Opinie o BPX S.A. w Wrocław

Business Partners eXcellence to firma doradcza, której trzon tworzą konsultanci, zajmujący się wdrożeniami systemów informatycznych klasy ERP i Business Intelligence, produkowanych przez liderów rynku tego typu oprogramowania.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BPX S.A. w Wrocław

arczi

Szef to straszny janusz, skubią stażystów i juniorów, a seniorzy i regularzy zarabiają poniżej średniej.

@arczi

Hmm... nie wiem jak stażyści ale patrząc na fury przed firma to seniorzy chyba złe nie maja ;)

kandydat

HR ma zero pojęcia na jakie stanowisko rekrutuje. Przy wstępnej rozmowie telefonicznej nie potrafią nawet opisać jak wygląda praca do której przesłuchują.

Agata
@kandydat

Czy w takiej sytuacji sam postanowiłeś zadać kilka konkretnych pytań dotyczących pracy? Być może w firmie BPX takich informacji z pewnych względów nie udziela się przez telefon? Zdradzisz proszę jeszcze, na jakie stanowisko aplikowałeś? I czy finalnie doszło do osobistej rozmowy kwalifikacyjnej?

Byłypracownik

Dobra rada- czytajcie uważnie umowy podpisywane przy zatrudnieniu w szczególności lojalki. Niestety nie możecie liczyć na to, że ta firma zachowa się w porządku w momencie, gdy zdecydujecie się odejść do innej lepszej... Jak widzicie powyżej niewygodne wpisy są usuwane, więc najlepiej zapytać osób, które tam kiedyś pracowały jak było i jak zostały potraktowane po decyzji o przejściu do innej firmy!

@Byłypracownik

Witamy! Przede wszystkim dziękujemy za tą opinię. I choć ma ona zabarwienie mało pozytywne, postaramy się na nią odpowiedzieć. Jak każda firma na rynku posiadamy w umowach zapisy o zakazie konkurencji oraz NDA. Nie jest to nic nadzwyczajnego i oczywistym jest fakt, że musi być zgoda zarówno ze strony pracownika jak i pracodawcy na zasady, zgodnie z którymi zawarta zostaje umowa między dwoma stronami. Jeśli nasz pracownik zachowuje się w stosunku do nas fair, to i my życzymy mu wszystkiego dobrego na nowej drodze kariery. Jeśli chodzi o "niewygodne wpisy"- nigdy nie były one usuwane. Jest to wbrew naszym zasadom i wolimy wyjaśnić niewygodną kwestię niż ucinać temat. Proszę sprawdzić. Jedyne administracyjne korekty dotyczą wpisów, które były niezgodne z regulaminem tego portalu. Zawierały niecenzuralne słowa lub szkalowały osoby prywatne. Pomimo wszystko mamy nadzieję, że nie będzie Pan/Pani żywił do nas urazy i uda nam się kiedyś spotkać podczas wspólnego projektu. Tymczasem, życzymy powodzenia!

Czy mogłabym się dowiedzieć, po jakim czasie firma odpowiada na aplikację na praktyki? Odpowiadają również, jeżeli nie przyjmują kandydata? Czekam i się denerwuję :)

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Oho, usunięte przez administratora. Ciekawe czy były wyzwiska, czy po prostu nie zgadzało się z wersją administratora (cenzura na całego). Niestety, ta firma straciła swój blask. Koszta są cięte wszędzie gdzie się da (oprócz wypłat kierowniczych i prezesowych a także ich aut ale to chyba jest norma), tak więc kokosów nie ma co oczekiwać. Pracownicy są wyzyskiwani (siedzą po godzinach bez wynagrodzeń, bez żadnego "dziękuję" albo "dobra robota"). Większość rozsądnych, doświadczonych konsultantów odeszła (widząc co się dzieje). Płacą zawsze na ostatnią chwilę (9 dzień miesiąca). Praktyki w większości są bezpłatne. Powyższe gadanie o "miłej atmosferze" - tak się mówi, jak się nie ma innych pozytywów. A i nawet ta "pozytywna atmosfera" zniknęła. Firma ma wszelkie zadatki na to by nie skończyła za dobrze więc przyszłości bym z nią nie wiązał. Firma w sam raz dla studentów którzy mogą dorobić (niewielkie ale zawsze jakieś) pieniądze. Uwaga tylko na wyzysk (nadgodziny, cele zakładane bez sensu i bez przygotowania/nauki).

@007

Witaj 007, 1. Administratorem portalu jest GoWork, więc ich zadaniem jest pilnowanie, aby nie znalazły się tutaj opinie niezgodne z regulaminem portalu. 2. Czytając Twoją opinię trudno jest nam się zgodzić z jakimkolwiek wygłoszonym przez Ciebie argumentem. Praktycznie wszystko mija się z prawdą i ciężko nam z tym wogóle dyskutować. Pracownicy zachęcani są do urlopów, a nie wyrabiania nadgodzin. Zawsze słyszą słowa podziękowania za pracę, którą włożyli w rozwój firmy oraz wdrożony projekt. Dowiadują się o tym wszyscy pracownicy poprzez wewnętrzny system komunikacji na ShP, na którym poszczególni kierownicy dodatkowo chwalą swoich podwładnych, podkreślając jednocześnie ich wkład i rolę na projekcie. Dodatkowo na początku każdego roku podsumowujemy pracę każdego z osobna i planujemy jego rozwój. Służy do tego wprowadzony z powodzeniem Program Rozwoju Pracownika (PRP). 3. Praktyki mają charakter poznawczo-zadaniowy i organizowane są indywidualnie pod opieką doświadczonych konsultantów. Praktykanci mają możliwość dołączenia do istniejących projektów wdrożeniowych i realizują zadania związane ze wsparciem, administracją systemu, czy programowaniem. Jak jeszcze bardziej moglibyśmy wynagrodzić osoby trafiające do nas "po wiedzę i doświadczenie"? 4. Słowa o braku "pozytywnej atmosfery" ubodły nas jednak najbardziej! Chyba 007 miałeś okazję pracować tylko zdalnie i nie przebywać w naszych tętniących życiem biurach? Rzeczywiście dajemy możliwość pracy na tzw. WFH (Work From Home), ale nie zdawaliśmy sobie sprawy, że tacy pracownicy mogą aż tak wiele na tym tracić... Życzliwie pozdrawiamy z jednego z naszych przesympatycznych biur! --- BPX S.A.

Byłypracownik

er

no to jak dla mnie to na prawdę super świadczy o firmie że jednak chce przyjmować takie osoby na praktyki

Stoprocent

@BPX, ile razy jeszcze wkleisz ten link do bezpłatnych praktyk ? Żenua. @123 tnx za opis realiów 2015-08-15 17:08:23

@Stoprocent

@Stoprocent- staramy się odpowiadać na zapytania najlepiej jak możemy. Jeśli widzimy, że ktoś jest mocno zainteresowany praktykami, dajemy taką możliwość. Jeśli zaś zauważamy zainteresowanie płatnym stażem, również zapraszamy do nas. Wychodzimy z założenia, że jeśli przyszłemu pracownikowi zależy na zdobyciu doświadczenia, to jest to najlepsza ku temu okazja. Jeśli zaś chodzi o "realia" przedstawione w sierpniu ubiegłego roku, ku naszej radości, nie mają one nic wspólnego ze stanem faktycznym. Zasugerujemy więc tylko, że warto czasami wziąć pod uwagę również zdanie innych osób. I specjalnie dla Ciebie, Twój ulubiony link: http://www.bpxglobal.pl/akademia-bpx/praktyki-i-staze/ --- Pozdrawiamy BPX S.A.

Witamy, tak, oferujemy zarówno praktyki jak i staże. Jeśli chodzi o praktyki, są one u nas bezpłatne. Wynagrodzenie jest za okres stażu. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi informacjami dot. praktyk i staży na naszej stronie: http://www.bpxglobal.pl/akademia-bpx/praktyki-i-staze/ --- Pozdrawiamy BPX S.A.

Oczywiście, podobnie jak pisaliśmy wyżej, systematycznie dodajemy nowe oferty pracy do zakładki KARIERA na naszej stronie: http://www.bpxglobal.pl/business-partners-excellence/kariera/ Zachęcamy do aplikowania na wybrane pozycje. Pozdrawiamy --- BPX S.A.

ayganet

Jakiej pensji można sie spodziewać jako asystent/ka?

@ayganet

Witamy! Wszystko zależy od tego, jak bardzo porwie nas osobowość i profesjonalizm kandydata/ki na to stanowisko. Nie bez znaczenia jest również chęć rozwoju i komunikatywność. Zapraszamy do kontaktu! --- Pozdrawiamy BPX S.A.

Witamy, systematycznie dodajemy nowe oferty pracy do zakładki "Kariera" na naszej stronie: http://www.bpxglobal.pl/business-partners-excellence/kariera/ Zachęcamy do aplikowania na wybrane pozycje. Pozdrawiamy --- BPX S.A.

BPX S.A.

Witamy, dziękujemy za to pytanie. Tak, jest to oferta pracy etatowej (umowa o pracę). Pozdrawiamy i zachęcamy do kontaktu. --- BPX S.A.

BPX S.A.

konsultanci telefoniczni również pracują u nas na zasadzie umowy o pracę :)

noone

@maja - była oferta praktyk/stażu do FI, ale nikogo nie przyjęli w ostateczności. Okazało się, że nie było takiej potrzeby, by kogoś wziąć. Czy ja wiem, że tak niby wszystkich praktykantów zatrudniają? - w 2015 roku mieli bodaj 8 praktykantów SAP przyjęli 1 osobę... Więc musi być potrzeba, by kogoś ostatecznie przyjąć. @Maaaaa - chyba na końcu nie mówisz o BPX :D Jednak sporo osób odeszło... Nie dzieje się dobrze. Najważniejsze, ze atmosfera jest bardzo dobra - serio.

cońo

@jaco tak, właśnie to miałem na myśli. I to jest dobre. Tzn. jak nie praktyki to może normalna umowa o pracę. Chociaż i tak pewnie mają okres próbny... Co do admina IT, to gdzie masz informację o wynagrodzeniu? Bo ja nie widziałem. Chyba w żadnej ofercie nie mają kwot. Chociaż na takim stanowisku jest fajny rozwój, więc pewnie można negocjować wysokość pensyjki

cońo

Wiesz co, tutaj masz info nt. stanowisk na które rekrutują. Nawet nie musisz wychodzić z tego panelu: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,383132,0,0,kariera Na swojej stronce też mają w zakłądce kariera oferty. Praktyki podobno są super, ale warto powalczyć o prawdizwą robote. A nóż widelec... J

Amicis

Witam, czy ktos może powiedzieć mi więcej o Business Partners eXcellence we Wrocławiu ? Jestem osoba już rok po studiach, pracuje ale chciałbym się przebranżowić. Oczywiscie wiem że muszę zacząć od praktyk, ale mam parę pytań. 1) Czy faktycznie po praktykach oferują pracę ? 2) Czy faktycznie na praktykach można się dużo nauczyć ? 3) Czy praktyki/staż jest płatny, oraz ile netto może liczyć osoba po przejscu praktyk i zaczynająca pracę w tej firmie. 4) Ostatnie, ale nie mniej ważne pytanie, czy człowiek który ma doświadczenie w IT, jednak nie w SAPie ma szansę żeby się tam dostać na praktyki. Bardzo bede wdzięczny za odpowiedzi.

ten
@Amicis

po stażu raczej 90% osób zostaje w pracy - jeśli się sprawdzają. oczywiście zostajesz w swoim dziale i pracujesz z osobą, która była za Ciebie odpowiedzialna. tak na prawdę przez cały okres stażu jesteś trochę pod taką opieką, co jest fajne, bo jak czegoś nie rozumiesz, to zawsze możesz zgłosić problem i od razu konsultant Ci pomaga. Zresztą wszyscy pomagają, a atmosfera jest mega. Jeśli chodzi o kasę to raczej się dostaje na stażu. Tak przynajmniej było w przypadku moim i trzech innych stażystów, którzy przyszli ze mną na staż. A po stażu, to dokładnie nie powiem Ci ile, bo stawki są indywidualnie ustawiane, ale myślę że starczy na więcej niż na waciki ;) Doświadczenie w IT na pewno będzie przydatne, ale SAPa nie musisz ogarniać, bo tak na prawdę wszystkiego się nauczysz.

bepeiksiarz

firma dobra na start gdy nie możesz załapać się do lepszych, ale jeśli chodzi o podejście do pracownika to często jest ono bardzo opresyjne. Pracownik nie jest niewolnikiem, nawet jeśli płacicie mu średnią krajową.

Jak najbardziej polecam firmę BPX, ze względu na miłą atmosferę w biurze, świetną komunikację między pracownikami, oraz wiele udogodnień. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest połączenie studiów dziennych z pracą, firma BPX pomaga w wykonaniu tego celu. Dzięki elastycznym godzinom, oraz możliwości zdalnej pracy bez problemu można kontynuować studia, a dodatkowo zarobić trochę pieniędzy. Szczególnie polecam pracę w tej firmie, młodym osobom, które zaczynają swoją karierę, gdyż BPX pomaga w rozwoju, poprzez różne szkolenia i wyjazdy.

Zostaw merytoryczną opinię o BPX S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w BPX S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BPX S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BPX S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BPX S.A.?

Kandydaci do pracy w BPX S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BPX S.A.
3.4/5 Na podstawie 48 ocen.