2 Dodaj opinię

Opinie o Polimex.net

zko Nowy wpis

brak profesjalizmu

Klient

Co się u was dzieje?? Nie można się dodzwonić, braki w asortymencie, długie oczekiwanie na dostawę.

ola Nowy wpis
@Klient

no jak to co....telefony się wyłącza lub nie odbiera - siedzi się z kierownikiem i klepie sie o dup...Maryny - (usunięte przez administratora)ca

Klient już były Nowy wpis

Niestety z przykrością rozstaję się z firmą. (usunięte przez administratora)W łódzkiej filli ma naprawdę dobrych pracowników. Szczególnie panie mają ogromną wiedzę. (usunięte przez administratora) Dobry pracownik z ogromną wiedzą to skarb.

Ola Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.

Dzień dobry, czy to prawda, że nie oferujecie Państwo umowy (usunięte przez administratora) zlecenie?

Osoba pr
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.
Nazwa działu: Handlowy

Witam ! Czy gumę szer 4,mm albo 5 mm otrzymam ? Pozdrawiam elzbieta

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Polimex.net?

Gus
Nazwa działu: Finanse

Mnie interesuje czy kasjer i pracownik hali ma to samo wynagrodzenie czy jest różnica,pytam o nowo przyjętych. Są ogłoszenia i zastanawiam się,na ktore stanowisko aplikować

Anonim
@Gus

Kasjerki I magazynierzy mają różne zarobki

Była
@Gus

Kasjerki miały i z tego co wiem nadal mają (usunięte przez administratora) stawkę w firmie (usunięte przez administratora) najwięcej (usunięte przez administratora) i to nie tylko tych związanych ze stanowiskiem kasowym. Do tego(usunięte przez administratora) mają odpowiedzialność materialną.

ciekawski

Kto obecnie zarządza pionem infrastruktury w P-M ?

wiedzący
@ciekawski

a co to jest P-M?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 159 dni.

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Polimex.net?

Asia

Pierwszy raz się tak zdarzyło że przyjechał do nas dyrektor i przywitał się ze wszystkimi , rękę podał. Mnie zapytał jak mija dzień i byłam bardzo tym zaskoczona. Tyle lat tu pracuję i nigdy mnie nikt z Lodzi nie zapytał jaki mi mija dzień. Oby się ta nasz firma we wszystkim tak zmieniała.

Tak3Nie4
Elżbieta
@Asia

Mam nadzieję, że Twoja wypowiedź nie ma wydźwięku ironicznego. Ale może podyskutujmy o innej sprawie. Jak sama nadmieniłaś - w firmie Polimex.net pracujesz już od wielu lat, a więc o tamtejszych warunkach zatrudnienia wiesz niemal wszystko. A ja jestem ciekawa, czy w Polimex.net wynagrodzenie jest adekwatne zarówno do stażu pracy, jak i chociażby zaangażowania? Zechcesz mi to wyjaśnić?

Ja
@Elżbieta

Nie,nie jest adekwatne do stażu, obowiązków, odpowiedzialności materialnej, wiedzy, zaangażowania.

Tak6Nie
Adam
@Ja

Mam przez to rozumieć, że w Twojej ocenie jest ono za niskie? Jeżeli tak twierdzisz, to napisz, proszę, czy próbowałeś może chodzić do pracodawcy i rozmawiać na temat swojego wynagrodzenia? Zastanawia mnie, czy wnioski o podwyżkę mogłyby coś pomóc.

TakNie5

Ex
@Asia

I gdzie ten dyrektor??? ????????????????

Sebastian

Sugerujesz, że firma może przestać istnieć? Jest to dziwne, tym bardziej że przedsiębiorstwo na swojej oficjalnej stronie internetowej informuje, że jest największym w Europie dystrybutorem dodatków krawieckich i tkanin. Tak duża firma mogłaby przestać istnieć? Sprecyzuj, proszę informację, którą podałeś w tym zakresie. Sądzę, że to tylko plotki, lecz wolę się upewnić.

Tak1Nie4
zuzia rozia
Nazwa działu: Produkcja

Niestety nie moge wystawic pozytywnej opinii. Sklep dziala berdzo topornie. Zero kontaktu z klientem, nie odbieraja telefonow a czat nie dziala. Zrobienie zamowienia tez nie jest latwe. Koszty wysylki chyba najwyzsze w Polsce.

Tak6Nie
mamjuzdosc

bardzo dziwna firma , (usunięte przez administratora) dziś pracujesz jutro - nie (usunięte przez administratora) brak jasnych kryteriów - pomimo ciągłych kontroli , brak reakcji z centrali , możesz monitować , że brak tego czy tego - mają to w (usunięte przez administratora) , centralne biuro ma to w (usunięte przez administratora)i tak ty odpowiadasz ... praca fajna !!!! (usunięte przez administratora) zmień doraddców !!!! pogadaj z pracownikami !!!

Tak5Nie1
Ja
Nazwa działu: Handlowy
@mamjuzdosc

Zgadzam się z tobą. Prezes powinien pogadać że zwykłymi pracownikami, którzy tak naprawdę mają największe pojęcie o funkcjonowaniu sprzedaży na hali , potrzebach klientów, kiepskiej organizacji pracy i chaosu wynikającego z błędnych decyzji góry które sprawiają, że jest coraz gorzej. Potwierdzam również, że ogólnie praca nie najgorsza , szkoda tylko marnowanego potencjału firmy.

Ania

W Polimexie pracuję dość krótko. Gdybym przeczytała opinie o tej firmie w tym serwisie (a tego nie robiłam), to prawdopodobnie nie przyszłabym nawet na rozmowę rekrutacyjną. I byłby to błąd. Ta firma, zresztą jak każda, ma swoje plusy i minusy. Dla mnie naprawdę dużym plusem są ludzie (przynajmniej z mojego działu)- są bardzo pomocni, mili, uśmiechnięci, koleżeńscy, przez co atmosfera jest bardzo w porządku i pracuje się po prostu dobrze. Fajnie też, że nie przenoszę pracy do domu- po pracy po prostu wyłączam komputer i jadę do domu. Poza tym, mam możliwość skorzystania z karty sportowej oraz dodatkowego ubezpieczenia grupowego na dobrych warunkach. Jeśli chodzi o kolejne pozytywne aspekty, to jestem zadowolona, bo dostałam tę pracę mimo tego, że nie miałam dużego doświadczenia, jednak dostałam szansę, z czego się bardzo cieszę. Realizuje zadania ze swojej dziedziny, ale mam też szansę, żeby angażować się w zadania marketingowe i na tym polu również się rozwijać i zdobywać doświadczenie, a jest to dla mnie ważne. Jak wcześniej wspomniałam, są też minusy. Dla mnie głównym jest to, że zasady i regulamin w firmie są bardzo sztywne i -moim zdaniem- przestarzałe. Przerwa obiadowa, "lunchowa" trwa..15 minut. Ja w tym czasie niestety nie jestem w stanie się spokojnie najeść. Nie wolno w czasie godzin pracy korzystać z telefonu. Na początku naprawdę odnosi się wrażenie, że jest tu zwyczajnie sztywno i że panuje wszechobecna kontrola. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia.. Jeśli bym mogła coś w firmie zmienić, to prawdopodobnie wydłużyłabym przerwę, albo po prostu zniosła limit czasu na jedzenie- pracowałam w kilku miejscach i nigdzie nie było określonego czasu na jedzenie (a na pewno nie tak sztywny jakim jest 15 minut). Podsumowując, pracuje mi się tu dobrze, mogę się realizować i rozwijać, ludzie są bardzo sympatyczni. Jest kilka rzeczy, które można byłoby zmienić, ale to pokaże dopiero przyszłość. Na pewno nie warto zrażać się negatywnymi opiniami, które są zamieszczane na tym serwisie, bo naprawdę nie odzwierciedlają prawdziwego stanu rzeczy.

Tak30Nie4

@Ania

Ania, dziękujemy Ci za opinię o naszej firmie. Cieszymy się, że czujesz się u nas dobrze. Szczególnie cenne jest dla nas to, że starasz się obiektywnie przedstawić swoje odczucia, a nie skupiasz się wyłącznie na negatywach. Odnośnie wskazanych przez Ciebie minusów, to 15-minutowa przerwa w pracy jest przerwą kodeksową, wliczaną do czasu pracy i nasz ustawodawca nie pozostawia nam w tym zakresie swobody. Niemniej z drugiej strony nikt nie mierzy czasu Twojej przerwy ze stoperem w ręku więc chyba nie jest to aż taki problem. Po prostu w pracy jak w życiu. Jeśli Ty nie przeginasz, to pracodawca też nie będzie przeginał i wyliczał Ci długości przerwy na posiłek z zegarkiem w ręku. Piszesz też o zasadach, regulaminach. Regulamin pracy musi być w każdej firmie zatrudniającej co najmniej 50 pracowników, a co do zasad to w firmie takiej jak Polimex, która zatrudnia znacznie więcej osób, muszą działać procedury, zasady postępowania. Ale one nie są wprowadzane przeciwko pracownikom tylko po to, aby wiedzieć jak działać, żeby właściwie wykonywać swoją pracę, w jakich sprawach do kogo się zwrócić itd. Zaś co do używania prywatnych telefonów w czasie pracy to jest podobnie jak z tą przerwą. Jeśli Ty nie przeginasz to nikt nie powinien Ci robić z tego powodu problemów. Co innego jak ktoś notorycznie wisi na prywatnym telefonie lub siedzi w necie w prywatnych sprawach w godzinach pracy. Praca to jednak praca a nie prywatny czas. Życzymy Ci powodzenia w nowej pracy i wielu sukcesów zawodowych oraz rozwoju dzięki ciekawej pracy w Polimexie!

Tak16Nie4
Łysy

Tylko zapomniałeś dodać, że trudno się tej przerwy doczekać bo roboty jest tyle, że nie ma czasu nawet iść na przerwę bo prawie nikt już nie chce w tym Tesco pracować. Poza tym co to za łaska z tą dłuższą przerwą jeśli każą ci zostawać w pracy 15 minut dłużej.

Wf
@Ania

Ania kto Tobie płaci za opinie tak pozytywną czyżbyś była protegowana przez kogoś na wysokim stanowisku każdy kto się tam dostanie przypadkiem z ulicy i niema pleców to jest nikim.

Simon
@Wf

A kto tobie Wf płaci za hejtowanie i sianie fermentu? Plecy to trzeba mieć żeby się zatrudnić w NBP, Orlenie albo KGHM. Polimex to prywatna firma i nikt tu na cudzych plecach kariery nie robi. Mówienie, że jak się nie ma pleców to się jest nikim w firmie to po prostu żenada. Wiem, że pozytywne opinie o Polimex cię bardzo denerwują, ale prawda jest taka, że aby tu pracować wystarczy mieć głowę na karku a nie trzeba liczyć na czyjeś plecy.

Tak1Nie5
Rrrr
@Polimex.net

Co do tej przerwy to nie piszcie farmazonów 15 minut wymusza na was ustawodawca ? 15 minut to ustawodawca ustalił jako minimum ,górnej granicy nie ma.wiec dłuższa przerwa to dobra wola pracodawcy której nie macie.

Zzzz
@Rrrr

No tak bo inni pracodawcy dają i po 30 minut przerwy tylko, że bezpłatnej albo każą to odpracowywać, zostawać dłużej w pracy o 15 minut. Ja pracuję w Polimex i nigdy nie byłam wyliczana z przerwy co do minuty więc nie rób z igły widły Rrrr.

Tak3Nie3
Nick
@Zzzz

15 minut i kamery nad głowami a także naloty zarządu na stołówkę . Żeby lepiej się trawiło i w boczki nie właziło ????????????

Ciekawy

Czyżby wymieniali "górę"? Ostatnio pojawiły się ogloszenia (usunięte przez administratora). Coś wiecie na ten temat? Czy to tylko przykrywka pod swoich kandydatów?

to tylko ja

pierwszy raz widzę żeby pracodawca był tak aktywny na goworku na profilu swojej firmy :) który z założenia jest portalem dla pracowników do wyrażania swojej opinii o przedsiębiorstwie. jakiś ukryty cel? :) (podpowiem że może chodzić o przesunięcie tych niepochlebnych wypowiedzi na dół strony gdzie nie wszyscy już zaglądają:)

Tolek
@to tylko ja

To mało znasz gowork i mechanizmy działania tego portalu. Te wpisy to przeciwwaga dla ciemnej strony mocy czyli hejtu i pomyj, które się tu wylewa na pracodawców.

TakNie2

Olga

Na stronie firmy natrafiałam na ogłoszenie o pracę, w którym Polimex.net poszukuje Specjalisty ds. Zakupu Kwiatów. Napisane w nim jest, że oferuje ona oprócz możliwości rozwoju, wyjazdy na targi w Polsce, Europie zachodniej i Azji oraz szkolenia rozwijające umiejętności handlowe i negocjacje zakupowe. Czy Polimex.net zapewnia w praktyce takie rozwiązania swoim pracownikom? Jak oceniacie wspomniane wyjazdy zagraniczne?

Robson
@Olga

Tak, Polimex faktycznie zapewnia takie wyjazdy swoim pracownikom. Przynajmniej kilka razy w roku odbywają się wyjazdy na targi - Azja, Europa zachodnia, Turcja itd. Nie ma w tym żadnej ściemy.

TakNie3

Czarek
@Robson

I każdy pracownik może sobie pojechać na taki targ międzynarodowy?

@Czarek

Kazdy pracownik na stanowisku handlowym ma szanse pojechać na targi branżowe zwłaszcza jeśli ma wiedzę i doświadczenie z danej dziedziny i wykazuje zaangażowanie oraz innowacyjność w podejsciu do danej branży. Ostatnio kilka osób pojechało na targi europejskie a już wiosną targi azjatyckie.

TakNie2
manjurian candidate

Podobno jakąś nową filię otwierają . nie wiecie czy już jest rekturacja ?

@manjurian candidate

Zachęcamy do udziału w aktualnie prowadzonych rekrutacjach. Obecnie w związku z rozwojem nowej branży poszukujemy specjalistów ds. zakupów, a także pracowników do nowej hurtowni na stanowiska: sprzedawca, magazynier, kasjer, pracownik hali sprzedaży. Więcej szczegółów znajdziecie w zakładce Oferty pracy na naszym Profilu Pracodawcy.

Tomek
@manjurian candidate

Pracowałem trochę w tej firmie, odradzam największemu wrogowi. Omijacie z daleka...

Tak19Nie
obecny
@Tomek

A ja uważam przeciwnie. Firma jest spoko.

Tak3Nie5

@Tomek

TOMEK, dziękujemy za Twoją opinię. Jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę i merytoryczny dialog zarówno z obecnymi, jak i byłymi pracownikami. Odpowiedź zwrotna od nich jest dla nas zawsze cennym doświadczeniem, z którego możemy wyciągnąć wnioski, by nieustannie usprawniać funkcjonowanie naszej firmy. Niestety Twoja opinia jest zbyt ogólna, abyśmy mogli się do niej odnieść. Jeśli chciałbyś opisać sprawy, które mogły Cię niepokoić to możesz to zrobić pod adresem: biuro@polimex.net. Tylko dzięki temu będziemy mogli dokładnie zbadać sytuację i wyciągnąć ewentualne konsekwencje oraz wnioski na przyszłość. Dziękujemy Ci za dotychczasową współpracę i życzymy sukcesów zawodowych. Pozdrawiamy, Polimex.net

Tak5Nie2
Ania
@manjurian candidate

jest. Są ogłoszenia i można osbiście do Rzgowa na Katowicką podrzucić.

pola.4@o2.pl
@Polimex.net

Witam gdzie znajduje się miejsce pracy i w jakich godzinach?

Jola

Pracowałam w w tej firmie i chce powiedzieć że spotkałam tam najbardziej fajne osoby kierownik super człowiek chciałam spróbować czegoś nowego i bardzo żałuję była to praca w której czułam się bardzo dobrze

Tak4Nie3

Aaa

Witam chciałem się dowiedzieć na jakie pieniądze można liczyć na stanowisku magazyniera

Majka

Proszę o informacje dotyczące stanowiska kasjerki w Polimexie ? Zarobki ,obowiązki??? Dziękuję ????

Justyna
@Majka

Obowiązki to faktycznie obsługa kasy a nie jak w marketach, że jesteś od wszystkiego. Zarobki też lepsze niż w sieciówkach handlowych. Praca na jedną zmianę. Jak ci się spodoba to warto zostać na dłużej, bo firma jest stabilna. Ogólnie jest OK.

Majka
@Majka

Dziekuje???????????? Justyna za informacje

Inna filja
@Justyna

Justynko z której filii jesteś? Bo trochę mijasz się z prawdą.

tasamafilja
@Inna filja

Innafiljo napisz coś o sobie z której ty filji jesteś :-)

Zorientowany

Potwierdzam. Firma jest fajna a wszystkie zmiany ja lepsze.

Tak2Nie2

Zadowolony
@Zorientowany

Zgadza się, dobrze że się uspokoiło w tych komentarzach bo żal było czytać jakie bzdury tu wypisywali. Pewnie im się znudziło a może to sam gowork podgrzewa atmosferę

Tak8Nie2

Pracodawca

Jesteśmy dumni, że mamy utalentowanych i zaangażowanych pracowników również tych niższego szczebla. Jednak są nam oni niezbędni do realizacji innych zadań niż marketing internetowy. Ponieważ stale się rozwijamy i rozszerzamy się o nowe branże, to poszukujemy obecnie osoby specjalizującej się w marketingu w sieci i z doświadczeniem w tym zakresie. Wszystkie konstruktywne uwagi bierzemy sobie do serca, a byłych pracowników gorąco pozdrawiamy i życzymy powodzenia.

iv

Cześć, mam pytanie dot. zarobków (widełki brutto chociaż) w dziale marketingu, jestem zainteresowana ogłoszeniem specjalista ds marketingu internetowego, ale czytając te opinie, boję się, że trafię ze swojego szamba do innego

@iv

ile zarabiasz teraz w tym swoim szambie?

specjalista ds. marketingu
@iv

ktoś trochę znający się na marketingu internetowym powinien wiedzieć, że na takim Goworku to wylewają pomyje różni malkontenci, a opinię o firmie w której chce się pracować wyrabia się w bardziej wyszukany i wiarygodny sposób

Eska

Miało być: "Zatrudniony ...

Eska
@Eska

Miało być: "Zatrudnimy ... polski jest jednak trudny hehehe

Pamiętasz mnie?
@Eska

Andrzej, jak piszesz na forum, to nie pij. Zgryzota Cię w końcu zeżre, że już nie pracujesz w Polimexie, tylko pobierasz zasiłek.

Tak1Nie1

Pamiętająca to i owo...
@Pamiętasz mnie?

ha ha myslimy tak samo, solidarnosc jajnikow to jest intuicja! tylko powiedz mi moja droga dlaczego ten frustrat Andrzej K. odreagowuje swoje nieudacznictwo na publicznym forum? to inna wersja erotomana gawedziarza??? w sumie to mi go szkoda mam nadzieje ze chlopina sie w koncu ogarnie i nie zrobi sobie krzywdy

Pamiętasz mnie?
@Pamiętająca to i owo...

Nie jestem kobietą... Może trochę przesadzasz, Andrzej nie był znów taki frustrat i nieudacznik skończony. Choć rzeczywiście coś mu się pogrzało przez ten czas z lekka pod sufitem, żeby do tej pory tak się męczyć i wylewać fekalia na Polimex pod różnymi nickami. Poznać go można na odległość, z zamkniętymi oczyma:-)

Pomocny
@iv

Płacą całkiem nieźle, a przede wszystkim dadzą ci faktycznie tyle ile obiecali, a wierz mi, że w innych firmach bywa z tym różnie. Dodatkowo jak masz trochę polotu i jakieś wyniki to można naprawdę dobrze zarobić. Najważniejsze jest jednak to, że firma nie skąpi kasy na marketing i jeśli potrafisz wykazać się inwencją to możliwości działania są naprawdę duże, bo firma stawia na rozwój i aktywność w sieci, co widać chociażby po tym jak wygląda strona nowego sklepu internetowego.

Tak5Nie1

zadowolony

Firma jest naprawdę spoko. Nie ma co narzekać. Stałe godziny pracy. Wiesz co do ciebie należy. Nikt się nie czepia.

Nicka
@zadowolony

Ja zaczęłam pracę w Polimexie już parę miesięcy temu i uważam że firma jest naprawdę ok. Wcześniej pracowałam w spożywce duzej sieci. (usunięte przez administratora) i malaria, na magazyn to wejść się nie dało jak dostawa przyjechała. W Polimexie jest porządek i dobre warunki pracy. Wiadomo co kto ma robić, a nie, że jesteś od wszystkiego. Kasa też lepsza niż w sieciówce. Od razu na wejściu dostajesz tez fajny pakiet benefitów nie tylko siłka czy basen ale tez np. tańsze bilety do kina. No i najważniejsze, że praca w normalnych godzinach a nie raz od rana a raz po południu. No i nie trzeba zatowarowywac w nocy. Dla mnie praca zdecydowanie na plus.

Konrad

Jest ogłoszenie na zastępcę kierownika hali w Łodzi. Angielski trzeba znać? Programy komputerowe jakieś? Jak dużo podwładnych do ogarnięcia na hali? No i przede wszystkim jak płacą, na ile można liczyć miesięcznie na rękę (widełki chociaż)?

Obserwator trendów

Handel podlega obecnie dużym zmianom. Dotyczą one także rynku odzieży - sklepy coraz częściej zmieniają kolekcje, a klienci coraz chętniej kupują ubrania w internecie. Trzy trendy obecne w tej chwili w branży handlu odzieżą to: 1. Nieograniczony dostęp do informacji 2. Presja czasu 3. Indywidualizacja Wszystkie są z sobą związane. Konsumenci dzięki internetowi cały czas śledzą modowe nowinki z całego świata. Firmy odzieżowe nie tylko obserwują pokazy mody, a także to, co nosi się na ulicach światowych stolic mody. Dzięki systemom informatycznym wiedzą dokładnie co sprzedaje się w ich sklepach w czasie rzeczywistym i mogą reagować na zmieniające się oczekiwania klientów, np. szybko wprowadzać podobne produkty do tych, które okazały się już sprzedażowymi hitami. Moda robi się coraz szybsza. Presja czasu wymusza także produkcję bliżej rynków zbytu. Dlatego firmy szyjące głównie w Azji coraz więcej odzieży produkują w Polsce. Dzięki temu mogą szybko wprowadzać nowe, modne ubrania do swoich sklepów. Ważna jest indywidualizacja, czyli dostosowanie asortymentu do potrzeb klientów każdego sklepu. Jednak sprzedaż tradycyjna nie zniknie. Gdy w latach 20 XX w. w Stanach Zjednoczonych powstały domy wysyłkowe, to wszyscy myśleli, że handel padnie. A firmy, które najwięcej wysyłały jak Sears, otworzyły wielkie sieci domów towarowych. Obecnie mają kłopoty, ale minęło 100 lat. Sprzedaż stacjonarna z kolei coraz mocniej przenika się z internetową, bo część klientów odbiera przesyłki w sklepach.

Tak6Nie1

szukam pracy - help!
@Obserwator trendów

ja nie daję rady z tym pedzącym światem wszystko powariowało, miałem biznes upadł bo żółtki zalali Polskę swoim badziewiem a ludzie nie patrzą na jakość tylko na cenę, dawałem prace teraz sam jej szukam, w którą branże wejść żeby dać radę z wymaganiami? budowlanka tez cięzka, samochodówka nie lepsza, spożywka jeszcze gorsza bo żarło się ciągle psuje, niby ta branza odziezowa ok, ale te pierdzielone trendy mody, kto za tym nadąży, nie ma normalnej pracy w tym świecie???

Tak4Nie

Była

Słyszałam że Polimex wprowadził karty sportowe dla pracowników. Ale przecież nie ma się z czego cieszyć bo teraz dopiero wasi Kiero dadzą wam taki wycisk w robocie że nie będziecie mieli nawet siły żeby skorzystać z pakietu.

Tak7Nie

Obecny
@Była

A jednak świadczy to o tym, że firma robi coś pozytywnego i konkretnego dla pracowników. Nie chodzi tylko karty sportowe, ale też o dobre rozwijające szkolenia na przykład. Oczywiście Byłej to nie cieszy ale Obecnych jak najbardziej :)

@Była

to jest straszne, Polimex wprowadził karty sportowe, takie bonusy są niepotrzebne, bo pracownicy za bardzo poczują się docenieni; powinien być zakaz wprowadzania takich dodatków dla pracowników, żeby nie poczuli się za dobrze, kto to widział w dzisiejszych czasach tak się troszczyć o załogę, żeby dbała o swoją kondycję, swoje zdrowie, spędzała fajnie czas poza pracą, niesłychane, Była powinna zostać prezesem, wtedy by pracownicy wiedzieli, że nie mogą na cokolwiek liczyć, ha! Była, wesołych Świąt i wrzuć na luz :)

Tak4Nie1

Feliks

Niektórym to najlepiej wychodzi narzekanie. Jeśli jest tak źle to zmieńcie firmę i może gdzieś znajdziecie lepszą pracę?

Tak2Nie2

maruder
@Feliks

ale nikt nas nie chce zatrudnić a jak zatrudniom to karzom zapier... co robić panie??? pozwul nam ponarzekać choć troszke wtedy łatwiej zniesć niepowodzenia przecierz jak tak ponarzekam to lepsze od drogiej terapji u psychologa nie stać mnie na nią narzekanie nie jest zakazane, wszystko mnie wnerwia, była wiosna tydzień temu, a znów zima, jak tu żyć panie???

Tak4Nie1

chłop

"Baba z wozu koniom lżej", he he Przysłowie, odnotował Salomon Rysiński (1618) Najpierw miało być lżej nie koniom, lecz kołom: "kołom lżej", "kółkom lżej". Współczucie dla koni jest w wersjach późniejszych, z XIX wieku. Dawniej ważniejszy był sprzęt, żeby się nie zepsuł. Potem dopiero pojawiła się troska o konie. A baba, przynajmniej w tym przysłowiu, konsekwentnie liczyła się najmniej. U Zoszczenki chłop podwozi narratora za rubla, a droga ciężka, koń się męczy, czasem trzeba schodzić z wozu. Za wozem drałuje baba, która się naparła do miasta z racji swoich imienin. Chłop, jak sam mówi, w domu ani chybi uhonoruje solenizantkę, ale teraz niech sobie idzie pieszo za wozem. Nic jej nie będzie, "baba silna jak smok". Baba nie ma potem żalu, z ochotą rozładowuje wóz. Bo i co z baby na wozie? Jak jej tam nie ma, to i lepiej. Lżej. A chłop, jak tak mówi o babie, szczególnie o swojej, to od razu widać, że prawdziwy chłop. Nie trzyma się babskiej kiecki, nie ulega babskim fanaberiom i w ogóle nie zależy mu specjalnie na babim towarzystwie. I dlatego baba jest tak dobrym, mocnym, trafnym uogólnieniem wszystkich niepotrzebnych ciężarów, tych, co to o nich mogliśmy wcale nie myśleć najpierw, że są ciężarami, a nawet gotowiśmy byli ich straty żałować. Ale zastanowiwszy się nieco, widzimy, że bez nich lepiej. Tak naprawdę nam lżej.

Tak1Nie1

kobieta
@chłop

nie mówi się baba, tylko kobieta! a co, kobiety niepotrzebne w pracy? że niby do garów tylko?

kobieta
@chłop

a, dopiero teraz przeczytałam całą twoją wypowiedź, że to przysłowie tylko o niepotrzebnych w tym przypadku pracownikach, którzy są ciężarem dla firmy, zajarzyłam o co biega, sorki, ale bardzo nie lubię, jak się mówi baba, to takie mało miłe

chłop
@kobieta

Masz tu jeszcze inne wyjaśnienia tego znanego powiedzenia wyjaśnienie 1 Baba jest tu określana jako osoba niepotrzebna. Końmi i wozem zazwyczaj sterował mężczyzna. Tak więc Baba jest zbędnym obciążeniem dla koni. W interpretacji mówimy o pozbyciu się osoby zbędnej niepotrzebnej, która tylko przeszkadza i sprawia kłopoty. wyjaśnienie 2 o sytuacji, w której pozbycie się kogoś lub czegoś jest pożądane wyjaśnienie 3 wygonić kogoś i będzie lżejsza praca wyjaśnienie 4 Jest takie powiedzenie „baba z wozu, koniom lżej”. Wszyscy znamy je doskonale. Skąd się wzięło? Wiadomo, że koń ciągnąc za sobą wóz ma naprawdę trudne zdanie, jeśli ten wóz jest czymś załadowany i dodatkowo jeszcze siedzą na nim ludzie. Każdemu byłoby nieco ciężko. Im mniej produktów załadowanych na wóz i im mniej ludzi na nim siedzących, tym mniejsze obciążenie dla zwierzęcia. Dlaczego się akurat mów w tym porzekadle o babie, tego akurat nie wiem, trudno zgadnąć, co autor miał dokładnie na myśli. Generalnie chodzi tutaj o to, że czasami pewne rzeczy stanowią dla nas zbyt duże obciążenie, ale musimy ów balast dźwigać na swoich barkach. Odczuwamy prawdziwą ulgę, kiedy nagle się okazuje, że nie musimy już się tą sprawą zajmować. Była dla nas może za trudna, a może nie za wygodna – po prostu tak czy siak nas przerastała i straszliwie nam z jakiś względów ciążyła. Cieszymy się, jeżeli tylko mamy okazje pozbycia się jej, bo to oznacza, że przestaje ona leżeć w zasięgu naszych zainteresowań.

Zostaw opinię o Polimex.net - Łódź

Chcę opublikować: