Opinie o Aviva (Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska Spółka Akcyjna) w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe
Towarzystwa ubezpieczeniowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA w Warszawa

dumacz

jeśli ktoś ma odpowiednie CV to myślę , że a Avivie warto aplikować do siedziby biura głównego. Stamtąd nie widziałem aby ktoś narzekał na swój los. Ostatnia oferta pracy tam jest jednak z 10 października na stanowisko Ekspert ds. Nadzoru Jakości , także pewnie już kogoś na nie znaleźli. Może niedługo wznowią rekrutacje

asil

Hej, jeśli ktoś z was interesuje się firmą Aviva to zajrzycie na forum ponieważ jest nowa propozycja pracy. Bardzo interesująca sprawa. AVIVA należy do największych grup ubezpieczeniowych w Europie. W Polsce cieszymy się zaufaniem 3,5 miliona klient&oa... (usunięte przez administratora)

Zosia

Praca w Avivie to nie to samo co kilka lat temu. Kiedyś szanowano pracownika a teraz posuwają sie do metod, które nie powinny mieć miejsca. Niestety to prawda, że menedżerowie są tylko z nadania, to osoby, ktore nie mają często podstawowej wiedzy z zakresu finansów, ich wiedza ogranicza się tylko do znajomości produktów firmy i warsztatów sprzedaży. Wykształcenie wyższe mają, ale to np. AWF, politologia itp. Ich praca polega na wdrażaniu nowych do pracy a potem zabierają te polisy dla siebie, jak już czas nowego zwolnić, bo ubezpieczył swoich znajomych i rodzine. Żerują na pracy innych i spijają finansową śmietankę. A tak naprawdę niewiele sami robią. Najgorsze jest to, że uważają się za niewiadomo kogo. Jakby conajmniej byli dyrektorami banków albo dobrze prosperujących firm, a prawda jest taka, że ich doradztwo to akwizycja po domach. Zrekrutują 3 pracowników w ciagu 5 lat, bo taki jest bilans zatrudnionych i tych co odeszli i twierdzą, że się ciężko napracowali. Najśmieszniejsze jest jak się odnoszą ze swoim stanowiskiem...,,Dzień dobry, dzwonię z firmy Aviva, jestem tutaj menadżerem,,, kpiny w biały dzień..no tak przecież ubrałem garnitur i teraz udaję pana...A jak traktują innych pracowników..jak nie wyrobisz planu to Ci powie, że trzeba było na noc zostać u klienta, obrażanie przymiotnikami, krzyki,awantury, szantaż, ze jak nie zrobisz tyle, to Cie zwolni. Jak dobrze na Tobie zarobi, to masz spokój,ale tylko przez chwile, bo pokaż,że potrafisz, to będą chcieli więcej. Praca doradcy to praca pełna stresu, ciągle pod presją, bo rynek jest przesycony ubezpieczeniami a Ci co ich jeszcze nie mają, to często ich na to nie stać. Aviva ma dość drogie produkty, ale są dobre i to jedyny plus. Podejmując pracę trzeba wiedzieć, że jeżeli klienci nie płacą składek, to doradca ponosi konsekwencje i to nie małe. Trzeba oddać całą prowizje nawet jak ktoś opłaca polisę np.przez 8 miesięcy, czyli zostaje się na minusie, bo kosztu dojazdu do klienta też nikt nie zwraca. Tłumaczą nam to, że to jest ryzyko prowadzonej naszej działalności. Poza tym każdy upadek polisy to pogorszenie wskaźnika, który wyklucza z dodatkowych premii i jest nierealny, chyba że się płaci składki za klientów. Windykacja po rozwiązaniu umowy agencyjnej. O tym to juž super menadżerowie na pewno nie wspominają na rekrutacji. Jeżeli stwierdzisz, że masz inny pomysł na siebie i rezygnujesz ze współpracy, to przez 24 miesiące rośnie Ci zadłużenie wobec Avivy za wszystkie rezygnacje Twoich klientów, oczywiście tych braków nie pokryją z prowizji z twojego portfela polis, bo spisane przez Ciebie polisy są już oddane menedżerowi,do czego się oni nie przyznają tylko dowiadujesz się o tym od byłych klientów. Tak więc można spodziewać się pisma windykacyjnego z kwotą do spłaty, podobno można ratami spłacać. Dlatego warto zastanowić się, czy jest sens podejmować pracę, która po np.8 latach okaże się straconym czasem w życiu zawodowym, bo w sumie zostaje się z niczym albo długiem. Plusy tej pracy: możliwość poznawania ludzi od tych z salonów do najuboższych, wypłata roszczeń gdy komuś możesz pomóc, jeżeli doznał tragedii.

JA

Pracowałam w Avive baardzo długo - ponad 10 lat. Przez większość czasu miałam niesamowite szczęście: podlegałam kolejno pod rozsądnych, uczciwych i niezakompleksionych oraz przede wszystkim bardzo kompetentnych szefów. Rozwijałam się, głównie przez pracę, dawano mi szansę poznawania coraz to nowych obszarów, awansowałam. Praca i szefowie : marzenie, złego słowa nie powiedziałabym. Aż przyszły zmiany struktur, wszystko się zmieniło: szef, który nie miał pojęcia o obszarze, którym zarządza, związana z tym niedecyzyjność, później wyszedł brak szacunku do pracowników, a ci bardziej doświadczeni, którzy potrafili dokonać oceny kompetencji szefa - oczywiście niemile widziani. Żenujące "corpo zasady" nakierowane na bezmóżgowych wykonawców woli "menadżerów" z nadania ... to nie ta sama firma. Przychodzi się do pracy, odchodzi się od szefa - i to jest prawda ... Mimo wszysko, za te wszystkie lata z pominięciem ostatniego roku - ocena bdb. Mam nadzieję, że może coś zmieni się na plus, bo szkoda tego środowiska pracy i niegdysiejszej atmosfery oraz kompetencji osób, które odeszły ...

Rozmowa składa się z 3 etapów. I etap ok 20 minutowa rozmowa z rekruterem. Pytania o doświadczenia zawodowe, dlaczego chce zmienić pracę, mocne i słabe strony. Czas oczekiwania na odpowiedź po I etapie-1,5 tygodnia. II etap rozmowa z menadżerem. Bardzo swobodna, od razu przejście na „Ty”. Menadżer opisuje jak wygląda praca, organizacja, system premiowy itp. Ostatni etap dział HR wymaga referencji od poprzedniego pracodawcy. Jeśli rozstałeś się w negatywnej atmosferze z poprzednim pracodawcą nie aplikuj Tu! Jestem bardzo rozczarowana odrzuceniem kandydatury pomimo dobrego feedbacku na drugim etapie rozmowy. Dział HR tłumaczył, że woleli wybrać osobę z wewnętrznej rekrutacji bo zna dobrze procesy jakie zachodzą w firmie. Zapytałam wprost rekrutera, dlaczego te same ogłoszenie wisi na portalu pracuj.pl on na to, że szukają na zastępstwo, ale nadal nie wiadomo czy może na stałe. Totalny strzał w kolano! Stracony czas i nerwy na aplikacje! Nie polecam.

Opis i pytania powyżej

nie pracowałem;)

avivacje

potwierdzam powyższe wpisy, zdarza się że kierownicy wogóle nie znają obowiązków swoich pracowników, pożądane i tolerowane jest donosicielstwo, fikacją jest tez to że firma dba o rozwój swoich pracowników i prowadzi politykę zatrzymywania najlepszych

aviva

potwierdzam - tam jest bajzel jak nic. niektórzy managerzy (tak ich tu nazwę) naprawde na żenująco niskim poziomie - zazdrośni, zawistni, trzeba tylko przytakiwać, nie znosza jakiegokolwiek sprzeciwu. panosza sie jakby byli na swoim folwarku, nie ogarniają zadań, które zlecają. no cóż - jak tak dalej pójdzie najzdolniejsze osoby opuszczą to miejsce

exem

Potwierdzam powyższy wpis. Kultura organizacyjna na żenująco niskim poziomie. Kompetencje menagerów (niektórych) również. Składają obietnice bez pokrycia, nie znają zadań, które przydzielają. Pracownicy niezadowoleni są zwalniani, więc lepiej nie mówić co się naprawdę myśli, tylko przytakiwać.

nie ma miesiąca, żeby firmy nie żegnał jakiś pracownik, nie zawsze z własnej woli...zarządzanie na żenującym poziomie

AVIVAjka

CUmowiec - 2010-03-24 00:35:47 Super firma, tylko nie wiedzieć czemu wydali kasę na zmiane nazwy! Bez sensu, lepiej przeznaczyć ją na inwestycje!!!! na całym świecie firma znana jest jako Aviva, tylko w Polsce funkcjonowała pod nazwą Commercial Union. Zmiana nazwy spowodowana została jedynie chęcią ujednolicenia...

netla

Zmienili, bo taki byl wyznacznik "z gory".

CUmowiec

a

Tak oczywiście pytanie kto to kupi? Kelner Stek bzdur proszę! XD

Słowa kojarzące się z Commercial Union grupa Aviva: solidna, profesjonalna, rozwojowa Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako bardzo dobrą

Zostaw merytoryczną opinię o TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA - Warszawa

• Jak się pracuje w TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Zobacz opinie na temat firmy TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Kandydaci do pracy w TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA