Opinie o OBI w Jastrzębie-Zdrój Podhalańska 22

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy OBI. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w OBI o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OBI w Jastrzębie-Zdrój Podhalańska 22

obionecanobi

Serdecznie nie polecam tego miejsca. na rozmowie mówi się różne rzeczy które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Premia, to żart...szkolenia - jedynie na tucana i windę( wózki widłowe elektryczne), ale na to musisz poczekać, choć tak naprawdę potrzebujesz tego na co dzień, pracownicy którzy mają uprawnienia często robią Ci łaskę z pomocą. Mało osób które rzeczywiście chcą pomóc. Częściej będą robić Tobie pod górkę. Ktoś czasem coś podpowie, ale szkolić z produktow musisz się sam i to w domu, po godzinach w czasie dniówki nie będziesz mieć na to czasu. Na koniec nie ryzykuj, że może w moim przypadku będzie lepiej niż tu piszą. Szkoda twojego czasu.

ouyea
@Normalny

Nick neutralny, normalny itp to jedna i ta sama osoba z pokoju po lewej stronie schodów. Gadanie na rozmowie mamy szkolenia, a później dostajesz dane do logowania, ale na to nie ma czasu w godzinach pracy...każdy o tym wie. No i też wiadomo jacy przychodzą klienci, tłumaczenie się im nie pomoze. Pisanie, że nikt za Ciebie nie zrobi...ręce opadaja.

Czy pracownicy w OBI dogadują się między sobą?

Dobry obserwator
@Byly Pracownik

Bardzo mnie niepokoi to co od pewnego czasu dzieje się w tej firmie. Ogólnie panuje coraz gorsza atmosfera , długoletni pracownicy odchodzą bo nie są doceniani (w tym tygodniu odeszła pracownica z ponad 10-letnim stażem), a firma nie robi nic żeby ich zatrzymać , w najbliższym czasie mają zamiar odejść kolejne osoby. Niektórzy kierownicy na działach źle traktują pracowników (szanuj pracownika swojego bo nie będziesz miał żadnego). Niektóre osoby na działach niestety nie nadają się do obsługi klienta a firma nie zamierza zatrudnić osób , które mogłyby podnieść jakość obsługi. Przykre to , ale wszystko się sypie i zmierza w złym kierunku...

Daria Nowy wpis

Serdeczne podziękowania dla Pań z działu informacji za profesjonalną obsługę ( reklamacja). Pomimo napotkanych trudności z uznaniem reklamacji ze strony producenta, Panie z niespotykaną życzliwością przyczyniły się do pozytywnego rozwiązania sprawy. Przez cały czas pozostawały ze mną w kontakcie informują o statusie reklamacji, służyły pomocą i doświadczeniem w tego typu sytuacjach. Szczególne podziękowania dla Pani Ewy, za cierpliwość i wsparcie oraz finalne pozytywne rozwiązanie problemu.

xaweria Nowy wpis

Akurat pracownica, która odeszła z 10 letnim stażem zamiast pracą zajmowała się głównie obgadywaniem, spiskowaniem, przebywaniem na zwolnieniu lekarskim i psuciem atmosfery w pracy. Teraz jest o wiele lepiej, nikt mnie non stop nie zaczepia i nie mówi: ten jest taki siaki czy owaki. W obi dobrze się pracuje, wypłaty są na czas. Z kierownikami i dyrekcją można się dogadać, zawsze starają się pomóc gdy jest jakiś problem. Jeśli dobrze wykonujesz swoje obowiązki, jest to zauważone. Jasne zarobki mogły by być wyższe ale to pewnie jak wszędzie.

Czy pracownicy w OBI dogadują się między sobą?

Jm

Tak

Byly Pracownik

Ludzie to jeden z niewielu plusow pracy w tym miejscu. Zwykli pracownicy bo o dyrekcji i kierownikach lepiej nie gadac. Cieplo wspominam moich bylych kolegow i kolezanki, zawsze mozna bylo pogadac i posmiac sie na przerwie albo gdy nie bylo klientow. Jesli szefostwo nie patrzylo oczywiscie bo jesli patrzylo to trzeba bylo zapierdalac jak w obozie i wymyslac robote przesuwac pudelka milion razy z miejsca na miejsce nawet jesli nie bylo zadnych klientow dokladac towar nawet jesli dokladalo sie go wczoraj bo zamienienie dwoch zdan przy szefostwie oznaczalo ze za rok juz nie bedziesz pracownikiem obi chociaz mam nadzieje ze cos sie zmieniło w tej kwesti. Byly rowniez zatargi z jednymi lubilem sie bardziej z innymi mniej stres bo opierdol od szefostwa czy kierownikow to codzienna norma ale po kilku latach moge szczerze powiedziec ze w zadnej innej pozniejszej pracy nie spotkalem takich swietnych ludzi. Niestety odpada bardzo duza ilosc pracownikow bo albo się ich zwalnia albo sami mają dosc i uciekaja do lepszej pracy, ktora jest lepsza finansowo i jest o polowe mniej stresujaca bo w tej firmie wymienia sie kazdego kogo mozna a czlowiek to wymienna czesc

Dobry obserwator Nowy wpis
@Byly Pracownik

obionecanobi

Normalny
@obionecanobi

W niektórych sprawach muszę się nie zgodzić. Po pierwsze premia to coś extra do wypłaty a nie obowiązek. Więc nikt ci jej nie da za to że przyjdziesz do pracy tylko za coś extra ponad normę. po drugie szkolenia z asortymentu są robione w czasie pracy ( najlepiej jednak uczy się podczas obsługi klienta ( nikt ci głowy nie urwie jak powiesz "przepraszam ale nie wiem ,jestem nowy, ale zaraz przeczytam opis produktu i za chwilę będę wiedział..."). po trzecie musisz chcieć pracować bo nikt niczego za ciebie nie zrobi. Pozdrawiam

ouyea Nowy wpis
@Normalny

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Jastrzębie-Zdrój
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. Sprzedaży
Adegis Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Neonatolog
Jastrzębie-Zdrój
E-WORK HR COMPANY POLAND SP Z O.O.

Czy w firmie OBI są regularne szkolenia pracownicze?

Dzial Reklamacji OBIJastrzebie

Obi Jastrzebie - dzial reklamacji super profesjonalny kontakt z Paniami z tego wlasnie dzialu.Troszeczke sie poprzepychalismy mailowo na temat reklamowanego przedmiotu jednak ostatecznie po dwoch odmowach reklamacja zostala uznana.Mysle ze moglo sie skonczyc gorzej jednak w pozorumieniu z wyzszym kierownictwem sklep poszedl na reke i mozna bylo oddac przedmiot i otrzymalem karte podarunkowa.Dosc duzo zostawiam pieniedzy w markecie w Jastrzebiu wiec finalnie mysle ze zadowolony klient jest najlepszym rozwiazaniem i przyniesie kolejne obroty i zyski.Gratujume profesjonalnego podejscia i raz jeszcze polecam spokojny i rzeczowy kontakt w trakcie reklamowania przedmiotow.Adrian

zadowolona klientka

Chciałam bardzo podziękować za bardzo miłą i profesjonalną obsługę i pomoc pracowników OBI, szczególnie p.Agnieszce ( hydraulika) osoba profesjonalnie z pełnym zaangażowaniem wykonuje swoją pracę, doradziła, pomogła i zawsze uśmiechnięta; p.stolarz Andrzej bardzo miły pracownik, który z wielką precyzją wykonał swoją pracę, solidnie i pomógł; p. Mateusz z działu z glazurą, który bardzo jest zaangażowany w swoją pracę, pomógł doradził z cierpliwością i uśmiechem na twarzy. Obsługa marketu jest na bardzo wysokim poziomie. Podczas moich 12 wizyt w tym markecie w ciągu 4 dni (remont), zawsze mogłam liczyć na pomoc i pełne zaangażowanie. Pracownicy, z którymi miałam kontakt bardzo mili, i zawsze gotowi byli pomóc. Serdecznie dziękuję , POLECAM wszystkim i z pewnością wrócę.

Krystian

Chciałem podziękować a zarazem polecić Panią Bogusie z działu ogród w Obi Jastrzębie za bardzo profesjonalne podejście do klienta oraz mila obsługę, odpowiedz na każde moje zapytanie kilkukrotnie robiłem zakupy palm itp. roślin z pomocą tej pani i serdecznie polecam napewno tez wrócę na kolejne zakupy

Mariusz

Chciałbym wyróżnić i pochwalić pomoc z działu budowlanego Pana Grzegorza (stolarz) który poświęcił czas i załatwił sprawę związana z moim zamówieniem zakupu materiału a mianowicie chodziło mi o podwieszany sufit pokoju i kuchni. Zrobiłem drobny szkic z wymiarami, a Pan Grzegorz w bardzo miły i perfekcyjny sposób naszkicował wypisał i obliczył co i za ile jeśli chodzi o material. Bardzo dziękuję i życzę dużej premii.

Jak szefostwo w OBI traktuje ludzi?

ziom

Ta firma to jeden wielki (usunięte przez administratora) wyzysk i mydlenie oczu nowym pracownikom, zatrudniany jesteś jako doradca klienta a jesteś odpowiedzialny, za wszystko co się dzieje na dziale, musisz dokładać towar, kompletować zamówienia, realizować koncepty z centrali, no i obsługiwać klientów. Wiecznie brakuje na wszystko czasu, na hale sprzedaży wkraczasz jako nowy pracownik bez doświadczenia i wiedzy o produktach, nikt niczego Cię nie uczy, z założenia masz sam się wszystkiego nauczyć i to najlepiej po godzinach bo na dniówce zajęć nie będzie Ci brakować. Szykujcie się na użeranie z nieudacznikami na magazynie oraz na docinki starego ochroniarza Pana M. który myśli, że jest jakimś szefem albo kierownikiem i wydaje polecenia innym pracownikom mimo, iż sam jest z firmy zewnętrznej.

Kierownicy działów jak i dyrekcja marketu traktuje ludzi z szacunkiem i nigdy nie zostawili mnie bez pomocy. Zawsze można przyjść i powiedzieć o problemie który zaistniał w czasie pracy ( bo przecież po to się tam wybierasz składając swoje "CV"). Jeśli chodzi o warunki pracy to jeśli uważnie słuchasz na rozmowie i przeczytasz opis zajmowanego stanowiska w markecie to niewiele cię zaskoczy podczas wykonywania obowiązków. Wiadomo są utrudnienia np. wysoka temperatura latem czy trudny klient ale taka jest praca w markecie budowlanym.

Ta, zazwyczaj kierownictwo jest okej, chociaż nie wiem kto tam teraz pracuje... Nigdy natomiast nie powiem tego o ówczesnym kierowniku budowlanki, przygłup jakich mało

Nie ma to jak Dyrekcja napisać sobie sam komentarz pozytywny i maglować pracowników który z nich mógł napisać negatywny komentarz

Witam Robiłam ostatnio zakupy w Obi na dziale sanitarnym bardzo miła pani Nas obsługiwała blondynka w krótkich włosach. Zakupy udane Polecam

neutralny

Widzę że szanownemu panu przeszkadzało przede to że trzeba było pracować , dodatkowo wymagane jest w tej pracy choć troszkę myślenie z którym niejednokrotnie szanowny pan miał problem .

@neutralny

Haha za to PAN nie ma problemu z myśleniem , a ja uważam że najbardziej PAN ma problem nie tylko z myśleniem ale i kultura osobista .

Miki

Pracę w tym sklepie szczególnie polecam ludziom, którzy lubią smak melisy bo będą ją pić litrami. Obowiązków ile wlezie, najlepiej jakbyś przychodził na 12 a nie na 8 godzin, bo wiecznie ktoś się wysypuje i nie ma komu na dziale być. Nie wiem co ludzi tam trzyma, chyba czysta desperacja, wszędzie zarobicie więcej i nie będziecie musieli znosić humorków ludzi z magazynu od łaski których zależy czy macie towar na półce albo niekompletnej ochrony, której jedynym zadaniem jest patrzeć czy pracownik przypadkiem nie zrobił sobie 2 min przerwy po paru godzinach (usunięte przez administratora) A największe jaja i tak są na kasach gdzie twarz zmienia się co 2 tygodnie, bo psychika wysiada bardzo szybko a w Biedronce więcej zarobisz haha

@Miki

Dokładnie zgadzam się w 100 procentach z tą opinią

Rachel

Pracuje tam od wiosny i sobie chwalę. Atmosfera jest super, ludzie pomocni. Umowa o pracę, zarobki w porządku. Przede wszystkim praca na miejscu. Poza wynagrodzeniem są fajne dodatki, karta multisport, opieka medyczna. Dobrze że nie poczytałam tych opinii przed rozmową i zatrudnieniem bo na pewno bym zrezygnowała a najlepiej się samemu przekonać

@Rachel

właśnie zastanawiam się nad złożeniem papierów.

Rachel
@0707

@0707 Polecam. Jak czytam te opinie ludzi typu parówa itp to mi się słabo robi. Ludzie są różni, niektórzy to by najchętniej chcieli nic nie robić i zarabiać miliony a w głowie nic tylko pustka i wulgaryzmy. Ja doszłam do wniosku że jak sama się nie przekonam to się nie dowiem, w kwietniu minie mi rok pracy i nie mam zamiaru jej zmieniać.

murzin
@0707

HAHA Daj sobie spokój tylko desperaci tam pracują dostaniesz na początek 1800 na rękę mooooże jak masz papiery

murzin
@Rachel

HAHA kobieto bo jak zarabiasz na 3/4 1500 i tobie to wystarczy o masz niską samoocenę czyli uwielbiasz jak tobą dyrygują i chodzisz jak w zegarku to się nie dziwię życzę kariery w OBI może kiedyś za 20 lat będziesz miała 2000 zł na 3/4

@murzin

Wysokość zarobków jest uwarunkowana tym co sobą prezentujesz. Jeśli uważasz że mało ci zaproponowali to znaczy że niewiele dajesz od siebie. Gdyby było inaczej zaproponowali by ci więcej. Osoby które się starają i chcą awansować, zarabiają więcej. A tak na marginesie: praca w stabilnej firmie z wypłatą na czas, na głowę ci nie kapie a nawet pandemia korony i zamknięcie marketów budowlanych nie spowodowało zwolnień.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w OBI?

KK

Po roku

Gandalf biały

Pierwsza umowa jest na rok ( okres próbny). Kolejna jest na czas nieokreślony.

piorap0408@o2.pl

Witam serdecznie chciałbym podziękowac paniom z informacji za pomoc w załatwieniu wymiany plafonu naprawdę perfekcja jeszcze raz dzięki pozdowionka.

Witam serdecznie . Chciała bym napisać bardzo pozytywną opinię pani Pałliny z działu projektowego. Jestem zachwycona projektem ,który wykonała mi na kuchnię. Jak i również miłym, profesjonalnym podejściem do klienta. Szczególnie takiego jak ja nie zdecydowanego. Bardzo serdecznie polecam. Teraz jeszcze czekam na projekt łazienki ale po kuchni już wiem że będzie piękny . Ps. I jak miło się mi zrobiło jak moja curcia dostała pluszaka Bobra Obi.

Byly pracownik

Jako były pracownik postaram się nakreślić pracę w tym markecie. A więc jak wszędzie to bywa są plusy i minusy. W obi można przytoczyć zarówno dużo plusów jak i dużo negatywów. Do plusów należy dodać: szkolenia, na niektórych działach bardzo fajna atmosfera, kwestia dogadania grafiku, wyjazdy integracyjne, uprawnienia UDT czy dla mniej wymagających osób zarobki (bądźmy szczerzy, wiedząc że idzie się do pracy w zwykłym markecie budowlanym, nie można wymagać 4000 na rękę). Ale żeby nie było że jest tak kolorowo to minusy też są. Najbardziej irytująca w tym sklepie jest po prostu ochrona. Niestety ale są to bardzo niekompetentne osoby, których zadaniem nie jest pilnować sklepu tylko pracowników. Kradzieże są na porządku dziennym a większości nie daje się złapać (nawet przy większych kradzieżach) bo ochrona jest zajęta pilnowaniem pracowników i zgłaszaniem wszystkiego dyrekcji. Jestem w stanie wiele zrozumieć ale momentami te sytuacje były aż śmieszne. Po skończonej pracy oczywiście przeszukanie które zależało przede wszystkim od humoru ochrony. Niektórzy potrafili przez kilka minut przeszukiwać plecak, tak jakby koniecznie chcieli coś znaleźć. Drugim dużym minusem jest kontrola dyrekcji. Bardzo często po godzinach dyrektor "zamaskowany" chodzi przez godzine po markecie i zagląda w różne zakątki. Większych problemów nie doświadczyłem przez rok pracy ze strony dyrekcji. Jeśli chodzi o atmosfere to jak już wspomniałem zależy od konkretnego działu. Dla przykładu dział technika gdzie kierownik zarówno jak zastępca to świetne osoby jakich ze świecą szukać. Nie zachowują się tylko jak kierownicy ale również jako koledzy z którymi idzie porozmawiać ale także można liczyć na ich pomoc. Współpracownicy (nie wiem jak obecnie) również pozytywne osoby z którymi bardzo miło wspominam współprace. Najgorzej wspominam dział budować. Jeśli chodzi o kierownika, to bardzo w porządku osoba, naprawdę nic nie mogę mu zarzucić. Inaczej sprawy się mają jeśli chodzi o jego zastępce, czyli jedną z najbardziej nielubianych osób przez pracowników jak i klientów. Typ człowieka który przyjaciela widzi tylko w osobach które są wyżej postawione niż on. Naprawdę współpraca z tą osobą to była masakra, nawet podczas spotkania po pracy uważał się za osobę lepszą niż każdy. Niestety na tym dziale jest również kilku doradców którzy czekają tylko na okazję żeby lecieć na skargę do...oczywiście zastępcy kierownika . Ogólnie polecam tą firmę jako pracodawce dla każdego kto dostanie się na umowe o pracę bezpośrednio pod obi. Jeżeli chodzi o pracowników będących na umowie zlecenie, pod zewnętrznymi firmami to już nie jest tak kolorowo. Zazwyczaj jest to zwyczajne mydlenie oczu typu "Mam nadzieje że dobrze Ci się tu pracuje, bo jak tylko dostaniemy zgodę na zatrudnienie kolejnej osoby na dział to dostaniesz umowe itd." A rzeczywistość wygląda inaczej, bardzo często te osoby czekając na umowę dostają jedynie informację "jak chcesz to możesz jutro przyjść jeszcze, ale niestety musimy zrezygnować z współpracy z powodu finansów". I przychodzą następni na tych samych zasadach

Znany
@Byly pracownik

Jeśli chodzi o dział budować to ów zastępca kierownika został teraz kierownikiem działu a na stanowisko zastępcy wskoczył pracownik z wieloletnim doświadczeniem

Rabin

Przyjęcie towarów od firm dostarczających jest sprawne,szybkie i kulturalne.Tak trzymać!

Kierowca
@Rabin

Osoby pracujące na tym magazynie z kulturą raczej nic wspólnego nie mają, a przynajmniej ten cały kierowniczek

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w OBI?

Trzeba mieć chęci i angażować się w pracy :) A jeszcze lepiej jak posiada się wiedzę na temat asortymentu ponieważ szybciej się wkomponujesz w zespół :)

Zostaw merytoryczną opinię o OBI - Jastrzębie-Zdrój

• Jak się pracuje w OBI?

Zobacz opinie na temat firmy OBI tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OBI?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OBI?

Kandydaci do pracy w OBI napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OBI