Opinie o SIPMA S.A. w Lublin

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SIPMA S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w SIPMA S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn dla rolnictwa i leśnictwa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SIPMA S.A. w Lublin

Kama

Widziałam że firma szuka mechanika maszyn rolniczych. Czy ktoś już składał CV? Był na rozmowie? Brat się przymierza... Chciałabym też podpytać, bo w ogłoszeniu wpisali że wymagana jest dyspozycyjność. To jest praca zmianowa? Pracuje się nadgodziny?

Na stronie Praca.gov.pl zamieszczono 31 lipca kilka aktualnych ofert pracy do firmy SIPMA S.A.. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Sprzedawca. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Sprzedaż

Ta firma najpierw musi mieć co sprzedawać. Maszyny przestarzałe, rolnicy i dealerzy nie chcą słyszeć o sipmie gdy do nich pojedziesz. Więc lepiej szukać pracy gdzieś indziej

Agata
@Sprzedaż

A widziałam na stronie firmy że szukają przedstawiciela z językiem niemieckim. Orientujesz się ile płacą nas tym stanowisku? Nie napisali w ogłoszeniu. Będę wdzięczna za odpowiedź

xxx
@Agata

To zależy od doświadczenia, jakie posiada się w sprzedaży, głównie na rynki niemieckie oraz od znajomości branży i mechanizmów rynkowych.

Mirosław
@xxx

Nic w treści ogłoszenia nic konkretnie nie pisano o doświadczeniu. Pisano za to, że ważna jest znajomość technik negocjacyjno-sprzedażowych, ponadto znajomość procesów agrotechnicznych i techniki rolniczej oraz kompetencje miękkie, pomijając już oczywistą kwestię znajomość j. niemieckiego. Jeśli więc wynagrodzenie nie stanowi tajemnicy, to chętnie bym się dowiedział, ile mógłbym zarobić? I żeby nie było pretekstu do uchylania się od klarownej odpowiedzi, wyjaśniam, że ma rok doświadczenia.

ZZZ
@Mirosław

Czytałem to ogłoszenie... Wszystko, o czym piszesz było "mile widziane", a nie wymagane czy ważne...

prosty

Jak wyglądają zarobki na produkcji na stanowisku spawacza lub ślusarza ? warto składać cv ?

Paulina

Cześć, może powiecie coś na temat pracy jako Specjalista ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi? Bo widziałam na stronie firmy że można się zgłaszać na to stanowisko, ale w sumie nie ma nic tam o warunkach pracy. Powiecie jak stoją zarobki w dziale HR i czy jest umowa o pracę? I czy pracodawca przewiduje jakieś premie / benefity dla tego typu stanowisk?

PP
@Paulina

Nie polecam. Ja się przejechałem licząc że to duża firma z dużym potencjałem. Okazuje się że klimat jak w latach 80. Rozwoju i samoeielnoefi żadnej. Dziwne akcje i wymagania zarządu w stosunku do pracowników... włącznie z kartkówkami z tzw. kodeksu prwcowniczego.

Paulina
@PP

Jakie jeszcze te wymagania mieli? No i czy o zarobkach się coś dowiem? Może to chociaż oceniasz na plus? Były jakieś premie poza podstawą pensji?

Bez przyszłości
@Paulina

Paczki z majonezem na święta. Dopóki nie zmienia się właściciele i zarząd ta firma nie ma przyszłości i niebawem po prostu padnie.

Teresa
@Bez przyszłości

Sam majonez dostaliście? A na Boże Narodzenie co było? Oprócz tego macie jakieś inne benefity, premie?

Specjalista ds. Marketingu

Rekrutacja odbyła się punktualnie - co mnie zdziwiło bo na innych rekrutacjach musiałam zazwyczaj czekać czasami nawet kilkadziesiąt minut. W drzwiach przywitał mnie uśmiechnięty Pan, który później okazało się, że zarządza całym zespołem. Na początku spotkania powiedział, że zajmie mi pół godziny. Przez pierwsze minuty bardzo się denerwowałam, ale szybko stres minął. Rozmowa odbyła się bardzo sprawnie i czasami wesoło. Trwała faktycznie 30 minut. Miałam też szansę zadać swoje pytania. Dało się odczuć, że bardzo ważna jest dokładność i terminowość oraz utrzymywanie porządku. Mają też niezły socjal - pracownicy mają dofinansowane posiłki, które mogą jeść w pobliskiej restauracji - szok, bilety na koncerty, oraz resztę, która jest już oferowana wszędzie. Rekrutujący na do widzenia powiedział, że jeżeli zadzwonią w ciągu dwóch tygodni to zakwalifikuję się do kolejnego etapu - miałam nadzieję, że zadzwonią, ale nie zadzwonili.

Pytania dotyczyły głównie mojego doświadczenia. Jak organizuję sobie miejsce pracy. W jaki sposób pilnuję terminów. Zaskoczyło mnie pytanie czy nie będę mieć problemów z dojazdem. Mogłam szczerze ocenić ich facebooka i stronę internetową. Na koniec oczywiście moje ulubione pytanie ile chce zarabiać oraz od kiedy mogła bym zacząć pracę.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Sipma kandydat

Witam, Widzę że ciągle pojawiają się oferty na konstruktor lub technolog w RD center inventor. Czy jest taka rotacja, odejścia na emerytury bo ciągle te same oferty? Jakie pieniądze mniej więcej można wołać na rozmowie na takich stanowiskach z kilkuletnim doświadczeniem? Może słabo płacą i dlatego szukają ciągle na te same stanowiska, a może kiepska atmosfera pracy. Pozdrawiam i proszę o podzielenie się opiniami.

@Sipma kandydat

Wszystko razem

Kamila
@teodor

Czyli skoro słabo płacą to ile konkretnie? Możesz dookreślić konkretnie?

aaa
@Kamila

Przecież napisane. Najniższa krajową..

@Sipma kandydat

Przede wszystkim zarobki, ludzie odchodzą a zatrudniają jedynie młodych inżynierów, zaraz po studiach dają im trochę powyżej najniższej i po pół roku jak cokolwiek się nauczą uciekają, stąd ciągle są oferty bo cały czas ludzi brakuje.

SIPMA S.A. prowadzi rekrutację na na stanowisko Specjalista ds. Marketingu. Średnie wynagrodzenie na rynku na tym stanowisku to 5500 . Czy Waszym zdaniem to uczciwa stawka?

Marketing Manager

To śmieszne pieniądze za dobry marketing, od którego zależy wsparcie sprzedaży i budowanie wartości marki

Iza
@Marketing Manager

A pracodawca daje więcej? Bo tego nie powiedziałeś, czy jesteś zadowolony ze stawki w tym miejscu. Czy oprócz podstawy są jakieś dodatki?

Podobno pracując jako Operator Cnc można liczyć na 7200 na rękę. Czy to prawda?

J.k.o

Trochę więcej niż minimalna? Niech ktoś to potwierdzi. Były/obecny pracownik.

Tyle to dostaniesz za 2 miesiące

kandydat

Na jakie wynagrodzenie można liczyć na produkcji jako operator cnc z wieloletnim doświadczeni ? Jak wygląda atmosfera w pracy , kierownik i inni przełożeni ? Ceni się fachowość ?

antek

Przestrzegam zarobki (usunięte przez administratora), na sam początek najniższa krajowa i zapewniają że potem nie będzie tak źle, a co do czego to podwyżki wraz z inflacją rzędu 200 brutto, brak jakiegokolwiek rozwoju i organizacji pracy. Dział badań jest prowadzony przez zastępce kierownika, który nie ma żadnego pojęcia o badaniach, gdy nie ma zajęcia wydaje polecenia " idź pozamiataj hale z nawozem" . Referent ds. badań zajmuje się wszystkim i niczym. Poza sezonem rolniczym tylko i wyłącznie sianie nawozu na hali i ciągłe jej zamiatanie, hala cała w pyle nawozowym (szkodliwe warunki). W sezonie jeździsz robisz bezsensowne zdjęcia i filmy jak pracują maszyny, a i tak jak chcesz powiedzieć że coś nie pracuje prawidłowo to zostanie to zamiecione pod dywan. Maszyny badawcze ciągle się psują, trzeba sobie je pierwsze samemu naprawić ale, pierwsze trzeba załatwić części których nie ma, więc następuje demontaż części z maszyn na placu. Często zamiast jechać na badania to jedziesz żeby np. rozsiać rolnikowi nawóz w polu. Dodatkowo organizowane są "szopki" czyli pokazy pracy maszyny dla prezesa i całej reszty dyrektorów, więc trzeba wysłać specjalne zaproszenie, pojechać z maszyną nie zapominając w polu o rozłożeniu firmowej flagi.

Wojciech
@antek

Serio tak mało płacą? Bo znalazłem ogłoszenie na sprzedawcę, ale kasa to niewiele więcej niż najniższa krajowa. Myślałem, że po okresie próbnym będzie podwyżka, ale więcej niż 2 stówy brutto. Ty jak długo już tu pracujesz że kasa stoi w miejscu?

Masz dokładnie te same odczucia? Kiedy tam pracowałeś?

Bb
@Marek

Czemu o to pytasz ? Czy to ważne kiedy kto pracował ?

@Bb

Noo.. w pewnym sensie tak, bo może warunki się różnią ze względu na jakiś okres chociażby?

Sylwia

A tego to akurat nie sugerowałam. Czyli w jakimś okresie było lepiej i coś niestety zaczęło się pogarszać? wiadomo z jakiego powodu?

Tokarz

Jakie warunki są na stanowisku tokarz konwencjonalny lub operator Cnc? No i oczywiście jaka stawka na godzinę?

A co to za zmiana na stanowisku dyrektora Sprzedaży, gdzie Jarosław

@Nowy

Ta zmiana to na dobre wyszła czy wręcz przeciwnie? :D Jakie jest Twoje zdanie?

@Marek

No właśnie chciałem poznać opinię bezpośrednich współpracowników, stąd te pytanie

@Nowy

Zużył się

@teodor

A wiadomo co teraz robi?

Spawacz

Firma totalnie patologiczna, wynagrodzenia na poziomie 2500zł-2650zł brutto 1700zł-1850zł netto, brygadziści karzą się nazywać mistrzami, kierownictwo nie rozgarnięte i agresywne, w firmie wszyscy donoszą na siebie na wzajem, nie ludzkie godziny pracy od 6-00 do 14-00, dojście do zakładu jest wyprawą godną miana epopeji, nikt nie odśnieża chodnika więc idąc można prawie 7 razy poślizgnąć się i przywalić głową w ziemie, szefostwo robi co tylko się da byle pracownicy nie dostali premii, kosmiczne wymagania od pracowników wymaga się by pracowali z prędkością światła i wyrabiali 300% normy, a nawet jak wyrobią te 300% to wmawia się im że wyrobili tylko połowę tego co inni.

No i to się skończy gdzieś około roku 2012

tfu, 2022

@teodor

Czyli co? Pomór typu URSUS na horyzoncie? Fakt. Firmy są w tym samym mieście branża podobna to i zarazić się łatwo...

Peryfer
@Spawacz

Albo normy ustalone na 23 sztuki/8h a robiąc jak najszybciej uda Ci się zrobić 13 sztuk i później pretensje, ze normy nie wyrobiłeś. Robota dobra jeśli ktoś chce sobie połazić i pogadać ze współpracownikami i przed 6 walnąc po gardle a nawet i w czasie pracy. Jestem pełen podziwu jak ludzie pracują z takim luzem. Mistrzowie to tacy, ze pytają pracowników jak rozszyfrować rysunki, rysunki tez często gęsto popsute i samemu nanoś poprawki a nie dadzą za to grosza. Spawacze musza poskładać, hefcic, pospawać i jeszcze poobijać i zabielić materiał spawany, jakość spoin może być byle jaka bo jak to mówią „farba przykryje”

Użytkownik
@Peryfer

A potem pęka... nawet od samego stania???

@Zainteresowany

Żaden pomór na horyzoncie..... A wiesz czemu URSUS ???? Bo to był przerost nad formą, oraz szybkiego przejęcia rynku bez jakichkolwiek przygotowania. SIPMA ma 30 lat doświadczenia i ustaloną pozycje lidera na rynku krajowym w sprzedazy oraz mocno atakuje rynki zachodnie. Na rynku wschodnim ma oddział SIPMA RU, gdzie sprzedawane jest 35% procent produkcji..

@Spawacz

(usunięte przez administratora) Odśnieżane jest. Wymagania są, ale i premie są. Płaca... to zależy od doświadczenia oraz od umiejetnosći oraz od zaaganżowania.....

Obserwator

Taaaa... Wiara czyni cuda. Życzę cudów. "ustaloną pozycje lidera na rynku krajowym w sprzedaży" - Czego? "mocno atakuje rynki zachodnie" - Kogo tak atakujecie? Ostatnio atakował mnie mocno komar. Był dzielny. Spoczął na klapku.

@Obserwator

Ta ustalona pozycja to ustalona pozycja w sprzedaży złomu, a to atakowanie polega na sprzedaniu przypadkiem to tu, to tam, po parę sztuk, i już można napisać że sprzedawane na całym świecie

Trochę starszy
@Spawacz

Pracowałem w Sipmie jakieś 3-4 lata temu. Wtedy zarobki nie powalały. Jest opinia o zarobkach ale z połowy 2019 roku. Jak.teraz wyglądają zarobki w firmie na produkcji jako spawacz? Te kilka lat temu dostałem 2600 brutto.

@Trochę starszy

Ile lat pracowałeś za taką wypłatę? Bo faktycznie nie powalały wydaje mi się, że to mało jak na spawacza

Czy są przyjeca na stałe? Jakie są wymagania?

@Karolina

SIPMA szuka obecnie Konstruktora, Specjalisty ds. sprzedaży zagranicznej, a także Technologa. Wszystkie informacje dotyczące każdej z tych ofert znajdziesz na stronie internetowej firmy: https://www.sipma.pl/kariera/oferty-pracy/ I jak? Widzisz coś odpowiedniego dla siebie?

@Karolina

Umowa o pracę na okres próbny, ale to zalezy na jakie stanowisko ubiegasz

Kiero
@Karolina

Tak są przyjęcia. Wolne etaty na młodszego podpałczego

Czy w SIPMA S.A. są paczki/bony świąteczne?

Tak są paczki na święta, dwa razy do roku. Bonów nie ma.

Danuta

Fajnie, że w SIPMA dają paczki na Święta - to bardzo miły gest. Z największą chęcią dowiedziałabym się czegoś więcej, jeśli chodzi oczywiście o pozostałe warunki, jakie oferują Wam w tej firmie. Tym bardziej jest to ważne, bo właśnie szukają tam nowych pracowników: https://www.sipma.pl/kariera/oferty-pracy/ Co z umowami? Od razu otrzymuje się umowę o pracę, bez okresu próbnego?

@Danuta

Tak, od razu dostajesz umowę o pracę.

Paczki

Kundel

Tak są BONY na święta. Nom 100 zlotych na biedronke

Pooo

To są pomyje a nie zupy, na majdanku lepiej gotowali

Zupki
@Pooo

Hahaja te zupy najlepsze, raz pójdziesz to pozniej trzeba 4 dni L4 bo jelita tak niszczy. Ludzie tam pracujący nie widzą w tym nic złego bo chociaż to dają. Firma to chyba bedzie upadsc jak trzeba bylo podnosić pensje a dotychczas nowym proponowali ok 2000brutto twierdząc, że to dobra stawka dla spawacza na ich warunki finansowe.

@Pooo

Zup nie polecam... Ale fasola po bretonśku dobra :) Kotlety schabowe też :)

RokoCzoko
@Pooo

Ja lubię pomyje w wojsku jadłem psine zimną i mi smakowala

Cyklicznie pojawia się oferta "Referent ds. badań". Za każdym razem się nad nią zastanawiam i teraz mam taką okazję żeby aplikować. Warto? Czy takie trudne stanowisko, czy brak chętnych, czy aż tyle potrzebnych etatów? Oferta wygląda atrakcyjnie, więc gdzie jest haczyk?

@Zainteresowany

Wczoraj na stronie oferta była dzisiaj już nie ma? Czy ktoś z Was wie coś na ten temat? Ruch jak na giełdzie... Czyżby haczykiem było to, że nie wiadomo o co chodzi?

@Zainteresowany

Wymagania jak w NASA a kasa chińska

Nnn

To prawda

Tyle potrzaba badaczy. Zawsze możesz wysłać CV do kadr

@teodor

Teodor to widzę ma informację o wszystkim w firmie. ... Chyba syn prezesa.... Oferta płacowa dostosowana do umiejetności pracownika. Jak nie umiesz nawet ciągnikiem kierować i najpierw trzeba w ciebie zainwestować to nie dziw, że nie dostaniesz od razu 4000 netto

Pytajacy

W jaki sposob firma inwestuje w pracownika? Jak często są szkolenia podnoszące kwalifikacje?

Jerzy

Widać że stara elita Pan Leszka silnie działa .Pieniądze tragedia .ludzie pewnie traktowani jak w na folwarku .Taki polski biznesmen typowe dla tego rodzaju

Spawacz mig

Człowieku Ty (usunięte przez administratora)przestań ludziom oczy mydlic jakie 4 i to netto .zenada i obluda

Spawacz mig

Moim największym marzeniem w życiu jest dostać się na spawalnie do simpy za 12.5 zloty brutto/h

Jakie są zarobki na Stanowsku referent ds. Badań oraz czym się człowiek zajmuje.?

@123

zadowalaniem przełożonych

@teodor

Ale mógłbyś darować sobie sarkazm - jest on tu raczej zbędny. Obiło mi się o uszy, że w SIPMA szukają także Sprzedawcy do sklepu firmowego. Możesz mi powiedzieć, jak zarobki oferują tam na początku osobie na tym stanowisku? Z góry dzięki za odpowiedź!

@Danuta

A gdzież to, ach gdzież, się tak coś obija o uszy? chyba tylko wtedy jak się jest pracownikiem Sipma i trzeba stworzyć pozory...

Weronika
@teodor

Nie rozumiem, o jakich pozorach piszesz? Oferty pracy są przecież ogólnodostępne i można je znaleźć chociażby na stronie internetowej Sipmy :) Czy Ty jesteś pracownikiem firmy? Jeśli tak to jestem ciekawa na jakim stanowisku pracujesz w tym miejscu i jaka jest Twoja opinia na ten temat? Podzielisz się nią? :P

@Weronika

To po co pisać pierdoły o jakimś obijaniu się o uszy, trzeba napisać " na stronie jest ogłoszenie"

Czy pracownicy w SIPMA S.A. dogadują się między sobą?

Ajaj

To zależy co mówisz możesz zostać sprzedany(usunięte przez administratora) pseudo majstry to lubią. I będziesz jadł ryż z kiełbasą

Spawacz

Jak tam sytuacja na spawalni? Będą szukać kogoś? Jak płaca?

Obserwator

A coś się spawa się?

Zostaw merytoryczną opinię o SIPMA S.A. - Lublin

• Jak się pracuje w SIPMA S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy SIPMA S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SIPMA S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 2 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SIPMA S.A.?

Kandydaci do pracy w SIPMA S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SIPMA S.A.
2.4/5 Na podstawie 98 ocen.

SIPMA S.A.