Ober-Haus

Opinie o Ober-Haus

Koralgol

@szczera rada Czy na pewno zastanowiłeś nad swoja opinią o firmie? Może pisałeś ją w emocjach. Chyba nie jest tak jak piszesz!

Agata

Jak wyglądają wymagania językowe dla nowych kandydatów na stanowiska pracy w Ober-Haus? Ze względu na międzynarodowy charakter firmy jest to ważna kwestia przy procesie rekrutacyjnym. Czy ktoś z was może podzielić się z innymi zainteresowanymi swoimi doświadczeniami?

szczera rada
@Agata 09.08.2017 17:07

tak podzielę się: omijaj złodziei bo okradli już niejednego pracownika i kontrahenta

wiktorianka

@ha ale przeciez bez większego ,problemu możesz w internecie znaleźć sporo informacji o tej agencji nieruchomości, przecież jest jedną czołowych na naszym rynku

Mirek

UWAGA! Ty też grasujesz

Regina

Przecież ta firma już nie istnieje, powołany został likwidator i tyle w temacie.a ci co biją pianę są żałośni tak jak ci co wypisuja jakieś pozytywne rzeczy

babe

bzdury pani będzie płaciła za ten wał że pracownicy nie dostali pieniędzy za pracę, rządy się zmieniły - jasne? a podstawione jaśki i dawidy to żenada i śmiech na sali jak ktoś chce skorzystać z biura pośrednictwa to ma na rynku inne i to uczciwe i profesjonalne firmy!

zebra

ale co to znaczy - ale co to znaczy - ale co to znaczy - ale krakowski olek - po okresie próbnym to cię pani okradnie panie olku

była Brokerka

Dla wszystkich którzy zadają głupie pytania o ober house. znowu szukają nowego biura - co to znaczy sami sobie odpowiedzcie, pieniędzy wciąż nie oddali i pewnie nie oddadzą. Ludzie pomyślcie trochę i sami wnioski wyciągnijcie.

Merinos

Agencja Nieruchomości Ober-Haus sp. z.o.o nie prowadzi już działalności biznesowej.A nazwa używanie nazwy Ober-Haus jest w Polsce niedozwolone.

doris

tak to jest jak głupol robi bandyterkę ta marka już nic nie znaczy bo kojarzy się na rynku z jedną wielką machloją smród się ciągnie na cały kraj od roszpunki z Krakowa, kara jest nieunikniona wszyscy unikają tego chłamu

były pracownik

Ludzie czy wy na głowe upadliście Oberka wyrzucili z trzech biur za niepłacenie o czym wy mówicie . Dziewczyną z księgowości wiszą od groma kasy. Firma It ich też ściga, millenium plaza też ich ściga, właściciele lokalu przy mokotowskiej też , właściciele lokalu w centrum zajeli im ruchomości. Każdemu z kim współpracowali wiszą kasę. albo te kpiny o złej gospodarności. Pani Jolanta to miała niezłą pensję i tyle. Biuro też przerost treści nad formą. Oberek to już przeszłość było 20 agentów jest 5. Ja tylko ostrzegam jeśłi ktoś chce przekonać się na własnej skórze to zpraszam do ober hausu. Powodzenia....

nemo
@były pracownik 31.05.2015 12:24

jaka piękna katastrofa... :-((((((((

spokojny

Widać z tych wszystkich wpisów że jedna osoba pod rożnymi nickami zieje jadem.Internet to najwyrazniej miejsce na anonimowe hejtowanie. gratulacje dla wszystkich nienawidzacych innych i siebie, tak jestety na wiekszosci forów

pazuro

na taką propagandę to możesz panno się już nie silić bo jesteś śmieszna

zadowolony
@pazuro 27.05.2015 09:18
na taką propagandę to możesz panno się już nie silić bo jesteś śmieszna

po pierwsze to jestem rodzaju męskiego, po drugie to OH nadal mi wisi dużo kasy, ale zamiast "bić pianę" wolę rozmawiać i przynajmniej część odzyskać i jak dotychczas jest to znacznie lepsza metoda

zadowolony

Widzę, że większość Agentów to potrafi tylko narzekać i obwiniać innych o swoje niepowodzenia - naprawdę, szkoda na to czasu. 13 lat jestem Pośrednikiem i żadna firma z której odchodziłem nie rozliczyła się ze mną uczciwie (a byli to aktualni liderzy rynku), Ober-haus również. Natomiast zamiast narzekać, pracuję dla innej firmy, a z OH powoli odbieram zaległe pieniądze - trzeba tylko umieć rozmawiać, a nie krzyczeć i obrażać innych. Widzę, że tak naprawdę to nie wiecie skąd wzięły się kłopoty Ober-haus - "pracował" na nie głównie zarząd jeszcze sprzed panowania (usunięte przez administratora). Z tego co wiem to w nowej firmie OH REA zostało kilku bardzo doświadczonych Agentów, mają już nowe biuro i coraz lepiej sobie radzą - mają bardzo dużą swobodę w działaniu i prowizję na poziomie 70%, która jest wypłacana w terminie. Życzę wszystkim mnóstwo transakcji (u mnie w tym miesiącu 3 sprzedaże i 1 wynajem), szkoda czasu na narzekanie, przecież mamy nowego prezydenta, HA-HA-HA!!!

kontiki

Tak czytam te wszystkie wpisy i wszyscy macie strasznie niskie poczucie własnej wartości.Szkoda

w krok

babolu cele we Wronkach już białkujo dla przekrętasów

też pracownik

dzisiaj się dowiedziałam że biuro jest od poniedziałku ,wiec nie wiem skąd masz takie info

pracownik.

To żenada znowu to samo miało być biuro i się zesrało. Ponoć już podpisane i nic, obiecanki cacanki Joli.L Uciekam z OH. Wszystkim radzę to samo....B

były pracownik

To radzę ci dobrze odbieraj pieniądze i uciekaj do normalnej firmy....

prcownik

Normalnie jestem i na chwilę obecną szukamy nowego biura. A umowy zostaną podpisane niebawem, jak tylko staniemy na nogi. Oczywiście tez mnie to irytuje ale taka jest prawda ja i paru innych brokerów jesteśmy jeszcze w Oh.

beza

Jak możesz być w oberhouse jak z tego co wiem z nikim nikt z tej firmy nie podpisał żadnej umowy

pracownik.

Ja jeszcze jestem w oberhouse ale tylko dlatego że czały czas czekam na swoje pieniądze i też nie wierzę że ktoś dostał pieniąki. Bo z pustego to i salomon nie nleje... Pieniądze może będą jak wpadnie transakcja ale jeśli komornik wczesniej nie wejdzie na nowe konto:-) Jola oddawaj pieniadze....

demon

pracowałem w Ober-haus i też juz mam swoja agencje a zaległe pieniądze polubownie i w ratach ale dostałem

@poszkodowany przez OH 04.05.2015 10:08
Jakim cudem mogłeś dostać pieniądze w styczniu jak od grudnia nie ma tam nikogo, kto mógłby zatwierdzać płatności, ani zarządu,...

Nic podejrzanego trzeba tylko wiedzieć z kim i jak rozmawiać.

@Anka 03.05.2015 23:03
ciekawa jestem kto to zapłacił jak już nie było w styczniu nikogo kto mógłby to formalnie zrobić a pewnie to ty jesteś taki fa...

chciałem tylko podzielić się opinią , a Twoje podejrzenia są śmieszne.

były pracownik

Kiedyś spółka rządziła na warszawskim rynku i bardzo dbała o pracownika to juz przeszłość. Oberka już nie ma..... Zostały tylko długi i niesmak....

były pracownik

Ober hause nie ma strony bo nie ma na nią poprostu kasy, biura też na chwilę obecną nie ma z ostatnich 2 biur zostali usunięci siłą bo nie płacili. Pamiętam jak policja wyprowadziła nas z biura na al.Jerozolimskich. Wstyd i tyle. Pani Jolanta.L oszukiwała i kręciła do końca. Tak to była bardzo dobra firma a teraz już jej nie ma. Odradzam wszystkim współpracę z nimi. A oferty to se mogli przepisać jak połowa z nich jest nie aktualna. Teraz Jolanta otworzyła Ober hause lub ohrea - tyle tylko że firma nie ma siedziby i ludzi do pracy...

kina

najważniejsze że krakowski WEK narobił wałów i się jeszcze pluje, ja to bym cię nie nazwała nawet kobitą bo to nobilitacja sama wiesz na jakie miano zasłużyłaś!

ręce opadają

albo to prowokacja J.L. albo przyjdź z tłumaczem i przeczytaj co napisano wyżej. Kobito żałosna!

wikipedia
@ręce opadają 10.03.2015 09:11

"KOBITO..."...wiejskie określenie KOBIETY...często używane przez "warszawskie słoiki"...

przekręcony

Jak widzę nie tylko mnie przekręcił ten bezczelny babol, graża i inni nie mam Waszych prywatnych komórek razem będzie łatwiej Raf. Wa-wa piszcie na mail ohszukani@op.pl przestrzegam wszystkich przed tą pokrętną osobą

JTez

Nie strasz kobieto! bo ty narobiłaś wałów, nie ta której nie zapłaciłaś. Człowiek przyjdzie po nr 10 i poprosi o spłate należności bez terminu.

PRACOWNIK OH

Jestem byłym pracownikiem firmy Ober Haus i to co wiedzę w komentarzach i słyszę od pracowników byłej już firmy to skandal, żeby Pani Prezes (Jola L.) tak skutecznie rozwaliła dobrze działające biuro nieruchomości. Nie pracowałem w firmę bardzo długo ale zauważyłem, iż który pracownik miał jakiś dobry pomysł i nie zgadzał się z błędnym zarządzaniem przez Panią Jolę to Pani Prezes od razu go usuwała z zespołu aby nie zgłosił swoich uwag do Właścicieli Ober Haus. Pracownikom w Warszawie Pani Prezes nie zapłaciła wynagrodzenia i to co słyszałem też nie płaciła w innych miastach (również nie płaciła innym firmą powiązanym z OH). Pani Prezes jest sympatyczną osobą ale nie nadaje się do kierowania firmą ! Nie wiem dlaczego byli pracownicy w Warszawie dalej współpracują z nową firmą Pani Joli (może chcą odzyskać swoje zaległości), ale nie polecam nikomu pracować pod kierownictwem byłej Prezes OH.

@PRACOWNIK OH 04.02.2015 08:41

Przestrzegam przed jakąkolwiek współpracą z Jolantą L. Jestem jedną z dziesiątek poszkodowanych osób. Bezczelność polega na tym, że powstały już nowe domeny z kontaktem do Pani L. - www.ober-house.pl oraz www.ohrea.pl na które skopiowano wszystkie oferty z dawnego Ober-Haus. To jest sprawa dla prokuratora.

LEX
@Były pracownik 12.02.2015 16:05

To zrób zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa a nie klikaj farmazonów na forum...A zgodnie z prawem brak takiego zawiadomienia przez osobę mającą świadomość że zostało popełnione przestępstwo też jest przestępstwem...to tak informacyjnie - zanim znowu coś głupiego klikniesz - Ty i cała reszta przed Tobą. Upublicznienie nazwiska też ma swoje konsekwencje prawne - dla piszących i Portalu...ale z innego paragrafu

administrator budynku

UWAGA - Pani Prezes (usunięte przez administratora) znowu "grasuje" w Warszawie. Oszukała i obiecywała zapłatę dla wielu ludzi, a następnie po miesiącu otworzyła swoją agencje i nic sobie nie robi z zadłużenia jakie stworzyła. Nawet ma te same mieszkania w swojej ofercie. Firmy windykacyjne i Sąd powinny się tym zainteresować oraz ostrzegać nowych kontrahentów. Warszawa jest mała i w końcu wyjdzie gdzie Pani Jola ma swoje nowe biuro.

graża

Z dzieckiem to była przenośnia. Aczkolwiek jeśli ona nie spłaci długów, które narobiła to przejdą na jej dzieci. O ile wierzycielom będzie się chciało tego dochodzić. Prawo mówi, że jeśli prezes firmy nie ogłosił upadłości na czas to odpowiada swoim majątkiem i zakazem prowadzenia działalności. Sprawę trzeba przekazać do prokuratora by tego dowieść. Żaden z wierzycieli tego nie zrobił więc ona w pełni na legalu otworzyła nową firmę i dalej innych będzie kantować. Mi jest winna ponad dwadzieścia tysięcy, takich osób i firm znam jeszcze parę.

w sprawie zaległych płatności

Nie mogę skontaktować się z nikim z Ober Haus w sprawie zaległych płatności - ich telefony nie działają, księgowość nie pracuje, strona www nie działa, poczta zwraca listy. Czy komuś jeszcze Ober Haus jest coś winny?

bzyku

Bardzo proszę o rozwinięcie tematu długów Pani Prezes i ich powiązania z Jej dzieckiem. Z KRS nie wynika żeby firmę prowadziła z dzieckiem jako wspólnikiem.

minit

Ober-Haus aktualnie swoją strone ma niedostępną więc nie wiem z czego to wynika. Chciałabym wysłac swoje cv a informacji gdzie i jak brak :-( moze ktoś z Was mi pomóc i udzielic informacji na temat dzialalnosci tej firmy? Nie wiem już co myśleć. Jaka jest atmosfera w pracy obecnie i czy mógłby ktoś opierając się na dotychczasowych doświadczeniach wskazać sciezke rekrutacji, jak to wyglada z ich strony itp.?

Brokerka

Dlaczego admin wykasował mój wpis, czyżby był dla kogoś nie wygodny...

Brokerka

Ober_haus ma ogromne problemy i to już nasz koniec. naprawdę szukaaj pracy gdzie indziej dziewczyno. Tu tylko obiecuja i nic, co chwila wyłączają nam portale bo nie płacimy, zaraz pewnie nas z biura wyrzucą. To już nie jest to co było. Co do Poznania będzie to samo bo firma ma centralny zarząd i budżet wię skoro w Warszawie brakuje to wszędzie brakuje...

Brokerka

pracuje w Ober-haus od ponad roku. na początku było ok , teraz jest fatalnie , firma upadła strasznie (usunięte przez administratora)

hiena

Jak tam sytuacja w Obrerhaus? Proszę, napiszcie coś o socjalu, umowie i warunkach , bo chce sie tam dostać, ale potrzebuję informacji.

ian

Tego doradcy to nadal poszukują albo w ogóle nie aktualizuja strony, może w oberhaus sa takie rotacje, że ciagle to wisi.

Jaro

Umowa zlecenia na okres próbny 3 m-cy, podstawawa 1,000 pln plus 30% prowizji brutto. Po tym czasie przejście na działalność, z prowizjami od 42% w górę progowo. Oczywiście idzie się dogadać i można te zlecenie przedłużyć, jeśli ktoś boi się działalności ale już bez podstawy. Na rynku jest trudno więc jest różnie. Jak wyrobisz sobie bazę to nawet teraz koło 3000 pln/m-c możesz zarobić. No, a przy lepszych wiatrach to wszystko zależy od Ciebie. Sprzedasz np. mieszanie za 300 tys. z tego prowizja dla agencji 9,000 to z jednej strony z prowizją 42% masz wynagrodzenie 3780 pln. Rekrutacja wygląda normalnie. Rozmowa kwalifikacyjna i tyle.

Lola

Co to za jakaś teoria, o nie wypłacaniu wynagrodzeń? Może podaj przykład bo nie chce mi się wierzyć, że przez 3 m-ce nie otrzymujesz pieniędzy i siedzisz w tym samym miejscu. W jakim celu zatem! Mi się to nie zdarzyło...Opóźnienie najdłuższe miałam ok 2 tyg.

Kita

jak jest tak wspaniale to dlaczego wynagrodzenia są nie wypłacane od stycznia???

kleska

Odradzam pracę w tej firmie. Przemiał ludzi ogromny, nie płacą na czas, Ci co rozsądniejsi poodchodzili. Na okresie próbnym 1000 zł przez 3 miesiące, jak nie masz swoich nieruchomości to nic w tym czasie nie da się zarobić. Po okresie próbnym każą zakładać działalność, na umowę o zlecenie nie ma co liczyć nie mówiąc o umowie o pracę. Prowizja na początku 30%. Lepiej chyba w Carrefourze na kasie pracować. Dno!!

były klient

Niestety, coś ostatnio się zmieniło chyba ludzie zostali pozwalniani albo i się sami zwolnili. NO i zmieniło się na gorsze. Ludzie są i ich nie ma - nikt się dobrze oferta moją przynajmniej nie umie zająć ( jak kiedyś).

Kiki

Szkoda ,że firma o tak wyrobionej marce zaczyna być niewidoczna na tle konkurencji.Powodem niestety jest brak kompetencji kadry kierowniczej i złe zarządzanie.Szczególnie widać to w Warszawie,gdzie Pani manager oddziału cechuje brak doświadczenia zarówno w zarządzaniu jak i orientacji na temat sytuacji na rynku nieruchomości.Doradców traktuje się jak pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę stawiając wymagania jak na etacie.Podczas gdy warunki zatrudnienia to własna działalność gospodarcza brak podstawy oraz mała prowizja zaledwie 30%.Firma oferuje szereg usług kierowanych do klientów np. zarządzanie nieruchomościami podczas gdy jest to czysta fikcja bo w praktyce firma nie zarządcy.Firma nie proponuje żadnej jakości obsługi klienta w stosunku do tego co było jeszcze niedawno jej atutem.

Omijać szerokim łukiem ..... prowizja 1000 PLN pod warunkiem, że wypracujesz 4000 PLN netto ..... hahahaha NIEREALNE dla nowego "konsultanta", bo firma NIE MA KLIENTÓW!!! atmosfera fatalna, (usunięte przez moderatora) zaczyna przypominać tonący statek.

ogłoszenie to niestety ściema: podstawa jest ale jak się zrobi cel... jak na działalność gospodarczą to bardzo niska prowizja 40% pierwsze 3 miesiące 1000zł jak chcesz przeczekać na umowie zleceniu - w branży się robi sito, w dobie internetu normalny człowiek nie kupi w agencji mieszkania tylko bezpośrednio nie płacąc 2,9% prowizji

Witajcie, ostatnio widzę dużo ogłoszeń rekrutacyjnych z tej firmy - czy ktoś pracował, jakie są warunki finansowe bo wiem, że to działka - jest podstawa min 2000zł by pokryć ZUS i by zostało trochę kasy???

Zostaw opinię o Ober-Haus - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ober-Haus