Opinie o Magna Formpol w Tychy

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Magna Formpol. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Magna Formpol na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Magna Formpol w Tychy

sola

nie wiem jak jest na produkcji, natomiast wspotpraca z pracownikami biura i komuniacja na pozimie zerowym. Jestesmy klientem z zagranicy i po kilkarkotnych E-Mail przypominajacych dopiero dostajemy jakikolwiek odpoweidzi, albo i wcale. Przykre ale prawdziwe. Nie spotkalam sie jeszcze z taka ignaoranja na poziomie spredazy i logistyki w calym moim sluzbowy zyciu...

Wózkowy

Łączny okres zatrudnienia 10 miesięcy (przez agencję). Do marca współpraca bez zastrzeżeń, może dlatego że byłem na każde zawołanie? Dobre pierwsze wrażenie, jednak wszystko się zmieniło pod koniec marca. Wymóg ratowania firmy, oddajemy nadgodziny w zamian za wolne. Kwestię oddawania urlopu pomijam bo dużo firm stosowało tą praktykę. W podziękowaniu od kwietnia urlop bezpłatny albo rozwiązanie umowy. W lipcu telefon czy chciałbym wrócić, pieniądze skusiły i to był błąd. Delikatnie mówiąc niektóre osoby się "zmieniły". Wymóg wypracowywania nadgodzin pod różnego rodzaju "delikatnymi" sugestiami. Przy próbie odmowy, głupie pytania dotyczące spędzania wolnego czasu. Rozmowy dyscyplinujące na których dowiedziałem się że mimo wykonywania swoich obowiązków, braku skarg nie jestem już dobrym pracownikiem ponieważ nie pracuje w nadgodziny. Ostatni tydzień października, odmówiłem przyjścia na nadgodziny w sobotę (zmęczenie po dopiero co przebytej chorobie i chęć odpoczynku). 2 Listopada już na zakład pracy nie wszedłem. Rozumiem że komuś taki pracownik nie musi odpowiadać. Jednak fajnie by było rozstać się kulturalnie a nie dowiadywać się na bramie, 20 min przed rozpoczęciem pracy że już nie pracuje. Pozdrawiam pączusia i jego dwóch oddanych giermków, szczególnie tego drugiego na wszystkim się znającego.

Łuki

Pierwsze słyszę żeby przez agencję pracowali 10 msc

Wózkowy
@Łuki

To zapytaj pracowników z agencji ile pracują. Ja pracowałem od października 2019 roku ale są osoby które od sierpnia (2019) są zatrudnione. Do stycznia żadnych umów pod firmę nie będzie. Co ciekawe kiedy brakowało chętnych do pracy wrzesień/sierpień tego roku można było odrazu liczyć na umowę pod firmę przy zatrudnieniu. Taka uczciwa polityka firmy

on

a kto to jest ten drugi

Ha
@Wózkowy

Boicie się napisać głośno kryzys i tyle na urlopy wyciepuja płatne i bezpłatne kto co ma po co tyle liderów połowa na roboty poco gość który pilnuje żeby szło tak tez pujdzie a narobi detali za ten czas

Grzegorz
@Ha

Ten kryzys to z jakiego powodu? Problemy finansowe? Bo może to zwykły przestój jak ludzie są wysyłani na urlopy?

Pppppp
@Wózkowy

Powinni sukcesywnie wymieniać stara załogę ci co przyjdą z agecji porobią trochę koniec roku do widzenia po co tyle liderów na spawalni np albo goście do pilnowania żeby produkcjia szła nigdy nie rozumiałem polityki zakładu ci nowi są dużo lepsi jak ci staży wiadomo okres próbny jes po to żeby się wykazać ale wy zatrudniacie przez pośredników złe zarządzająca firma i dla jasności nie pracuje tam pracowałem vab i trochę formpolu bo mam muzg i sam zrezygnowałem co z tego ze zarobisz 3 tysie na początek jak na koniec roku cię i tak wywala a zostawia stara ekipę która nic nie robi pozdrawiam ale fizycznych nie ściemniaczy

TeaWhoYou
@Pppppp

Na kazdej linii(projekcie) jest jeden lider wiec nie rozumiem z czym masz problem...a ci ludzie co ,,pilnuja linii" to ustawiacze od korekt geometrii,korekt spoin,przezbrojen czy drobnych awarii..i nie raz ustawiacz ogarnia wiecej niz jedna linie. A nawiasem mowiac to ze zrezygnowales sam to tylko swiadczy o tym ze ta robota byla za dobra dla ciebie..ale jak nie miala byc za dobra dla kogos po podstawowce..no bo w twoje jakiekolwiek wyksztalcenie to nikt nie uwierzy

Na logistykę zawsze.

Czy pracownicy w Magna Formpol dogadują się między sobą?

Zależy na której zm.

Magazynier

Robisz test wózkiem z pojemnikami i jeden pisemny

Test pisemny i wózkiem

B/D

Ja ino chciałbym wiedzieć LOGISTYKA NA KEREJ ZMIANIE ROBISZ, BO CIĄGLE INO PŁACZESZ,JA WIEM ŻE NIE NA KAŻDYM STANOWISKU ROBOTA JEST SUPER,ALE JA AKURAT ROBIĘ NA TŁOCZNI I NIE NARZEKAM A ROBIĘ JUŻ 5 LAT w logistyce,jedyną różnicą,że na zmianie "C"gdzie mam naprawdę wporzo ekipę,oprócz wiadomo co masz rację,że od lidera w górę to same pe da ły. POZDRO

Mono
@B/D

Cześć. Ja mam takie pytanko. Kiedy wypłacają wypłatę tzn którego dnia miesiąca?

@Mono

DO 10 ALE GENERALNIE JEST WCZESNIEJ NAJPOZNIEJ DOSTALEM KASE 7,ALE INO ,ROZ PRZEWAZNIEMDO 5 JEST KASA

Wega

Siemanko co tam słychać na formpolu są przyjęcia na logistykę?

logistyk formpol
@Wega

tak są przyjęcia

Maja
@logistyk formpol

Czy przyjęcia poprzedza jakiś proces rekrutacyjny? :P Bo czasami jest to cały proces a czasami tylko rozmowa o pracę. Ciekawa jestem jak jest tutaj :)

ExPracownik
@Wega

Nie ważne czy są przyjęcia, jeżeli będą mieć mniej pracy zwolnią i pozbędą się jak zwykłej rzeczy. Lepiej szukać stabilnego zatrudnienia a nie tego miejsca gdzie traktują ludzi jak (usunięte przez administratora)

Logistyk formpol
@Maja

Jesteś zaproszona na wstępną rozmowę, co potrafisz, gdzie pracowałaś, skąd jesteś....później masz krótki test teoretyczny (banalny) i praktyczny (czy potrafisz piętrować pojemniki. I tyle

Witam są przyjęcia przez agencję Niden jakie warunki na ile dają umowy ?

Jur

Hej kto tam teraz kierownikuje na spawalni?

Kasia02

Witam mam pytanie czy przyjmują kobiety w waszej firmie I czy pracują kobiety u was?

@Kasia02

Jedynie w biurach lub w firmach zewnętrznych. Na produkcji kobiet nie ma

Jakie są zarobki na produkcji i czy w razie problemów można dogadać się z szefostwem na co dzień? Wiesz co się dzieje w firmie więc mam nadzieję że odpowiesz mi na te pytania.

@Andrzej

Na produkcji 2,9-3tys zł netto jest na miesiąc, bez żadnych nadgodzin. Co do drugiego pytania to zależy pod kogo trafisz, bo (jak pewnie wszędzie) są ludzie i "ludzie".

MŁODY
@Kasia02

Do RES możesz się przyjąć

Czy pracodawca Magna Formpol organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Na tą chwilę "pompa" szkoleń odrobinę przyhamowała, ale tak. Operatorzy mają możliwość odbycia np. kursu spawacza, pracownicy administracyjni z tego co wiem również odbywają szkolenia, które kończą się uzyskaniem certyfikatu itp.

Maja
@pracownik

Czy takie szkolenia w Magna Formpolu są darmowe? Czy są organizowane cyklicznie czy np. pracownik zgłasza samemu chęć odbycia danego szkolenia? Ile w ciągu roku w administracji można się ich spodziewać? :)

BlaBla
@Maja

Są darmowe na zasadzie takiej, że pracodawca pokrywa koszt szkolenia, który rozkłada np na rok, jeżeli zwolnisz się po pol roku zwracasz 50% kosztu kursu.

Ciekawy
@pracownik

Czy w obecnej chwili są przedłużane umowy przez agencję czy raczej dawane są wypowiedzenia???

Schabowy

Tylko dla tych co lizać lubią zad.

Spawacz

Co tu tak cicho? Chyba wszyscy kase liczą po podwyżce :)

Mim
@Spawacz

Co słychać na spawalni? Jakieś perspektywy na pracę są? Przyjęcia na nowo?

Bart
@Aga

Nie przedłużyli umów tym, co mieli umowy tygodniowe i polecieli z dnia na dzień 2 tyg. temu. Co do reszty - nie wiadomo, na pewno przedłużają zatrudnionym pod firmą, nawet dostali umowy na czas nieokreślony.

@Bart

A jak z zamówieniami? Kiepski jak na innych firmach

@Bart

Co nowego w firmie? Są jakieś przyjęcia? Czy kolejne zwolnienia?

Spidi

Jaoierdziele podejrzewam, że te osoby co piszą, że praca do (usunięte przez administratora) to powiem wam że wy jesteście marni, robię w tej firmie od 2016r. I w 2021 dostałem umowę na stałe plus zrobiłem spawacza a zaczynałem na tłoczni, firma mi się podoba, mam (usunięte przez administratora) zespół a nadgodziny to dla mnie przyjemność tak przyjść o 10:00 i 4h grzać (usunięte przez administratora) na zgrzewarce za 100% płatnej kasy, ale tak dużo osób widziałem którzy już nie pracują albo porobili tydzień a nawet po 4h gość przez płot (usunięte przez administratora) osoby co chcą w (usunięte przez administratora) ciąć to na DHL niech sobie pójdą albo kontrolę jakości a nie produkcję

Zaintersowany

Witam jestem zainteresowany pracą. Do tej pory pracowałem jako operator wózka widnego, mam uprawnienia udt i doświadczenie w pracy na wózkach czołowych. Interesuje mnie praca jako operator lub pracownik produkcji. Stąd moje pytania: Gdzie mogę popytać o pracę do tej firmy? Jak wygląda wynagrodzenie? Ile jest podstawy ile premii miesięcznej? Czy zatrudnienie jest bezpośrednio pod firmą czy przez pośrednika? Czy soboty są pracujące, a jeśli tak to jak płatne? Na jakie bonusy można liczyć poza wynagrodzeniem?

Logistyka
@Zaintersowany

W dużym skrócie, wynagrodzenie dobre 2800 netto? + na początku 600 brutto premii potem w teorii. Zapomnij o weekendzie, robisz prawie na okrętke, dostaniesz grafik na cały kwartał. Wolny dzień w tygodniu, trzecia zmiana zaczyna się w niedzielę o 22, kończy w piątek rano. Dostajesz telefon że jesteś potrzebny w sobotę ew niedzielę i znowu kołchoz, oczywiście płatne dobrze....... pytanie zostaje kiedy wydasz tą kasę?????. Co jest dobrego? stołówka, dostajesz 200 zł na nią. Po za tym towarzystwo w którym pracujesz na poziomie zero, przekonasz się nie raz o tym. Teraz przyjmują bezpośrednio pod firmę, brak chętnych do tego obozu. Ale jak się nie przekonasz sam to żadne rady Ci się nie przydadzą. Więc ew powodzenia. Ps Staraj się na tłoczenie bo poza słuchem nie stracisz płuc jak na dziale spawalni, aluminium.

@Logistyka

Widzę, że jesteś w temacie. Ja ostatnio byłem na rozmowie i mi powiedzieli, że nie ma czysto pracy na wózku, tylko można trafić na pociąg czy tam przekładnie detali, więc jak to wygląda i ile mniej więcej można zarobić z tymi nadgodzinami?

Logistyka
@Gość

Wychodzi na to co powiedzieli na rozmowie ze trafiasz na spawalnię, czyli jak pisałem największy sy.! Jazda na pociągu na stojaka, ciagniesz wózki z detalami. Przekładnie detali czytaj" tony żelastwa"!. Na koniec widzisz co wdychasz, niby filtry ale tylko w teorii. Kasa hmmm, wszystko zależy ile godzin, weekendów wytrzymasz bo tu akurat zarobisz, ale czy warto? Średnia to 3200-4000 netto. Ale najgorszemu wrogowi nie polecę tam pracy, najważniejsze jest zdrowie bo to co zarobisz potem wydasz na leki. Spawania to najgorsze miejsce wśród wszystkich złych na tym zakładzie. Sorry poza biurem????

AntyPiS
@Logistyka

Popieram. I jeszcze cię zjadą i nazwą Amatorem

@AntyPiS

Dobra. Widzę że jesteś nadzbyt wrażliwy. Powodzenia w nowej pracy, tylko pamiętaj jedną rzecz "czasami nie warto palić za sobą mostów".

Ukulele
@normalny wózkowy

Szkoda że co drugi wozkokowy jeździ jak pi zda po kursie. I trza za nich jebać. Ale negować czyjś styl jazdy? Każdy potrafi.

Dawid

Czyli zatrudnia firma przez agencje tak?

Jak jest z pakietem medycznym w Magna Formpol? Można dołączyć rodzinę?

Tak

Umcyk

W najbliższym czasie chcą ściągnąć pracowników agencji tymczasowej w celu uzupełnienia braków kadrowych, do wszystkich osób szukających pracy - nie dajcie się oszukać. Przyjdziecie, zrobicie swoje i was wywalą na zbity pysk gdy poziom zamówień się obniży, bo nawet nie chcą teraz płacić za nadgodziny tylko dawać dni do wybrania, więc pieniędzy nie ma, a przynajmniej nie ma ich dla działu produkcji. Miejcie swój rozum i szukajcie pracy gdzie indziej, chyba że naprawdę chcecie przyjść na chwilę.

Xxccc
@Umcyk

O kurde dziękuję za wiadomość .

@Xxccc

Firma (usunięte przez administratora) traktowanie pracownika, 90% opinii o firmie złych mówi samo za siebie.

Na_mchu_jadali

Siema spawalnia ;) widzimy się 11 listopada w pracy?

AtamCichoByc

Mnie nurtuje jeden wątek..w obecnej sytuacji z panującym wirusem,co ma zrobić pracownik który ma umowę na czas określony i nieszczęśliwie złapie koronę? 1 ma się nie przyznać i zarazic cała zmianę wraz z otoczeniem, znajomymi, rodziną 2 wziąsc 2 tygodnie urlopu (bezpłatnego też się to tyczy) na czas kwarantanny 3.ma isc na L4 i czas spędzony w domu poświęcić na zalogowaniu sie w pracuj.pl i szukania nowej pracy Może wypowie się ktos z działu wyżej położonego od produkcji? Zakładając przy tym że gosc nie miał wcześniej żadnego zwolnienia i chce pracować.. W dzisiejszych czasach to człowiek musiałby chyba mieszkać w bunkrze przeciwatomowym żeby czegoś nie złapać,i żeby broń Boze L4 nie musiał wziąsc..

NWK_
@AtamCichoByc

Im szybciej wszyscy się zarażą tym szybciej będziemy odporni, podstawy wirusologii, biologia ;) Władza wie, że nie każdy ogarnia działanie układu immunologicznego, Ci którzy te władzę przekupili żeby nas robiła w ciula też dobrze wiedzą co robią, śpij spokojnie, nie martw się statystykami, politycy i media kłamią - to wiemy nie od dziś, a to od nich spłynęła 'zaraza', czy tam informacja o niej.. problem jest taki, że jak przyjdzie zaraza prawdziwa, i powiedzą 'tym razem nie chodzi o wasz pieniądz, naprawdę tym razem zostańcie w domu' to już nikt nie uwierzy.. :\

AntyPiS

Poszedłem tam na wózek z myślą że trafię na magazyn i będę robić to co lubię i w czym się czuję dobrze, a jeżdżę od dobrych 10 lat. Jak poszedłem na Mfp to spytano mnie czy mam problem z robieniem czegoś poza angażem. Oczywiście nie mam z tym problemu, ale jak od samego początku wpie*dol**i mnie na pociąg gdzie napie*dalasz jak głupi, gdzie nasrane na lini i nie umiesz się obrobić, bo to w dziesiątkach skrzynki (ok 20 kg.) i nie ma końca. A mistrzunio co mnie szkolił to nie tłumaczy nie wyjaśni i nie pomoże tylko jeździ za tobą i dre mordę po tobie pajac jeden. Ot całe szkolenie. Mober posrany. Oby mnie na ulicy nie spotkał. Wytrzymałem 1.5 tygodnia i dziękuję w tym smrodzie w kasku, w brudzie z kagancem jedziec i ciężko fizycznie tyrać. Mają za nic ludzi.

@AntyPiS

(usunięte przez administratora) ale to nasz wybór czy pracujemy tu czy gdzie indziej. Tak , masz prawo do opinii, ale to co piszesz , to nie mogę się z tym zgodzić.Kolego w kamizelce z napisem 'magazyn' sam przyznajesz , że zostałeś poinformowany o tym , że na początku będziesz jeździł ciufą, a nie że zostałeś wpie****ny ( zostałeś poinformowany i się zgodziłeś ). To nie jest " poza angażem" jak to twierdzisz. Zawsze tak jest , że młody zaczyna od najniższego stanowiska żeby się wprawić z wiedzą. Poza tym powiedz mi gdzie jest tak , że jak młody przychodzi to dostaje od razu najlepsze stanowisko. Kolego na to trzeba sobie zapracować. Piszesz że nikt nie tłumaczył , nie pomagał? Jak ktoś chciał Ci coś powiedzieć to zachowywałeś się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał panie przemądrzały ( wszystko wiesz , dasz sobie radę, nie trzeba ci tłumaczyć). Swoim zadartym nosem zniechęciłeś do siebie połowę ludzi. To się nie dziw że kolega nie wytrzymał i zaczął po tobie krzyczeć.Ok , przesadził. Ale nie jesteśmy w przedszkolu . Poza tym nie odgrażaj się , bo skoro tam się nie umiałeś odezwać to na ulicy będzie tak samo. Z tego co wiem to robiłeś 1/5 tego co normalnie chłopaki zapierd****ją. Tak, nie jest to lekka praca , ale skoro 2 stacje i pare skrzynek Cię wykończyły to wszystko o Tobie świadczy. Powodzenia w szukaniu pracy z takim podejściem i zachowanie wszechwiedzącego.

Boom@
@normalny wózkowy

Jak dobrze że nikt nikogo nie trzyma i można iść pracować gdzie indziej, nie każdemu się podoba dźwiganie ciężkich skrzynek.

@Boom@

Zgadzam się, wolna wola. Ale niech chłopaczek będzie uczciwy i pisze prawdę a nie rozgoryczony koloryzuje na forum. Jeden dzień jeździł na wózku i jak na gościa z 10 letnim stażem z wózkiem nie zrobił na mnie wrażenia. Nie mówię tu o samej jeździe, bo każdy wózek prowadzi się tak samo, tylko jak gościu jedzie przodem z dwoma pojemnikami które przysłaniają mu widoczność ponad metr nad ziemią to o czym to świadczy. Czysta amatorka.

Zostaw merytoryczną opinię o Magna Formpol - Tychy

• Jak się pracuje w Magna Formpol?

Zobacz opinie na temat firmy Magna Formpol tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Magna Formpol?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 1 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Magna Formpol?

Kandydaci do pracy w Magna Formpol napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Magna Formpol