Opinie o TPV w Gorzów Wielkopolski

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie TPV. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie TPV o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TPV w Gorzów Wielkopolski

Rozsądny

Pracowałem jakiś czas temu w tej zasranej firmie i każdemu z osobna odradzam aby tam się zatrudniał. (usunięte przez administratora) Nie liczy się zupełnie pracownik do ubikacji nie można iść bo jedzie taśma, napić się wody nie można w upał bo jedzie taśma. Nie nazwał bym tego firmą jest to rzeczywiście (usunięte przez administratora) dla przygłupów którzy tam pracują. Słyszałem że bardzo dużo Polaków się z tamtąd zwolniło bardzo dobra decyzja. Tym którzy tam zostali mam do przekazania to jesteście rzeczywiście idiotami zgadzając się na takie warunki pracy i na takie traktowanie. Chyba nie macie przed sobą żadnej przyszłości pracując za michę ryżu, jak dożyjecie emerytury ZUS obliczy wam według waszych zarobków emeryturę to będziecie po śmietnikach grzebać. Praca za 2200 brutto wstyd i hańba.

@Rozsądny

Wczoraj w radiu ogłaszali się ,że przyjmują do pracy i obiecują wyjątkową atmosferę .To fakt atmosfera jest tam wyjątkowa buu,ha,ha,ha .Tak jak tam traktują ludzi to szok ,masakra .Mam wrażenie , że liderzy i kierownicy osiągnęli poziom dna .Szkoda bo to naprawdę fajna praca i gdyby nie super turbo tempo i olewanie zwykłego pracownika ,który (usunięte przez administratora) na to całe spacerujące i co chwilę palące towarzystwo było by ok.Zaleciła bym szanujcie ludzi którzy tak ciężko pracują bo jestem pewna ,że ani liderzy ,ani kierownicy ,a tym bardziej panowie specjaliści którzy liczą czas i wypisują te bzdury w instrukcjach nie dali by sobie rady na żadnym stanowisku nawet najprostszym ,a poganiać to każdy jełop potrafi.

ania

ludzie czekali na dostawę telewizora, rodziny cieszyły się z nowego tv na święta, TPV kolejny raz pokazało gdzie ma pracowników!! a dyrektor pewnie zaraz urządzi spotkanie wigilijne i uśmiechnięty będzie składał życzenia pracownikom

@ania

Prawda jest zupełnie inna.

kama
@Przezydent Du*a

Jaka?

@kama

Sprzedaż wewnętrzna została anulowana za masowe złamanie regulaminu sprzedaży przez pracowników. Gdyby nie pazerne sępy co TV wystawiały na aukcjach jeszcze przed jego otrzymaniem , to by były te TV już wydane.

JANKA
@Przezydent Du*a

TO DLACZEGO NIE ZOSTANĄ UKARANE TE PAZERNE SĘPY , TYLKO WSZYSCY KTÓRZY WPŁACILI ZA TELEWIZORY.

Haha
@JANKA

Bo przegraliby w sądzie każdy proces! TPV chce decydować co człowiek ma robić ze swoją prywatną własnością - sąd by się uśmiał! Do dyrektorka i podległych jemu niewolników - mogę sobie robić ze swoim zakupionym TV co tylko mi się podoba, nie macie w tej sprawie NIC do powiedzenia. Te wasze zasady to możecie w Chinach stosować. Walczcie dalej z pracownikami, oszczędzajcie na ludziach. Zwiniecie tą nową halę szybciej niż ją postawiliście.

Bon Jour
@Haha

Nowa hala jest przeznaczona dla monitorów Philips produkowanych w Holandii, więc jej i tak by nie zawinęli.

Ktoś
@Haha

Co Ty gadasz, chcesz robić co Ci się podoba z TV? Kup sobie w sklepie za 3x większą kwotę. Chcesz skorzystać z możliwości taniego nabycia? Szanuj zasady. TPV nie ma obowiązku organizować takich akcji a przez takich ludzi jak Wy - uczciwi nie mogą skorzystać z okazji.

Renia
@Ktoś

Oczywiście, że TPV nie ma obowiązku organizowania takich akcji dla pracowników. Zaś pracownicy nie mają obowiązku pracować w TPV, tym bardziej w sytuacji gdy w innych firmach płacą więcej za mniejszy wysiłek. Jak myślisz, kto wyjdzie na tym gorzej? :) P.S. W Polsce obowiązuje prawo ustanowione przez Sejm, nie przez gabinet dyrektora TPV. A więc tak, ze SWOIM telewizorem masz prawo robić to co chcesz.

@Renia

Ale głupoty gadasz.. Prawo pracy tak ustalone jest przez sejm i tutaj TPV jak najbardziej przestrzega prawa. Ale regulamin wewnętrzny może sobie okreslić tak jak się to podoba nie nie łamiąc prawa, tudzież sprzedaż telewizorów jak najbardziej może mieć obostrzenia odnośnie zakupu telewizora na własny użytek i karać za nieprzestrzeganie tego regulaminu, kilka osób poleciało za to dyscyplinarnie i jeden mądry wylądował w sądzie i bardzo dobrze. Widze że nasza mentalnośc i cebulactwo chyba nigdy nie wyjdzie z naszego kraju, i cięzko jednemu z drugim pomyśleć że w dużej cześci te telewizory traafiały do sprzedazy wewnętrznej w momencie kiedy były ogłaszane ich premiery i wasza pazernośc negatywnie wplywa na rynek oraz sprzedaż telewizorów PHILIPS? Jak nie trudno się domyślić TPV zarabia ze sprzedazy telewizorów chociaż wydaje mi się, że dla niektórych może to być zaskoczenie patrząc jacy ludzie pracują obecnie w tej firmie. Marża na elektronike uzytkową jest śmiesznie mała i przyjmująć koszt produkcji telewizora na poziomie 1000$ firma zarabia raptem kilka dolarów. Ale jeden cubulak z drugim wystawi na allegro olx oferty telewizorów za 2/3 krotnie niższa cenę. Poczta pantoflową w Gorzowie rozeszło się, że po co kupowac telewizory w sklepie skoro można kupić w TPV i takim oto sposobem nie dziwię się osobom zarządzającym o wycofaniu sprzedazy wewnętrznej gdzie ów pracownicy zamiast cieszyć się, że jest możliwość kupienia dużo taniej telewizora bardzo dobrej klasy wyczuli w tym niezły interes co nie oszukujmy się jest fajnym benefitem dla pracownika. Ja rozumiem marne zarobki marna firma, ale takim szkodzliwym działaniem prędzej czy później firma zbankrutuje, przestanie przynosić dochody (Obecnie firma ma już bardzo duże kłopoty) i będzie dopiero płacz kiedy prace straci ponad 2000 ludzi i dopiero przyjdzie refleksja jaka by to praca nie była, ale była i przynosiła źródło dochodu. Pracownicy SE Bordnetze mają zniżkę na samochody VW rzedu 20% równie dobrze mogli by kupowac samochody po zniżce i sprzedawać po cenie salonowej nieprawdaż? Dlaczego tam takie sytuacje nie mają miejsca i rpacwonicy potrafia robić to z głową? Do wszystich zachłannych i pazernych może idźcie tam pracowac? Duzo większa przebitka na samochodach niż telewizorach, po co wam zarobe 500 zł czy 1000 zł na telewizorze jak można przyciąc 20 tyś na aucie?

Gucio

Tak zbankrutuje produkujac ich tysiace na skale Europy przez taki incydent brawo :D

LuteQ

Nie ma śmieszniejszego zjawiska, niż dymany pracobiorca broniący pracodawcy, który go (usunięte przez administratora) :D Jesteś albo przygłupi , albo niestabilny psychicznie...To przez takich usłużnych niewolników jak ty jest w tym kraju tak, jak jest.

LuteQ

zaśmiałem się w twarz pani z pośrednictwa i poszedłem w cholerę. Nie rozumiem ludzi, którzy potulnie przyjmują takie warunki i w dodatku dają się jeszcze potem gnoić przez rozmaitych zas....ów na produkcji. To nie "pracodawcy" są winni takiej sytuacji. Winne są te wszystkie bierne fujary , które się na to zgadzają . Jestem trochę starszy i w moich czasach wszystko by stanęło, bo byłby po prostu strajk generalny . Ale dzisiaj bierne fujary dają się (usunięte przez administratora) i zamiast solidarnego działania z innymi - wolą innych podgryzać lub na nich kablować. Co za dno.. Jesteście najgorszą szumowiną i zasługujecie na swój los. Ja wolałbym kraść lub grzebać w śmietnikach, niż przyjąć "pracę" w tym chińskim obozie koncentracyjnym za 2200 brutto. Ale kto nie ma godności i jest szmatą , to niech się daje (usunięte przez administratora) Nie żal mi takich prostytutek.

Telewizory

Jak to jest ze przerwa trwa 15 minut a pracownicy stoja w kolejce 20 minut a potem jedza dobre 30 minut Gdzie tu sprawiedliwość? Gdzie tu regulamin? Panie szefie kadr może coś by pan z tym zrobił bo tam stoją finanse i naprawiacze i magazyn przede wszystkim I jeszcze jedno jak to jest że wielu pracowników je na stołówce śniadanie i obiad. Przecież to zajmuje dobrą godzinę a inni muszą tyrać w tym czasie Gdzie tu sprawiedliwość i regulamin panie szefie kadr J.T.

Mario
@Telewizory

Jakim trzeba być nie ogarniętym aby nie zrozumieć prostych zasad? Pracownicy kadr, finansów i jak wspomniałeś (aś) naprawiacze czy magazyn rozliczani są zadaniowo. Liczą się efekty ich pracy a nie to że są na stanowisku. Jeśli przedłużą przerwę (niezgodnie z regulaminem) a później nadrobią stratę w pół godz to nic się nie dzieje- firma na tym nie traci! Jeśli Ty zejdziesz z taśmy albo nie wrócisz na czas z przerwy to przez Ciebie stoi cała nitka i firma ponosi bardzo znaczne straty. Takie trudne do zrozumienia? Aplikuj do działu finansów i nie będzie oburzenia.

Pracownik Biurowy

W zasadzie pozamerytoryczny aspekt przebiegu rozmowy według mnie opisuje stosunki panujące w tym zakładzie. Pani z HR wraz z moim niedoszłym przełożonym - oboje spóźnieni, rozmowa prowadzona w obskurnym pomieszczeniu w całości po polsku. Kompetencje w zakresie umiejętności posługiwania się j.angielskim sprawdzone na zasadzie cyt.: " to teraz proszę mi to wszystko opowiedzieć po angielsku...."z jednym niezdarnym, niepoprawnie gramatycznie zadanym pytaniem. Warunki finansowe (wskazówka dla udających się na rozmowę - proszę zacząć od tego - oszczędzicie sobie nawzajem czasu) to kwota "wynegocjowana" czyli kwota zaproponowana przez was gdyż Pani z HR w tym temacie milczy jak zaklęta, argumentując że żyjemy w Polsce delikatnie sugeruje czego mogę oczekiwać. Kwota zaakceptowana przez HR jest ostateczna z roczną podwyżką inflacyjną, brak bonusów, premii, programu socjalnego. Ogólnie dla mnie niemiłe doświadczenie.

Dlaczego Pana doświadczenie zawodowe biegunowo odbiega od pańskiego wykształcenia? To teraz proszę mi to wszystko opowiedzieć po angielsku....

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gorzów Wielkopolski
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Gorzów Wielkopolski
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
logo firmy Akademia Piłkarska Stal Gorzów - Trener UEFA B, UEFA C
SportWin Group
logo firmy Lekarzy specjalistów chirurgii dziecięcej/ urologii dziecięcej lub lekarzy chcących specjalizować się w tych dziedzinach.
Gorzów Wielkopolski
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.
LM

W Tpv brak równego traktowania pracowników mało perspektyw zawodowych w sytuacji gdy pracownik chce przejść na inny dział na przykład magazyn jakość a pracownicy z Ukrainy nie mają z tym problemu. Gdzie tu jest sprawiedliwość?

Sprawiedliwy
@LM

Przecież od dawna już wiadomo że jest to firma tylko i wyłącznie dla Ukraińców. Polak nie ma tutaj nic do powiedzenia dziwię się że jeszcze tam wogule pracują Polacy. Firma wyrobiła już sobie opinię w mieście i w okolicach miasta. Już tyle z tej firmy pozwalniało się Polaków że większość robi Ukraińców. Dlatego są lepiej traktowani bo gdyby nie oni ta firma dawno by upadła. Tpv stara się w ich oczach wypaść jak najlepiej aby mieli chęć wrócić tutaj i dalej pracować.

ktoś

Ludziska ,jak to jest według BHP odnośnie wychodzenia do toalety za potrzebą?

@ktoś

Wychodzisz tyle razy ile potrzebujesz,jeśli super liderzy was nie chcą zmieniać możecie zgłosić to w Inspekcji pracy .

Przepracowałem w firmie ponad 5 lat w jednym z działów inzynieryjnych. Zastanawiam się skąd sie biorą niektóre komentarze? Czy ludzie to była wasza pierwsza praca ? Macie jakieś porównanie? Przed TPV miałem również "przyjemnosć" przepracować ponad 2 lata w Faurecii i nie ma wiekszej róznicy ani w zarobkach ani w traktowaniu ludzi między jednym a drugim zakładem. Jak to mówią wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma. Po TPV przewinąłem sie przez dwie kolejne firmy z myślą, że może w nich będzie lepiej? Ale niestety nadal taki sam bałagan, a w pewnych kwestiach większe zacofanie i o wiele mniejsze kompetencje pracowników. TPV ma dwie główne bolączki pierwsza jest Austriacki Dyrektor Generalny, który wywiera ogromnie ciśnienie na swoich podwładnych, którzy 24/7 sa pod telefonem i śledzą wyniki produkcyjne z domu... Uwierzcie mi ludzi których tutaj obrażacie znam bardzo dobrze i sa to świetni ludzie, którymi tak samo jak wami ktoś manipuluje którymi ktoś dyryguje. To wszystko idzie lawinowo z samej góry, sami z siebie Kierownicy czy dyrektorzy nie wywierali by takiego ciśnienia gdyby nie fakt, że oni mają narzucone 100x wieksze ciśnienie od was... Druga bolączka? Nie wiem czy można to nazwać bolączką TPV ma zarobki takie jak i cały gorzów, jeśli sądzicie że jako operatorzy/kierownicy/inzynierowie zarobicie gdzieś znacznie więcej to zycze powodzenia. Wszystkie te firmy są między sobą dogadane i widełki finansowe sa z góry ustalone, by ograniczyc rotacje i podkupowanie pracowników. TPV w odróżnieniu do firm konkurencyjncyh daje szanse młodym rozwijającym sie pracownikom. Sam pracowałem tam w czasie studiów, gdzie w innej firmie mógłbym pomarzyć o pracy biurowej nie mając ukończonych studiów. Jest to idealna baza dla ludzi młodych i ambitnych którzy chcą nabrac doświadczenia. Jesli ktoś ma zamiar przyjśc odwalić swoje i pójśc do domu to nie ma co liczyć na awanse/podwyzki. Za to jesli ktoś da od siebie coś więcej można bardzo ławo dostac podwyżkę/awans wystarczy dac coś od siebie i nie nie trzeba mieć żadnych pleców czy kontaktów wystarcza podstawowe umiejętności i cheć usprawnienia czegoś. Z perspektywy czasu moge powiedzieć, że gdyby nie TPV i doświadczenie w nim zdobyte nie było by mnie teraz w miejscu w ktorym jestem. Kilkukrotnie zwiększyłem swoje zarobki względem czasów pracy w TPV. Więc jesli ktoś chce przyjśc i dać z siebie coś więcej niż 95% osób tam rpacujących którzy tylko egzsytują moge gorąco polecić. A osobą którzy potrafia tylko marudzić i narzekac radził bym zrobić coś ze swoim zyciem i poszukac innej pracy. Nikt nikomu nie podniesie stawki o 1000-2000 netto, ile sobie wytargujecie na poczatku tyle będziecie mieć !

Bala

Jeśli chodzi o stanowiska "biurowe" to tak jak mówisz - TPV to firma szkoleniowa. Przyjść bez doświadczenia, nauczyć się wszystkiego i pójść do innego miejsca pracować za godne pieniądze - wielu ludzi obiera taką taktykę.

Robert

Brawo napisz książkę pod tytułem ,,Tpv i Moja Kariera,, sam nie widzisz co dzieje się dookoła te swoje teksty i pogadanki to wciskaj dzieciom z przedszkola. Zapewne i one by cię wyśmiały że jesteś ślepy. Prawdopodobnie jeszcze przeżywasz film MATRIX bo się jeszcze nie obudziłeś. Ty widzisz kogoś tam mądrego na wysokim szczeblu no cóż ktoś taki jak ty wpisując takie bzdury jest taki sam mądry jak oni. Ja miałem nie przyjemność rozmowy z inżynierami dla mnie to ludzie bez wiedzy wykształcenia i snujący się bezczynnie po zakładzie przez 8 godzin. Nie wiem czy znasz ten skrót mgr inż już tobie wyjaśniam, ,można (usunięte przez administratora) robić i nieźle żyć pasuje do was idealnie.

@Robert

Powiedz mi co ty tak naprawde możesz wiedzieć z punktu widzenia operatora? Uważasz, że doskonale wiesz jak wygląda praca specjalisty/inzyniera? Jeśli chcesz się sprawdzić i pokazać jaki jesteś dobry zapraszam do rekrutacji na stanowisko "zmianowego specjalisty procesu" z tego co wiem szukają obecnie na to stanowisko i może wtedy będziesz mógł powiedziec coś więcej niż wylew hejtu. Równie dobrze tak samo jak i ty mógłbym tylko narzekac i skupić sie na jechaniu po firmie, ale jaki jest w tym cel? Nie wiem jak ty ja do pracy nie chodzę dla przyjemności tylko by zarobić na utrzymanie rodziny. Jeśli tak wiele rzeczy Ci nie pasuje to po co tam pracujesz, w Gorzowie i okolicy jest pełno ofert pracy wystarczy tylko chcieć. A własnie przez takich ludzi jak ty piszących głupoty i farmazony na portalu potencjalnie dobzi kandydacji do pracy zniechęcają sie i rezygnują z podjęcia pracy w TPV, a zatrudniani zostają ludzie pokroju tych których nazywasz "snującymi się po zakładzie", a dlaczego? Bo najzwyczajniej w świecie nie ma innych kandydatów, wewnętrznie też nie ma chętnych a firma jakoś musi funkcjonować. Jeśli ty masz problem z interpretacją tego co napisałem to chyba problem jest w Tobie. Zgadzam się jest wiele osób pracujących w TPV "na wysokim szczeblu jak to mówisz" (chociaż jak dla mnie są to zwykłe nic nie znaczace pionki) na stanowisku specjalisty/inżyniera/kierownika którzy umowę o prace znaleźli chyba w paczce chipsów. Ale sa też tacy którzy naprawdę robią dobra robotę, którzy zarabiaja w wiekszości przpadków mniej od lidera produkcyjnego z długim stażem, a od kierowników liniowych dwukrotnie, albo i kilkukrotnie mniej to powiedz mi jak jak tutaj miec motywację chęć i zapał do pracy? I powtórze raz jeszcze bo wiadomości tej nei kierowałem do Ciebei tylko do kogoś z otwartym umysłem. Pracę moge polecić młodym osobom zwłaszcza tym planującym pójście np na studia zaoczne, tych w trakcie edukacji bądź tych świeżo po studiach. Firma nie jest idealnie na start nie dostanie się jakiejś zawrotnej sumy, ale w ok 2 lata można zdobyć bardzo duże doświadczenie które zaprocentuje w przyszłości i pomoże w znalezieniu tej "wymarzonej pracy", a przy minimum zaangażowania nie trudno zabłysnąć na tle pozostałych pracowników.

PS. Bym zapomnial w przeciwnieństwie do Ciebei rozwinięcie skrótu mgr inż. znam doskonale gdyż wlasnie z takim tytułem zakonczyłem swoją edukację. Zamiast użalać sie nad sobą i narzekać na wszystko radził bym poświęcić czas zmarnowany na pisanie bezsensownych komentarzy na zrobienie porządnego CV i przejście do sekcji szukania pracy i wyslania CV w kilka meijsc

Laki

To już wiem dlaczego mając skonczone studia dzienne(nie pwsz czy inny szajs) nie mogłem awansować przez rok mojej pracy w tym zakladzie jak w biurze siedza ludzie z wykształceniem srednim. Pracowalem na nizszych stanowiskach i mialem wrazenie ze osoba wyksztalcona w tej firmie jest po prostu traktowana jak intruz. Mając ciekawe pomysly i chec dyskusji co by mozna ulepszyc na danym stanowisku najlepiej sie nie odzywac bo wielcy kierownicy i liderzy maja swoja dume ktorej nie mozna urazic. Takze ja nie wierze w bajki o "możliwości rozwoju" w TPV i na szczęście znalazlem inna i w moim odczuciu lepsza prace.

Robert

Ale się wyrobiłeś w komentarzach zapisz się do radia wielu innych takich jak Ty będzie cię słuchać. Napewno nie ludzie którzy muszą na was tyrać odnośnie twojego komentarza napewno możesz aplikować na polityka. Perfekcyjnie mają opanowane kłamstwa i tak samo jak ty robią wodę z mózgu ludziom. Mój czas nie jest stracony może dobrze jest stanąć rano popatrzeć w lustro i zadać sobie pytanie co mam i co osiągnąłem.

ania123

Witam nasuwa mi się zdanie że nieprzepracowałeś tych 5 lat tylko przeleżałeś,takie mam zdanie owas psełdo specialisci

mazia

Co ty za brednie wypisujesz,większe ciśnienie?Zapraszam na linie popracować uczciwie ,a wtedy przekonacie się co za bzdury wypisujecie w tych instrukcjach.Swojego czasu inteligent zwany specjalistą kazał naciągać blaszkę jakby to była gumka od majtek ,niestety jemu też się nie udało ot i tacy specjaliści snujący się po hali z łapami z łapami w kieszeniach.

Magda

Dobrze piszesz, pozdrawiam wszystkich pracujących i życzę nerwów że stali

Ten pan co napisał swoje wypociny z działu inżynieryjnego: Posiadacie doświadczenie chyba tylko w kopiowaniu i wklejaniu instrukcji dla pracowników - A zapomniałem tego nawet nie umiecie poprawnie zrobić (!!!) Nowe instrukcje to istne brednie nie mające logiki w rozdzielaniu komponentów między stacjami . Nie potraficie rozwiązywać ŻADNYCH problemów samodzielnie na liniach! Skoro sami się pytacie o propozycje ich rozwiązania potrzebna wam za każdym razem pomoc - wszystkich dosłownie ! Co niektórzy to nawet czasów nie potrafią liczyć z uwzględnieniem tego co się dzieje na linii przepływ nieoperacyjny miedzy stanowiskami itp. Lepiej nie pisać więcej bo wstyd… Pozdrawiam ;)

Proszę czytać uważnie ze zrozumieniem. Napisałem, że pracowałem tam (od tamtego czasu kilka lat juz mineło) nie napisałem też dokładnie na jakim stanowisku pracowałem, a dział "inzynieryjny" nie ogranicza się tylko do specjalistów procesu produkcyjnego. Druga sprawa jest taka, że z czystym sumieniem poleciłem te pracę młodym ludziom świeżo po szkole w celu nabrania doświadczenia kompletnie nie rozumiem tej nagonki, że wypisuje brednie. Jeśli nie mam pojęcia o jakiejś kwestii czy pracy w którymś z działów to po prostu o tym nie mówię. Równie dobrze ze swojego punktu widzenia mógłbym komentować prace kontrolerów finansowych tudzież pracy na magazynie wysokiego składowania, ale nie mam na ten temat wiedzy i pojęcia jak to wygląda wewnątrz to się nie wypowiadam. A skoro w punktu widzenia operatora produkcyjnego praca w dziale "inzynieryjnym" jest taka prosta zapraszam do wysłania CV i pokazaniu swoich umiejętnośći.

QA

Łubudubu Łubi=udubu nie żyje nam prezes naszego klubu niech żyje nam

QA

U góry dużo zarabiają

ania123

Witam dawno tu niezaglądałam ale muszę coś opowiedzieć .Jak zwykle w firmie jest tak że ,na kierowników czy też liderów wybiera się nieodpowiednie osoby czy też kierowników liniowych .Opowiem wam krótką historię o jednej z linii otóż jest taki dzień w którym lider spuznia się do pracy , zaczął się charmider i bieganie co tu robić przecież zawsze był włączony a teraz nie więc biedne żuczki próbują włączyć komputery stacjonarne a tu kicha wiec biegną do kierowniczki. Kierowniczka zamiast pomóc wrzeszczy na pracownika mówiąc tyle miesięcy tu pracujesz i nic niepotrafisz ,nasuwa mi się odpowiedź uczę się od najlepszych albo nie jestem tak doskonała jak pani kierowniczka K. Z tylko że operatorów mogę zrozumieć nie mamy nic w obowiązkach o włączaniu sprzętu więc kobieto wyluzuj poza tym sama nic niepotrafisz a czepiasz się innych 2 sprawa pochodzi i zobacz co dzieje się na linii i wtedy się pytaj co się dzieje ale tak to jest jak kogoś wezmą na kierownika co niema pojęcia .3 sprawa sufity 6 s to do pana panie G .Z sprawdzacie porządek i czystość na linii a nie patrzcie na zasady BHP albo nie chcecie patrzyć do kolejnego jakiegoś wypadku ,ostre krawędzie które wystają ,popsute floraki czy też źle napisane instrukcje tym powinieneś się zająć a nie tylko bronić specjalistów do procesu którzy nic nie potrafią .popracował by pan trochę fizycznie to by pan zmienił zdanie gdzie jest ergonomia pracy (jak wie pan oco chodzi).

Robert

A więc prawda wyszła na jaw podsłuchana rozmowa w biurze cytuję za około 2 lata ogłosimy upadłość firmy. To można się domyślić dlaczego upadłość dlatego że ludzie pracujący dłużej nie dostaną żadnej odprawy. Piękne podziękowanie dla pracowników ale no czego się można spodziewać po takiej firmie.

@Robert

No i jeszcze pcba likwidują....

@Robert

Przy zwolnieniu grupowym należy się odprawa, ustawowo. Więc nie pisz bredni.

6b
@Robert

Co ty za bzdury piszesz,przecież w lipcu mają przerabiać pakowanie,to po co mieliby ogłaszać upadłość????!!!

John Connor
@6b

Jakiś wariat i tyle. Zakład zrobił teraz kilka inwestycji by się rozwijać, a nie żeby się zamykać.

ktoś
@John Connor

Niestety to prawda,w lipcu mają zwolnić 300 osób....

Eh myślałem że coś w tym zakładzie się zmieni lecz bardzo się pomyliłem.Dalej nas traktują jak zwykłe byle co nie mamy nic do powiedzenia tylko zapieprzać i to solidnie.Gdyby jeszcze ta dyrekcja się zmieniła a to rządzi troje ludzi którym się wydaje że żyją w Matrixie zero pojęcia o zarządzaniu firmą i ludzmi.Zastraszanie nas jest na porządku dziennym masz tyrać a jak tobie się nie podoba to won są Ukraińcy którzy ciebie zastąpią.Liderzy i trenerzy to podstawa samej głupoty i śmierdzącego leserstwa ludzi gonią do pracy a sami nic nie robią obraz nędzy i rozpaczy.Łzy do oczu się cisną i ręce opadają ile jeszcze można wytrzymać w tym padole łez.Polakom dodaje się pracy więcej bo Ukraińcy albo nie panimaju albo się nie wyrabiają wydaje mi się że z ich strony to jest udawanie aby mniej robić głupi Polak będzie na mnie zapierdzielał.To co się w tej chwili tutaj dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie tak naprawdę mam cichą nadzieję że ten zakład długo nie będzie funkcjonował.Na obecną chwilę każdy z pracowników oczywiście tych którzy pracują na montażu jest bardzo rozczarowany atmosferą i traktowaniem ludzi.Tutaj już nigdy nic się nie zmieni będzie jeszcze gorzej trzeba jak najszybciej się z tego zakładu uciekać i nie patrzeć za siebie bo to już jest koniec drogi.

Saguar
@pracownik

Wspaniały z ciebie pracownik, jeśli liczysz, że zakład upadnie.. Nie prościej zmienić robotę na taką gdzie "będziesz miał coś do powiedzenia"?

@Saguar

Tobie to napewno odpowiada praca w tej firmie jak dostaje się stanowisko po znajomości wtedy jest ok. Zobacz co dzieje się dookoła i popatrz na tych ludzi jak są traktowani. Może to ty powinieneś zmienić pracę bo sporo w tej firmie pracuje darmozjadów na których to my musimy pracować.

nikt

Taka jest prawda.Traktują człowieka jak zło konieczne,który ma mieć klapki na oczach i nie widzieć nic poza pracą....

Anikiu

Pracuje w TPV od roku,nie mam z nikim układów, pracy też nie dostałam po żadnej znajomosci i uważam że jak człowiek chce pracować daje z siebie 100% to jest doceniany. Nie mogę powiedzieć złego słowa mam wrażenie że wszystkie negatywy wypisują firmy konkurencyjne. Nikt nikogo na dole nie trzyma, jest źle to po prostu odejdź. Pracowałam w kilku korporacjach i mam niesamowite porównanie co do TPV. Są osoby którym coś nie odpowiada ani mi one ale powiedzcie czy jest gdziekolwiek firma w której wszyscy się lubią nikt na nikogo nic nie mówi same pozytywy? Oczywiście że nie ma , bo ludzie zawsze będą gadać A pracy nie zmienia to jest najciekawsze

Komandos
@Anikiu

Bo w Polsce mieszkają cebulaki w ciemnogrodzie. Co drugi jak typowy "Janusz Nosacz" .

mania

zobaczcie co powolali na lidera trenerow nie wazne ze nic nie wie nic nie umie lata improwizuje szuka pomyslow ktore sie nie sprawdzaja na sile aby utrzymac stanowisko i brac kase i cieszy sie ze kierownik kolodziejczyk powiedzial jej ze jest niesamowita

PRACOWNIK

Kiedy firma odda pieniądze za telewizory? Może obraca sobie nimi żeby było na jeszcze nowsze BMW dla dyrektorka? To miały być prezenty na święta, teraz trzeba kupić inne, tylko nie ma za co!!!

Aliens
@PRACOWNIK

Na to jest  art. 284 § 1 Kodeksu karnego.

Defender_Of_Morality

A może by tak te wszystkie opinie przedstawić przed bramą ,a nie tutaj wyciskać swoje żale ??? Bo ludzie w tej firmie chcą pracować ...ale pracować godnie za dobra płacę, nie będąc notorycznie poganianym i robić w ciągłym chaosie... koszt wyprodukowania jednego TV to 5 dolarów ,a więc w skali roku to ogromne zyski produkując ich tysiące w jednej fabryce ! Przytoczę tu zdanie, które wypowiedział Dyrektor HR dla radia " Wzrost wynagrodzeń może tylko iść wraz ze wzrostem produkcyjnym" A wzrost miedzy rokiem 2017 a 2018 okazałe się sukcesem procentowym. GDZIE WIĘC TEN WZROST WYNAGRODZEŃ IDĄCY WRAZ Z CIĄGŁYM WZROSTEM PRODUKCJI ????? Może w końcu zrobić zakładowy ogólny protest i w końcu otworzyć im oczy ..... BEZ WAS NIE MA ICH ANI ŻADNYCH ZYSKÓW PAMIĘTAJCIE O TYM .... !!!! Jednego zwolnią linie całą też,ale nie zakład gdy chińskie władze się o tym dowiedzą co tu się dzieje i jakie jest tu piękne zarządzanie !!! Najlepiej napisać nie podoba się idź do innej .... ale skoro można to zmienić na lepsze i nie dać się i zawalczyć z wszystkimi o to co wiedzą wszyscy , a nie widzą Ci co powinni !!!!... Może nie trzeba zmieniać pracy, a cały zarząd.... !

@Defender_Of_Morality

Rocznie TPV GW produkuje około 5 milionów odbiorników, nie w tysiącach.

@Defender_Of_Morality

To nic nie da.Nie zależy im na dobrych pracownikach.A zresztą atmosfera w zakładzie to jakaś porażka,ciągłe poganianie ,czasami podchodzącym pod mobbing.Po paru latach pracy ,trzeba zacząć szukać czegoś lepszego.

@Defender_Of_Morality

Koszt wyprodukowania telewizora to na pewno nie 5 dolarów :D. Jakkolwiek by liczyć.

Kutonapletes
@.

Robocizna za montaż TV za 1 sztukę kosztuje firmę 5 USD. Wiadomo, że dochodzi do tego cena komponentów.

Niezadowolony

Firma oszukała ludzi!!! Pracownicy zapłacili za telewizory podczas sprzedaży wewnętrznej czekali na kurierów ponad dwa tygodnie z potwierdzeniami przelewów, po tym czasie nagle dowiedzieli się że TV nie dostaną bo tak se wymyślił szanowny pan dyrektor, teraz ludzie nie mają TV nie mają pieniędzy a firma nawet nie raczyła poinformować kiedy będzie zwrot na konta. Popsuli ludziom święta i nastroje!! Zachowanie bezczelne samolubne i niedopuszczalne. Teraz pozostaje jeszcze pytanie czy ktoś w tym czasie nie obracał tymi pieniędzmi, jeśli tak łatwo podjęli taką decyzje tak łatwo i sprawnie szybko powinny wrócić pieniądze do ich właścicieli Moje sugestie dla TPV: czasami wystarczy pomyśleć, jeśli ktoś naruszył regulamin proszę konsekwencje wyciągać od tej osoby która ten regulamin naruszyła !!! Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: zacząć normalnie traktować pracowników

Franuś

I co, myśleliście, że telewizory pod choinkę będą? Takiego wała! Telewizorów się wam zachciało, cicho siedzieć i zasuwać! P.S. Kto ma dostać, ten dostanie.

nikt

Ludziska ,niby Ci co przepracowali 10 lat w Tpv mają dostać telewizory 43 cale.Tylko szkoda,że takich osób z produkcji jest bardzo mało...Dużo osób się wykruszyło...Zresztą większość pracujących to ukraińcy...

Zostaw merytoryczną opinię o TPV - Gorzów Wielkopolski

• Jak się pracuje w TPV?

Zobacz opinie na temat firmy TPV tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TPV?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 9 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TPV?

Kandydaci do pracy w TPV napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TPV