BPX S.A.
4 42 6 1

Opinie o BPX S.A.

Administrator

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz istotniejszą rolę. Czy tak samo jest w BPX S.A.? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

Byłypracownik

Dobra rada- czytajcie uważnie umowy podpisywane przy zatrudnieniu w szczególności lojalki. Niestety nie możecie liczyć na to, że ta firma zachowa się w porządku w momencie, gdy zdecydujecie się odejść do innej lepszej... Jak widzicie powyżej niewygodne wpisy są usuwane, więc najlepiej zapytać osób, które tam kiedyś pracowały jak było i jak zostały potraktowane po decyzji o przejściu do innej firmy!

BPX S.A.
pracodawca
@Byłypracownik 14.06.2017 12:12

Witamy! Przede wszystkim dziękujemy za tą opinię. I choć ma ona zabarwienie mało pozytywne, postaramy się na nią odpowiedzieć. Jak każda firma na rynku posiadamy w umowach zapisy o zakazie konkurencji oraz NDA. Nie jest to nic nadzwyczajnego i oczywistym jest fakt, że musi być zgoda zarówno ze strony pracownika jak i pracodawcy na zasady, zgodnie z którymi zawarta zostaje umowa między dwoma stronami. Jeśli nasz pracownik zachowuje się w stosunku do nas fair, to i my życzymy mu wszystkiego dobrego na nowej drodze kariery. Jeśli chodzi o "niewygodne wpisy"- nigdy nie były one usuwane. Jest to wbrew naszym zasadom i wolimy wyjaśnić niewygodną kwestię niż ucinać temat. Proszę sprawdzić. Jedyne administracyjne korekty dotyczą wpisów, które były niezgodne z regulaminem tego portalu. Zawierały niecenzuralne słowa lub szkalowały osoby prywatne. Pomimo wszystko mamy nadzieję, że nie będzie Pan/Pani żywił do nas urazy i uda nam się kiedyś spotkać podczas wspólnego projektu. Tymczasem, życzymy powodzenia!

002

Czy mogłabym się dowiedzieć, po jakim czasie firma odpowiada na aplikację na praktyki? Odpowiadają również, jeżeli nie przyjmują kandydata? Czekam i się denerwuję :)

007

Oho, usunięte przez administratora. Ciekawe czy były wyzwiska, czy po prostu nie zgadzało się z wersją administratora (cenzura na całego). Niestety, ta firma straciła swój blask. Koszta są cięte wszędzie gdzie się da (oprócz wypłat kierowniczych i prezesowych a także ich aut ale to chyba jest norma), tak więc kokosów nie ma co oczekiwać. Pracownicy są wyzyskiwani (siedzą po godzinach bez wynagrodzeń, bez żadnego "dziękuję" albo "dobra robota"). Większość rozsądnych, doświadczonych konsultantów odeszła (widząc co się dzieje). Płacą zawsze na ostatnią chwilę (9 dzień miesiąca). Praktyki w większości są bezpłatne. Powyższe gadanie o "miłej atmosferze" - tak się mówi, jak się nie ma innych pozytywów. A i nawet ta "pozytywna atmosfera" zniknęła. Firma ma wszelkie zadatki na to by nie skończyła za dobrze więc przyszłości bym z nią nie wiązał. Firma w sam raz dla studentów którzy mogą dorobić (niewielkie ale zawsze jakieś) pieniądze. Uwaga tylko na wyzysk (nadgodziny, cele zakładane bez sensu i bez przygotowania/nauki).

BPX S.A.
@007 12.01.2017 22:37

Witaj 007, 1. Administratorem portalu jest GoWork, więc ich zadaniem jest pilnowanie, aby nie znalazły się tutaj opinie niezgodne z regulaminem portalu. 2. Czytając Twoją opinię trudno jest nam się zgodzić z jakimkolwiek wygłoszonym przez Ciebie argumentem. Praktycznie wszystko mija się z prawdą i ciężko nam z tym wogóle dyskutować. Pracownicy zachęcani są do urlopów, a nie wyrabiania nadgodzin. Zawsze słyszą słowa podziękowania za pracę, którą włożyli w rozwój firmy oraz wdrożony projekt. Dowiadują się o tym wszyscy pracownicy poprzez wewnętrzny system komunikacji na ShP, na którym poszczególni kierownicy dodatkowo chwalą swoich podwładnych, podkreślając jednocześnie ich wkład i rolę na projekcie. Dodatkowo na początku każdego roku podsumowujemy pracę każdego z osobna i planujemy jego rozwój. Służy do tego wprowadzony z powodzeniem Program Rozwoju Pracownika (PRP). 3. Praktyki mają charakter poznawczo-zadaniowy i organizowane są indywidualnie pod opieką doświadczonych konsultantów. Praktykanci mają możliwość dołączenia do istniejących projektów wdrożeniowych i realizują zadania związane ze wsparciem, administracją systemu, czy programowaniem. Jak jeszcze bardziej moglibyśmy wynagrodzić osoby trafiające do nas "po wiedzę i doświadczenie"? 4. Słowa o braku "pozytywnej atmosfery" ubodły nas jednak najbardziej! Chyba 007 miałeś okazję pracować tylko zdalnie i nie przebywać w naszych tętniących życiem biurach? Rzeczywiście dajemy możliwość pracy na tzw. WFH (Work From Home), ale nie zdawaliśmy sobie sprawy, że tacy pracownicy mogą aż tak wiele na tym tracić... Życzliwie pozdrawiamy z jednego z naszych przesympatycznych biur! --- BPX S.A.

Byłypracownik

(usunięte przez administratora)

er

no to jak dla mnie to na prawdę super świadczy o firmie że jednak chce przyjmować takie osoby na praktyki

Stoprocent

@BPX, ile razy jeszcze wkleisz ten link do bezpłatnych praktyk ? Żenua. @123 tnx za opis realiów 2015-08-15 17:08:23

BPX S.A.
pracodawca
@Stoprocent 06.10.2016 22:15

@Stoprocent- staramy się odpowiadać na zapytania najlepiej jak możemy. Jeśli widzimy, że ktoś jest mocno zainteresowany praktykami, dajemy taką możliwość. Jeśli zaś zauważamy zainteresowanie płatnym stażem, również zapraszamy do nas. Wychodzimy z założenia, że jeśli przyszłemu pracownikowi zależy na zdobyciu doświadczenia, to jest to najlepsza ku temu okazja. Jeśli zaś chodzi o "realia" przedstawione w sierpniu ubiegłego roku, ku naszej radości, nie mają one nic wspólnego ze stanem faktycznym. Zasugerujemy więc tylko, że warto czasami wziąć pod uwagę również zdanie innych osób. I specjalnie dla Ciebie, Twój ulubiony link: http://www.bpxglobal.pl/akademia-bpx/praktyki-i-staze/ --- Pozdrawiamy BPX S.A.

anonim

(usunięte przez administratora)

BPX S.A.
pracodawca

Witamy, tak, oferujemy zarówno praktyki jak i staże. Jeśli chodzi o praktyki, są one u nas bezpłatne. Wynagrodzenie jest za okres stażu. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi informacjami dot. praktyk i staży na naszej stronie: http://www.bpxglobal.pl/akademia-bpx/praktyki-i-staze/ --- Pozdrawiamy BPX S.A.

anonim

(usunięte przez administratora)

BPX S.A.
pracodawca

Oczywiście, podobnie jak pisaliśmy wyżej, systematycznie dodajemy nowe oferty pracy do zakładki KARIERA na naszej stronie: http://www.bpxglobal.pl/business-partners-excellence/kariera/ Zachęcamy do aplikowania na wybrane pozycje. Pozdrawiamy --- BPX S.A.

anonim

(usunięte przez administratora)

ayganet

Jakiej pensji można sie spodziewać jako asystent/ka?

BPX S.A.
pracodawca
@ayganet 12.09.2016 01:12

Witamy! Wszystko zależy od tego, jak bardzo porwie nas osobowość i profesjonalizm kandydata/ki na to stanowisko. Nie bez znaczenia jest również chęć rozwoju i komunikatywność. Zapraszamy do kontaktu! --- Pozdrawiamy BPX S.A.

anonim

(usunięte przez administratora)

BPX S.A.
pracodawca

Witamy, systematycznie dodajemy nowe oferty pracy do zakładki "Kariera" na naszej stronie: http://www.bpxglobal.pl/business-partners-excellence/kariera/ Zachęcamy do aplikowania na wybrane pozycje. Pozdrawiamy --- BPX S.A.

anonim

(usunięte przez administratora)

BPX S.A.

Witamy, dziękujemy za to pytanie. Tak, jest to oferta pracy etatowej (umowa o pracę). Pozdrawiamy i zachęcamy do kontaktu. --- BPX S.A.

anonim

(usunięte przez administratora)

BPX S.A.

konsultanci telefoniczni również pracują u nas na zasadzie umowy o pracę :)

noone

@maja - była oferta praktyk/stażu do FI, ale nikogo nie przyjęli w ostateczności. Okazało się, że nie było takiej potrzeby, by kogoś wziąć. Czy ja wiem, że tak niby wszystkich praktykantów zatrudniają? - w 2015 roku mieli bodaj 8 praktykantów SAP przyjęli 1 osobę... Więc musi być potrzeba, by kogoś ostatecznie przyjąć. @Maaaaa - chyba na końcu nie mówisz o BPX :D Jednak sporo osób odeszło... Nie dzieje się dobrze. Najważniejsze, ze atmosfera jest bardzo dobra - serio.

anonim

(usunięte przez administratora)

cońo

@jaco tak, właśnie to miałem na myśli. I to jest dobre. Tzn. jak nie praktyki to może normalna umowa o pracę. Chociaż i tak pewnie mają okres próbny... Co do admina IT, to gdzie masz informację o wynagrodzeniu? Bo ja nie widziałem. Chyba w żadnej ofercie nie mają kwot. Chociaż na takim stanowisku jest fajny rozwój, więc pewnie można negocjować wysokość pensyjki

anonim

(usunięte przez administratora)

cońo

Wiesz co, tutaj masz info nt. stanowisk na które rekrutują. Nawet nie musisz wychodzić z tego panelu: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,383132,0,0,kariera Na swojej stronce też mają w zakłądce kariera oferty. Praktyki podobno są super, ale warto powalczyć o prawdizwą robote. A nóż widelec... J

Amicis

Witam, czy ktos może powiedzieć mi więcej o Business Partners eXcellence we Wrocławiu ? Jestem osoba już rok po studiach, pracuje ale chciałbym się przebranżowić. Oczywiscie wiem że muszę zacząć od praktyk, ale mam parę pytań. 1) Czy faktycznie po praktykach oferują pracę ? 2) Czy faktycznie na praktykach można się dużo nauczyć ? 3) Czy praktyki/staż jest płatny, oraz ile netto może liczyć osoba po przejscu praktyk i zaczynająca pracę w tej firmie. 4) Ostatnie, ale nie mniej ważne pytanie, czy człowiek który ma doświadczenie w IT, jednak nie w SAPie ma szansę żeby się tam dostać na praktyki. Bardzo bede wdzięczny za odpowiedzi.

ten
@Amicis 03.11.2015 21:30

po stażu raczej 90% osób zostaje w pracy - jeśli się sprawdzają. oczywiście zostajesz w swoim dziale i pracujesz z osobą, która była za Ciebie odpowiedzialna. tak na prawdę przez cały okres stażu jesteś trochę pod taką opieką, co jest fajne, bo jak czegoś nie rozumiesz, to zawsze możesz zgłosić problem i od razu konsultant Ci pomaga. Zresztą wszyscy pomagają, a atmosfera jest mega. Jeśli chodzi o kasę to raczej się dostaje na stażu. Tak przynajmniej było w przypadku moim i trzech innych stażystów, którzy przyszli ze mną na staż. A po stażu, to dokładnie nie powiem Ci ile, bo stawki są indywidualnie ustawiane, ale myślę że starczy na więcej niż na waciki ;) Doświadczenie w IT na pewno będzie przydatne, ale SAPa nie musisz ogarniać, bo tak na prawdę wszystkiego się nauczysz.

bepeiksiarz

firma dobra na start gdy nie możesz załapać się do lepszych, ale jeśli chodzi o podejście do pracownika to często jest ono bardzo opresyjne. Pracownik nie jest niewolnikiem, nawet jeśli płacicie mu średnią krajową.

anonim

Jak najbardziej polecam firmę BPX, ze względu na miłą atmosferę w biurze, świetną komunikację między pracownikami, oraz wiele udogodnień. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest połączenie studiów dziennych z pracą, firma BPX pomaga w wykonaniu tego celu. Dzięki elastycznym godzinom, oraz możliwości zdalnej pracy bez problemu można kontynuować studia, a dodatkowo zarobić trochę pieniędzy. Szczególnie polecam pracę w tej firmie, młodym osobom, które zaczynają swoją karierę, gdyż BPX pomaga w rozwoju, poprzez różne szkolenia i wyjazdy.

123

Młoda osobo, bo raczej taka będzie tutaj szukać opinii i raczej tylko takie zatrudnia firma. Osób z doświadczeniem, szczególnie po ostatnim exodusie (bardzo dużo pracowników odeszło), ta firma nie zatrudnia i ma niewiele. A dlaczego? Owszem na początku atmosfera wydaje się miła, ale po głębszym poznaniu odkrywa się wręcz bizantyjskie podejście osób zarządzających. Moje doświadczenia, jak i wielu osób, które odeszły (a trzymamy ze sobą kontakt, bo wszystkich bardzo brzydko potraktowano i każdemu jest przykro) pokazują na to, że firma pomiędzy wierszami nie ma szacunku do Ciebie jako człowieka. Nastawiona jest na to aby Cię maksymalnie wyzyskać. Także przygotuj się na to, że będziesz regularnie robił rzeczy o których nie masz pojęcia i bez żadnego wsparcia! Absolutnie wymagane od Ciebie jest to, że będziesz siedział/a po godzinach i po nocach! Nawet nie zakłada się inaczej. Kiedy np. stwierdzisz, że pracowałeś/aś wczoraj 16h, to Pan Prezes potrafi Cię podsumować: "Żalisz się, czy chwalisz? Nie wyrabia się w osime godzin, do zwolnieania!" Śmiejąc się przy tym. Parafrazując anegdotę powyżej, przygotuj się na to, że podczas urlopu regularnie będziesz otrzymywał telefony, tonem pretensjonalnym będzie się od Ciebie wymagało aby coś zrobić, chociaż każdego dnia będziesz z siebie wypruwać flaki, to i tak będzie źle. Przygotuj się na to, że np. będąc na wakacjach na Majorce, będziesz się logować do pracy, aby każdego dnia trochę popracować! To również przykład z pracy. Także przygotuj się na to wszystko i to, że Ty będziesz zasuwał, a w tym czasie na maila będzie Pan Prezes przysyłał swoje zdjęcia na stoku narciarskim jak siedzi i pije szampana, czy w Ferarii itd. Większość problemów pracowników wynika z tego, że byli przeładowani, dostając za dużo rzeczy. Także zastanów się nad tym bardzo mocno. Sporo nas odeszło i wszyscy byli niezadowoleni i wręcz przerażani tym jak byli traktowani. Pozmieniali firmy i są zadowoleni. Ty się zastanów czy chcesz tak pracować i być mocno wykorzystywanym. Zarząd zarabia dobre pieniądze i do tego ma prawo, ale Ty odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz aby było to robione Twoim kosztem? Rynek w tej chwili jest bardzo silny, bardzo dużo firm rekrutuje, większość ma zdecydowanie lepsze warunki, przede wszystkim finansowe. Przemyśl to. Dla Twojego spokoju ducha i szczęścia w życiu, ja swoje zrobiłem i Cię do tego zachęciłem. Reszta należy do Ciebie. Niedługo to się pewnie zacznie pewnego rodzaju wojna pod komentarzami. Firma będzie się bronić i pojawią się różne, atakujące, broniące, już jeden obrażający byłego pracownika przeczytałem (tak Ty jako potencjalny pracownik przygotuj się na to, że będziesz obrażany!), a w odpowiedzi pojawi się więcej od byłych osób...

monk

a wg mnie bardzo spoko firma... szefostwo wyluzowane, można fajnie zarobić no i – przede wszystkim - połaczyć studia dzienne z pracą ;)

Micky

Firma na ktora szkoda czasu i tyle. Sprawia na pierwszy rzut oka calkiem dobre wrazenie(usunięte przez administratora)

anonim

(usunięte przez administratora)

zigi

Wszędzie jest tak samo, takie umowy to standard. Najpierw się studenciak rzuca na zaj*bistą robotę za kasę jakiej w życiu nie widział, a potem ma pretensje do całego świata. Dorośnij!

Zostaw opinię o BPX S.A. - Wrocław

 

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO - wykonanie umowy) oraz gdy dotyczy, w celu weryfikacji udzielonej opinii o firmie (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – prawnie uzasadniony cel tj. kontakt w sprawie wyjaśnienia naruszenia) oraz wysyłki powiadomień na temat wskazanej firmy (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO - zgoda). Zgoda może być w dowolnym momencie wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Regulaminie.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BPX S.A.