Opinie o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce w Łódź

Lila

Hej, czy ktoś wie jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej telefonicznej i tej własciwej już na stanowisko AML &Sanctions Processing Officer ?

Co powiecie o dziale windykacji ?

Lidia

A to czemu? Jest po prostu zwyczajnie czy sugerujesz coś negatywnego?

Sanctionqueen

Podobno w sankcjach podwyżki ogłosili? Znowu ludzie zaczęli uciekać?

New
@Sanctionqueen

Tylko w sankcjach? A w Operations też?

@Sanctionqueen

Jednak poziom wiedzy na tym goworku to faktycznie (usunięte przez administratora). Nie podwyżki a wyrównania i nie tylko w Sankcjach a w całym dziale czyli też w TM i KYC a w Operations to nie wiadomo bo to nie jest część tego samego działu. Te wyrównania to z miesiąc temu ogłosili. Z tego co wiem to nikt nie zaczął uciekać, za to próbują wrócić bo jednak do warszawka się okazała nie taka fajna. Nie ma to jak nic nie wiedzieć ale napisać żeby być fajnym.

Sanctionqueen
@Damn

Ale wyrównania do czego? Do godnych zarobków czy do czego? Akurat Warszawka ma się bardzo dobrze, Wam to przy tej inflacji to starcza z miesiąca na miesiąc? xD

@Sanctionqueen

Co ciebie obchodzi do czego. Pracuj tam dla swojego pana i się nie interesuj. Wiadomo, że twój komentarz miał na celu uleczenie twoich kompleksów tylko ci nie wyszło. A teraz idź grzecznie spać bo jutro trzeba w busika i do warszawki jechać

KYCking
@Sanctionqueen

No właśnie zastanawiam się dlaczego zadajesz pytanie o podwyżki w firmie, z której uciekłaś i masz się dobrze. Żeby ferment siać dla zabawy, czy rzeczywiście jakieś kompleksy się pojawiły? Z tego co wiem, to gowork ma przedstawiać opinie o pracodawcach, a nie jest forum do plotek xD No ale może się mylę :P

Dostałem ofertę pracy i zastanawiam się jakie oprócz wynagrodzenia sa dodatkowe benefity. Tzn jakie są kwoty z funduszu socjalnego na święta, na wakacje. Czy to 300 zł czy 1000zl, czy ten % z zyski w kwietniu to coś konkretniejszego czy np 100-300 zl?

Rekrutacja przebiegła całkiem przyjemnie. Na to stanowisko nie trzeba jakichś szczególnych umiejętności twardych, więc tym nie trzeba się przejmować. Padło parę pytań po angielsku, ale nic trudnego, więc jak ktoś się boi, że nie zna specjalistycznego słownictwa to luz, nie będzie potrzebne. Niestety na wynik rekrutacji czekałem bardzo długo, ponad miesiąc.

Nie pamiętam już dokładnie, ale jakieś dosyć ogólne, o umiejętności, chęć do pracy na danym stanowisku itp.

Jajuś

Nie polecam KYC. Niekompetentna liderka w moim zespole, bardzo stronnicza plus pracownice, które niestety mają swoje problemy natury psychicznej, odreagowujące na pozostałych członkach zespołu. W dodatku na ścieżce JTC są osoby totalnie nienadające się do tego (po kilku latach słabe w procesie, ale z silną chęcią zarządzania, a raczej rządzenia i ustawiania pozostałych). Mój poprzedni zespół pomagał sobie, nie było takiego wyścigu szczurów i upadlania innych. Po przejściu zero jakiejkolwiek próby integracji mnie z resztą zespołu, mimo, że sama wychodziłam z inicjatywą, niestety czuję się w tym momencie w zespole fatalnie. Nie rozumiem, jak można personalnie mieć coś do kogoś w momencie, kiedy nie próbowało się tej osoby poznać :)

KYC
@Jajuś

Nie wiem, ile jadu trzeba w sobie mieć, żeby napisać coś takiego... Znam wszystkie Leaderki w KYC i to jest totalna nieprawda!

Ajuś
@Jajuś

Ciekawe, który to KYC. Też mam liderkę, ale nasza jest kumata i pomocna i do tej pory tylko jedna osoba odeszła po wewnętrznym przejściu z innego teamu, ale ta osoba chyba nie była przygotowana na to, ile u nas jest pracy. Reszta nabytkow z innych teamów wręcz przoduje w integracji :) No ale przykro, że masz takie doświadczenia.

@Jajuś

Problemy psychiczne to trzeba mieć żeby wylewać swoje żale tutaj. No dobrze czyli zmieniłaś zespół bo stary miał ciebie dość a teraz nowy team też ma ciebie dość. Typowa roszczeniowa persona której się wszystko należy i nic się jej nie podoba. Liderka miała ciebie z nowym zespołem integrować? A ty to co? Już widzę to twoje wychodzenie z inicjatywą. Co jeszcze trzeba za ciebie robić? Pracować? Tego goworka to już nikt na poważnie nie bierze bo piszą tu w większości frustracji którzy nie nadają się do żadnej pracy. Daj spokój i idź zmień firmę.

V
@Jajuś

Trochę tych kycow jest, niestety w każdym departamencie trafi się jakiś zespól który nie jest zgrany. u mnie w zespole jest dosyć podobnie, co ciekawe z facetami nie ma takiego problemu jak z laskami, które potrafią być szujowate :) głowa do góry, to tylko praca, chociaż wiadomo, że fajnie jest pracować w dobrej atmosferze. Do ludzi na górze - nie wiecie jaka jest sytuacja, myślę, że jeśli lider nie jest fair w stosunku do innych a przynajmniej nie stara się to coś jest na rzeczy, szanować trzeba każdego bez względu na personalne względy.

ciekawy

hej. ile mozna maks mozna zawolac po roku w sankcjach? niedlugo konczy mi sie umowa, bede przedluzal i sie zastanawiam ile moge krzyknac zeby sie nie wyglupic

@ciekawy

Więcej jak +20% tego co masz teraz nie dostaniesz.

hello
@ciekawy

Nic nie mozesz, dostajesz umowe i tyle. Raczej nie negocjujesz, a jesli probujesz to dostajesz tyle samo i tak, bo to tak nie dziala :)

new one

Czy odpowiedź po rozmowie o pracę z HR i team leaderem potrafiła Wam przyjść powyżej 2 tygodni ? czy raczej odpuścić sobie czekanie ?

wakacje
@new one

Teraz jeszcze nordycy mogą być na urlopach więc technicznie wszystko może działać wolniej. Ja dostałem odpowiedź po miesiącu, ale zaznaczali podczas rekrutacji że termin może się przedłużyć.

Pakiet

Ile wynosi pakiet relokacyjny? Orientuje się ktoś?

Krystian
@Pakiet

Jak myślisz na starcie o pieniądzach tylko, to Nordea nie jest dla ciebie. Powinieneś raczej zapytać jak możesz sie nam przydać z twoimi umiejętnościami ! Nordea zatrudnia tylko najlepszych ! ! -- konkurencja na nasze miejsca pracy jest duża ;)

Lol
@Krystian

Ty to piszesz na serio? Kto w dobie 15% inflcji nie myśli o pieniądzach :)

Mikołaj
@Lol

Masz racje. O pieniądzach trzeba myśleć bo jednak trzeba z czegoś żyć. No ale wiadomo że kwalifikacje i doświadczenie też jest ważne. Mnie zanim wyślę CV przydałyby się widełki jak tu płacą. Wiesz może?

Proces Officer
@Mikołaj

Po prawie 2latach, podstawa 4300/4500 brutto plus 260 benefit dla stanowiska Proces Officer

Inferno
@Proces Officer

Nie wiem w którym dziale. Ja dostałem więcej na początek. Też PO. W Nordea od miesiąca. 4600 brutto plus benefit.

@Inferno

A różowe słonie biegają między biurkami? ;)

eLKa

Kultura wypowiedzi na prawdziwie nordyckim poziomie. Tym samym, na którym jest kultura pracy w Nordea. Ja te nordyckie sztuczki znam z własnego doświadczenia. Kandydaci czytają tutaj, że ile to Nordea oferuje na start, jeśli dla kogoś to pierwsza praca 4600 brutto plus benefit może wydawać się ok. Ale spokojnie, studzę nastroje. Nordea nie oferuje takich pieniędzy na start. JPO dostaje pewnie coś bliżej 3500 brutto. I nawet osobny z wcześniejszym doświadczeniem korpo przychodzą na JPO. Co Ty za bajki opowiadasz.

Elka

Jestes pewna?

PO-DO
@eLKa

@eLKa Nie wiem czy ty kłamiesz dla przyjemności, jesteś niezbyt ogarnięta, czy po prostu trollujesz xD. Ja przyszedłem z doświadczeniem w bankowości i dostałem robotę OD RAZU NA PO, i było to 4300 brutto, teraz po roku mam 4750. Zapewne jesteś jakimś wklepywaczem co po angielsku ledwo gada i robi w gacie na samą myśl o rozmowie one to one z Nordykiem, to się nie dziw że nikt nie chce ci dać więcej. Bajki to ty opowiadasz pani nie umiem oraz nie wiem, ale się wypowiem. PS. daleko mi do bronienia takiej wypłaty jaką oferują w Nordei, ale odezwać się musiałem jak zacząłem czytać twoje bzdurne wypociny, które piszesz w dodatku z pewnością siebie godną polityka.

Ciekawa
@PO-DO

Czy może ktoś mi odpowiedzieć , czy ktoś pracuje z językiem skandynawskim (albo coś wie na ten temat )jak wyglada weryfikacja językowa po rozmowie po rozmowie godzinnej z liderem ?

SE speaker
@Ciekawa

Dostaje sie test jezykowy (czytanie ze zrozumieniem i gramatyka o ile dobrze pamietam) ze szkoly jezykow obcych oraz ma się rozmowa w danym języku z audytorem z tej samej szkoły.

@PO-DO

Jeśli nawiązujesz do mojego ostatniego wpisu w tym wątku, to tam była mowa o zarobkach na stanowisku JPO. Napisałeś, że przyszedłeś na stanowisko PO. Jedno jest pewne - nie potrafisz nawet czytać ze zrozumieniem. Ale obrażać kogoś już tak. Nordycka kultura pracy po roku pracy w Nordea widać weszła Ci w krew.

@Krystian

Paradoksalnie przecież to bank to nic dziwnego że myśli się o pieniądzach, ale ty piszesz 'my' znaczy jesteś z działu kadr firmy czy kim, że piszesz jakbyś reprezentował firmę?

@Ciekawa

Jeśli lider będzie zainteresowany dostaniesz test językowy, na podstawie którego będą oceniać poziom.

PO-DO
@eLKa

@eLKa Pisałaś że Nordea nie oferuje takich pieniędzy na start, a ja ci udowodniłem że oferuje, bo ja na start dostałem tyle. I kto tu czytać nie umie?

Bałwan jestes
@Marta

Pokaz mi mądralo gdzie sa placowki 'banku Nordea' w polsce. Nie ma bo PKO PB przejał je. https://www.bankier.pl/wiadomosc/PKO-BP-przejmuje-Nordea-Bank-Polska-2858792.html W polsce zostalo tylko centrum operacykne zwane NOC i usługi IT swiadczone w Trójmiescie.

Sceptyk
@Bałwan jestes

Ponieważ w pOLSCE zostało tylko centrum operacyjne zwane NOC i usługi IT świadczone w Trójmieście to Nordea przestała być bankiem i już nie prowadzi jakiekolwiek polityki finansowej na szczeblu całej firmy? ukryj

gadamposkandynawsku
@Ciekawa

Nie wiem co to jest ta rozmowa godzinna z liderem, ale u mnie wyryfikacja miała postać testu przez zewnętrzną firmę (najpierw online słownictwo, gramatyka i czytanie), a potem osobno rozmowa telefoniczna ok. 15 minut gdzie zadają ci pytania w stylu "co sądzisz o rozwoju AI?".

fastnluz
@Krystian

Ha.Ha.Ha. W dzisiejszych czasach przecież najesz się satysfakcją z targetów z majonezem

Czy możecie mi powiedzieć którego dnia miesiąca są przelewane wynagrodzenia w Nordei ? Dziękuję z góry :)

@Paweł

10go dnia miesiąca.

pracownik Nordea
@Paweł

10go każdego miesiąca

Cebuliony

Mówi się coś u was o jakiś podwyżkach? Przecież ludziom ledwo z miesiąca na miesiąc starcza i znowu będzie exodus...

@Cebuliony

Pewnie grudzień/styczeń W 2023 minimalna skacze na 3300 brutto to pewnie rzucą 5/7 % Chociaż jak to mówią co roku, że nic nie muszą to jednak coś tam dają.

Cebuliony
@Junior Process Officer

Coś chodziły ploty, że po wakacjach mają coś rzucić...

Ciekawa

Czyw dziale sankcji potrzebny jest exel, jak wygląda praca w tym dziale

@Ciekawa

Nie jest potrzebny zaawansowany Excel. Wpisać dane do komórki każdy potrafi więc i Ty dasz sobie radę. Praca w każdym dziale różni się między teamami i procesami. To nie są łatwe rzeczy i nikt Ci nie opisze w kilku zdaniach na czym polega praca w danym dziale czy teamie. Poza tym, jak pójdziesz na rozmowę to osoba, z którą będziesz ją miała opisze Ci na czym polega praca w teamie, do którego chcesz się dostać.

Halina
@Bloomkvist

A jakies wdrożenie albo szkolenie dla nowych pracowników jest?

Ala
@Halina

Tak jest, u mnie było bardzo dobre szkolenie z zakresu moich przyszłych zadan

Witam, na jakie zarobki można liczyć jako junior process officer / process officer w AML/sankcje na start?

@Anonim

Stanowisko process officer w Sankcjach 4500 brutto.

NieAnonim

W KYC 4500-5000 brutto. I nieprawda, ze nie zwalniają, bo zwolnienia są

Process Officer
@NieAnonim

Za to widelki dla Juniora na start czy szczebel wyzej- Process Officera?

@NieAnonim

Wiem, że zwalniają. W Sankcjach też zwalniają i to kilka osób ostatnio, tylko ludzie, którzy tam już dawno nie pracują wypisują jakieś bzdury.

EVE
@Bloomkvist

Haha, dobre. No jeden gościu się odgrażał sądem pracy ostatnio w sankach. Ale kogo to wina, lidera czy typa, który niczego się nie nauczył i myśli, że będzie brał wynagrodzenie za nic? :D No proszę Was, najwięcej szczekają ci co mają najmniej kompetencji i pokory jakiejkolwiek :)

TezNieAnonim
@Process Officer

Z tego, co wiem, Sankcje nie zatrudniają już JPO. Prężnie się rozwijają

Czemu zwalniają? Ja ciągle widzę otwarte rekrutacje w sankcjach

Kielon

a zwalniaja? na pewno nie dobrych pracownikow, widocznie leserow albo tych, ktorzy nie nauczyli sie procesu

Alka

Czy CV musi być w j. angielskim?

Kielon
@Alka

lepiej, zeby bylo, w koncu to nie jest polska firma, a liderzy czasem to obcokrajowcy

Junior Proces Officer

Jak wyglądają teraz stawki wejściowe dla juniorów w Operations? Dalej mniej więcej 3500 brutto + mbenefit? Jak dla Proces Officerow? Jestem już tutaj 2lata i zastanawiam się czy moje 4500 brutto (Process Officer) to norma czy Lider mnie roluje.

Ala
@Junior Proces Officer

Ciut więcej jest na wejsciu

Queen

Hello, jakiego wynagrodzenia należy spodziewać się na stanowisku Senior/Expert Service Operations Officer ? Jest realne aby dostać 6k-7k brutto lub więcej ? Dzięki!

@Queen

Hej, seniorzy których znam mają 6 - 8k, także rozjazd jest bardzo duży. Sporo tutaj zależy od doświadczenia, jak się dogadasz i na ile konkretny lider ocenia istotność pracownika dla zespołu. Teraz panuje tzw. kompresja płac, więc myślę że przy rozmowie możesz celować bliżej 7k brutto.

Specjalista
@Queen

Potwierdzam, nasi seniorzy zaczynają się od 7k.

Mikołaj
@Specjalista

To całkiem nieźle. A na jakich umowach? Normalnych o pracę czy B2B?

@Mikołaj

Umowy o pracę. Zwykle jako pierwszą dają na czas określony na 6 - 12 miesięcy, kolejną już na nieokreślony.

Ciekawska
@Waldek

Senior 7-8k brutto? To chyba jakiś nowy bo niektórzy z obecnych nie mają co liczyć na taką stawkę.

Flu
@Ciekawska

Nie zgodzę się. U mnie w teamie jest kilku seniorów i pracują tutaj powyżej 5 lat. Każdy ma powyżej 8k brutto.

@Ciekawska

Masz rację, dlatego wspomniałem o kompresji płac. Znam co prawda seniorów z wieloletnim doświadczeniem w firmie którzy mają wynagrodzenie w tych widełkach, ale musieli mocno zapracować i dodatkowo zawalczyć o siebie na PLD by do takich kwot dotrzeć (bo za same kompetencje i przeprowadzone projekty by nie dostali). Dzisiaj przychodząc jako nowa osoba możesz dostać tyle co osoba która musiała usilnie udowadniać swoją wartość przez lata. Niestety tak to dzisiaj wygląda i Nordea nie jest jedynym pracodawcą stosującym to podejście...

@Flu

Droga do 7/8 tys jest bardzo długa i wyboista. Niekiedy trzeba robić zwyczajnie wszystko za wszystkich żeby potem móc użyć tego jako argumentu na PLD co i tak nie pomaga i dlatego często ludzie dostają awans w momencie kiedy deklarują, że chcą zmienić zespół a lider zostaje z Wielkim problemem, jak rozdzielić pracę między innych i cyk awansik jest, sprawdzone info.

Ona
@Junior Process Officer

Potwierdzam. Dodam jeszcze, że ci co pracują po 5/6 lat zaczęli pracę w momencie, kiedy pracowników było mało, to i podwyżki też były większe (chociażby profit sharing kilka lat temu wynosił trzy razy więcej niż teraz). Obecnie przemiał jest niesamowity. Mi dwóch liderow obiecało awans, żaden słowa nie dotrzymał. Leją wodę żeby dać ci nadzieję i żebyś zapier.... za resztę obiboków a na koniec możesz ich cmoknąć i słyszysz - może za rok?

@Ona

Również potwierdzam. Dlatego ścieżki dla klepaczy są dwie, albo robisz wszystko za wszystkich, a najlepiej również lidera robotę i wtedy to ty rozkladasz karty, Albo lecisz po całkowitym minimum 7/7.15 i heja na kawkę, żadnych projektów, prezentacji, prowadzenie głupich WB. Średniacy mają najgorzej, narobią się a i tak nic z tego nie mają. Pierwszej opcji nie polecam, dlatego wybrałem drugą.

@Specjalista a powiesz, w którym dziale? Sankcje, kyc?

ToIle?

Czytam te komentarze i w końcu się nie dowiedziałem niczego. Widziałem że dodatek językowy poziom C1 to ok 1500zł brutto miesięcznie. Pracowników z językiem norweskim na rynku praktycznie brak. Jaka jest stawka realna na start dla JPO który biegle mówi po norwesku? Transcom (xD) za obsługę klienta przy sprzetach AGD płaci ok 9k brutto (łącznie z dodatkiem). Rozumiem że sławna Nordea prędzej się obsra na miękko niż doceni pracownika, którego szuka od miesięcy bez rezultatu?

Juliusz
@ToIle?

Jan

tak było :)

ToIle?
@Juliusz

Owszem chodzę do pracy tylko po to, żeby zarabiać pieniądze i jeżeli firmie zależy na moich umiejętnościach to powinna za nie odpowiednio zapłacić :-) a o rynku Juliuszku wiesz niewiele widac, bo konkurencji nie ma żadnej :-) Kwestia wygodnego stanowiska i odpowiedniej wypłaty. Poczytaj bo się może marnujesz :D

@Juliusz

Dobre :) na tą chwilę Nordea oferuje na start połowę tego co oferuje większość firm na rynku bo 7k brutto u konkurencji to już nie rzadkość...

Nordea Starter
@Kit

@Kit, podzielisz się gdzie takie stawki na start?

@Nordea Starter

Firma na P na przykład

Phlps

Kończącą się na s?

Pawel
@Kit

Nordea placi podobnie jak inne firmy z branzy. Nasza sila to wielojezyczne mlode dynamiczne zespoly, umowa o prace na czas nieokreslony, wyplata zawsze na czas, bonusy swiateczne, co jest wartoscia sama w sobie . W innych firmach zazwyczaj tego nie ma. Nie mozecie wszystkiego przeliczac na gotowke.

Philips
@Phlps

a jesteś pewny, że philips daje tyle bez znajomości innego języka niż angielski?

Koleżka
@Philips

Bliska mi osoba pracuje w Philipsie, zna język Angielski oraz Hiszpański na poziomie C2, po 3 latach pracy i 2 podwyżkach ma troszeczkę mniej niż 7k brutto. Widzę że ludzie strasznie gloryfikują tutaj Philipsa, ale tam też nie jest jakoś ultra hiper dobrze, np muszą 2 sztywne dni do biura zasuwać w tygodniu, zaś Nordea lepiej to rozwiązała.

@Koleżka

Hiszpański jest najmniej platnym językiem w korporacjach. Z nordyckimi jest grubo powyżej 7k. Nordea to spoko firma, ale jeśli piszemy o wynagrodzeniu to wypada dużo słabiej niż inne firmy w Łodzi, nie mówiąc już o firmach poza Łodzią , a sporo z nich oferuje pracę zdalna i nie ma znaczenia skąd się pracuje

Mhm
@Kit

Czyli za Norweski Nordea nie zapłaci nawet 7k brutto? xD (mowa o podstawie z dodatkiem jezykowym)

@ToIle?

Jeśli oczekujesz pensji na poziomie 9k brutto to raczej nie mówimy o stanowisku JPO bo to jest tzw. entry level. Natomiast mając tylko znajomość języka ale nie wiedząc nic z bankowości czy też działu do którego aplikujesz to się nie uda.

@PozyTywna

Dokładnie tak. Ogólnie stanowiska process officer sa przewidziane dla osób bez wyższego wykształcenia. I niestety bez względu na inne posiadane umiejętności dużo się na nich nie otrzyma. Jeśli ktoś ma wyższe wykształcenie powinien aplikować tam gdzie szukają service operations officer, tam są lepsze szanse.

MM

Czy dodatek relokacyjny obejmuje zmianę oddziału? Tj. Warszawa - Łódź, Łódź - Gdańsk etc? Zastanawia mnie również, czemu obecny pracownik zdając test językowy dostanie aneks na śmieszną kwotę, a stanowiska na JPO widnieją na kwotę 7K (z dodatkiem 9K)? Idąc tokiem rozumowania firmy, najlepiej się zwolnić, przeprowadzić do innego miasta i zacząć z wyższą stawką na juniorze (+ dodatkowa kasa za awans na procesa)?

Obecny

Pytanie: ile tak naprawdę można zarabiać w Nordei zakładając że chce mi się? Że np nauczę się jakiegoś skandynawskiego języka? Po ostatnim spotkaniu nt. nowego ładu i pytań zadawanych w komentarzach odniosłem wrażenie że wszyscy w Nordei zarabiają po 12000 Brutto miesięcznie XD. Chodzi mi nie o prace w IT czy RPA (bo tam wiem że dają sporo). Z góry dzięki.

SOO

12k bruto? Chyba jak wypłaty trzech osób zsumujesz XD

Obecny
@SOO

Dobra ludziska, słyszałem ostatnio że na procesowych stanowiskach jest limit góry zarobków, ale nie jest to nigdzie podawane. Ile może taki Senior mieć maksymalnie? Chciałbym wiedzieć czy warto się starać czy się okaże że max można zarobić 6000 brutto i już sufit xD

@Obecny

6000 brutto dostaje Senior z językiem skandynawskim, bez języka maks to z 5000 maks 5500 brutto

@Obecny

Będąc Specjalistą mam tyle, seniorzy mają więcej. Tak jak tu piszą ludzie - wszystko zależy od procesu. Ostatnio w KYC były spore podwyżki, bo ludzie zaczęli uciekać do innych firm, musieli wyrównac. Nie wiem, czy jest jakas granica w innych teamach i procesach...

@Junior Process Officer

Chciałbym dodać, że nie mam języka skandynawskiego...

@Specialist

Ano też właśnie sporo zależy od skomplikowania procesu, u nas tak wyglądają zarobki u seniorów, ale praca jest prosta, głównie zdalna, często kończy się wcześniej, tyle że nie daje żadnego wartościowego doświadczenia i słabo to wygląda w CV

Lelek
@Specialist

Dlaczego zaczęli uciekać? Aż tak źle, ciężko? Dostałam propozycję pracy tam.

@Lelek

Bo się otworzył rynek pracy zdalnej, rekruterzy proponują pracę zdalną w firmach spoza Łodzi - Warszawa, Kraków, Wrocław, czasem stawki są lepsze. A mimo, że ludzie tu narzekają na forum, to jeśli się przyłożysz do pracy w KYC to się nauczysz dużo rzeczy, masz dostęp do udemy, do szkoleń, itp. Serio, dużo zależy od Ciebie. Na początku jest źle :) bo duuużo wiedzy trzeba przyswoić, ale tak po pół roku zaczniesz ogarniać więcej i będzie łatwiej :) No i nie ma tu czasu na netflixa, bo pracy jest sporo

Lelek
@Specialist

Dziękuję za odpowiedź. A jak z awansem i możliwością podwyżki? Po jakim czasie i na ile można liczyć? W poprzedniej pracy przez 1,5 roku nawet nie chcieli dać 100 zł więcej...

Akurat w KYC czas na Netflixa to podstawa. Kto wie, ten wie :D

Weronika
@eLKa

Proszę nie kłamać ;) Nordea ma bardzo uregulowaną politykę w sprawie dostepu do zewnetrznych stron www i takie strony jak netflix, fb czy twitter sa zablokowane na firmowych komputerach na poziomie domeny. Wszystko po to aby was nie rozpraszać. Zachęcamy pracowników do pracy i pozdrawiamy ;)

@Weronika

Mhm, ciekawe od kiedy ;) Poza tym, w dzisiejszych czasach, gdy każdy ma pod ręką smartfona, to naprawdę nie brzmi jak przeszkoda. W KYC Netflix to podstawa, kto wie, ten wie.

Kulturalny komentator
@Weronika

Dzień dobry, Przykro mi Weroniko, ale to co piszesz to nieprawda. Fakt - wiele stron internetowych o określonej tematyce jest zablokowanych (większość serwisów społecznościowych, hazard, erotyka/pornografia, szeroko pojęta kategoria "entertainment" zawierająca między innymi newsy rodem z Pudelka, itp.), ale akurat dostęp do Facebooka, Youtuba, serwisów z grami przeglądarkowymi czy Netflixa nie jest zablokowany. Na home office więcej portali jest zablokowanych (np. (usunięte przez administratora) ale już na terenie firmy nie ma przeszkód, żeby sobie w coś pograć, obejrzeć stream z gry na Twitchu, wyczyny Konona na YT czy sezon ulubionego serialu na Netflixie. Nie wiem jak to wygląda w KYC, ale w sankcjach zdarzało się, że liderzy nie reagowali, kiedy ktoś został na czymś takim przyłapany, np. kiedyś jedna osoba na stanowisku liderskim skwitowała trzecią skargę dotyczącą oglądania Netflixa w pracy (przez tą samą osobę) następująco - "może ma problemy osobiste?" - serio? Firma nie jest miejscem pracy na radzenie sobie z problemami osobistymi (od tego jest zwolnienie lekarskie, psycholog, rodzina, przyjaciele - nie firma!). Nordea jest fajnym miejscem do pracy, ale widząc takie zachowania współpracowników odechciewa się pracować - i nie, to nie tacy jak ja powinni odejść, tylko ci co się tak zachowują i ci, którzy to tolerują. I taka jedna prośba do liderów czytających komentarze na tym portalu - przestańcie proszę reagować na krytyczne komentarze jak byk na czerwoną płachtę, tylko przeczytajcie ze zrozumiem czego ta krytyka dotyczy, bo niestety, ale wiele zarzutów jest prawdziwych. Wiele problemów moglibyście rozwiązać gdybyście tylko chcieli - wiele mądrych, pracowitych osób odeszło w ciągu kilku ostatnich lat, bo byli sfrustrowani sytuacjami takimi, jak ta opisana powyżej, konkurencja wewnętrza czy zewnętrzna stworzyła na to tylko warunki. Ordynarne kłamstwa, angażowanie się w chamskie pyskówki, wykorzystywanie HRów do krytykowania każdego, kto zapyta o płace (jakby to było coś złego... od tego jest ten portal i nie jest on własnością Nordei! Tym bardziej, że na zachodzie pracodawcy już jakiś czas temu zaczęli pisać ile można zarobić na danym stanowisku). Przemyślcie to sobie. Dla własnego dobra. Z wyrazami szacunku, Kulturalny komentator

Agata
@eLKa

Hej;) Nie powinieneś w czasie pracy korzystac zbyt zcesto z prywatnego smartfona. Jesli team elader cie przylapie na tym, dostaneisz upomnienie ustne. Jesli sie to powtorzy, bedzie to pisemne upomnienie. Kolejne moga skutkowac nagana i wpisem do akt, a skrajne przypadki zwolnieniem dyscyplinarnym. Nie warto;) do Nordei przychodzimy pracować. Pozdrawiamy!

@Agata

Hej! Mnie ten proceder nie dotyczy. Ale będę wielce rad, jeśli liderzy zajmą się takimi i innymi sprawami, na które na codzień przymykają oczy. :)

@Junior Process Officer

Senior bez języka skandynawskiego też może zarabiać 6k brutto, nawet wyższe zarobki się zdążają na tym stanowisku.

Zostaw merytoryczną opinię o Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce - Łódź

• Jak się pracuje w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 229.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 110, z czego 9 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 75 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce?

Kandydaci do pracy w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce napisali 18 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce
2.5/5 Na podstawie 882 ocen.

Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce