Small Planet Airlines

Opinie o Small Planet Airlines

Zuzanna

@anna piszesz o warunkach jakie przedstawiono Ci podczas rekrutacji. A czy mogłabyś powiedzieć coś więcej o przebiegu samej rozmowy kwalifikacyjnej? Myślę, że warto trochę więcej o tym etapie porozmawiać. Widzę, że w ogłoszeniu o pracę nie wymieniono wielkich wymagań. Co jednak warto wiedzieć, by mieć większe szansę na pracę? Uważacie, że ciężko jest się do Small Planet Airlines dostać?

Elżbieta

W tym roku dla Cabin Crew umowa wyglądała następująco 440 euro podstawy plus 2,55 euro za kazda godzinę lotu plus premie za sprzedaż na pokladzie. Moja średnia pensja wyniosla 4500 zł.

anna
@Elżbieta 06.10.2017 14:56

Elżbieta przy jakim na locie takie zarobki? Widzę że warunki sie zmienily bo na mojej rekrutacji proponowali 600e Ale w tym było juz 60h, każda kolejna była płatna.. A na zimę co, Indie Pakistan czy znów Arabia?

TakaJa

Firma ta nie daje normalnych etatów. Umowa realizowana jest przez Dubaj. Żadnych świadczeń dla pracowników. Zero logiki i logistyki. Do ostatniego dnia nie wiadomo, czy przedłużą "umowę" na zimę. Pensje to śmiech na sali. Nawet w porównaniu z Ryanem to Small sięga dna i wodorostów. Najgorsze linie w jakich miałam okazję pracować. Wszystkim zainteresowanym odradzam.

Ktos
@TakaJa 21.09.2017 10:25

Jeżeli nie dostałas przedłużenia na zimę, to znaczy że po prostu byłas dramatycznie słabym pracownikiem, bo cała reszta normalnie pracujących została na zimę. Ale tak, najlepiej zwalić winę na cały swiat.

Zuzanna

@TakaJa na jakim stanowisku pracowałaś? Wspominasz o braku świadczeń dla pracowników. Jednak widzę, że pojawiła się na początku miesiąca oferta pracy (Crew Resource Specialist Assistant - HR ) i w w niej pracodawca oferuje m.in. atrakcyjny pakiet benefitów. Choć nie ma informacji o tym, co on zawiera.

Zuzanna

@Stewa rozumiem, że pracowałaś w call center firmy. Mogłabyś powiedzieć cos więcej na temat tego jak wygląda praca w tym dziale firmy?

Stewa

Najgorsze linie w jakich pracowałam. Szef CC ok ale cała reszta to dno a zwłaszcza paniusie litwinki.

Zuzanna

@anyone czyli proces rekrutacji jest długotrwały. A jak oceniasz jego trudność? Rozumiem, że do pracy jest dużo chętnych. Na jakie stanowisko Ty się starałeś/starałaś?

anyone

@Zuzanna jeśli zaproszą cię na rozmowe to przekonasz się sama. Trzeba zarezerwować cały dzień, zostawić im wszystkie dokumenty z danymi osobowymi włącznie z kopiami świadectw pracy, wypisać wszystkie dane włącznie z tymi wrażliwymi, bo MOŻE cie zatrudnią..

Zuzanna

@Toja a jak wyglądał sam proces rekrutacji?

Dominikana

Czy ktoś mi powie czy musimy się z tego rozliczać w Polsce? Dostałam tylko 40 euro w poprzednim roku za kilka dni szkolenia i nie wiem czy nam to ująć w rozliczeniu. Ktoś pomoże?

Toja

Ktoś brał udział wbAssesment ? Naspraszali ludzi A potem ze człowiek za młody to po co robią sztuczny tłum Z dnia na dzień zaprosili Wszystkie papiery kazali przynieść Z pracy musiałam wziąć wolne biegiem wniosek na paszport złożyć bo kazali bo stracił ważność Śmiech na sali ... Kazali otworzyć działalność żeby zatrudnić się u nich Tatuaże są akceptowane ??

stewa
@Toja 11.04.2017 16:19

Ściema. Small nie zatrudnia przez kontrakt zagraniczny nie przez własną działalnosc.

Zuzanna

@zdesperowanapowodzenia na dzisiejszej rozmowie. Podziel się z nami jak przebiegał proces rekrutacyjny do firmy. Może też do dobrego zaprezentowania się przydadzą Ci się wskazówki z naszego bloga: http://www.praca.blog.gowork.pl/3-wskazowki-ktore-pozwola-lepiej-wypasc-na-rozmowie-kwalifikacyjnej/

zdesperowana

powie mi jak to teraz wyglada w SP? Jutro ide na rekrutacje...

Zuzanna

@Mary03 długo już pracujesz w firmie Small Planet Airlines? Możesz opowiedzieć coś więcej o warunkach panujących w firmie?

Mary03

@Lucy 02 - szkoda że nie traktują w takim razie pracowników w polsce yak jak w Niemczech. W Polsce dostajesz niecałe 500 euro na start, może jak bedzie dobry sezon to zarobisz 700-800 euro i to prtzez jakąs lewaą firmę w Emiratach arabskich.

lucy02
@Mary03 01.03.2017 19:47

wow, ale lipa! jednak dobrze znac jezyki i pracowac gdzie indziej niz PL ;p

Ala

rafał
@Ala 11.02.2017 01:19
Czy może ktoś się wypowiedzieć jak wygląda obecnie sytuacja z zarobkami i warunkami?. Na stronie chwalą się wzrostem dochodów....

haha to dobrze że wzrastają dochody, będzie z czego zapłacić odszkodowania za 30godzinne opóźniena z zeszłego roku :) nie myśl że pracownicy coś z tego dostaną

Aneta

Czy ktoś pracujący obecnie w tej firmie mógłby się wypowiedzieć ? Zastanawia mnie zagrożenie karą do 3000 EUR w paru przypadkach i nie wiem jak to się odnosi do rzeczywistości ??

anna
@Aneta 13.12.2016 17:36

w ogóle odradzam tą firmę, jestem na drodze sądowej z nimi

chciałabym

A czy są jakieś egzaminy z pływania? Na czym polegają?

maro

Na jakim poziomie trzeba znać język angielski, żeby móc dostać się do pracy na stanowisko In-House Lawyer?

prawnik 72

Szanowni Państwo :) jeśli chodzi o odprowadzanie podatków z zarobkow uzyskanych na Cyprze , juz tłumaczę, osoby ktore podpisały umowe ze smoll planet na Cyprze "NIE " MUSZA odprowadzac podatkow oraz rozliczac sie z US w Polsce , mowi o tym U M O W A między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Cypru w sprawie unikania podwojnego opodatkowania w zakresie podatku od dochodu i majątku, prosze wejśc na stronę Ministerstwa Finansow i zapoznac sie z art 15 ust 3 -która brzmi :3. Bez wzgledu na poprzednie postanowienia niniejszego artykuiu wynagrodzenia z pracy najemnej, wykonywanej na pokiadzie statku, samolotu lub pojazdu drogowego eksploatowanego w komunikacji miedzynarodowej, mogq być opodatkowane w tym Umawiajqcym sie Panstwie, w ktorym miebci sie siedziba prawna przedsiebiorstwa. Więc prosze nie wprowadzac w błąd osób chcacych podjac prace w tej firmie, jedynym minusem jest to że nie posiadacie ubezpieczenia , i nalezy samemu opłacac skladki zus , lub korzystać z opieki medycznej prywatnie.

Ja
@prawnik 72 28.09.2016 13:52

Nie kompromituj się...

Agnes

Jakich niezłych zarobków? Jakie benefity? Dziewczyno, co ty piszesz? Psie pieniądze płacą i biorą do pracy ludzi, których nikt już nigdzie nie chce. Praca na sezon. Bez żadnych perspektyw. Dno i wodorosty.

waldi

Latając z nimi przygotujcie się na długie oczekiwania, bo są zwykle opóźnieni o kilka godzin w każdą stronę. Nie dbają o bezpieczeństwo. Pilot powiedział, że latał z uszkodzoną anteną wiele razy i dopiero we Wrocławiu to wyryli. Ciekawe co nie wyryli? Nigdy więcej tej linii lotniczej.

waldi

Ja

Głupoty piszesz. Na Cyprze ŻADNE podatki nie są odprowadzane. Rozliczasz się z dochodu z naszym US a jeżeli tego nie zrobisz a oni to wykryją, kary są bardzo wysokie. Znam dokładnie sprawę i wszystkim normalnym ludziom odradzam pracę w tej firmie. Proponują najgorsze warunki finansowe. Żadnego ubezpieczenia. Jedynie prywatną podstawową opiekę, za którą samemu i tak trzeba samemu dopłacać. Praca "na sezon", na kilka miesięcy. Odradzam. Żadnych perspektyw.

AleJaja

ZUS...jeśli ktoś potrzebuje opłacać składkę zdrowotną to może robić to dobrowolnie... Fakt faktem SP nie opłaca tego za pracownika. A podatek...z racji umowy na Cyprze, nie jest opłacany w Polsce. Nawet w rozliczeniu rocznym pracownik nie jest zobowiązany do zapłaty podatku, gdyż ten został opłacony na Cyprze (jeśli pracowaliśmy tylko dla SmallPlanet). Miesięcznie nie płacimy nic. W stosunku rocznym - w zależności czy robiliśmy coś jeszcze (na polskiej umowie) oprócz latania w SP.

nowa

Również chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z tymi podatkami, składkami? dostałam umowę i widze ze oni nic nie placa, wszystko musimy odprowadzać sami. Jakto wygląda? Gdzie zalatwic? wiem ze us, zus ale co powiedzieć, jakie dokumenty? moglby ktoś powiedzieć, jak to wszystko zalatwil, kto już tam pracuje? Baaaaaardzo proszę, bardzo ważne i pilne!

Nowa

Czesc, chcialam zaytac czy podpisałes juz umowe,ja tez wlasnie na nia czekam trochę mnie przeraża co tu widzę na forum...w przyszłym tygodniu zaczyna sie juz szkolenie a ja nie mam pojecia co i jak , za wiele informacji nie otrzymalam, co z ubezpieczeniem zus ? Oferują jedynie prywatne ubezpieczenie. Co Z podatkami, gdzie placone przez kogo? Jesli samemu trzeba pokrywac koszta to troche.słabo,moze ktos kto cos o tym wie moglby sie wypowiedziec..?

Paffkens

Mógłby ktoś mi zdradzić jak wyglądają takie koszty ubezpieczenia, ZUSu itd w przypadku takiego kontraktu ze Small Planet miesięcznie?

niezdecydowany

dostałem właśnie ofertę pracy i umowę. Wszystko co napisał "przestrzegam" niestety się zgadza...

lol

byś mógł dosięgnąć i otworzyć podręczny luk bagażowy w kabinie

alice

Pracuje teraz w banku, swiatowej korporacji. Zarabiam 3500 na reke. Serdecznie tej pracy nie znosze i wreszcie mam odwage, zeby sprobowac podazac marzeniami i miec gdzies excela i to, co pomysla ludzie i wreszcie zostac stewardessa. Czy moglabys potwierdzic, czy przynajmniej zarobie tyle samo co w obecnej pracy?

Steward

Witam, właśnie oczekuje na umowe od Small Planet i chciałbym dowiedzieć się od kogoś kto pracuje w tych liniach jak wygląda sprawa podatków, zusów i ubezpieczenia gdyż byłem w zusie zasięgnąć informacji i Pani nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie ponieważ umowe podpisuje się z fimrą na Cyprze, pracuje się dla litewskich linii lotniczych, a baze wylotową ma sie w Polsce więc pytanie według przepisów którego kraju należy odprowadzać świadczenia? Bardzo proszę o szybką odpowiedź

olafasola

Dosyć duże ;) i potwierdzam, warunki finansowe są dobre.

Przestrzegam

500 euro,to żadne net salary! Istnieje KONIECZNOŚć ODPROWADZENIE PODATKU I OPŁACENIA SKŁADEK-w tym zdrowotnych/LUB PROWADZENIE WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI. Przy kosztach dojazdu ok. 800-1000 zł/mc-dochód nie starczy nawet na pokrycie czystych kosztów. Kara skarbówki-która będzie sprawdzać osoby zatrudnione PRZEZ CYPRYJSKĄ firmę w związku z pracą w charakterze cabin crew attedant dla SAP- do 5 000złoty.PONADTO-UMOWA, W CAŁOŚCI PO ANGIELSKU-zdecydowanie przeznaczona jest dla tych którzy języka nie znają. Po jej podpisaniu w ok. 3 sytuacjach-pracownik może być obarczony karą wysokości 3000 EURO!!!!!!!!, w tym za przerwanie pracy przed terminem. co jeszcze? Acha w wersji pierwotnej oferty umowy-mowa o 60 godzinach i tu oczywiście chodzi od/do zamknięcia/otwarcia drzwi samolotu- BEZ BORDINGU i POSTOJÓW DO 24H!!!!!!!!!!!!!!!W umowie właściwej-mowa już 100 godzinach podstawowych. ACHA-I JESZCZE NAJWAŻNIEJSZE-TRZEBA PODPISAĆ NIEOGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ FINANSOWĄ. Osoby które podpisały tego typu "umowy"-nie wiedzą co czynią. Napewno nie rozumieją treści. MOŻNA BY TEŻ ZASTANOWIĆ SIĘ NAD KOMPETENCJAMI PILOTÓW PRACUJĄCYCH dla tej linii, biorąc pod uwagę, że udowodniono, że główną przyczyną katastrof lotniczych-obecnie jest problem z komunikacją-znajomością języka angielskiego. Odradzam Small Planet jako formę transportu wakacyjnego. Chyba że ktoś sporty ekstremalne

olafasola
@Przestrzegam 14.05.2015 17:07

Napiszę tylko jedno - straszne pierdoły piszesz, widocznie nie masz pojęcia o pracy w tej firmie.

Flyhigh

Bylam na rekrutacji, niestety warunki ktore oferujemy sa bardzo słabe w porównaniu do innych linii, kolejny duży minus to brak polskiej umowy :/

aneczka

Odradzam. Bardzo źle traktują ludzi. Wynagrodzenie śmiesznie niskie w porównaniu z innymi liniami. Oszukują i olewają człowieka na każdym kroku.

sergiej

Zadziwiacie mnie naprawde za 60 godzin pracy 500 euro i tona ręke + dodatki i to dla was mało ?? Przecież to nawet nie jest pół etatu...

marzenkqa

500 euro za 60 godzin to malo? to ja nie wiem ile chcesz zarabia.. tj by zarabia 2000 zl w Polsce za mniej niz pol etatu!! wiec nie wydaje mi sie ze to malo.. a to sa zarobki na sam poczatek.. samej podstawy bez premii..

Lucy02
@stewardesa ryr 20.02.2017 21:42
Ja pracuje w Ryanair i za 60h dostaje 1200e za ok 85h 1500e. Ludzie na starych kontraktach dostaja jeszcze wiecej. I jestem na...

W small planet przy bazie w Niemczech za 0-40/50h dostajesz 1700e za wiecej 2000e+, dodatkowo nie placisz za szkolenie jak w ryanair co jest zalosne ani nie placisz za mundur. Nie wiem jak trzeba byc zdesperowanym zeby isc do ryanair

Stewardesa
@marzenkqa 14.04.2014 22:24

Tak, za prace na pokladzie 500 eur za 70 godz to malo.... jesli mowisz ze to ok tzn ze nie masz pojecia o pracy na pokladzie samolotu.....

ggg

tzn ile sie tam zarabia?

flyingb

pensja to smiech na sali! maja czlowieka za nic i tak traktuja. odradzam prace w tych pseudo liniach.

Kaśia

bardzo mizerne warunki finansowe..jedyny plus ładne samoloty.

Zostaw opinię o Small Planet Airlines - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Small Planet Airlines