Opinie o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Fan Pesy

Nacjonalizacja PESA w 100% Polski Fundusz Rozwoju zakończył rozmowy z władzami PESA Bydgoszcz w sprawie zasad przejęcia udziałów w spółce przez Skarb Państwa. W piątek podpisano w tej sprawie umowę inwestycyjną. Najważniejsza informacja to przejęcie przez Polski Fundusz Rozwoju 100% udziałów bydgoskiej firmy. O tym, ze PFR przejmie pakiet większościowy było wiadomo już o kilku tygodni, kwestią rozmowną było natomiast ustalenie czy dotychczasowi właściciele PESA zachowają część udziałów. Ostatecznie będzie to pełna nacjonalizacja. Wejście państwowego inwestora ma pozwolić bydgoskiej fabryce utrzymał płynność i stabilność finansową. Z tym w ostatnim czasie był znowu problem, bowiem pracownicy otrzymali wynagrodzenia z opóźnieniem. Pozyskania inwestora, który poprawi perspektywy spółki domagały się również banki, które udzieliły PESA kredytu na bieżącą działalność. Utrzymanie działalności PESA leży w interesie rządu, bowiem bydgoskie przedsiębiorstwo odgrywa kluczową rolę w tzw. Planie Morawieckiego.

żenada
@Fan Pesy

Niech wszystko będzie państwowe. Następnym krokiem będzie wprowadzenie kartek...

Pl
@żenada

Państwowe jest spoko wolał byś żeby wszyscy pracowali na np. 3 właścicieli? Zrozumiał bym jak by stworzyli firmę od zera ale w tej zapewne nie wiesz jak to się odbyło i się nie dowiesz

bbuurrddeell

Ludzie firma" ASO MIECZKOWSKI"za taką samą pracę proponuje 8500 brutto.Sławna pesa daje 17-21 na godzinę to jest kpina.Na co czekacie skoro można dobrze zarobic.Tam nie ma 10 dyrektorów 20 kierowników dziesiątek mistrzów brygadzistów i opłacanych kolesi,liczy się praca a nie znajomości.

Mały
@bbuurrddeell

Ja tam od niedawna pracuje i już szukam nowej pracy. Jak ktoś coś o nim słyszał to wie. Powiem tylko tyle nie wierzyłem że to wszystko prawda co o nim mówią. A jednak...

pinokio
@Mały

A dlaczego? przecież stawki ponoć są dobre

Dezerter
@Mały

A co o nim mowią?

nikt wazny
@bbuurrddeell

jeszcze was Mieczkowski wydyma bez mydla :-)

@nikt wazny

to świr przecież

kvrwa
@bbuurrddeell

Mieczek to (usunięte przez administratora) żaden fachowiec nie pójdzie pracować do debila który nie ma szacunku do ludzi i fachowców,

Mieczkowy parobek
@pinokio

Ten koleś jest nienormalny. Drze ryja bez powodu. Zmienia zdanie jak wiatr zawieja. Tylko obiecuje, na początku kupę kasy. A później przychodzi co do czego to to połowa pod stole. A że przecież mówi że z nadgodzinami i co najmniej w dwie soboty do roboty to musisz przyjść bo jak mówi co będziesz w domu robi babę po dupi... klepał. 8 koła to bajka.

OGEN
@nikt wazny

pesa dymna nas pracownikow od dobrych paru lat! wiec japa spalic szmate

Byly Mieczka
@bbuurrddeell

Mieczkowski to OSZUST !!! Pracując tam można mieć wrażenie że wiecej ludzi juz sie nie da oszukac. Że juz każdy wie ze to tylko kwestja tego jak kogosc oszukac. Jednak nie zawsze sie znajdzie nowy ktory mu uwierzy.

Żaba

Ja mam wymarzony dom

Szmitď

Czy (usunięte przez administratora) i knap jeszcze robią bo mam propozycje powrotu

Yhm

Tak

pracownik pesy
@Szmitď

przygłupów w tej firmie lubią na stanowiskach

maru

Dogadali sie oddaja wszystko

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
jastr

Na z2 przyszedł ukrainiec.Po kilku godzinach pracy powiedział że za te pieniądze i w takich warunkach pracował nie będzie.Wstyd.A nam proponują po 16zł.Nikt tego nie podpisze.

@jastr

Ukraincy sie szanuja w pracy. Co nie koniecznie mozna powiedziec o polakach. Poza tym ukraincy sa mobilni i znaja jezyki. Z latwoscia wyjezdzaja na zachod do pracy za duzo lepsze stawki wiec nie maja powodu zeby sie ponizac pracą w polsce za grosze.

Marek nie pierdol
@Marek

Czy w tej bajce były smoki?

stach
@jastr

Od kiedy to na Z 2 pracują ukry? Chyba Z 6 albo Z 4.

Bylypracownik.

Niekompetencja ludzi na stanowiskach w tej firmie, doprowadzi ją do bankructwa.

W. M.

Czy to prawda, że właściciele nie dogadali się z Funduszem? Podobno Fundusz chciał 100 % akcji i jest problem.

Polak
@W. M.

Nie dogadali się, bo nikt nie chce płacić długów Niemcom. A w szczególności my Polacy!

Z3

Hej, czy ktoś wie coś na temat dofinansowania do wakacji po grusza? Komuś już wypłacili?

Skrapi Coco

Czemu go jeszcze trzymają. To proste, wskazówka: RoboCop, mała blądynka, Poliszynel. Trzeba to połączyć i bendzie wiadomo.

Asdftyjkl
@Skrapi Coco

to prawda ze blondynka i poliszynel maja jakies uklady??????

max
@Asdftyjkl

odgrzewasz jakiś stary kotlet, ktoś już kiedyś pisał , że to kuzynka kogoś z Z-3

Scrapi Coco
@max

RoboBobo ma układ z Blondi, Blondi z Polim, a Poli gdzies białym domku (bo wrócił z kartonami). Wszyscy nie do ruszenia a firma pada

Asdftyj
@max

kuzyn na z3 a uklad z kierownikiem to inne kotlety

Scrapi Coco
@Asdftyj

Inne kotlety ale lepsze niż kuzyn. Wiem co pisze ale w wiezy rodzinne sie nie bede mieszał

zntkowiec

Wszystkim narzekającym na PESA Bydgoszcz proponuję iść do ZNTK Paterek. Dojazd autobusem 408 z Bydgoszczy.

zntkowiec
@zntkowiec

Zapomniałem napisać, że sam jeżdżę do Paterka.

Może ktoś napisze co aktualnie słychać w firmie?

Słonik

Gołębie pesoskie rozniosły że się nie dogadali z tematem udziałów czy to prawda

Robol
@Słonik

Tez tak slyszalem

ŻabieKluski

Dzien dobry Firma ma sie dobrze i rozwija sie dynamicznie. Wspolnie osiagnieny ten cel i zarobię. Zarobimy.

kandydat

Ile teraz mają spawacze po nowej stawce godzinowej?? Mam 15 lat doświadczenia uprawnienia dozorowe mag 135 136 wszystkie pozycje.

Motywacja

Pesa jak i Mieczkowski to jedno (usunięte przez administratora) i wydama was wszystkich bez mydla ogarnijcie sie pany ! zarabiacie po 2 tys.... nie (usunięte przez administratora) was to?????????? ja wyjablem z tego gowna i nie zaluje "Zmiany są dobre" .. ogarnijie sie (usunięte przez administratora)

Damy Rade
@Motywacja

Może być tylko lepiej! nic sie nie stanie !!!

ploutto

jutro wszystkie bambry do pracy ratowac pesunie

Bjk

Co byście zrobili jak by przelewu nie było?

EbeEbe
@Bjk

Jak to co? Pracowali by dalej, tyle że na większej pompie, bo przełożony powiedział by, że zawsze może być gorzej. Zgadza się? :)

BJK
@Bjk

Co z gruchą obecną I ZALEGŁĄ!!!! SZMAL WISZĄ 2 Lata siedzicie z ogonem pod (usunięte przez administratora) podwini~ętym a dzień zwłoki z pensją macie i się stracie w NECIE

BJK
@EbeEbe

Dokładnie

jurny
@BJK

zapytaj kolegów z z3 dlaczego wybrali tych samych solidarnościowców co 4 lata temu

Patryko

W sytuacji, gdy pracodawca nie realizuje swoich obowiązków wobec pracownika związanych z wypłatą wynagrodzenia za pracę, pracownik może skorzystać z praw zagwarantowanych mu w kodeksie pracy, czyli wypowiedzieć umowę o pracę lub rozwiązać ją bez wypowiedzenia. Ponadto pracownik może złożyć pozew do sądu pracy lub złożyć zawiadomienie do sądu pracy. Najczęściej pracownicy, którym pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia w terminie, a stan ten utrzymuje się dłużej niż przez jeden miesiąc decydują się na rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia, czyli w oparciu o art. 55 § 2 kodeksu pracy, to jest z powodu ciężkiego naruszenia przez pracodawcę obowiązków pracowniczych. Rozwiązanie umowy o pracę w tym trybie upoważnia pracownika do żądania od pracodawcy odszkodowania w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a przy umowach zawartych na czas określony za czas, do którego umowa miała trwać, nie więcej jednak niż za okres wypowiedzenia. Pracownik decydując się na rozwiązanie umowy o pracę w tym trybie musi w oświadczeniu o rozwiązaniu umowy o pracę wskazać przyczynę uzasadniającą to rozwiązanie czyli np. brak wypłaty wynagrodzenia lub powtarzające się opóźnienia w zapłacie wynagrodzenia.

Szok
@Patryko

To się zwolnij, a najlepiej idź do lekarza jest Ci bardzo potrzebny.

@Szok

A tobie mózg jest potrzebny !!! pracownicy powinni wiedzieć jakie są ich prawa. co oni są bankiem że będą pożyczać własne ciężko zarobione pieniądze do zakładu w którym się powszechnie stosuje mobbing wobec pracowników

Biurowi swoje wynagrodzenie sobie wypłacili . Wcześniej było wiadomo że jest problem dlatego trzeba było dać każdemu jakąś zaliczkę na przeżycie a nie tylko sobie . Brak wypłaty w terminie to naruszenie kodeksu pracy. Potrzebny jest Pesie taki rozgłos ? Dlaczego nikt z zarządu nie porozmawiał z pracownikami ?

ROMEO
@anonymous

No gdzie łaskawie powiadomią dół...Będzie jutro zadyma !!! Ci na górze wiadomo koryta musieli sobie w pierwszej kolejności napełnić a że już dla fizycznych zabrakło to nie ich ból....że ludzie mają także rachunki do płacenia na czas,kredyty itd. Jak można było rozje....taką firmę....Czas zwijać żagle z Pesy....Za miesiąc znów będzie problem z wypłatą kasy? I na pewno obcięta ile się da na każdym? Z pustego nawet Salomon nie napełni....Ogłoście od razu najlepiej bankructwo..po co się bardziej pogrążać....i brnąć w tą chorą waszą paranoję...

taka prawda
@ROMEO

Było wpuścić Skodę, a nie łykać jak pelikany populizm PiS.

Banita
@taka prawda

tylko że skoda chciała pese po upadłości pomyśl trochę!!! a teraz pobierał byś zasiłek i zapiepszał po 500+. powinni nas poinformować o takich kłopotach z przelewami a nie okłamywać i wciskać bajeczki pracownikom.

nie rozumiem
@Banita

No i co takiego strasznego jest w upadłości? Zakład działałby nadal, z innymi właścicielami z większością załogi, ale na zdrowych zasadach, a nie ze starym syfem przypudrowanym pieniędzmi podatników... No, ale one są niczyje, to można brać przecież. Pieniędzmi nie karmi się nieefektywnego zarządzania. Ale ok, tkwijcie sobie w tym (usunięte przez administratora) Szkoda, że za moje pieniądze.

Martinzly

Jakoś tej kasy nie widzę na kącie ciekawe czy odsetki za zwłokę tez przelewaja... Czekam do końca dnia jak nie będzie w poniedziałek udaje się do inspekcji pracy... koniec z robieniem nas w balona.

kasa
@Martinzly

ludzie przeciez jak macie konta w innym banku niz pesa to przelew nie dojdzie od razu. jak puscili o godzinie 10 to przelew wplynie po godzinie 15 poczytajcie o elixir

Pracownik Z-4
@kasa

Tak zgadza sie ale w umowie wyraznie jest że wynagrodzenie do 10 każdego miesiąca...

Martinzly
@kasa

A co mnie to że elixir kasa powinna być wczoraj wyrozumiały dla nich nie będę. I jak pisałem nie będzie kasy będzie inspekcja pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Zobacz opinie na temat firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 322.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 280, z czego 44 to opinie pozytywne, 102 to opinie negatywne, a 134 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Kandydaci do pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding
3.9/5 Na podstawie 4804 ocen.
  • Zygmunta Augusta 11
    85-082 Bydgoszcz