Opinie o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Byly pracownik

Musze przyznac ze wczoraj wypilem dobry alkohol za fakt zainstnienia upadłości bylych wlascicieli. W szczegolnie Zenia i żabki. Nawet jesli odlozyli po kilkadziesiat mln to sam fakt ze stracili kilkaset pewnie okolo 600 mpn na firmie niezmiernie mnie cieszy. Cieszy mnie rowniez to ze byly dyrektor marketingu Pesy, wybrany przez wlascicieli wszedl w koalicje z Hyundaiem i pewnie wygra w warszawie. Nie to zebym lubil patrzec jak ludzie padaja ale w tym orzypadku sama mysl ze tak sie stalo sprawia mi nie lada satysfakcje i przyjemnosc.

Wojti1990

Witam Mam takie pytanie dzwoniła do mnie dzisiaj z PES-y kadrowa i zaproponowali mi spotkanie sprawie pracy na stanowisko spawacza. Chciałbym dowiedzieć się czego mogę się spodziewać i jaka to praca tzn ile godzin dziennie czy od poniedziałku do piątku jak jest z nadgodzinami? i jakie stawki mogę się spodziewać

Tom
@Wojti1990

A jakie masz doświadczenie w spawaniu?

WOJTI1990
@Wojti1990

Takie ze skończyłem kurs i miałem praktykę przez ten czas. A tak zerowe

@WOJTI1990

13zl na godz. 400zlotych premii. Pierwsze 2 miechy 1600. Potem 2k... sam sie zastanow czy warto za ta kase psuc sobie zdrowie i nerwy

Tom
@Moralniak

1600zl razem z premią 400zl chyba podstawówki waść nie skończył;D Bo liczyć nie umiesz

@Tom

Od pierwszego miesiaca dostajesz premie Jasiu?

.......

P...sa przez wladze i zle rzadzanie doprowadzilq sie do bankrutctwa panstwo musialo ja ratowac bo jak utrzymac teraz tylu bezrobotnych ktorzy wypelzNa po upadku tego dziadostwa na ulice bydgoszczy czyli do urzedu pracy itd . Tak w skrocie firma nie potrafila utrzymac tej choloty ktora nic nie robi niemowie tu o wszystkich ale pewnie ze 20 procent dostaje kase za nic nie robienie . Kasa idzie na delegacje wyjazdy sztuvzne nadgodziny premie a robota stoi i nie wyrabianie sie z zamowieniami . Panstwo wjeb.al...lo kase z podatnikow w ten nie reformowalny wytwor ktory jezdzi po bydgoszczy nie ma dnia bez awari i pewnie i tak dalej beda pompowac pieniadze .za chwile DB bedzie zadac kary za niedotrzymanie zamowienia . Pozdr o pesiaki .

@.......

Ty nie zagolopowaleś się trochę? Wytwór to ty jesteś a słoma to ci butów wystaje ????

Pml _ PS

Slyszelismy ze na PS-ach narzekali na wyplaty :-) my na pml zle nie mamy a mamy ta sama Pania kierownik. Wiecie jak to z wami jest? Jestescie tak potrzebni Iwonce jak gospodarzowi gnoj, dopuki jest to trzyma a jak przyjdzie okazja to rozrzuci po polu i przeora. Tak zrobi iwonka z Wami. Bylo Wam zle? To teraz macie gorzej. Pozdro

ZimnePiwko
@Pml _ PS

No źle nie macie, ale to że przez 2 tyg chodzić musicie na nadgodziny po 12 godzin dziennie to tego nie powiedziałeś ;) i o tym jakie tam warunki pracy są, jaki sprzęt, jacy brygadziści są. Wszyscy przestraszeni uciekają jak Pani kierownik idzie albo jak jeden Pan brygadzista co myśli że jest kimś, a jestr zwykłym zerem , podpier,,,,czem i karierowiczem. Taka Prawda jest. Szkoda nerwów na ten zakład. Praca dobra i z ludźmi idzie się zgrać, ale brygadziści i mistrzowie manipulują kierownikami jak chcą i ludźmi też o ile ktoś się da

Operator

Slawku wroc, jak tam produkcja ps, zadowoleni ze zmian kierownictwa i pensji? Zle wam bylo a teraz jeszcze gorzej jest i to dzieki wam. Za robote sie wezcie

Żółwik
@Operator

Andrzej sam siebie wywołujesz do powrotu. Co nie możesz się odnaleźć bez brata ?

Byly pracownik ps.
@Operator

Tak biurowi wezcie sie za robote bo wam teraz na reke ze waszego krzywego nie ma i macie teraz caly dzien do przesiadywania w biurze.A jak pani kierownik przychodzi to jak tzw.myszy.kota niema myszy w biurze przed kompem grasują!:)A jak tzw.kot przychodzi to myszy za miotly karzą sie brac i improwizują swoje obowiązki,porzadki itd.A teraz fama poszla ze ktos jest czysty z mobbingu nie prawda!Musi sobie grac jakby nic sie nie stalo,a stalo sie bo przegral na samym koncu ze zwycięstcami xD Pozdro.chlopaki dobra robota:))

@Byly pracownik ps.

Możesz to przetłumaczyć na w miarę zrozumiały język bo nic z tego nie rozumiem .

@Operator

Wy z maszyny byliscie oczkiem kierownika i zarabialiscie za duzo nic nie robiac .a nie przepraszam stojac przy maszynie dlubiac w nosie.a dostaliscie tyle co my na produkcji i ryczycie .

Kreatyna
@Ps

Tak teraz wszystko wyszlo kto tam kokosy dostawal bo sie zwolnil bo za 2500 nie bedzie siedzial i kreski robil bo mu za malo!!

@Byly pracownik ps.

Weź głęboki wdech i napisz jeszcze raz ale tym razem po polsku żebyśmy coś z tego zrozumieli.

Jeszcze obecny pracownik
@Kreatyna

A dla Ciebie 2500 zl to dobry pieniadz na te warunki pracy? Mamy XXI wiek. Chlopak mial racje, jeszcze kilku takich co sie wkoncu odwaza rozstac z tym obozem i PSy legna w pyle.

nie kreatyna
@Kreatyna

Ha ha, Kreatyna rozwiązałem zagadkę kto się kryje za tym nickiem... Wystarczy skreślić obie literki "a" i sprawa jest oczywista.

SzybkiePiwko
@Kreatyna

wakacje, a ty na nadgodziny matole ;)

Sport

Czy w pesie jest dostępna karta multi sport

ugubugu
@Sport

Haha. Tak i prywatna opieka lekarska i bony świąteczne i premie kwartalne i trzynastki...yyy... NIE! Nic prócz wypłaty i 600zł na wakacje nie dostaniesz.

Byly pracownik

Bardzo się cieszę ze bylo wlasciciele stracili majatek. Ich upadek spowodowal u mnie przyplyw wielkiej radosci. Mialem okazje pracowac dość blisko zarzadu w tamtych czasach. Ludzi byli niszczeni i mieszani z blotem. Dlatego upadek cieszy mnie niezmiernie. Chcialbym zobaczyc jak czerwony na twarzy po tym wszystkim jest Zeniu. Pewnie jeszcze nie ostygl. Taki majatek przewalic. Ale jak sie nie szanowalo pracownikow to biznes musial upasc. Najpierw etyki w biznesie sie panowie nauczcie u pozniej biezcie za wielkie interesy.....chociaz w waszym przypadku juz jest za późno bo nie dacie rady juz sie odbic.

Były
@Byly pracownik

Swoje na kontach im zostało, na pewno nie będą do końca życia klepać biedy. Po prostu zostali odcięci od koryta. A co do duszyny, to prawda. Taki gbur, ze nawet nie potrafił odpowiedziec dzień dobry jak mu się powiedziało. Tez mi ich nie żal ale jest jeszcze całe grono osób, które powinno dostać po (usunięte przez administratora) od kierowników po brygadzistów. A przydałoby się, chciałbym zobaczyc jak te wielkie gwiazdory, którzy straszyli ludzi, ze na ich miejsce za brama stoja setki na ich miejsce, sami szukają pracy bo zostali odcięci od ciepłego stołka i lewych pieniążków osiąganych z lewych interesów na zakładzie i poza nim. Wystarczy spojrzeć, kto przez ostatnie lata pobudował wielkie domy bez kredytów. To absurd żeby brygadzisci w dobrych latach zarabiali kilkanaście tysięcy miesięcznie a kierownicy dostawali co 3-miesiące ogromne premie za produkcje, która kulała i efekty wychodzą do dziś w postaci kar.

@Były

To prawda kierownicy i zastepcy na zakladach to tez bylo dno. Szczegolnie nowo rekrutowani zastępcy. Oczywiście nie wszyscy ale duza czesc. Ale przyklad szedl z gory. Brygadzisci nie wiem. Nie mialem do czynienia. Prawda jest taka ze gdyby wlasicicele byli fair play wobec ludzi, dbali by o atmosfere w pracy, szanowaliby ludzi to firma nigdy by nie padla. Ludzie by staneli na glowie zeby firma przetrwala a tak wielu specjalistow miala to gdzies. Wielu miala i ma wywalone na jakosc pracy. Wiec musialo sie to tak skonczyc. To pokazuje ze takimi metodami zarzadzania nie da sie kierowac inteligentymi ludzmi. Właściciele mysleli ze sa juz wielkimi bogaczami i przemyslowcami na miare swiatowa a stowrzyli jedynie wydmuszke, banke mydlana ktora pekla przy pierwszym wiekszym kryzysie. Pracownikom nawet nie zalezalo na walce o ta firme.....

TakiTam
@Byly pracownik

Dowiedz się za ile kupili i za ile oddadzą. A co wyszło z Pesy na prywatne konta to już ich. Podejrzewam, że ich dzieci o kasę nie muszą się martwić. I dzieci ich dzieci też coś jeszcze dostaną.

onnnnn

Witam wie ktoś może czy szukaja na magazyn jakie sa zarobki i ogólne warunki ??

Pisowiec

Pesa to gniazdo POwcow. Jeszcze przed wyborami zarzad zamknal brame przed nosem kaczynskiemu a wpuszczal kazdego polityka PO. A teraz jest jak jest. Jak to sie mówi tej sie smieje kto sie smieje ostatni. Kaczynski to nie jest czlowke ktory zapomina zniewagi.

@Pisowiec

To jest forum które ma pomóc w uzyskaniu wiedzy merytorycznej na temat firmy a nie do wyrażania opinii na temat polityki.

marek antoniusz

Pracownik Z-6
@marek antoniusz

W porządku

Zenek

Czy firma potrzebuje aktualnie pracowników?

Jaja
@Zenek

Tak. Dobrych i tanich

pis
@Jaja

Tak ale teraz bez legitymacji z parti nie wpuszczamu Tylko pierwszy sort

@pis

Super że PiS bo po by nas robotnikow zaorało

Haha

Juz nie robcie z siebie pracoholikow wszyscy widza jak pracujecie w tej firmie czy to magazyn czy inne .14 zl to za duzo wam placa za ta scieme .panstwowka was przejela to teraz bedziecie plakac . Uczciwie 40 h nie robicie w tygodniu a na nadgodziny przychodzicie dalej sciemniac .haha wkoncu z wami zrobia porzadek pozdro

pis
@Haha

Ha ha Mamy was Pamietacie jak Niechcieliscie go za brame wpuścić I co teraz

Młody

Zbigniew brygadzista Z4 H8 jak dlaczego i po co ?

Gumis
@Młody

Po co? Nikt tak nie zna się na gradzie

Peeesiok
@Młody

Dosyć sie wychorował jak Go zdegradowali z psa ,a teraz znowu weszy przy konstrukcji i tylko grad się liczy ,"SZTUCZNE STANOWISKO "

Kamil

Ha ha Mówisz o sobie baranie?

Gumiś

Halo halo jak tam na Ps? Chciałbym wrócić. Jakie zarobki I praca ?

ArcyM

Wpadaj śmiało. Jest 13 brutto bez spin

W tym miesiacu wujdzie mniej bo 9 zł brutto

W tym miesiacu bedzie 9 zł brutto

@Gumiś

Jaka niedojda trzeba byc zeby po odejsciu z tego łagru chcec tam wrocic..

Slawek
@Moralniak

Nie ma lepszego miejsca niż ps

hehe
@Slawek

dla masochisty hahaha

Malućki

Ile dostanę za akcję mam 176 zadowoli mnie 239 za jedną jin

piko
@Malućki

1zl za sztuke pasuje

Czy przyjmują do tej firmy spawaczy bez doświadczenia?. I czy tam jest 4 brygadowka?

@Tomek

Tak teraz biorą wszystkich bez wyjątku produkcja muuusi iść ,są tylko 2 lub 3 zmiany zależy gdzie trafisz.POWODZONKA.

@Piotr

A na jaką stawkę mogę liczyć ( na godz)?

@Tomek

Glodowa.. na start 13-14 potem 16-7 zl/godz.. gra nie warta swieczki...

@Tomek

Wszystko zależy od wykonanych próbek najniższa to chyba 13 brutto + dodatki ale więcej wiedzą WIRTUOZI -spawacze pierwszej klasy TATA i MAMA któży są najbliżej koryta niestety .

@Piotr

A Ty na jakim dziale pracujesz?

na Z - 4

SzachMat

Witam, Chciałbym "POGRATULOWAĆ" Panu wiceprzewodniczacemu OPZZ w Pesa Bydgoszcz (Witold), który na spotkanie z członkami Zarzadu firmy w dniu dzisiejszym przyszedł w KRÓTKICH SPODENKACH I PRZEPOCONEJ KOSZULCE. Tym samym wyraził on swój szacunek do najważniejszych osób w firmie, którzy starają się ratować zakład z trudnej sytuacji jaką zastali. JAK MOŻNA BYĆ TAK AROGANCKIM - nie mówiąc o tym, że "bodajże", reprezentuje on swój Związek i całą załogę. Dziękujemy za takie zaangażowanie i NIE życzymy tego sobie.

Witold
@SzachMat

Drogi Panie nie szata czyni człowieka. Można ubrać krawat i dalej być człowiekiem bez zasad.

Serfer
@Witold

Ale wieśniak krótkie spodenki wskazane a nie liaznie d.. y. Co za d3bil.

bdg
@Serfer

A ty kim jesteś że kogoś tak nazywasz (usunięte przez administratora)

antony

Czy w PS pracuję dalej Pan S wraz ze swoim Sebixem grającym cały dzień w gry na kom?

Polec do pesy.!! xD

Witam. chcialbym sie podzieli obesrwacjami na nowej stawce godzinowej .Gdzie pracuje w firmie ponad 5 lat i zaproponowano mi 16 zl na h ............. (smiech )) a nowi pracownicy po 6 miesiecznej pracy ktorzy nic nie potrafia chodza z kota w kat dostali od 18 na h do 21 na h a ja muszac sie z nimi uzerac i jeszcze ich uczyc mam to (usunięte przez administratora) 16 ????????????? mozna to jakos logiznie ogarnac !!!!!?

ghhh

frrajjer jesteś

jatoja
@Polec do pesy.!! xD

po 10 latach 14zł się zdarza i co ty na to!

Polec do pesy.!! xD
@jatoja

co trza (usunięte przez administratora) :D jak najdalej

śmiech
@Polec do pesy.!! xD

magazyn dostał 13 i 14 to jest dopiero hańba. Pracuje tam 6-sty rok i dostalem 14 nie wiem czy się śmiać czy płakać

mag też
@śmiech

ja 9 lat w magazynie!!! wiem że długo i też 14 na godz. podobno jak będę znal to co biurowi w logistyce czyli system to dostane 16! szok!!! Zaznaczam że znam ale czy to odpowiedni poziom aby zaszczycić 16pln???Propozycja dla nich - zacznijcie od 14 na godzinę a jak chcecie więcej np. 16!!! dalej szok!!! zapierdzielajcie widlakiem/wózkiem i rozglądajcie czy was widzę!!! bo jak odpoczniecie to na 12 wrócicie!! Rozwalajcie/segregujcie materiał a jak rąk mało to na pomoc nie liczcie - taki mamy klimat!!! ludzie odchodzą więc (usunięte przez administratora) nawet samemu i być dumnym z 14!!!

Jeszcze magazynier
@mag też

Święte słowa jak może zmieni się wkoncu dyrygent z dyrygentką to bedzie ok a nie jak się idzie z problemem to zostajesz odpulony i dasz radę najwazniejsze sa slupki system a to ze zapierdzielasz i nie widac tego w systemie tzn ze nie pracujesz logistyka w tym zakładzie to żenada przez duże Ż.Ludzi nie przybywa bo nikt na magazyn nie przyjdzie za 14 złotych a po za tym warunki pozostawiają wiele do życzenia.

@Polec do pesy.!! xD

14? 16? panowie to ogrom pieniądzy. W podspółkach PESY ludzie pracujący już w firmie dostają po 12 zł. Nowi pracownicy 14 + 1200 premii. W odpowiedzi na prośbę podwyżki słyszy się że nie ma pieniędzy. To jest dopiero żart.

ciekawy
@Sam_On

To są kwoty netto czy brutto

@ciekawy

brutto. jako stary pracownik muszę wyrobić min 30 nadgodzin żeby dostać netto, tyle ile dostaje netto nowy pracownik. moja premia waha się od 700 do 800.

bb
@Sam_On

Dlaczego kłamiesz?

Skąd wniosek że kłamie?
@bb

Sam_On

Zostaw merytoryczną opinię o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Zobacz opinie na temat firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 322.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 280, z czego 44 to opinie pozytywne, 102 to opinie negatywne, a 134 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Kandydaci do pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding
3.9/5 Na podstawie 4804 ocen.
  • Zygmunta Augusta 11
    85-082 Bydgoszcz