Opinie o DHL w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy DHL. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie DHL o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DHL w Wrocław

Kate

Tragedia!

paupsko

w DHL-u kapuchy nie strzepiesz a narobisz się jak koń u sołtysa

Absolutnie nic dobrego powiedzieć nie mogę.

Joanna

Już ponad miesiąc mija od ostatniej Waszej aktywności na tym forum dotyczącym wrocławskiego oddziału DHL. Jednak warto nieprzerwanie aktualizować informacje o tej firmie, ze względu na osoby, które rozważają aplikowanie do niej. Jak w tym momencie przedstawiają się warunki zatrudnienia proponowane przez pracodawcę na rozmowie kwalifikacyjnej?

Miecio
@Joanna

Praca kuriera/przewoźnika jest ciężka i mało wynagradzana finansowo. W magazynie jest bałagan, paczek trzeba sobie szukać po całym terminalu. Cały czas straszą karami finansowymi za nawet drobne rzeczy (np. nie oddanie dokumentu zwrotnego w dniu rozliczenia, pomyłka przy rozliczaniu pieniędzy itp). Codziennie rano koordynator robi zebranie i mówi jak to kierownik terminala jest niezadowolony z wydajności pracy kuriera, za mała doręczalność za mało zabranych stopów itp. To jest nienormowany czas pracy nie pracuje się tam 8 godzin jak w normalnej pracy, płacą za doręczanie paczek ale wszystkie czynności magazynowe, które zajmują około połowę czasu pracy wykonuje się za darmo (trzeba posegregować paczki, załadować auto, rozładować i etykietować paczki odebrane, stać w kolejce do awizowni i rozliczeń oraz kasy - są to czynności za które nie otrzymuje się wynagrodzenia a każdy kurier musi je wykonać! Za każdą pomyłkę ponosi się odpowiedzialność finansową. Trzeba na bieżąco kontrolować ilość wykonanych stopów, ponieważ system jet tak skonstruowany, że nie liczy zgodnie z prawdą i wykonana praca nie zawsze ma przełożenie na fakturę jaką się otrzymuje (bardzo często gdy dostarcza się paczki do klientów którzy choć znajdują się pod jednym adresem np galeria handlowa gdzie obsługa zajmuje 2-3godziny system dhl liczy to jako jeden strop! trzeba pilnować żeby policzyli każdego klienta bo po miesiącu pracy może okazać się że kilka godzin dziennie pracowało się za darmo!) Dhl jest też jedyną firmą jaką znam gdzie im więcej się pracuje tym mniej zarabia!!! Współczynnik przeliczeniowy jest tak skonstruowany, że jak zarobi się za dużo wynagrodzenie zostaje pomniejszone....są po prostu pułapy finansowe, które jeśli się przekroczy wynagrodzenie zostanie tak przeliczone że i tak nie dostanie się więcej niż założono że można zarobić na danym rejonie, w konsekwencji jeśli pracujesz dużo i za dużo zabierasz robisz to za darmo....nie polecam

Kakadu
@Joanna

Miecio w 100% cała prawda o DHL Wrocław

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie DHL, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Executive Assistant
Wrocław
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Paulina

Caly dzien jestem w domu, akurat mam wolne. Czekam na wazna przesylke a kuriera nie ma. Na stronie sledzenia paczki komunikat- „Kurier nie zastal odbiorcy w domu”. Zdecydowanie nie polecam.

@Paulina

Rozumiem, że możesz być niezadowolona z tej konkretnej usługi świadczonej Ci przez DHL. Jednak przez pryzmat jednego pracownika nie powinno się raczej oceniać całej firmy. Ponadto to forum funkcjonuje po to, aby móc zamieszczać na nim opinie o DHL jako pracodawcy nie usługodawcy.

JajcoWdoopieKoguta

Koles pracuje w DHL jako szofer i będzie się zawijał bo kasiora cienka .

Joanna

@Pracownik, odniosłeś się do wypowiedzi użytkownika @pracownik ze stycznia. Może przez ten czas wynagrodzenie w DHL uległo zmianie? Wiesz coś na ten temat? Napisałeś także, że do pensji pracodawca zapewnia Ci premię. Czy jest to jej jedyny rodzaj? Jeżeli nie, to proszę Cię o opisanie wszystkich jej rodzajów funkcjonujących w tej firmie.

Witam . Czy ktos mógłby mi powiedzieć w jakich godzinach pracują koordynatorzy? I jakie realne zarobki na początek w przedziale "M" netto??

@Marcin

Hej, 10 godzin dziennie średnia norma. Każą odbierać nadgodziny i nie płacą. Wiecznie źle, wiecznie mało. Zero premii uznaniowej bo za mało. Ogólnie około 2700-2600 na rękę.

@pracownik

2600 ? haha proszę CIe. wiem ile zarabiaja koordynatorzy bo jestem magazynierem kilka lat i byłem na rozmowie. 3 to minimum bez nadgodzin i ze słaba premią

Joanna

@Pracownik DHL, atmosfera i dobre relacje z przełożonymi to jedna z bardziej istotnych kwestii, na którą patrzą osoby poszukujące pracy. Możesz powiedzieć coś więcej o pracy w DHL, pracujesz w centrali czy jako kurier? Jakie zalety możesz wymienić pracy w DHL? To informacje, które pewnie ciekawią użytkowników, którzy wchodzą na wątek i myślą o podjęciu pracy w DHL.

gosc

Byłam na rozmowie w DHL na stanowisko kasjerki. Najpierw przyjął mnie pan kierownik, pokrótce przejrzał CV, a potem nagle umówił na następny dzień do pani kierownik. Kiedy przyszłam, pani kierownik była totalnie zaskoczona, bo nikt jej nie poinformował, że mam przyjść. Nie miała mojego cv, nie wiedziała kim jestem, nie mogłam sie odpowiednio zaprezentować ... okropne doświadczenie.

Autor
@gosc

Proszę Admina o usuniecie tej opinii, ponieważ nie dotyczy ona tego pracodawcy. Nastąpiła pomyłka.

Pracownik dhl
@gosc

Przecież w DHL we Wrocławiu w żadnym dziale nie ma kierowniczki, tam są sami faceci.

GOŚĆ z DHL
@Pracownik dhl

Jest... DHL EXPRESS.. Ale nie polecam.

@Pracownik dhl

Już jest. Bardzo konkretna i fajna kobieta.

Pracownik DHL
@Gość

Potwierdzam, bardzo fajna supervisorka. Szefowa na medal!

Joanna

W internecie można znaleźć ogłoszenia o pracę dla kuriera/ kurierki, możecie powiedzieć coś więcej jak wygląda praca? Według ogłoszenia wystarczy mieć tylko prawo jazdy, firma nie wymaga żadnego doświadczenia, znajomości terenu? Umowa jest o pracę, czy zlecenie? Czy godziny pracy są elastyczne? Jakieś dodatki do wynagrodzeń, nagrody dla kurierów?

witam ma pani ochotę pracować jako kurier proszę o telefon 516-043-899

Jacek

Jakie warunki wstępne może zaproponować firma?

Smooth.
@Jacek

Praca przez agencję pracy, 2300 brutto plus premia, która jest coraz niższa bo nie ma komu pracować za takie pieniądze to i premii się nie wyrabia. Błędne koło, niecałe 1900 zł do ręki na początek. Masa Ukraińców i Uzbekistańców-tania siła robocza ale i tak płacą im więcej niż Polakowi. Smutna prawda o firmie.

@Smooth.

Nie wiem przez jaką agencje pracujesz, ale chyba Cię kroją na kasę. Ja mam 2600 brutto, kolega pracuje przez inną agencję i też ma 2600 brutto.

Smooth

Piszę o pracy w biurze, to są groszowe płace.

rasja

w ochronie w dhl na psim polu pracują ochraniarze bardzo opryskliwi powinni ich wymienić zwlaszcza jeden z takimi glupimi oczami:) starego dziada

LEON

TEN Z WĄSAMI TO MASAKRA WIELKI HRABIA

@rasja

Zgadam się ten jeden pajac to jakaś masakra. Miałem już kiedyś ochotę go zwyYwać.

atom
@rasja

Ta ochrona to tylko stare komuchy co pracę spowalniają.Dalej myslą że są panami.

nie chciało mi sie pisac to skopiowalem

- na jakim stanowisku zostałeś przyjęty na takim zostaniesz (brak awansów stanowiskowych) - podwyżki w kwietniu równe 5% podstawy (tylko raz w roku - chyba, że masz układy i troszczysz się tylko o własny tyłek i liżesz przełożonym 4 litery to przełożony po cichaczu załatwi Ci podwyżkę 300 zł brutto - tylko nikomu nie mów na takiej zasadzie) - jedno może dwa szkolenia przez cały okres trwania umowy, reszta to samokształcenie się poprzez skype - konferencje, ewentualnie przeczytasz sobie pliczek pdf i takie to szkolenia - marne pieniądze (wg mnie lepiej robić, a zarobić; niż nic nie robić i nic z tego nie mieć) co to za robota gdzie idziesz się przespać? posiedzieć sobie? równie dobrze mógłbym w innej robocie być i mieć z tego jeszcze raz takie pieniądze co tu w DHL S.C. - Wy w tej Warszawie to i tak macie dobre stawki, nie zależnie od stanowiska bo się zbulwersowaliście, ale spójrzcie na inne regiony gdzie zarabiają 1700 zł na rączkę bo wokoło nie ma pracy to siedzą tu - są równi i równiejsi - jeden na drugiego kabluje do przełożonych, żadnego zaufania - przełożeni nie muszą kontroli robić na magazynach bo wszystko wiedzą to po jakiego ch** będą się fatygować i przyjeżdżać - brygadziści kierownicy menagerowie mogą Was oczerniać przed swoimi przełożonymi i Wy w ich oczach jak wychodzicie? hmm... daje dużo do myślenia - chociaż miałbyś dobry pomysł co do ułatwienia pracy to nie przejdzie albo przełożony sam zgłosi to do swojego przełożonego i jeszcze dostanie pochwałę, a co za tym idzie podwyżkę, a Wy jesteście dalej w czarnej 4 litery - po 3-4 latach pracy może zarobisz te 2000-2070 zł na rękę na miesiąc jako robol (nie licząc tych co liżą tyłek, ewentualni koledzy 2400-2700zł tacy mają, troszkę różnica - tak jak pisałem wcześniej są równi i równiejsi) - jako TL 3600 zł na rękę - nie wspomnę o kierowniku regionalnym, który ma ponad dychę na miesiąc, jego zastępca od 5530 - 7780 zł na m-sc - a ludzie odchodzą bo nerwowo nie wytrzymują, bądź także szukają innej lepiej płatnej roboty - supply chain to po prostu tam nie robi się nic kompletnie: dostawa przyjeżdża - ładujecie max 2h a dalej co ? kłaść się i spać do tej 6 - pograć w ciula przez 1h i do domu spadać, ewentualnie vana przeliczyć max 8 minut w 2 osoby i co dalej robić, dajmy na to że wszyscy ph zjadą na łeb na szyję w jednym czasie i po 2h nie ma się już co robić tylko się siedzi w innych wypadkach leci się do domu a 4 czy tam 8h i tak jest w listę wpisane - burdel bałagan w tej firmie jest i tyle - nie ma kto tego kontrolować

ddd
@nie chciało mi sie pisac to skopiowalem

nie ma stanowiska zastępca kierownika regionalnego

Pedro

Może chce się ludziom pracować to mają więcej?

Jacek

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje ludzi?

@Jacek

Od cholery za niecałe 2000, tylko się nie przeraź bo Ukrainiec na magazynie ma 2500.

Magazynier
@Gość

Cóż, uczciwie trzeba powiedzieć, że to nie tylko Ukrainiec na magazynie ma 2500, ale praktycznie cały magazyn tyle zarabia po podwyżkach. I tu nie ma znaczenia, czy Polak, Ukrainiec, Azerbejżan, czy Bialorus.

Świstak

Cześć. Jakiej pensji można się spodziewać przy kategorii O*? Gwiazdka coś znaczy?

Pkrw
@Świstak

Ta gwiazdka oznacza kategorie. Ok 2300 brutto plus premia.

@Świstak

czyli prawie najniższa krajowa. Premia niby 15% ale nigdy takiej nie ma. Nie wyjdziesz nawet 2-óch tysięcy chyba, że na magazynie z Ukraińcami.

Norbi

Generalnie to spoko praca, firma jest dobrym pracodawcą. Wiadomo, że kasy zawsze będzie mało. Ale ogólnie jest ok

@Norbi

chyba Cię pogięło. Może mieszkasz u rodziców to pensja dla Ciebie jest ok. Nie bądź minimalistą.

Joanna

Obecnie DHL poszukuje kandydatów do pracy jako Magazynier we Wrocławiu. Co jako obecni pracownicy firmy możecie powiedzieć o pracy na tym stanowisku? Czego mogą oczekiwać osoby aplikujące na tą ofertę pracy?

zniesmaczona
@Joanna

Musisz znać język ukrainski, bo tam tylko się tym językim posługują-mimo ,z mieszkamy w Polsce-jawna dyskryminacja Polaków

PracownikWS
@zniesmaczona

Zgadzam się w 100%tach, pracuje tam 7dmy dzień przez tyle dni użeram się z ukraińcami którzy są w tej pracy nie tykalni polskiego oni nie panimaju ani rozumiet. odprawy do pracy tez po ukrainsku do tego koordynatorzy wchodza im w (usunięte przez administratora) Szukam innej pracy bo to jest przesada

Pracownik dhl
@PracownikWS

Ludzie, czemu opowiadacie takie bzdury? Prawdą jest, że na magazynie jest dużo Ukraińców, ale dyskryminacja języka? Serio? Pracuje w dhl jako magazynier od ponad roku, na obu zmianach. Nigdy się nie spotkałem z odprawa po Ukrainsku, zgaduje, że żaden z koordynatorów nawet nie zna rosyjskiego. Częściej spotykam się że stwierdzeniem, że praca ma być wykonana, i koordynatora nie obchodzi, że ktoś nie pojemaju. Oczywiście podejście zależy od każdego z koordynatorów, bo każdy z nich podchodzi do ludzi nieco inaczej.

hgffhjkkgff

Jak wygląda praca na stanowisku kasjer? Jakie są godziny pracy i czy praca na tym stanowisku jest tylko od poniedziałku do piątku?

Mimi
@hgffhjkkgff

Też jestem ciekawa zarobków i godzin pracy na tym stanowisku.

@hgffhjkkgff

Płacą 2000 netto. Praca na dwie zmiany.

@hgffhjkkgff

Dodam, że pracownicy z Ukrainy zarabiają dużo, dużo więcej na magazynie. Wmawia się ludziom, że oni ciężej pracują a pracowników z Polski ciśnie się tak, że czasem ma się wszystkiego dość.

Zostaw merytoryczną opinię o DHL - Wrocław

• Jak się pracuje w DHL?

Zobacz opinie na temat firmy DHL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DHL?

DHL