counter
2 96 127 5 1

Popularne opinie

Ds

Wczoraj dyrektor produkcji na zebraniu tzw.integracyjnym powiedział że cena produkcji maszyny jest tak wysoka dlatego że pracownicy mają np. Ze mają 5 kluczy w jednym pojemniki i dlatego tak dużo kosztuje wyrobienie maszyny , nie ważne że trzeba utrzymać 3 inne firmy córki , i przepłaca się im trzy razy wiecej za usługi , przyklad głupich rękawic w sklepie kosztują 3zł A u córki prezesa kupują po 10zł i tak się robi koszty , premi nie ma bo zrobili malowanie pasów w hali i nie został wyrobiony plan produkcji i premia sie nie należy , OMIJAC SZEROKIM ŁUKIEM SIPME

Tak12Nie3
anonymous

kierownik spawalni to cichociemny idiota który zakrada się za placami i obserwuje ,jak ci zabrać premie (dziad i obibok z Bychawy )

Tak24Nie
Spawacz

Firma totalnie patologiczna, wynagrodzenia na poziomie 2500zł-2650zł brutto 1700zł-1850zł netto, brygadziści karzą się nazywać mistrzami, kierownictwo nie rozgarnięte i agresywne, w firmie wszyscy donoszą na siebie na wzajem, nie ludzkie godziny pracy od 6-00 do 14-00, dojście do zakładu jest wyprawą godną miana epopeji, nikt nie odśnieża chodnika więc idąc można prawie 7 razy poślizgnąć się i przywalić głową w ziemie, szefostwo robi co tylko się da byle pracownicy nie dostali premii, kosmiczne wymagania od pracowników wymaga się by pracowali z prędkością światła i wyrabiali 300% normy, a nawet jak wyrobią te 300% to wmawia się im że wyrobili tylko połowę tego co inni.

Tak10Nie3
xyz

Tak, pracuję w SIPMA S.A. I nie jest to moje pierwsze miejsce pracy. Wiem jedno: wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Oczywiście - są firmy oferujące lepsze warunki, niż SIPMA, ale jest też mnóstwo firm oferujących warunki znacznie gorsze. Kilka faktów: firma działa pod marką SIPMA od ponad 20 lat, ale historia firmy sięga znacznie dłuższego okresu czasu (to nie jest firma krzak, która nie wiadomo skąd się wzięła i jak długo przetrwa); zawierane są umowy o pracę (nie zlecenia i inne śmieciówki); pensje wypłacane są regularnie; firma odprowadza składki ZUS i podatek; pracownicy mają finansowane posiłki; pakiet usług medycznych; urlopy i "długie weekendy" nie są żadnym problemem; pakiet socjalny jaki jest, to jest, ale jest (choć firma wcale nie musi go tworzyć). Firma oferuje możliwości rozwoju zawodowego. Dobrzy, zaangażowani i myślący pracownicy są doceniani. Pensje są niskie - wysokość wynagrodzenia nie jest tajemnicą w momencie podpisywania umowy, jeśli Ci nie odpowiada, nie podpisuj umowy. Zasady, obyczaje, zwyczaje - swoboda prowadzenia działalności gospodarczej daje przedsiębiorcom prawo dowolnego kształtowania tych elementów. Oczywiście, że nie muszą Ci się podobać - zmień pracę.

Tak7Nie

Wszystkie opinie

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie SIPMA S.A.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Spawacz Nowy wpis
Kandydat

Jak tam sytuacja na spawalni? Będą szukać kogoś? Jak płaca?

Obserwator Nowy wpis

Tak6Nie1

tfu, 2022

Tak4Nie1
@teodor

Czyli co? Pomór typu URSUS na horyzoncie? Fakt. Firmy są w tym samym mieście branża podobna to i zarazić się łatwo...

Tak8Nie1
Peryfer
@Spawacz

Albo normy ustalone na 23 sztuki/8h a robiąc jak najszybciej uda Ci się zrobić 13 sztuk i później pretensje, ze normy nie wyrobiłeś. Robota dobra jeśli ktoś chce sobie połazić i pogadać ze współpracownikami i przed 6 walnąc po gardle a nawet i w czasie pracy. Jestem pełen podziwu jak ludzie pracują z takim luzem. Mistrzowie to tacy, ze pytają pracowników jak rozszyfrować rysunki, rysunki tez często gęsto popsute i samemu nanoś poprawki a nie dadzą za to grosza. Spawacze musza poskładać, hefcic, pospawać i jeszcze poobijać i zabielić materiał spawany, jakość spoin może być byle jaka bo jak to mówią „farba przykryje”

Tak2Nie
Użytkownik
@Peryfer

A potem pęka... nawet od samego stania???

@Zainteresowany

Żaden pomór na horyzoncie..... A wiesz czemu URSUS ???? Bo to był przerost nad formą, oraz szybkiego przejęcia rynku bez jakichkolwiek przygotowania. SIPMA ma 30 lat doświadczenia i ustaloną pozycje lidera na rynku krajowym w sprzedazy oraz mocno atakuje rynki zachodnie. Na rynku wschodnim ma oddział SIPMA RU, gdzie sprzedawane jest 35% procent produkcji..

Tak1Nie2
@Spawacz

(usunięte przez administratora) Odśnieżane jest. Wymagania są, ale i premie są. Płaca... to zależy od doświadczenia oraz od umiejetnosći oraz od zaaganżowania.....

Tak1Nie1
Obserwator Nowy wpis
@Pracownik

Taaaa... Wiara czyni cuda. Życzę cudów. "ustaloną pozycje lidera na rynku krajowym w sprzedaży" - Czego? "mocno atakuje rynki zachodnie" - Kogo tak atakujecie? Ostatnio atakował mnie mocno komar. Był dzielny. Spoczął na klapku.

Zainteresowany

Cyklicznie pojawia się oferta "Referent ds. badań". Za każdym razem się nad nią zastanawiam i teraz mam taką okazję żeby aplikować. Warto? Czy takie trudne stanowisko, czy brak chętnych, czy aż tyle potrzebnych etatów? Oferta wygląda atrakcyjnie, więc gdzie jest haczyk?

@Zainteresowany

Wczoraj na stronie oferta była dzisiaj już nie ma? Czy ktoś z Was wie coś na ten temat? Ruch jak na giełdzie... Czyżby haczykiem było to, że nie wiadomo o co chodzi?

@Zainteresowany

Wymagania jak w NASA a kasa chińska

Tak8Nie1
Nnn

To prawda

Tyle potrzaba badaczy. Zawsze możesz wysłać CV do kadr

@teodor

Teodor to widzę ma informację o wszystkim w firmie. ... Chyba syn prezesa.... Oferta płacowa dostosowana do umiejetności pracownika. Jak nie umiesz nawet ciągnikiem kierować i najpierw trzeba w ciebie zainwestować to nie dziw, że nie dostaniesz od razu 4000 netto

Pytajacy
@Pracownik

W jaki sposob firma inwestuje w pracownika? Jak często są szkolenia podnoszące kwalifikacje?

Jerzy
@Pracownik

Widać że stara elita Pan Leszka silnie działa .Pieniądze tragedia .ludzie pewnie traktowani jak w na folwarku .Taki polski biznesmen typowe dla tego rodzaju

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Jaka jest kultura pracy w SIPMA S.A.? Obowiązuje typowy dress code?

@Pytanie

Jest znośnie, da się wytrzymać zarówno na montażu, obróbce wiórowej, jak i spawalni. Roboczy strój dostajesz i masz w nim chodzić. Jak na pracę celu złapania doświadczenia, atmosfera jest przyjazna. Ale zostanie w tej firmie dłużej niż rok to strata czasu, w biurze max 2 lata. Nie warto się do tej firmy przywiązywać bo zarobki są małe.

Czy ktoś wie do kiedy planowany jest postój? I czy zapłacą coś więcej czy 60%

Doris P

Przestòj jest do 17 kwietnia i wynagrodzenie wynosi 60%nie wiecej

Karolina

Czy są przyjeca na stałe? Jakie są wymagania?

Danuta
@Karolina

SIPMA szuka obecnie Konstruktora, Specjalisty ds. sprzedaży zagranicznej, a także Technologa. Wszystkie informacje dotyczące każdej z tych ofert znajdziesz na stronie internetowej firmy: https://www.sipma.pl/kariera/oferty-pracy/ I jak? Widzisz coś odpowiedniego dla siebie?

TakNie1
@Karolina

Umowa o pracę na okres próbny, ale to zalezy na jakie stanowisko ubiegasz

Pooo

To są pomyje a nie zupy, na majdanku lepiej gotowali

Tak5Nie1
Zupki
@Pooo

Hahaja te zupy najlepsze, raz pójdziesz to pozniej trzeba 4 dni L4 bo jelita tak niszczy. Ludzie tam pracujący nie widzą w tym nic złego bo chociaż to dają. Firma to chyba bedzie upadsc jak trzeba bylo podnosić pensje a dotychczas nowym proponowali ok 2000brutto twierdząc, że to dobra stawka dla spawacza na ich warunki finansowe.

Tak1Nie1
@Pooo

Zup nie polecam... Ale fasola po bretonśku dobra :) Kotlety schabowe też :)

Tak1Nie

Czy w SIPMA S.A. są paczki/bony świąteczne?

@Pytanie

Tak są paczki na święta, dwa razy do roku. Bonów nie ma.

Danuta
@Pracownik

Fajnie, że w SIPMA dają paczki na Święta - to bardzo miły gest. Z największą chęcią dowiedziałabym się czegoś więcej, jeśli chodzi oczywiście o pozostałe warunki, jakie oferują Wam w tej firmie. Tym bardziej jest to ważne, bo właśnie szukają tam nowych pracowników: https://www.sipma.pl/kariera/oferty-pracy/ Co z umowami? Od razu otrzymuje się umowę o pracę, bez okresu próbnego?

@Danuta

Tak, od razu dostajesz umowę o pracę.

Paczki

Michal

Witam, czy moze ktos z pracownikow napisac na jakie wynagrodzenie moze liczyc osoba z doswiadczeniem 1 roku, na stanowisku konstruktora w tej firmie.

Karolina
@Michal

Myślę, że z takim pytaniem można spokojnie poczekać do etapu rozmowy kwalifikacyjnej. Ale z drugiej strony rozumiem, dlaczego ta kwestia Cię aż tak bardzo nurtuje. Musimy uzbroić się zatem w cierpliwość i poczekać na odpowiedź jakiegoś pracownika tej firmy. Jednak możesz być pewny, iż SIPMA jako solidna, zbudowana na trwałych podstawach firma, która wykorzystuje najnowsze technologie i metody zarządzania, na pewno godnie wynagradza swoich pracowników. A może już wysłałeś do swoje CV i teraz czekasz na reakcję z ich strony? Przedstaw nam swoją aktualną sytuację.

TakNie3
Radek
@Michal

Zadzwoń i zapytaj ;) a może nawet się skusisz.

Andrzej
@Radek

Może mimo wszystko Ty potrafiłbyś odpowiedzieć, jak wyglądają warunki zatrudnienia na stanowisku konstruktora w firmie SIPMA? Myślę, że z odpowiedzi na to pytanie skorzystają również inni użytkownicy, którzy rozważają zatrudnienie u tego pracodawcy. Może wiesz również, czy jest to stabilne miejsce zatrudnienia? Będę wdzięczny za podzielenie się informacjami na ten temat.

Były

Ok 3000 brutto

3000-4000 netto

Tak1Nie2

Czy rozmowa rekrutacyjna w SIPMA S.A. odbywa się również w języku angielskim?

Najpierw musieliby znać angielski

Tak10Nie
@Pytanie

W zależności od stanowiska. Jeżeli jest wymagany to przeprowadzana jest krótka rozmowa.

Filip

@poiuu ale nie napisałeś dlaczego uważasz ze się rozpada. Jaki jest powód ?

@Filip

Bo on tak sobie uważa... Brak jakichkolwiek podstaw do takich tez. A tak naprawdę firma ma się dobrze i nie ma problemów.....

Poiuu

Firma powoli się rozpada, maszyn jest tyle narobione że już brakuje dziur żeby je upychac

Tak4Nie3
@Poiuu

/A skąd wiesz, że się rozpada.... Z prezesem gadałeś ???? Dostajesz wyniki finansowe firmy.... Aaa maszyny ma placu ....To mój drogi 40% maszyn będących na placu jest sprzedanych, tylko że stoją w firmie a nie u partnera handlowego. A wiesz dlaczego ??? Bo partnerzy handlowi mają ograniczoną ilość miejsca na placu. Posiadają po kilka sztuk danego modelu, a reszta stoi u producenta. Tego typu rozwiązania nie są czymś dziwnym. Przecież w salonach samochodowych nie posiadają wszystkich aut co mają w posiadaniu. Kolo fabryk stoją ogromne parkingi do przechowywania. Teraz pewnie powiesz, ale te 60% maszyn stoi.... A wiesz mój drogi kiedy jest główny sezon na sprzedaż maszyn zielonkawych ??? Zaczyna się od kwietnia i kończy we wrześniu. W okresie jesienno-zimowym firma się magazynuję na następny rok, żeby nie było problemów z dostępnością na sezon. Więc dlatego na placu stoją te maszyny.... Ale lepiej być mocnym w internecie, niż dowiedzieć się jak jest przyczyna.......

Tak3Nie1
Jhggff

Złom a nie maszyny, jeszcze z hali nie wyjedzie a już farba odpada

Tak3Nie2
@Jhggff

Jak tak pomalowałeś tą maszynę lub przygotowałeś tak do pomalowania...... Bo wiadomo w zagranicznych to farba nie odpada. Polecam podpatrzeć u konkurencji (u polskiej i zagranicznej) a później gadać (usunięte przez administratora) Największa bolączko firm tego typu są tacy własnie pracownicy co najpierw spieprzą, zostaną zwolnieni, a pózniej płaczą w internecie jak im się krzywda stała......

Nji

No są paczki, bo córka prezesa musi wyciągnąć pieniędzy z funduszu socjalnego

Tak4Nie1
Hgff

Co tu tak cicho, czy to już upadłość oglosili

Njgg

Widzę że usuwane są opinie na temat pysznych zup gotowanych przez córkę prezesa, za które od nowego roku trzeba będzie płacić więcej.

Ds

Tak12Nie3
zorientowany

Z tego co slyszałem firma oferuje różne dofinansowania np. na okulary korekcyjne, można też korzystać z organizowanych szkoleń

abc
@zorientowany

Jeśli kogoś do podjęcia pracy motywuje dodatek do okularów do brawo! Właśnie dlatego mamy taki rynek pracy jaki mamy.

Spawacz 1
@abc

Fajnie by było w Lublinie zarabiać 5000 netto nie? A tu klops nie ma takich firm w naszym mieście. A sorry są ale w takich trzeba zap.... erdalać. A tu lajt. Ktoś tam pisał że biedak po 300 % normy robią. Jakie normy skąd ten termin pracujesz 8 godzin za stawkę na jaką się sam godzisz przy podpisywaniu umowy. Nikt nikomu nie każe tu pracować.

Hr-ka

Czy ktoś pracował w dziale HR/Personalnym? Jak wygląda praca? Cyklicznie widzę nowe ogłoszenia o pracy ds. ZZL - czy jest taka rotacja czy tak bardzo zwiększa się zapotrzebowanie?

Ja
@Hr-ka

Taka jest niestety rotacja

Zostaw merytoryczną opinię o SIPMA S.A. - Lublin

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

SIPMA S.A.
2/5 Na podstawie 96 ocen.