Costa Coffee Polska

Opinie o Costa Coffee Polska

Komo

W takiej kawiarni nie pracuje zazwyczaj zbyt wiele osób, prawda, że mają dużo placówek w całej Polsce. Dlatego wydaje mi się, że taka premia świąteczna jest wyższa niż te 50 zł.

@Baśka ja również widziałem że mają teraz oferty pracy, szukają między innymi kirownika zmiany, pracownika kawiarni, specjalsity do spraw zarządzania dostawami

Baśka

Hej, widziałam ogłoszenie od Costa Coffee i musze przyznac, że wygląda bardzo dobrze. Napisali, że oferują umowe o prace, premie, opieke medyczną, a nawet ekstra kase na święta. Może ktoś to potwierdzić? Może to też tylko ładne słowa, a w rzeczywistości praca na minimalnej krajowej, a na święta 50 zł ekstra.

xxx

Zwalniają przed świętami, żeby nie wydawać pieniędzy na bony świąteczne. Proste. ;)

Barista

U mnie rekrutacja wyglądała identycznie jak u osoby, która opisała ją poniżej. Zadanie grupowe to przygotowanie wycieczki dla rekruterów. My gralismy biuro podróży. Później oni wcielają się w rolę trudnych klientów.

Co twoim zdaniem jest ważne w pracy baristy? Co nie podoba ci się w tym, jak obsługuje się Gości w kawiarniach (niekoniecznie w Coście)

ja87

Jeśli chodzi o zwalnianie, to faktycznie. Nasz kierownik regionalny miał w nosie człowieka, którego zwalniali. A jak widział go na kilka dni przed odejsciem, to włączał uśmiech nr 5 i udawał super miłego i jak to mu przykro. A najczęściej zwalniali przed świetami co ciekawe.

xxx

Typowa korpo. Wymagania nieadekwatne do zarobków i socjala. Rzeczywiście można się dużo nauczyć, ale kosztem własnego czasu, za który ci nikt nie zapłaci. Ogromna presja, zero wyrozumiałości, brak docenienia, ciągle alokacje (bez zgody pracownika) i przede wszystkim OSZCZĘDZANIE NA GODZINACH PRACOWNICZYCH. Firma permanentnie boryka się z brakami kadrowymi. Dlaczego? Bo większość ucieka w popłochu po kilku miesiącach pracy. Kto może dość do czegoś w tej firmie? Osoby, które lubią siedzieć po godzinach za darmo i przytakują na każdy pomysł przełożonego siejąc korpo propagandę. Zdecydowanie lepiej pracuje się u konkurencji - Green Nero

musia

ja pracowałam w costa coffee i powiem tak, nie zawsze jest łatwo, ale tak jest wszędzie i nie ma się co oszukiwać, praca nie należy do najłatwiejszych, ale poznałam tam tak super ludzi i klienci w dużej mierze też są bardzo kulturalni :) ja od strony studentki mogę polecić z czystym sumieniem :) atmosfera w pracy jak najbardziej powinna was przekonać

S

Jest to możliwe przy pełnym etacie z napiwkami jako barista,po 3 miesięcznym szkoleniu:)

figo

Czy ja wiem czy to jest takie wyzwanie, no racja trzeba być przede wszystkim cierpliwym, bo nigdy przecież nie wiadomo na jakich ludzi się trafi, a niektórzy potrafią się wyżywać właśnie na sprzedawcach. Lecz nie ma co się zniechęcać bo ogólnie praca nie jest zła, a są ogłszenia też na Kierownika Kawiarni.

sabaka

Piszecie, ze w costa coffee mozna zarabiac nawet 11 zlotych na godzine, ale to nawet mnie niepokoi, domyslam sie, że startowa stawka jest o wiele mniejsza. Ja mam takie minimum 1800 złotych miesięcznie, myslicie, że jest to do osiągnięcia juz łacznie z ewentualnymi tipami, czy innymi premiami. Pozdrawiam.

olka

Praca z klientem , a do tego w gastronomii jest wymagająca. To trzeba po prostu lubić. Ja nie wyobrażam sobie pracy bez kontaktu z ludźmi i bardzo mi się to podoba , że mogę w Costa łączyć pracę z pasją. Wcześniej pracowałam w innych restauracjach i sam kontakt z klientem tez mi się podobał, ale brakowało mi tam stabilnego zatrudnienia, bez umowy o pracę, no i nie zawsze wypłata była na czas. W Costa jestem od czterech miesięcy i fajne jest to, że jest to znana i prestiżowa marka. Do tego ludzie są otwarci i można się z nimi dogadać. NA początku było dużo nauki, ale dostałam dużo materiałów do pomocy i wystarczyło poświęcić trochę czasu. Z resztą mi bardzo się podobają tam możliwości awansu, bo widać , że jak ktoś chce i się stara to może być doceniony, a wtedy i wynagrodzenie też rośnie. Dlatego jak lubicie aktywną pracę z ludźmi to polecam

Johny

Człowieku, to chyba świadczy o Tobie, że nikt Cię nie polubił...

ddd

Ja kilka dni temu byłam na spotkaniu w sprawie pracy w Costa, dowiedziałam się na prawdę dużo i wydaje się być fajnie. Na rękę można zarabiać nawet 11zł/h, do tego dodatki do wypłaty, płatny urlop i karta zniżkowa dla pracowników. Najpierw 3msc umowy zlecenie ale ten czas może się skrócić do 2msc a potem umowa o pracę. Oczywiście jest to praca fizyczna i z klientami ale ja wybiorę jakąś mniejszą kawiarnię gdzie aż tak dużo nie będzie się działo:)

jowisz

10 złotych za godzinę, to nie jest dużo, to fakt @poważny. Ja myślę, że jest to taka średnia stawka, szczególnie jeśli chodzi o takie knajpy sieciówki. Jeśli komuś te 10 zł na godzinę nie przeszkadza i chciałby tyle zarabiać to jest rekrutacja na pracownika kawiarni w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Szczecinie.

Poważny

"klient - 2015-07-25 20:32:45 " Jesteś nienomalny/-a, przez takich ludzi jak ty w Polsce jest tragedia z zarobkami. 10zł za godzinę to dużo? Do tego dziwisz się, że za takie pieniądze ludzie nie chcą zapier... na nogach przez tyle godzin, użerać się z klientami i czyścić kibli. Może przyjechałeś z wioski, gdzie zarabia się 5zł na godzinę i myślisz teraz, że Pana Boga za nogi złapałeś. Za takie pieniądze firma powinna się cieszyć, że pracownik raczył w ogóle przyjść do pracy, a nie wymagać jeszcze od niego zapierniczania i ciągłego uśmiechu. Po zmianie CoffeeHeaven na Coste, praca w tej firmie była straszna. Nie polecam! A co do stwierdzenia, że 10zł dla studenta jest ok - mam rozumieć, że student może jeść mniej od osoby niestudiującej? Mieszkanie mu się samo opłaca, ubrania same szyją? Żeby kupić kawę w tej kawiarni, pracownik musi przepracować 1,5 godziny (pomijam fakt zniżek - jeśli jeszcze ich nie zabrali). Tak się robi pieniądze. ŻAL.

nieznana

powiem wam tak trzeba udać nie mozesz miec złego dnia bo odarazu masz gadane gdzie jest usmiech i w ogóle traktują ludzi jak roboty. Po okresie próbnym jedyny plis jest taki ze nie oczówasz róznicy pomiedzy podastawa a to co jest na czysto bo jest ten dodatek 1.8 netto do godziny. Jak chcesz miec swieta wolne to napawde musisz miec dobre układy z kierownikiem który grafik układa zebys dostac w wolne. A kierownik regionalny to dopiero porażka jak sie na ciebie uwzie to zrobi wszystko zebys nie dostac podwyzki a najlepiej zwolnic bez podania powodu. A jak pójdziesz na L4 to dopiero jest akcja przychodzisz i za jakis czas dostaniesz wypowiedzie. NIE POLECAM PRACY W COSTA COFFEE jak chcesz byc jak robot i ne miec zycia prywatnego to idz.

marta

w wawie teraz na początku jest 8,73 netto na godzinę plus 1,2 zł jeśli kawiarnia jest "ruchliwa" - to co ktoś wspomniał czyli arkadia, krakowskie, złote etc. czyli wychodzi 9,5 złotego na rękę plus premia. Po trzech miesiącach umowa o pracę i 10,50 brutto plus 1,2 za godzinę. W godzinach między 23 a 6 rano jest dodatek 6 złotych za godzinę, bo to godziny nocne

klient

Niektórym w 4 literach się poprzewracało. 10zł to mało? Jeszcze narzekanie, że trzeba coś w pracy robić, żeby zarobić. Najlepiej byłoby mieć dniówkę za leżenie do góry brzuchem. Ludzie to kretyni :) a niestety takie osoby z takim podejściem pracują, a osoby bezrobotne którym chce się pracować i nie narzekają nie mogą znaleźć pracy. Albo ktoś szanuje pracę, albo nara :)

osiolek

Zarobki powinny być identyczne w każdej z kawiarni, bo to sieciówka. Z tego, co widziałam, szukają teraz pracowników w Warszawie i we wspominamy Wrocławiu, a wymagania stawiają takie same, więc zarobki powinny być adekwatne. @natt, zgadzam się z Tobą, podejście do klienta jest bardzo ważne, o ile nie najważniejsze.

staszek

czyli generalnie wszystko zależy od tego na jakich ludzi się trafi, na jakich kierowników, tak? @nieoczekiwana, a Ty byłaś ogólnie zadowolona z zarobków?

Zostaw merytoryczną opinię o Costa Coffee Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Costa Coffee Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Costa Coffee Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 87.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Costa Coffee Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 73, z czego 4 to opinie pozytywne, 57 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Costa Coffee Polska?

Kandydaci do pracy w Costa Coffee Polska napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Costa Coffee Polska