CEWAR Więch Spółka Jawna

2.7 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o CEWAR Więch Spółka Jawna

Aktualność
Już niedługo pojawi się kolejny numer naszego Magazynu "INTEGRATOR" .
Poniżej jeden z artykułów, merytoryczny wywiad z naszymi pracownikami z Działu Produkcji na temat szczegółowego procesu produkcyjnego od zamówienia po gotowy detal. Zachęcamy do lektury .

Czytam te komentarze i również postanowiłem się odnieść. Pracuje w firmie kilka lat i jasne w komentarzach niżej jest jakieś ziarno prawdy, sporo do zmiany w zarządzaniu firmą i z tego co widzę coś juz się dzieje. Dla osób zainteresowanych pracą poniżej kilka faktów. - praca na produkcji 3 zmiany chyba że nie ma ekipy to dwie zmiany. - umowa od początku o pracę(1sza-3 mies, 2ga- rok 3cia - czas nieokreślony) - nadgodziny płatne 150% - robota jednostkowa/małoseryjna - nikt nie jest rozliczany z pracy, ze zniszczonych narzędzi i części ( pełne zaufanie do pracowników) - szef ani przełożeni nie stoją nad głową - praca na dwie maszyny - co do podwyzek to nie wiem jak reszta ale ostatnie podwyżki jakie dostałem to w 2019 roku i w tym 2021, ogólnie jestem zadowolony, ale jasne że mogłoby być więcej :) - jest szansa na awans z 3 osi na 5 osi, a z 5 osi do biura na programistę, właśnie przeprowadzają konkurs na programistę każdy się mógł zgłosić. - atmosfera bardzo spoko (niby trywialne ale dla mnie ważne) - na frezarkach robota w 70% napisana przez programistę , proste programy z palca - tokarze są sobie operatorem, ustawiaczem i programista - no i zwykle podwyżki przy przedłużaniu umowy ( więc w pierwszej półtorej roku 2 podwyżki ) Firma toczy, frezuje ,szlifuje ,tnie na drucie , drąży wgłębnie,hartuje można się wiele nauczyć. Rotacja ostatnio spora, ale takie prawa rynku. Jeśli się uczciwie pracuje i robi nadgodziny można zarobić powyżej średniej krajowej, dla jednych dużo dla innych jak widać za mało. Ja polecam.

Aktualność
Już niedługo pojawi się kolejny numer naszego Magazynu "INTEGRATOR" .
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w CEWAR Więch Spółka Jawna? Dodali nowe ogłoszenia 1 grudnia na GoWork.pl.

Aktualność
Miło nam było wziąć udział razem z Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji w tym spotkaniu i nawiązać nowe kontakty na rynku portugalskim.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą nowego katalogu G2
G25 to Grupa polskich firm, które łączy:

- ponad 25-letnie doświadczenie w obsłudze przemysłu w Polsce
- ponad  25-letnie know-how w branży narzędziowej.
Link do katalogu:
 Rozmowa kwalifikacyjna
Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie CEWAR Więch Spółka Jawna? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Doradca techniczny - Technolog obróbki skrawaniem CNC.

Cewar jak widać próbuje zalać negatywne komentarze jakimiś głupotami które nijak się maja do warunków pracy, nie maja się czym chwalić więc odwalaja tutaj drugiego facebooka. Komentarze, te najbardziej plusowane oddają niestety prawdę na temat tego jak wygląda tutaj praca. Czyli słabe zarządzanie, bałagan i niskie pensje. Jak mimo tego postanowiliście spróbować aplikować do cewaru, to cisnijcie o kasę mocno, bo sa zdesperowani niezle, ile osób juz odeszło z firmy w tym roku? Na pewno ponad 10.

@pracownik

Cieszymy się, że nasza aktywność na portalu nie umknęła Pańskiej uwadze. Prawdą jest, że staramy się wykorzystywać wszystkie dostępne kanały do przedstawienia tego co dzieje się w firmie, nie uważamy tego za głupotę , wręcz przeciwnie, postrzegamy to jako możliwość dotarcia do szerszego grona potencjalnych współpracowników oraz kontrahentów. Czy zdarza nam się popełniać błędy ? Oczywiście, nie popełnia ich tylko ten kto nic nie robi. Najważniejsze jest dla nas wyciąganie wniosków i unikanie tych błędów w przyszłości. Trudno nam się odnieść to określenia "zdesperowani" , nie wiemy jakie konkretne działania kryją się pod tym określeniem. Na przyszłość prosimy o rzetelne weryfikowanie informacji publikowanych w komentarzu. Pragniemy poinformować, iż od początku roku 2021 z firmy odeszło 3 Pracowników, za których trzymamy kciuki w ich dalszym rozwoju zawodowym oraz życzymy wielu sukcesów na nowych stanowiskach.

#DNIOTWARTE za nami
W poprzednim miesiącu  zorganizowaliśmy Dni Otwarte „Cewar Twoim Integratorem", na które zaprosiliśmy liderów z branży technicznej, narzędziowej, przemysłowej.
Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie. Dziękujemy również naszym wystawcom: ISCAR LTD., ESAB Europe, 3M, WSEI Lublin,  Fein, Norton Narzędzia Ścierne, Oemta Polska, Irmatic Sp. z o.o., DEWALT CE, Grundfos Engineering, GT25Polska.
Szczegółowe informacje o naszych wystawcach wkrótce ....
Do zobaczenia na kolejnych Dniach Otwartych!

@Pracownik

Dodaj jeszcze że wypłata składa się z podstawy i 20% premii od której nie są odprowadzane składki. Myślę że to powinno być na początku wypowiedzi pogrubioną czcionką. No i podwyżki są przy przedłużaniu umowy a później musisz walczyć o parę groszy, trochę to słabe moim zdaniem. Aaa i podwyżki jak już są to od zawsze w drugim półroczu. Pracownicy jak najbardziej na plus zgrana ekipa która wie co robi. Także jeśli jakaś firma poszukuje dobrych operatorów to myślę że może bez problemu przejąć kilku naraz dorzucając coś do aktualnej stawki( która nie jest wcale duża)

@Pracownik

Każda opinia jest dla nas ważna jednak nie możemy zgodzi się z opiniami, które zawierają błędne informacje. Jeśli chodzi o składniki wynagrodzenia to zapewniamy, że zarówno wynagrodzenie zasadnicze jak i premia podlegają oskładkowaniu. Jeśli jest Pan/Pani naszym Pracownikiem serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu ( 81 748 37 82) , chętnie wyjaśnimy jakie składki i w jakich wysokościach przekazujemy do ZUS. Jeśli jest Pani/Pani naszym byłym Pracownikiem również zapraszamy do kontaktu bezpośredniego lub do skorzystania z kalkulatora wynagrodzeń dostępnego w google.

@Pracownik

Dziękujemy za zamieszczoną opinię. Zdanie naszych Pracowników jest dla nas bardzo ważne, staramy się ciągle poprawiać komfort i warunki pracy w firmie CEWAR. Wszystkie uwagi analizujemy i podejmujemy kroki aby wyeliminować ewentualne błędy. Zachęcamy również Pracowników do wyrażania swoich opinii oraz przedstawiania pomysłów i wprowadzania nowych rozwiązań na cotygodniowych spotkaniach z naszą kadrą.

Worker
@Pracownik

I tutaj się w większości zgodzę. Wszystko by było naprawdę dobrze gdyby nie trzeba było upominać się o podwyżkę a nawet walczyć o nią. Inflacja jest naturalną rzeczą a teraz znaczną, podwyżki zwykle za nią nie nadążają a jeszcze trzeba mocno się dopominać a powinno być to naturalne. Nawet ciężko to nazwać podwyżka a wyrównaniem płacy bo jednak za tą samą pensje można kupić coraz mniej. Ktoś powie że przecież to nie wina pracodawcy że wszystko drożeje, fakt nie jego wina ale jako zaradny i przedsiębiorczy człowiek powinien również lepiej cenić swoje produkty w końcu wszystko dookoła drożeje. Jak sam Prezes wypowiedział się kiedyś w wywiadzie że trzeba się zmieniać, nadążać za zmianami i właśnie takie zmiany są nieodzowne. Oczywiście nikt tu nikogo do niczego nie zmusza zwyczajnie jeśli ktoś nie daje rady nadążyć ze zmianami to ludzie będą szukać innych przywódców i tak robią. Taka coroczna podwyżka jest nie tylko dobrym zwyczajem ale stabilizuje morale pracowników co jest częścią podejścia psychologicznego tak często pomijana na szkoleniach kadr. Ale co ja tam wiem, jestem tylko szeregowym pracownikiem. ;-)

Klient

Cześć, Poszukuję pracy jestem operatorem od 3 lat i chciałbym się zapytać czy warto wysyłać CV do waszej firmy?? Ile można zarobić na start?? Proszę o odpowiedź . Pozdrawiam wszystkich

@Kandydat

Na pewno znajdziesz jakiegoś maila na stronie

Maciek

2.5-2.7k

@Maciek

Ty, ale nie podawaj zarobków z nadgodzinami :>

@Kandydat

Witam, Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia jest ona uzależniona od doświadczenia, wiedzy oraz kompetencji danego Pracownika. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego (81 748 37 82 ) lub wysłania swojego CV na adres sekretariat@cewar.com.pl. Z chęcią porozmawiamy o możliwościach i warunkach współpracy.

@Maciek

Warunki wynagrodzenia ustalane są indywidulanie z każdym Pracownikiem zależnie od jego wiedzy, doświadczenia i umiejętności.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Cewar Sp. z o.o. sp.k.?

On
@Pytanie

W tym temacie akurat nie ma problemu. Umowa o pracę później na czas nieokreślony (dość szybko). Nie spotkałem się z umowami śmieciowymi.

@Pytanie

Witam, w CEWAR Spółka Jawna preferujemy umowy o pracę najpierw na okres próbny, który zazwyczaj trwa 3 miesiące a następnie warunki umowy ustalane są indywidualnie dla Pracownika. Może być to umowa na czas określony lub na czas nieokreślony. Po szczegółowe informacje zapraszamy do kontaktu bezpośredniego.

W ciągu ostatnich miesięcy sytuacja i atmosfera na produkcji bardzo się poprawiła. Na scenę wszedł Król i pozamiatał. Co do roboty, to tak jak w komentarzu poniżej, umowa o pracę, cała stawka na umowie, bez kombinowania i płacenia pod stołem, 3 zmiany, możliwość nadgodzin (płatne 150%), atmosfera dobra. Ostatnio były podwyżki.

Damjan
@Pracownik

xD słyszałem inne opowieści z frontu. plus dalej wypłata składa się z podstawy+ 20% nieoskładkowanej premii.

Mrjn
@Pracownik

Ja wiem ze macie problem z pracownikami ze nie chca do was przychodzic do roboty za te stawki co proponujecie ale żeby pisac takie bzdury jak ta?. Nie bylo podwyzek. Dalej jest podstawa i premia. Jak szukacie spokojnej roboty zeby nikt nie stal nad glowa i nie poganial, z fajnymi ludźmi to wysyłajcie cv. Jak macie ambicje i chcecie zarabiać dobre pieniądze to nie warto.

@Damjan

Niestety nie jesteśmy w stanie rzetelnie zweryfikować wszystkich "opowieści z frontu". Natomiast zapewniamy, że kładziemy duży nacisk na przestrzeganie Prawa Pracy oraz zobowiązań wynikających z umów zawartych z Pracownikami. Zarówno od wynagrodzenia zasadniczego jak i od wszystkich premii i dodatków odprowadzane są składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W razie dodatkowych pytań w kwestii elementów wynagrodzenia , składek ZUS czy też zaliczki na podatek dochodowy zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Szanowni Państwo,

Cieszymy się, że wykorzystują Państwo platformę GoWork.pl w celu poruszenia istotnych kwestii oraz nurtujących Państwa tematów. Pragniemy wykorzystać nową płaszczyznę komunikacji, by odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz zaprezentować warunki pracy w CEWAR Więch Spółka Jawna.
Dołożymy również starań, by zaspokoić zainteresowanie potencjalnych kandydatów na temat oferowanych przez nas warunków współpracy. Aby móc udzielić rzetelnych odpowiedzi na pojawiające się uwagi i pytania dotyczące naszej firmy, liczymy na zachowanie kultury wypowiedzi i merytoryczne komentarze - tylko do takich możemy się odnieść. Przypominamy, że opinie niezgodne z regulaminem forum mogą być usuwane przez administratora portalu.

Jesteśmy przekonani, że dzięki Państwa spostrzeżeniom, uda nam się zadbać o to, by współpraca z nami była jeszcze bardziej satysfakcjonująca.

Jesteśmy otwarci na komentarze i dyskusję z użytkownikami forum. Natomiast wszelkie szczegółowe pytania, niewyjaśnione i problemowe sytuacje prosimy opisywać na adres: sekretariat@cewar.com.pl.
W

Firma słaba we wszystkich aspektach - od zarządzania po wynagrodzenia. Nie polecam.

Oni
@W

Ma swoje słabe strony ale bądźmy uczciwi i ta wypowiedź jest przesadzona. Może tak mówić tylko osoba w czepku urodzona która zawsze miała z górki. Znam wiele gorszych firm a tych lepszych stosunkowo znacznie mniej, więc nie jest to najniższa półka.

@Oni

To w czym oni sa niby tacy dobrzy? Az jestem ciekawy, bo jeśli chodzi o sytuację to bardzo dużo ludzi składa tam wypowiedzenia i zastępstwa nie widać. Finansowo jest bardzo słabo, a to jest jedna z podstaw oceniania firmy. Tylko nie mów ze wyplata na czas i atmosfera jest na plus bo wybuchnę śmiechem :D

Ciekawy
Kandydat

Jak tam sytuacja w firmie ? Warto aplikować na frezera lub tokarza cnc ? Można więcej szczegółów nt warunków pracy ? Pozdrawiam serdecznie

bimbo
@Ciekawy

Czyli chyba nie warto xD

My
@Ciekawy

Pracuje się dobrze, jest całkiem czysto a czy warto zależy od doświadczenia. Jeśli jesteś doświadczonym pracownikiem i szukasz adekwatnych zarobków to trzeba szukać dalej..... Ale jeśli pieniążek do drugorzędna sprawa a wystarczy Ci stabilna posada, wypłata zawsze na czas i w miarę możliwości spokój to spoko jest to odpowiednie miejsce.

Magdzik

Bardzo dobra firma. Nie ma co narzekać. Trzeba pracować ale bonusy są o pracodawca dba . Są parownicy którzy pracują od 5 do 25 lat to chyba o czym świadczy

Marianek
@Magdzik

Takich pracowników jest garstka, większość tych z dużym stażem chce dobić do emerytury, młodzi przychodzą, popracują maksymalnie rok i odchodzą. Jakie bonusy i dbanie o pracownika? Takie „bonusy” jakie są to jest podstawa w każdej innej firmie. Zabranie socjalu i brak podwyżek, przepis na sukces. Wypadałoby zapytać ile osób się zwolniło w przeciągu dwóch lat, najlepszy wyznacznik dbałości pracodawcy o pracowników.

Ukraincami was zastąpię
@Marianek

Podwyżek nie ma i ucina sie socjal, ale za to jak sie bryluje na fb, #cewarsponsoruje, #cewarpomaga :) szkoda ze sie nie chwala jak traktują pracowników, pamietacie jak prezes raz zwolnił pracownika po zabiegu na kolano, i wyskoczył do z ryjem "ile mozna byc na chorobowym?", albo jak powiedzial tekst z mojego nicku? Do tego dodajmy groźby zabrania części pensji narzędziowni mimo ciągłej, normalnej pracy i widać jak sie traktuje pracownika. Ale w internecie pozuje sie na dobrych wujków i filantropów. Koronawirus uratował trochę Cewar, bo odeszłoby nie 10 osób w tym roku, ale o połowę więcej. A w przyszłym kolejne, bo juz nawet firma ze Świdnika która tak wyszydzają na zakładzie proponuje teraz lepsze warunki niz "najlepsza firma w regionie" :)

@Magdzik

Jakie bonusy? W życiu żadnego nie widziałem a pracuje tu "kilka" lat. Jest jak jest przynajmniej stabilnie. Bonusów nie ma i nie wymagam, ale uczciwe podwyżki co roczne wraz ze wzrostem inflacji byłyby bardzo wskazane. Wtedy bym złego słowa nie powiedział. Minimalna krajowa rośnie a nasze pensje stoją. Już nie wspominając o średniej bo przecież minimalnej nie zarabiamy.

Ja

Tutaj trzeba by oddzielic gruba kreska dział produkcji i handlowy. Niby jedna firma a jednak to dwa różne światy. Jeśli chodzi o produkcję to bym tak podsumował...mają dobrych pracowników i są możliwości, niestety nie docenia się ich a brak kasy na podwyżki nie jest ich wina tylko zbyt nisko wycenionym produktem. Żeby nie wiem ile zasuwać to gdy będziemy się tak nisko cenić nikt nie zarobi na chlebek z masłem i mielonką, tylko na suchy chleb dla konia. Pieniądze są rozpuszczane a nikt nie słucha próśb i rad szeregowych pracowników, ktoś wyżej sterują tą łajbą trochę na oślep i nie wiadomo czy w ogóle ma wyznaczony jakiś cel. Byle utrzymać się na powierzchni.

@Ja

A najlepsze że sam "król" nie ma pojęcia co tu się dzieje.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Cewar Sp. z o.o. sp.k.?

Worker
@Pytanie

A konkretniej którego zespołu ????? Handel, produkcja, pracownik której specjalizacji?

Gruby 1987
Kandydat

Cześć mam pytanie jak zarobki na lakierni i jaka panuje tam atmosfera ?

Adrian
@Gruby 1987

Masz jakieś doświadczenie w pracy na lakierni, czy byłaby to Twoja pierwsza tego typu praca? Myślę, że doświadczenie może mieć kluczowy wpływ na wysokość wynagrodzenia, które pracodawca ten oferuje. Napiszesz, jak to w Twoim przypadku wygląda?

Podejscie do pracownika

Dlaczego potrzebujesz znać się na hodowli małp❓ . ???? Małpy mogą być na co dzień sympatycznymi i zabawnymi zwierzętami. Jednak jeżeli nie znasz zasad postępowania z nimi, to mogą sparaliżować szefa, zespół, a przez to całą firmę. W organizacjach mamy setki małp! Małpa to po prostu zadanie do wykonania (określenie od Ken Blanchard) Małpy lubią się wspinać do góry – na najwyższy szczebel. Jeżeli kadra kierownicza, nie umie z nimi postępować, to za chwile sparaliżują pracę osób, które są na najwyższych szczeblach. - ???? O czym musisz pamiętać przy zarządzaniu małpami (zadaniami): ▶️ Każda małpa musie mieć swojego właściciela. ▶️ Małpa powinna się znaleźć na najniższym organizacyjnym poziomie, który może się nią zająć. ▶️ Należy pilnować zdrowia małp – menedżer musi zadbać o karmienie i okresowe monitorowanie. Praca z małpami to ważny element moich procesów zmiany prowadzonych z menedżerami – tak jak z liderami w firmie CEWAR (zdjęcie). : Tak naprawdę małpy są wszędzie, również w domu. Najbardziej znane: ???? „zrobienie zakupów”, „zmywanie”, wyniesienie śmieci”. : ❓Jak u ciebie z małpami❓ Czy masz takie, które chociaż nie twoje - wchodzą Ci na głowę❓ ???? #PewnośćSiebie #PoczucieWłasnejWartości #MentorPewnościSiebie

Hmmm
@Podejscie do pracownika

Widzę zarząd dobrze się doszkala traktując pracowników jak małpy, dobrze to świadczy o firmie, która jest tak długo na rynku i nie jedna rzecz sponsoruje...

Marcysia

A ile jest oddziałów tej firmy ?

G
@Marcysia

W Lublinie dwa, Handlowy i Produkcyjny.

Zostaw merytoryczną opinię o CEWAR Więch Spółka Jawna - Lublin

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w CEWAR Więch Spółka Jawna?

Zobacz opinie na temat firmy CEWAR Więch Spółka Jawna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CEWAR Więch Spółka Jawna?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 2 to opinie pozytywne, a 4 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie CEWAR Więch Spółka Jawna?

Liczba opinii klientów firmy CEWAR Więch Spółka Jawna, to 2, z czego 0 to opinie pozytywne, a 0 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

CEWAR Więch Spółka Jawna