać, że jesteś miłą osobą - pierwszy lepszy Twój cytat: "Moim zdaniem nie umieją prowadzić biznesu", "Nie umieją utrzymywać relacji, rozwiązywać problemów, strzelają focha". Trochę to brzmi jak obrażone dziecko - nie dali podwyżki to im dojadę opinię w necie :V

@Matt

@Matt dziękujemy za włączenie się do dyskusji. Jesteśmy świadomi, że często opinie są pisane pod wpływem emocji, do czego staramy się podejść ze zrozumieniem. Wierzymy, że dzięki szczerej i otwartej komunikacji z obecnymi, jak i byłymi pracownikami możemy stworzyć satysfakcjonującą w firmie atmosferę i udoskonalać jej funkcjonowanie. Dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie spostrzeżenia, ale prosimy o ich konstruktywne przedstawianie. Można się z nami kontaktować również bezpośrednio przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej https://www.itkontrakt.pl/kontakt/ Serdecznie pozdrawiamy, Zespół IT Kontrakt

Najpierw obiecują a następnie wcale się nie odzywają, piszę o oddziale w Gdańsk, takie podejście do kandydata to porażka, odradzam

@Kandydat

Cześć Kandydat, Dziękujemy za informację! Jednocześnie przykro nam słyszeć o Twoich negatywnych odczuciach. Wszystkie nasze procesy rekrutacyjne staramy się prowadzić wg najlepszych praktyk, ale być może gdzieś pojawiło się jakieś niedopatrzenie, za co bardzo przepraszamy. Prosimy o kontakt mailowy na adres rekrutacja@itkontrakt.pl i podanie szczegółów procesu rekrutacyjnego – wtedy będziemy mogli odnieść się szczegółowo do zaistniałej sytuacji i dopilnujemy, aby takowe nie pojawiały się w przyszłości. Serdecznie pozdrawiamy, Zespół IT Kontrakt

Aszka85

Hej, też jestem ciekawa jak sprawa z powrotami po dziecku. Nikt nic nie podpowie?

Zielona_Całkiem

Cześć, zwracam się z prośbą głównie do kobiet pracujących w It Kontrakt. Jak jest z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim? Czy w ogóle jest powrót czy na dzień dobry wypowiedzenie? Czy jest opcja porozumieć się, że na pewno nie dostanę wypowiedzenia jak wybiorę opcję krótszego urlopu (np. tylko miesiąc albo pół roku) ? Opinie o tej firmie są jakie są i szczerze powiedziawszy trochę mnie przeraża perspektywa zakładania rodziny pracując tam. Zwłaszcza, że słyszałam historię dziewczyny z Warszawy, która będąc pracownikiem od kilku lat zaszła w ciążę tuż przed końcem swojej umowy i nie dostała jej przedłużenia, co daje mocno do myślenia w sprawie polityki, wobec swoich pracowników. Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie wiarygodne informacje, pozdrawiam serdecznie.

@Zielona_Całkiem

Droga Kandydatko, Cieszymy się z Twojego zainteresowania naszą firmą i serdecznie zapraszamy do współpracy z nami. Przykro nam jednak czytać tak krzywdzącą opinię. Faktem jest, że wspieramy nasze obecne i przyszłe Mamy, w ramach ich potrzeb i naszych możliwości. Do każdej sytuacji staramy się podchodzić elastycznie i indywidualnie. Naszym celem jest tworzyć w naszej firmie optymalne warunki pracy, które umożliwią połączenie zadań zawodowych z życiem osobistym. Zawsze oczekujemy powrotu naszych Mam z urlopów macierzyńskich i wychowawczych. IT Kontrakt dokłada wszelkich starań, aby takie powroty kończyły się powodzeniem. Pozdrawiamy serdecznie, Zespół IT Kontrakt

Byla

Pracowalam z firma przez kilka miesiecy, niestety nagly koniec pracy u jednego klienta i brak ciekawych propozycji nowych projektow doprowadzil do zakonczenia wspolpracy. Akurat kontakt HR i pozniej z kadrami oraz moim 'przelozonym' mialam w porzadku. Na koniec bylo mniej przyjemnie, ale pewnie moglo byc gorzej. Dobrze czytajcie tez co podpisujecie.

@Byla

Cześć BYLA, przykro nam słyszeć, że masz niemiłe doświadczenia we współpracy z nami. Zazwyczaj okres wypowiedzenia nie jest łatwy dla żadnej ze stron. Mamy nadzieję, że jesteś zadowolona z obecnego miejsca pracy, czego szczerze życzymy. Serdecznie pozdrawiamy, Zespół IT Kontrakt

Anioł

Nieprofesjonalne podejście, niesłowna dyrekcja, rekrutacja poniżej standardów. Jakość rozmowy z HR pozostawia wiele do życzenia. Po trzecim etapie rekrutacji, mimo deklaracji, nie otrzymałam informacji o moim statusie w procesie. Decyzja zapadła ale musiałam sama zadzwonić i się dowiedzieć. Jak widać po innych postach, to częsta praktyka stosowana przez IT Kontrakt.

@Anioł

@Anioł, dziękujemy za Twoją opinię – to dla nas ważna wiadomość. Przykro nam, że nie otrzymałeś od nas informacji zwrotnej, pomimo deklaracji osoby, z którą byłeś w kontakcie. Zgadzamy się z Tobą, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Pozdrawiamy. Zespół IT Kontrakt

Chciałabym wszystkich ostrzec przed firmą ITKontrakt! Moja współpraca z tą firmą rozpoczęła się, od próby wręczenia umowy z kwotą o kilka tysięcy mniejszą, niż ustaliliśmy podczas negocjacji... Dlatego naprawdę uważajcie na to co oferuje Wam ITK, podczas rozmowy telefonicznej. ITKontrakt tłumaczył to bałaganem, jak zresztą większość takich dziwnych pomyłek tłumaczą bałaganem, ale przecież nie są, aż tak dużą firmą, żeby nie opanować tego bałaganu... Podpisując umowę należy bardzo uważać, na częste praktyki ITK, jak: dziwne kary umowne, zapisy, których z roku na rok przybywa (przedłużając umowę przeważnie coś zawsze dochodzi), koniec umowy przypada na pierwszy dzień miesiąca (w normalnych firmach jest to ostatni dzień miesiąca, chyba nie muszę pisać po co to robią..), itp.. Na koniec umowy w firmie ITK przeważnie opiekun zamiast Ci pomóc w znalezieniu nowej pracy nagle choruje, jest na urlopie... Brak jakiegokolwiek zainteresowania się losem outsourcingowanych pracowników IT, liczy się jedynie zysk firmy. Na szczęście na rynku są agencje szanującej swoją markę i ludzi!

@Nick Bardzo nam przykro, że masz złe doświadczenia ze współpracy z naszą firmą. Jednocześnie zapewnimy, że zależy nam na przejrzystej komunikacji, szczególnie w tak ważnych kwestiach, jak warunki zatrudnienia. Bardzo dbamy również o to, aby zapisy umowy były uczciwe i korzystne dla obu stron. Jesteśmy zawsze otwarci na uwagi i negocjacje. Jeśli doszło do jakiegokolwiek nieporozumienia, bardzo przepraszamy. Jeśli chciałbyś opisać szerzej sprawy, z których wynika Twoja opinia, możesz to zrobić pod adresem: rekrutacja@itkontrakt.pl. Tylko dzięki temu będziemy mogli dokładniej zbadać sytuację i wyciągnąć ewentualne konsekwencję oraz wnioski na przyszłość. Dziękujemy Ci za dotychczasową współpracę i życzymy sukcesów zawodowych. Pozdrawiamy. IT Kontrakt Sp. z o.o.

@Avenga IT Professionals Sp. z o.o.

Jak widać firma ITK nawet nie zaprzecza takim praktykom... Zamiast przepraszać, zacząłbym od zrobienia audytu lokalnych oddziałów i większego poszanowania obecnych, jak i przyszłych pracowników. Tego właśnie życzę ITKontraktowi!

Niestety, ale może firma zmierza w dobrym kierunku, jednak wewnętrznie staje się jednym z wielu, wielu korporacji, a chyba nie muszę nikomu tłumaczyć jak korpo traktuje człowieka.

Hej, Proszę powiedzcie mi jak wygląda praca w sprzedaży w IT Kontrakt ? Jest szansa na podstawę ponad 4 netto ? Auto Służbowe wchodzi w grę ? Czy pracuje się na bazach ? Mam pierwszą rozmowę na AM i chciałbym dowiedzieć się od ludzi w handlu zatrudnionych obecenie jak to wygląda ? Wyścig szczurów czy spokojna fajna luźna atmosfera. Ja składałem CV do Warszawskiego oddziału.

konsultant

Na początek zastrzegam, że jestem konsultantem zatrudnionym za pośrednictwem IT Kontraktu a nie pracownikiem biura/rekrutacji. Z IT Kontrakt współpracuję od kilku lat. Kasa zawsze płacona terminowo, nawet jeśli ja nie do końca terminowo wysyłałem fakturę. W przeciwieństwie do innych pośredników, z którymi miałem do czynienia, IT Kontrakt jest zainteresowane swoimi kontraktorami częściej niż tylko przy rozliczaniu faktur. Firma organizuje bardzo fajne imprezy integracyjne, swego czasu była możliwość w piłkę nożną pokopać (firma załatwiała nie tylko boisko ale nawet i kompletny strój Nike dla grających), a czasem Manager przyjdzie i złoży życzenia świąteczne, od razu pytając się czy wszystko w porządku i zapraszając na obiad na koszt firmy. Za pośrednictwem Manager z ITK udało mi się też pozałatwiać pewne sprawy umowno-organizacyjne u klienta, dla którego pracowałem, więc oferują także realne wsparcie w bieżących sprawach. Jeśli chodzi o to, ile marży kasuje IT Kontrakt, to nie wiem i mało mnie to obchodzi. Jeśli są w stanie wynegocjować wysoką marżę, a ja dostaję tyle, ile jest w umowie i stawka jest konkurencyjna, to mogę ich tylko pochwalić za obrotność i nie wiem skąd biorą się pretensje co niektórych w komentarzach poniżej. Z minusów: - w czasie rekrutacji panie i panowie rekruterki mogą nie do końca orientować się o warunkach pracy w firmie i na projekcie do których rekrutują. Np. mnie jedna pani zapowiadała pracę zdalną i szkolenia, a na miejscu okazało się, że szkolenia są, ale nie dla kontraktorów, a praca zdalna to nie na tym projekcie. Dlatego KONIECZNIE warto weryfikować wszystko u potencjalnych klientów. - W dniu podpisania umowy okazało się, że nagle zmienił się sposób rozliczania nadgodzin na trochę mniej korzystny dla mnie. Podobno było to wymagane przez klienta. Po pewnym czasie przenegocjowałem te nadgodziny tak, aby wg pierwotnej wersji, ale kilkaset PLN na tym straciłem i jednak niesmak pozostał

exITK

nikt nie da ci tyle ile ITK może ci obiecać. Szkoda czasu i nerwów

Zostaw merytoryczną opinię o Avenga IT Professionals Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Avenga IT Professionals Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Avenga IT Professionals Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Avenga IT Professionals Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 6 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Avenga IT Professionals Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Avenga IT Professionals Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Avenga IT Professionals Sp. z o.o.