TPV
counter
2 298 768 5 1

Popularne opinie

W TPV od zawsze był wyzysk,ale to co teraz się dzieje,to jest dopiero rzeźnia i to za najniższą krajową.Na niektórych stanowiskach praca stała się istną męczarnią wręcz ponad siły.W TPV nigdy nie będzie lepiej,najwyżej coraz gorzej i pod względem zarobków i samej pracy.Trzeba pamiętać o tym że to Chiński zakład.Przeciętny Chińczyk zarabia mniej więcej tyle samo w podobnej fabryce co Polak,czyli około 500-600 euro na rękę,więc Polak nie może być droższy bo inaczej zawiną interes.Na pewno większość osób boli najbardziej to że po 10 latach pracy i więcej zarabiają 2100-2300 zł na rękę.Przecież to jest absurd.Ci wszyscy pseudo inżynierowie procesu,którzy nie potrafią poprawnie napisać instrukcji nie dali by rady pracować nawet na najprostszym stanowisku dłużej niż przez godzinę.I właśnie produkcja musi pracować na takich nierobów,których to w tej "wspaniałej" fabryce jest cała masa.O niektórych kierownikach linii napiszę tylko tyle,że nie powinni pełnić tej funkcji ze względu na swoje żałosne zachowanie w stosunku do pracowników i z niektórych fabryk na pewno zostali by przez to zwolnieni,ale nie z TPV bo dyrekcja wręcz popiera takie zachowanie.Pracownik ma być zastraszany.poganiany i dyskryminowany-tylko niech ktoś nie pisze że tak nie jest.Takie właśnie jest TPV.

Tak26Nie4
OBSERWATOR

Chciałbym wam opisać jak naprawdę jest w firmie TPV po kolei z sensem i zrozumieniem.Jest to ostrzeżenie aby nikt nie dał się nabrać i oszukać itp.Agencja pracy PPT w skrócie Polska Praca Tymczasowa.Ta praca tymczasowa to jest już na zawsze proszę zapomnieć o przejęciu pracownika przez firmę TPV ponieważ jest tam zatrudniona garstka ludzi na umowę o pracę i to im wystarcza reszta ludzi się nie liczy.Agencja PPT już na samym wstępie kłamie pracownika że jeśli się będzie sprawdzał to przejmie go TPV nic z tego bzdury wyssane z palca.Zależy jaki humor ma kierownik lub kierowniczka to da umowę raz na dwa tygodnie lub na miesiąc Krótko rzecz ujmując firma PPT to jedno dno dna agencja pracy tylko dla Ukraińców Polak się tam nie liczy.A teraz dojazd do pracy latem jadąc do firmy TPV można udusić się od smrodu w autobusie pojazd jest tak przepełniony że absolutnie mysz by się nie wcisnęła.Nie twierdzę że Polacy to czyścioszki ale sam byłem świadkiem że Ukraińcy wogóle się nie myją a w koszulkach firmowych polo pracują po 3 miesiące bez prania.Z powrotem jest jeszcze gorzej wszyscy przepoceni kierowca nie reaguje na prośby aby włączył klimatyzację Przy wsiadaniu z pracy do autobusu trzeba uważać aby nie stratowali cię Ukraińcy bo pchają się na chama żeby tylko usiąść i zająć miejsce znajomym .Czują się jak u siebie jak zwrócisz uwagę to uważaj bo jeszcze wyskoczy do ciebie z łapami,a kierowcy autobusu na to nie zwracają uwagi ważne że on siedzi sobie wygodnie w klimatyzowanej kabinie.W jednym skrócie jesteście dowożeni jak bydło.Kiedy jesteś na miejscu masz już dość rozpoczęcia pracy bo jesteś zmasakrowany dojazdem a przypominam dojazd tra tam około 30 min a z powrotem 45 min.Ja osobiście pracowałem na taśmie czyli na nitce, na każdym stanowisku wiszą instrukcję co dana osoba ma wykonywać.Jeśli się coś nie zgadza zgłaszasz to liderce lub trenerce a one natomiast zgłaszają to inżynierom.I tu się zaczyna zabawa inżynierowie to są chyba z nazwy mają skończoną szkołę ale chyba OHP to takie bezmózgie yeti.Kilkakrotnie zgłaszałem usterki np po założeniu BC nie można było wkręcić śrub więc kazał mi wyginać blaszki kombinerkami to normalnie śmiech na sali.Jakiekolwiek usterki są przepuszczane i dopuszczane do pakowania i do wysyłki,ja osobiście nie chciałbym za darmo od nich telewizora.Jest potężny (usunięte przez administratora) nikt nic nie wie liderce zgłaszasz jakiś problem ma to w (usunięte przez administratora) jak Ukrainiec się nie wyrabia to Polakom dokładają pracy i mają wykonywać dodatkową pracę za nich i się jeszcze wyrabiać.Obrali sobie metodę że on nie panimaju więc musi Polak,jak przyjeżdzają do nas to niech uczą się naszego języka.Pracuje tam 70 procent Ukraińców a 30 procent Polaków i to oni są o wiele lepiej traktowani jak my,pójście do ubikacji graniczy z cudem,zgłaszałem liderce lub trenerce że muszę iść do ubikacji absolutnie wyjście zabronione masz trzymać do przerwy albo lej w pory.Upakarzące jest to zgłaszanie że chcesz do toalety,ale gdy się zgłosi się Ukrainiec że musi iść to natychmiast zastępuje go liderka lub trenerka.Wszyscy liderzy li (usunięte przez administratora) kierownikom,wydaję im się że przez to nie stracą pracy ale tylko im się wydaję.Ja trafiłem na nitkę gdzie kierowniczką jest Beata.K jest jak Elza wilczyca ss dosłownie i w przenośni.Traktuje pracownika jak przedmiot mnie osobiście się kiedyś zapytała czy coś biorę więc ja zapytałem się czy zgubiła receptę bo zachowuje się jak by skończyła brać lekarstwa.Ale była jazda no cóż ze mną nigdy nie mogła sobie porozmawiać spokojnie kilkakrotnie jej powtarzałem że nie potrafi zarządzać ludzmi i nie ma podejścia do pracownika.Dyrekcja,zastępcy i cała elita nadają się tylko na materiał odpadowy nic nie warci.Przejdzmy do premi na szkoleniu informują że jest premia obecnościowa 300 zł to się mija z prawdą ja jeszcze tej premii nie widziałem.Miesiąc temu była rewelacyjna premia 50 zł oczywiście robię sobie z tego drwiny ale to jest obraz nędzy i rozpaczy.Wracając do kierowniczki gdy trafisz na jej zły humor to uważaj bo wyzwie,zbeszta,zmiesza z błotem a krzyczeć umie bylem świadkiem.Polski pracownik w TPV jest gorszym sortem większe prawa mają Ukraińcy.Jeśli ktoś to czyta to podkreślam z całą stanowczością nie przyjmujcie się do tej firmy przez agencję PPT, również byłem niedowiarkiem i przekonałem się na własne oczy czym ta praca śmierdzi.Proszę mi uwierzyć że wchodząc nawet tam do szatni to śmierdzi jak by otwarto pokrywę od kanału.Myślę że po tym opisie ostrzegłem wszystkich aby przemyśleli czy chcą tam podjąć pracę.

Tak53Nie1

Ołówek

Nikt nikogo do pracy nie zmusza więc zawsze można się zwolnić. Warunki nie są najlepsze ale też nie najgorsze. Nigdzie za darmo kasy nie dają. Praca na dwie zmiany więc nie ma co narzekać. Możliwość awansu z operatora na trenera lidera a nawet kierownika zespołu produkcyjnego. Przewaga pracowników Ukrainy, zdarza się że są leniwi ale również są też pracowici. Telewizory są sprzedawane w wielu krajach na świecie. Jak i każdy normalny sprzęt elektroniczny może się popsuć. Dziwię się że ludzie którzy narzekają dalej tam pracują, w Gorzowie jest wiele innych firm które poszukują pracowników. Jeśli wam tak źle szukajcie pracy gdzie indziej. Również będziecie mieć dużo do powiedzenia i marudzenia o innej pracy.

Tak14Nie2

PRACIWNIK

Ludzie o czym wy piszcie ZAKLAD jest odpowiednio zabezpieczony na tyle ile moze dba o zabezpieczenie każdego pracownika Dużo zależy tez od Nas samych jak będziemy uważać na siebie Piszecie brednie o braku zabezpieczeń przez zakład A ci Wy robicie sjupiacie sie w grupach palc papierosy przebywając na przerwach stoicie jeden na drugim prawie paczac sobie w oczka A może najwyższy czas żebyście sami o siebie żadne mi A nie krytkowali non stop o braku zabezpieczenia przez zakład!!!

Tak9Nie7

Wszystkie opinie

Lider nie czlowiek Nowy wpis

Proponuje liderom sie zastanowic jaka jest ich rola w tym zakladzie. Pobrali po 2 linie bo za grosz wiecej by dali ostatnia krople krwi z siebie upuścić. Nie radza sobie bo taka prawda i zaczynaja sie znowu problemy z wyjsciem do toalety. Jak sie bralo i kasa w oczkach sie przewijala to trzeba bylo najpierw uruchomić mozg czy (usunięte przez administratora) czlowieczku dasz rade. Zadna filozofia nabrac na siebie obowiazkow i potem za to karac innych. Co ten czlowiek ci winny ze przeliczyles swoje mozliwosci.

Tak8Nie2
Kamil Nowy wpis
Klient

Ostatni raz tu przyjechałem. Siedzę już 8 godzin i nic nie mogę się dowiedzieć. Mówi mi że trzeba cierpliwie czekać i tyle w temacie. Parodia to mało powiedziane.

Tak1Nie4
Zuzia

My liderzy trzymamy śię razem i nikt nam nie podskoczy,piszcie co chcecie my tu dyrygujemy kto ma zasuwac

Tak9Nie24
Dolar
@Zuzia

Parobki kierowników tak jak piszesz co zaklad każe wykonujesz... Tylko wykonuj to z szacunkiem że zgodnością instrukcji a co wy robocie w tym kierunku... 90 % instrukcji jest źle napisana Brawo pany po zawodówce się pysznią nie robić nic maja wyj ... Ne a jak coś nawali to najlepiej wulgarami rzucać ot Liderzy pantoflarze po zawodówce ???????????????? Czy ktoś temu zaprzeczy??? :)

Tak14Nie3
Magda1976
@Zuzia

Od razu widać, że napisał to hejter z produkcji, który chce oczernić liderów Skoro tak wam źle, to po co tu pracujecie? Wszyscy tylko narzekać potrafią Proszę iść do kierownika i poprosić o awans, wtedy zobaczymy jak popracujesz trochę na tym stanowisku co masz do powiedzenia

Tak3Nie2
Magda1976
@Dolar

Ja zaprzecze. Niektórzy mają studia II stopnia (mgr) i doświadczenie zawodowe, proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka

Tak3Nie1
J Nowy wpis
@Zuzia

I to jest właśnie poziom liderów , przykre.

Tak3Nie3
Zizi

I dalej ludzie będą się zwalniać dzień w dzień to robią polikwidowali dojazdy dzieki ktorym mieli dużo chetnych do pracy bo duża ilość pracujacych tam to właśnie dojezdnych ale co tam wczesniej cieli koszty na tym a teraz jak nie ma ludzi do złote góry obiecuja choć to sciema dzieki ktorej chcą jeszcze jakiś naiwniakow ściągnąć place glodowe doslownie nie polecam z dala od tego zakladu tam napewno nie bedzie lepiej

Tak12Nie
Michał
@Zizi

A słyszałem że podobno podwyżki były u was po 300 zł ? Jaka jest prawda ? Nie wiem czy w całym tpv czy na jakiś działał ?

Tak7Nie
Ml
@Michał

Nawet jak dali podwyżki to za trzy miesiące sie praca skończy i pa pa znowu pozwalniają.

Tak3Nie
Zniesmaczony
@Michał

Podwyzki tak i owszem maja byc dla wszystkich pracowanikow od 1.09 czyli wyolacone w październiku. Wezmiesz pazdziernik listopad grudzien i od stycznia najnizsza krajowa 2800 ktorej wiekszosc nie bedzie miala i tak. Po 2 podwyzki pod koniec roku po to by podwyzszyc dochody do bonow świątecznych gdzie jak co roku bedzie minimum 1000 zarobków to juz jest smieszne. 300 zl brutto z czego moze wyjdzie 210 na reke. Ludzie sie ciesza.... Co roku to samo a oni tak samo ciesza sie....

Tak7Nie1
Michał
@Zniesmaczony

U was chociaż podwyżki są ... Zawsze kilka zł więcej..

Tak1Nie
reves Nowy wpis
@Michał

I robota ponad miarę przez świątek piątek niedziele

Tak4Nie2

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Beata
Użytkownicy czekają na odpowiedź 30 dni.

Praca w kazda sobote 1 czy 2 zmiana. Ja sie pytam kto normalny wytrzyma pol roku mahac w tygodniu tylko jeden dzien wolny? Maszyny potrzebuja konserwacji a co dopiero ludzie. Ukraina sie zgadza? Wracaja i leza d do gory a normalny czlowiek po pracy nie ma sily na obowiazki domowe. Bo zaplaca? Jeden miesiac moze i wyplaca a zaraz bedzie email ze wyplacone w grudniu. Zaraz beda 10 bo sie przeliczyli mialo byc tyle linii na nocki i co? Ludzie sie pchaja drzwiami i oknami pytam gdzie? Do czego? Za jakie pieniadze. Zatrudnieni sa liderzy z zewnątrz miesiac juz a jeden z drugim dalej nic nie potrafi.

Farer
Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.

Witam, kiedy konkretnie zaczynają się nocki, mają ludzi chociaż na 1 zespół?

Tak3Nie
Góra

Żenada zmieniają zmiany a co do czego zwalniają... (usunięte przez administratora)

Tak4Nie
ja
@Góra

Bo w tpv to praca sezonowa, 2 , 3 miesiące i dowidzenia

MieczysławKopyto

Haha ale jazdy ostatnio zal ludzie co sie pozatrudniali nie przychodzili na następny dzień do pracy bo po szkoleniu BHP wstępnym kazali im (usunięte przez administratora) bez przeszkolenia stanowiskowego hahahahah I nagle zdziwienie dlaczegooo liderzy sekcji nie przeszkalalii ludzi "to jest ich zakichany obowiazek przeszkolić pracownika" Mieli wymówki że niby brak czasu. (usunięte przez administratora)

Poinformowany

Szykują prace na nockach na tv. To bedzie trudne dla nas. Podobno najgorzej jest w poniedziałki aby przestawic sie na nocki Ale na PCBA mają nocki i nikt nie narzeka od 6 lat. Podobno jest za to dodatkową kasę za nocki. Może i sie opłaca. Co myślicie ziomki?

Tak4Nie
Anty
@Poinformowany

No to jesteś slabo poinformowany, bo planowali nocki dla nowych zespołów, ale to nie wypali bo nie ma ludzi. I teraz do tych wszystkich, którzy gardzili tutaj operatorami, do tych którzy pisali, że jak cos komuś nie pasuje to ma się zwolnić- i co teraz napiszecie? TPV myśli, że każdy czeka pod bramą aż go wpuszcza do zakladu i będzie mogl (usunięte przez administratora) za te pare PLN. Otóż ludzie rozmawiają między soba, chcą zasięgnąć informacji od innych zanim tutaj przyjdą. Jakie opinie mogą usłyszeć, to juz możecie się domyśleć. Sami sobie jesteście winni, a najbardziej dyrekcja, która zawsze była głucha na sugestie pracowników.

Tak12Nie
Przezydent Du*a
@Poinformowany

Dodatek za nocki to obecnie około 3 zł brutto za godzinę.

Tak2Nie1
Karol
Użytkownicy czekają na odpowiedź 46 dni.
Kandydat

Czy wypowie się ktoś jak jest na nockach ? Gorzej niż na poranną i popołudniowa zmianę ?

TakNie1
Ciekawski

Skoro pracownik ma prawo kupic odbiornik raz na 6 miesiecy to ja pytam ile miesiecy minelo od listopada bo grudniowe zakupy byly cofniete tylko biuro sie zalapalo? Jakis regulamin wewnetrzny ktorego zaklad nie przestrzega. Pandemia? Wirus? Fabryka nie miala przestoju wiec nie rozumiem moze ktos mi pomoc?

Tak1Nie1
Gatsu
@Ciekawski

Nie ma prawo kupić, tylko sprzedaż wewnętrzna jest zawsze ogłaszana po decyzji dyrektora generalnego. Sprzedaż może się pojawić, ale nie musi. Tak było zawsze.

Tak2Nie1
RODos

RODO rok po wdrożeniu 25 maja 2018 roku, po wielu latach zapowiedzi, w życie weszło RODO, mające skutecznie poprawiać to, w jaki sposób przedsiębiorstwa obchodzą się z danymi osobowymi. Tak mała liczba kar sugerowałaby, że europejskie firmy wzięły to sobie do serca i nie tylko dobrze przygotowały się na zmiany, ale też przestrzegają wprowadzonego prawa. Z drugiej strony jednak mamy liczbę zgłoszeń tego typu naruszeń, a tych w Europie w ciągu ostatniego roku było niemal 90 tysięcy. To już zdecydowanie nie jest mała liczba. Kar jak dotąd było niewiele... Wróćmy jednak do kar, bo o tych jeszcze przed wprowadzeniem RODO mówiło się najwięcej. Teoretycznie mogą one sięgać 4 proc. rocznego obrotu przedsiębiorstwa. Jak dotąd najbardziej dotkliwą grzywną ukarana została firma Google – 50 milionów euro (ale to wciąż niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że jej roczne obroty przekraczają 130 miliardów)

TakNie2
Pracownica 6a
Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.

Mam pytanie. Jakim prawem trenerzy brali dodatek tyle miesiacy za stanie na stanowiskach jak inni operatorzy? Stali brali dodatek a jak trzeba teraz ludzi szkolic to sciagaja fartuchy bo malo maja. Nie wstyd wam? Najlepiej stac i linie podpierac. Tu pogada tam pogada i zleci. Krzywda bo nagle sie okazuje ze trener wyszkolic nie umie? Bo nie potrafia taka prawda i w koncu sie ich powinno zlikwidowac bo i tak nowi stawiani sa kolo starych operatorow bo przeciez stary operator ma obowiązek pomoc szkoda tylko ze ten stary operator bierze jedna nędzna wyplate a nie 1.5 bo czesto odwala fuche za trenera.

Mam oczy wiec widze

Gdy szef co chwile zmienia zdanie - trudne jest nawet potakiwanie

Odszedl Pawe M.
Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

I co będzie dalej?

Tak1Nie2
Kacper
Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.
Kandydat

Na jakie zarobki może liczyć specjalista/inspektor w biurze na start? Czy to prawda, że więcej niż 3000 netto nie będzie?

Tak26Nie4
pato
@Pracownik

Potwierdzam i apeluję- pod żadnym pozorem nie przychodźcie tutaj do pracy, już lepiej siąść na kasę w markecie. Co więcej- chodzą plotki o pracy po 12h.. latem w upale w maseczkach.. wyobrażacie sobie? Ludzie powinni się pozwalniać, znaleźć normalną pracę, a na liniach niech staną kierownicy, liderzy i przede wszystkim "inżynierowie", którzy powymyślali tak nieludzkie zasady.

Tak15Nie1
Dolar
@pato

Moobbing!!! Dlaczego a no dlatego, że ktoś oblicza czas robienia czynności nie uwzględniając czasu dotarcia tv do staćji dyrektor w ogole nie ma pojęcia o niczym, wręcz twierdzi, że dodanie jednego komponentu to nic wielkiego i czasy mają być takie same ! To jest chore i nienormalne bo co ludzoe nigdy tego nie robili nie pokarzą i nie potrafią napisać instrukcji nawet! A pozniej nieudolny kierownik wyklima nad Tobą jak do kolegi na podwórku albo liderzy pseudo co to praca czy podwórko??? (usunięte przez administratora) wac to sobie możecie gdzie indziej! Nie bądźmy takiemu zachowaniu obojętni!!!!

Grzybek
@pato

Jesli ktos nie potraci napisac logocznie kilku zdan albo przetlumaczyc ze sa nie zgodne ze zdjeciem to ja pytam kto im za to placi? Bezkarni totalnie to co sie dzieje. Jak sie oni utrzymuja na takich stanowiskach. Nic powtorze nic nie potrafia...

@Pracownik

Inżynierowie są po to aby opracować proces i produkt. Gdyby nie my, to byś stał w kącie i dłubał driverem w nosie, bo technologia i obieg się z du*y nie wziął. Krótka piłka, my mamy swoją robotę a Wy swoją. Płaczecie, że ktoś jest nierobem bo nie stoi na produkcji? Postaraj się o lepsze stanowisko, a jak nie to zaakceptuj status quo i zasuwaj

Tak4Nie2
Pato
@Kuba

Cały problem rozbija się o wasze umiejętności planowania produkcji. Juz nie będę się pastwił nad instrukcjami, które są tworzone metodą kopiuj-wklej i roją się od błędów. Ja bym wstydził się pod czymś takim podpisać. Ale samo rozplanowanie zadań przy danym modelu wygląda tak, jakby ktoś to robił na kolanie przy piwie w 10 minut. Czas cyklu wzięty chyba z horoskopu, podział zadań- jedna osoba 5 ciężkich czynności, druga- 3 proste. Jesteście geniuszami!! To dzięki wam ten zakład boryka się z problemami kadrowymi. Przychodzi ktoś nowy, patrzy na ten cyrk i ucieka. To ja już wolałbym postać i podlubac driverem w nosie, może cos bym wymyślił mądrzejszego.

Tak3Nie1
Ciekawski
@Pracownik

O jakiej dyrekcji piszesz? Kogo masz na myśli?

THOR
@Pato

Idealnie napisane! Bo ktoś kto nie potrafi pokazać tego co napisał bo to nie jego interes, to później takie brednie piszą. Skoro napiszą (usunięte przez administratora) i są beskarni za brednie ... A przepraszam kopiują z innych instrukcji poprzednich - kpina !!! W tym zakładzie inżynierowie i specjaliści to tylko z nazwy...... Heh nic nie potrafią tylko jak problem to telefonować i pytać się kierowników co by mogli tu zrobić by dobrze było ... Hehe zero własnych domysłów ani teorii !!! ŚMIESZNI JESTEŚCIE WSZYSCY od specjalistów po inżynierów.... I nikt wam nie zazdrosci.....!!! Tylko pope robicie swoją głupotą szeroko nierozwinięta nawet heh. Za takie bzdury w instrukcjach już dawno wszyscy do zwolnienia !!!

Tak9Nie
Klient
@Pato

Podziękujcie osobom które się chwalą, że potrafią wyrabiac 200% normy. To wina pracowników którzy chcą się pokazać "JA POTRAFIĘ". Ktoś tylko zobaczy co potrafisz na maksa? To wtedy będzie wymagane jako minimum ;)

Kandydat

Rozumiem, pracowałem na LCM. Większej kontroli pracownika niż tam nie widziałem nigdzie indziej ;)

Jakub
Użytkownicy czekają na odpowiedź 69 dni.
Kandydat

Witam, na jakie zarobki netto może liczyć inżynier, lub specjalista w dziale jakości? Andegotka: Mój znajomy (planista-technolog), wówczas z 5 letnim doświadczeniem na rozmowie o prace na stanowisko związane z planowaniem produkcji dostał ofertę 2,5 tys zł na rękę nie do negocjacji :(

Tak2Nie
Gośia

Zbierz liderów co śię ukrywają po palarniach i zagonić do roboty

Tak12Nie1
Big bong
@Gośia

Sa tez takie co nic nie robia 3 gwiazdy z gory ktore sa nierozlaczne narodowości nie zdradze. Ale jak sie za kokezanke ma oania kierownik z baletow to mozna.... Ludzie.... Ktos chyba nie powinien pelnic funkcji kierownika skoro nie potrafi zycia prywatnego oddzielic od pracy....

Tak15Nie1
Nowa
@Big bong

Tak masz rację to prawda ale czemu wszyscy wiedzą o kogo chodzi o 3 ukraiński robią co chcą w tym zakładzie.i każdy z policzków siedzi cicho.

Poinformowany

Dziś złożyło wypowiedzenie 7 liderów produkcji bo trzeba więcej robić niż wcześniej Smutek to czy szczęście dla firmy? Samooczyszczenie produkcji?

Lobo
@Poinformowany

7 nierobów mniej, tylko pałętają się po palarni, socjalu, ciągle z telefonem w reku. Nie mają obowiązków, pracownikom nie pomagają, to po co koszty dla zakładu? Szkoda, że tylko tylu.

Tak7Nie

Zostaw merytoryczną opinię o TPV - Gorzów Wielkopolski

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.