Torus Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o Torus Sp. z o.o. Sp. k.

Karolina Nowy wpis

Hej. :) jest tu może ktoś kto dalby rade ocenić pracę jako specjalista ds. technicznych? Z partnerem widzieliśmy niedawno dodana ofertę. doświadczenie nie zostało określone jako wymóg, on je posiada i dlatego zastanawiamy się nad ewentualnymi zarobkami. da rade sobie coś fajnie ponegocjować na samym początku?

Albinek Nowy wpis

Polecam, tą firmę ze względu na miłą atmosferę, możliwość rozwoju zawodowego, innowacyjność.

Bonzo Nowy wpis
@Albinek

Muszę przyznać, że od paru miesięcy zmiany idą ku dobremu. Da się zauważyć świeże spojrzenie na realizację, które niebawem zaowocuje poprzez automatyzację wielu procesów.

Zapytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 25 dni.

Czy firma poszukuje obecnie pracowników ? nie widzę ogłoszeń w ostatnim czasie ?

kandydat

Od dłuższego czasu jestem zainteresowany pracą w tej firmie na jakie dodatki można liczyć w ramach stanowiska ? telefon, komputer, samochód ?

@kandydat

Przecież oni nikogo nie szukają. Ale skoro lubisz pomarzyć, to ci kilka informacji przekażę. Dodatki są biedne. Telefon? Nie masz swojego? Komputer dostaniesz bo chyba nie wyobrażasz sobie dzisiaj pracy bez tego narzędzia. To, że mogą być to już złomy (a takim kompów i phonów po redukcji osób pozostało sporo) to już inna sprawa. A samochód to rzecz wielce niedostępna dla nowych, chyba że zatrudniasz się na stanowisku dyrektora. Oczywiście są osoby z niższymi stanowiskami i autami, ale to pozostałość po starych czasach. Ja znam osoby, co miały obiecany samochód. 5 czy 10 lat czekają i nadal nic. Więc spełniane obietnice to nie tutaj.

Ricky
@kandydat

W poruszanej kwestii klucz w firmie jest jasny i klarowny, na wszystkie procedury są regulaminy, które w sposób wyczerpujący opisują procedury przyznawania benefitow

XYZ
@Ricky

I ten regulamin pewnie jest dostępny dopiero po podpisaniu umowy? Zastanawiam się przy tym czy staż pracy jakkolwiek na niego wpływa a raczej na jego zasady względem przyznawanych dodatków

Xiaomi
@kandydat

obecnie można liczyć na ciekawe szkolenia, solidne szkolenia, po których znajdziesz dobrze płatną pracę. Tak, postąpiło już wielu..

Józia

Jak to jest z tymi ponownymi przyjęciami? Temat od dłuższego czasu jak widać jest rozwijany. Po pierwsze czy byli pracownicy maja pierwszeństwo przed innymi kandydatami? I w jaki sposób wynagrodzeni zostali ci którzy postanowili poczekać? Wyjaśnicie to?

@Józia

Jakimi przyjęciami? Przecież tam nikt nikogo nie szuka, bo nikogo nie potrzebuje, co najwyżej będą dalej zwalniać lub ludzie sami będą odchodzić, jak ktoś sobie coś znajdzie.

Egon
@Józia

Chodzą słuchy, że od czerwca, może lipca planowane są duże przyjęcia osób, firma planuje duże inwestycje, to będzie fenomen.

@Egon

Mnie jak koledze powyżej też nie było wiadomo niczego o przyjęciach. Co to za wielkie inwestycje? Jakich rejonów dotyczą i jaka jest ich perspektywa czasowa?

I ten rozbłysk ma mieć miejsce tak jak podkreślono jakoś w okolicach czerwca / lipca? Wiadomo czemu wybrali właśnie taka datę? To kluczowe dla firmy? jakaś sezonowość? Teraz ludzie mogą się zgłaszać czy jednak trzeba czekać na oferty?

Śyr Wałsymezrp

Niestety, ale to już nie jest ta sama firma co 10 lat temu, gdzie hasło "Torus to ludzie" to nie była żadna fikcja. Problem zaczął się wraz z odejściem, czy też lepiej rzecz ujmując, usunięciem jej wiceprezesa. Do tego doszła pandemia i wojna, które mocno podłamały rynek biurowy. No i mamy to, co mamy. Atmosfera? Bardzo dziwna. Duży podział na młodych i starych. Do tego parę bardzo zazdrosnych jednostek, których mocno zżera, że ktoś ma lepiej niż oni. Podwyżki? Brak już od ponad roku nawet inflacyjnego wyrównania. Według najnowszych informacji nie ma co liczyć, że to się w tym roku zmieni. Premie? To było coś, co trzymało ludzi w tej firmie. Teraz można o tym zapomnieć. I co dalej? Nowy wiceprezes, który próbuje być miły, ale tak naprawdę chce zrobić z tego miejsca typowe korpo. Podobno przymierza się do dużych cięć w załodze. Zobaczymy już niedługo, ile w tym prawdy. Zresztą, jak nadal będziemy się jedynie staczać, to pracownicy sami masowo zaczną z tej firmy odchodzić. Jak to mówią, nic nie trwa wiecznie. Mam nadzieje, że pomogłam tym, którzy szukają tutaj pracy.

@Śyr Wałsymezrp

Potwierdzam, nie jest to już to, co 10 czy też więcej lat temu. Atmosfera nadal dziwna, podwyżki symboliczne, premii niente. Śyr Wałsymzerp twój wpis był w maju i prorokował cięcia w załodze, to się niestety lub też stety co dla niektórych potwierdziło.

Niestety kolego

Niecierpliwi się zwolnili, będą czekać na ponowne przyjęcie. Cierpliwi zostali wynagrodzeni. Smucą tylko te źle opinie, myślę, że są one niepotrzebne tym bardziej, że to naprawdę porządną firma.

Cierpliwi zostali wynagrodzeni? Hehehehe, chyba dostali trochę podwyżki z pensji tych jak to nazywasz "niecierpliwych". Może od razu męczennikami ich nazwij w imię poświęcenia dla innych, tych co zostali. Przecież tutaj jest marazm jakiego nie było od początku istnienia tej firmy. Chcecie na siłę się (usunięte przez administratora) i budować niby jakąś cudowną atmosferę. Ostali się stali bywalcy i ew. ci co pracują za grosze i nie są jakimś specjalnym obciążeniem dla bieżącego funkcjonowania firmy.

Nie cofnę czasu ...

opuściłem szeregi firmy, dziś żałuje. Mam nadzieję, że zostanie wdrożony program powrotów do firmy.

KK
@Nie cofnę czasu ...

Póki co, to jest wdrożony program odejść z firmy (dobrowolny lub przymusowy). Takiej czystki tutaj jeszcze nie było i to jeszcze nie koniec. Wprawdzie jakiś rok temu główny prezes zapowiadając ten program wspominał coś o ewentualnych powrotach, tyle tylko, że on już się pracownikami nie zajmuje a rolę tą przejęła poznańska pyra, więc jak powrót, to co najwyżej za miskę ryżu, czy też raczej garnek ziemniaków. Zresztą, trzeba być mocno zdesperowanym, aby myśleć o powrocie tutaj.

@KK

Czyli w skrócie nie wracasz na to co sobie uprzednio wypracowałeś tylko na jakaś białą kartę? Ktoś w ogóle to testował? Ogólnie to skąd o tym wszystkim wiesz? Ogarniasz także z jakich przyczyn doszło w zasadzie do tego przejęcia funkcji? Możliwe, że znowu ktoś inny to na siebie weźmie?

@yu
@KK

(usunięte przez administratora) Nie znam drugiej tak, dobrej firmy na trójmiejskim rynku. W firmie pracuje już 15 lat.. to o czymś świadczy.

@@yu

Już pomijając kwestie tej wspomnianej przez kogoś elastyczności to w zasadzie możesz rozwinąć to stwierdzenie, że ten okres czasu zatrudnienia „coś świadczy”? jakie warunki wynikają z tylu lat pracy? co można mieć dodatkowego?

Było napisane kiedyś ze praca wykonywana może być w open space ale jest to zależne od działu. Możecie mi teraz na wstępie opisać te warunki biurowe? Które działy są na tej otwartej przestrzeni a które nie? i czy gdyby ktoś poprosił o cos w rodzaju osobnego biura to mógłby mieć na to szanse?

Osobne biuro jak najbardziej, ale musisz być w stopniu prezesa, wice prezesa czy też dyrektora finansowego. Reszta to albo w większych pokojach po parę osób (ci to jeszcze mają normalne warunki pracy), albo otwarta przestrzeń, która jest kompletnie nieprzemyślana i siedzi jeden na drugim odgrodzony jakimiś regałami czy plandekami. Wygląda to słabo i tyczy się generalnie działów: zarządzania/technicznego, przygotowania inwestycji, samych inwestycji i projektowego. Ale to już pewnie mentalność dyrektorów tych działów, którzy stwierdzili przy ostatniej zmianie biura, że zaoszczędzą na aranżacji swojej przestrzeni.

Jak jest z pakietem medycznym w Torus Sp. z o.o. Sp. k.? Można dołączyć rodzinę?

Jest, w Medicoverze, na swój koszt można dołączyć rodzinę.

Jako pracodawca nie chcielibyśmy, by jedynym czy też głównym motywatorem do pracy w Torusie i współtworzenia jego marki była premia, dlatego pracujemy również nad innymi pozapłacowymi aspektami i benefitami. Niemniej wszystkie one, również premie finansowe, podlegają weryfikacji i ocenie w zakresie dopasowania do bieżących realiów rynkowych, potrzeb i możliwości firmy, także oczekiwań pracowników, więc mogą się też zmieniać. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy, gdy takie się pojawią i poznania aktualnych w danym momencie propozycji w zakresie warunków zatrudnienia, również premiowania.

@Torus Sp. z o.o. Sp. k.

Czyżby kogoś zabolała szczera prawda? Wie Pan pracodawca po co ludzie pracują? Żeby zarobić pieniądze i 99% załogi Torusa po to codziennie zapierdziela na to 8 piętro. Jeżeli wydaje się Panu pracodawcy, że jest inaczej, to widocznie nie zna Pan nastrojów panujących pośród pracowników. Pozafinansowe dodatki typu impreza integracyjna, drobny bon na święta czy karta na 2-3 obiady w miesiącu mają zastąpić premię w wysokości kilkumiesięcznej pensji? Dobre sobie.

@Marta

Ósme piętro? Aż zaciekawił mnie widok z okna. Widziałam że asystentka jest potrzebna a przynajmniej widnieje taka oferta. czyli chwila, ta karta lunchowa z benefitów to trzy posiłki z miesiącu? A co z tymi codziennymi uzupełnieniami zapasów? Owoce i tym podobne? co do samych zarobków to kiedy w ostatnim czasie były podwyższane? Chyba ze trzeba do nowego roku czekać?

Jest w Gdańsku trochę 10. piętrowych wieżowców, gdzie widok jest o wiele ciekawszy. A jak już koniecznie chcesz popatrzeć na okolice to odwiedź konkurencję nieopodal - tam dopiero masz widok. Jak marzą ci się owoce to musisz udać się na ryneczek i sobie sama kupić. Karta obiadowa jest kwotowa. Jak dobrze nią gospodarujesz to możesz iść na lunch nawet i każdego dnia roboczego. Warunek: na talerz musisz nakładać mniej niż 100 gram. A co do wzrostu wynagrodzenia. Podwyżki w tej firmie to generalnie tylko inflacyjne i nie na początku roku a w maju. Jak inflacja wynosiła 1-2% to dawali. Jak konkretnie skoczyła to przestało być tak kolorowo.

Dopiero w maju? Czyli jeszcze z pól roku trzeba czekać? i jak wtedy to dorównanie będzie wyglądało? Przy tej bieżącej w tym roku jakiej się spodziewacie? Czyli dobrze rozumiem ze niczego sam indywidualnie i tak sobie nie wypracujesz? Ludzie przykładają się zatem do wyników czy w tym zakresie tez są problemy?

Bardzo solidny pracodawca. Firma patrzy szeroko w przyszłość, podążając za obecnymi trendami w planowaniu i prowadzeniu inwestycji. Praca w firmie daje możliwości rozwoju i dostęp do najnowszych narzędzi projektowych. Praca z śmietanką trójmiejskich fachowców to dla mnie zawszczyt.

Celina

Padła wzmianka o tym, że premie trzymały kiedyś ludzi w firmie, a parę miesięcy temu zaczęto od nich odchodzić, czy to prawda? Jeśli tak to jaki jest w zasadzie powód tego stanu rzeczy? I w jaki inny sposób obecnie potencjalni kandydaci są zachęcani do dołączenia do firmy? nie ma żadnych braków? Mimo wszystko jestem ciekawa jakich zarobków można się spodziewać od kolejnego roku, bo wtedy pracy będę szukać, jakie są plany?

@Celina

Plany są zawsze piękne, a wychodzi jak zawsze. Nie daj się nabrać na opowieści z mchu i paproci, bo było już parę takich osób co nawet pierwszej premii nie doczekało. Pamiętaj, że ta pierwsza to najwcześniej po 2-3 latach pracy w tej firmie, o ile w ogóle będzie wypłacana. Bo obecnie kiepsko to wygląda i nawet ewentualna sprzedaż ostatnio wybudowanego biurowca (Format w Oliwie) nie do końca gwarantuje wypłatę czegokolwiek dodatkowego z uwagi na ogólną sytuację w firmie. Pamiętaj, że system premiowy nie jest w Torusie gwarantowany (nie ma żadnych zapisów w umowie), więc pracodawca może zrobić co zechce. Co jest powodem tego stanu rzeczy? Sytuacja na rynku biurowym. Skończyła się moda na piękne biura a zaczęła na home office. Ludzie to dostrzegli i ostatnio naprawdę sporo osób się zwolniło/zwalnia nie czekając na ewentualne wypowiedzenia od pracodawcy. Ratunkiem niby ma być deweloperka mieszkaniowa w dawnej fabryce czekolady. Tyle tylko, że to nie jest taki zarobek jak na rynku powierzchni komercyjnych więc to może jest i dobre, ale na przetrwanie, żeby były pieniądze na tą całą przerośniętą armię dyrektorów/kierowników zatrudnionych w tym korpo. Nie chce mi się liczyć, ale z całą pewnością osób z tytułem kierowniczym czy też dyrektorskim jest więcej niż zwykłych pracowników. Co więcej zwykła deweloperka to inny standard budowy (gorszy/tańszy) a co by nie mówić, Torus był do tej pory znany z bardzo dobrze wykonanych inwestycji, więc to też jest ryzyko, że straci na tym wizerunkowo. Podsumowując, można by pisać i pisać, ale to nie ma sensu. Szczerze, ja bym już tej firmy nie poleciła. Wybierz sobie coś innego na pierwszą pracę, jakąś gałąź, która kwitnie i się rozrasta a nie usycha i ugina pod swoim ciężarem.

Czy Torus Sp. z o.o. Sp. k. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Barbara

nie wiem na ile w tym prawdy ale jeśli już to o jakich szkoleniach w tym momencie jest mowa i w jaki sposób nalezy sobie na nie zapracować skoro piszesz, że jedynie nieliczni mają szansę? chodzi o dłuższy staż pracy? na start czego się w takim razie spodziewać?

Szkolenia
@Barbara

Trzeba dobrze trzymać z kierownikiem działu lub dyrektorem. Szkolenia są dla śmietanki.

@Szkolenia

Z czego takie podejście, o którym piszesz ma wynikać? tutaj jest na tyle pracy, że po prostu ciężko znaleźć czas na szkolenie? chyba, że one po godzinach są, tak? A takie wyjazdowe na przykład to się odbywały już?

Czy w Torus Sp. z o.o. Sp. k. pracuje się na open space?

Riky

Tak, w zależności od działu, ale wszystko jest uporządkowane jak należy

Pracownik byly

W firmie pracowałem długi czas, niestety pokonała mnie bezwładność firmy zarobki do zarobków rynkowych. Firma wypada bardzo źle na tle innych firm.

Czy w Torus Sp. z o.o. Sp. k. występują paczki/bony świąteczne?

Barbara

A jak nie mam wcale to co wtedy? I jeśli o dzieciaki chodzi to tylko tych paczek na święta może dotyczyć czy jakiejś gruszy także? Swoją drogą na Wielkanoc dostaje się podobnie jak na Boże Narodzenie?

Jolka
@Barbara

Na Boże Narodzenie są bony w formie kart przedpłaconych i paczki dla dzieci, impreza choinkowa dla młodszych dzieci i kupony dla nastolatków chyba do Empiku. Raz w roku należy się dofinansowanie "wczasy pod gruszą". Jest dopłata do okularów korekcyjnych. Nie ma żadnych prezentów na Wielkanoc. Są karnety Multisport albo karta lunchowa - do wyboru.

Pracownik działu technicznego

Pracuje w firmie już parę ładnych łat jestem zadowolony z mojego wynagrodzenia i przełożonych. Trafiłem do jednego z lepszych działów Pan dyrektor i Pani koordynator naprawdę świetnie zarządzają naszym działem. Nie wyobrażam sobie pracy w innej firmie.

Kolo

Pracuje już od wielu lat w tej firmie. Razem ze mną jest około setki pracowników. Całość podzielona na działy o różnej specjalizacji. Działami kierują dyrektorzy. W zależności pod jakiego dyrektora trafisz- jest lepiej, lub gorzej. Jest dwóch, czy trzech gorszych dyrektorków, ale są też działy, z których ludzie nie uciekają. Jeżeli chodzi o wysokość wynagrodzeń na początek, to pracodawca utknął na poziomie stawek przed koronawirusem. Ciągłe tłumaczenie, że branża budowlana ucierpiała i muszą liczyć każdy grosz. Rekompensować to mają wysokie premie przyznawane po sprzedaży budynku, ale dla potencjalnych nowych pracowników tłumaczenie, że w ciągu 1-3 lat pracy dostaną solidną premię nie jest zbyt zachęcające. Co do profitów pozafinansowych, to jest tego całkiem sporo. Mamy więc niską stawkę na początek, podwyżki dyskutowane tylko w określonym miesiącu w roku i przyznawane bardzo oszczędnie, ale z drugiej strony dobry benefit, przeważnie młody zespół i wysokie premie po sprzedaży każdego budynku (uprzedzam pytania premia= kilkukrotność wypłaty, dzielona najczęściej na 3 marże by na dłużej starczała). Praca na początku nie jest zbyt ciężka, ale - jak u każdego pracodawcy- im więcej umiesz, tym więcej roboty dostajesz. Wypłata nie rośnie tak szybko jak ilość obowiązków, a gdy ktoś odejdzie jego obowiązki rozdzielane są na resztę pracowników działu, bo za stawki narzucone przez dyrekcję trudno kogoś znaleźć.

B

Kiedyś dewizą tej firmy było "Torus to ludzie" teraz ci ludzie są poniewierani jak tylko można. Atmosfera na przestrzeni lat bardzo się zmieniła i to na duzo gorsze. Kiedyś ludzie pracowali tam przez lata a jak ktoś odchodził to było wydażenie, teraz ludzie masowo uciekają. Płaca poniżej średniej rynkowej, która ma sie bronić premiami uznaniowymi przyznawanymi mniej wiecej raz na 2-3 lata i oczywiście należą sie dopiero po 2 latach pracy. Brak możliwości home office a jak juz ci dadzą to wg managementu pewnie siedzisz i sie obijasz. Klimat seksitowski, dyskryminujący kobiety i osoby z zagranicy na porządku dziennym, góra przymyka na to oko. Jesli ktoś jest im nie wygodny to likwiduja jego stanowisko pracy a pod stołem mianuja nowego zawodnika na jego miejsce, ale w papierach dla PIP się zgadza. Management bardzo słaby (może za wyjątkiem max 2 osób), nie ma co na nich liczyc jeśli ma się z czymś problem, nie mają żadnych umiejętności miękkich.

Zostaw merytoryczną opinię o Torus Sp. z o.o. Sp. k. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Torus Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Torus Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Torus Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 4 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Torus Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w Torus Sp. z o.o. Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Torus Sp. z o.o. Sp. k.